Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:03

LOGOUT.hu

ASRock 8-as és 9-es sorozatú (LGA 1150) alaplapok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) korcsi válasza pinnacle (#2700) üzenetére


korcsi
veterán

Az összes foglalatot kipróbáltad?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2702) pinnacle válasza korcsi (#2701) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, minden variáció megvolt. 4 RAM-al pörögnek a ventilátorok, de nem tölt be a Windows. Lehet, hogy a Kingmax 4GB 1600Mhz-al lesz a probléma? Úgy emlékszem régebben is csak a Gigabyte alaplapok "szerették" a Kingmaxot. Egyébként mindegy az alaplapnak, hogy 2 vagy 4 slot foglalt? 4 nem terheli jobban?

[ Szerkesztve ]

(#2703) 128bit


128bit
tag

Sziasztok
AMD röl váltok most intelre.
Veszek most egy ASRock Z97 EXTREME 3 lapot .
Az a kérdés,h mennyire finnyások ezek a lapok memoriábol .
Van a mostani gépben 4x4 Gb 1333 mindenféle keverék memo .
Fognak menni ebben a lapban ?
köszi

Illetve tuningra jó lesz egy i5 4690k hoz?

[ Szerkesztve ]

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#2704) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Cpu fan speed-et BIOS-ban hogy érdemes hozzárendelni a hőfokokhoz? Nálatok, hogy van beállítva?

Nálam 5°C-os lépésközökben így néz ki, de ezt most csak nagyjából dobtam össze, miután visszakaptam az alaplapom:

45°C-ig 15%-on pörög
50°C-ig 50%
55°C-ig 75%
60°C-ig és fölötte 100%.
Kritikus hőmérséklet 80°C.

Tavaly júliusban egy 3 perces stressz tesztnél ment eddig csak 50°C fölé, akkor is megállt 54-nél, ha lehet hinni a szoftveres adatoknak.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#2705) Peterbilt379


Peterbilt379
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Asrock B85M-GL alaplap.

Minden bekapcsoláskor beindul majd 1 vagy 2 mp után leáll és beindul, ekkor már megy rendesen.
Ezt miért csinálja?

Néztem bios beállítást és volt bios update is, de akkor is csinálja.

Winyók ezt nagyon nem szeretik ezért szeretnénk megoldani, hogy ha bekapcsoljuk akkor ne kapcsolja ki be magát.

(#2706) #45997568


#45997568
törölt tag

Hali,

kisbaratom ilyen lapba tenne ilyet, a tamogatas a lapon Gen2, az SSD-n Gen3, probalta-e mar valaki esetleg, vagy mit gondoltok, menne-e az SSD ebben a lapban rendesen?

(#2707) lsc


lsc
nagyúr

Asrock Z87 extreme4 lap, nehezen indul /megy majd fél percig majd újraindítja magát és onnan megy/, ha elindul a debug egy /szerintem/ b betűt mutat. Ha ki akarom kapcsolni winból kilép, monitorról elveszi a jelet, de nem áll le csak ha a tápnál áramtalanítom. Vélemény?

Az élet kegyetlen .

(#2708) PAtr0n válasza lsc (#2707) üzenetére


PAtr0n
addikt

Ugyanez van nekem is, szerencsére már 3 éve gond nélkül. Próbálj meg full BIOS restore-t, vagy tegyél fel másikat. Ez a leggyorsabb módja kideríteni, hogy csak ennyi volt e abaj. Aztán. Ha nem jön be, VGA ki, CPU-ban kapcsold be a iGPU-t, nézd meg úgy, aztán memóriákkal szintén így. Hardver is csinálhat ilyet. Kényes kérdés, de mikor volt utoljára kitakarítva a gépház? Én ezek mentén indulnék el. ;)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#2709) lsc válasza PAtr0n (#2708) üzenetére


lsc
nagyúr

Most lett összerakva, tiszta a cucc. Röhej hogy most próbáltam egy kis stalkert, tökéletesen megy. Még variálok, de lehet felrakom újra a wint.

Az élet kegyetlen .

