Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook

Hozzászólások

(#2601) Bocaa


Bocaa
senior tag

Helo!

Tudom nem teljesen ide tartozik de van egy GL552vw notim és egy év kínlódás után végre vettem bele M.2 ssdt de úgynéz ki hogy nem ismeri fel egyáltalán a gépem ( külföldi fórumok szerint az NVMe miatt egy 960 Evoról van szó amúgy). Ez mennyire lehet valós probléma? Biosban nem látom eszközkezelővel sincs meg. Valaki aki csinált ilyet mi lehet a trükk?

[ Szerkesztve ]

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#2602) Buvana válasza Bocaa (#2601) üzenetére


Buvana
aktív tag

Hát ha biosban nem látod, mint mondtad, akkor nem csoda hogy eszközkezelőben sem. Add el, és próbálj másikat. Nincs jobb ötletem.

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#2603) toyta3 válasza MercedesAMG (#2600) üzenetére


toyta3
csendes tag

Szia!

Alapból nem fogja cache-ként használni a rendszer. Fel kell enni az ExpressCache programot

https://www.condusiv.com/partners/oem/technologies/expresscache/

http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-2521637/install-expresscache-asus.html

(#2604) DonManó


DonManó
tag

Sziasztok!

Nemrég szert tettem egy G551JW-CN063D típusú laposra.
Ti melyik realtek audio drivert használjátok?
Nálam így néz ki az Audiowizard (kép)
Bass-t hiába állítom, nem változik a hangzás. Ez normális? (eléggé doboz hangja van, remélem csak valami szoftveres gond, fülessel reagál a változtatásra)
Realtek 8323-as driver van fent jelenleg.
:R

Viva España

(#2605) DonManó válasza DonManó (#2604) üzenetére


DonManó
tag

Viva España

(#2606) TommyX_


TommyX_
őstag

Ezzel a poszttal búcsúzok el az Asus G551jw laptop tulajdonosok táborából.
2 évig volt nálam a laptop, gondom nem volt vele az tény, de azt mondom, újonnan nem érte megvenni.
Ha legközelebb gamer laptopon töröm a fejem, max 1 éves és használt lesz, annak már esett annyit az ára, hogy esetleg megérje meg venni.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#2607) bandon


bandon
tag

G551-be szépen muzsikáló 2133Mhz RAM Kit, esetleg, ha valakit érdekel :)
[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv: bandon

(#2608) Dhampir válasza TommyX_ (#2606) üzenetére


Dhampir
félisten

Látom, még márciusban írtad, de reagálok rá. Szerintem akciósan valamelyik hasonló ROG noti, 220.000 Ft körül, IPS kijelzővel nem volt rossz vétel.

(#2609) Perijon


Perijon
tag

Sziasztok!

G551JW-be milyen fajta 8GB-os RAM-ot érdemes venni a gyári mellé?

Amilyen van: DD3, 1600 MHz, Hynix/Hyundai

Ez a Kingston megfelelő lenne? Esetleg van, ami jobban megérné?

(#2610) Vigneau


Vigneau
félisten

Pixelesedett be már valakinek a kijelzője G551JW vonalon? Az enyém bő 2.5 év után adta meg magát...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2611) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Sziasztok,
Megadta magát az akksim, vett már bele valaki utángyártottat vagy csak gyárit érdemes?

(#2612) norti válasza GeGexx (#2611) üzenetére


norti
addikt

Én gyárit (de az is már utángyártott) próbálok 2 hónapja, de késik a szállítás, nem tudom, mikor kapom meg. Innen rendeltem.

(#2613) norti válasza GeGexx (#2611) üzenetére


norti
addikt

Holnapután érkezik, utána beszámolok róla, hogy valóban gyári-e.

(#2614) GeGexx válasza norti (#2613) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Köszi! :R

(#2615) norti válasza GeGexx (#2614) üzenetére


norti
addikt

Felül a gyári, alul az új, amit korábban linkeltem (2018/06-os gyártás):

Egyelőre egész jó :C

Hétvégén talán le is tudom tesztelni, valójában mennyit bír.

(#2616) GeGexx válasza norti (#2615) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Tényleg nem tűnik rossznak, és az ára sem annyira vészes. Várom a tesztet! :R

(#2617) norti válasza GeGexx (#2616) üzenetére


norti
addikt

50-75% fényerőn, közepes terheléssel, Chrome böngészés, utorrent/50GB letöltés, nvidia driver frissítés és Kaspersky telepítés, két 20 perces sorozatrész megnézése, aktív wifi, BT mellett hozza a gyári 1,5 órát (ez i5 procis), úgyhogy szerintem rendben van, főleg hogy a gyári már 10 percet sem bírt ki az 57% wear levellel (+zárlatos lehetett már az egyik cella).

