Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) !Overdose! válasza bitpork (#3399) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én csak a PD-ről tudok, azt is Mágustól hallottam.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#3402) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Van egy Lacetti-m 2007.08 2.0D, lépcsős-hátú (sedan). Meg lehet azt oldani, hogy az ablakot ne csak akkor lehessen le/fel húzni mikor már a kulcsot az izzításra fordítom? Mert így ha leállítom az autót és le szeretném húzni az üveget, akkor muszáj egész az izzításig fordítanom.
Jó lenne, ha már az első elfordításnál lehet le/fel húzni. Ezt én magamnak meg tudom csinálni vagy muszáj valamilyen elektronikai emberke?

Előre is köszönöm. :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#3403) aero. válasza #90933760 (#3396) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem felautomata, koze nincs a manualhoz. Duplakuplungos, es azt hiszem amugy mar szaraz, ja, Nem fog leegni hacsak nem gyorsulasi versenyt tartasz emelkedonek felfele.

[ Szerkesztve ]

(#3404) #90933760 válasza aero. (#3403) üzenetére


#90933760
törölt tag

Frankó. Kíváncsi leszek rá majd.
Maradi vagyok, nálam az automata az az igazi olajban rohadó lamellás rettenet, minden más csak utána jön és nekem az csak fél. Még ha nem is az.

Annyi köze azért van hozzá, hogy közelebb áll a kézihez mint az olajos automatákhoz. Amúgy ez lesz az első, eddig csak kipróbálási szinten mentem hagyományos automatával meg egyszer CVT-vel. Na az megint egy külön világ. :DDD

(#3405) #90933760


#90933760
törölt tag

A BLS motor amúgy micsoda, azok gyárilag tuningolt VW motorok vagy valami külön utólag feltuningolt csoda? Mert látom az 1.9-es pd tdi-ből van ilyen bls verzió de az dupla teljesítmény.

És az S lenne a Sport a váltónál? Olyankor vagizhatunk vele a bolt előtt Marika néninek?

[ Szerkesztve ]

(#3406) !Overdose! válasza #90933760 (#3405) üzenetére


!Overdose!
őstag

A BLS egy VW motorkód, semmi köze a tuninghoz.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#3407) #90933760 válasza !Overdose! (#3406) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ah, akkor az csak egy egyedileg tuningolt motor volt, elég furán fogalmazta meg. Azt hittem valami gyári tuning rettenet mint a TSi is.

És ez a menetstabilizátor ez pontosan mennyi fjúcsört takar? Mert nem írnak túl sok infót róla, az abs oké azon sokat nem kell magyarázni.
A kipörgésgátló csak gázt vesz vissza vagy ez már lefékezi a forgó kereket is? Én gondolom igen, mert anélkül szinte semmit se érne.
És a menetstab az csak annyi hogy kanyarban csúszásnál lefékezi a külső íven a kereket? Vagy tud még valami többet is? És amúgy ezt honnan tudja, van valami gravitációs szenzor vagy miből tudja hogy keresztbe megy a jóember? Kerék fordulatból esetleg, de ha csúszik a kerék akkor nem tudom abból hogyan számolna pontos értékeket...
Na hát ezek a bitmajmolások eddig elég messze voltak tőlem nekem ez mind új most. :DDD

(#3408) tomcsi23 válasza #90933760 (#3407) üzenetére


tomcsi23
veterán

A TSI mitől lenne gyári tuning?
ESP: Kerekek forgását és a kormány állását veszi alapul. Hasznos lehet olykor, visszarak az ívre - ha egy picit túllő az ember, nyilván a fizikát nem tudja meghágni. Fékezi a kerekeket is, ahogy a kipörgésgátló is. Néhol kikapcsolható, de azért ott ül a háttérben és fékezget még ilyenkor is (az elektromos diffizár). :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3409) #90933760 válasza tomcsi23 (#3408) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem tuning, de egy kis mérges jószág. Legalábbis én 1.4-es motortól nem nagyon láttam eddig ilyent. [link]
Milyen aranyos közli hogy váltani kéne kis számokkal. :DDD

(#3410) !Overdose! válasza #90933760 (#3409) üzenetére


!Overdose!
őstag

Uno Turbo i.e? Punto GT? Charade GTti? Régen is voltak kis feltöltött motorok.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#3411) #90933760 válasza !Overdose! (#3410) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kocsikba nem vagyok olyan izéhozé, nekem ez a TSi meg a Fordnak az a kis valamije az amit ismerek nagyjából.

