Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) Mahrenburg válasza Mahrenburg (#1) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Az ASRock jó ár-érték arányú 1155-ös alaplapjai igen népszerűek, s úgy tűnik, a márka 1150-es lapjai esetében sincs ez másképp, ennek köszönhetően sokan érdeklődnek a 8-as sorozatú ASRock-lapokról a különböző topicokban, emiatt döntöttem e topic megnyitása mellett, annak ellenére, hogy még nincs 1150-es lapom (a hangsúly a mégen van... :) )...
Kérem a 8-as sorozatú ASRock alaplap-tulajdonosokat, hogy e helyütt osszák meg tapasztalataikat, talán nem tévedek abbéli reményemben, hogy sokaknak hasznos lehet, segíthet a döntésükben, s remélhetőleg ez a topic nem tűnik el az érdektelenség homályában...

Jó fórumozást, s Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#3) redingitell


redingitell
senior tag

Sziasztok!
Szeptember óta nyüstölök egy H87-est, napi átlag 4-5 órában. Játékra használom a gépet leginkább. Hiba nélkül teszi a dolgát, masszív, jó kis alaplap. A biosa könnyen kezelhető, nem igényel különösebb hozzáértést. Az integrált hangkártya nagyon jó minőségű, kiváltotta a xonar dx-et. Mivel nem vagyok egy gépépítő mágus, ezért egyenlőre ennyi. Ha esetleg valakinek konkrét kérdése van, és persze ha tudok, akkor szívesen válaszolok.

(#4) Mahrenburg válasza redingitell (#3) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Köszi a leírást!

Én is gondolkodom a megvételén, nagyon jónak tűnt már "papíron" is, de ezek szerint "élőben " is kifogástalan.
(Főleg, ha hozzátesszük, hogy (egyelőre) tuningolni is lehet benne... )

"Az integrált hangkártya nagyon jó minőségű, kiváltotta a xonar dx-et." - :C

Esetleg ha a B85 Killer árát még a H87 Performance áránál is barátibbra lőnék be...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#5) Doky586 válasza Mahrenburg (#4) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elégedett vagyok én is a lapommal.
Itt egy összehasonlítás a chipsetekről.

Kösz az új topikot, és BUÉK !

(#6) Mahrenburg válasza Doky586 (#5) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Isten hozott!

A lapod láttán már kérdezni akartam a tuningeredményeid... :)
Miért Z87-es lapot választottál szorzózáras CPU-hoz?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#7) Doky586 válasza Mahrenburg (#6) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Legfőképp mert nem tudtam mit jelent a K betű...
Másodszor meg egy év múlva gondoltam lejjebb mennek az árak és beszerzek egy i7-et. (vagy a 4770K-t vagy a most megjelenő haswellrefresh-t)

Most erre volt keret. A lapon meg ezen voltak megfelelő csatlakozók: sok usb, eSata, extra ssd támogatás..

[ Szerkesztve ]

(#8) Mahrenburg válasza Doky586 (#7) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Tiszta sor. Ha jól sejtem egyelőre "megteszi" a jelenlegi CPU is... :)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#9) Doky586 válasza Mahrenburg (#8) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Meglepő hogy még így is mennyit lehet tuningolni. A proci cpu részét ugyan semennyire, a gpu rész viszont lazán 50%-nál feljebb húzható. A régebbi játékokhoz (Doom3, RTCW, AoE3, stb) full részletességben is teljesen elegendő videókari nélkül.

(#10) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

B.Ú.É.K.

Jó hogy lett egy topikja az Asrock lapoknak. Nekem Z87 Extreme 4 van. Egy 4670k-val egyetemben.
Nagyon jó alaplap. Én nagyon meg vagyok vele elégedve. Stabil, átlátható BIOS. Könnyen állítható.
Nekem előtte MSI 890gx alaplapom volt. Abban az nem tetszett hogy nem lehet normálisan a ventilátor fordulatát szabályozni. Itt nagyon egyszerű. %-ként lehet állítani. 2 hónapja van meg. Egyelőre ennyi a tapasztalat.
Húzni nem húztam még a procit. Majd később bőven elég így is.

