Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) madgie válasza Motaba78 (#999) üzenetére


madgie
titán

Persze. Én féltem a Bios-t megpiszkálni, így az ati driver mellé nem a CCC-t, hanem az Ati Tray Tools-t raktam fel. Ezzel tetszőlegesen be lehet lőni az órajeleket 2D-re, 3D-re, bármire.

(#1002) jagada válasza Motaba78 (#994) üzenetére


jagada
őstag

a Codegen eléggé ratyi táp....

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#1003) philoxenia válasza jagada (#1002) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a háza, a táp ilyen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1004) fagy53 válasza madgie (#1001) üzenetére


fagy53
nagyúr

Csak éppen a feszt nem lehet a PP2-nek megfelelően belőni. :U
Márpedig ha a fogyasztás, melegedés sarkalatos probléma, akkor az idle feszültségnek döntő szerepe van a spórolásban, mert négyzetesen függ a fogyasztás tőle. :)
Legegyszerűbb a bios módosítása és így bármilyen gépbe, vagy OS alá kerül a kártya nincs vele gond, arról nem is beszélve, hogy a win alatt futott dolgok mindig körülményesebbek, mint a kártya bios-ban lévő adatok használata, ez akkor is így van ha nem veszed észre. :)

(#1005) lsc válasza #57919488 (#997) üzenetére


lsc
nagyúr

Már válaszoltam, vegyél his iceq-et, aztán örülhetsz . A pp az működött már az elejétől fogva a 4850-70-en is, de nem vette annyira vissza az órajeleket mint a 4830 . Mondjuk ha olvasnál is nem csak írnál az nagy öröm lenne .

Mod fagy53 : Igaz 4830-on de beállítottam alacsonyabb feszt mint a gyári 2d-ben, azóta 2d-ben annyit mutat . Hogy valóban visszaveszi-e azt nem mértem .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#1006) loki22 válasza danilla (#959) üzenetére


loki22
tag

[OFF]Szia!

Hol láttál te 4890-et 49kért ??
Megköszönném ,ha leírnád mert kártyát kell vennem :)

thx[/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#1007) fagy53 válasza lsc (#1005) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az ATT-vel lehet állítani a feszt és működik a dolog, de nem tudja a váltást. Én mértem annakidején és végül ezért is váltam meg többek között az ATT-től.

(#1008) lsc válasza loki22 (#1006) üzenetére


lsc
nagyúr

Már 47-ért is van .

Az élet kegyetlen .

(#1009) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Valkinek van ilyene????
Egy MSI 4850 1GB memóval!?
Érdkeelne milyen a hűtése ,hangra, tuningban?

(#1010) Motaba78 válasza jagada (#1002) üzenetére


Motaba78
őstag

nem tudom miről beszélsz ......

(#1011) 8nemesis8 válasza Motaba78 (#1010) üzenetére


8nemesis8
veterán

De tény és való, hogy a codegen elég gagyi:D
Igaz nálad szó sincs erről. Enermax a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#1012) Dj Dekko! válasza vzsryl (#990) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Engem a Gari nem igazán érint... azért vettem ezt a tápegységet mert mondták hogy ha hosszútávra kell és a táp legyen biztos akkor ilyet vegyek... (persze megjegyezték hogy ahogy fejlődik a technika, a vga karik annál kevesebbet fogyasztanak... de hát :F GTx 295 és egyéb vga nem úgy néznek ki... sőttt duplázódott a fogyasztásuk az alkarészeknek... VGAnak!) Nem tudom meddig bírja ...tuningolva van a gép persze és hát lassan 1 éve megvan a táp... de sokat mondok ha azt mondom talán 7 napot nem ment a gép 1 év alatt ;] ;] ;] nem hiába kaptunk 80 ezer ft éves különbőzeti számlát..de ebbe ne menjünk bele... Gx2 Sli zabált... ;] :D :D

(#1013) Dj Dekko! válasza 8nemesis8 (#1011) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

3 Codegon tápom halt meg, még csak tesztelés alapján is...és vitte a lapot is valamelyik.... olyan büdös volt... hogy a szobában nem győztem szellőztetni :Y :U

[ Szerkesztve ]

