Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7451) qdak


qdak
addikt

gyanu arnyekaban nezi vki ?
topcsit meger ? :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7452) Qru válasza qdak (#7451) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerintem nem. Indítsd el, ha életképes ok, ha nem max bezárják a modik.

#nincsbennetarcsi

(#7453) qdak válasza Qru (#7452) üzenetére


qdak
addikt

en is csak melo alatt nezem de raszoktam xD :D
akkor meg varok vele :)

csak ez a mai eset lol

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7454) Qru válasza qdak (#7453) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszer láttam de az is sok(k) volt. Szóval az első hsz megírására ne engem kérj fel. :D

De elütni az időt arra ok.

#nincsbennetarcsi

(#7455) qdak válasza Qru (#7454) üzenetére


qdak
addikt

holnapra az lesz a lecod h megnezed es irsz 1 ervelo fogalmazast belole :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7456) degu válasza qdak (#7453) üzenetére


degu
senior tag

Én csak akkor nézem,ha már megittam fél üveg konyakot,és nem tudom,hogy mit csinálok! :DDD

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#7457) Qru válasza qdak (#7455) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#7458) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Két kérdés merült fel bennem, ne keressétek az összefüggést...:DDD

1) Ha egy kétsávos, egyirányú utcára szeretnél balra kanyarodni, akkor melyik sávba kell kanyarodni? Ugyanúgy nagy ív, vagy kis íven, és utána átsorolni a jobboldaliba?

2) Goofy milyen állat?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7459) randras válasza pocokxx (#7458) üzenetére


randras
veterán

2) Kutya.

Az én mai indokolatlan kérdésem, hogy ez WTF? [link]

(#7460) pocokxx válasza randras (#7459) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

[link]

Spontaneous explosive Polymerization of p Nitro Aniline using dehydration using concentrated sulphuric acid.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7461) FehérHolló válasza pocokxx (#7458) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerintem abba, ahol épp nem parkolnak. Ez általában a baloldali. :)
Ha mindkét sáv szabad, és egysávosról kanyarodsz, akkor mindegy (te választasz, de a jobbra tartás utána érvényes - településen belül nem kötelezően). Ha kétsávosról kanyarodsz, akkor a sávodnak megfelelőbe.

Skynet is real. It's called Google.

(#7462) randras válasza pocokxx (#7460) üzenetére


randras
veterán

:Y Köszi! :R

(#7463) pocokxx válasza FehérHolló (#7461) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Egysávosról kanyarodok, de szemből is kanyarodhatnak. Az egyik oktató azt mondta egy kicsit megkésve vizsgázó barátomnak, hogy ilyenkor balra kis ívben kell kanyarodni, hogyha szemből kanyarodnának jobbra, akkor szabad legyen nekik a jobboldali sáv...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7464) FehérHolló válasza pocokxx (#7463) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ezzel egyet tudok érteni, de a kreszt szerintem nem sérti, ha a jobb oldaliba kanyarodik.
Elsőbbséget adva a szemből jövőnek.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7465) unknownerror


unknownerror
tag

Üdv!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy egy 6 ohmos erősítőre 4,6 ohmos hangfalat nenagyon kössek, ugye?

Most egy 4 és egy 8 ohmos van sorba kötve oldalanként, de a 8 ohmos gyengébb, mint a 4, ezért merült fel bennem a kérdés. Olvastam valahol, hogy az erősítőket kicsit túltervezik, de nem tudom, hogy mennyivel. Aiwa minihifiről lenne szó.
A gyárit is lemértem, azthiszem az 5,8-9 ohm, de mindkettő tropa.

[ Szerkesztve ]

(#7466) Qru


Qru
MODERÁTOR

Január óta nem kell bérletigazolvány a bkv bérethez, így nem is csináltattam. Viszont ilyenkor mit írjak a szelvényre? A személyiig. számom vagy mit? Eddig ugye a diákom száma volt rajta de már nem vok diák...

#nincsbennetarcsi

(#7467) leslieke válasza Qru (#7466) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A teljes árú bérlet (kivéve az Arckép nélküli éves Budapest-bérlet) az általános bérletigazolványon és a (csak Budapest-bérlethez használható) Volán-BKSZ bérletigazolványon kívül, személyi igazolvánnyal vagy kártyaformátumú vezetői engedéllyel is használhatóvá válik.
[link]

Fentiek valamelyikét - amelyik mindig nálad van - írd rá.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7468) Qru válasza leslieke (#7467) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima havi bérelttel nyomom, akkor ráírom a flekóm számát. Köszi.

#nincsbennetarcsi

(#7469) Lompos48 válasza unknownerror (#7465) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Most egy 4 és egy 8 ohmos van sorba kötve oldalanként...

Így kötve az eredő impedancia 12 ohm. A kettő együtt gyengébben szól mintha bármelyik lenne egyedül. A 4 ohmos egyedül túlterhelheti az kimenete, kárt okozhat. Azt egyedül csak kisebb hangerőn használhatod, hogy ne legyen belőle baj.

...hogy az erősítőket kicsit túltervezik, de nem tudom, hogy mennyivel...