(#11) noby


noby
aktív tag

szintén egy asrock z87extreme4 tulaj vok egy 4670k társaságában 4.0ghz használom nekem itt már bőven elég mindenre egy k2es hűtővel és nem melegszik egyáltalán.max 60fok játék alatt alapon 28fok és mind ez 1,120volton atom stabilan.1.1voltal néha kék halálozott így kelet adnom még egy kicsit hozzá.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#12) s1ru2


s1ru2
senior tag

Csatlakoznék én is egy Z87 Extreme4-el.

Hosszas keresgélés és tanakodás után juttam el idáig. Egy pár éves AMD-s kitérő után meguntam a stabilitási problémákat és újra Intelbe ruháztam. Nálam remekül működik a cucc, ráadásul amilyen áron hozzájutottam csak ajánlani tudom. (31k 3év garral)

Egyetlen furcsasággal találkoztam összerakás után amivel az eddigi alaplapjaim nem örvendeztettek meg. (EX48-DS4, EP-45DS4, Crosshair IV Formula) Én TV-re kötve használom a gépet ( Samsung 32A656), de eddig egyetlen lapommal sem fordult elő, hogy mind az integrált vidkari, mind az évek óta szolgálatot teljesítő 5850 csak a TV HDMI2-es portján vagy VGA-n legyen hajlnadó képet adni windows install és drivertelepítés előtt. Tehát, ha esetleg valaki ilyesmibe futna akkor vagy vegye elő a jó öreg, VGA kábelt vagy kizárólag a TV gyártója által előírt HDMI-be illessze a dugaszát, mert sötét perceket élhet át.:B

Következő, hogy az alaplapi hangkártya kapásból tudja magából kifele tolni a DTS hangokat, viszont nálam bármilyen decoder megzavarja. (AC3 Filter pl.) Ennek én nagyon örültem, lehet ez már nem akkora extra csak le voltam maradva... További örömre adott okot, hogy a régi hűtőmet megtarthattam (Xigmatek HDTS1283) Csupán egy kis barkácsolás és 35 FT kellett hozzá.

RAMokat húzni egy álom !! Az 1.35-öt igénylő G.Skill ECO im még sosem telejsítettek enynire jól, viszont a gyári 7-8-7-24 el nem tud mit kezdeni, vagy a lap vagy a memóriavezérlő így CL8 (8-8-7-24) alá nem tudok bemenni magasabb feszen se. Ez bosszantó, viszont CL11 el 2000 en 1.45ön simaliba. Valószínűleg menne beljebb is, de kinőttem már a tuningból (legalábbis most nem érdekel)...így CPU-n sem húztam még 1 MHzet sem...

A ventivezérlés nagyon jó, a BIOS átlátható, minden pöccre működött és SSD nélkül is 12-15 másodperceket bootolok... ÉN újra ezt venném!

Itt jegyezném meg, hogy aki esetleg rendelkezik ilyesmi RAM okkal azzal lehet, hogy üzletelnék még 4 GBot :)gyakorlatilag beszerezhetetlen széria, de bitangul elégedett vagyok velük.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#13) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Csatlakoznék én is egy Z87 Fatal1ty Professional lappal mely egy 4770K hajt meg 4,4 Ghz-en.

Előtte egyZ77 Fatal1ty Professionalt lapot I7 3770K procival használtam.

Mivel nem vagyok sem számítástechnikában jártas, sem tuning őrűlt így csak a BIOS OC beállításban a Load Optimized Cpu OC Setting ben állítottam 4,4 GHZ tuningra ,mely stabilan visz mindent fagyásmentesen. Izzasztva 80 fok a max , de játék közben nem megy 70 fok fölé,oda is csak ritkán.Alap használat mellett 35 fok az általános. Mindezt egy Corsair H100i –vel hűtök ezért minden csendes és halk normál használatnál.57k ért vettem kiskerben ami szerintem jó ár ,mert az elején jóval magasabb volt az ára.

