Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7951) Kiki18 válasza Melack (#7948) üzenetére


Kiki18
őstag

Márt írtam a kollegának,kívül esne neki,amit meg is értek. :K

Köszönöm mindenkinek az észrevételeket. Már töltöttünk le sablont,és alakítottuk is ízlésünk szerint,szóval ez a része letudva. Az érdekelne még,hogy szerződésen kívül milyen papírok kellenének még? Be kell jelentenem valahol,hogy a lakást kiadtuk? (szolgáltatók,állam,bárhova?)
Én eddig úgy tudtam,hogy érdemes átiratni a villanyórát a bérlő nevére,hogy ő fizessen a fogyasztását,és ha nem fizet/megpiszkálja az órát ne engem büntessenek.

Szerk:Ami még zavaró,hogy az ár miatt sok az "aljanép". Egyedülálló anyukák sok gyerekkel,színes népség,össze vissza hazudozók,álorvosok. Ne értsetek félre,em agyok előítéletes,de nem akarok veszekedni fizetéscsúszás,pénzhiány miatt....

[ Szerkesztve ]

(#7952) Jorus válasza Kiki18 (#7951) üzenetére


Jorus
nagyúr

NAV-nál be kell jelenteni, adózni kell utána, be kell vallani, és van vmi nyugtaadási izé is, meg EHO-t fizetni, meg minden, szal tök hivatalosan a 40k-ból nem sok fog maradni, az fix. Itt olvashatsz utána.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7953) Kiki18 válasza Jorus (#7952) üzenetére


Kiki18
őstag

Értem,ez új infó,köszönöm. :R
És ha nem hivatalosan van kiadva lakás,akkor a szerződes sz*rt se ér...vagy rosszul tudom?

(#7954) Melack válasza Kiki18 (#7951) üzenetére


Melack
veterán

Írd össze a kerdeseid ,megkérdezem ingatlanos ismerősöm.

Rivaul: adhatod te papír alapján ingyen is, szívességi lakashasznalat címszóval ...

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7955) Rivaul válasza Kiki18 (#7953) üzenetére


Rivaul
addikt

A szerződés mindenképpen ér valamit. Annyi a különbség hogy ha baj van s te jössz a szerződéssel akkor az apeh is jön a "hol a pénzemmel" :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7956) Kiki18 válasza Melack (#7954) üzenetére


Kiki18
őstag

Igyekszünk átbeszélni itthon,de őszintén sokminden érdekelne. Írok majd privit,hogy mire jutottunk, köszönjük hogy segítesz.

Rivaul- Én is ettől tartottam. :R

(#7957) Rypejakten válasza Kiki18 (#7953) üzenetére


Rypejakten
addikt

Hasonló volt nálunk is a helyzet: egyszobás külvárosi garzon, ugyanúgy kismamák, gyerekkel lévők, dakoták...

Érdemes várni a megbízható vevőre, mert nálunk az előző tulaj durván lelakta a lakást.

Minimum 2 hónap kaució, ez a komolytalanokat elriasztja, akit meg tényleg érdekel így is, az meg lehet, hogy megér egy próbát.

(#7959) concret_hp válasza Kiki18 (#7941) üzenetére


concret_hp
addikt

hát azért 1 szobás szuterén lakást tipikusan nem az atom jól szituált emberek keresnek :U

esetleg egyetemistákkal lehet próbálkozni ( egyetemeken hirdetni, különösen ha van a környéken)
meg ahogy írták jó sok kaució, de ha 30 emberből egynek se adná ki akkor valami nem okés.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7963) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Srácok kéne egy kis segítség. Van két használt rovarlámpám amiknek a rácsain -a sok bogár miatt- egy szennyeződés réteg keletkezet. A lámpák így sokat nem érnek, mert nem csapja meg őket az áram.
Lekaparni nem lehet, mert a rács nagyon könnyen hajlik
Szerintetek mibe kéne áztassam és mennyi ideig, hogy ez eltűnjön a rácsokról? :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7964) Rivaul válasza Dr. Romano (#7963) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem a tiszta szesz pillanatok alatt lehozza. Pont tegnap vettem egy ilyet 1200 kemény pénzért :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7965) rii


rii
nagyúr

császtok

havercsaj melletti szomszéd a saját telkén mindkét szlében lenyeste a sövény .. így -sajnos- f.szán átlátni mindenfele

mi az ami gyorsan nő, és jól takar és növény és olcsó? .-/

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7966) Melack válasza rii (#7965) üzenetére


Melack
veterán

Ne feltétlen növényt, inkább valami kis falat valami olcsó anyagból - mint azok a szőnyegek. Azt nem tudja megnyesni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7967) krizmo_ válasza rii (#7965) üzenetére


krizmo_
addikt

Üdv!

Vagy egy ilyet is, megpróbálhatnál bambusz kerítés

Bár, ha nagyobb telekre kell, akkor annyira nem lesz olcsó.

Vannak futó növények, azokat érdemes elszórni még a kerítés mellé, de az is idő, amíg azok megnőnek.