Ezzel ne számolj!

Általában a hangszórók impedanciája (valamennyire) frekvenciafüggő. Az egész sávban vannak olyan pontok, ahol jóval a névleges érték alá esik. Erre még rátenni egy lapáttal nem visz jó irányba.

(#7470) unknownerror válasza Lompos48 (#7469) üzenetére


unknownerror
tag

Köszi, lehet, hogy szétszedem, és figyelem, hogy mennyire melegszik 4 ohmmal, mondjuk félgázig.

A két 4 ohmos erősebb, kétutas tesla hangfal, a 8 ohmos egy kisebb genius pár, ezért a teslákat használnám elsődlegesen,viszont amikor a szomszéd megvadul, akkor én is kicsit feljebbtekerem. Ezért is döntötem elsődlegesen a sorbakötésen, de szerintem nagyon sokat levesz az ígyse sok teljesítményből. A gyári hangfalak zizegnek, szétszedtem őket, elég spéci felfogatásúak a hangszórók, barkács nélkül nemhiszem, hogy cserélni lehetne.

(#7471) Lompos48 válasza unknownerror (#7470) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hogy biztos legyél a dologban használhatod a 4 ohmos hangszórókat, de köss sorba mindegyikkel egy-egy 2 ohmos nagyobb teljesítményű ellenállást, azzal a 6 ohmnál leszel, mint terhelés.

(#7472) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

A Ready Player One című könyv anélkül is lehet jó, hogy szinte semmit nem tudok a régi játékkultúráról?

(#7473) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Hali,
kvíz készítéséhez Ti mit ajánlanátok? Online kéne, ahol egyből visszajelzést is kaphatna az illető arról, hogy jól válaszolta-e meg a kérdést.

meg

(#7474) pocokxx válasza peugeotmate (#7473) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha van gmail fiókod , 8ha jól látom van...:) ), akkor a google docs a legegyszerűbb. Bár azt magadnak kell javítani..

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7475) FehérHolló válasza peugeotmate (#7473) üzenetére


FehérHolló
veterán

maross csinált ilyen kérdőíveket, tőle érdemes kérdezni. Én már elfelejtettem az oldal nevét.

Skynet is real. It's called Google.

(#7476) peugeotmate válasza pocokxx (#7474) üzenetére


peugeotmate
őstag

Egy játékos kvízt kéne összehoznom, ahol egyből látja az ember, hogy jó választ adott-e vagy sem. A gugli docs nekem is eszembe jutott, de ott akkor úgy tűnik ott nincs ilyen opció.

FehérHolló
Róla lenne szó?maross

meg

(#7477) FehérHolló válasza peugeotmate (#7476) üzenetére


FehérHolló
veterán

hja

Skynet is real. It's called Google.

(#7478) Ndruu válasza peugeotmate (#7476) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

itstoohard

Harrrr!!!!

(#7479) rii


rii
nagyúr

hello

van egy új heggezstésű fém csomagtartóm, ... le kellene feteni, kezelni

azt szeretném megkérdezni, mi ennek a mente?

vegyszeresen kell-e
alapozni kell-e
illetve háynbsor kell rajta átmenni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7480) Qru válasza rii (#7479) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zsírtalanítás, alapozás, festés. Utóbbit elég kétszer ismételni.

#nincsbennetarcsi

(#7481) rii válasza Qru (#7480) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

a.) zsírtalanítani mivel lehet?
mosószappannal?

b.) alapozni kifejezetten fémhez való alapoózfestékkel?
c.) hány napig kell száradnia az alapozásnak?

d.) festésnek hány napig kell száradnia?
e.) ecsetes vagy spary-es megoldás az ócsóbb?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7482) Qru válasza rii (#7481) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

a): [link] de egy sima obi-ban is tudnak neked segíteni/ajánlani jót.

b): Igen. Fontos, mert ha nem jó az alapozó akkor ledobja a festéket.

Attól függ hol szárad, milyen vastagon kented fel a cuccot... Ha meleg, zárt térben szárad akkor 24 óra bőven elég. Érdemes kicsit megnyomogatnod nem látható helyen, és akkor egyből látod, hogy ok vagy nem.

c): Száradás mint előzőekben.

Ecsetes megoldás olcsóbb sztem, de spray-vel szebben lehet dolgozni.

