Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5001) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Végre vége a garanciális mizériámnak és megkaptam 1 hónap várakozás után az új karit ami egy 4870 1GB-s Sapphire.A 4850-es Vapor karim(ami nem is új hanem javított zacskós példány volt) fogta magát és elrepítette a ventit magáról és még memória hibás is volt,tehát egy igazi selejtet volt(amit a behal Toxicom helyett kaptam).A röhej az,hogy a nyagyker és a külföldi gyártó is háborog,hogy a kártyán fizikai sérülés található.Még is mit gondolnak ezek???Szerintük fogtam és lefeszegettem a ventit a helyéről??? :W V Most úszik a kártya a gyártó felé tesztelésre.Nevetséges egy 30 ruppós kártya miatt...sőt piti dolognak tartom!A végén a kiskereskedő(First comp.) oldotta meg a dolgot úgy,hogy fogta magát és a saját pénzén vett egy új karit nekem kárpótlásul.Mint mondták visszatérő vendég vagyok és szeretnék,hogy ez így maradna,még annak ellenére is,hogy lehet nem kapják meg a behalt kártyám árát! :R Még nem is hallottam ilyen korrekt ügyintézés,szemben az ipon és hasonló nagyokkal szemben,pedig követendő példa lenne!Nagy gart nekik!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#5002) Daffni2 válasza tom_tol (#5000) üzenetére


Daffni2
addikt

Sajna valószínűleg semmit sem tehetsz.
Nem támogatja a kártya,ill.nem az a Voltage regulátor van rajta amit lehetne nagyobb fesz.adására bírni.

"Aki ad,az nyer"

(#5003) Daffni2 válasza Milka 78 (#5001) üzenetére


Daffni2
addikt

Gratula :R

Igy cselekszik egy jó kereskedő, különösen a "válság"idején követendő magatartás a vevők megtartása érdekében.

A többi genya meg csak sírjon,hogy csökken a forgalom.

Leírom mégegyszer FIRST COMPUTER a vevőbarát. :R

"Aki ad,az nyer"

(#5004) gyiku válasza Milka 78 (#5001) üzenetére


gyiku
nagyúr

visszatérő vendég vagyok
jah, te csak gariztatni jarsz oda :DDD

hüllő

(#5005) tzsolesz válasza Daffni2 (#5003) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Leírom mégegyszer FIRST COMPUTER a vevőbarát.

Csak megerősíteni tudom. Ez valóban így van. :K

Nem sokára fent lesz a Crysis Warhead, majd beszámolok róla hogy megy nekem.

[ Szerkesztve ]

(#5006) Milka 78 válasza gyiku (#5004) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Neeem is igaz! :N Különben egy hibás karim volt egy 9600gt és abból indult az egész,mert a nagyker mindig javított kártyát küldött(ami viszont sorra behalt)vissza és soha nem újjat.Na ezért a sok hiba...

Daffni2:Csak az a szomorú,hogy ez az egyedi eset.Sokat beszélgettem a srácokkal és mondta,hogy minket vevőket véd a fogyasztó védelem,de őket kiskereskedőket semmi nem védi sem a nagykerrel szemben,sem pedíg a gyártóval szemben.Általában a nagyker csinálja a hisztit és nem is érdekli a dolog hisz hozzád neki semmi közöd és a röhej,hogy én sem tudnám megszorongatni,mert nem vele vagyok szerződésben hanem a kiskerrel akinek kötelessége másik kártyát adni...Az egész rendszer el van baxva és megint a nagyok kaszálnak :(((

[ Szerkesztve ]

(#5007) Pala válasza vzsryl (#4990) üzenetére


Pala
veterán

Nos, mielőtt elrohantam volna új tápot venni, történt egy elég érdekes dolog, ami - szerintem - méginkább a tápra tereli a gyanút:

Ezidáig a vga 2db molex->6tűs átalakító kábelről kapta a szuflát (mindkét kábel ugyanabba az ágba volt bekötve), ma reggel viszont kihúztam az egyiket és a tápon lévő 6tűset használtam helyette. Az az érdekes, hogy most bekapcsolás után másféle hiba állt elő: kép nem jött, csak a ventik pörögtek, és kb. 10mp után lekapcsolt a gép, majd azonnal magától újraindult, és immár tökéletesen működött. :F
Valami bűzlik itt nekem.