Hosszabb távú tapasztalatokat persze ebből nem lehet leszűrni, de ennyit megért :)

(#2618) GeGexx válasza norti (#2617) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Akkor azt hiszem meg van mit rendelek. Köszi még egyszer!

(#2619) knuckle válasza Patrick76496 (#2596) üzenetére


knuckle
aktív tag

Én magam szoktam csinálni, max 6 havonta egyszer karajra bontom a kicsikét :)

Megvan minden motyóm hozzá. Vettem remek Thermal Grizzly Kryonaut pasztát hozzá. A többi adott volt már.
Thermál padokat cseréltem, ventit kifújtam. Mindent A-tól Z-ig amit lehetett. Végül 1,5X1.5-ös alu öntapadós heatsinkeket ragasztottam alkalmas helyekre 6db-ot.

Ez a művelet a 1 óra szép laza pepecselős ráérős tempóval. Viszont a hűtéskiegészítés, valamint a friss Grizzly paszta eredményeképpen 2-3 fokot tudtam faragni a hőmérsékletből.

Az ár amúgy nem rossz. Kb reális, feltéve, ha nem gagyi pasztával csinálja és egy levegőspay-el.

A gyári wifi-je köztudottan szar sajnos, én cseréltem egy Intel 7260-asra.

Az akkum így 2,5+ évesen még mindig 8%-os elhasználódás mellett teszi a dolgát ahogy kell, amikor kell.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2620) pdw_ph


pdw_ph
tag

Sziasztok! Ma mennyiért lehetne elpasszolni egy i5-4200H, +8GB RAM és a GTX860M 2GB-os verziót?
Úgydöntöttem veszek rendes gépet, úgyhogy kellenek az anyagi források :)

(#2621) pdw_ph válasza knuckle (#2619) üzenetére


pdw_ph
tag

Nekem 3 év utáni első tisztítás -10 fokot jelentett. Azótta mondjuk visszakúszott 5-öt kb, de még így is jobb mint előtte :)

(#2622) norti válasza pdw_ph (#2620) üzenetére


norti
addikt

Szerintem 100-150 között, ha van benne SSD és az ODD helyett maradt a HDD, akkor többet. Ha új akku is van benne, talán kicsit többet is megadnak érte, de biztosan 200 alatt.

(#2623) pdw_ph válasza norti (#2622) üzenetére


pdw_ph
tag

Köszi, SSD az kell az újba, úgyhogy csak a gyári HDD. Az akksija meg kb. 2 órás (nagyon ritkán használtam akksiről, így inkább csak a meleg gyilkolta). Megmondom őszintén nem is emlékszem újonnan mennyit bírt. HWINFO Wear levelre 13%-ot ír.

Ja amit elfelejtettem, mivel bill nélkül használtam bal szélén a tapipad mellett pöttyökben lejött a gyári festék. Ragasztottam rá egy matricát azóta, hogy ne romoljon. Az ilyen sérülések jó alkualapot szoktak adni, de vajon mennyit ronthat az értékén?

(#2624) norti válasza pdw_ph (#2623) üzenetére


norti
addikt

Ha valaki a hardver miatt veszi, sokat nem számít :) De lehet ezt csak én gondolom így, viszont aki min. 3 éves gépet vesz, annak is így kellene...

(#2625) Perijon


Perijon
tag

Sziasztok!

SSD bővítés kapcsán érdeklődöm. Olvastam, hogy vannak itt remek tapasztalatok.

Adott a G551JW laptopom, és a HDD helyére vennék egy SSD-t. Kérdésem az, milyet érdemes? Én szívem szerint csak a rendszert telepíteném rá, és max 1-2 fontosabb programot. Így elég lehet a 120 GB is vagy inkább legyen a 250GB? Illetve, melyik a megbízható márka? Esetleg van kerülendő? Az ODD caddy kapcsán milyen az optimális? Tudom, van eltérés ilyen tekintetben a G551JW és a többi típus között, ezért vagyok bizonytalan.

Köszönöm előre is!

(#2626) norti válasza Perijon (#2625) üzenetére


norti
addikt

SSD-ből inkább már 250/500GB-ost érdemes venni, Samsung, Kingston, Crucial megbízhatók.

Caddy-nél mindenképpen figyelj arra, hogy a pontos típushoz illő legyen és ne túl olcsó, mert azok méretben nem mindig passzolnak (fél mm eltérés is számít).

(#2627) Perijon válasza norti (#2626) üzenetére


Perijon
tag

Rendben van, köszönöm szépen az infókat! :R

(#2628) Perijon válasza norti (#2626) üzenetére


Perijon
tag

Sajnos sehol sem találok G551JW-CN214D-s caddy-t, de a CN049-ből és a CN319D-ből van számos. Esetleg ezek közül jó lehet valamelyik?

