Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7001) Qru válasza katt777 (#6996) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát én nem így vettem észre saját példámon de lehet én fogtam ki vacakul húzható Sapphire 4850-et. :(

#nincsbennetarcsi

(#7002) Djuree válasza RootRulez (#6992) üzenetére


Djuree
félisten

bőven elég az :K sztem forduljon fel akinek nem elég egy ilyen kari :U
minden megy rajta fullon, még az új játékok is. persze 1280-as felbontásnál nagyobbat nem érdemes használni, meg AA meg AF sem kell. de ezek már úgyis "luxus" beállítások :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7003) lsc válasza (ex)Cat (#6999) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez az
, de ahogy kerestem a képet mintha vapor-x verzió is lenne natív hdmi-vel.

Az élet kegyetlen .

(#7004) kriszbon válasza Qru (#7001) üzenetére


kriszbon
őstag

Ahogy olvasgattam én is azt mondom hogy nem húzhatók elég jól a 4850-es kártyák. A 30-as sokkal többet megy, és szerintem ez a + -160 Sp végett van. Ami 700-at megy stabilan az már jónak számít.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7005) Djuree válasza kriszbon (#7004) üzenetére


Djuree
félisten

az enyém sem húzható szinte semennyire :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7006) Depression válasza RootRulez (#6990) üzenetére


Depression
veterán

Úgy gondolom, hogy mégiscsak érdemes befektetni azt a kis összeget az 1 giga RAM-ba, hisz ha jönnek memóriaigényes alkalmazások, akkor jól jön, cserénél ezt a felárat meg visszakapod. Sőt! Könnyebb lesz eladni, amikor az 512 már mindenhova kevés lesz.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7007) RootRulez válasza Depression (#7006) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen, ez is egy elgondolkodtató érv, a később könnyebb eladás, ezen is tűnődtem és ezért se tudom mi legyen :N (többek között)

═════════════════════════════════════════

(#7008) (ex)Cat válasza lsc (#7003) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Köszi.

Igen, Vapor-X is van natív HDMI-vel, az igazából tetszene is, de nem találtam semmi konkértabb infót arról, hogy miylen hangos/halk a hűtése, csak általában annyit, hogy halk és kész. :)

(#7009) 8nemesis8 válasza (ex)Cat (#7008) üzenetére


8nemesis8
veterán

Felhasználói vélemény.

(#7010) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hi!

HD4870-ből érdemes az 1 GB-os verzióra befektetni, vagy elég az 512 Vram is?
1680*1050-ben játszok, egy 256 megás 3850-el, hát oda már kezd elfogyni a ramja :)
Sapphire hűtéséről mi a véleményetek? Hangos de cserébe hűs?

(#7011) TazLeacher válasza MATEO6600 (#7010) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Érdemes az 1Gb-set venni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#7012) lsc válasza (ex)Cat (#7008) üzenetére


lsc
nagyúr

Halknak írták többen is, de nemrég voltak vele gondok . Ha a halkság szempont akkor his iceq, az 512-es 29 körül van, ahogy olvastam az átalakításos hdmi megoldással sincs gond .

Az élet kegyetlen .

(#7013) killer1203


killer1203
senior tag

Nincs valakinek ilyen bios?

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#7014) Winne


Winne
nagyúr

Nekem a Vapor-X-es Sapphire van, egy rossz szavam nem lehet a hangjára. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7015) krystman


krystman
őstag

Nekem most egy 4870 van, és a HDMI hangot miként tudnám megszólaltatni, mikor én semmiféle HDMI csatlakozót nem találok a kártyán? Viszont az Eszközkezelőben meg ott van a HDMI Audio része a kártyának.

(#7016) j0zsef


j0zsef
tag

Üdv,

a héten kétszer ért ugyanaz a bénázás, röviden: rendeltem egymást követő két helyen is MSI R4870-MD1G-t, amin tudva levő hogy pazar rézcsöves hűtés van, és mind a két üzletben az átvételkor a kezembe nyomták a MSI R4870-MD1G/Copper (jobb oldalon)-t, ami egy rakás fos hűtésileg.

Miért van az hogy nem bírják elolvasni a doboz oldalára ragasztott matricát, amikor a raktárban leveszik a polcról? Miért nem bonthatják fel a rendelő kérésére a dobozt, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy milyen hűtéssel van szerelve a kártya? Miért zavarja össze MSI a sötét szállítókat, megtévesztő címkézéssel?

Az emozást félretéve, valaki Budapesten tud egy helyet, ahol tisztában vannak a doboz tartalmával, és 40k-nál nem drágábban hozzáférhető ez a kártya?