#nincsbennetarcsi

(#7483) villamos válasza rii (#7481) üzenetére


villamos
őstag

Évekig foglalkoztam acélszerkezetek (kerítések, kapuk, korlátok, stb.) festésével. A következőképpen csináltam. Először is, a felületet csiszolással, és drótkefe segítségével mentesítettem a durva rozsdától. Ezután egy rozsdamaró réteget kapott. Egyes esetekben a száradás során ez egy fehér port képez, melyet erős szőrű kefével távolítottam el. Ezután kezdődhetett az alapozás. Először egy korróziógátló alapozóval kentem be a munkadarabot, úgy hogy mindenhol fedjen. Ezt követően egy újabb alapozó réteg (normál) következett. Miután az újabb réteg is megszáradt, következhetett a zománcfesték, adott esetben két, vagy akár három rétegben is.
A száradási idők leginkább az időjárástól, és a felhasznált festékek típusától függenek. Úgy figyeltem meg, hogy célszerű az alapozó rétegeknek 24 órát hagyni a száradáshoz. Arra figyelni kell, hogy az alapozók, és a zománcfesték ugyanolyan bázisúak legyenek (a festékes dobozokon feltüntetve), vagyis az egyes gyártók termékeit nem szabad keverni, ugyanis ha különbözőeket használsz, nem fog fedni, és nem lesz elég tartós a végeredmény sem. (Pl alapozol Supraluxx -szal, de fedőrétegként Trinátot használsz, akkor egyes esetekben felpattogozhat a festék a száradás után....)
Mi általában Evipass rozsdamarót, és Trinát alapozót, illetve zománcfestéket használtunk, ezek általában szintetikus hígítóval, illetve lakkbenzinnel hígíthatóak.
Tartósságot tekintve, azok a felületek, amelyeket lefestettünk azok eddig kb. 10-15 évig bírták, de ez nagyban függ a felhasználástól.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#7484) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a segítséget!
igyekszem elsajátítani a leírtakat!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7486) FehérHolló válasza karte (#7485) üzenetére


FehérHolló
veterán

Időkorlát nélkül belépve maradok?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7488) FehérHolló válasza karte (#7487) üzenetére


FehérHolló
veterán

belépésnél, amikor töltögeted a jelszót.

RIOS a fórummotor neve.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#7489) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Ha van itt olyan ember aki leszokott a cigirol hosszu evek utan attol kerdeznem , hogy hogyan? Egyszeru elhatarozas vagy valamilyen tapasz elektromos cigi stb?mennyire hatasosak ezek? (Telefonrol irtam)

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7490) Nkboy válasza b4sxe (#7489) üzenetére


Nkboy
senior tag

Akaraterő, semmi más. A többi csak merketing! :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#7491) Ninja Chick. válasza b4sxe (#7489) üzenetére


Ninja Chick.
tag

Barátom úgy szokott le, hogy elkezdett tubákolni (előtte 6 évig cigizett) és fél év alatt simán leállt vele úgy hogy tubit sem használ már

(#7492) Jester01 válasza FehérHolló (#7486) üzenetére


Jester01
veterán

Mennyi ennek a korlátja? :DD
Csak mert ennek ellenére ki szokott dobálni. Talán egy hónap?

Jester

(#7495) FehérHolló válasza karte (#7494) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hogy a bús fenében tárolna bejelentkezési sütit/sessiont szerver oldalon?

Skynet is real. It's called Google.

(#7496) krizmo_ válasza b4sxe (#7489) üzenetére


krizmo_
addikt

Én 10 évig dohányoztam, lassan 7 éve, hogy letettem.
Szerintem nem használnak a tapaszok, rágó, ilyesmi. Magamtól tetettem le, elég kínkeserves volt, sokadik próbálkozásra sikerült. Az elhatározás az ami fontos, így elsőre egyszerűnek hangzik, de amikor a leszokás útján haladsz elég keményen próbára kell tenned a kitartásod.
Nálam a mai napig nem múlt el a cigi utáni vágy, sokszor rágyújtanék, de megállom.
Ez mindenkinél máshogy van, van aki azt állítja, egyáltalán nem hiányzik neki.... nekem sokszor hiányzik.
De határozottan állíthatom sokkal jobb az éltem cigi nélkül. Jobbak az illatok, finomabbak az ízek, és a legfontosabb egészségügyileg is jobban vagyok.
Szerintem az elektromos cigi és a folyamatosság azért nem jó, mert sokkal nagyobb a visszaesési arány.
A folyamatos leszoktatással csak az a baj, hogy mindig van okod, amiért megszeged az adagot, pl. ideges vagy, akkor úgy érzed most megérdemled, hogy elszívj egy cigit, vagy rápippants az elektromosra.
Ez nem kemény drog, ezt lelehet tenni minden következmény, és segítség nélkül is.
Nincsenek mentségek, eldöntöd->leteszed.
Csak ki kell bírni azt a rövid időszakot, amikor eszeveszettül hiányzik a cigi, aztán könnyebb lesz.
Hogy haladsz, elkezdted már a leszokást, vagy még csak tervben van?

(#7493) karte

A kettőnek nem sok köze van egymáshoz, most egy függőségről beszélünk....

[ Szerkesztve ]

(#7497) n@p@lm


n@p@lm
őstag

sziasztok!
segítsetek légy szíves.
keresek egy c64-es játékot, a címét sajnos nem tudom.
a lényeg hogy valami vezetéket kell megjavítani, megvédeni ártó elemektől a karakteremmel.
van egy segédem is ami a hibákat kijavítja, de ha nem vigyázok a segédemre akkor azt elrabolják(?).
valami rák ha emlékeim nem csalnak.
talán olaj vezeték?

(#7498) Qru válasza b4sxe (#7489) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akaraterő kérdése sztem is. Esetleg meg lehet próbálni, hogy eleinte e-cigit használsz. Az nem is káros de a pótcselekvés ugyanúgy megvan...

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.