Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Itt folytassátok! Előzmény:

ATi Radeon HD 4850 / 4870 -- Archívum 1.

[ Módosította: 7 ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2) gfefe válasza philoxenia (#1) üzenetére


gfefe
őstag

50000 hozzászólás után illik is az új tolyik a talán legpörgősebb topiknak :) :R

Remélem most is marad a pörgős élet itt. :K

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#3) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Innye, nem semmi, több mint 50000 hozzászólás született az első részben. :Y

Tomi 16 (#50056): Félreértettél. Az csak gúnyos irónia volt részemről... :K

(#4) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Gyorsan összejött az 50 000 hozzászólás, ez is tükrözi, hogy mennyire bejött a HD4850/4870-es széria.
Csak így tovább ATI :R

(#5) Skiller


Skiller
tag

Helló mindenki!

Én is tulajdonosa lettem egy sapphire 4870 512Mb-os karinak.

Szintetikus tesztekben nagy cpu limitben vagyok :( . (2180@3GHz VGA alapon)

3dmark01: 39 7xx
3dmark03: 50 8xx
3dmark05: 16 6xx
3dmark06: 11 8xx -> 11 2xx pont ha 1440x900 4AA futtatom

Elég melegedős tipus a kicsike :) meg hangos a ventije ha elkezd izzadni.(Ami engem nem zavarna mert fülest használok csak a tesóm meg szüleim amikor tv-t néznek. :) )

De amúgy meg vagyok vele elégedve, brutál teljesítmény minden játék maxon 1080p AA-val sima ügy. De azért majd egy e8500@4GHz-el meg lesz azért támogatva. :)

Nem a részvétel hanem a fontos!

(#6) wutuka válasza 8nemesis8 (#4) üzenetére


wutuka
aktív tag

Ehhez még hozzátenném,hogy az egész 4800-as széria nagyon bejött a vásárlóknak!
Az első széria hosszú idő óta,ami sokaknak megfelelő árban kiváló teljesítményt ad ma,és remélhetőleg még sokáig. :DD

Lionel Messi : The Best !

(#7) 8nemesis8 válasza wutuka (#6) üzenetére


8nemesis8
veterán

Júliustól még nagyobbra nőhet, az elégedett vásárlók száma.Itt ugye az árcsökkenésre gondolok elsősorban.

(#8) 8nemesis8 válasza Skiller (#5) üzenetére


8nemesis8
veterán

Minden játék FullHD-ba maxon megy?
Ez szép.
GTA4et próbáltad esetleg? :B
Mert szerintem 1-2játékhoz kevés lesz az 512MB ram, vagy legalábbis erősen ajálott ekkora felbontáshoz 1GB.

(#9) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Valaki nézze meg pls, hogy 2magos procival(úgy, hogy a proci teljesen elég a karinak) alap 4850-nel 3DM06-ban hány SM3 pontot kap!
Kíváncsi lennék, hogy a 640-es 4830-at meddig kell felhúzni ahhoz, hogy felérjen a 4850 szintjére.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#10) puru válasza Skiller (#5) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Milyen hütőd van a sapphiron?

(#11) Motaba78 válasza 8nemesis8 (#7) üzenetére


Motaba78
őstag

ez így van én is arra várok, hogy a jól teljesítő 3870 (512MB)-em lecseréljem egy 4870 1GB-ra.

[ Szerkesztve ]

(#12) 8nemesis8 válasza Motaba78 (#11) üzenetére


8nemesis8
veterán

Én is erre várok, hogy áfa emelés és ez az ár csökkenés együttesen mit eredményez majd!?
24"os monitoromhoz én is 4870 1GBban gondolkozom, nem vagyok nagy játékos, de legalább időtálló lehet.

(#13) MPowerPH válasza Skiller (#5) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, hát ez kicsit kevés, valszeg procid tényleg nagyon visszafogja. De Full HD -ban ilyen gondod nem lesz, oda nem kell bika proci, csak erős VGA sok rammal. :)

Don't Tread On Me

(#14) gyiku válasza philoxenia (#1) üzenetére


gyiku
nagyúr

Round 2 :C

hüllő

(#15) old gray


old gray
addikt

Sapphire 4870 1GB Toxic beszerelve:

:))

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#16) mpierre


mpierre
veterán

Hali!
Lenne egy kérdésem:
Sapphire 4870 1GB Vapor-X telepöttyözi a képernyőt biosban, windowsban pedig két fehér csíkot (2-2,5 cm széles) prezentált a képernyőre. Win7 alatt eddig 3× dobott kékhalált a gép. Leszedtem az ati drivert azóta oké.
2D-ben 60-70°C a kártya, a memória és a GPU is. Ez mintha sok lenne...