[ Szerkesztve ]

I will not buy this record, it is scratched!

(#7017) BTom1970 válasza j0zsef (#7016) üzenetére


BTom1970
tag

Hello !

Nekem is pont ez a problémám.

Tudunk valahol beszélni? (Chat?)

Tom

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#7018) lsc válasza krystman (#7015) üzenetére


lsc
nagyúr

Adtak hozzá dvi-hdmi átalakítót, ha feltelepítetted és beállítottad akkor mennie kell .

Az élet kegyetlen .

(#7019) lsc válasza lsc (#7018) üzenetére


lsc
nagyúr

Mármint ha a hangot feltelepítetted, az átalakítót nem kell .

Az élet kegyetlen .

(#7020) Sziszifeca válasza katt777 (#6979) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Szia.

Hát mindent kipróbáltam. Sikerült a 2D módot és a 3D módot beállítani, ez jó! :K
A ventillátor állítás nem sikerül sehogy sem. Mindenhol próbáltam, kivéve a kártya biosában.
Azt hogy kell megnézni?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#7021) katt777 válasza Qru (#7001) üzenetére


katt777
félisten

Az lehet, mert én 38 és 48 szériánál is 20-30%-os túlhajtásokról olvasok, 70-es kártyáknál meg jó esetben van 15%, de nekem csak 11-12% jött össze 4db 4870-en is. Annak meg sem 60FPS-nél, sem 24FPS-nél nincs értelme.

Djuree: Akkor téged az Oblivionosok meglincselnek. :P (3 éves játék, és lazán be tud akadni 4870-nel is.) Mellesleg nehogy egy többé-kevésbé csúcskártyán pont a legszebb effekteket kapcsolják már ki...

kriszbon: Egy 4650-ben tuti van 30% tuning... ;)

Depression: És talán 1GB VRAM-mal kapsz 1680x1050-nél nagyobb felbontást is a monitorodon, ha ilyen, vagy ennél kisebb felbontású van? :F Túl van lihegve az 1GB, aki nem full HD-zik, annak teljesen fölösleges. Villogni persze lehet vele, hogy hú, 1GB-os kártyám van... :)

MATEO6600: Elég a fél gigás.

Sziszifeca: A honlapomon/logout-on. Radeon Bios Editor 1.22 vadi új.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7022) (ex)Cat válasza krystman (#7015) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Kell hozzá egy DVI-HDMI átalakító. Sajnálatos módon csak a hozzá - vagy más hasonló kártyához adott - a jó állítólag, mert amit egyébként vehetnél a boltban az vmiért nem kompatibilis.

(#7023) danilla válasza j0zsef (#7016) üzenetére


danilla
őstag

Ipon

PCX

https://twitch.tv/ddplayzone

(#7024) j0zsef válasza BTom1970 (#7017) üzenetére


j0zsef
tag

Hát én nem tudok rá megoldást, szóval nem tudom miről beszélhetnénk, most próbálkozom egy boltnál (annál ahol másodjára voltam és elqrták), mert mondtak valamit hogy meglesz.. majd írj egy PM-et, aztán írok ha sikerült valami.

danilla: iponék voltak az elsők akik átvertek, aztán meg azt hajtogatták hogy nem tudják garantálni milyen kari van a csomagolás mögött, hát mondom bazz. A másik linket köszi, megvizsgálom.

Szerk.: megnéztem PCX-éket, hát ezzel is pont az a baj, hogy megrendelés alapján hozatják a cuccot, ergo biztos vagyok benne hogy itt is kihoznák azt a gány Coppert. Ráadásul az ár átlépi a 40ezres lélektani határt ;p

[ Szerkesztve ]

I will not buy this record, it is scratched!

(#7025) XoZ válasza Sziszifeca (#7020) üzenetére


XoZ
aktív tag

Szia!

A 4850 Toxic kártya ventilátorát szoftveresen, illetve BIOS-ból sajnos nem lehet szabályozni. Ennek az az oka, hogy a Toxic kártya referencia 4850 nyákot használ (a kék színt leszámítva), ami csak arra van felkészítve, hogy 4 eres PWM szabályozású ventilátort vezéreljen. A Toxicon lévő Zalman VF900 ventilátora 3 eres, nincs PWM ér, tehát csak feszültség módosítással lehetne vezérelni, de ezt a referencia nyák nem tudja. Megoldás lehet a ventilátor külső vezérlőre kötése, vagy a ventilátor, illetve akár az egész hűtés cseréje.

(#7026) Sziszifeca válasza katt777 (#7021) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Ok, munka után megpróbálom.