[ Szerkesztve ]

(#7968) Jorus válasza rii (#7965) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kerítésháló.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7969) Dr. Romano válasza Rivaul (#7964) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi megpróbálom. Tegnap áztattam egész nap mosogatószeresv vízben, de az nem segített :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7970) Qru válasza Dr. Romano (#7969) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem jó, a mosószer nem erre való. Az nem nagyon oldja az ilyen szerves cuccokat.

Bogároldó kelle neked: [link]

#nincsbennetarcsi

(#7971) Dr. Romano válasza Qru (#7970) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Na ilyenről még nem is hallottam, köszi szépen ezt meglesem! :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7972) philoxenia válasza Dr. Romano (#7971) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyári szélvédőtisztítót kérj autós ismerőstől....

rii: Válogass

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7973) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Ballagásra gáz rövidnadrágba menni ? :F Hahó nyár van...

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7974) krizmo_ válasza b4sxe (#7973) üzenetére


krizmo_
addikt

Szerintem, igen. Ilyenkor illik alkalmi ruhát felvenni.
Amúgy, a ballagások nagy része nyáron van.... Biztos voltál már ballagáson, miben voltak az emberek?
Öltöny, kosztüm, legalábbis ahol én voltam ott így voltak felöltözve ...
Szoknyát is vehetsz fel, de az a férfiaknak elég rosszul áll, bár ha Skóciába mész ballagásra, akkor nem gáz. ;]

(#7975) Jorus válasza b4sxe (#7973) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az attól függ, hogy te ballax-e, vagy hogy mien közeli hozzátartozója vagy az adott ballagónak. Minden ballagáson van pár vidéki vállalkozó rövid gatyában, szal nem kirívó eset. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7976) FehérHolló válasza b4sxe (#7973) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha te ballagsz, igen.
Ha hozzátartozód ballag, igen.
Ha a sulidban ballagnak, igen, de senkit nem fogsz meghatni.

Skynet is real. It's called Google.

(#7977) randras


randras
veterán

Már nem támogatott/gyártott, hivatalos forrásból (viszonteladótól) nem beszerezhető szoftver vásárlása esetén jogtiszta maradok?

(#7978) rii


rii
nagyúr

köszönöm!
megpróbálok majd itten szijjelnézni ....
persze ez minum 1 év, mire lesz valami ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7979) Fecogame válasza b4sxe (#7973) üzenetére


Fecogame
veterán

Gáz. Amúgy nekem is öltönybe kell menni, aztán még két napig bnőmnél lenni ( uhh, de rossz, ugye? ;] ), mindezt öltönyben.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7980) b4sxe válasza Fecogame (#7979) üzenetére


b4sxe
aktív tag

Ismerős :))

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#7981) Melack válasza Fecogame (#7979) üzenetére


Melack
veterán

Én előző héten voltam Miskolcon ballagáson, farmer+ing páros ahogy néztem bőven az átlaghoz közelített. Menőcsávó (9 év körüli forma) deszkás cipő, monsteres póló, buggyos gatya, baseball sapka - szigorúan nem fejre húzva, csak éppen rárakva, nehogy meggyűrődjön... És mennyi ilyen volt :F

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#7982) DeFranco válasza Fecogame (#7979) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Öltöny ilyen időben akár el is maradhat. Erre kell rendszeresíteni egy világosbarna szövetnadrágot egy hozzá passzoló vékony sportzakóval (amit amúgy is a karodon fogsz tartani, de legalább van), meg valami bőr cipő, hardcore arcoknak öv színével megegyező (rendes cipő, nem deszkás ádidász). Ha nem a gyereked ballag, akkor tökéletes. Én a legutóbbi ballagásra szürke szövetnadrágban mentem (aprókockás) meg ingben, aztán viszont látásra. Tiszta volt, rendezett, alkalomhoz illő, csak éppen a kazánt nem vettem a hátamra. Szeretem az öltönyt, de egy normális hardcore öltöny szabadtérre, napra ilyenkor már nem elvárható.

Ha nincs zakó, akkor viszont protokoll szerint javasolt a rövid ujjú ing, és nyakkendőt nem kell venni. (A nyakkendő a zakóhoz párosul, nem az inghez.)

[ Szerkesztve ]

(#7983) concret_hp válasza Melack (#7981) üzenetére


concret_hp
addikt

én a monsteres cuccokon olyat röhögök :D emberek azért fizetnek, hogy reklámfelületté válhassanak :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7984) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Régi kazettákra van kereslet? El lehet adni? Főleg metál témában.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7985) stufen2 válasza rii (#7978) üzenetére


stufen2
tag

Thuja occ. Smaragd - jó de nem túl gyors, nem nyomja szét a hó
Chamaecyparis lawsoniana Columnaris - hasonlít a smaragdhoz, kicsit lasabban nő
Cupressocyparis leylandii - drasztikusan kell nyírni vagy a fejedre nő, nagyon gyorsan nő, nem mellesleg nem erre az éghajlatra való, mert kúrva fagyérzékeny, de ha jó helye és gazdája van akkor szép
Taxus baccata vagy sp. - én magamnak csak ilyet ültetnék, a legszebb sövény, de drága
Lygustrum vulgare - klasszikus, jó, lombhullató
Lygustrum ovalifolium - ugyan az mint a L. vulgare csak örökzöld
Ezek az alapok igazándiból mindegyik szép, és nem igényes, alap odafigyelés törődést igényelnek, mint minden növény! Hja és egy növényen meglátszik milyen gazdája vagy!

