Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6201) Timyyy


Timyyy
őstag

Köszönöm a sok tippet! :R
Megpróbálom majd a citromlevet is. Most háztartási keksz + élőflórás joghurt kombóval nyomom, hogy valamit egyek is.

(#6202) FehérHolló válasza DeFranco (#6200) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tisztában vagyok vele, hogy nem akarsz rosszat. :)

Egyébként elbeszélünk egymás mellett. A citromlétől éghet a gyomrod párhuzamosan azzal, hogy emésztés után csökkenti a szervezeted savtartalmát.
Egyik az emésztés egyik első szakaszában van, másik pedig emésztés után.

Skynet is real. It's called Google.

(#6203) FehérHolló válasza DeFranco (#6200) üzenetére


FehérHolló
veterán

Kicsit felgyorsítottam a folyamatot, és megkérdeztem tőle drauton.

Válasz:

Áhh egy szakmai kérdés...Ez a savasítás-lúgosítás egy eléggé kétértelmű dolog. Az emésztőrendszered kémhatása többé kevésbé állandó. Az ételek elfogyasztása után elképzelhető, hogy egy alacsony ph-jú étel miatt a gyomrod ph-ja csökken, egyrészt a fermentációs folyamatok miatt is (tehát ezt a legtöbb elfogyasztott étel kiválthatja), de ez idővel helyre áll, normál esetben. Ha nem vagy gyomorproblémás, ennek nem kéne panaszt okoznia kis mennyiségben (2-3 üveg bor után már igen. :) ) Ha azonban mondjuk sok a gyomorsavad, vagy refluxos vagy, akkor már kis mennyiség is serkentheti a gyomorsav termelődésedet és bánthatja a gyomornyálkahártyát, mely már lehet alapból kisebb sérüléseket tartalmazhat, ezáltal gyomorfájdalmat okozhat. Mondjuk a bor tipikusan egy problémás ital...
Általában azoknál okoz gondot, akiknek fokozott a gyomorsav-termelésük, vagy nem zár jól a gyomruk, de ez kb. ma már minden stresszelő embernél jelentkezhet...Remélem válaszoltam a kérdésedre.

Tanulság: Az érintett fórumtársnak illene elmennie dokihoz, ha sokáig fennáll az említett problémája, mert lehet, hogy reflux.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6204) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Ősember kollégáról lehet valamit tudni?

Gari ügyben szeretném vele felvenni a kapcsolatot!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#6205) pocokxx válasza rob83 (#6204) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Esetleg itt?
[link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6206) Lompos48 válasza Timyyy (#6191) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A tej milyen hat'ssal van a tüneteidre? Kellene csillapítsa a fájdalmat, "lefoglalja" a gyomorsavat, pihenteti a gyomrot. Pár napig kerülj kávét, bagót, piát, erős fűszert és igyál tejet, akár víz helyett is, ha bírod. Dokit ne kerüld el, ő tudja megmondani, hogy fekély vagy gasztritisz és milyen eredetű. Mondom én, akit 35 évvel ezelőtt perforált fekéllyel műtöttek, akkor születtem másodszorra. Nem kell/lehet vele játszani.

[ Szerkesztve ]

(#6207) Timyyy válasza Lompos48 (#6206) üzenetére


Timyyy
őstag

Még csk natúr élőflórás joghurtott ettem ma, 2 db-ot, az enyhítette, tejet egyelőre nem próbáltam.

Dokihoz hétfőn megyek, ha stagnál, vagy rosszabb lesz hétvégén. Talán ha javul, akkor nincs miért menni.

[ Szerkesztve ]

(#6208) Idiofil válasza FehérHolló (#6197) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Ha jól tudom, a citromlének -annak ellenére, hogy savas- a szervezetet lúgosítja.

Amúgy ha valakinek emésztési gondjai vannak, az első lépcsőfok, amit el kell végezni, a szénsav/nikotin/alkohol/koffein/fűszer STOP!
De ami a legjobban befolyásolja, a nyugodt, kiegyensúlyozott légkör és a rendszeresség.
Nem reklámnak számon, amikor nekem a gyomrom rosszalkodik, akkor bekapok pár Wörishofener Nervenplflege-t és javul. Sajnos a mai életmód nem kedvez a szervezetnek és ez fizikális tüneteken fog kiütközni...

