Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) embe válasza embe (#300) üzenetére


embe
nagyúr

Úgy látom itt profilokat lehet létrehozni, és nincs automata mód. Milyen profilt használtok?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#302) n0tr3adY81 válasza embe (#301) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Nálam az i5 4570 CM Hyperslim 412-vel silent profilon (660rpm) 28-30 fok idle, 40-45 terhelve. 1 szívó ventivel hátul, az is szintén silent profilon. Szerintem leveheted silentre :)

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#303) embe válasza n0tr3adY81 (#302) üzenetére


embe
nagyúr

Azon van most. Csak a házam szigetelt, és azért szeretném ha esetleg melegedne, akkor nőne a fordulat.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#304) csucsbicep válasza embe (#300) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Biosban egyedileg is tudod állítani, hogy x fokhoz y ventilátorfordulat tartozzon.

Tudsz amúgy tuningolni vele?

(#305) embe válasza csucsbicep (#304) üzenetére


embe
nagyúr

Tudom, ez a costum mód. Végül is nem K-s procit vettem, csak egy sima 4670-est. Szerintem ez is hozza azt amit a másik 4GHz-en. A vga cserén vakarózok. Egy 770-esre gyúrok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#306) csucsbicep válasza embe (#305) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ez is 3,6-on megy 4 magon turbóval, ha jól tudom. Igen kb. pariban van a 4GHz-es ivy i5-el.

Lappal elégedett vagy?

(#307) embe válasza csucsbicep (#306) üzenetére


embe
nagyúr

3,8
Majd kiderül. Eddig egy ASRock lapom volt, az is AMD, és gariban cserélni kellett. Rossz ómen. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#308) csucsbicep válasza embe (#307) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

De a max turbót 1 magon tudja, legalábbis korábban így volt.
Én is így vagyok, inkább nem mondok erről a lapról semmit. :D

(#309) korcsi válasza embe (#303) üzenetére


korcsi
veterán

Silent (és a standard meg a performance) módban is emeli a fordulatot számot a hőmérséklet függvényében!

A-Tuning-ban programban a "fan-tastic" tuning menüpont alatt meg tudod nézni a karakterisztikát.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#310) embe válasza korcsi (#309) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Azt a progit még nem tettem fel. De megnézem. Csak közben a fiam is játszott nem keveset, én meg tesztelgettem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#311) Doky586 válasza embe (#310) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bios-ban is állítható: [link] [link] [link] [link]

(#312) embe válasza Doky586 (#311) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! De ezt tudtam eddig is, hisz ezt írtam, hogy van a costum mód amiben az értékeket neked kell megadni. Nekem meg olyan kellene, ami automatikusan változtatja, nem nekem kell állítgatni.

Most egyébként egy Sandisk USB3-as pendrivval küzdök, mert a ház usb3-as csatija nem ismeri fel. Ha az USB2-esbe dugom ott jó.
Ha az usb3-asba dugok egy usb2-es pendrivot azt látja.
Csak usb3-asban az usb3-as cuccot nem. Pedig fenn van a gyári oldalról az usb driver.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#313) csucsbicep válasza embe (#312) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem, ha Silentre teszed ott jól szabályozza.

(#314) embe válasza csucsbicep (#313) üzenetére


embe
nagyúr

Most beállítottam a ház ventiket silentre, a cpu hűtő ventijét meg egy egyéni konfigurációra.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#315) Doky586 válasza embe (#312) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor nem értem a problémád...
Nem mindegy hogy ugyanazt win alól vagy a bios-ból állítod be..?

(#316) embe válasza Doky586 (#315) üzenetére


embe
nagyúr

Lusta vagyok gondolkodni. Legyen a biosban egy automatikus mód, "... oszt csókolom.."

Szerintem a silent módban nem emeli a fordulatszámot.
De az usb3-as pendrive nem akar még mindig működni...

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#317) n0tr3adY81 válasza embe (#316) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

De, biztosan emeli. Kínáld meg egy kis prime95-el, és az alaplapi szoftverrel ellenőrizd le 1 óra múlva.

Nálam 4 óra game után 1000-1050 rpm-en ment 660 helyett. Több mint a silent, kevesebb mint a standard (1200).

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#318) Doky586 válasza embe (#316) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Legyen a biosban egy automatikus mód, "... oszt csókolom.." "
Van. Az a neve hogy "Standard Mode"...

"az usb3-as pendrive nem akar még mindig működni..."
Telepítsd a driverét...

[ Szerkesztve ]

(#319) embe válasza Doky586 (#318) üzenetére


embe
nagyúr

Ha párat visszaolvasol.....ott van. Telepítve van.

