Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14151) LamerGyuri válasza zsolesz010 (#14146) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Hát...ahogy írod,hogy nincs hőfok sehol...lehet,Jofinak lesz igaza.Minden BIOS más és más,akkor a tiéd nem a feszt szabályozza(ná),hanem a venti elektronikáját,ami természetesen a most neked hiányzó negyedik vezeték...

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#14152) #65675776 válasza marsu (#14142) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#14153) zsolesz010 válasza LamerGyuri (#14151) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Hőfokot csak mutatja a BIOS, állítani nem lehet, mint ahogy azt engedték az eddigi lapjaimban. :(
Akkor eshetek neki leszedni a Zalman felfogatóját a lapról :F

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#14154) marsu válasza #65675776 (#14152) üzenetére


marsu
addikt

Köszi szépen ...

:R

Megnézem!

Press any key to continue ...

(#14155) sanyixXx válasza sanyixXx (#14113) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nah, megoldódott. de hogy 1500 forint legyen az a kis műanyag szirszar....

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#14156) dennis88


dennis88
csendes tag

MIÉRT IRJA KI NEKEM A GÉPEM HOGY A RUNDLL32 GAZDAFOLYAMAT MÜKÖDÉSE LEÁLLT HIBA MIATT.AKKOR IRJA MIKOR BERAKOK EGY DVD LEMEZT ÉS LEAKAROM JÁTSZANI.MIT CSINÁLJAK?
köszi

(#14157) nygma válasza dennis88 (#14156) üzenetére


nygma
addikt

Ne használj nagybetűt,mert kiabálásnak számít... :)

(#14158) raskolnikoff válasza nygma (#14157) üzenetére


raskolnikoff
őstag

mondat elején meg tulajdonneveknél lehet :DDD

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#14159) royalka


royalka
őstag

Szevasztok srácok egy olyan kérdésem lenne hogy szerintetek mi a baj az ipodom-nak hogy csak akkor szól stereoba ha csak a füles 3/4 de van beledugva ha teljesen beledugom akkor csak az eggyik szól (Right). Kipróbáltma több fülest is. Meg oylanokat csinál hoyg le pause-za magát még akkor is ha rajta van a bill zár ez egy 2 gen es ipod nano.

:O

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#14160) LamerGyuri válasza sanyixXx (#14155) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Sajna bizony ennyibe kerül az,hogy van és"...kb.azonnal..."

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#14161) raskolnikoff válasza royalka (#14159) üzenetére


raskolnikoff
őstag

tutira be van dugva teljesen?Igaz nekem 3 gen van de elég frankón bele kell nyomni a fülest. Bár ha magától is megáll akkor már szerintem garos lesz...új?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#14162) LamerGyuri válasza royalka (#14159) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

A sok bedugdosástól elvált a forrasztás a kis csatlakozóhüvely lábáról(járt nálam néhány MP3 lejátszó ezzel a hibával).Vissza kell forrasztani.Garanciás szervíz,vagy valami ügyeskezű műszerész ismerős.
Valószínű a pause gond is valami hasonló,vagy ez miatt van.
Ja és ne dugdosd 3/4-ig,mert olyankor egy kis"zárlatot"csinálsz,és ha nagy hangerőn van a cucc,a végfoka tönkremehet. :( Bár a márkanév ennél többet garantál,csak manapság mi NEM készül Kínában... :F

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#14163) tupacamaru


tupacamaru
veterán

A 2.5"-os és a 3.5"-os SATA vinyókon a csatlakozók egyforma méretűek? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#14164) nygma válasza raskolnikoff (#14158) üzenetére


nygma
addikt

Ez igaz,ha az illető legalább elvégezte az általános iskolát... ;)

Itt nem gondolok senkire sem ,csak egy példa... :D

(#14165) royalka válasza LamerGyuri (#14162) üzenetére


royalka
őstag

Boccs :) itt van a kép csak az előbb lemaradt.

[link]

[link]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#14166) zsolesz010 válasza tupacamaru (#14163) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Igen :)

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#14167) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv, segítséget szeretnék kérni,
Az eddigi gépemben 2 hdd volt, egyiken a rendszer, a másikon meg az adatok.
Most jött egy új gép, áttettem bele az adat hdd-t, a hdd meg volt formázva, elnevezve, meg minden ami kell ahhoz, h működjön (múkodj). Az új gépben viszont a bois látja, a winxp is látja, de azt írja ahhoz, h használhassam, meg kell formázni... most ez a formázás elvinné az összes rajta lévő dolgot? Mert azt nem szeretném. Valaki tud segíteni?
160GB-os samsung sata hdd-ről van szó.
(beírtam a hdd-s topicba is)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#14168) Bandit21


Bandit21
addikt

up

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#14169) nygma válasza Bandit21 (#14167) üzenetére


nygma
addikt

Üdv!

