Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) 8th


8th
addikt

[link] :))

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#2752) #90933760 válasza 8th (#2751) üzenetére


#90933760
törölt tag

ÁÁÁÁ, erről a ruszki válogatásvideók jutnak eszembe ahol csőkulccsal kormányoz, meg villáskulccsal. :DDD

(#2753) Melack válasza !Overdose! (#2750) üzenetére


Melack
veterán

Ok, köszi. Családi autó, nem akarok boyracert faragni a Nubirából. Maradok a gyári méreteknél. Ha lesz még kérdés, jelentkezem! Köszönöm :R

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2754) MunezXBK válasza Melack (#2753) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Eggyel nagyobb alufelnit szokás feldobni.

(#2755) Melack válasza MunezXBK (#2754) üzenetére


Melack
veterán

? Ezt kifejtenéd bővebben? :F

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2756) DeFranco válasza Melack (#2755) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha pl. 14-es a gyári felnit, akkor 15-ös alufelnit szoktak felrakni, mert az tetszetősebb...

gyakorlati haszna nem sok van, a peresebb guminak valamivel jobb a kanyarstabilitása (ha nem racerkedsz tökmindegy) de könnyebben leütöd egy kátyúban

én maradtam a 14-es virslinél, nem fogok még azon is aggódni, hogy mikor téglázzák alá a kocsit

(#2757) MunezXBK válasza DeFranco (#2756) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Eggyel nagyobb méretnél nem annyira kell peres gumesz. :))

(#2758) DeFranco válasza MunezXBK (#2757) üzenetére


DeFranco
nagyúr

annyival peresebb amennyivel nagyobb :)

nyilván nincs nagy különbség sem ide sem oda használatban (gondolom, csak a józan paraszti ész beszél belőlem, ehhez sem értek), optikailag van különbség inkább

[ Szerkesztve ]

(#2759) tomcsi23 válasza MunezXBK (#2754) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vagy eggyel kisebb acélt (télire). Persze, ha a fék engedi. ;]

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2760) 8th válasza #90933760 (#2752) üzenetére


8th
addikt

Ha nekem maradna így a kezemben a kormány tutira kibírnám röhögés nélkül. :P

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#2761) Melack


Melack
veterán

6x6-os pénisznövelő

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2762) runner 125 válasza Melack (#2761) üzenetére


runner 125
nagyúr

Párszor vótmá, de jahm, állat. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2763) freaghill


freaghill
őstag

(#2764) Melack válasza freaghill (#2763) üzenetére


Melack
veterán

Az "és környékén" az mennyit jelent kilométerben?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2765) freaghill válasza Melack (#2764) üzenetére


freaghill
őstag

40 km még belefér. Tán tudsz valakit?

(#2766) Melack válasza freaghill (#2765) üzenetére


Melack
veterán

Megkérdezem neked.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2767) freaghill válasza Melack (#2766) üzenetére


freaghill
őstag

:R

(#2768) whitezo88


whitezo88
nagyúr

:O

(#2769) #90933760 válasza whitezo88 (#2768) üzenetére


#90933760
törölt tag

Popszegecs! :DD Na meg az a vasalódeszka.....

[ Szerkesztve ]

(#2770) Dany007


Dany007
veterán

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy Pesten reggel fél 8 - 8 óra körül az M1-M7 bevezetőtől az Árpád hídig eljutva mennyire kell dugóra számítani?

(#2771) Melack válasza Dany007 (#2770) üzenetére


Melack
veterán

Eléggé. Az egy jó forgalmas szakasz. Egérutad nagyon nincs, amin lehetne száguldozni - max a rakpart, ha nem dugul be.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2772) Dany007 válasza Melack (#2771) üzenetére


Dany007
veterán

Fa..a! Fél óra pluszt számoltam az útra, annyi vajon elég?
Amúgy köszi az infót!

(#2773) -v- válasza Melack (#2771) üzenetére


-v-
addikt

Budai rakpart az szokott haladni... jó lassan, de biztosan általában.

(#2774) Oracle


Oracle
senior tag

Üdv!

Autó eladásnál, a forgalmit és a törzskönyvet a vételár kifizetése után át kell adnom a vevőnek, vagy majd kapja az újat az okmányirodában? Már olyan rég csináltam ilyet hogy elfelejtettem hogy is van ez. :D

(#2775) -v- válasza Oracle (#2774) üzenetére


-v-
addikt

Persze, át kell :K

(#2776) Dany007 válasza Melack (#2771) üzenetére


Dany007
veterán

No, teljes mértékben igazad volt! :)
Kb 7:15-kor értünk Pestre az m1-m7-re és 9-re értünk oda az Árpádhíd Budai (?nyugati) hídfőjéhez. :U Amúgy normál esetben olyan 25 perc lett volna, most majdnem 2 órába telt.
Katasztrófa...