De majd egy tiszta telepítés után kiderül hogy hogyan működik. Most nincs időm egy teljes telepítésre. De így ez eddig soha nem jelentett problémát.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#320) embe


embe
nagyúr

Most újra akarom telepíteni, és ott tartok, hogy a W7 telepítő elindul, de nem látja az usb2-es aljzatba dugott egeret a telepítő. :W

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#321) embe válasza embe (#320) üzenetére


embe
nagyúr

Megoldva. Van egy kis kavarodás nálam az usb csatikkal. :DDD De remélem az lesz, hogy kiismerem, és annál jobban fogom kedvelni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#322) gg72


gg72
veterán

Sziasztok!
Anyósoméknak állítok össze egy irodai gépet (semmi tunning, VGA és játék) SSD-vel és 4GB RAM-mal. Alaplapból az Asrock B85M Pro4-ra gondoltam, de az alaplapos topicban inkább a Gigabyte GA-B85M-D3H típust ajánlgatják. Kérdésem az lenne, hogy akinek Asrock lapja van, mennyire elégedett vele?

(#323) korcsi válasza gg72 (#322) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem ilyen Asrock lapok van, egy i5-el és egy 7970-el és úgy néz ki nincs vele probléma.

Szerintem ha nincs nagy baj az alaplappal, instabilitás ilyesmi, akkor a szolgáltatásokat kell megnézni, mi az amit nyújt mire van szükség stb.

Megnéztem a Gigabyte-ot, szépen összerakott lapnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#324) gg72 válasza korcsi (#323) üzenetére


gg72
veterán

Az az igazság, hogy nekem is a stabilitás lenne a legfontosabb, többet a Giga lapja sem tud, ott előnynek hozzák fel a jobb/komolyabb áramellátást, tápkört (Hybrid digital power engine) + bordázottak MOSFET-jei. Viszont beleolvastam a topicjába és néhányan panaszkodnak rá ilyen-olyan okok miatt: [link]
Ezért is haljok most az Asrock felé + picit olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#325) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

z87 Ex 4-ről már sok mindent tudunk, de Ex 6-ról kevesebbet. Miért lenne érdemes utóbbira 10k-val többet kiadni? Kettővel több SATA3, de egyel kevesebb USB3.0 és USB2.0 végett?
Modellek összehasonlítása itt.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#326) ambatenator válasza gg72 (#322) üzenetére


ambatenator
csendes tag

Heló!

Nekem is ilyen alaplapom van i5-ös procival. Én semmi problémát nem tapasztaltam, miután veszek majd tápot hozzá, nyomatom is rajta a játékokat :DD

[ Szerkesztve ]

(#327) smiti válasza gg72 (#322) üzenetére


smiti
addikt

A fiamnak lett egy ilyen összeállítás: ASROCK B85M Pro4 & INTEL Pentium G 3420 -al. Mondhatnám tökéletes. Közel fél év alatt nem volt vele semmi gond.

(#328) gg72 válasza smiti (#327) üzenetére


gg72
veterán

Kösz mindenkinek. Én egy G3220-at tennék bele és csak alap dolgokra (office + net) lenne használva, semmi játék és tunning, a legfőbb dolog a stabilitás és megbízhatóság.

(#329) gg72 válasza smiti (#327) üzenetére


gg72
veterán

Kicsúsztam a szerk. időből:
Korábban volt már Asrock lapom, az bekapcsoláskor erősen felpörgette a ventiket, ez is ilyen?

(#330) smiti válasza gg72 (#329) üzenetére


smiti
addikt

Nem rémlik ilyesmi, bár az is igaz, hogy egy Antec P180 miniben van a konfig és max.1000-es fordulatú ventik vannak benne. De majd megnézem.

(#331) gg72 válasza smiti (#330) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz. Nekem is Antec házban lesz, csak NSK4000B II-ben. :)

(#332) Ottó58


Ottó58
senior tag

Az előző hozzászólásokhoz: Több évig Giga lapjaim voltak, többször probléma is volt velük. Este működött a hangkeltö (P35) reggel már nem, (gari).
Bios frissítés után egy másik lap sosem indult elsőre, volt hogy nem tetszett bizinyos RAM.
Ezután váltottam ASRock lapra, lekpogom a z87 már sokadik lapom azóta, egyikkel sem volt gond.
Több csati, Jó fázisellátás (12fázis Extreme4), modernebb hangkeltő stb. Ja a Duron (1,3MHz) proci alatt is ASRock lap van és MŰKÖDIK! Pedig akkor még leányvállalatként termelt.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#333) xuldar válasza xuldar (#160) üzenetére


xuldar
őstag

Kiderült, mi volt a probléma. A videokártyán kezdett ciripelni valami, 3 hete már szabad füllel is hallhatóan, de kizárólag 3D-ben. A mikrofonba is annyira belezavart, hogy mások szerint olyan volt, mintha egy vasöntödéből beszéltem volna.
A videokártya elment garanciális cserére, azóta megszűnt minden zavaró tényező. Hogy mehet át ennyire az egyik alkatrész elektromos zaja a másikra?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#334) n0tr3adY81 válasza xuldar (#333) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Erre bőven megfelel egy félig kiszáradt kondenzátor a feszültségszűrő körben.

