Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) lipi67 válasza fagy53 (#444) üzenetére


lipi67
veterán

Na , itt is vok. Próbáltam egyenletesen emelgetni. Most majd megnézem a legnagyobb GPU/legkisebb (tuningos) ram párost és fordítva (kezdem ám unni), utána meg rápakolok úgy 1200-1500MHz-et a procira, s majd látjuk.
(A 4770-nel közelébe se lennék...)
[minden alapon gpu 675]
[minden alapon gpu 700]
[minden alapon gpu 726]
[minden alapon, gpu 748]
már"csak" össze kéne mosni a gpu/ram -okat..

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#452) dangerzone válasza lipi67 (#451) üzenetére


dangerzone
addikt

Toljad neki! ;)
Én nyáron nem merek ilyen teszteket futtatni.
Csak télen. Akkor is úgy, hogy ablakban a gép, gépház levéve, max fordulaton az összes venti. :) Én meg télikabátban ücsörgök, szobatársam meg káromkodik, hogy hagyjam már abba, mert lefagy a ***-e.

[ Szerkesztve ]

(#453) lipi67 válasza dangerzone (#452) üzenetére


lipi67
veterán

Hát az idő nem ideális, de most vége a játszadozásnak asszem. Vége az évzárónak, itthon a 2 elvetemült törpém. :O Majd este 10körül..
Gyorsan azért egy lazát..(talán)
MOD: Mikor a 2180-as 4060-on szaldgált, én is bomberban ültem:), s volt tél, hogy végig lázas voltam..Szegény ember léggel hűt! ;)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#454) fagy53 válasza lipi67 (#451) üzenetére


fagy53
nagyúr

Százalékosan írom: 19% memória / az utolsót kihagytam / emelés, 4.5% SM2.0 és 4.7% SM3.0 emelkedést jelentett.
GPU 10.8% emelés, 4.5% SM2.0 és 4.8% SM3.0 emelkedést jelentett. :)
Tehát a GPU emelés kétszer annyit hoz a konyhára mint a memóriaemelés. A hatás persze nagyon függ a játékoktól, a GPU sebességének és a memória sávszél viszonyától.

dangerzone: kösz, gondolj bele ha 800SP lett volna, mint a topik címadói! :D

L4R$()n: 0.1V azaz 100mV. :)

(#455) lipi67 válasza fagy53 (#454) üzenetére


lipi67
veterán

Gyá!!!!!!!! Okos vagyok!!! (nem nevetni! :DDD ) Nézd csak mit írtam pár hsz-sal előbb:
(#447) lipi67 válasza fagy53 (#444) üzenetére.."Várj, most néztem a gpu-t, 25MHz-enként, s majd látom, mit érdemes emelgetni. Kb 2:1 az arány, rögtön linkelem."

Elbuktam.. még kaptam 10 percet a fiamtól, gyorsan a privik és főzhetem a vacsit.. :W ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#456) L4R$()n válasza fagy53 (#454) üzenetére


L4R$()n
tag

Értem, nekem sajnos 710 en nem volt már stabil, de 705 ön még igen, feszhez nem nyúlok inkább, mert a végén nem tudom majd abbahagyni ;]
Ja és akkor úgy látom a mem húzás is számít azért a sebességben, legalábbis 3dmarkban

(#457) fagy53 válasza L4R$()n (#456) üzenetére


fagy53
nagyúr

Így van, a memóriahúzás a játékoknál inkább flancból van. Kivételt jelent, ha a GPU-hoz képest a mem sávszél nagyon alacsony, akkor van értelme és kell is húzni, mert akkor nem 2:1 az arány. ;]

(#458) Rendeske


Rendeske
tag

Sziasztok!
VGA vásárlás előtt állok és 90% hogy Sapphire termékek közül lesz a 4870 mert árban nagyon jók.
Ezt néztem:SAPPHIRE HD4870 1GB GDDR5 TOXIC PCIE az iponon most 45K.
A fenne venne ASUS-t +10-15Kért!
A Toxic tulajokat/volt tulajokat :R kérdezném hogy mi véleményük a kártyáról? Jöhet minden melegedés, lehet e emelni a gyári tuningon, hibás kártyák esete, a játékokat hogy viszi, driver probléma, stb.....