(#2629) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Lehet még alkatrészt szerezni a Asus ROG G551JM-hez? Burkolati elemekre volna szükségem.

(#2630) Pala21 válasza aclandiae (#2629) üzenetére


Pala21
friss újonc

Szia pont nézegettem milyen ssd foglalat van a gépbe g551jm-dm057d és miket támogat talán abban tudnál nekem picit segíteni? Továbbá itt egy web oldal ahol megtalálsz szinte mindent hozzá:

https://en.accessoires-asus.com/g551jm-republic-of-gamers-64371-57349-amp.htm

Üdv

(#2631) aclandiae válasza Pala21 (#2630) üzenetére


aclandiae
senior tag

Szia!

Köszönöm a linket! :R Ez valóban nagyon nagy segítség! :K

Nálam a SATA foglalatot kapta megy egy 500GB-os WD SSD.

Amikor legközelebb szétbontom, megnézem. Addig is ITT találsz nagy méretű képeket, hátha látod azt is amit keresel.

(#2632) Vasy09


Vasy09
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy szert teszek egy g551vw laposra. A kérdésem, hogy érdemes bele msata ssd-t rakni? Vagy teljesen elegendő, ha a gyárit hdd-t lecserélem egy ssd-re?

Gamertag: Vasy09

(#2633) Vigneau válasza Vasy09 (#2632) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia!

Az én G551JW-mben is 2016 eleje óta egy 2.5"-s, 0.5TB-s Samsung 850 EVO dolgozik magányosan, a gyári HDD helyén. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#2634) Vasy09 válasza Vigneau (#2633) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi, szerintem marad ebben is! :K Közben úgy fest, hogy az akku kuka, mivel a win 10 ki sem jelzi, hogy hány százalékos, illetve tölti, de közben soha nem töltődik fel. :U
Meg most épp a 1909-es frissítés sem akar felmenni! :(

Gamertag: Vasy09

(#2635) knuckle válasza Vasy09 (#2634) üzenetére


knuckle
aktív tag

Az akku töltöttség amikor megbolondul, akkor az ACPI driver-t kell neki újra felrakni.
Előtte törölni full,tehát az eszközkezelőben is, + az ACPi szabványnak megfelelő vezérlőmódú telep-et is!
Automata frissítést már a telepítés után azonnal kikapcsolni, és manuálisan adni neki meg mindent. Különben hajlamos összekócolódni ez az.
De ha ezek megvannak, akkor gyakorlatilag örök élet +2 nap.
Nekem pl már most 3+ éves a telepített win10, és hibátlan.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2636) Vasy09 válasza knuckle (#2635) üzenetére


Vasy09
őstag

Annyi még, hogy akkuról be sem lehet kapcsolni! :( :(
Pedig az előző tulaj azt mondta, hogy új, 100% os! :O (Green Cell)
Megnézem, ezt még amit írtál, de sok jót nem várok! :U

Gamertag: Vasy09

(#2637) barm


barm
tag

sziasztok
van egy g551j notebookom, kb 5 éves, nincs kihasználva, hivatalos oprendszer nélkül, dobozzal, mindennel, alig használt, alig párszor volt bekapcsolva, nincs rajta szinte semmi, akku ennek megfelelően még jó. gondolkodom az eladásán, attól függ persze, mennyit ér. ha nem sokat, akkor inkább megtartom.
tud valaki mondani egy kb árat, amiért el lehet adni?

(#2638) Vasy09 válasza barm (#2637) üzenetére


Vasy09
őstag

Szia. Szerintem [itt] próbálkozz! ;)

Gamertag: Vasy09

(#2639) barm válasza Vasy09 (#2638) üzenetére


barm
tag

:R

(#2640) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Sziasztok!

Remélem valamelyikőtök használ még ilyet. :D A G551JM-emmel kapcsolatban (pontos modell az adatlapomon) szeretnék kérdezni. 3 év után végre sikerült rászánnom magam, hogy elvigyem másodjára kitisztani+újrapasztázni, mert beütött a meleg. Ez a processzor hőmérsékletén nagyon szépen meg is látszott (94-5 fokról lement átlag 80-82 köré játék közben).
Viszont a videókártyának kb alig jelentett valamit, ugyanúgy melegszik játék közben (jelen esetben War Thunder: Ground Forces). Normális, hogy teljesen gyári órajelen a VGA 80-83 fokos és már elkezdi visszahúzni magát, annyira melegszik? Sosem láttam még ilyet, hogy a GTX860M jobban melegedjen, mint a processzor (i5-4200H).
Azért is kérdezem, mert azóta megjárta mégegyszer a szervízt és ugyan ez a helyzet utána is. Tudom, hogy elég hitvány a hűtése gyárilag gamer laptop létére, de ennyire azért nem kéne rossznak lennie szerintem közvetlen teljes takarítás+pasztázás után.
Mit javasolnátok ezzel kapcsolatban? Ha nem normális, akkor lehet harmadjára is visszaviszem.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2641) 8 válasza Patrick76496 (#2640) üzenetére


8
senior tag

Nálunk van még az ismerősi körben egy működő.
Normális jelenség, ez ilyen...