Nálam 3 -mint utólag kiderült hibátlan- vga lett cserélve, mert 3D-ben, emelt órajelen halvány vízszintes úszó vonalak jelentek meg. D-Sub-on csinálta, HDMI-n nem. Tele van a net ezzel az anomáliával, de a monitorcserén kívül senki nem talált még más megoldást.

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#335) gg72


gg72
veterán

Memória szorzót hol lehet állítani a B85M Pro4 lap UEFI-jében? Sikerült olyan procit vennem (G3220), ami csak 1333-on hajtja a ramokat, de [itt] azt tanácsolták, hogy egyszerűen csak emeljem fel a szorzót. De nem igazán igazodom el az UEFI-ben...

(#336) korcsi válasza gg72 (#335) üzenetére


korcsi
veterán

Ha működik akkor itt:

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#337) gg72 válasza korcsi (#336) üzenetére


gg72
veterán

Sajna nem, max. 1400-ig tudtam állítani, de sebaj, netezés + office közben úgysem számít a különbség. Azért kösz.

(#338) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok

valaki leírná nekem szájbarágósan mit hova dugjak az alaplapomon?
Bekapcs + reset jó ,de hdd led és power led nem világít a házamon.
És marad egy pin a lapomon ami nem lesz felhasználva....
alaplapi csati:

ház csatlakozói:

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#339) korcsi válasza Bacusuz (#338) üzenetére


korcsi
veterán

Fordítsd meg a led-ek vezetékeit, mert lehet nem jó a polarítás, illetve bios-ba ellenőrizd a "good night led" opciót.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#340) Bacusuz válasza korcsi (#339) üzenetére


Bacusuz
őstag

túl vagyok rajta köszi.
más 5leted esetéeg?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#341) Tragger válasza Bacusuz (#338) üzenetére


Tragger
tag

Így próbáld. Figyelj a nyilacskák helyzetére a csatlakozókon, mert ha jól tévedek az jelzi a + véget. A Power Led-nél rá kéne jönni, melyik a + melyik a -.

(#342) Bacusuz válasza Tragger (#341) üzenetére


Bacusuz
őstag

jajj köszi ez a kép sokat segít. :R
a power led megoldódott köszönet korcsinak, :R
de a hdd led így van bekötve még sem megy.
esetleg valami bios beállítás nem lehet?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#343) Tragger válasza Bacusuz (#342) üzenetére


Tragger
tag

Akkor marad a BIOS-ban keresgélés, igen.

(#344) Bacusuz válasza Tragger (#343) üzenetére


Bacusuz
őstag

már az is megoldódott

köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#345) dbius válasza Bacusuz (#344) üzenetére


dbius
veterán

Mi volt a megoldás? - ha már felvetetted, jó lenne tudni, már csak okulásképp is - :R

(#346) Bacusuz válasza dbius (#345) üzenetére


Bacusuz
őstag

HDD lednél Tragger képe segített , a PWR lednél meg nem tudom.
Először BIOSban kapcsoltam a good night ledet autorol enabledre de semmi.
Majd az Asrock FStream tuning programban állítottam be a good night ledet napocskásra.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#347) korcsi válasza Bacusuz (#346) üzenetére


korcsi
veterán

good night led-et disabled-re kell kapcsolni, hogy működjenek a ledek!

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#348) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok!

Elnézést hogy AMD-sként ide pofátlankodok,de van kis gondom,nálam az A88X-es Asrock lapon a biosban nem működik az UEFI Tech Service, Easy Driver Installer és az Internet Flash sem, csak annyit kérdeznék hogy ez nálatok Intel Z87-es(és a többi (8x)lapnál is meg van a biosban.

Ezen kívül néha a Loadline beállításnál lefagy a bios.

Azért kérdem mert kíváncsi vagyok hogy ez általános Asrock bénázás és minden új A-Style-os lapra igaz-e vagy csak az FM2+os lapok biosát b@szta el az Asrock.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#349) dbius válasza Bacusuz (#346) üzenetére


dbius
veterán

Köszi.

(#350) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Még egy kérdés bekötéssel kapcsolatban.
A házamon van egy power led meg egy hdd led(a két led megegyezik).
A power led sokkal erősebben világít.
Ha felcserélem őket akkor is a power ledre dugott világít erősebben.
A BIOS-ban ki van kapcsolva a good night led.

Mitől lehet szerintetek?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.