Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7651) DeFranco válasza pocokxx (#7650) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Engem a picasaweb átirányít a google plus photos részére, ahol viszont nincs a kép mellett ilyen share link. Én is ott kerestem.

A kép saját share gombja is csak google pluson belüli megosztást ajánl, linkeset nem.

[ Szerkesztve ]

(#7652) pocokxx válasza DeFranco (#7651) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Neked nem jelenik meg a google+ felett egy ilyen lehetőség?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#7653) DeFranco válasza pocokxx (#7652) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sajnos nem. A beállításokban megtaláltam a saját picasa web album linkemet, de onnan is átirányít automatikusan.

szerk: OK, megvan :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#7654) DeFranco válasza pocokxx (#7652) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, és köszönöm :)

(#7655) qdak


qdak
addikt

hello, az erdekelne h vmi utan kapok 1 x osszeget, melyet sok ember kozott kel szetosztanom, kulonbozo aranyokban, igen am de jonnek ki olyan osszegek amiket kerekiteni kell, ezvegett x nel tobbet kellene kifizetnem, ilyenkor mi a helyzet?
jomagam 10 forintokra es mindig lefele kerekitettem, de maskep meg en karoltam volna, ez menyiben oke?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7656) d4Y.187


d4Y.187
tag

üdvözlet bajtársak !

ti milyen szinten dokumentáljátok az itt meghirdetett termékek műszaki állapotát ? nálam ezek a mozzanatok rendre elmaradnak, és sorra kapom a "feketepont"okat, mert nem tudom bizonyítani az igazam.
ez már csak azért is idegesítő, mert egyébként igyekszem jót tenni mindenkivel....de gondolom ti is beleszaladtok néha egy-egy igazi holdkórosba.

kíváncsi vagyok a köz véleményére, mit gondoltok, milyen módszer mennyire hatásos vagy hihető ? esetleg nyerő kombinációk ? minden ötletet vagy tanácsot megköszönök :)

:R

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#7657) Melack válasza d4Y.187 (#7656) üzenetére


Melack
veterán

Pár fotó, tételes lista a hibákról, és a PM-ekben ezt külön megerősíteni. Mást te sem nagyon tehetsz. Illetve amit lehet, személyesen átadni/átvenni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7658) qdak válasza d4Y.187 (#7656) üzenetére


qdak
addikt

ha kozolted vele h nem jo akkor nem jar a fekete sztem, en megkuzdenek erte, mert utanna nehez kimagyarazni, meg nalam pl vannak szabalyok:
-ujjoncnak csak utanvet vagy szemelyes, foleg ha uj reg (uj reg es ar alatt akkor kerulom)
-csere max szemelyesen
-eloreutalas csak ostag vagy mar eloben latott taggal, akivel szerencses uzletem volt, es persze -kizart

lehet h durva, de ez van, ffutottam mar 1 csere utan, h en nem kaptam semmit, aztan kis noszogatasra, kicsengetett 1 telefont, ami nem epp volt makulatlan.

szoval semmi felelotlent ne mondj a termekrol amit arulsz, mert a feketenek sulya van. ha hibaja van emeld ki a leirasban.

enyemre vmi?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7659) Qru válasza qdak (#7655) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen ok a kerekítéses módszer, nálunk a fizuk is így vannak.

#nincsbennetarcsi

(#7660) d4Y.187 válasza qdak (#7658) üzenetére


d4Y.187
tag

köszönöm a kommenteket :)

működő lapot adtam el személyes átvétellel, ámde mire új otthonába hazaért már nem volt benne élet. a sztori kacifántossága ellenére felajánlottam a megoldást: hozza vissza személyesen, vagy adja fel postán és ha megérkezett a csomag átutalom a pénzt. egyiket sem fogadta el, megírta a feketét is közben. később én egy kedves fórumtárs ajánlására felkínáltam végső megoldásként hogy az 5ezer forintos teljes összeg felét utaljam előre, majd a másik felét ha megérkezett a csomag. ez sem volt jó, ha nem utalom előre a postaköltséggel együtt az egész összeget, elmegy feljelenteni.
már nem is tudom hogy ezen sírjak, vagy nevessek :)

azért a prímet még mindig az viszi, akitől vettem anno egy routert. hibás volt, illetve hiányos is. átvételkor nem voltam elég figyelmes. mikor közöltem másnap hogy szeretném sztornózni az üzletet, szinte azonnal írta a feketét nekem. köpni nyelni nem tudtam, őszintén :) én éreztem magam kellemetlenül, hogy magyarázkodnom kell mert pali voltam. a pénzt azóta sem láttam viszont és a felhasználó sem került kitiltásra.

mindenesetre a jövőben érdemes lesz a fentiekre odafigyelnem, képet készíteni az alkatrészekről működés közben illetve ezt igazoló jelleggel, vagy ha lehetőség van rá, személyesen kipróbáltatni az ügyféllel....minden egyes esetben.