Akkor karicsere, vagy a win7-es ati driver nem jó? Persze a win7-nek mi köze a bios-hoz?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#17) old gray válasza mpierre (#16) üzenetére


old gray
addikt

Ha már BIOS-ban is megjelenítési hiba van akkor ez a kártya hibás. Val.színű, hogy memória-hiba. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#18) mpierre válasza mpierre (#16) üzenetére


mpierre
veterán

Nincs egy hetes a kari. Most azért letörtem.

Mennyi lenne a "normál" 2D hőmérséklet?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#19) MPowerPH válasza mpierre (#16) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ajjaj... :)) De jó, hogy tegnap erről volt a vita. ;] Mi is ez? Vapor X? ;] Hol van a kedves lsc fórumtárs, aki mindig olyan okos?! :P

Amúgy az a kártya mehet is vissza gariba, memória hiba. :( Ha van lehetőséged, cseréld le Asus -ra. :U Ha rendesek a boltban, meg lehet beszélni. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20) mpierre válasza MPowerPH (#19) üzenetére


mpierre
veterán

Mi a gáz a Vapor-X-el?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#21) MPowerPH válasza mpierre (#20) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azzal nincs... :N Alapból a Sapphire nem a legmegbízhatóbb, és ez most megint kiderült. És ez nem első szériás, és nem is az AMD/ATI sara, hanem a Sapphire minőségi anyagfelhasználását dicséri. :(((

Tegnap okoskodott itt pár ember, a Sapphire mellett, és felhozták a Vapor X -et, hogy az most a legjobb 4870... Ez az állítás már alapjaiban is elvérzett(ő miatta), most még a Te eseted meg is spékelte.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Egy kis nyomatékosítás. ;]

Amúgy akkor ott sok mindennel gond van, hőmérsékletek nagyon magasak. :(

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23) TTomax válasza MPowerPH (#21) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nekem már volt néhány sapphire radeonom,de eddig nem volt gond velük... a mostani radeonom is sapphire... ellenben ref giga 4850-böl kettöt "fogyasztottam " el,mégsem mondom a giga egy sz@r,mint ahogy azt sem hogy a sapphire csak szuper vga-at gyárt.Viszont a sapphire az No1 ATI manufacturer,gondolom ez sejtet valamit... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24) MPowerPH válasza TTomax (#23) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az semmit nem mond. :) Csak annyit, hogy azok a legolcsóbb VGA -k. Mindig a Sapphire van az árlisták elején, ha jól megnézed... Nézd meg az NV -nél EVGA. EVGA alig elterjedt, pedig magasan a legjobb manufacturer. És miért? Hát mert meg kell fizetni azt a plusz minőséget, és az emberek többsége megveszi inkább a más gyártók "hulladékait" olcsóbban. A logika tény, ezt diktálja. :)
De ez most nem fontos, tegnap ment itt a vita, le lettem hurrogva, hogy hülye vagyok, mert a Vapor X -az.... Nah, itt a Vapor X. Részemről ennyi, ezen ne vitázzunk többet, mindenki saját felelősségére vásárol, neki kell majd szenvednie a garanciáztatással.