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#2642) Patrick76496 válasza 8 (#2641) üzenetére


Patrick76496
őstag

Az a baj, hogy nem flashelhető a vbios, hogy felvigyem a határt kb 85-re :( Mondjuk a 960M-hez képest még így is jobban jártam, mert az meg 75 foknál kezd throttlingolni :DDD

Akkor szerinted nem érdemes visszavinni, hogy esetleg valami komolyabb pasztát toljanak rá? Megbízható helyen volt egyébként, csak úgy tudom, hogy a jó minőségű paszta is ér valamit.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2643) knuckle válasza Patrick76496 (#2642) üzenetére


knuckle
aktív tag

Nekem is G551 van, de nekem i7-el. A tied 860M 2GB-os verzió talán, és Kepler magos, ami amúgy is jobban melegszik.
Az enyém Maxwell-es ez is hajlamos rá, de kevésbé mint a tesója.
Igaz, én max fél évente szétbontom csavarra, és mindent cserélek...pasztától a gempadokig mindent.
Meg is hálálja a kicsike :)
A BIOS-sal az enyémnél sem foglalkoztak...Az utolsó mókolt valamit hőmérséklet téren a házirenden. Előtte ez is nagyon hamar bemelegedett...kénytelen voltam a procit 99%-ra limitálni, és így éppen éppen ugyan, de megoldódott a para.

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#2644) denes04

Sziasztok!
Nincs valakinél esetleg egy eladó G551J.. Alaplap?

Sajnos vásároltam egy hibátlannak hirdetett G551JX laptopot ami nem ismeri fel a dedikált a videokártyát, szét szedtem erre ez fogadott :(

[ Szerkesztve ]

Üdv Dénes >>>>> +36308472229>>>>>> baloghdenes04@gmail.com >>>>>> www.somogypc.hu

(#2645) Patrick76496 válasza knuckle (#2643) üzenetére


Patrick76496
őstag

Ez is a Maxwell magos már, GPU-Z-ben anno lecsekkoltam (és még mindig az :D). Egyébként az i7 miatt nem melegszik jobban? Egyik legjobb barátomnak 960M-mel és i7-4720HQ-val van (akármilyen meglepő, egyetemi szaktársam és innen ismertem meg :C), de neki mintha jobban bírná. Mivel nincs annyira kihajtva az i7, ezért is termel annyival kevesebb hőt, mint az i5-4200H, ami sok játéknál 100%-on pörög.

Jól teszed, bár ahhoz türelem is kell, meg bátorság, hogy szétszedd. :) Én szervízbe viszem, mert laptopba nem nyúlok az optibay beépítésen és a RAM bővítésen túl. Az igazi a fém alapú hőpaszta lenne, csak az ugye mást is vezet..

A 99%-os limit meg nem rossz, de szerintem jobban megéri undervoltingolni (nekem -75mV-on stabil), meg a ThrottleStop-ban pontosan be lehet állítani az órajelet. Így nem kell teljesen kikapcsolni a turbót, hanem csak 3,4Ghz-ről 3,0-ra van limitálva. Ja és a legújabb DIY modommal 4°C-ot nyertem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#2646) knuckle válasza Patrick76496 (#2645) üzenetére


knuckle
aktív tag

Míg nem jött az utolsó bios, a 205-ös, csak addig volt limitálva.
Mivel nem egy gépet és notit szedtem már szét, ezért én nem aggódom a szerelés miatt.
Grizzly-t használok, de a hydronout-ot, nem condoctonut-ot. Ez utóbbi a fémes.
Az nagyon pepecs, és macera, plusz, ha félremegy toszhatom. Megcsócsál mindent is.
Nem semmi upgrade amit előadtál :D
Nálam szintén picit mókolt a hűtés belül, de csak passzív bordákkal és 3-4-5 mm-es gempaddal. Ez szintén kb 4-5 fokot hoz. Plusz a gyári venti újra lett cserélve, ami szintén gyári.
Illetve m.2-es ssd is van benne, de 2280-as, egy átalakítóval, pedig az sem a mérete, de beleokoztam ügyesen.
Wifi kártya cserélve AX200-ra, így a wifi sebesség miatt sem kell aggódnom, 1,2-2,4Gbit közt elvagyok vele simán :))

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus G551 notebook
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.