Ulmus pumila celer - turkesztáni szil vagy "csodasövény", tipikusan az olcsó húsnak híg a leve növény, valamiért most sláger, sokan keresik nálunk is, de mondjuk úgy, hogy nem égetjük magunkat ilyen "silány" növénnyel az árudánkban, de a növényre jellemző a "hamar munka sose jó" példa, a helyedben elkerülném. Láttam már párat 5-6 éves korban már elég botrányosan néz ki némelyik, nem egynek 30-40 centi magasan ahogyan öregszik el kopasz az alja.

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#7986) Jorus válasza leslieke (#7984) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha eredeti, esetleg gyűjtőket érdekelhet, de egyébként értéktelenek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7987) Jorus


Jorus
nagyúr

Ien Hoegaarden korsót hol tudnék szerezni vajon?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7988) leslieke válasza Jorus (#7986) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi, én is így gondoltam. Egyébként eredeti mind, de évek óta nem voltak lejátszóban.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7989) philoxenia válasza stufen2 (#7985) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Leyland ciprus nekem nem fagyott ki a télen se, pedig északi oldalon van és nem védett helyen... [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7990) Rivaul


Rivaul
addikt

Az ilyen elektromos szúnyogcsapdák nappal érnek valamit? 4 kék led ég benne ami este jól látható de nappal elég karcsú. A szúnyog ezt nappal is jól látja vagy annyira mint én s csak este használható?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7991) Mr. WolfDog válasza Rivaul (#7990) üzenetére


Mr. WolfDog
tag

Nappal semmit sem ér, de nappal nem is igazán van mi ellen használni, hacsak nem nádasban laksz :)

(#7992) Rivaul válasza Mr. WolfDog (#7991) üzenetére


Rivaul
addikt

Lehet ki kéne írnom hogy ez nem nádas.... Kertkapcsolatos 11 kerületi társasház... Annyi van mint a xar :N

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7993) Mr. WolfDog válasza Rivaul (#7992) üzenetére


Mr. WolfDog
tag

Közel laksz a Dunához?

Vegyél valami csapda elvű cuccot, ami nem a fénnyel játszik hanem a szaggal.

[ Szerkesztve ]

(#7994) Rivaul válasza Mr. WolfDog (#7993) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen közel lakom, keresek valamit. Esetleg tipp hogy mi az ami használ is így szabadban?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7995) FehérHolló válasza Rivaul (#7990) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerény véleményem szerint egy sötétebb (árnyékos), tetős rész kellős közepén nappal is használható.
Tetőt azért írom, mert gőzöm nincs, hogy kültériről beszélsz-e, és bírja-e az esőt és ilyesmit.

Skynet is real. It's called Google.

(#7996) Rivaul válasza FehérHolló (#7995) üzenetére


Rivaul
addikt

Amennyiért vettem nem hiszem hogy bírná az esőt. Kültérről van szó napközbe. Nem sok tető van sajna. Olyan a hely mint egy sima erkély csak ki lehet róla lépni egy kis kertbe. Mind1 marad estére s nappalra keresek valami füstölőt. Vagy van olyan állat ami megeszi a szúnyogot s ki lehet kötni a teraszra? (a pók nem jó mert attól félek) :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7997) peugeotmate


peugeotmate
őstag

HUHHÚÚ-SÜRGŐS!
Valakinek nincs véletlenül elfekvőben Történelmi Atlasza, amit a Mozaik Kiadó jegyez (a legfrissebb):ilyen
Amennyiben van, minden megoldás érdekel!
Köszönöm előre is!

meg

(#7998) Rivaul válasza peugeotmate (#7997) üzenetére


Rivaul
addikt

Csak ilyennel tudnék szolgálni

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#7999) peugeotmate válasza Rivaul (#7998) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ilyen van nekem is, csak most hívták fel a figyelmem a mozaikos atlaszra, amiben jóval több infó van, mint a többiben. Érettségire kéne. El vagyok a másikkal is, csak azért igyekszem minden lehetőséget megragadni. :D
De köszönöm! :R

meg

(#8000) Jorus


Jorus
nagyúr

Mondjatok nekem olyan progit (az se baj, ha ingyenes...), amibe behányok egy rakás képet, meg egy zenét, ő meg összedob egy slideshow-t néhány effekttel a zene időtartamához igazítva. Nem spéci videószerkesztőre, vágóra, akármire van szükség, hanem a lehető legegyszerűbb cuccra, ami ezt tudja. Wines, Maces, mindegy.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.