A pozitív és negatív véleményeimet + és - jelekkel jelöltem:

- BIOS nekem kissé túl összetett aminek a felét sem értem bár ez nem a lap hibája.Interneten akartam frissíteni BIOS-tés lefagyott,viszont nem ment tönkre a lap ,később USB ről sikerült a frissítés.Kipróbáltam az easy driver installert is(BIOS-ban beállítom az op. rendszert és letölti pendrive-ra az összes legújabb drivert)hátránya hogy lassú az Asrock driverletöltés oldal neten,ezért megőszülsz mire történik valami,ráadásul ki sem tudsz belőle lépni csak ha végzett.

- Kivették a jó kis Asrock Instant Boot nevű progit a támogatási listából (ez előre betöltötte a windowst és utána hibernált).Ez atom biztos volt a régi konfigomban ,és kb 6-7 mp alatt felállt a rendszer.Hybernálás és alvó állapot nekem nem jó ,hisz valamiért gyakran random felébred belőlük.

- Ram fülek gyengék ,erősebb túlnyomástól letörhetnek.(járt nálam egy z87 extreme6 ,amin masszívabb tömör fekete műanyag fülek voltak midkét oldalon)Hozzáteszem az előző lapomon is ilyen gyengék voltak.

+ Win 7 felállása 27mp (minden Win 7 frissítés után,2ssd-2hdd-1dvd-pendrive benne),régi konfigomnál ez 45mp volt

+ Sok USB kivezetés azaz: hátlapi 4 USB2.0 és 4 USB3.0,
alaplapi 2db USB2.0 dupla, és 2db USB3.0 dupla
valamint járt hozzá egy elő vagy hátlapra szerelhető 2db os USb3.0 kivezetés

+ Hang! + +
Ebbe a lapba került egy nénymagos Creative SoundCore hang processzor ,amivel nagyon elégedett vagyok és kiváltotta a hangkártyámat .Adták hozzá a THX Trustudio progit ,mely lekeveri bármely stereo fülesre az 5.1 vagy 7.1 et.Játékhoz Scout mode ,melyet a BF4 ben imádok.

+ Amin csodálkoztam ,hogy a ramjaim GSkill RipjawsX XMP1,3 1866/8-9-9-24- 1.5v-on futnak fagyásmentesen ,míg ugyanezt a régi konfigomnál csak fesz emeléssel sikerült elérnem.

+ Kapott egy folyadékbiztos bevonatot a lap (remélem nem kerül sor a próbára)

Egy két kép Aida mérésről és a gépről:

Hirtelen ennyi jut eszembe ,ha kérdésetek van nyugodtan tegyétek fel.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14) s1ru2


s1ru2
senior tag

Extreme 4-hez új BIOS-t valaki próbálta már ?

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#15) Doky586 válasza s1ru2 (#14) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, de szemre nem láttam különbséget.


de a beállításokat és a beállításmentést törli a bios-upgrade, így lehet mindent újra beállítgatni..

[ Szerkesztve ]

(#16) Dictator^


Dictator^
veterán

Realtek ALC1150 hangcsippes lapoknál nem vettétek észre azt, hogy a mikrofon hangereje a béka segge alatt van még 30dB+-al is ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#17) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Nektek is be kellett állítani a következőket a BIOS-ban?

Win telepítésnél amíg ezt nem csináltam meg addig nem ismerte fel a meghajtót a Win 7 és 8 sem.

- BIOS
- Advanced
- Storage Configuration
- Sata_00 vagy Sata_01 stb csatolóknál külön be kellett állítani hogy SSD vagy HDD.

egyedül egy WD Green HDD-m volt beállítva , aminek van valami egyedi azonosítója melyet minden alkalmazás és BIOS felismert eddig.

van a BIOS-ban valami amit nem jól állítottam be szerintetek?

Képek itt lépésről lépésre:



[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#18) Doky586 válasza Bacusuz (#17) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fényképezőgép helyett nyugodtan használd a biosban az F12 gombot hagy a screenshotot egy pendrivra mentsd..