Ha csak a ventit állítom be, azzal nem lehet elcseszni semmit ugye? :B

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#7027) _Oscar válasza killer1203 (#7013) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Itt találsz hozzá BIOS-t: [link] Az meg, hogy Glaciator/nem Glaciator teljesen mindegy.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#7028) Sziszifeca válasza XoZ (#7025) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Értem, köszi. Akkor lehet megpróbálom Fan Mate 2 szabályzóval. Persze ha rá tudom kötni. :K :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#7029) MATEO6600 válasza katt777 (#7021) üzenetére


MATEO6600
őstag

Szerintem sem kell még nagyon az az 1 GB 1680-ig, de a GTA IV megköveteli, ha nem akarod hogy előtted töltődjenek be a tárgyak... Tudom, hogy az csak 1 játék, de én azzal is játszom...

(#7030) luise178


luise178
tag

szasztok!

én ezt nem értem! nézem a linkelt képeket, amiket tesztek be. nektek hogy a túróba 40 fokos a kártyátok? nekem kábrió /nincs fenn az oldala/ házban 68-70 fokos, pedig csak letölt, mikor ennyi. a mhz- ek a ccc szerint leveszi,mikor le kell, de a venti fordulatszám az csak 23%-os. ha elkezdek tolni neki valami gémet, akkor is csak 25%-ig megy fel a fordulat. ha meg manuálisnan huzom fel a ventit, akkor is 100%-nál 48 fokos, játéknál 50-52. ilyenkor veri hangban a porszívót is.

valami szar lenne a kártyán? gyári hűtés van rajta. ha az a szar, akkor mit tegyek rá?

nagyon zajos igy kábrióba, de nem merem feltenni a ház oldalát, nem akarom, hogy megfőjjőn. valamit mondjatok pls! :(

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#7031) RootRulez válasza luise178 (#7030) üzenetére


RootRulez
félisten

Milyen típusú konkrétan a videókarid?

Ezzel a programmal utána lehet állítani hány fokon milyen gyorsan pörögjön a venti, próbáld meg :K

═════════════════════════════════════════

(#7032) szasanyi válasza RootRulez (#7031) üzenetére


szasanyi
félisten

Így is hangos, azt mondja. Ha feljebb tekeri a ventit, hogy a hűtés javuljon, olyan lesz, mintha helikopterben netezne... ;]

(#7033) luise178


luise178
tag

512 megás rammal szerelt saphire.

valamikor régebbenráengedtem azt a progit, de nem sok sikerrel jártam. majd tesztelem ujra, szűz driverrel, amiben még ccc sincs.

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#7034) katt777 válasza Sziszifeca (#7026) üzenetére


katt777
félisten

Dehogynem, ha megfőzöd a kártyát.

_Oscar: Véletlenül sem mindegy. A Glaciator talán a leghangosabb 48xx hűtés, ráadásul szar is, nagy eséllyel hónapokon belül tönkremegy. Nálam az 1. G 1 hónapig bírta, a 2. meg 3 hétig (ez gyárilag hűtőcserélt javított volt már).

MATEO6600: GTA4 több szempontból is egy kupac szar. Tudtommal a szándékosan optimalizálatlan progi moddal 2 magos procin, és gyengébb VGA-n is simán megy. 1680x1050 alatt lényegében fizikailag lehetetlen annyi számításra kényszeríteni a karit, hogy az megfeküdjön, ha csak nem direkt akarják megfektetni, amit persze nem kevés "játék"-gyártó megpróbál.

luise178: 1. hsz/honlapom(segítség)/logout(Radeon - Minden, amit tudni kell). Amúgy is jó a 4870-em hűtése, gyáriolag 16-17%-on pörög a venti 55°C-os GPU-val, de ATT-szal sokkal jobbat is el lehet érni. Pl. 40°C 15% hűtéssel.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7035) Sziszifeca válasza katt777 (#7034) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Nem úgy van hogyha 3eres a kábele a ventinek, akkor nem szabályozható? Csak ha 4 eres? :U

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#7036) lsc válasza Sziszifeca (#7035) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem egyértelmű, sapphire a 2 erest is sikeresen szabályozza .

Az élet kegyetlen .

(#7037) JAckass6


JAckass6
tag

sziasztok!

4870es kártyát vennék, de a tápom lehetséges nem elég hozzá, 4850 vapor X 1GB mennyivel ad kevesebb fps-t, illetve mennyivel lehet kevesebb a tápigénye?

ja és a 4870 is 1 GB-os változat lenne..

