Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) smiti válasza noby (#100) üzenetére


smiti
addikt

De ha ilyen gond van, akkor miért nem rakod a VGA feletti rövid foglalatba? Vagy esetleg a legalsóba téve is lefelezi ?

Még csak bedobáltam a házba, hogy rendben van-e, holnap a másik GTX760 miatt úgyis szét kell borogatnom a kábelezést, jelenleg ilyen lett.:

(#102) Doky586 válasza noby (#100) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel ez a Haswell arhitektúrából ered, nem tehetsz ellene semmit, az alaplap-gyártó lecserélése semmit se old meg (persze átmehetsz az AMD táborba)

A PCIexpress3 ilyen mert a proci kezeli, a PCIexpress2-t pedig a chipkészlet. Mindkét tipusban lehetnek x16 hosszúságú foglalatok.. De a proci ennyit kezel így osztódik a sebesség az intel magyarázati képe szerint. szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#103) t72killer válasza Doky586 (#102) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Áháá, rájöttem, hogy hogyan lehet a z87m pro4-nek egy 3.0-ás és egy 2.0-ás 16x-os csatija. Mekkora hátrány ez, hogy az egyik kari nem közvetlen a procihoz van bekötve?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#104) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Összeraktam a gépet a Z87 Extreme 4 lappal. Először elindult rendesen, a Win 7 is szépen betöltött, telepített magának mindent.
Na ekkor azt hittem, hogy minden rendben van. De a gép nem nagyon akar leállni, az indítás most 15 mp hanem sokkal tovább tart, de inkább a programok / vezérlők betöltése tart sokáig. Pl. a hálókártyára nagyon sokat kell várni, szerintem van egy perc is.

Ami még érdekes, hogy az Aida 64 a Windows eszközök keresésénél megakad és nem megy tovább. :W
Remélem a Windows telepítés megoldja és nem a lapnak van valami baja.

[ Szerkesztve ]

(#105) t72killer válasza smiti (#104) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek az eredményekre, épp most készülök az egyik kistesó beszerzésére.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#106) smiti válasza t72killer (#105) üzenetére


smiti
addikt

Újraraktam a Win-t, szerencsére úgy néz ki, hogy az volt a baja. Most rendben működik minden, bár simán kikapcsolni még nem próbáltam. :B

Na majd mindjárt megnézem.

szerk.: kipróbálva , ez is rendben. :C

[ Szerkesztve ]

(#107) t72killer válasza smiti (#106) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, ez megnyugtatott:) Jövő7en jön a z87m pro4 :C A proci sajna csak 2 héttel később érkezik:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#108) smiti válasza t72killer (#107) üzenetére


smiti
addikt

Egy dolog nem tetszik benne, a ventivezérlésével nem vagyok kibékülve. A Gryphon az csillagos ötösre vizsgázott ebből, de ez az Extreme 4-nek nem erőssége. :(

Legfeljebb veszek megint előlapi panelt. :U

(#109) noby válasza smiti (#108) üzenetére


noby
aktív tag

Biosban tökéletesen be lehet lőni a venti fordulatot.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#110) Doky586 válasza smiti (#108) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit akarsz még részletesebben?
[link] [link] [link] [link]

(#111) castiels válasza Doky586 (#110) üzenetére


castiels
addikt

Z87 Pro 4-et automatice 20%, 800 on megy, így tökéletes.

(#112) smiti válasza Doky586 (#110) üzenetére


smiti
addikt

Ez nagyon szép és jó, úgy van beállítva mint a második képen látható, de sajna ez a CPU cooleren lévő Swif2 1200-at nem nagyon hatja meg lévén 3 pines csatlakozós.

Valami olyasmi segédprogram jó lenne mint az Asus-nak volt a Thermal radar2, azzal még ki is lehetett kapcsolni a ventilátorokat és a terhelés függvényében indította el azokat. :B

(#113) smiti


smiti
addikt

Azt esetleg meg tudja valaki mondani, hogy miért tünedezik el az optikai meghajtó? :F

Hol van - hol nincs! :W

(#114) smiti válasza smiti (#113) üzenetére


smiti
addikt

A 2.70-es bios felrakása megoldotta a problémámat.