:R

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#7661) Qru válasza d4Y.187 (#7660) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ezért nem üzletelek ismeretlenekkel. Jó ilyen 1-2-3k-s tételnél ok, de ettől drágább cuccot csak ismert/elismert fórimozótól veszek előre utalással. A postázást meg kizárom eleve, nem véletlenül. Nekem tűnt már el 45k-s deszkám a posta által. :(((
Jah és minden üzletnél ki van kötve alapból a 3 nap próba gari (ha nincs papíros gari), pont ezért.

#nincsbennetarcsi

(#7662) qdak


qdak
addikt

ugy erzem mind 2 pontod elkerulheto lett volna, ha ezt a kerdesed meg melegeben ide irod, h segitsunk, en magam 3 hejett 1 hete adok, ha jol emlekszek van itt faradt gozon uzleti vita topik, ott be tudsz irni ha gond van, mert foleg a 2 ert bevagni a pirosat mikor ha jol ertem te voltal a vevo, ez teljesen alatamaszthato h nem jar neked semmi kepp fekete.
amit kihagytunk a garit is pontosan tuntesd fel, ha vasarolsz meg ugyanezt vard el az elado tol is.

a masik ugy mar nehezebben vetozhato, gondolom privat ba megvan amit irtal (sajna ezt nem engedik kozzetenni, es buntetnek is erte ha megteszed, sztem ez nagy hulyeseg, de ez van)
viszont ha leirod h o nem akarta visszadni az altala hibasnak velt termeket, enelkul elvartan h utald egybe az arat, ez mar santit, ebbol ki tudsz indulni, a sajat vedelmedben.
1 baj h frissen kellet volna.

meg 1 dolog, gyanusan olcso termek, barrmenyire csabito en napolnam, inkabb adjal 1-2 ezerrel tobbet, de olyan embertol aki megbizhato.
most ennyi jutott eszembe.

mennyire regiek a fekete pontok?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7663) Pocee


Pocee
senior tag

Srácok!

Elleptek minket a hangyák,de rettenetesen és csípnek is.Van vmi házipraktika amibe elpusztulnak és nem kemény vegyszer?kisgyerek miatt nem szeretném telefújkálni a lakást.a hangyacsapda nem annyira vált be...
Hölgyeknek esetleg ötlet?

Mr.Brightside

(#7664) qdak válasza Pocee (#7663) üzenetére


qdak
addikt

na most holgy v ur, mert ha holgy akkor nem irok semmit, tegyel ki mezet hangyacsapdanak.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7665) Melack válasza Pocee (#7663) üzenetére


Melack
veterán

Gazdaboltban lehet kapni száraz hangyaölőt. Kis dobozka ,felragasztod valahová, és abból fognak enni,amit elvisznek a királynőnek, ami miatt kipusztulnak. Nem azonnali hatás, de gyerekbiztos.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7666) philoxenia válasza Pocee (#7663) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szódabikarbóna....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7667) Wa2x_ válasza Pocee (#7663) üzenetére


Wa2x_
veterán

Gyerekbiztos tűz.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7668) Pocee válasza philoxenia (#7666) üzenetére


Pocee
senior tag

valami ilyesmire gondoltam,de köszönöm mindenkinek.

Mr.Brightside

(#7669) rii


rii
nagyúr

sziasztok

két yuotube videot keresnék, de sehogy se megy ))))-.

1. rally futamokból összeváhgott profi clip, vslami világbjnokság volt 2000 környékéről, alatta egy pörgps zene valami amerokai híres együttestől

2. rendőrautók üldöznek egy kék autót, kifordítják a mittumém milyen manőverrel, majd a hátrafeletbe vált és visszafordul, mundezt 3x is egymásután, alatta valami poénos country
naezmegvan

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7670) rii válasza rii (#7669) üzenetére


rii
nagyúr

naaz elsp is

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7671) Qru válasza rii (#7670) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Átkereszteljük old meg magad topikra? :D

#nincsbennetarcsi

(#7672) rii válasza Qru (#7671) üzenetére


rii
nagyúr

sokszor van ilyen, hogy végül magunk válaszolunk meg magunknak :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7673) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Ha albérletnél úgy van írva, hogy 2 havi kaukció szükséges és mondjuk 80 ezer a havi bérlet, akkor 160 + a 80 ezer ? vagy 160 és lehet menni ? :)

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7674) Melack válasza b4sxe (#7673) üzenetére


Melack
veterán

160 + 80.