(#2710) lsc válasza PAtr0n (#2708) üzenetére


lsc
nagyúr

Új biosz fent, sikeres. "Alaplapi" vgaval van hajtva, 99-es hiba, ez elméletileg pcie hiba, de az rx 480 benne sincs. Ki nem kapcsol, elmegy a leállításig, de resettel kell lelőnöm /ez valószínűleg win hiba, következő annak az újrarakása/.Tökön bököm magam.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2711) lsc válasza lsc (#2710) üzenetére


lsc
nagyúr

Más ötlet, esetleg megoldás valakitől?

Az élet kegyetlen .

(#2712) lsc


lsc
nagyúr

No, új win sok mindent megoldott, van két ismeretlen eszköz amihez sehol nem találok drivert:
Intel(R) Z87 LPC Controller - 8C44
Microsoft ACPI szabványnak megfelelő rendszer

A gépet újra tudom indítani, az most már megy, viszont kikapcsolásnál csak lelövi a képet, billentyűzetet, de nem áll le csak hosszú bekapcsológombra. Már többféle csipszet drivert föltettem, egyik sem telepíti ezt a két eszközt.
Tipp valakitől?

Az élet kegyetlen .

(#2713) Dobi 562 válasza lsc (#2712) üzenetére


Dobi 562
addikt

Tedd fel a legújabb iobit Driverbooster-t és próbáld azzal, hátha.

(#2714) lsc válasza Dobi 562 (#2713) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi a tippet, már csak a z87 controller maradt, pedig elméletileg ahhoz is rakott friss drivert.

Az élet kegyetlen .

(#2715) lsc válasza lsc (#2714) üzenetére


lsc
nagyúr

Még annyi jutott eszembe, megpróbálom feldobni a win10-et /év végéig tervben volt/, az elméletileg mindenhez új drivert rak, hátha.

Az élet kegyetlen .

(#2716) Dobi 562 válasza lsc (#2715) üzenetére


Dobi 562
addikt

Azt hittem eleve Win 10-zel probalkozol. :)

Nekem H97 chipsetes lapom van es a hangkartyan kivul az osszes driver-t felrakja automatikusan a Win10. A Driver Booster meg segit frissiteni nehanyat. Nem kene hogy egy Z87-es lap gondot okozzon neki.

Meg annyi, hogy a tuningot addig felejtsd el amig a rendszered nem teljesen stabil, bar gondolom nem OC-ztal egyenlore semmit, pont emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#2717) lsc válasza Dobi 562 (#2716) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen, egyelőre alapon megy, de hát azért vettem k-s procit hogy tuningoljam. Hétfőn feldobom a 10-et aztán meglátjuk.

Az élet kegyetlen .

(#2718) Awesome Zoll


Awesome Zoll
csendes tag

Sziasztok!
Mi lehet annak az oka, hogy az AsRock H81M DGS R2.0 alaplapomon a hátsó audió csatlakozóba fejhallgatót dugva az első pillanatban jön a hang, aztán elnémul? Egy darabig volt beledugva egy kis hangszóró, az szólt rendben, aztán már jó ideje csak fejhallgatót használok az előlapi csatlakozóban, de most valamiért bedugtam hátra, és ez történik. Sokszor egyáltalán nem szólal meg, néha-néha egy pillanatra hallom a hangot, de aztán semmi. Ha mozgatom, forgatom a jack dugót, semmi sem vátlozik.

(#2719) SyMbioTe

Sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem, hogy van egy B85M Pro4 alaplapom. No, ez nemrég ki lett cserélve egy teszt erejéig egy H81M-HDS-re. Azóta ezzel a lappal azt produkálja a gép, ha kikapcsolom, és leáll, minden ventilátor felpörög. (VGA/Proci/Táp is). Lenyomom a tápot, és újra vissza, akkor ugya leállnak rendesen. Kérdés, ez valami beállítási probléma, vagy hiba?
Gép jelenleg csak asztalon van összerakva, nincs házban, és ha az számít valamit, hátulján az Ethernet port és az alatta lévő 2 usb nem működik.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#2720) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Van egy Asrock B85M alaplapom, amin nincs hang. A zöld csatlakozóba van bedugva a Hangszóró, Windows 10 oprendszer van a gépen, a legfrissebb realtek drivert is próbáltam, de az alaplap oldaláról is próbáltam a drivert, de semmi. A Windows-os hangkezelő mutatja, hogy kiadja a hangot, azaz mozog a hangerő skála, de mégsem jön ki semmi. A gép érzékeli is, ha ki/bedugom a Jack-t, de semmi.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#2721) atti1848 válasza SyMbioTe (#2719) üzenetére


atti1848
senior tag

Szia.