(#115) noby válasza smiti (#114) üzenetére


noby
aktív tag

most hogy írtad én is feldobtam rá a 2.70et :Paz owweride megoldásokat hogy állítottad be?gondolok itt milyen beállítást használsz hogy lőtted be a feszt?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#116) smiti válasza noby (#115) üzenetére


smiti
addikt

Szégyen - gyalázat de még szinte minden Auton van. Nem volt még időm szórakozni vele, + még ma a második 760-at is be kellett szuszakolni: ( Csak nálam parkol egy ideig )

[ Szerkesztve ]

(#117) CBool válasza CBool (#98) üzenetére


CBool
tag

Frissítettem 1.40-ről 1.60-as verzióra, sajnos így se lett jó. Egyedi hiba lehet?

(#118) Doky586 válasza CBool (#117) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már tegnap is mondani akartam hogy mindössze a monitorod van rosszul beállítva, nem a PC... (bocs a késésért)

A monitor menüjében a kép képméretét állítsd széles-ről automatikus-ra. ekkor már nem nyújtja ki a képet (4:3-ról 16:9-re) és élesen rajzolódik ki a bios 4:3-as képe is...

[ Szerkesztve ]

(#119) CBool válasza Doky586 (#118) üzenetére


CBool
tag

Sajnos nem ilyen egyszerű, ettől még a háttérkép ugyanaz az alacsony felbontású kép marad. Azért köszi. :(

(#120) Doky586 válasza CBool (#119) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor sajnos azt kell mondanom hogy annyira x@r a monitorod hogy a natívtól eltérő felbontást (48.4kHz 60Hz NN 1024x768) képtelen rendesen megjeleníteni. 'Auto' gomb nincs esetleg a monitoron a helyes beállításhoz?

(#121) Bacusuz válasza Doky586 (#120) üzenetére


Bacusuz
őstag

szerintem nem érted mi a gondja.
a menü ,betűk, ikonok kristálytiszták,csak a hátterben levő "űr kép" ami xar.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#122) Doky586 válasza Bacusuz (#121) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor a fényképezőgéped ilyen xar (#98).
Te pedig kitalálsz mondvacsinált nem létező hibát..

(#123) CBool válasza Bacusuz (#121) üzenetére


CBool
tag

Valóban ez a bajom. 2 monitorral is néztem, DSUB és HDMI kimeneten is.

@Doky586: Lehet nem krumplival kellett volna fotóznom, de azért ennyire durva akkor se lenne. Direkt csináltam screenshot-ot, láthatod, hogy ott is fennáll a hiba. Nem én tömörítettem halálra, tényleg így látom a hátteret, alul a Keep loading kép is alig olvasható.

(#124) Doky586 válasza CBool (#123) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs annak semmi baja. jó az, ilyennek kell lennie...
sry az előző hozzászólásom is neked szólt, csak telefonon nem láttam jól

[ Szerkesztve ]

(#125) Bacusuz válasza CBool (#123) üzenetére


Bacusuz
őstag

ilyennek kéne lennie?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#126) CBool válasza Bacusuz (#125) üzenetére


CBool
tag

De igen, normális minőségben: link.

(#127) korcsi válasza CBool (#123) üzenetére


korcsi
veterán

Nem uefi natív módban van a VGA, szerintem ez a probléma, dvga-k nem igen támgatják, nekem 5800k-val igp-vel ment, dvga-val nem. Keres valami CSM opciót, azt kell enabledre vagy uefi-re állítani, esetleg csak a videó részt, mert nem boot-ol talán így mbr-ről és próba!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#128) Doky586 válasza CBool (#126) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez legyen a legnagyobb problémád !

Az ugye feltünt hogy neked olcsóbb alaplapod van mint annak akinek a biosát linkelted hogy neked is olyan háttérkép kéne...

(#129) Bacusuz válasza Doky586 (#128) üzenetére


Bacusuz
őstag

Figyu,most nem bántásképp...de ő segítséget kért ,mert zavarja.
Ha nem megy a segítségnyújtás akkor ez miért tolod már másodszor?
Téged lehet hogy nem zavar,de őt igen.A hozzászólásoddal mit akarsz elérni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#130) smiti


smiti
addikt

Hello!

Van itt valaki, aki a Z87 Extreme 4 lapban I5 4670k procit tuningol? Ha igen neki mennyi fesz kell a 4GHz-hez?

(#131) noby válasza smiti (#130) üzenetére


noby
aktív tag

nekem csak ennyi kell ez alatt több orás multy alatt kifagy sajna.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#132) smiti válasza noby (#131) üzenetére


smiti
addikt

Úgy néz ki, hogy nekem a 4GHz-hez az 1.141V kell. Ez a legkisebb fesz amin stabil, akár szintetikus tesztben akár a több órás játék alatt.
A prime95 28,1 small fft alatt még így is elmegy 80-82 fok közelébe. Persze játék alatt még a 60-at sem éri el.