Ebből ált 1 havit lelaksz, 1 havi meg visszajár, amikor elmész onnan (igény szerint többminden is megoldható, pl levonjátok belőle a rezsit, stb). Ezt már szerződése válogatja.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7675) b4sxe válasza Melack (#7674) üzenetére


b4sxe
aktív tag

2 havi kaukció tudomásom szerint azért van, hogy ha bármi kár keletkezik abból fizetik ? ! (és köszönöm a válasz.) :R

[ Szerkesztve ]

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7676) leslieke válasza b4sxe (#7675) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Általában igen, de minden megegyezés kérdése.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7677) Melack válasza b4sxe (#7675) üzenetére


Melack
veterán

Nálam ez ugyan benne volt, de ha odafigyelsz az ingatlanra, akkor a végén levonjátok belőle a rezsit, és még jól is jössz ki belőle. Nekem ez idáig mindig jól jött ki.

Hová szeretnél költözni?

(#7678) b4sxe: ha egyszer odajutunk, mi is kiköltözünk Pestről...

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7678) b4sxe válasza Melack (#7677) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Szigetszentmiklóson maradok :)

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7679) rii


rii
nagyúr

énisénisénis

de én csak egy szántót vagy rétet vagy erdőt :D szeretnék venni Szigetszentmiklós-Szigetcsép-Lakihegy-Halásztelek-Tököl környékén

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7680) b4sxe válasza rii (#7679) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Hajrá hajrá :DDD :DDD :DDD

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7681) rii válasza Melack (#7677) üzenetére


rii
nagyúr

apró jótanács
laktam most 4 hónapot Halásztelken

1. kérdezz utána van-e valakinek a környéken barkácshobbija-munkája, ami miatt, hétvégnte is előveszi a szecskagépet ... vasárnap elég sz.r, ha épp kiülnél Te és még valakik, no meg jópár üveg sör :DDD de pláne amilkor a csendre vágy
2. nincs-e melletted rally pálya :DDD (Halásztelken van 1 rally csapat)
3. olyan út mellé költözzetek, ahol nem tundak száguldozni
mert a sok városi kiköltözik és viszik a szokásaikat, a "70-el megyünk, bellelőzzük a sort, mert mi aztán fasza tökös gyerekek vagyunk". (ütöttek már el emiatt idős nénit, mert a beállt Rákóczi utat a vele párhuzamos, 900-re levő földúton próbálják beelőzni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7682) rii


rii
nagyúr

ilyenkor mi van?

kap valamit az a jéghokis, akinek a szabálytalansága miatt meghalt egy ember?

" ...... Ucsajkin március 27-én játszott az Irtis-Arisztan kazah elődöntő első mérkőzésén – utóbbi klubban védett tavaly Szuper Levente –, ekkor a litván válogatott Donatas Kumeliauskas durva, fejet támadó szabálytalansága nyomán a jégen maradt, kómába került, eszméletét már nem is nyerte vissza, néhány nappal később a kórházban meghalt. .... "

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7683) marsu válasza rii (#7682) üzenetére


marsu
addikt

Durva sport a jéghoki ...

... könnyen jégre tehetik az embert.

:( :(((

Press any key to continue ...

(#7684) Jorus válasza rii (#7682) üzenetére


Jorus
nagyúr

Megkérdeztem egy jégkorong játékvezető ismerősömet, ezt válaszolta a kérdésre, miszerint milyen büntetőjogi felelősségre vonás merül fel a vétkes játékos esetében:

"Szerintem semmilyen, főleg abban az országban. Ez egy egyszerű 2+10 vagy 5+vf fejre irányuló ütközés volt. Bárki járhat így egy ilyen ütközés után, ha nem csinálnak CT-t, otthon bevérzik és vége. Nem az történt, mint ami a cikkben van, fogta a fejét a jégen, aztán összeszedte magát, felállt, reklamált a bírónál és lement a cserepadra, talán még kiállítás sem volt belőle (iihf szabályok szerint kellett volna lennie).

Volt pár ilyen eset ez elmúlt években (ami egyrészt az iihf-nek is köszönhető, mert felgyorsította játékot), de tudtommal senki nem került bíróság elé, mindenkit a nemzeti szövetség büntetett. A vétkes játékos is nehezen dolgozza fel, hogy megölt valakit, általában nem is akar többet játszani.