Amit viszont nem értek, hogy kb mindenki szívbaj nélkül ment a buszsávban is! Én úgy tudtam, hogy azt csak a buszok meg a taxik (biciklisek) használhatják. Most akkor hogy van ez?
Ha én is pofátlanul bemegyek a buszsávban már az elejétől, akkor kb 40-50 perc alatt megúszom azt a két órás dugót... Nem értem én ezt, úgy tudom büntetik ha olyan megy a buszsávba akinek nem szabad. Ráadásul láttam a sávot figyelő kamerákat is. De a többséget ez nem zavarta.

Volt olyan szakasz - az alagút előtti kis kanyargós utca lefelé - ahol már a buszsáv is bedugult! És egy deka busz nem volt benne... Vajon ilyen sokan szarnak a büntetésre vagy mégsem büntetik?
Az világos, hogyha csak a buszsávból lehet elkanyarodni mondjuk jobbra, akkor rá lehet hajtani. De amiről beszélek ott egyáltalán nem volt ilyenről szó.

(#2777) Melack válasza Dany007 (#2776) üzenetére


Melack
veterán

Azért mennek ott, mert ők a valakik. Valakik, akiket gyaloglásra kellene kényszeríteni, közmunkára, amiben takarítják a sz*rt az út mellől, BKV megállók karbantartására a "nehezebb" környékeken. :(((

Sajnos héfőn mindig beáll a város. Én a Hungáriát szoktam nézni, hétfő reggel és péntek délután a katasztrófa.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#2778) whitezo88 válasza Dany007 (#2776) üzenetére


whitezo88
nagyúr

egy ideje a rendőrök figyelni szokták a buszsávot és nagyon megvágják aki ott megy. persze kevesen szívják meg.

(#2779) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Fú, tudom, hogy nem erre valóak a Rolls-ok, de ez nem lett piskóta amit az új Wraith megy. :D [link]

Érdemes megfigyelni a 80-ról gyorsulós résznél a tükröződésben a csávó fejét.

[ Szerkesztve ]

(#2780) zoo8800 válasza aero. (#2779) üzenetére


zoo8800
veterán

Mi a francot mutat a bal oldali műszer? Merthogy nem a fordulatszámot, az tuti.

rip and tear, until it is done

(#2781) tomcsi23 válasza zoo8800 (#2780) üzenetére


tomcsi23
veterán

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2782) zoo8800 válasza tomcsi23 (#2781) üzenetére


zoo8800
veterán

Köszi. Kicsit belegondolva, ennek utána kuglizhattam volna én is. :D

rip and tear, until it is done

(#2783) tomcsi23 válasza zoo8800 (#2782) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igazából erre gondoltam már a videónál is, csak fura volt, hogy parkettázza és közben meg "szabadul" fel a power. :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2784) Dany007 válasza Melack (#2777) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor jó.
Én már tényleg azt hittem, hogy valamit rosszul tudok. Mert kb mindenki ment a buszsávban még valami idős nénit is láttam kis gyufásdobozt vezetve. Nem sok tartott vissza tőle, hogy ne menjek ott én is. Ahogy néztem kb órát biztos megspóroltam volna a 1,5-1,75 órából amennyit összesen álltam.

Egyébként nem lenne hülyeség ilyen esetekben ideiglenesen megnyitni a buszsávot is. Mert konkrétan buszt alig-alig láttam ott menni. Meg még 1-2 taxist. De a többség így is normál autó volt, akik ugye szabálytalanul használták. De esetleg valami állítható jelzőlámpa rendszerrel meglehetne oldani, hogy ilyen esetekben lehessen használni azt is. Röhej volt látni, hogy ott állunk a sorban majd egy órája, a buszsáv meg tök üres... és akik elmentek ott, azok már rég a "túlpartra" értek. Kivéve az alagút előtt. :D Ott tényleg bedugult még a buszsáv is...

A másik ami nagyon "tetszett" az a tipikus pesti kikanyarodás. :D Mikor kitoljuk az autót a forgalomba, nem számít van-e elsőbbségünk, csak lesz valaki aki kienged... Persze tudom, bizonyos esetekben másképp várhatna az ember estig is, mire valaki jószándékból kiengedi.

Kedvencem... álltunk a dugóban - szintén az alagút felé vezető úton. A szemből jövő sáv aránylag jól ment, de ott is piszkosul sokan voltak. Éppen kereszteződéshez értünk, szemből piros, a mi sávunkban összefüggő kocsisor és kb 5 percenként haladunk előre 10 centit.
Szóval a szemből jövők pirosnál állnak, kereszteződés. Balról jön egy autós, akinek semmi se számít. A mi sávunkba akart bekanyarodni. Simán beállít keresztbe a kereszteződésbe, hogy majd valaki a mi sávunkból beengedi... De, mint mondtam összefüggő volt a mi sávunk, alig haladtunk pár centit, esély se volt beengedni. Csávókám szépen a menetirány szerinti bal oldalon, a kocsisor előtt keresztbe áll és index-szel bőszen... Kb szarik bele mindenbe.
Aztán egyszer csak zöldet kap a szemből jövő sáv... :U Persze mi továbbra is állunk, a faszikám meg mellettünk keresztbe, szépen elzárva a szemből jövők sávját akik kezdtek is szépen dudálni, meg járdára felmászva kikerülni azt a barmot aki csak úgy lájtosan beállt eléjük, mert akkor majd őt biztos beengedi a dugó ami amúgy moccanni se tudott...
És nem zavartatta magát, eszébe nem jutott visszatolatni, hadd menjenek akiknek legalább zöldje van és tudnának...
Szóval eszméletlen... Itt Vp-ben szvsz már rég kiszálltak volna páran és kirángatták volna a faszit a kocsiból ha ilyet mer csinálni csúcsforgalom idején.