(#459) finest válasza Rendeske (#458) üzenetére


finest
őstag

Jelentem, h jó a 4870 1GB Toxic. Idle 61 fok a venti 4%-on van.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#460) Djuree válasza Rendeske (#458) üzenetére


Djuree
félisten

jo a zafír. legalábbis nem rosszabb mint a többi :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#461) Májsztró válasza Djuree (#460) üzenetére


Májsztró
addikt

Jó kis kártya az.

Vapor-X-ról nem tudni valamit ,hogy miért olyan sok a hibás darab ? :F

(#463) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hogy teljesít a 9.6? Eddig nem túl sok pozitív értékelést láttam a fórumon. Nos, érdemes felrakni?

(#464) Májsztró válasza ALONSO11 (#462) üzenetére


Májsztró
addikt

Üdv a klubban :) :R Méregess csak össze mindent :) Crysisban fsp-eket tudsz mondani ?

(#465) C.Brigante válasza Vasinger! (#463) üzenetére


C.Brigante
veterán

CS tesztben 1-el több fps :DDD

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#466) Vasinger! válasza C.Brigante (#465) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szóval jobb mint a 9.5. Felrakom! :D

(#467) Májsztró válasza Vasinger! (#466) üzenetére


Májsztró
addikt

Én nem láttam értelmét feltenni , mert a leírásában a két kártyás rendszerekhez ígértek + max 30% gyorsulást :) Szóval semmivel nem lennék előbbre vele :)

(#468) vzsryl válasza Májsztró (#467) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Vágd félbe a GPU-t. ;] :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#470) C.Brigante válasza Májsztró (#467) üzenetére


C.Brigante
veterán

" performance gains of up to 25% for the ATI Radeon™ HD 4600 Series, and performance gains of up to 10% for the ATI Radeon HD 4800 Series." ;)

ALONSO11: az a baj, hogy a procid nem a legerősebb, nem biztos, hogy kihozza a maxot belőle, de ez nem bizti... tudod egy 3ghz-n járó AMD 20-30%-al gyengébb egy ugyanilyen intelnél.

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#471) L4R$()n válasza Vasinger! (#463) üzenetére


L4R$()n
tag

Nekem fönt van és hát romlani nem romlott a teljesítmény :DDD , de szerintem nem is javult, max 1-2 FPS-t gyorsult néhány játékban, ahogy én észrevettem, de az meg nem érdemleges :)

(#472) lipi67 válasza ALONSO11 (#469) üzenetére


lipi67
veterán

Huhh.. Amit írtál nem lepett meg annyira, de..
Muti már a dmark 40%-os fölényt légyszi!!!

(nálam a 9600GT simán verte a 4830-at Dmarkban.. :K )

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#473) C.Brigante


C.Brigante
veterán

nekem ez a legtöbb amit ki tudtam hozni belőle... dmark06

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#474) Májsztró válasza C.Brigante (#470) üzenetére


Májsztró
addikt

Ezeket a sorokat nem találtam meg a hivatalos manualban :F

(#468) vzsryl : Már rajta vagyok :P Egyébként most egy 4 magos 3magos Phenom II és egy 4850 CF ötlete fogalmazódott meg bennem :)

(#473) C.Brigante : a híresen jól nyúzható Q6600 mennyin megy ? 3 Ghz-en "csak" ha jól látom ? :F Kártya mennyin megy ?

(#475) lipi67 válasza ALONSO11 (#469) üzenetére


lipi67
veterán

Itt egy 96GT OC alapon.. többet nem találtam, rég eladtam már, de dmarkban erős azNV..
[link]

(#473) C.Brigante: Elalszik a 2 törpém, s nézek egy tuningot én is. Ugye 4850-es?

