Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14401) bubuka71 válasza zsolesz010 (#14399) üzenetére


bubuka71
aktív tag

a kétmagos procikat is kezelnie kellene a papírjai szerint abit nf-m2sv lap 2gb kingmax 800 az ram dualban mennek 2800+ sempron , his ati 2600 xt . a másik gép , msi k9vgmv lap 3200+ athlon proci 2gb ram 667 dualban nvidia 7300 gt video kari . a két procit ki akartam cserélni

[ Szerkesztve ]

(#14402) Sk8erPeter válasza poffsoft (#14390) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit, örülök, hogy megoldódott a probléma, elég sokaknál előfordult már, legalább mivel leírtad a tapasztalataidat, más is okulhat belőle.

Sk8erPeter

(#14403) piqla


piqla
őstag

Hello,

adott egy egyetem kompjutercsarnoka, sok-sok-sok szamitogeppel, jo szeles internettel. Ki is hasznalnam szemet modon torrentezesre, de az adminbacsik letiltottak a telepiteset a mindenfele szoftvernek. Hogyan tudnam kijatszani ezt? Gondoltam volt, ha magammal hozom a WD utlevelemet, akkor arra tudnam telepiteni es minden jo. De nem, mert egybol a C:\ akarja :(

Kerlek benneteket, segitsetek egy nyomorult embernek! Koszonettel: piqla

Szereted az állatokat?

(#14404) föccer válasza piqla (#14403) üzenetére


föccer
nagyúr

BME? Ott nem fog menni, hacsak nem feltöröd a rendszert, éss belépteted magadat mint administrátor.

Olyan meoldás nem játszik (nem ismerem a torrenteket), hogy usb-re felrakod a progit, és utánna esetleg telepítés nélkül is fut?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14405) piqla válasza föccer (#14404) üzenetére


piqla
őstag

Igen, ezt probaltam en is, itt helyben. De ahogy nezem, nem fog menni :) Nem, nem BME. Na, gyorsan elfutok valahova, ahol telepithetem.

Szereted az állatokat?

(#14406) GrandeP válasza piqla (#14403) üzenetére


GrandeP
őstag

Vannak ilyen internet alapú torrentek... mondjuk az usenext? :F

Egyébként meg csúnya dolog a torrent ;] .... usb-n se fog sztem működni mert ha ügyes a rendszergazda lezárta a protokollokat illetve a portokat is!

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#14407) greatchaos válasza piqla (#14403) üzenetére


greatchaos
addikt

miért nem csinálod azt, hogy pl egy donwload managerben elkezdessz tölteni. az a progi nem igényel telepítést és otthon elkezded, megállítod a suliban meg folytatod.

(#14408) föccer válasza GrandeP (#14406) üzenetére


föccer
nagyúr

A BME-n (meg az eltén is) eléggé ügyesek a rendszergizdák, az biztos. Van egy operátor (teremfelügyelő) haverom, aki mesélt néhány anekdotát, hogy néhány arc hogyan próbálta már megkerülni a sávszél korlátozást, meg egyéb beállításokat.
Nem nagyon sikerült senkinek ...

(no persze a a 0,5 millás projektort megfujták :D )

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14409) piqla


piqla
őstag

Áh, ez sem mukodik. Elfutkorasztam a szomszedos nyomtatosboltba, ott feltettem a utorrentet: ez a modszer tavaly tutisiker volt. De most hiaba tologatom en a WD gyokerbol mindenfele temp meg eldugott mappakba, nem hogy telepiteni, de meg el sem engedi inditani a mar telepitett programot. Netalapu torrent? Nem is hallottam meg rola. Kicsit kutakodom! Termeszetesen Linuxot szeretnek tolteni, nem ertem a hozzaszolasokat. Nyihaha.

Usenext kilove, "ingyenes" reghez is kell 1 euro. Most meg nem allok neki utalgatni, plane, hogy most latom eloszor.

[ Szerkesztve ]

Szereted az állatokat?

(#14410) Sk8erPeter válasza piqla (#14403) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Esetleg Operát nem engedi telepíteni? Csak mert az Operába beépítettek torrentletöltőt!