(#1014) virkir válasza fagy53 (#1007) üzenetére


virkir
veterán

Na ez így ebben a formában nem igaz.
Ha profilba felveszed akkor az órajelektől a feszültségen át a ventifordulatszámig mindent tud váltani 2D/3D módra.
Az viszont igaz, hogy kényelmesebb a kártya biosába beírni a tesztelt módosításokat mert 64 biten még mindig gyengélkedik az ATT. Vagy sikerül elindítani vagy nem főleg win7-en.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1015) madgie válasza virkir (#1014) üzenetére


madgie
titán

Win7 x64-en használom, feszen keresztül a ventifordulatokig mindent állítok és korrektül működik. Mi a bibi akkor vele? :)

(#1016) virkir válasza madgie (#1015) üzenetére


virkir
veterán

Nem tudom mit nem szeret.
7022 volt az utolsó ahol csont nélkül ment.
7068-on nem jelezte ki a feszültségértékeket.
Most a 7032-őn hibásan jelzi a memória órajelet (duplázza), nem jelzi ki a feszültséget, nem engedi állítani az órajeleket és csak ready driverrel tudtam elindítani.
Természetesen a legutolsó verzió.
Ráadásul nem tudom úgy eltávolítani, hogy ne tartsa meg a beállításait hiába pucolom a reg-et meg mindent amit csak megtalálok.
Nagyon nem zavar mert már csak hőfok monitorozásra használom arra viszont a legjobb.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1017) fagy53 válasza virkir (#1014) üzenetére


fagy53
nagyúr

Megmérted a kártyán?

(#1018) Mankó


Mankó
veterán

Szerintetek egy AC Axxelero S1 Rev 2 elvinné 2*12cm-es halk ventivel megtámogatva?
Nagyon háklis vagyok a zajra, kell a csend.

(#1019) Mankó


Mankó
veterán

Mennyit visz egy alap 4850 (512-es) tuningban, és van egyáltalán értelme húzni? 1280*1024-ben használom.
Most egy AC S1 van rajta egy 12es ventivel, alapon 2d-ben 38-40 fok, hangja 0. Sajnos sosem tuningoltam VGA-t, elég lenne a CCC-ből megtuningolni szerintetek? Win 7 64 bit van, 4gb ram, 4ghz-en futó e8500

(#1020) virkir válasza fagy53 (#1017) üzenetére


virkir
veterán

Mit?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1021) fagy53 válasza virkir (#1020) üzenetére


fagy53
nagyúr

A feszültséget.

(#1022) virkir válasza fagy53 (#1021) üzenetére


virkir
veterán

Nem mértem hanem megnéztem ATT-vel, Rivatunerrel, Everesttel és a hőmérséklet változás is jelzi ha lejjebb veszed a feszültséget órajel változtatás nélkül.
Viszont csak a gyári értékekkel működik az ATT-ben megadható egyedi feszültségekkel nem.
Azt csak az ATT jelzi mintha úgy lenne, a többi a helyes gyári értéket adja olyankor is.
Kéne legalább kölcsön egy fogyasztásmérő mert kíváncsi lennék, hogy pontosan mennyit jelentenek a csökkentések.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1023) gyiku


gyiku
nagyúr

AMD(ATI) RADEON R(V)7XX Reference - 4xxx-es szeria A-Z-ig

hüllő

(#1024) hahakocka


hahakocka
senior tag

Windowsban idleben miért 65-78 fok közötti a ma beüzemelt gépem VGA-ja? ati radeon HD 4850 Sapphire VaporX-es elvileg nagyon jó technologiával? Ez passzív hűtésű vagy mi a fene? Vagy csak a venti fordulatszáma alacsony amit asszem a Rivatuner progiban állíthatunk felfelé? Minden tök jó az AMD PhenomX4 9950 (2.6ghz) hőmérséklete a Hyperx2 Cooler masternek köszönhetően alacsony 35-38 fok idleben. Az alaplap szintén.
Uninstalláljam az ati drivert a vezérőpultnál? A 9.6osat rakta fel a boltos mindjárt, lehet hogy ez volt a baj mert nem a gyári cd-set először és csak utána azt. A boltos rakta fel a 9.6-os drivert gondolom jól, nehéz eltéveszteni bármit is rajta, :D a Windows XP sp3-at is felrakta szerencsére, tök jó hogy 2 particiót is csinált legalább a dolgaimat szétválogathatom majd (pl filmek zenék stb).

Idegesítő a VGA hőmérséklete szóval.

Előre is köszi a segítséget.

üdv.

(#1025) old gray válasza gyiku (#1023) üzenetére


old gray
addikt

Hasznos dolgokat linkelsz. :R

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#1026) hahakocka


hahakocka
senior tag

Egy kis help kéne.