(#19) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon jó hogy, van ez a topik!Sajnos csak most találtam rá.
Rögtön kérdeznék is:
Z87M EXTREME 4 vagy inkább Z87 EXTREME 4 egy CM SILENCIO 650 házba I7 4770K alá,
tudnátok rá hűtőt ajánlani 30 k ig,
RAM ot tudnátok bele ajánlani 16 GB 50 k ig?

...

(#20) Mahrenburg válasza Dictator^ (#16) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Dictator^ - Milyen jellegű használat közben észlelted a jelenséget, és melyik alaplapon?

Alfiboy - A Z87 Extreme4-et javaslom, mivel jobb tápellátást kapott mint a Z87M Extreme4, ezen kívül a normal ATX-lapokra jellemzően az elsődleges, a dVGA-t általában fogadó PCIe-slot egy "slotnyival" távolabb van a CPU-foglalattól mint a mATX-es testvérén, s a PCH-hűtőborda is nagyobb, mint a Z87 Extreme4-en, a Silencio amúgy is hangszigetelt ház, s ezek a házak valamivel rosszabb hűtési tulajdonsággal bírnak.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#21) redingitell válasza Dictator^ (#16) üzenetére


redingitell
senior tag

Szia!
Nálam teljesen rendben van. Az első használatkor állítani kellet win. hangtulajdonságainál, mert indításkor lehúzta a mic erejét, de ezt csak egyszer kellett megcsinálni, azóta rendben van.

(#22) Doky586 válasza alfiboy (#19) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az hogy ATX vagy microATX-et választasz az méretfüggő. Ez az elsődleges.

Én azért választottam a microATX-et mert kis méretű házat akartam. Hozzám be se férne egy ATX alaplap, Ha neked a méret nem lényeg akkor az ATX-et válaszd ami nagyobb.
- a microATX házon és lapon 4db bővítőkártya (PCI slot) hely van.
- az ATX házon és lapon 6-7db bővítőkártya (PCI slot) hely van.

mATX házba nem fér be az ATX lap.
ATX házba pedig ugyan berakható a mATX lap, csak nincs sok értelme..

(#23) alfiboy válasza Doky586 (#22) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Na most jól megkeveredtem.A méret az nekem mindegy, a SILENCIO 650 leírása szerint bele megy az MATX és az ATX is.Ez alapján melyik a jobb választás?
NOCTUA NH D14 hűtőt ajánlotak a proci hűtésére.Szerinted nem logna rá a RAMokra?

...

(#24) Doky586 válasza alfiboy (#23) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a házhoz választod a lapot és a ház ATX méretű akkor ahogy írtam nincs sok értelme mATX lapot választanod (Z87M), ezért válaszd az ATX lapot (Z87).

[ Szerkesztve ]

(#25) alfiboy válasza Doky586 (#24) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Köszi!

...

(#26) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Erre valami válasz?

Nektek is be kellett állítani a következőket a BIOS-ban?
Win telepítésnél amíg ezt nem csináltam meg addig nem ismerte fel a meghajtót a Win 7 és 8 sem.
- BIOS
- Advanced
- Storage Configuration
- Sata_00 vagy Sata_01 stb csatolóknál külön be kellett állítani hogy SSD vagy HDD.
egyedül egy WD Green HDD-m volt beállítva , aminek van valami egyedi azonosítója melyet minden alkalmazás és BIOS felismert eddig.
van a BIOS-ban valami amit nem jól állítottam be szerintetek?
Képek itt lépésről lépésre:



-(#18) Doky586-
Köszi,máris okosabb lettem

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#27) Doky586 válasza Bacusuz (#26) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minden jól van, csak a smart-ot engedélyezd még.
Én csak hetekkel a win7 ssd-re telepítése után vettem észre hogy a hdd módot nem kapcsoltam át ssd-re, mégsincs ennek semmi hátránya tudtommal. Utólag kapcsoltam át.