Sk8erPeter

(#14411) piqla válasza Sk8erPeter (#14410) üzenetére


piqla
őstag

Ez volt az elso probalkozasom :DDD

Szereted az állatokat?

(#14412) piadex2 válasza föccer (#14348) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Tinta sugaras. A patronok között (fúvókás, fúvóka nélküli) milyen különbség van árban? Ill. honnan tudom, hogy egy adott patron az árlistában fúvókás ill. fúvóka nélküli?

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#14413) föccer válasza piadex2 (#14412) üzenetére


föccer
nagyúr

A legtöbb mai gépben a nyomtatóban van a fúvóka. Pl a hp-nél is. Onnan tudod megnézni, ha kiveszed a tintapatront, és megnézed, hogy milyen. Ezt nem nagyon tudom leírni, de szerintem Te is látni fogod, hogy milyen az éppen aktuális.

Árban azok a drágábbak, amiben benne vannak a fuvókák.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14414) Theodolit


Theodolit
tag

hello!
Légyszi linkeljetek egy xp 32 vs 64 bites oprendszerrel foglakozó topicot nem találtam bocs..:(

válasz utánam szólóra:használtam!!! de azért kössz:D

[ Szerkesztve ]

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#14415) zsolesz010 válasza Theodolit (#14414) üzenetére


zsolesz010
senior tag

[link]

Használd a keresőt :)

Szerk.: Akár a 64 bit-nél is szívesen segítenek, bár gondolom a legtöbb kérdésedre választ találsz, ha elolvasod a hsz-eket (már ha türelmes vagy, és van időd rá).

[ Szerkesztve ]

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#14416) Sk8erPeter válasza GrandeP (#14406) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De a Usenext-hez is fel kell telepíteni egy klienst, nem? Adják az accounthoz.

Sk8erPeter

(#14417) Jofi81 válasza GrandeP (#14406) üzenetére


Jofi81
őstag

Nálunk a koliban le volt tiltva a torrent, de a HTTP-Tunnel-lel működött.

(#14418) zsolesz010 válasza Jofi81 (#14417) üzenetére


zsolesz010
senior tag

Most hálával tartozom neked :D
Munkahelyemen is megy szépen :C

- - - - - - - - - So, wake up, Mr. Freeman. Wake up and smell the ashes. - - - - - - - Eladó ezmegaz -> https://goo.gl/YLYYAv - "Veszi a rák újonnan, hardverapróról van. :)" by lezso6 Ennyi :)

(#14419) n-tek


n-tek
aktív tag

hali. hol tudom megnézni hogy melyik ip cím szabad és melyiken van jelen esetben egy "allnet printserver". vmvare server console-m van. köc
centos5 a szerver

[ Szerkesztve ]

Escape is Just the Begining

(#14420) localhost válasza n-tek (#14419) üzenetére


localhost
Közösségépítő

meik / meiken >>> melyik / melyiken

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14421) Torry


Torry
addikt

Hi all!
Mostanában ha letöltök valami filmet, 100% hogy crc hibás 2-3 fájl. Letöltök azt a 3-t, és megint talán másik 2-t. Ez mitől van?

(#14422) Jofi81 válasza Torry (#14421) üzenetére


Jofi81
őstag

Valószínűleg memóriahiba. Futtass le egy memtest-et.

(#14423) 7 válasza Torry (#14421) üzenetére


7
addikt

Lehet, hogy rossz helyről töltesz. Aztán lehet az is, hogy hibás a merevlemezed. Esetleg valami gebasz van a serverrel.

(#14424) Jofi81 válasza Torry (#14421) üzenetére


Jofi81
őstag

Vagy még az is lehet, hogy a kábel hibás...

(#14425) nygma válasza Torry (#14421) üzenetére


nygma
addikt

Szvsz máshonnan is próbáld meg ugyanazt letölteni és nézd meg,hogy úgy jó-e.... ;)

(#14426) pok.tom válasza Torry (#14421) üzenetére


pok.tom
aktív tag

vedd meg eredetibe v. nézd meg moziba :U

(#14427) viny


viny
tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, egy gyors kérdés:
Ez megér 10k-t: EPOX alaplap (EP-5EDAI) + P4 3.2-es proci ???