"Those who want respect, give respect"

(#6209) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Megbüntettek :D Megbüntették egyik ismerősömet kézben telefon használatért 15,000 Ft ra. Közmunkával ledolgozásnak mi a menete...? Én választhatom meg az időpontot? Vagy szólnak, hogy most kell menni? Ha van másik munkahelyem, akkor is választhatom a közmunkát?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6210) FehérHolló válasza pocokxx (#6209) üzenetére


FehérHolló
veterán

15k pénz az olyan 2 hét közmunka napi 8 órában. Biztos, hogy le akarod dolgozni?
Minimálbért sem fizet.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6211) pocokxx válasza FehérHolló (#6210) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Helyszíni bírságnál 5k t fizet napi 6 órára. Csak 3 nap lenne.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6212) FehérHolló válasza pocokxx (#6211) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az nem rossz. Ennyiért még talán megéri támasztani az ásót. :)

A válasz a kérdésedre egyébként az, hogy vedd fel a személyi bírságot kiállító hatósággal (=rendőrséggel) a kapcsolatot, ők átirányítanak a helyi munkaügyi központba, ahol az épp aktuális közérdekű munkákról kapsz tájékoztatást. Orvosi alkalmassági kelleni fog, 3k pénz.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6213) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Biztos hogy le lehet dolgozni? Múltkor ilyen beszélgetésbe cseppentem, mert (nem vagyok budapesti) berongyoltam kocsival a keletihez, lekapcsoltak és feljött később, hogy ledolgozom. És több oldalról is azt kaptam, hogy inkább le kell ülnöm.

"Those who want respect, give respect"

(#6214) FehérHolló válasza Idiofil (#6213) üzenetére


FehérHolló
veterán

Idén április óta le lehet dolgozni.

Skynet is real. It's called Google.

(#6215) pocokxx válasza Idiofil (#6213) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Kaptam egy kis tájékoztató lapot, azon az van, hogy ledolgozhatom.
"Választása esetén a helyszíni bírságot közérdekű munkával megválthatja."

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6216) Idiofil válasza FehérHolló (#6214) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Na majd legközelebb ;) :DD

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#6217) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Egyébként az mit jelent, hogy lehetőség szerint végzettségének megfelelő munkát kínálnak...?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6218) FehérHolló válasza pocokxx (#6217) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hogyha van egy diplomád, te fogod rábírni a munkásokat/többieket, hogy ne támasszák az ásót, hanem másra is használják azt.
Semmi egyebet.

Ez sajnos tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6219) Timyyy válasza Idiofil (#6208) üzenetére


Timyyy
őstag

"szénsav/nikotin/alkohol/koffein/fűszer STOP!"

Ebből talán a fűszer az ami az én életemben szerepel, a többi egyik sem. Meg a stressz, töménytelen mennyiségben. Azon nemtudok változtatni, mert nem tőlem függ. :(
De kicsit utána érdeklődtem, és a városunkban van ilyen gyomorfájós vírus, lehet azt kaptam el, vagy a franc tudja, ma reggelre mindenesetre lényegesen jobban lettem, szinte semennyire sem fáj. Tolom is a joghurtot :)

(#6220) Idiofil válasza Timyyy (#6219) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát pedig a stressz könnyen lehet sokmindennek az okozója. Nálam amúgy pl már az is használt -amikor nagyon stresszes volt a meló - hogy minden este ittam egy nagy bögre Naturland Nyugtató teát. Lehet placebó hatás, lehet ténylegesen csökkentette az általános stressz-szintemet, de jót tett. És az íze csak az első 1-2 bögre alkalmával borzasztó. Olyan, mint a Paradontax fogkrém :)

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#6221) Timyyy válasza Idiofil (#6220) üzenetére


Timyyy
őstag

Lehet hogy beszerzek akkor egy ilyet, mert sajnos nem úgy néz ki, hogy mostanában megoldódik az idegeskednivaló helyzet. Juteszembe, a torkomban és 1 hete érzek gombócot :) elég rossz, mert olyan, mintha a kaja jönne visszafelé, de ez nem történt meg 1x sem. Ez viszont tuti az idegesség jele. Csak hát 0-24-be elég szar érzés.
Most egész jól van a gyomrom, végre nem fáj, talán csak vírus volt tényleg, de azért kímélem egy jó ideig, ahogy tudom, ha ilyen jó marad, akkor dokihoz sem kell mennem.