Windowsban idleben (alapjáraton nem játékok allatt) miért 68-78 fok közötti a ma beüzemelt gépem VGA-ja? ati radeon HD 4850 Sapphire VaporX-es elvileg nagyon jó technológiával? Ez passzív hűtésű vagy mi a fene? Vagy csak a venti fordulatszáma alacsony amit asszem a Rivatuner progiban állíthatunk felfelé? Minden tök jó az AMD PhenomX4 9950 (2.6ghz) hőmérséklete a Hyperx2 Cooler masternek köszönhetően alacsony 35-38 fok idleben. Az alaplap szintén ennyi.
Uninstalláljam az ati drivert a vezérőpultnál? A 9.6osat rakta fel a boltos mindjárt, lehet hogy ez volt a baj mert nem a gyári cd-set először és csak utána azt. A Windows XP sp3-at is felrakta szerencsére, tök jó hogy 2 particiót alkotott. Így jól el tudom osztani a cuccaimat.

Újraraktam a drivert nagy változás nem történt.

Továbbra is 75-78 fok idleben ami fura 50%os venti spered mellett. (ugye a fan speed az az? )

(#1027) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Egy jó kis 4850+4870 512MB és 1GB-rammal szerelt változatok tesztjét keresem lehetőleg magas FullHD felbontáson!Létezik ilyen összefoglaló?

(#1028) Pepe78


Pepe78
senior tag

Hi!

4850 CF-t elbír egy Enermax Liberty 500w táp?

:R

(#1029) vzsryl válasza Pepe78 (#1028) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hali!
Elméletileg bírnia kell, de inkább ebben a topicban érdeklődj. Nem tudom milyenek ezek a régi liberty-k.

Szerk.: Kicsit keresgéltem és találtam régi Liberty-ről is specifikációt: [link]
Tehát a 12V-os ágán 384W-ot tud leadni. Mivel kétmagos procid van, így elég kell legyen a 4850CF-hez.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1030) Aryan


Aryan
senior tag

Na visszatértem én is a ati klubba egy Powercolor 4870 PCS+ 512mb-al. Nagyon olcsó ez a kari pedig nem is gyári hűtéses. Alapból nekem nagyon hangos (65%-on megy a ventije), de ATT-vel pikpak helyre lehetett hozni a hibáit a kártyának :D.

(#1031) Djuree válasza Pepe78 (#1028) üzenetére


Djuree
félisten

elbírja :K
(nekem a 350-es csiftek visz 1-et lazán)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1032) dmN_


dmN_
csendes tag

Sziasztok!

Sajna nem vagyok már otthon hardvertéren, most készülök felújítani a vasamat. Lesz benne új alaplap, proci, memória, és szívem választottja egy HD4850/70-es kari lenne mellé.
Árban 35.000 Ft-os határon kellett gondolkoznom, és mivel HIS párti vagyok (jókis ICEQ hűtéssel), ezért a következő két kártya jöhet szóba:
HD4850 HIS IceQ4 1GB 256bit
Sapphire / Powercolor HD4870 512MB GDDR5
Tulajdonképpen játék és film, amivel terhelem majd a kicsikét, emiatt nem tudom, hogy egy a kisebb teljesítményű(!?), de 1 gigás karit válasszam, megbízható márkából, vagy egy nonamebb, de DDR5-ös memóriás, de csak 512-es 4870-et.
Kérlek, segítsetek!
Köszönöm!

(#1033) Aryan válasza dmN_ (#1032) üzenetére


Aryan
senior tag

Szia, 1 szavazat 4870-nek, szerintem 512mb is elég kivétel a GTA4, 4850-nél nem hiszem hogy a plussz 512mb ram annyit dobna, inkább csak "paraszt vakítás" :) .

(#1034) dmN_ válasza Aryan (#1033) üzenetére


dmN_
csendes tag

Valószínűleg így döntenék ha mind2 szoba jöhető kártya egyazon kategóriás lenne, de úgy érzem, hogy egy HIS 4850 a 4850-ek közt eléggé odaver, amíg egy sapphire a 4870-ek közt nem feltétlen. A régebbi tapasztalataim azt mutatták, hogy eléggé számít ez. A memóriáról sajnos nem tudok nyilatkozni, nem vagyok tisztában a mai játékok igényével, félek, hogy gyorsan kinövik a fél gigát.