(#476) kriszbon: Mi kevés?
Alapon egy 96GT-től? lószart, kvra jó. Ha meghúztam volna ..meg a procit is alatta..

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#476) kriszbon


kriszbon
őstag

Nekem meg (Ennyit) sikerült kihozni az álruhás kártyámból :))
Mod: lipi67: Kevés!

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#477) vzsryl válasza Májsztró (#474) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tudom már mit kéne tegyél! A Phenom II aktiválható 4. magját inkább rakd a 4850-es nyákjára és kész is a két GCPU kártya. :DDD

(#473) C.Brigante: Milyenek voltak a kártya órajelei?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#478) C.Brigante válasza Májsztró (#474) üzenetére


C.Brigante
veterán

nekem a Q6600 alapfeszen megy 3 gigán... így használom már 1. éve. tesztelgettem és nem látom értelmét, hogy magasabb órajelen menjen... meg nagyon nem is ugrálhatok egy P5B-vel! :DDD ez nem az ő deszkája, a támogatásához így is biost kellett frissítenem, gondolhatod... így a végét nem tudom a procimnak.

lipi67: igen 4850 :) az én törpém már elaludt!

vzsryl: 680/1000 (akkor még nem fagyott 680 alatt :DDD )

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#479) Májsztró válasza C.Brigante (#478) üzenetére


Májsztró
addikt

JA , értem. Csak mert magasabb proci órajellel több lenne a CPU pontod , ergó magasabb lenne a trémárk pontszám :)

(#477) vzsryl : Sufnituningba megoldjuk :DDD

(#480) C.Brigante válasza Májsztró (#479) üzenetére


C.Brigante
veterán

jaja vágom, de az már nem a kártya pontja lenne, csak a procit értékelné. soxor villognak a dmark pontokkal 4.5ghz-re húzott 4 magosokkal, aztán a kari már régen ki van hajtva ott, viszont a dmark pont az egekben van, megtévesztő lehet annak aki nem ért hosszá.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#482) kriszbon válasza lipi67 (#475) üzenetére


kriszbon
őstag

Jó van nah :DDD De azért itt van neked valami ha érdekel(RX 3850) :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#483) vzsryl válasza C.Brigante (#480) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nálad így is nagyon beleszól az a proci a cégeredménybe. Nekem 675/993Mhz-en ilyet hozott a trémárk: [link]
Nem hiszem, hogy +5Mhz GPU és +7Mhz VRAM fesz hozna +1251 pontot. :N

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#484) lipi67 válasza kriszbon (#476) üzenetére


lipi67
veterán

Tudom, nem ide való (a szövegkörnyezet,s szeleburdi voltam :B ) de kva csalódás volt először a 4830-as a 96GT után dmarkban. Hangsúkyozom, csak Dmarkban. Azért fura a nemrég említett 40%-os ATI fölény nekem,mert a 96GT simán verte a 4830-at , minden alapaon (VGA), a rendszer meg uaz minden szempontból.
[link]
[link]

ezért fura a 880GT veresége (főleg olyan arányban) Dmárkban nekem..

(#482) kriszbon : :DDD :R
(#478) C.Brigante : A libám még (harmadszor) vacsizott 1et :W , remélem, most már alszudni fog...(annyitr eszik és vékony :F ha gilisztás..meghírdetem valami pecás újságban ;) )

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#485) C.Brigante válasza ALONSO11 (#481) üzenetére


C.Brigante
veterán

nekem GPU 60-ig a memet nem tudom hol nézted :D /engem az spec. nem érdekel/
vzsryl:így van, pont erről beszéltem. ezért nincs értelme 3 giga fölött járatni ezt a procit.