Van SSD topik, ott talán többet tudnak, és vannak leírások is.

(#28) kromatika


kromatika
veterán

Üdv a topikban.Már 1155 -nél is nagyon bejöttek az Asrock lapok.Váltottam 1150-re és nagyon jó áron egy boltban az MSI H87 G43 lap.[link].Akcio volt és jó 8000Ft -al csóbban adták mint más boltokban.Gondoltam lecsaporá,jó lesz az I5 4570 -alá.Jó elrendezésű stabil lap,de a bios beállítások,számomra sokkal jobbak az Asrock lapoknak.Ezért váltottam Asrock Z87 Pro 4 -re.[link]A venti vezérlés is sokkal részletesebb és jobb,valamint a cpu offset mód,és voltage beállítások is sokkal egyszerűbbek.Szóval elégedett vagyok a Z87 Pro 4-el.Stabil jó lap. :K

[ Szerkesztve ]

(#29) Bacusuz válasza Doky586 (#27) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem csak az adata ssd vol feldguva telepitésnél.bios boot pendrive,minden ok.
Majd mikor a win nél ki akartam jelölni a telepités helyét,akkor valami nem támogatott kutyafüle dolgot irt.
Win 7 és 8 is.
Mikor ezt átkapcsoltam ,onnan minden ok volt.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#30) kromatika


kromatika
veterán

Nekem nem kellett semmit beállítani.Pendriveről telepítettem a Win 7-et,az ssd re.Simán felment gond nélkül.

(#31) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Z87 Extreme 4-hez vennék memóriát ebben kérnék segítséget!
8GB 1866MHZ Kitteket nézem, azok közül is a Patriot Viper (PV38G186C9KRD) és Corsair Vengeance LoW Profile (CML8GX3M2A1866C9).
Mi lenne a véleményetek?
Vagy inkább valami más memóriát?
A hűtő Noctua NH-D14 ezért a magasság is számít.
A támogatási listát nézzve nagyon nehéz rengeteg van.
Minőség lényeg!

Köszi

...

(#32) noby válasza alfiboy (#31) üzenetére


noby
aktív tag

Èn 1.5voltos a data gaming kitett hasznàlok bent hibàtlanul nagyon jo ramok merem ajànlani ill amit néztél corshair lp azok is menének vele tökéletesen felesleges tulragozni szerintem.ha pedig nagyobb mhz ban gondolkozol ott màr több volton mennek a ramok van ismerős aki 2400mhz ramokkal hajtja time grupp elit ramokkal hibàtlan az is.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#33) alfiboy válasza noby (#32) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Későbbi bővíthetőséget is figyelembe véve?
A Corsairnál nem találok színes ramokat csak feketét, most nézem.

...

(#34) noby válasza alfiboy (#33) üzenetére


noby
aktív tag

Az tökéletes késöbiekben is biztos fogsz kapni hozzà párt.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#35) alfiboy válasza noby (#34) üzenetére


alfiboy
aktív tag

A Patriot miért nem ajánlott, még mindig nem megfelelőencinkézifel?
Gondolok itt a megfelelő MHZ-re.

...

(#36) noby válasza alfiboy (#35) üzenetére


noby
aktív tag

Részemről a baràti körömben levő emberektől akinek volt patriot ram nem mindig volt kompatibilis a lapokkal gondolok itt kékhalàl stb.nekem nem jo visszajelzések jöttek ròla.ezért is ajànlottam a corshairt meg az a datàt.+amit àrul itt phn lec kolléga time groupp is nagyon bevált ezekben a lapokban sokan dicsérték és jo àron van.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#37) alfiboy válasza noby (#36) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Értem.Ez már tényleg nyomós érv.
Marad a Corsair .

Köszönöm a segítséget!

...

