Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) D1Rect válasza bacsis (#200) üzenetére


D1Rect
félisten

Értem. Legalább Sonic?
Igen, megspórolhattál volna magadnak pár órát.

(#202) bacsis válasza D1Rect (#201) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen Sonic :K
Meg még megspóroltam volna magamnak 8óra idegeskedést, amíg a munkahelyemen voltam

(#203) bacsis


bacsis
Közösségépítő

és szerintetek ha win alatt levenném a vga karesz memória órajelét vagy 2-300MHZ-el elképzelhető hogy jó lenne? :B
érdekesség képp, ismerős "megtisztogatta" elvileg a Radeon9000es kariát, mert az is csíkozott mint állat, alig lehetett kivenni mi volt a monitoron, de windowsba meg már semmi baja nem volt :DDD
hátha nekem si jó lenne win alatt alacsonyabb órajelen :K

(#204) D1Rect válasza bacsis (#203) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem gariztasd inkább. Ha nincs kedved kínlódni vele akkor add át udi-nak. ;)

(#205) bacsis válasza D1Rect (#204) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, vele beszéltem, lehet ő fogja gariztatni :R

(#206) dunc


dunc
nagyúr

9.6 os meghajtó annyi pozitiv változás,hogy eddig mindig 59 hz-n ,mert a monitor hiába állitottam,és most 60 hz..... :DDD

(#207) jagada válasza dunc (#206) üzenetére


jagada
őstag

vajon 3dmark pöttyökben lök valamit?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#208) dunc válasza jagada (#207) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem néztem de nem is érdekel..... :U

(#209) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Vki erre?

(#210) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Na kipréseltem a gépemből minden fps-t 3dmark 06 12909 pontot lökött 3,15 ghz-re húzva a procit a vga-t meg fellöktem 680/1050-re. A fene vigye el a penndriveom-nak lába kélt valahol igazoló képet később. :DDD Jah és 9.6-os kataliszttal.

(#211) jagada válasza ->Raizen<- (#210) üzenetére


jagada
őstag

a procinál még tutira van potenciál a gépedben..és meglenne akár a 13k is.

[ Szerkesztve ]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#212) ->Raizen<- válasza jagada (#211) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igen csak wall-os a lapom ha 1000-mhz-től feljebb van az fsb akkor már instabil. Valami jó p35-ös vagy p45 chipsetes alaplappal biztos meglenne a 4 ghz-is a mostani eredményt is alapfesszel tudja a procko 1,15v-os fesszel. Orthos stabil 40 percig futtattam és nem dobott hibát. Igaz a 77 fok mind2 magra lebontva kicsit sok! ;]

[ Szerkesztve ]

(#213) ->Raizen<- válasza jagada (#211) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Találtam egy p45 chipsetes ASROCK lapot csak egy kanyi teszt nincs róla de impozáns 16 gb ramot is lekezel pl. [link]

(#214) jagada válasza ->Raizen<- (#212) üzenetére


jagada
őstag

Ez a hőmérséklet valóban magasnak tűnik.
nekem 3,5 GHz-nél volt 63-64 °C 1,28 V körül..

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#215) Mankó válasza Májsztró (#190) üzenetére


Mankó
veterán

750/1100? Az már több mint a 4870, vagy tévedek? Vagy esetleg ebbe a kérdésbe bekavar a ddr3 / ddr5 kérdés?

(#216) ->Raizen<- válasza jagada (#214) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Gyári hűtővel használom 1700-at fordul percenként. Ez nem a reklám ideje tudom de gondolkodóba estem az előbb emlitett asrock lap miatt egész jó tesztet találtam: [link]

(#217) Tomate


Tomate
veterán

Elzúzok Iponba. Megnézem milyen 38k-ért ez a PCS+ 4870 1gigával a fedélzeten. ;)

(#218) jagada válasza ->Raizen<- (#216) üzenetére


jagada
őstag

nekem is gyári hűtő van, igaz a házikón van 2db 12cm-es meg 1db 23cm-es venti......