[ Szerkesztve ]

(#6222) DeFranco válasza Timyyy (#6221) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez stressz lesz, ebben biztos vagyok. Lesz még más tüneted is, aztán rövid időn belül összeszedsz valami maradandót is. Nem tudom, hogy mi a forrása, de mindent tegyél meg annak érdekében, hogy ez megszűnjön, mert tönkremész bele.

Tudom miről beszélek, voltam már én is így, 15 kiló rohamos fogyás, gyomorfekély közeli állapot és pánikbetegség lett a vége, amiből még most is csak 90%-ban vagyok kint. Addig is, rendszeres étkezés, minimum naponta háromszor, sok semleges kaja (HT keksz, tej, rost, víz) no hús, no fűszer, no alkohol, és valamiben erőltesd meg magad fizikailag is rendszeresen, az segít megszabadulni a stressz egy részétől.

(#6223) randras válasza DeFranco (#6222) üzenetére


randras
veterán

Futás! :K Még épp elég ideig van jó idő, hogy hozzászoktasd magad! :DDD

szerk.: Most, hogy így olvasom, egy az egyben a reflux tüneteit produkálod. :O

[ Szerkesztve ]

(#6224) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Van olyan lehetőség,hogy valaki átvegyen nekem egy procit Pesten XXI,kerületben és neki fizessek?

Mintha olvastam volna valahol régebben,hogy van rá lehetőség!(Lehet,hogy álmodtam :B )

Az eladó csak próbával akarja eladni én meg egy kicsit messze vagyok tőle!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#6225) DeFranco válasza randras (#6223) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én jól vagyok, köszi, túl vagyok rajta, csak magamat utólag szerkesztettem bele a hsz-be, így úgy tűnik, mintha magamnak adnék tanácsokat. :)

(Futni amúgy sem vagyok hajlandó, Pesten futni szerintem felér egy önkéntes gázkamrával, de ez magánügy :) )

(#6226) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha tud valaki válaszolni. Egy nyereményjátékon nyert cucc után adózni kellene, amit átvállal a játék szervezője. Nekem csupán annyi a dolgom, hogy a megjelölt részeket a jövő évi adóbevallásomban fel kel tüntetni.

Az érdekelne, hogy ettől függetlenül eladható-e a megnyert dolog, vagy az adóbevallásnál szükséges hogy meglegyen a nyeremény is? (Átvételi elismervény van természetesen)

Köszi!

(#6227) DeFranco válasza r3dsnake (#6226) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem, nem szükséges. Eladhatod.

(#6228) randras válasza DeFranco (#6225) üzenetére


randras
veterán

Tudom, gondoltam/reméltem/örülök (megfelelő alákarcolandó), csak neked ment valahogy mégis.

Más téma:

mi okozhat olyat, hogy időnként pár másodperce meg-megakad a gép? Filmnézés, zenehallgatás közben is, ha asztalon vagyok, van, hogy a kurzor is megakad.

Nemrég raktam újra a Windowst, de már 1-2 napon kezdődtek furcsa gondok, mostanra úgy néz ki, teljesen összefosta magát.. :O

(#6229) Idiofil válasza randras (#6228) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Nyomj egy everest stabilitástesztet, meg nézd meg valamivel a HDD-t ;)

"Those who want respect, give respect"

(#6230) r3dsnake válasza DeFranco (#6227) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Koszi szepen a valaszt! : )

(#6231) Timyyy válasza Lompos48 (#6206) üzenetére


Timyyy
őstag

A tej jót tesz neki :K sőt, ma egész nap nem fájt a gyomrom. 3 óránként ettem, natúr joghurtot 1 szelet teljes kiőrlésű kenyérrel. Most este ittam egy kis tejet, hozzá háztartási keksz, és minden teljesen oké. :))

(#6232) randras válasza Idiofil (#6229) üzenetére


randras
veterán

Stabilitásteszt megvolt, HDS szerint 100-as a vinyó..

(#6233) Idiofil válasza randras (#6232) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Esetleg drivergond? All-in-one driver használata? Energiagazdálkodásban esetleg nincs túl alacsonyra véve a vinyó kikapcsolása?