A formázás biztosan elvinné az összes adatot...

Ha nincs más megoldás az összes adatot másold át a rendszerwinyóra és formázd le a szóban forgó 160 GB-os Samsung winyót...ha megvan mehet rá vissza minden... :)

(#14170) #41635072


#41635072
törölt tag

Sziasztok!
Szerintetek ez a trükk működik Canon MP160-nál is? [link]
:R

(#14171) Bandit21 válasza nygma (#14169) üzenetére


Bandit21
addikt

De ha leformázom az új gépben, akkor meg mikor visszateszem a régibe, h rámásoljam a dolgokat, akkor meg az fogja ezt csinálni nem... :F

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#14172) LamerGyuri válasza Bandit21 (#14167) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Hm,érdekes jelenség...
A formázás mindent töröl,a mértékétől függően csak spec progikkal lehet az adatot visszanyerni.
Próbaképp:eszközkezelőben távolítsd el,újraindítás,lépj be a BIOS-ba és nézd meg,hogy be van e kapcsolva a HDD S.M.A.R.T és a 32bit-es adatkezelés az adott vinyónál.Ha nincs,kapcsold be,save-exit,reboot.

mobil rack-ot IS használok,én mindíg ránézek boot előtt ezekre

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#14173) Bandit21 válasza LamerGyuri (#14172) üzenetére


Bandit21
addikt

Rájöttem, h a win mégse látja. A lemez amit formázni akar az a 250-es rendszer HDD partíciója.
Tehát a 160-ast látja a bios látja az eszközkezelő, de a winintéző nem, és a számítógép-kezelés lemezkezelés eszköze szerint lemez 1: dinamikus OLVASHATATLAN...
ezzel mit csináljak h lássa?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#14174) LamerGyuri válasza Bandit21 (#14173) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

:Y egyre nagyobb szemeket meresztek... :Y ha nem látja,akkor honnan fut az oprendszered?..."A hűtőből?"... :DD by Kinder Pingui

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#14175) ¤Demes¤ válasza joey7 (#14131) üzenetére


¤Demes¤
tag

250Gb? Tehát ha havonta akkora forgalmat bonyolítok le,mint a teljes winchesterem,nem fognak örülni. Pedig az asztán teljesítmény :D

(#14176) mezis válasza Bandit21 (#14167) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- ? Master/Slave biztosan rendben vannak ?
- Én már jártam úgy egy régi, 20 GByte-os Maxtor HDD-vel, hogy egy 200 GByte-os Samsung mellé slave-nak betéve igen gyanús dolgokat tapasztaltam, mintha kevrené a két HDD-t, jobbnak láttam el sem inditani (vagy talán el sem akart indulni ?) a rendszert.
Egy másik számítógépbe SATA HDD mellé szerelve nem hagyta szóhoz jutni a SATA HDD-t, csak őt lehetett látni. Egy harmadik számítógépben, amiben egy Maxtor 10 GByte-os HDD volt, korrektül működik mind a két Maxtor HDD.

Az eddigi gépemben 2 hdd volt, egyiken a rendszer, a másikon meg az adatok.
Most jött egy új gép, áttettem bele az adat hdd-t, a hdd meg volt formázva, elnevezve, meg minden ami kell ahhoz, h működjön (múkodj). Az új gépben viszont a bois látja, a winxp is látja, de azt írja ahhoz, h használhassam, meg kell formázni... most ez a formázás elvinné az összes rajta lévő dolgot? Mert azt nem szeretném. Valaki tud segíteni?
160GB-os samsung sata hdd-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#14177) Bandit21


Bandit21
addikt

Visszatértem:

Először is köszi a segítséget.

Az új gépen azért fut oprencer, mert abba van egy 250 GB-os vinyó.
A régiben meg volt egy 80-as rendszer és a problémát okozó 160-as.