(#38) Bacusuz válasza alfiboy (#31) üzenetére


Bacusuz
őstag

Én gskill ripjaws x et használok 1866 cl8 1.5v .A gskill a világ legnagyobb ramgyártoja,és piacvezetö világon,ráadásul kompatibilitásban sem rossz.
Merem ajánlani.Amugy a corsair csak csomagol,és ott is olvastam néha kompatibilitási gondokrol,hozzáteszem nem nagy az esély rá.
Több infót a milyen ramot vegyek topikban kaphatsz.
Ja ennyiért már meg is kapod mint a patriotot,és a notcuam alá is befért.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#39) redingitell válasza Bacusuz (#38) üzenetére


redingitell
senior tag

+1 mondjuk én a sniper széria mellett tettem le a voksom. Ja, és befér a K2 alá :K

(#40) noby válasza redingitell (#39) üzenetére


noby
aktív tag

igazatok van valóban jó ramok azok is g skillel kapcsolatban sem halottam rosszakat.a corshair kis hazánkban egy jobban elterjedtebb márka nálam is már jó pár kitt fordult meg a kezemben lp vagy normál egyre sem volt panasz azért is mertem ajánlani.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#41) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Van egy olyan gondom,hogy windows 7/64 nél magátol felébred a gépem.
Nem azonnal néha fél ora mulva,néha nem tudom.
Este lekapcsolom,reggel meg megy mikor felébredek.
Tehát :
-asrock instant bootnál (csak a ház bekapcsológombjára kellene reagálni),
-hibernálásnál,
-és alvo állapotnál is.
konfigom:táp corsair hs550w,asrock z87 fatality professional,4770k,

Kérnék lelkes ötleteket,mert nagyon idegesit.

Köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#42) Kicsimix válasza Bacusuz (#41) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nálam is van ilyen Fatality Killer lapnál de az okára még nem jöttem rá. Win 8.1 Illetve ha a bekapcsoló gombal kapcsolom ki a gépet akkor csinálja de ha rendessen a leállítàsra megyek egérrel akkor nem.. Legalábbis mióta így teszek nem volt gond..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#43) Savanya


Savanya
addikt

Használ valaki PCI-E hangkártyát az utolsó 16x pci-e slotban Extreme 4 lapnál? Miért veszi olyankor le a vga slotját 8x-osra ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#44) s1ru2 válasza Bacusuz (#41) üzenetére


s1ru2
senior tag

Én sem tudom sleepelni. Egyből felébred miután elalszik...

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#45) Mahrenburg válasza Savanya (#43) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

A x16-os kiosztás a 3 teljes PCIe-slotra érvényes, azaz ha egy második slotot is használatba veszel, akkor x8/x8-ra osztja, ha mindháromban van bővítőkártya, akkor x8/x4/x4 osztásban működik. Specifikációk-->Bővíthetőség / Csatlakozók-->Slotok

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#46) Savanya válasza Mahrenburg (#45) üzenetére


Savanya
addikt

Köszönöm . :R ASUS lapnál szerencsére ami előtte volt , ott nem osztotta le .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#47) s1ru2


s1ru2
senior tag

Valakinek sikerült már CL8 alatt működésre bírni ramokat?? Nekem egész egyszerűen nem akarja.. :S Pedig a modul tudná, de 8-8-7-24 alá 1.35 el nem tudok bemenni. Gyárilag 7-8-7-24 lenne.

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

(#48) Bacusuz válasza s1ru2 (#44) üzenetére


Bacusuz
őstag

Rá kéne jönni mi lehet az oka

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49) noby válasza Mahrenburg (#45) üzenetére


noby
aktív tag

ez a többi lapnál is így müxik mert nem sok értelmét látom akkor nem veszek bele hangkártyát pedíg szerettem volna nekem is extreme 4em van.

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#50) Mahrenburg válasza Savanya (#46) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Savanya - Szívesen! Milyen Asus-lapod volt?

Savanya, Noby - Igazából a x1-es slot használata lenne az ideális, de az Extreme4-en sajnos nem szerencsés az elhelyezkedésük, mivel mindkettő közvetlenül az elsődleges PCIe-slot felett/alatt van.

Az Extreme4-en is "Purity Sound" van, mi a véleményetek az integrált hangkeltőről?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.