Olyan ügyekről tudok itthon, ahol feljelentette az egyik játékos a másikat, de összesen egy ügyben tartotta jogosnak a bíróság."

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7685) rii válasza Jorus (#7684) üzenetére


rii
nagyúr

.-O

" .... Nem az történt, mint ami a cikkben van .... "
a citromailből léptem ki, az kivisz a toszottfejű startlap.hu-ra és ott vannak mindig ilyen szalagcímek .... sajnos most elolvastam .-) de próbálok úgy kilépni a citromailből, hogy a startlap-ból semmitse lássak .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7686) rii válasza Jorus (#7684) üzenetére


rii
nagyúr

itt is beszéfesek a kommentek )))-.
durva, hogy ez megtörténhet.
Pláne, hogy lett két árvája, meg egy özvegye

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7687) Pocee


Pocee
senior tag

Kisgyereknek hol illetve hogy keressek szivacspadlót? igazából nem kell hogy mintás figurás legyen jó az egyszínű is a lényeg hogy ne csússzon szét,mert a vastag pléden nem halad.a sima szőnyeg meg szétreszeli a gyereket.
valami sportpadló vagy valami,legalább 2 négyzetméter kellene.

Mr.Brightside

(#7688) randras


randras
veterán

Helló,

a ma délutáni kocsmázás közben már visszatérően felmerült a kérdés, amivel kapcsolatban Ti, mint sokfelé élő okos emberek talán tudtok valamit: mi az aktuális helyzet Amerikában a korábban már meglebegtetett, külföldről felsőfokú informatikai szakképzettséggel rendelkező munkaerő számára zöldkártyát ígérő törvény-tervezettel?

:R

(#7689) Qru válasza randras (#7688) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Követség honalpján találsz róla infókat sztem. Midenesetre ha van fogadóleveled akkor jelentősen könnyebb már maga a bejutás is.

#nincsbennetarcsi

(#7690) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Ezt hogyan kell értelmezni? : (µg/m3) × óra
A légszennyezettség határértékénél van ilyen, az első felét értem is, de mi az az óra?

Switch Tax

(#7691) Jorus válasza MasterMark (#7690) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szerintem csak azt jelenti, hogy az adott értéket óránként kell értelmezni. (Van ugye órás, 24 órás és éves határérték.)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7692) MasterMark válasza Jorus (#7691) üzenetére


MasterMark
titán

Igen vannak ilyenek is, ezért is nem értem.
Pl. Kén-dioxid, órás határérték: 250, 24 órás: 125, éves: 50. Most akkor hogy lehet kevesebb, a több időre mért? Vagy hogy?

Switch Tax

(#7693) Jorus válasza MasterMark (#7692) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itt a magyarázat hozzá.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7694) MasterMark válasza Jorus (#7693) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi, de így sem világos. Kb. ugyanez van rendeletben is. :(

Switch Tax

(#7695) concret_hp válasza MasterMark (#7694) üzenetére


concret_hp
addikt

a pillanatnyi koncentrációt mérik. átmenetileg magasabb érték lehet a határérték, mint ami tartósan. pl valami felverte a port, vagy vmi közlekedési dugó alakult ki 1-2 órára.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7696) Qru válasza MasterMark (#7692) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért kevesebb mert azt írja le az a szám, hogy adott anyagnak kitett élőszervezet mennyit visel el tartós károsodás nélkül.

Nyilván ha csek egy órát ülsz a körút szélén akkor érhet nagyobb "dózis" de minnél több időt töltesz ott annál jobban csökken az a menyniség ami még nem káros.

#nincsbennetarcsi

(#7697) MasterMark


MasterMark
titán

Nagyjából megértettem, köszi mindenki. :R

Switch Tax

(#7698) Jorus


Jorus
nagyúr

Játszanak mostanában a kereskedelmi rádiók egy zenét, ami úgy egyébként meglehetősen felejthető lenne, de az énekes a dal felétől végig ordít kb., és ettől egész érdekes lesz. Nincs vmi tipp, melyik szám lehet ez? Vmi oasmi téma, hogy hiányzol, rossz, akármi.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7699) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Lehet hülye kérdés, de van olyan váza amibe kimondottan 1-2-3 rózsa fér bele?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7700) b4sxe válasza b4sxe (#7699) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Már meg kaptam a választ :) Akit még ez a kérdés furdal annak mondanám, hogy VAN :P

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.