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#219) Skizz válasza Tomate (#217) üzenetére


Skizz
addikt

hangos. :)

(#220) madgie válasza Tomate (#217) üzenetére


madgie
titán

Rákkenroll, várjuk az eredményeket :)

Skizz: annyira talán nem, a Gainward 3850-em például sokkal hangosabb volt

[ Szerkesztve ]

(#221) ->Raizen<- válasza jagada (#218) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nekem "csak" 2 db 12 cm-es venti van az egyik a gépházba fújja be a levegőt ez a gép hátuljában van a táp alatt és egy átlátszó piros ledes venti van a plexi oldallapba rögzítve csavarozva. A vga kártya alatt meg egy hátlapi rendszerhűtő ami a vga alól porszívózza ki a meleget és tényleg lehet érezni kézzel hogy fűt a vga. ;] Képet majd csinálok csak meg kell keresni a digi fényköpőmet.

(#222) Skizz válasza madgie (#220) üzenetére


Skizz
addikt

PCS-nél? akkor engem átvertek. :)

(#223) madgie válasza Skizz (#222) üzenetére


madgie
titán

Nekem nem pöcsö, de kép alapján ugyanaz a hűtés. Igaz, huzatos a házam, így elég ritkán pörög fel 60-70%-nál jobban a venti és így is 60 fok alatt van terhelve a GPU.

#224: Tomate kollégát ismerve rálök valami fullos BIOS-t, ha vacakol az eredeti :D

[ Szerkesztve ]

(#224) Skizz válasza madgie (#223) üzenetére


Skizz
addikt

volt némi probléma a PCS szabályzásával, idle másodpercenként pörgött fel majd állt le a venti, load pedig ferihegyen érezte magát a legtöbb tulaj.

(#225) 8nemesis8 válasza Tomate (#217) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ha van tapasztalat, írd már be:)
Lehet én is berendelek egyet.

(#226) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Srácok valaki látott már olyat hogy ref sapphire 4850 nem megy egy abit IP35-E lapba? (p5k-ba próbáltam abba simán ment)

(#227) old gray válasza Skizz (#224) üzenetére


old gray
addikt

Ezt a Sapphire-m is csinálja. :U Pl. mialatt a BIOS-ban turkálok pár mp-re max. ford.számon felpörög a venti. Nem kellemes élmény. :N Viszont a windowsba való belépés után az ATT veszi át a hatalmat a venti felett és megszűnnek az ilyen gondok. Most pl. idle 5%-ön pörög, load 35%-on. Tényleg halk! :))

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#228) Májsztró válasza old gray (#227) üzenetére


Májsztró
addikt

Biztos azért ilyen ,hogy az átlag user ne turkáljon a biosz-ba :D Inkább lépjen ki onnan

(#229) Tommee


Tommee
aktív tag

Találkozott e már valaki olyan Sapphire 4850 512Mb-os kártyával, ami nem a szokásos Sapphire Edition nyákra épül, hanem inkább Sapphire Toxic féle nyákra?
Ezen a képen a középső kártya nyákján az alsó képen lévő kártya hűtése található meg :Y
Tehát én ilyen kártyát kaptam, 2008-11-17-ei dátumú BIOS-szal.

256MB-os 3850-ről váltottam egyébként, 1024x768-ban játszom, egyenlőre csak rFactor-ban volt nagy különbség játékok alatt. Nameg persze nem igazán érzi meg a szűrőket tesztekben, játékokban ilyen felbontáson.

(#230) samfishR


samfishR
senior tag

Láttam iponon én is az az olcsó csodát, gyorsba rendeltem is egyet (máshol ilyen 50-54k :U ). Kíváncsi vagyok hogy a 4850 után hogy fog hasítani és remélem nem fogok e-mailt kapni, hogy elfogyott :DDD

(#217) Tomate: nem kaptál a fent említett e-mailből? :D

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#231) Satis


Satis
tag

Sziasztok!
Visszajáró problémás fórumozó vagyok ebben topicban, tehát nem meglepő, hogy újra előbukkantam.
Ennek indoka az, hogy a Zafír Radeon HD4850 Vapor-X VGA-mal probléma van (szerintem).
Terheléstől függetlenül randomra kikapcsol a monitor, elkezd nagyon gyorsan forogni a ventillátorja (min. 2x olyan hangos lesz) és a kártyán elkezd vadul világítani egy piros lápma. Nem indul újra, nem kapcsol ki, nem ír semmit mert ugye kikapcsol a monitor. Hagytam kb 30sec ig ezt az állapotot, majd reseteltem, nehogy kárt tegyen magában. Persze volt már olyan is, hogy éjszaka letöltés közben jött rá ez a dolog és mivel akkor nem tudtam lelőni, reggelre normál hangon ment a gép, de kép nem volt. Már vagy 10x megcsinálta ezt. Mondták, hogy lehet OS hiba, de ezt kizárnám, mivel most W7 alatt is ugyenezt csinálja mint anno Xp alatt 4 napja.
Akinek ötlete van, kérem írjon!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#232) riolobo