Fogtam, visszatettem a régi gépbe, és mostmár ott sem működik.
Bios látja eszközkezelő látja, sajátgép/kezelés/lemezkezelő is látja, de azt írja rá, h olvashatatlan.
Ez mi a jóég lehet? Mitől lehet?
Annyi történt, h gépet kikapcsoltam hálóról lehúztam, kihúztam a vinyóból a kábeleit, kicsavaroztam a keretből, belecsavaroztam az új gépbe, beledugtam a kábeleket, bedugtam hálóra és bekapcsoltam...
ettől mi szállhatott el?
Mi lehet az a hiba amikor látja a bios, látja a win is, csak "olvashatatlan"
keressek adatmentőt? :O

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#14178) Rapidus válasza Bandit21 (#14177) üzenetére


Rapidus
tag

Ez valami partíciós tábla hiba lesz. A pt. megsérült, amikor átraktad az új gépbe, ezért nem látja a régi sem mostmár. Az hogy jelen van, csak annyit jelent, hogy működik az elektronikája, ettől még nem biztos, hogy olvasható/írható. Megpróbálhatsz egy PE-t, talán segít.

R.I.P. 1954-2009

(#14179) Bandit21 válasza Rapidus (#14178) üzenetére


Bandit21
addikt

ok, mi az a PE?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#14180) Rapidus válasza Bandit21 (#14179) üzenetére


Rapidus
tag

Most látom, hogy neked XP-d van, akkor a PE helyett ezt próbáld meg: [link].
De ha gyakorlatlan vagy, esetleg nagyon fontos adatok vannak rajta, akkor ne kísérletezz, bízd hozzáértőre!!

R.I.P. 1954-2009

(#14181) Bandit21 válasza Rapidus (#14180) üzenetére


Bandit21
addikt

tudsz szegeden hozzáértőt?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#14182) Rapidus válasza Bandit21 (#14181) üzenetére


Rapidus
tag

Sajnos nem, én Bp-n lakom. De biztos van ott is számtech bolt, ahol ha nem is vállalják, de legalább ismernek valakit akihez elviheted.

R.I.P. 1954-2009

(#14183) Bandit21 válasza Rapidus (#14182) üzenetére


Bandit21
addikt

ha nem tudom rendbe tenni akkor az lesz sajna... pedig vigyáztam, nem értem mi lehet ez... viszonylag új vinyó

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#14184) Rapidus válasza Bandit21 (#14183) üzenetére


Rapidus
tag

Lehet maga HDD is hibás, de memória, alaplap, vagy egy rossz érintkezés, esetleg egy megtört kábel, de akár vírus is lehet. Nehéz (értsd lehetetlen) megmondani innen.

R.I.P. 1954-2009

(#14185) Bandit21 válasza Rapidus (#14184) üzenetére


Bandit21
addikt

Nnnna.
Először is, köszi a progit.
Működik a dolog, legalábbis, annyiban, h látja a hdd-t sőt a partíciót is rajta, sőt a fileszerkezetet is. Most épp másolok le róla. Ha mindent leszedtem akkor elkezdem gyógyítani, az adatok az elsők most, utána jön a vinyó.
De már attól is boldog leszek, ha az adatok megmaradnak, és a végén kukás lesz egy 160GB-s vinyó!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#14186) Rapidus válasza Bandit21 (#14185) üzenetére


Rapidus
tag

Egészségedre! :)

R.I.P. 1954-2009

(#14187) Bandit21 válasza Rapidus (#14186) üzenetére


Bandit21
addikt

Kis hibával sikerült a dolog, először lementettem mindent a progival amit küldtél, aztán letöröltem a partíciót, reset, és működött, leformáztam, és jó a vinyó is.
Egy a baj.
A képeket meg tudom nézni excel word fileokat meg tudom nyitni, zenéket lejátszani, videókba belenézni.
De 1 programot sem tudok futtatni, ami a másik gépről származik, rajta volt 1 csomó setup file, mondjuk pl 3dmark05 installer. Elindítanám, kiírja, h
"' a win nem tudja elérni a megadott eszközt, elérési utat, v file-t. Lehet h nem rendelkezik a hozzáféréshez szükséges engedélyekkel"
Ez miért lehet? Elég sok letöltést akartam megspórolni azzal, h bizonyos setupfile-okat csak átteszek erre. Erre nem megy, ötlet?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#14188) GC-EvElyN-