(#3412) tomcsi23 válasza #90933760 (#3409) üzenetére


tomcsi23
veterán

Van abból 180 lovas verzió is - sőt, asszem még 210 lovas is gyárilag. Na az már kis mérges. ;]
Ilyen szempontból nem rossz a TSI, bár akkor már inkább a 2 lityis, vagy még inkább a 2,5 TFSI. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3413) -v- válasza #90933760 (#3411) üzenetére


-v-
addikt

Fordnak az a kis valamije

ekobúszt

(#3414) #90933760 válasza -v- (#3413) üzenetére


#90933760
törölt tag

[link]
Hogy füttyög? ;]

(#3415) 8th válasza !Overdose! (#3410) üzenetére


8th
addikt

Jaja, plusz a Renault 5 GT Turbo ami 1.4-es volt 120lóerős és mindössze 830kg-t nyomott.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#3416) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#3417) #90933760


#90933760
törölt tag

Tudtok valami netes kalkulátort amivel gumiméret meg súly alapján tudni lehet az ajánlott guminyomást? Csak úgy érdekességként, hogy mennyit téved a papírhoz képest.

(#3418) tomcsi23 válasza #90933760 (#3417) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gumigyártók oldalain nézelődj, micslennek volt valami egészen korrekt. Annyiban mássabb, hogy autóra ill. arra való gumiméretre mutatja, nem súlyra.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3419) whitezo88


whitezo88
nagyúr

pollen...

[ Szerkesztve ]

(#3420) bitpork válasza whitezo88 (#3419) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Minden nap ilyen az autóm. Ha nem apró mittoménmilyenfa virágaival tömődik el minden lik, akkor ilyen finoman behintett. :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3421) VegyesTamás válasza #90933760 (#3414) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

aranyos kis 3hengeres , nekem is tetszene a kerregés+füttyögés :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#3422) #90933760 válasza VegyesTamás (#3421) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kétüteműként lenne király. De nem forgattyúsházba szívással, mert úgy fos hanem roots. Nem kéne olaj a benzinbe, nem lenne annyira bonyolult a kipufogó illesztés, nem kell rezonátor, kevesebb fogyasztás, nagyobb erő. Ha már úgy is a hengerbe nyomja a benzint simán megoldható. Akkor füttyögés, kerregés, visítás is van.
Ez is aranyos. [link]
Csak hogy ne a klasszikus Wartyogót linkeljem hanem valami ismeretlenebbet.

Én mondjuk már várom a 20-as feletti kompresszióval a benzineseket, nem kéne gyertya se szinte mert öngyulladással menne. Kíváncsi lennék rá mire képes a benzin ilyen körülményeknél.

[ Szerkesztve ]

(#3423) VegyesTamás válasza #90933760 (#3422) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

brutális pocsékolás a 4 ütemű az tény...lehet erre nem lesz már igény addigra elektromos vackok jönnek :(

jó erős kis samurai de nemértem miért kell a függőleges falon gyilkolni...nem ez az offroad, legalábbis nekem nem, ez inkább a formula offroad kategória :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#3424) #90933760 válasza VegyesTamás (#3423) üzenetére


#90933760
törölt tag

Unatkoznak. Amúgy én se erőltetném ha látom úgy se megy fel márpedig itt nem fog, én inkább sárba dolgoztatom a gépet.

540 köbcenti amúgy, 33 lóerő volt majd lett 26 a környezettudatosság miatt fojtották gondolom itt már 52 Nm-t tudott csak, eredetileg se lehetett sokkal több. Súlyát nem találom, de gyanítom 6-700 kiló lehetett. De ilyen motornál szinte biztos hogy volt felező is és az egyes is jó rövidre van hagyva hogy ne legyen probléma.

(#3425) tomiii. válasza VegyesTamás (#3423) üzenetére


tomiii.
aktív tag

a samurai-os mókázás itt is megy :D

[ Szerkesztve ]

(#3426) VegyesTamás válasza #90933760 (#3424) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

felezőt lehet hallani a fordulatszámon...mondjuk akkor sem kéne így nyúzni..

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#3427) #90933760 válasza whitezo88 (#3419) üzenetére


#90933760
törölt tag

Por...

;]

(#3428) 8th


8th
addikt

Már most a könyökömön jön ki a vb pedig csak most kezdődött. ;]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#3429) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Van egy Fiat Punto 2,amiben a toronycsapágy csereérett lett szerintem ,mert balra kanyarodva recsegő hangot ad valami előlről.Jövő hónap végén megy műszakira.Szerintetek addig használhatom?Szét tud "esni"?

A logikában semmi sem véletlen!

(#3430) Melack válasza hoby36 (#3429) üzenetére


Melack
veterán

Szerintem így át sem megy a műszakin. Én nem kockáztatnék

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3431) hoby36 válasza Melack (#3430) üzenetére


hoby36
senior tag

A műszakira akik viszik,ők javítják is. Csak addig kellene folyamatosan használnom.Műszakira persze cseréltetném.

A logikában semmi sem véletlen!