Don't Tread On Me

(#25) old gray válasza MPowerPH (#21) üzenetére


old gray
addikt

Ilyen alapon én EVGA, Asus, ABIT, Western Digital, GoodRAM márkát soha nem vennék többet mert ilyen cuccok már romlottak el nálam. :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#26) MPowerPH válasza old gray (#25) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem kell ezen vitázni, a #16 -os hozzászólást kell olvasni. :) Érezzem magam mázlistának, hogy alattam még nem purcant ki drága holmi?! :U Pedig megfordult nálam elég sok alkatrész... Bár, talán azért lehet ez, mert mindig adtam valamicskét a minőségre. :)

EVGA azért megdöbbentő. :U Mid volt tőle, ami nem bírta?
És igen, nálam valami megadja magát, akkor én azt a gyártót kipipálom magamban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#27) old gray válasza MPowerPH (#26) üzenetére


old gray
addikt

Igen, érezd magad mázlistának! A gariztatási procedúra egy rémálom. :(

EVGA 8800GTX ACS3 KO jelenleg gariztatás alatt de nem val.színű hogy sikerül lévén látszanak a hűtőcsere nyomai. :(

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#28) mpierre válasza MPowerPH (#26) üzenetére


mpierre
veterán

Nos, akkor gariba vissza. Csak az a gáz, hogy melóhoz kell. :(((

Nem fogom fel ilyen tragikusan, 1999-2000 óta ez lesz az első garis számtech ügyletem, pedig volt már majd minden gyártótól valamim (elsősorban a "középkategóriás" gyártóktól!). Igaz 2-3 évig használok egy gépet, aztán tovább megy.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#29) TTomax válasza MPowerPH (#26) üzenetére


TTomax
nagyúr

És igen, nálam valami megadja magát, akkor én azt a gyártót kipipálom magamban.

Ez okay,de azért mással ne hitessük el,hogy akkor minden termék hulladék...tudnék mesélni pl az Asus-rol is,főleg az utóbbi időben rengeteg kommersz gagyit gyárt...már csak most pont azért vettem elő ezt a gyártót mert a matrixot linkelted.A Vapor-X hűtés pedig kétségtelen a legjobbak közé tartozik.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#30) Speed® válasza MPowerPH (#24) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Embör..azért van az árlisták elején, mert nagy tételben gyártanak, ezért olcsóbban jönnek ki, no.1. gyártóként valszeg olcsóbban is kapják a GPUkat.
És a meghibásodások száma is ezért nagyobb..tudod, nagy számok törvénye.
A többől több hullik ki, ez teljesen normális. Az általad komolyabbnak vélt gyártóknál is inkább a bundlet, meg esetleg a komolyabb minőségellenőrzést fizeted meg, nomeg a brandet és az esetleges hosszabb gariidőt, a felhasznált alkatrészek azonban a legtöbb esetben egyeznek.

(#31) lsc válasza MPowerPH (#24) üzenetére


lsc
nagyúr

Egyébként verheted magad itt egész nap, arra tegnap sem válaszoltál mennyi sapphire-t és mennyi gainward-ot adnak el ? Mondjuk amíg gainward-ból eladnak 10-et addig sapphire-ból legalább 40-et, ha 1 gainward és 4 sapphire meghibásodik akkor az arány egyforma, vagy rosszul tudom ? Természetesen erre jön a jól képzett júzer hogy a sapphire-k dögledeznek . Az árlisták elején sapphire van, mivel ő csinálja a legtöbbet ő tudja a legalacsonyabb árat adni, hiszen nagyobb darabszámon kisebb haszon is elég jó össz haszon . De mondjuk ebbe bele kellene gondolni, addig csak marad a felesleges fikázás hozzánemértő módon . Ráadásul azt sehol senki nem állította hogy a sapphire termékei hibátlanok, rossz minden gyártónál van . Aki meg egy termék alapján ítél meg egy szériát azt csak sajnálni tudom .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#32) MPowerPH válasza Speed® (#30) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ebben teljesen igazad van. :R Te tudtál egyedül felhozni nekem értelmes ellenérvet tegnap óta először. Igen, nagy számok törvénye, teljesen igazad van. De én ezt a VaporX -es modellnél nem venném alapnak. :U Szerintem egy ilyen VGA -t, nagyobb odafigyeléssel "állítanak össze". És azt sem szabad elfelejteni, hogy sok gyártó teljesen áttervezte ezt a 4870 -et a jobb kártyáiban. :U Az ilyet én mindig nagyon értékelem.

lsc: Veled nem vitázok többet, proci terén is okos voltál, itt is okoskodni próbálsz...Más világban élsz... Mert ki beszélt itt Gainward -ról? :) Ugyan olyan közepes szintű gyártónak tartom, semmi extra. Most is azon vagyok, hogy lecseréljem egy minőségibbre... Ha visszaolvasol, láthatod kiket említettem az elit gyártók közé.
És nem verem magam, csak felhívtam a figyelmet a nagyszerű VaporX -re. :)