riolobo
tag

Hy! Többen írtátok,hogy rendeltetek a iponról a híres 38k-s powercolorból. Kaptatok már visszaigazolást,hogy lepasszolták a futárnak? Én tegnap késő délután rendeltem meg.Eddigi rendelésimnél másnap mindig kaptam értesítést ,hogy jönn a cucc és harmadnapra itt is volt,most azonban nem kaptam,kicsit el is szontyolodtam((: Csak nem hiánycikk lett?(: Mondjuk olyat se kaptam ,hogy elfogyott volna úgyhogy reménykedem,már beleéltem magam,hogy holnap bepattinthatom a helyére((:

[ Szerkesztve ]

(#233) Djuree válasza Satis (#231) üzenetére


Djuree
félisten

90% hogy gyenge a tápod :K
esetleg nincs rajta a tápcsati a kártyán :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#234) riolobo válasza Tommee (#229) üzenetére


riolobo
tag

Az ott tényleg egy zalman vf900-cu? Nem lehet egy halk jószág(:

(#235) vzsryl válasza Djuree (#233) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az FSP beles 500-as OCZ? Nem hinném. :N

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#236) Djuree válasza vzsryl (#235) üzenetére


Djuree
félisten

hát akkor más a hiba oka :(
akkor lehet szar a kari...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#237) Dj Dekko! válasza Satis (#231) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Én az Északi Hídra gondolok avagy a Pci-e Vezérlő hidakra.... Nálam a Rampage Formula csinált ilyet hogy gondolt egyet *úgy mond átállította az északi híd egyéb dolgait... és hát... volt X2 kép nincs kép... és full járaton pörgette a ventit bár nekem csak 3d be volt ilyen... semmi hiba jelenség... de rájöttem hogy a tuning miatt szolt bele mert valami feszültség érték nem tetszett az NB HÍdnak...
Következőt ajánlóm... jól mérd fel a gépedben lévő dolgokat.. ha a tápra vagy gyanús akkor kösd le róla az egyéb *perifériákat HDD *ha sok van ... azt ess neki... *vegyél ki ramot ... tuning NYETÜ LEGYEN...és hajrá teszteld... bár 500 ... említett tápodnak nem lenne ez komoly gond...
Érdemes megnézni a lapban a PCI-e Sebesség 100 mhz fix legyen... mert az haza vágja a kártyát... :U
és még játszogathatsz az északi híddal is szerintem.... :U
ha kártyán tényleg píros *ledecske világít az valószínűleg olyan dologra utal ami a feszültséggel kapcsolatos... :U

(#238) Satis válasza Djuree (#236) üzenetére


Satis
tag

...visszaviszem, adjanak másikat.
Egy feketepont a gyártónak! (ha valóban hibás:) )

(#239) Satis válasza Dj Dekko! (#237) üzenetére


Satis
tag

Köszi, de nem érzem magam elégnek ezekhez a dolgokhoz.
Rábízom a szervízre.

(#240) Májsztró válasza Satis (#238) üzenetére


Májsztró
addikt

Ez a legtisztább ... :)

Ahogy nézem , mostanában egyre több a hibás 4850-es kártya. Bár nagyon sokat is adnak el belőle úgy hiszem.

(#241) C^^ válasza Satis (#231) üzenetére


C^^
őstag

A piros led FET-túlmelegedésnél szokott felvillanni, legalábbis a Gigabyte kártyákon. Bár nem tudom, hogy Windowsban mitől melegedne túl, csak úgy. Nem lehet, hogy ferdén van a kártyán a hűtő?

(#242) Dj Dekko! válasza Satis (#239) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

akkor van gáz ha mezei inkompatibilitást észlel... mert azzal nem csinálnak semmit mondják majd hogy vegyél másik vga avagy lapot bele... de csak nem... Lehet hogy egy lap bios frissítés is segített volna, ki tudja... ha olyan jellegű a hiba... bár én még azért :D utána néztem volna mielőtt elviszem pár hét gyári kirándulásra

[ Szerkesztve ]

(#243) Satis válasza C^^ (#241) üzenetére


Satis
tag

Ez egy ilyen doboz, nem nagyon akarnám szétszedni, hogy megnézzem :)

(#244) Satis válasza Dj Dekko! (#242) üzenetére


Satis
tag

Volt BIOS frissítés egy másik hibából adódóan :) . Akkor a procival volt gond, azóta okés...ergo ezt kizárnám.