(#5008) Pala


Pala
veterán

Na szép, most meg már olyat is csinált, hogy kikapcs - 10p szünet - bekapcs után a proci alapórajelen indult. WTF? :Y

(#5009) GW_Rayne


GW_Rayne
csendes tag

Sziasztok,
Lenne 1 problémám at ATI Radeon HD 4850-es videokártyámmal, nem akartam neki új topicot nyitni,hátha itt is tudtok segiteni. Elég régóta fenáll ez a gond, és már új VGA vásárlásán töröm a fejemet, mert nem találok erre megoldást sehol.
A probléma a következő: gép elinditása után minden nap kb. pár percen belül, függetlenül attól,h. mit csinálok, a gép fixen lefagy, különböző módokon:
- kék halál, ati2dvag.dll végtelen ciklusba került,stb.
- simán merevre fagy a kép
- fekete lesz a képernyő.
Ez így megy minden nap,néha elég 2x resetelni a gépet,de néha csak 4x-i reset után megy a gép fagyás nélkül egész nap. Ez 1 ideig igy ment, de 2 hete most már pár órás játék után is képes merevre fagyni a gép, néha csak a játék fagy le,de általában az egész gép.
Windows XP SP3 Hun az op.rendszer (de próbáltam már angolt is,meg sp1 és sp2-őt is,ugyanez a gond mindig), Core 2 Duo E8400 3Ghz proci, 2GB ram, Gigabyte EP45 DS3 lap.

(#5010) lsc válasza GW_Rayne (#5009) üzenetére


lsc
nagyúr

Melegedés, táp /milyen, mekkora/ ? Esetleg másik driver , mivel használod a kártyát /ATT,CCC/ ?

Az élet kegyetlen .

(#5011) emre válasza GW_Rayne (#5009) üzenetére


emre
veterán

Amennyiben nincsenek textura hibák nem hiszem hogy a vga halódna.

Vga tuning van?
Milyen drivert használsz?

De mire ennyit leírtam eszembe jutott hogy volt régebben nekem is ilyesmi probléma, viszont a konkrét megoldásra nem emlékszek.
De nálam az ikonok is szétestek (nem tudom máshogy leírni, gyakorlatilag a megjelenített dolgok eg yrésze rendben volt a másik felére meg csak következtetni lehetett)
De mivel azzal a géppel nem játszottam, nem volt komoly terhelés. (ATI 9200)

A gép könnyen indul, nem tölt tovább a szokásosnál?

Driver csere, nem csak más verzióra, hanem mondjuk extremG driver a normál catalyst helyett. :U

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5012) gyiku válasza Milka 78 (#5006) üzenetére


gyiku
nagyúr

Nem-e? külön ablak van fenntartva a szervízben, csak neked. Láttam! :))

hüllő

(#5013) GW_Rayne válasza lsc (#5010) üzenetére


GW_Rayne
csendes tag

Melegedésre azért nem gyanakszom, mert a gép inditása után rögtön ezt a fagyást produkálja, akkor meg elvileg nem meleg még a gép.
Táp: Chieftec 500W DT500A2.
Ati catalyst drivert használok, gyári CDs verziótól a legújabbig próbáltam már mindent, sima display driverrel, es ATI Catalyst Control Centerrel együtt is, tök mind1,mindig ugyanaz van :S

(#5014) GW_Rayne válasza emre (#5011) üzenetére


GW_Rayne
csendes tag

Nincs semmi kép v. textura hiba.
Nincs semmilyen tuning a gépben.
Catalyst driver.
A gép könnyen indul, viszonylag gyorsan.

(#5015) katt777 válasza Milka 78 (#5001) üzenetére


katt777
félisten

Nálam sérülés sem volt, mégis 3 hónapig b.szakodtak szaknemértőknél az első 4870-emnél, és csak a gyárban ismerték el a gar. jogosságát. Szóval: Be happy! Ja, a 3. karim (2. ASUS Glaciator) nekem is egy javított volt, húzta is vagy 3 hétig.

GW_Rayne: Ha túlmelegedés lenne, először hallanád hirtelen felpörögni a ventit. Én tápellátásra gyanaxom.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5016) Daffni2 válasza katt777 (#5015) üzenetére


Daffni2
addikt

Nálam sérülés sem volt, mégis 3 hónapig b.szakodtak szaknemértőknél

Na ezért kell az ilyen problémás kártyánál BIOS frissítés közben kilőni a gépet.
Ilyenkor nincs vita, csere és kész.

"Aki ad,az nyer"

(#5017) lsc válasza GW_Rayne (#5014) üzenetére


lsc
nagyúr

Új win ?

Az élet kegyetlen .