Nekünk a munkahelyemen a Management Engine driver csinálta ezt, folyton lefrissítette a Windows és ha nem a gyári driver volt fent, akkor nem tudott leállni. Próbáld meg az alaplap driver letöltő oldaláról leszedni a hozzávalót.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#2722) EV6


EV6
csendes tag

Sziasztok! Nincs valakinek egy eladó Z97E-ITX/ac alaplapja? Imádtam ezt a lapot, sajnos a tegnap éjszakai villámlás magával vitte... Ha nem találok használtan, vehetek lapot, procit, ramot, pedig nem akartam cserélni.

(#2723) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Sziasztok!

Mennyivel nagyobb kockázat egy H81 Pro BTC R2.0-s lapot megvenni, mint egy akármilyen másik H81-est? Elég sok van belőle aprón. Mi a tapasztalat vele? Csak egyszerűen népszerű, mert ár-értékben jó, vagy sok vele a baj? Ritkán járok BP-en, így limitált opcióim vannak használt piacon, ha személyesen akarom átvenni, egy ilyenből viszont láttam helyben jó ajánlatot procival, RAM-mal.

(#2724) G33Z@


G33Z@
tag

Üdv mindenkinek! Egy kis segítséget, vagy megerősítést szeretnék kérni: van egy Asrock Z97 Extreme 4 deszkám, amin eddig a PCI-E foglalatokban egy Vega56 és egy Xonar DGX hangártya csücsült. Ma beleraktam egy harmadik eszközt is, ami egy sima gigabites TP-LINK hálókártya. Ettől fogva nem indult a gép, amíg az alaplapra nem tettem még egy négy tűs molex tápcsatit. (Innentől elég kényelmetlenné vált a kábelezés, tekintettel arra, hogy a VGA-nak is össze kellett hozni a 2x8 pines tápellátást, bár ez most lényegtelen)
A kérdésem annyi lenne, hogy utána olvasva a gyártó csak akkor ajánlja a plusz molexet, ha három GPU van a gépben. Nos nekem csak egy, meg két másik kiegészítő... A gép elindult, egyenlőre rendben működik, de nem hagy nyugodni, hogy jól jártam el, nem gond hogy nem három VGA, hanem sokkal kisebb fogyasztású eszközök miatt plusz feszt adtam az alaplapnak? Köszönöm a választ előre is :-)

[ Szerkesztve ]

(#2725) korcsi válasza G33Z@ (#2724) üzenetére


korcsi
veterán

Nem probléma, a kérdés, hogy miért volt rá szükség.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2726) G33Z@ válasza korcsi (#2725) üzenetére


G33Z@
tag

Magam sem tudom. Másik alaplapon használtam eddig, míg nem cseréltem erre.
Óvom az alaplapi LAN chipet :)
De ha azt mondod értelmetlen végül is ki lehet venni, bár sajnos jártam már úgy, hogy egy villámlós este kilőtte az alaplapit.
:R

[ Szerkesztve ]

(#2727) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy az ASRock Fatal1ty Z97 Killer teljes mértékben ki tud használni egy ADATA XPG SX6000 128GB M.2-es SSD-t?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2728) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Akarok egy külső power-gombot csatlakoztatni egy Asrock B85 Pro4 alaplaphoz, de a powerSW, power led...stb. csatlakozókat az alaplapon foglalja a CoolerMaster ház power gombja, ledje stb.
Hogyan lehetne csatlakoztatni mégis az alaplapra egy ilyen eszközt?

(#2729) korcsi válasza huan (#2728) üzenetére


korcsi
veterán

Vagy a ház vezetékeit lecsatlakoztatod és megszűnnek működni, vagy le kell párhuzamosítani a vezetékeket, bár a ledek működése ilyen formában kérdőjeles lesz. A nyomógombok működni fognak.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2730) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
z97 oc formula lapomban gondolkodok egy m2 ssd vásárlásán rendszernek .
van köztetek aki így használ hasonló lapot? , ha igen írja meg hogyan legyen szíves.
köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2731) kokuszdio01 válasza Bacusuz (#2730) üzenetére


kokuszdio01
csendes tag

Szia!
Én 4 napja használok. Asrcok Z97X killer alaplap és Sk Hynix NVMe 256GB SSD-t.
Egyetlen egy hátrány van, hogy a lap csak PCI 2.0 2x, míg a SSD PCI 3.0 3x, így kicsit "lassabb".
Illetve a hőfok, de majd tervezek rá venni egy bordát, hogy ne legyen forrófejű :) .