(#3432) VegyesTamás válasza hoby36 (#3429) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Az nem inkább féltengelycsukló? Külső.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#3433) #90933760 válasza VegyesTamás (#3432) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha kitekeri teljesen a kormányt és lassan elindulva lassan kattog folyamatosan akkor valószínű. Milyen jó nektek autósoknak, hogy jelzi mikor kezd megpusztulni. Nálam ha kezd fáradni szó nélkül reccs minden előjel nélkül a szántóföld közepén mindentől ezer kilométerre aztán szophatom vele, főleg ha beékelődik. Szerencsére eddig még mindig sikerült kiszedni és hazajutottam hátsó hajtással. :DDD

(#3434) VegyesTamás válasza #90933760 (#3433) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Milyen trakit hajtassz? :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#3435) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://prohardver.hu/tema/szeged_es_kornyeke_adok-veszek-beszelgetek_2/hsz_48696-48696.html ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3436) Melack válasza bitpork (#3435) üzenetére


Melack
veterán

Reméljük a kocsikhoz jobban ért :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3437) hoby36 válasza #90933760 (#3433) üzenetére


hoby36
senior tag

Nem kattog,hanem recseg mint egy régi ágy kb. :) Indulásnál semmi hangja,csak ha van már lendület.Hétfőn megy szerelőhöz és onnan műszakira.Kiváncsi leszek a végeredményre.

A logikában semmi sem véletlen!

(#3438) whitezo88


whitezo88
nagyúr

a nőcinek nem volt elég feltűnő egy baszott nagy piros valami aminek a teteje kéken villog és szirénázik is.

Személyautóval ütközött egy mentésre vonuló tűzoltódaru Győrben - tájékoztatta a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője hétfőn az MTI-t.

Kocsis Tünde elmondta: a kevéssel dél után történt balesetben egy nő az autóba szorult; tűzoltók mentették ki a roncsból, majd a mentők súlyos sérülésekkel kórházba vitték.

Schreindler Ágnes, a katasztrófavédelem megyei helyettes szóvivője az közölte az MTI érdeklődésére, hogy a Komárom-Esztergom megyei Ácsra tartott az 1-es úton, megkülönböztető jelzést használva a tűzoltódaru, amikor elé kanyarodott a személygépkocsi.

(mti)

(#3439) hoby36 válasza VegyesTamás (#3432) üzenetére


hoby36
senior tag

Megvolt a műszaki.A toronycsapágy volt rossz.

A logikában semmi sem véletlen!

(#3440) #90933760 válasza VegyesTamás (#3434) üzenetére


#90933760
törölt tag

(#3441) #90933760


#90933760
törölt tag

(#3442) tomcsi23 válasza #90933760 (#3441) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez is köcsög. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3443) tboy93


tboy93
nagyúr

sziasztok! van egy honda civicem aminek riasztos taviranyitoja van. na ez a gumis vacak leszakadt es kulon kell cipelnem a ketyeret. viszont a kapunyito taviranyiton van 3 szabad gomb, meg lehet oldani hogy azokra a gombokra raallitsa valaki a riasztot nekem? hol talalok ra embert? illetve ki csinal ilyet egyaltalan?

koszi!

[ Szerkesztve ]

(#3444) !Overdose! válasza tboy93 (#3443) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem megoldható. Az autóriasztó általában ugrókódos, míg a kaputávirányítók nagy része fix kódos. Meg kell tudnod, hogy milyen gyártmányú a riasztód és akkor tudsz keresni hozzá gumit vagy akár komplett új házat is. Ajánlom a tavadok.hu-t vagy az eBay-t.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#3445) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Ha, már kivettem a lámpákat és megtisztulnak, eszembejutottak az erősebb fényű halogénizzók. Használ valaki ilyet? Ha, igen mit érdemes venni manapság? Ezer féle van ahogy rákerestem.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3446) tomcsi23 válasza runner 125 (#3445) üzenetére


tomcsi23
veterán

Két fő, népszerű irány van: Osram Night Breaker Unlimited halogén izzó +110%, és
Tungsram/GE MEGALIGHT Ultra +120%. Ill. népszerűségben valamivel mögöttük a Philips X-tremeVision halogén izzó +100%.
Ezek a csúcsizzók jelenleg, hozzájuk képest vannak még kevésbé emelt fényerővel, más színhőmérséklettel is izzók fenti gyártók kínálatában, kinek-hogy-melyik válik be az adott kocsinál.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3447) runner 125 válasza tomcsi23 (#3446) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi!
A Philips-et elég sok helyen látom, szerintem bepróbálom azt. Nem sokkal nagyobb egyébként a hőtermelésük? Csak h a búrának hosszú távon mennyire árt..

Már csak az a kérdés, h honnan tudom meg melyikbe milyen kell? A könyve annyit ír h "első fényszóró: H1".
De mind a kettőbe tuti nem H1 kell.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3448) !Overdose! válasza runner 125 (#3447) üzenetére


!Overdose!
őstag

H1/H1 elvileg. [link]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#3449) tomcsi23 válasza runner 125 (#3447) üzenetére


tomcsi23
veterán

Elvileg nem melegebbek, csak az élettartam rovására megy az emelt fényerő, de annyira nem vészes a helyzet.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3450) runner 125 válasza !Overdose! (#3448) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, köszi. Ez mennyire megbízható info? :F

Google-ban keresgélve az autóalkatrész webáruházaknál H1-et és H4-et is kilistázta.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.