Köszönöm! :R

Never underestimate the power of a sick mind!

(#14428) Jofi81 válasza viny (#14427) üzenetére


Jofi81
őstag

Nem tudom, de ebben a topikban biztos megmondják...

(#14429) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Nem találtam neki topic-ot, úgyhogy ide írom.
Nem újkeletű a probléma, de mostmár betelt a pohár. Jó ideje történnek olyasféle furcsa dolgok a gépeimen, hogy időnként el-el tűnnek ilyen olyan képek, zenék és egyéb fájlok. Ez főleg akkor fordul elő, ha nagyon ritkán vannak használatban az említett fájlok, de mikor eltűnt az összes Belga és Béres Zoo album, betelt a pohár. Pls help!
Szerintem a winyónak semmi köze hozzá, mert ez már a harmadik, ahol előfordul. Nagy a gyanúm, hogy valaki feltöri a gépet és elemel pár dolgot időnként, ami tetszik neki.
Kösz.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14430) wolf2


wolf2
csendes tag

Sziasztok,

Hogy lehet új topikot nyitni?(pc bontók témával)

(#14431) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Nem tudja vki hogy az alábbi cpu hűtőnek mi a neve?

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#14432) Jofi81 válasza wolf2 (#14430) üzenetére


Jofi81
őstag

Ha belépsz valamelyik témába, akkor a jobb oldali oszlop felett van olyan, hogy új fórumtéma indítása. De előbb győződj meg róla, hogy nincs-e már ilyen, vagy ehhez hasonló topik, és hogy tényleg szükséges-e.

raskolnikoff: Valamilyen Cooler Master hűtőnek tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#14433) k.t.a.


k.t.a.
senior tag

Segítsetek kicsit!
Van egy ISO fájlom, és nem tudom kiírni dvd-re, mert mindig azt írja hogy nincs elég hely a lemezen, pedig 4485,5MB az ISO mérete. Tíz megával kisebb fájlokkal nincs gond. Valami olyasmi rémlik, hogy a +os meg a -os dvd-k között volt valami ilyesmi különbség. De nem is ez érdekel, hanem hogyan tudom rávenni a nero-t hogy mégis írja ki egy dvd+rw-re?

(#14434) alex89 válasza raskolnikoff (#14431) üzenetére


alex89
senior tag

úgy néz ki mint a zalman cnps7700 csak mintha lenne rajta valami rács a tetején :U

szerk.:ha jobban megnézem mégsem az, ott virít rajta a coolermaster felirat :B

szerk2.:megvan! :DD szerintem ez lenne az

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#14435) Jofi81 válasza k.t.a. (#14433) üzenetére


Jofi81
őstag

Próbáld meg ImgBurn-nel, válaszd az UDF módot. Illetve ha ISO-ban van, akkor nem is kell kiválasztani semmit.

[ Szerkesztve ]

(#14436) alex89 válasza k.t.a. (#14433) üzenetére


alex89
senior tag

nero-nál bepipálod a beállításokban hogy "DVD túlírás engedélyezése" aztán beírod neki az értéket és kész :C

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#14437) k.t.a. válasza alex89 (#14436) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Az nem jó, mert akkor a végén hibát ír ki, és bár volt már ár példa hogy le tudtam utána játszani asztalin a filmet, de nem mindig. Most meg biztosra akarok menni.

(#14438) k.t.a. válasza Jofi81 (#14435) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Ezzel a progival valami gubanc van mert nem bírja letörölni a lemezt. Hozzáférés megtagadva. Ha mással letörlöm előre a lemezt azt meg nem hiszi el. Minden áron törölni akar, de nem megy neki, oedig rendszergazdaként futtatom.