(#5018) emre válasza GW_Rayne (#5014) üzenetére


emre
veterán

Van rá lehetőséged másik VGA-val kipróbálni a gépedet?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5019) GW_Rayne válasza lsc (#5017) üzenetére


GW_Rayne
csendes tag

Ez már sokadik windows,mindig ugyanez a gond.

(#5020) GW_Rayne válasza emre (#5018) üzenetére


GW_Rayne
csendes tag

Nincsen :(

(#5021) falco5


falco5
tag

Sziasztok!

Egy Sapphire 4850esnek érdemes lecserélni a hűtőjét GFX chillára vagy nem olyan hangos és jó a gyári hűtő is?

(#5022) emre válasza GW_Rayne (#5020) üzenetére


emre
veterán

Az szar ügy, szerintem azért meg kellen próbálni valahogy.
Csak lakik a környékeden 1-2 Ph-s arc aki talán szívesen megnézné a gépében a vga-dat.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5023) lsc válasza GW_Rayne (#5020) üzenetére


lsc
nagyúr

Esetleg a új directx /ha XP/, a lap bioszának frissítése /ha régi/ . Milyen márkájú 4850-ről van szó ?

Az élet kegyetlen .

(#5024) GW_Rayne válasza lsc (#5023) üzenetére


GW_Rayne
csendes tag

Héten raktam fel új DirectX-et egy játék miatt,semmi változás.
Sapphire Ati Radeon HD 4850 512MB.
Lap biosza még nem volt frissitve, de nem tudom,hogyan kell ezt csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#5025) lsc válasza GW_Rayne (#5024) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem tudom milyen lap, de a topicjában biztosan segítenek, ill van biosz frissítés topic .

Adatlapodon a géped beírnád sokkal könnyebb lenne segíteni, nem kellene ennyit kérdezgetni .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5026) katt777 válasza GW_Rayne (#5019) üzenetére


katt777
félisten

Minden újabb Windows rosszabb az előzőnél. :P

falco5: Többféle gyári hűtő is van, ha vacakot fogsz ki, akkor igen. A Chilla nagyon jó kis hűtő, és a 4850-nel még megbirkózik. VRM hűtésre figyelni kell!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5027) GW_Rayne válasza lsc (#5025) üzenetére


GW_Rayne
csendes tag

Ok, adatlapom update-elve. Koszi,h. szoltal.
Akkor szted BIOS frissites a megoldas?

(#5028) lsc válasza GW_Rayne (#5027) üzenetére


lsc
nagyúr

Azt nem tudom hogy megoldás-e, de amiket írtam azok szoktak gondok lenni /vagy megoldások, igaz lassan elfogynak az ötletek/ .

Az élet kegyetlen .

(#5029) Daffni2 válasza GW_Rayne (#5027) üzenetére


Daffni2
addikt

Helyén van az a kártya rendesen?
Vedd ki, majd rakd be újra gondosan.

"Aki ad,az nyer"

(#5030) Taifa Díaz válasza katt777 (#5026) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

"Minden újabb Windows rosszabb az előzőnél."
:F
A Windows 7 az az operációs rendszer, amiben eddig nem találtam hibát :Y

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#5031) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek! Jó rég nem jártam erre... a 9.4-es drivert használom XP alatt jelenleg, és az érdekelne, hogy Ti hanyas drivert javasoljátok xp, illetve win7(64bit) alá? Volt előrelépés valamelyik frissebbnél?
Előre is köszönöm a válaszokat/véleményeket!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#5032) Axel pRo válasza Cholard (#5031) üzenetére


Axel pRo
aktív tag

Én 9.6-ot használok xp-alatt de Win7-re minimum 9.7 mert azthiszem az az első amit win7-re optimalizáltak.

"Cogito ergo Sum."

(#5033) kriszbon válasza Cholard (#5031) üzenetére


kriszbon
őstag

Én is 9.4-et használok Xp alatt, W7-re meg azt hiszem (Ezek) vannak(loptam a Catalyst topikból)! :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#5034) GW_Rayne válasza Daffni2 (#5029) üzenetére


GW_Rayne
csendes tag

Kivettem,amennyire lehetett,ki is tisztitottam a VGA karit ventijét, de elég fos design, szinte lehetetlen hozzáférni bármivel is :S
Visszaraktam gondosan, gépet elinditom, fagyás megint 1pill-ra,aztán kép szétesik 640*480-ra, 16szinnel, nyomnék 1 win restartot menüből, és akkor merevre fagy :)

[ Szerkesztve ]

(#5035) emre válasza GW_Rayne (#5034) üzenetére


emre
veterán

Szar ügy.