[ Szerkesztve ]

(#2732) Bacusuz válasza kokuszdio01 (#2731) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi, sokat segítettél.
én egy 960 evon gondolkodtam, de akkor ez kb olyan lenne, mit egy trabantba f1 üzemanyagot tölteni :Y

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#2733) Doky586 válasza kokuszdio01 (#2731) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi hátrányát nem érzed a 'sebesség vesztésnek', legfeljebb a haverok közt rendezett farokhossz versenyen nem kerülsz dobogóra.. :DD

(#2734) kokuszdio01 válasza Bacusuz (#2732) üzenetére


kokuszdio01
csendes tag

Szívesen.
Sata 3 csatis SSD-nél gyorsabb, de nem érezhető, legalábbis Windows 10 ugyan olyan fürge, mint az előző ssd-vel. Én csak azért cseréltem le, mert így a régit le tudom majd cserélni egy nagyobbra és nem a jelenlegit terhelem majd amin a rendszer fut.

Doky586:
:)
Persze nem olyan hátrány, de mivel nem teljesen tudja a sebességét így mégis csak az.

[ Szerkesztve ]

(#2735) Gamer21


Gamer21
tag

Üdv!
Olyan probléval fordulnék hozzátok, hogy eljátszottam a gondolattal hogy mi lenne ha meg frissíteném az Asrock Z97x Killer Fatal1ty alaplapomon a biost! És a biosban van egy olyan funkció hogy magának megkeresi és letölti az új biost és fel is telepíti.

A jelengi verzió 1.50! Talált is frissítést 2.60 és mikor rá kérdez hogy telepítí kívánja? Le okézom, és utána azt írja ki hibának hogy a telepítés nem lehetséges mert nincs internet kapcsolat! Mikor van internet kapcsolat mert amikor elindítja a keresést a friss bios után akkor nincs olyan problémája, de mikor le kell neki tölteni akkor meg már nem tudja!

Bioson belül volt még olyan beállítás hogy melyik regióban keresse a frissítést,.alapból automatán volt, átállítottam Europa de az sem segített!

Valaki futott már ilyen jellegű hibába?

Ha rossz tropicba írtam a problémámal kapcsolatban az ért elnézést kérek előre is!

[ Szerkesztve ]

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#2736) stewekalina válasza Mahrenburg (#1) üzenetére


stewekalina
újonc

Szia!
Árakat kaphatnék?

(#2737) Mahrenburg válasza stewekalina (#2736) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Szia!

1150-es foglalatú alaplapokat már nem nagyon lehet újonnan kapni.

Csak ezt találtam.

Milyen processzorhoz keresel alaplapot?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#2738) mézi123


mézi123
tag

Üdvözlet mindenkinek! Nem rég birtokomba került egy Asrock z97x killer lap. Minap nekiálltam összerakni, vettem bele egy olcsó alap procit, hátha nem jó a lap és ne bukjak nagyot. A történetet: az operációs rendszer/Win7/ telepítése közben többször is újraindul a rendszer. Na, itt érdekes a dolog számomra. Régebbi lapnál újraindul 1x oszt jó napot, itt viszont harmadjára áll fel a betöltés. Mi értelme van neki , annyit tudok erről a valamiról, hogy Boot Failure Gurd és Boot Faliure Guard Count -utóbbi 3-ra van alapból állítva . Nem bazirgáltam a beállításokat. Örültem , hogy felraktam az OP rendszert meg a drájverokat. Először azt hittem berosált a gép mikor az újraindiulásnál elkezdett felpörögni leállni majd szünet , utána felpörög leáll mgint szünet, megint felpörög majd folytatódik a telepítés. Szóval akkor ez így működik ezeknél a lapoknál? Vágülis mindent feltelepítettem , rendesem működik a gáp nem hiányol semmit.Csak nagyon szokatlan, hogy egy újraidulás több fázist igényel.Meg sok idő mikor a drájverek telepítésénél újraindítás van. Boot Faliure Guard Count-ot ki lehet kapcsolni, mi történik ha ki van kapcsolva?