(#14439) virkir


virkir
veterán

Na mivel sürgős a dolog és a hálózati totyikok eléggé halottak itt tenném fel a kérdést.
ADSL szolgáltató váltásra került sor mivel a TvNet eladta az ügyfeleit, hogy rohadjon meg aki kitalálta, rögtön rátettek 1500Ft-ot a meglévő előfizetésemre, ezért kéne valami megbízható stabil net.
A jelöltjeim
1. Datanet
2.TvNetwork
Jelenleg 4480/256 kbit/s csomagom van 6500/hó-ért Bp. XVI. kerület és nem nagyon adnék ki többet netre.
Várom az ötleteket, javaslatokat.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#14440) alex89 válasza k.t.a. (#14437) üzenetére


alex89
senior tag

lehet hogy túl sokat akartál ráírni és azért volt a hiba :F szvsz 50-60ft-os dvd árak mellett nem olyan nagy a kockázat hogy jó lesz-e vagy sem :DDD ,de persze előtte megpróbálhatod másik progival mert lehet avval jó lesz ;)

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#14441) lakisoft


lakisoft
veterán

Valaki ért itt ORACLE-hez?

(#14442) Jofi81 válasza k.t.a. (#14438) üzenetére


Jofi81
őstag

Úgy próbáltad, hogy Eszközök/Meghajtó/Lemez törlése? Nekem működik.

(#14443) k.t.a. válasza alex89 (#14440) üzenetére


k.t.a.
senior tag

RW-re akarom írni, és nem a pénz a gond, hanem hogy ha most nem tudom elvinni, akkor legközelebb két hét múlva lesz rá alkalmam. Az meg messze van. Fel kell tudni írni ezt a mennyiséget erre a dvd-re és kész. A kérdés az volt hogy hogyan!

(#14444) alex89 válasza virkir (#14439) üzenetére


alex89
senior tag

Nekem TvNetwork van kb fél éve és eddig még soha nem volt kimaradás ,belassulás stb.... a sávszél mindig max, tehát én csak jót tudok róluk mondani :R , azért nézz be a TvNetwork-os topicba is mert hallottam rossz véleményeket is és lehet hogy csak én jártam ilyen jól velük :DDD A legjobb a digikábel lenne,de az tudtommal nincs a XVI-ben.Ha a tvnetwork mellett döntesz és van rá lehetőséged akkor válaszd azt a csomagot ahol az egész éves díjat előre kell fizetni(én is így csináltam) és jóval olcsóbban jön ki.. [link]

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#14445) k.t.a. válasza Jofi81 (#14442) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Végülis letörölte csak hiba üzenetet dobott előtte meg eltartott jó sokáig. 16 perc. Viszont utána jött egy ablak hogy nem fog ráférnia lemezre biztos folytatom? Szóval ugyanaz a probléma. Túlírással meg a végén úgyis kiakad. Valahogy fel kell rakni arra a lemezre, mert rá kell férnie.

(#14446) 7 válasza virkir (#14439) üzenetére


7
addikt

Hasonló cipőben járunk. Bizony, elég necces így. Nekünk is TVnet van, jóatyám Dataneten gondolkozik. Mondjuk a szolgáltatásaikkal se voltunk olyan hűdenagyon megelégedve, főleg abban az időszakban, amikor óránként szakadtunk.

Alex: Atyámnak is felvetem, hogy érdekes alternatíva lehet a TvNetwork, köszi a tippet.

Ja, nekem is földijeim vagytok mindketten :D

Esetleg van még valami alternatíva kis kerületünkben, ami érdekes lehet? Bár legjobb volna egy Chello, de az ugye nincs, mint tudjuk...

[ Szerkesztve ]

(#14447) k.t.a. válasza Jofi81 (#14442) üzenetére


k.t.a.
senior tag

Nem vacakolok tovább. Két perc allatt letömörítettem dvd shrink-vel pár megával kisebbre, és így már nincs gond a felírással.

(#14448) hyperspace


hyperspace
őstag

tud vki olyan x64es progit, amivel lehet allitani a particiok meretet? koszi a valaszokat!

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#14449) lakisoft válasza hyperspace (#14448) üzenetére


lakisoft
veterán

PartitionMagic?

(#14450) hyperspace válasza lakisoft (#14449) üzenetére


hyperspace
őstag

nem jo 64bitre

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.