Gari van még rá? :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5036) GW_Rayne válasza emre (#5035) üzenetére


GW_Rayne
csendes tag

Nincsen :(

(#5037) InVino86


InVino86
aktív tag

Hi all !

Egy HD4870-es 512Mb-os VGA alá milyen proci illene, hogy azért normálisan ki is hajtsa ?
Mondjuk egy E8400 tuningolva ? :)

(#5038) nemszamit


nemszamit
tag

Szevasztok!

4850-es eddig felismerte a tv-t most hogy új 8.9-es ccc van fent nem ismeri fel. Ötlet? (tudom tegyem vissza a régi drivert :)) )

Válaszokat előre is köszi.

(#5039) BaluG


BaluG
csendes tag

Sziasztok!!!

Tudna nekem mondani valaki egy olyan vidi kártyát ami nem annyira drága nem is régi hanem uj fajta és jól elfutnakk rajta az olyan stratégiai játékok ami egy átlagos vidi kártyán beszaggat. Pl: Warhammer 40000 k meg ilyenek ahol több száz ember mozog egyszerre.

Előre is köszi

(#5040) InVino86


InVino86
aktív tag

A HD 4830asok es 4850esek mar nem annyira dragak es minden megy veluk szepen

(#5041) Zoleee89 válasza InVino86 (#5037) üzenetére


Zoleee89
aktív tag

Hello.nekem is 4850 van E8400-as procival ami jelenleg 4Ghz körül fútt és teljesen kihajtja.szerintem......

(#5042) lsc válasza InVino86 (#5037) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy c2d 3-3,2 giga körül már jó .

Mod BaluG : A gépedről kicsit bővebben, mekkora felbontáshoz, mekkora keret ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5043) virkir válasza katt777 (#5026) üzenetére


virkir
veterán

Minden újabb Windows rosszabb az előzőnél.

Akkor te biztosan a 3.1-et használod, hiszen a megállapításod szerint az a legjobb. :W

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#5044) katt777 válasza Taifa Díaz (#5030) üzenetére


katt777
félisten

Majd fogsz, ha kész lesz. :P Én amúgy már ebben is első indítás után vagy egy tucatnyit (de én mondjuk nem szeretem, ha valami megszokott és bevált dolgot elcsesznek).

InVino86: Pontosan. Lásd honlapomon/logouton a teszteket.

virkir: Ha tehetném, DOS-t használnék. :P Ott csak az fut, aminek tényleg muszáj, és amit én úgy akarok. De hát ez az üzlet, a user meg eddig is le volt sz.rva, csak a pénze kell.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#5045) gyiku válasza virkir (#5043) üzenetére


gyiku
nagyúr

3.11-et, mert az magyar :DDD

hüllő

(#5046) waithEard válasza BaluG (#5039) üzenetére


waithEard
őstag

HD 4850, 4770, ezek 25-35k körül mocorognak. Ezek jóformán bármire jók...bár még nem láttam a Starcraft II-őt...... ;]
Típust nem írok, mert a különböző gyártó-fanok letépik a fejem! :DDD

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#5047) scream


scream
veterán

meddig lehet húzni egy ilyet ??? :F alap : 625@993 most 700@1150 -en megy ... 700fölé tudok valahogy menni ?

(#5048) BaluG


BaluG
csendes tag

Sziasztok!!!

Miből lehet megtudni hogy egy megadott vidi kártya milyen procival kompatibilis? Meg hallottam már olyat hogy ha egy uj vidi kártyát szeretne az ember akkor az egész gépét át kell alakítania. Ez igaz? Tehát akkor lehet hogy uj táp kell meg uj proci? És akkor mégegyszer miből lehet tudni hogy kompatibilis-e a kettő?

(nem véletlen van az a kis kiírás a nevem alatt) :))

(#5049) Májsztró válasza BaluG (#5048) üzenetére


Májsztró
addikt

Milyen géped van most (kitölthetnéd az adatlapodat ) , és milyen vga-t szeretnél bele ?

(#5047) babicsbalu: Addig lehet húzni amíg 3D-ben nem hibázik. De amúgy is minek tuningolod ? Alap órajelen nem elég ? :)

[ Szerkesztve ]

(#5050) scream válasza Májsztró (#5049) üzenetére


scream
veterán

3D Mark 06 hoz több pontért :D csak tesztelni ... ;]

szerk. : CCC -ben 700ig lehet csak feltolni a csúszkát... vmi más programmal lehet tovább??

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.