(#133) castiels


castiels
addikt

Tudja esetleg valaki, hogy Z87 Pro 4 lapnál hova kell kötni az SSD-t?

(#134) smiti válasza castiels (#133) üzenetére


smiti
addikt

Nagy valószínűség szerint úgy mint az összes többinél, a Sata3_0 lesz a te befutód is. ;)

(#135) exedoc


exedoc
senior tag

Használ valaki Z87 Extreme6-ot 32GB memóriával?

(#136) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy a H87 Fatality Performance lap támogatja-e a KHX1600C9D3LK2/8GX típusú Kingston ramokat, amelyek 1,35 feszültséggel működnek? Maga memória támogatási listában nincs benne. Köszönöm.

(#137) Bacusuz válasza Laybee (#136) üzenetére


Bacusuz
őstag

Milyen procihoz használnád?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#138) Laybee válasza Bacusuz (#137) üzenetére


Laybee
őstag

4771-hez.

(#139) Bacusuz válasza Laybee (#138) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ha teheted 1,5v -os ramot válassz , mert az intel procidhoz ez való.
Az újabb intel procikban van a memóriavezérlő , nem az alaplapban.
A procid adatlapja itt van ,a 2,1 es menüben találod amit írtam.

A lap támogatási lista más tészta.
Szerintem pár ramot betesznek és ezzel működik ,de ez nem azt jelenti hogy másikkal nem megy.
A GSkill ramok pl elég jól mennek szinte minden lappal.
Arra figyelj hogy dc-t vagy qc -t vegyél.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#140) Laybee válasza Bacusuz (#139) üzenetére


Laybee
őstag

Köszönöm szépen a tanácsot!

(#141) korcsi válasza Bacusuz (#139) üzenetére


korcsi
veterán

Én úgy látom haswell támogatja az lpddr3-at is!

info

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#142) LackoMester


LackoMester
addikt

cs,
a szüleimnek kéne valami ocsóbb ( csak netezésre ), egyszerűbb gépet összepakolnom, ASROCK B85M Pro4 deszkára és Pentium G3220 gondoltam.
Az lenne a kérdésem, h. a prociba integtált grafikus vezérlővel múködik- e a ( B85 cs ) deszka, vagy külön VGA- t kell bepakolnom. :F
köszi :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#143) korcsi válasza LackoMester (#142) üzenetére


korcsi
veterán

Működik.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#144) LackoMester válasza korcsi (#143) üzenetére


LackoMester
addikt

köszi :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#145) Bacusuz válasza korcsi (#141) üzenetére


Bacusuz
őstag

lehet igazad van.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#146) Stonerice


Stonerice
őstag

Üdv!
Asrock H87M lappal lehet még K-s cpu-t húzni?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#147) korcsi válasza Stonerice (#146) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem már nem, de majd valaki mond biztosat.

( #145 ) Bacusuz: Az általad linkelt pdf-ben is szerepel.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#148) Stonerice válasza korcsi (#147) üzenetére


Stonerice
őstag

Az amúgy nem a bios verziótól függ? Gondolom az Asrock levete a weblapjáról is, és a lapokra sem azt rakja fel már. Esetleg, ha valaki eltárolta ;] és megosztja az interneten. :DDD embertársai felé.

Vagy roszabb esetben, valamit mókoltak a chipseten, hogy már ne legyen működőképes a dolog.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#149) Stonerice válasza Stonerice (#148) üzenetére


Stonerice
őstag

A bios infó alpján még van rá mód.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#150) dtakacs89


dtakacs89
csendes tag

HELP! :O
Tegnap raktam össze vadonatúj gépem, és olyan probléma merült fel, hogy a monitor nem kap jelet. Ennek ellenére bekötött hangszóró mellett hallom, hogy a windows elindult. Integrált VGA hoz képet.

A set-up:
ASROCK Z87 PRO4
I5-4670 cpu
Gigabyte GTX760
Corsair Vengeance 8gb ram (1866)
Corsair CX600

A 760-ason rajta van a 6+8pines csati. CPU(8pines) és 24pines power is csatlakoztatva van. Nagy nehezen tegnap még sikerült valahogy sokadik indításra képet adnia...nemtudom hogyan...(első indításnál nemvolt kép)ekkor felraktam a legújabb nvidia drivert és még egy 3dmarkot is futattam gond nélkül, de miután újra bekapcsolásra került a sor, megint no signal...
VGA ventilátorok üzemelnek

Előre is köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.