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#487) vzsryl válasza ALONSO11 (#486) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezt sztem senki se tudja, mert a 4850-nek nem írja ki a VRAM hőmérsékletet. Sztem te a MemIO-ra gondolsz, ami asszem a GPU memóriavezérlője (majd valaki kijavít, ha tévedek). :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#488) C.Brigante válasza lipi67 (#484) üzenetére


C.Brigante
veterán

:DDD
ALONSO11: ha nincs a ramjaidon passzív hűtés akkor igazából tök mindegy, meg hidd el, amúgyis :)

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#489) lipi67 válasza C.Brigante (#485) üzenetére


lipi67
veterán

Látom a q 3GHz-en ment, megnézem ott én is.

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#491) Májsztró válasza ALONSO11 (#486) üzenetére


Májsztró
addikt

Ha túl meleg lesz akkor úgyis levágja a kártyát a CCC-ből a VPU Recovery. Vagy ha az nem akkro lekapcsol a gép , vagy elsötétül a monitor :) Egyébként ref hűtős 4850-essel az összes hőmérséklet terhelés közben nagyjából 90 fok. Ha brutálisan ez felett van , mondjuk 100-110 akkor valami nem stimmel a hűtővel :)

(#492) kriszbon válasza lipi67 (#484) üzenetére


kriszbon
őstag

Első nekifutásra nekem is az volt a 3850-en után alapon, mert hiába 4830-ként eladott 4850-es a kártya, visszaórajelezve annak a szintjére nagyon ratyi eredmény kaptam én is
(Kártya alapon) Viszont amit a (#476) hsz-ban linkeltem, az már dőfi :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#493) lipi67 válasza C.Brigante (#488) üzenetére


lipi67
veterán

Mondj már légyszi egy vga gpu/ram párost, ugyan olyan beállításokkal szeretném a 3GHz-et.
(#492) kriszbon : Világos! (kb 4830-asom alapon detto). Viszont..Ki nem szarja le, mit megy alapon, ha van tuningpotenciája, és ha kell, hozza a plusszokat, nem? Ilyen erővel..sose vettem volna 2xxx-es procit, pedig..IMÁDOM őket (2140-2180)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#494) C.Brigante válasza lipi67 (#493) üzenetére


C.Brigante
veterán

680/1000 nekem nem megy többet / 9.5 catalyst

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#495) Májsztró válasza C.Brigante (#494) üzenetére


Májsztró
addikt

12736 pötty :)

cpu pontra jelentősen kevesebbet kaptam. Gondolom mert egy egész mag hiányzik :)

[ Szerkesztve ]

(#496) lipi67 válasza C.Brigante (#494) üzenetére


lipi67
veterán

Ok, köszi! Nézem akkor először azon! :K

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#497) lipi67 válasza C.Brigante (#473) üzenetére


lipi67
veterán

Nálam uezen beállításokkal (680/1000 és proci 3GHz-en)[link]
Nálad a vga többet kapott, csak a q94-es 3GHz-en erősebb mint q66. Mostanában nálam valami hibát ír a dmark :DDD . Gondoltam egy 770/1200-at megnézek, félúton fagytam és azóta dX 9-es hibára hivatkozik..Nem tom mi a baja, majd újrarakom a drivert.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#498) robotjatek válasza lipi67 (#497) üzenetére


robotjatek
tag

770-re? Megkérdezhetem hogy milyen hűtés van azon a kártyán? Ez VaporX-es vagy melyik?
A közeljövőben majd én is meg szeretném rángatni kicsit a kártyámat, de nekem ez a Dual Slot hűtős kiadás van, majd meglátjuk mire megyek vele...

(#499) lipi67 válasza robotjatek (#498) üzenetére


lipi67
veterán

Igen, Vapor X , igen, 770. Miért, sok?

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#500) lipi67 válasza robotjatek (#498) üzenetére


lipi67
veterán

Azért idegesít, mert a szőrös fánk stabilitás teszt simán fut rajta hiba nélkül, és a legjobb amit vantage alatt elértem vele az 752/1122 volt. [4850@752/1122]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.