[ Szerkesztve ]

(#7038) RootRulez válasza JAckass6 (#7037) üzenetére


RootRulez
félisten

Mégis milyen az a táp?

═════════════════════════════════════════

(#7039) JAckass6 válasza RootRulez (#7038) üzenetére


JAckass6
tag

egy 430Wos Sirtec táp, van rajta 2 vinyó, de az egyik 5400-as alacsony fogysztású... és semmi hagngja nagyon jól üzemel a kicsike!

(#7040) MATEO6600 válasza katt777 (#7034) üzenetére


MATEO6600
őstag

Már bocsánat, hogy offolok, de ezzel a mondatoddal milyen modról beszélsz?
"moddal 2 magos procin, és gyengébb VGA-n is simán megy."

(#7041) RootRulez válasza JAckass6 (#7039) üzenetére


RootRulez
félisten

Hát nem tudom, nem egy rossz táp, de nem is a legjobb :K Lehet jobb lenne azt is cserélni... Már csak a biztonság kedvéért...

═════════════════════════════════════════

(#7042) luise178 válasza katt777 (#7034) üzenetére


luise178
tag

feltettem az ATT-t de a ventriszabályzásra ennyit irt: "No supported hardware found."

szal szívás... :( :O :W :W

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#7043) RootRulez válasza luise178 (#7042) üzenetére


RootRulez
félisten

az meg egy érdekes eset... :F

═════════════════════════════════════════

(#7044) luise178


luise178
tag

az, de már leszarom! mármint a progit! :D

RBE121 /radeon bios editor/ és az ATIWINFLASH kombinációja gyógyír volt a bajra. katt777 kolléga cikkét elolvastam, és a ventillátorszabályzós résznél leírtak szerint eljárva a MIN, és a MAX értékeket lejjebb vittem 1 kicsit. most 51 fokos a cucc 36%-os fordulaszámnál. picit lett hangosabb, de ha becsukom a dobozt, nem is hallatszik a plusz. és még nem is szól semmi zene/hang. az majd úgyis elnyomja. a fordulat mintha 1 kicsit hullámozna, de az belefér. minjárt kap 1 kis terhelést, azt meglátom, mi lesz a vége.

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#7045) Lacpac válasza luise178 (#7042) üzenetére


Lacpac
őstag

Elég régi verziót linkeltek neked, katt777 oldalán van a link, ahonnan a legfrissebbet letöltheted, az már fogja szabályozni.

(#7046) katt777 válasza Sziszifeca (#7035) üzenetére


katt777
félisten

Pont, ahogy lsc mondta. :K

MATEO6600: Elég szar az a valami, semhogy engem érdekeljen, de emléxem, hogy a topic 1. részében mekkora felháborodás volt, hogy nem ment 2 magos procival meg 512MB VGA-val rendesen, aztán valaki írta, hogy kiadtak hozzá valami maszek modot/patchet, amivel rögtön jó lett a grafika. A topicjában biztosan többet tudnak.

luise178: Akkor jöhet a RivaTuner. Kieg.: Nem is a frisset tetted fel? :F Ha Guru3D-set, az nagyon-nagyon ősi. RBE-ból is van már 1.22-es.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#7047) luise178 válasza katt777 (#7046) üzenetére


luise178
tag

de, mindenből az újat tettem fel, kivéve a RBE-böl volt 121. de leszedtem a 122-t de sok külömbséget nem láttam köztük.

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#7048) RootRulez


RootRulez
félisten

Most olvastam ezt a cikket, szerintetek várjak a 4850 vásárlásommal vagy fölösleges, annyival ez az 5750 úgyse lesz jobb, mint amennyivel drágább (legalábbis az első pár hónapban az ólcsósodás előtt)

═════════════════════════════════════════

(#7049) kriszbon válasza katt777 (#7021) üzenetére


kriszbon
őstag

"kriszbon: Egy 4650-ben tuti van 30% tuning" Az lehet, de én ezt írtam
"Ahogy olvasgattam én is azt mondom hogy nem húzhatók elég jól a 4850-es kártyák. A 30-as sokkal többet megy, és szerintem ez a + -160 Sp végett van. Ami 700-at megy stabilan az már jónak számít." :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#7050) szasanyi válasza RootRulez (#7048) üzenetére


szasanyi
félisten

Te tudod. Viszont idézném kedvenc mondásom: aki túl sokat gondolkodik két lépés között, az a fél életét egy lábol tölti. ;) Nem atomfizika ez, hogy egy lépés az egész végkimenetelt lényegesen, és visszafordíthatatlanul megváltoztassa.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 4850 / 4870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.