"Those who want respect, give respect"

(#6234) Lompos48 válasza Timyyy (#6231) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ebben biztos voltam, csak sajnos vannak, akik nem tolerálják a tejet. Ez jó neked! Örvendek, hogy jobban érzed magad. Hosszan kell ezt a "kezelést" folytatni. Tápláló is, jó is. Én azóta is (ami naaaagyon rég volt) tejjel feltöltött Nescafét iszok, állandóan. Most is.
Egy tanács a stresszre - dokim mondta anno -: az idegességet nem szabad "lenyelni". Ha felhúznak valamivel ne puffogj magadban, verd ki a vezérdilit, ha jogos. Én eljutottam addig, hogy miközben cirkuszt csináltam már belülről azon szórakoztam/vigyorogtam, hogy milyen tehetségesen csinálom és milyen döbbent a másik.

[ Szerkesztve ]

(#6235) randras válasza Idiofil (#6233) üzenetére


randras
veterán

A driverek ugyan azok, mint eddig... a merevlemez kikapcsolás kevésnek tűnik: telepről 5, hálózatról 15 perc.

Nektek mennyi? :F

(#6236) randras


randras
veterán

. :O

[ Szerkesztve ]

(#6237) Idiofil válasza randras (#6235) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Mivel asztali gépem van, így "Soha" :)

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#6238) Qru válasza randras (#6235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

20 percre van állítva nálam.

#nincsbennetarcsi

(#6239) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Lehet kezdeni valamit egy üvegszálas fejszével, ha kijött a nyele? Ilyenkor kuka? Vagy bele lehet melegíteni a nyelet? Ilyesmim van, mint ez.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6240) FehérHolló válasza pocokxx (#6239) üzenetére


FehérHolló
veterán

A törött balta a népi hiedelmek szerint az alkonyuló férfiasság jele.
Még visszafordítható a folyamat, ha a nyeléből következő napnyugtakor postaládát fabrikálsz, fejéből pedig rá való pirkadatkor rituálisan kivégzel egy döglegyet.

Megragasztani ne próbáld, hisz egy törött szerszám soha nem lesz már igazán használható a legférfiasabb célokra. Ráadásul ezzel akarva, akaratlanul belesodródhatsz egy végeláthatatlan spirálba, mely a bú végestelen mély bugyraiba ránt magával.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#6241) pocokxx válasza FehérHolló (#6240) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nincs eltörve, csak kicsúszott....:)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6242) FehérHolló válasza pocokxx (#6241) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ilyen még nem történt a falvunkban.
EZ EGY JEL!

Skynet is real. It's called Google.

(#6243) Qru válasza pocokxx (#6239) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2 komponensűvel megragaszthatod de szvsz nem lesz túl tartós ha használni is akarod azt a baltát...

#nincsbennetarcsi

(#6244) pocokxx válasza Qru (#6243) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Megpróbálkoztam vele, két fát sikerült vele elhasítani.... Most belefaragtam egy fanyelet, ezzel jónak látszik.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6245) DeFranco válasza pocokxx (#6244) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tolj át rajta egy 20-as anyacsavart 'szt jó lesz az...

(#6246) Lompos48 válasza pocokxx (#6241) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Próbálok egy skiccet készíteni egy jó(pofa) nyélrögzítésről... Kis türelmet!

(#6247) Lompos48 válasza pocokxx (#6241) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kemény vasból kell/lehet kialakítani a derékszögű pöcköt, amihez úgy faragod le a nyelet, hogy épp beférjenek együtt a fejszefej lyukába. Két facsavarral rögzíted. Egy plusz kétkomponenses ragasztó is mehet, az már csak a hab a tortán.

Az enyém évek óta meg se moccan.

(#6248) pocokxx válasza Lompos48 (#6247) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ez igen...:R El is mentem a képet. Ha kiesne a mostani, akkor így fogom vissza tenni. Köszi a tippeket! :R Jelenleg egyébként akác ékkel van rögzítve, és egyelőre ez sem moccan meg.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6249) Qru válasza pocokxx (#6248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahogy szárad a fa veszít a tárfogatából, ki fog az lazulni előbb-utóbb. De ez a megoldás amit rajzolt neked az tartós lesz.

#nincsbennetarcsi

(#6250) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok! az olimpiai aranyérem tiszta aranyból van vajon?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.