TTomax: Hűtés biztos rendben van, nem is azt mondtam. Amit linkeltem az is rendben van. Persze, Asus is megenged magának olyanokat... Had ne mondjam, hogy most pl. 2db Rampage Extreme lapról tudok, aminek a memfoglalata megadta magát. Elég nagy égés... Most imádkozhatok, hogy az enyém ne a selejt szériából származzon. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#33) mpierre


mpierre
veterán

Akinek esetleg Vapor-X kártyája van, mondana egy 2D hőmérsékletet?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#34) lsc válasza MPowerPH (#32) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, ha az érvek elfogynak vagy nem is voltak akkor már csak ez marad . Tegnap is szelektív volt a látásod, a válaszok tegnap sem mentek . Azzal nincs baj hogy neked az asus tetszik, csak hülyeséget ne terjessz . Nem nem fontos válaszolnod .

Mod mpierre : Nálad valami gond van, vagy a ház szellőzése nagyon rossz, vagy a kártyán rosszul van felrakva a hűtés . 60 fok 2d-ben nagyon sok, attól a referencia hűtés is jobb . Egy másik gépben esetleg ki lehetne próbálni, főleg ha annak jó a szellőzése . Ezt a 60 fokot már rögtön betöltéskor eléri, vagy kell neki mondjuk 5-10 perc ? A ventilátor megy egyáltalán ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#35) Jocy válasza mpierre (#33) üzenetére


Jocy
aktív tag

Szia. Nálam most 41 fokos a 4850 -em.

[ Szerkesztve ]

(#36) MPowerPH válasza lsc (#34) üzenetére


MPowerPH
félisten

Procinál érveltek többen is, rajtam kívül. El is sunnyogtál, mert a teszt amit linkeltek megcáfolta a hülyeségeidet. Nah, az ilyet utálom nagyon... :((( Tegnap meg nem véletlenül nem válaszoltam, egyszer már megtettem ezt másnak. Engem különösebben nem érdekel a téma, főleg amiket Te írogatsz...Akkor telt be a pohár, mikor beszúrtad ide a webfordítós szöveget. Nah mind1, most nekem még érvet se kellett hoznom, mint láthatod jött az magától. Csak azt ne mond, hogy ez nem jó érv. :) Mert a fórumtárs, akinek elszállt a VGA -ja, lehet többet nem nézeget ettől a gyártótól semmit. :) De mondom, egy Sapphire tulajjal nem érdemes vitázni...Főleg hogy alig van tapasztalata más gyártók termékeit illetően.
De tudod mit? A konfliktus elkerülése végett ne írogassunk egymásnak. :) Én a magam részéről ezek után a Te hozzászólásaidat átugrom. :) Köszöntem. :R

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#37) lsc válasza MPowerPH (#36) üzenetére


lsc
nagyúr

Komoly érvek, bravó . Ment egyedül is vagy segített valaki ? A proci ügyre, melyik link, jöhet privibe is . Még egy kérdés, amennyiben annyira jó az asus akkor miért is van egy középszerű gainwardod ? Az meg hogy valaki belefut egy selejtbe neki személy szerint biztosan nem jó, csak 1 db alapján megítélni egy ygártót vagy egy szériát röhejes . Várom a privit . Egyébként itt az ottani vitánk, csak linket nem látok .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#38) MPowerPH válasza lsc (#37) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért van szar Gainwardom ,mert az utolsó Asus EAH4870X2 Top -nál amit eladtam ezt számítottam be. Azóta meg nem akartam ezzel foglalkozni... :)
Nekem nem kell segíteni, hidd el, futja saját iq -ból is. :R

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#39) Májsztró válasza 8nemesis8 (#8) üzenetére


Májsztró
addikt

GTA4-hez sem kevés az 512 ram , mert akarás nélkül viszi a játékot. Az másik kérdés ,hogy a textúrákat közben teszi ki. Bár ha nincsen minden teljesen feltolva, akkor azzal sincsen semmi probléma. Kevésszer futottam össze ilyennel ,hogy nem lettek volna meg a textúrák. :)