(#1035) Djuree válasza Aryan (#1033) üzenetére


Djuree
félisten

magasabb felbontásokon számít. de ha valaki csak úgy nyomja mint én, a jó öreg 1024-ben (ami megjegyzem tökéletesen elég) akkor elég az 512 is ;)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1036) ollie válasza dmN_ (#1032) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem a 4850, hosszabb távon többet érsz az 1 giga memóriával, mint a magasabb órajelekkel.

***

(#1037) Qru válasza ollie (#1036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arról nem is beszélve, hogy olyan hűtővel és kis tuniggal közel 4870 erejű lesz a vga-ja. :K

#nincsbennetarcsi

(#1038) CsíkosMókus válasza dmN_ (#1032) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

semmi bajom sincs a sapphire 4870-el. 40 centire van a gép a fülemtől ezért nem viselnék el egy süvítő vga-t. a hűtés hatásfoka is jó.

nem tudom, hogy neked a his miért nagyobb márka, szvsz tizedannyit se adnak el, mint a sapphire.. persze ettől még lehetne elit cucc, de ha a márka miatt képes vagy megvenni a gyengébbet, akkor hajrá.

(#1039) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv!

4850-et készülök vásárolni, ebben kérném a tanácsotokat. Kb. mennyivel erősebb, mint egy 8800GT. 15-20% ? Érdemes cserélni? 512MB vs. 1GB? 1280X1024-ben használom. Melyik márkát ajánljátok, hűtése nem érdekel, h milyen, m van egy Accelero S1 Rev.2-m, az menne rá. Kösz

(#1040) dmN_ válasza CsíkosMókus (#1038) üzenetére


dmN_
csendes tag

Nem azt mondtam, hogy bajom van vele, csupán a másik jobb teljesítményű a maga kategóriájában, illetve ezt már tapasztaltam korábbi HIS kártyáimnál is (per pill egy x1600 pro-m van, és bizony a haver ugyanilyen de kártyájánál észrevehetően jobban muzsikál - és feltehetően nem a többi alkatrész miatt, mert azok azonosak). A giga memória miatt azt hiszem, hogy a 4850 lesz a befutó, sajnos 4870-ből még az olcsóbb kártyák esetében is csak annyiért kapnék gigásat, hogy nekem arra nem telik:(

(#1041) Daffni2 válasza dmN_ (#1040) üzenetére


Daffni2
addikt

Azért ezen el kellene gondolkodni:[link]

5 ezerrel több mint amit írtál,hogy rászánsz,és csak 2 ezerrel több mint amit kinéztél 4850-est.

"Aki ad,az nyer"

(#1042) virkir válasza Daffni2 (#1041) üzenetére


virkir
veterán

Vagy ezen.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1043) bozont


bozont
veterán

Az mennyire fogna vissza egy 4850 CF-et, ha csak 8x/8x sebességre képesek a PCIe 2.0 csatolók?

[ Szerkesztve ]

(#1044) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Na sikerült döntenem, megkockáztattam a Sapphire 4850 Vapor-X-et. A hűtés alapján nagyon úgy tűnik, hogy jól tettem. Ez végre egy olyan minőségű (teljesítmény és hangerő szempontjából) hűtés, aminél meg sem fordul a fejemben a csere. :C

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1045) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Erre valaki?
Fontos lenne, hogy tudjak dönteni 4850 és 4870 között.

(#1046) Mankó válasza 8nemesis8 (#1045) üzenetére


Mankó
veterán

Ha full hd-ben szeretnél játszani, akkor mindenképp ajánlott a 4870 1Gb-val szerelt változata. 4850 512-vel is elfognak menni a régebbi játékok, de az újabbak már igencsak akadozva.

(#1047) Mankó


Mankó
veterán

Erre valaki?

(#1048) 8nemesis8 válasza Mankó (#1046) üzenetére


8nemesis8
veterán

Tudom, hogy 4870 1GB kellene, de sajnos most kell új gépet vennem és így nem jut rá elég pénz:(
Nem vagyok nagy játékos csak ritkán játszok.Tehát ezért gondoltam most elég lenne még 4850 1GB egy darabig, utána majd inkább veszek újabb szériát és akkor nem "bukok" rajta annyit.

(#1049) Motaba78 válasza 8nemesis8 (#1045) üzenetére


Motaba78
őstag

ebből már lehet következtetni [teszt]

(#1050) Motaba78 válasza Mankó (#1047) üzenetére


Motaba78
őstag

mit vinne el és milyent ?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.