(#2739) Hofeher


Hofeher
aktív tag

H 87 alaplap képes m.2 pcie adapterböl botolni

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#2740) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok

Szeretnék segítséget kérni.
A lapra 3 HDD van dugva, eddig tökéletesen működött. Tegnap az egyik hdd nem látta. Áramtalanítottam, a csatlakozókat megmozgattam, jó lett. Ma 2 hdd-t nem lát.
Win10 van a gépen.

Döglődik a lap vagy mi lehet a gond?
Köszi

(#2741) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot, urak!
Valakinek van tapasztalata Asrock Z97 Extreme lapokról? Van ennek szokásos betegségei? (úgy értve hibái)
Előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#2742) ymester18


ymester18
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék.
Adott h81m-vg4 r2.0 alaplap
4570 processzor alap óra jel 3,2 ghz eszt szeretném megemelni 3,6 GHz re ,részletes leírásban műveletek vegzeseben tudna valaki segíteni?
Válaszokat előre is köszönöm.

ymester18

(#2743) hyperst


hyperst
tag

Üdv
Adott egy asrock killer fatality z97-es lap. Próba kép vettem bele egy Kioxia 128gb ssd (m.2)
Szerény angol tudással fórumokon néztem hogy az írás/olvasás sebessége az nem lesz teljes de gyorsabb mint az ssd. Ezzel tudnék együtt élni :K . Viszont a bios nem látja igy nem bootolhato. Lemez kezelőben tudtam formázni tehát használható. Eddig 1.30 bios volt rajta ezt frissítettem 2.50-re. Forumok beállításai szerint másoknál biosban látható az m.2 ssd. Valakinek valami ötlet aki használ még ilyen lapot vagy volt tapasztalata ilyennel hogy mit nézhetnék még meg?

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#2744) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

Van egy ASRock Z97 Fatal1ty killer alaplapom.
Ha nem kapcsolom be a gépet egy napig ( tehát kb. 24 órán keresztül) akkor magától bekapcsol.
Viszont Biosban sehol sem találtam olyan beállítást hogy hol tudom ezt kikapcsolni.
Tudnátok ebben segíteni hogy hol találom ennek a beállítását?
:R

Walking Dead

(#2745) Tails111 válasza N.Ferry (#2744) üzenetére


Tails111
aktív tag

ASRock 97 Extreme 6 ugyanez a jelenség nálam is megvan.

(#2746) Krumplihold


Krumplihold
friss újonc

Sziasztok!

Hoztak hozzám egy gépet amiben egy B85M-Pro4 lap van. A probléma az vele (a mellett hogy a win10 nem indul), hogy semmilyen pendrive-ot nem hajlandó felismerni. BIOS a legfrissebb 2.50 (bár már kipróbáltam a 2.60-os bétát is). Már alaplap szinten sem ismeri fel az eszközt, de a bill., egér az működik.
Ha a menüben az USB kontrollert és paramétereit állítgatom, max azt tudom elérni vele, hogy a billentyű és az egér se működik. USB-s külső hdd az megy. SD-kártyaolvasót szintén nem ismeri fel. USB LAN adapter szintén megy. USB wifi szintén. Azt is érdemes tudni, hogy az alaplapi 3V-os elem zárlatos volt (0V), de azt kicseréltem. Továbbá induláskor a CTRL+P nyomva a MEBX menüben az alapértelmezett admin jelszó beírásakor hibát ír, így ott semmi paramétert nem lehet állítani. Elvileg ezt sose használták és nem jelszavazták, BIOS resettel viszont ennek amúgy is vissza kellene állnia alapbeállításra. Egyenlőre feltettem cd-ről egy win7-et, hogy tesztelgessem. Eszközkezelőben minden rendben települt. Mivel kifogytam az ötletekből, így az lenne a kérdésem, hogy találkozott-e már valaki ilyen, vagy hasonló problémával, vagy van -e megoldása? Köszi. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.