GC-EvElyN-
senior tag

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy leáll a gépem. Régebben a videokártya VRM-re gyanakodtam, h túlmelegszik Ezt erősítette meg a kékhalál idején a képernyőn megjelenő üzenet ami valami ati blabla non-paged area-ra hivatkozott, illetve az everesttel z emltett vrm-en mért 100fok körüli hőmérséklet. Mostanában vagy volt a kék képernyő a gép leállásakor, vagy egyszerűen csak újraindult gép.
A minap viszont dvdről szerettem volna a gépre másolni egy 700 megás divx-et, de többszöri próbálkozásra sem sikerült, ugyanis a folyamat vége felé egyszerűen újraindul a gép. Ezt legalább 5x próbáltam, és ugyanez volt a jelenség.
Remélem, tudtok nekem segíteni. A konfgom az adatlapomon. Ja, a régebbi 400 as chieftechemmel ugyanezt csinálta. Most 550van
A segítséget inkább priviben írjátok, mert azt biztos elolvasom
Köszönöm
sziasztok

Hali!Szeretnék kérdezni valami olyat amit nem lehetne de nem tudok rá hol választ kapni.Szeretném megkérdezni ha kapok rá engedélyt.köszi!

(#14189) Rapidus válasza Bandit21 (#14187) üzenetére


Rapidus
tag

Gondolom rendszergazdaként próbáltad. Vírusírtód van pl. AVG?

R.I.P. 1954-2009

(#14190) Rapidus válasza GC-EvElyN- (#14188) üzenetére


Rapidus
tag

Sajnos ez sok mindentől lehet, nem igazán van fix tippem, de azért egy-két dolgot érdemes megnézni.
A melegedést én egy levett gépoldal+maxra állított asztali ventivel rövid úton tisztáznám.
Ha így már nem fagy, akkor rájöttél, bővítened kell a hűtést.
Ha ez nem segít, akkor második körben a memória időzítések körül nézelődnék (memtest, default behívása stb.)
Ha nincs valami akadálya, egy friss xp install is segíthet.

R.I.P. 1954-2009

(#14191) tusi74


tusi74
őstag

Kellene egy kis help, valakitül, akinek routere van. Vezetékes.

Kellene egy sreenshot XP alól arról az oldalról, amikor bemész a hálózati helyekbe és látszik, hogy a kapcsolat rendben van, és egy másik, amikor egy kábel kihúzódott, azaz nincs kapcsolat, és benne van a piros X.

Teljesen kezdőknek írok how-to-t munkahelyváltás miatt, és nekem nincs most itthon XP-m, csak Vistám, és ott nem olyan ikonok vannak. Minden másróél találtam a neten screenshotot, csak erről nem.

Fontos, hogy routeres legyen, ne ADSL-es, hogy pont úgy nézzen ki a kép, mint a routeres megosztásnál.

Azt akarom nekik bemuttani, hogy mit lát, ha a kapcsolat rendben van, és mit, ha nem.
Előre is köszönöm, jöhet az itt megadott e-mailemre, vagy feltöltve valahová.

(#14192) Rapidus válasza tusi74 (#14191) üzenetére


Rapidus
tag

Ezt nem vágom: arról akarsz képet, amikor egy hálózati kábel nincs bedugva?
Ilyenre?

[ Szerkesztve ]

R.I.P. 1954-2009

(#14193) tusi74 válasza Rapidus (#14192) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, ez tökéletes, és most egy olyat, amikor be van dugva. Pont ezt kerestem!!! Köszönöm. :R

(#14194) Rapidus válasza tusi74 (#14193) üzenetére


Rapidus
tag

Módosítottam, ott van mind a kettő, csak egy painttal a helyi kapcsolat 2-ből a 2-es számot töröld ki, hogy egyforma legyen.

R.I.P. 1954-2009

(#14195) tusi74 válasza Rapidus (#14192) üzenetére


tusi74
őstag

Mag a tökély! Köszönöm szépen. :R

(#14196) Rapidus válasza tusi74 (#14195) üzenetére


Rapidus
tag

Szívesen :) !

R.I.P. 1954-2009

(#14197) bence007


bence007
tag

Sziasztok!
Tudtok nekem ajánlani valami jó karakterfelismerő programot?

(#14198) copin


copin
őstag

Nem lehetne valahogy csökkenteni a hálózati hibák számát? Hatalmas ping és állandó akadozás a keresztem. :O

(#14199) Rapidus válasza bence007 (#14197) üzenetére


Rapidus
tag

Finereader Recognita Omnipage a példa kedvéért.

R.I.P. 1954-2009

(#14200) Rapidus válasza copin (#14198) üzenetére


Rapidus
tag

Ezt többnyire a net kapcsolat minősége-sávszélessége okozza az én tapasztalatom szerint. Milyen elérésed van?

R.I.P. 1954-2009

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.