[ Szerkesztve ]

(#245) Dj Dekko! válasza Satis (#244) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Értem. Kíváncsi vagyok mire jutnak a gyárban! :U ;) :B

(#246) Puma K


Puma K
veterán

Végre megállapodtam az órajelekben... BIOS módosítás és ATT nélkül csak CCC-ben kellet egy profilt csinálni és a többi teendőt amit leírt nekem exor kolléga

<Feature name="CoreClockTarget_0">
<Property name="Want_0" value="25000" />
<Property name="Want_1" value="50000" />
<Property name="Want_2" value="65000" />
</Feature>
<Feature name="MemoryClockTarget_0">
<Property name="Want_0" value="50000" />
<Property name="Want_1" value="75000" />
<Property name="Want_2" value="100000" />
</Feature>
<Feature name="CoreVoltageTarget_0">
<Property name="Want_0" value="1046" />
<Property name="Want_1" value="1123" />
<Property name="Want_2" value="1158" />

2D - mag: 250Mhz , memó: 500Mhz @1.046v
3D low - mag: 500Mhz , memó: 750Mhz @ 1.123v
3D high - mag: 650MHz , memó: 1000Mhz @1.158v

2D : az órajeleket és az ebben a módban használatos feszültséget a többi gyártó kártyája által használ BIOS-okból vettem majd számoltam egy körülbelüli értéket.

3D low : az órajeleket szintén a többi gyártó által használt órajelek körülbelüli értékét vettem, a feszültséget pedig alapból ennyit ad meg a gyári BIOS és CCC profil is.

3D high: ezeket az órajeleket taláromra adtam meg, 625Mhz nem tetszett ezért átírtam majd a memória 993Mhz értékei sem tetszettek nem volt kerek ezért 1000Mhz-re ezt is átírtam (CCC 700/1050-es értéket állapított meg) a feszültséghez szintén nem nyúltam mert itt is a gyári BIOS és CCC profil ennyit ad meg.

Miután megadtam neki az értékeket és elmentettem indítottam egy GTA IV-et 15:15-től 17:45-ig (halál pontosan) játszottam semmilyen hibát nem észleltem minden simán futott.

A hőmérsékletek:

GTA IV 3D high 650/1000@1.158v

Windows alatt 2D 250/500@1.046

Átlag 15:00-17:45

A kártyám típusa Gigabyte HD 4850 512Mb gyári Zalman hűtéssel (GV-R485ZL-512H)
A kártya hűtése hagy némi kívánni valót maga után mert szoftverből nem lehet szabályozni a fordulatszámát hanem mindig 100%-on megy akár 2D akár 3D. Továbbá a memóriákon nincs hőelvezető süni ami elvezetné az üzemelése során keletkezett hőt tehát majd még azt is vennem kell, még egy Zalman Fan Mate 2 nevezetű kis potméteres ketyerét amivel a ventilátort fordulatszámát tudom szabályozni manuálisan.

Amúgy jó kártya, szeretem ;]

Ha valaki elvégezné ezeket a módosításokat akkor csak SAJÁT feleléségre tegye azt! Én felelősséget nem vállalok a következményekért.Továbbá figyelmeztetem hogy garancia vesztéssel is járhat ha netalántán nem bírná a VGA kártya a módosított feszültségeket és órajeleket

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#247) C.Brigante


C.Brigante
veterán

francaba, míg dolgoztam jó sokat írtatok....

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#248) Orb1337


Orb1337
tag

Üdv
Használ valaki Sapphire 4850-et? problémám az, hogy sims3 alatt a gép lekapcsol, gyanítom a magas hőmérséklet miatt. (windowsba alapból 83C -os)

(#249) Tommee válasza riolobo (#234) üzenetére


Tommee
aktív tag

Igen a középső képen VF-900-as van de az enyémnek Sapphire Toxic nyákja van, a hűtője Sapphire Edition féle, ami az alsó képen látható és nem VF-900.
Sapphire Edition-ként vásároltam, referencia órajelekkel rendelkezik.

(#250) 19870820 válasza Orb1337 (#248) üzenetére


19870820
senior tag

Pl én használok :))

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.