(#2785) aero. válasza zoo8800 (#2782) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Már több, mint tíz éve ilyen, a Phantom óta. Előtte nem tudom volt-e ilyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#2786) zoo8800 válasza aero. (#2785) üzenetére


zoo8800
veterán

Hát igen. Aki Rollsszal jár, az tudja. :D

rip and tear, until it is done

(#2787) freaghill


freaghill
őstag

Meg lehet valahol nézni, hogy a mostani kocsik, amiket forgalomba helyeznek Magyarországon, azokon a rendszámon a betűk milyenek?

Nem csak annyi, hogy M-mel kezdődik, hanem mondjuk MTS-xxx, szám lényegtelen.

Ha kocsit hozok be Magyarországra, és intézem a honosítást, akkor az igaz, hogy van egy kis mozgásterem rendszám téren?

[ Szerkesztve ]

(#2788) tomcsi23 válasza freaghill (#2787) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pontosan mire vagy kíváncsi? Indexen van új rendszámos tocsik, ott a forgalomban látott, épp aktuális új rendszámokat szokták rendszeresen belinkelni. Itt visszanézve, lehet látni, hogy milyen sorozat kb mikor kezdett el forgalomban futni.

Rendszámban mozgástér? Ha olyan ügyintézőhöz kerülsz, akkor eléd bax egyet, hogy ez van azt kész. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2789) MunezXBK válasza tomcsi23 (#2788) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha jól tudom, 3 betű-3 számon belül van mozgástér.

(#2790) bitpork válasza MunezXBK (#2789) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De abban is van feláras. Pl FTC 666-ot nem adják. A mozgástér meg 5 karakter +1 szám. Csak az 300k asszem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2791) freaghill válasza MunezXBK (#2789) üzenetére


freaghill
őstag

Arra gondoltam, hogy 3 betű 3 szám, persze nem felárasat szeretnék.

tomcsi23: :R
Kedden intézem majd a magyar rendszámot.
Akkor gondolom érdemesebb is lenne nagyobb városú okmányirodához menni, ott gondolom több rendszám lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2792) tomcsi23 válasza MunezXBK (#2789) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, de az már egyedi rendszámnak számít.
2009. október 1-től az egyedi rendszámok (4+2 ill. 5+1) ára 435.000 Ft, az egyéni rendszámok (3+3) ára 112.450 Ft.
Max az irodához kiszállított rendszámok közül választhatsz, ha az ügyintéző elég rugalmas hozzá, nem a szokásos besavanyodott fajta. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2793) tomcsi23 válasza freaghill (#2791) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem feltétlen, az ügyintézőn múlik a dolog. Biztosan van mindenhol egy pár db talonban, de ha olyan nőszemélyt fogsz ki, akkor mindegy.
Tavasszal kellett intéznem, elment hátra és hozott egyet. Mondom, megnézhetem? Azt mondja, minek nézegessem, rendszám rendszám. Esetleg lenne egy másik is? Nincs, ez van és már fel is vezette a rendszerbe. :U

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2794) aero. válasza freaghill (#2791) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerintem max az aktuális készleten elkészült darabból válogathatsz, ha most MNK van akkor MZB-t már plusz áron fognak adni valószínűleg. De mit variálsz ezen? A FOS már lement, akkor nem mindegy? :D

[ Szerkesztve ]

(#2795) tomcsi23 válasza aero. (#2794) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem a fos tiltott, nem ment, de LOL igen. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2796) aero. válasza tomcsi23 (#2795) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

LOL-t már láttam is, azzal nincs baj. Ehh :D

;]

Még több érdekesség

[ Szerkesztve ]

(#2797) tomcsi23 válasza aero. (#2796) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az oldal szerint van fos is. :F
Na mindegy, akad egy-egy érdekes rendszám. ;]

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#2798) freaghill válasza tomcsi23 (#2797) üzenetére


freaghill
őstag

(#2799) whitezo88 válasza aero. (#2796) üzenetére


whitezo88
nagyúr

képről: tavaly voltam munka miatt egy sátoros rendezvényen ahol megjelent a Feldmájer és a Zoltai is. Egyiknek ZID-xxx másiknak ZSIDO-1 volt a rendszáma. Mondjuk nem tudom mit vártam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2800) aero. válasza whitezo88 (#2799) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Van FURER-1 is egy S Mercin, bár az már kicsit túllóg a határon jópár embernél. A HITEL-1 a 3-as BMW-n szerintem jópofa. :D

(#2797) tomcsi23: legalább a kocsik is ribiwagenek, megy a rendszámhoz. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.