(#40) old gray válasza Májsztró (#39) üzenetére


old gray
addikt

Megvan már a 4850CFX-ed?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#41) Májsztró válasza old gray (#40) üzenetére


Májsztró
addikt

Még nincsen sajnos. De úgy néz ki ,hogy most meg lesz rá a keret. Voltunk haknizni Ausztriába aztán finom ropogós euróval fizettek :DDD

(#42) mpierre válasza lsc (#34) üzenetére


mpierre
veterán

Pfff. Ez most jó kérdés, tegnap - vagy már ma - 0:15 környékén adtam fel a küzdelmet. Konkrétan forró levegő jön ki hátul a gépből. Ekkor gondoltam arra, hogy megnézem a ventit.
Az ati ccc-ben az overdrive funkció nem is volt aktív (ha jól emlékszem ott 0rpm-et írt)
A teljes konfig:
Sharkoon rebel 9 ház (az eleje tiszta rács és itt fúj be egy noctua venti 60-70m3 luftot óránként), giga ex58-ud5, i7 920, 3×mezei kingmax ddr3 arctic rc-vel, 3×hitachi p7k500, bfg physx p1 + zalman vf700, th ultra 120 egy enermax cluster + arctic cooling pst ventivel, corsair tx650 táp.
A másik gép az, ami az adataimnál szerepel, abba elég kövér lenne ez a kari (ha a proci egy hétre előre dolgozik, akkor talán ki tudja szolgálni :DD . )

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#43) kisslion


kisslion
csendes tag

Megtudnátok mondani,a 4850-esek között a Sapphire Vapor-X-én kívül van más modell még,amely szintén autómatikusan (Catalyst C.C.) leveszi az órajeleket 2D-ben?
Leginkább a Gigabyte HD4850 512MB R485ZL-512H vonatkozásában érdekelne a dolog,illetve mindenképp TV-out-os példány esetében.
Köszönöm a válaszokat! :R

(#44) 19870820


19870820
senior tag

Hali itt még mindig azon folyik a vita hogy melyik gyártó jó meg melyik nem? :DD :Y

(#45) jagada válasza 19870820 (#44) üzenetére


jagada
őstag

igen :))

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#46) Májsztró válasza kisslion (#43) üzenetére


Májsztró
addikt

Hali ! 2D-ben mindegyik 4850-es leveszi az órajeleit. Csak van amelyik nem annyira :)

(#44) 19870820 :Ehhez annyit tudnék hozzátenni ,hogy régebben az inno3d féle kártyák közül rengeteg volt a szar. De most valszeg nincsen konkrétan ilyen gyártó akitől ne lenne érdemes venni. Mindegyik másban jobb. Sztem... :)

[ Szerkesztve ]

(#47) puru válasza old gray (#15) üzenetére


puru
senior tag

Mintha csak az én gépemet látnám :)
Amúgy eddig tökéletsen megvagyok vele elégedve.
De ha most jön egy kis árcsökkenés, akkor viszont nem a legjobb időszakban vettem, de szerintem az áfaemelés csökkenteni fogja az áresés mértékét.

(#48) 19870820 válasza Májsztró (#46) üzenetére


19870820
senior tag

Nekem jó az adatlapomon található vga márka :C Hiába forrófejü mégse fagy le sose,meg visz mindent már 1éve :C

(#49) tzsolesz válasza kisslion (#43) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mindegyik leveszi, csak lehet, hogy nem ugyan olyan mértékben.

Az enyém Sapphire Dual Slot 1Gb verzió, és 160/250re veszi vissza magát idle-ben.
36C°-os alapon, és 67-68C°-os load-ban. (30 perc játék után.....)

Jah, és csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a verziót. A legolcsóbb és a legjobb szériák közé tartozik a nem ref. hűtősök között.
ITT A PH! VÉLEMÉNYE FÉL TUCAT 4850-ről

Sapphire Radeon HD 4850
Sapphire Edition

Ezzel a vitát lezártam. :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#50) Májsztró válasza 19870820 (#48) üzenetére


Májsztró
addikt

Nekem is referencia Sapphire kártyám van , és semmi gondom vele :) (kopp kopp kopp)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.