Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 15:58:41

LOGOUT.hu

A topikba való írás előtt kötelezően elolvasandó:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Sziasztok!
Bár nagyon hozzámnőtt ez a fej (mint látható, elég sokáig nem akartam lecserélni) lehet mégis belevágnék egy saját avatarba.
Ebből: [link] esetleg tudna valaki avatart gyártani? :B Vagy esetleg, ha a test túl sok csak a fejből, vállból-fejből?
Nem igazán vagyok mestere a PH kompatibilis avatargyártásnak magam :B

(#5704) Ragadozó válasza Agostino (#5696) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Köszi :R

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5706) Ragadozó válasza Agostino (#5696) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Köszönöm mégegyszer... :R
Jó lesz ez a kép :R

Kedves modik:
Jó lesz így? #5696

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5707) Bordoi válasza Ragadozó (#5706) üzenetére


Bordoi
őstag

Nekem tetszik. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#5708) philoxenia válasza Ragadozó (#5706) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem is jó. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5709) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Köszönöm :R
Kidus-nak is tetszett a nagy kép, szerintem a kicsi is látható...
Akkor kérelmezni fogom...

Külön köszönet: Agostino és Jag fórumtársnak a munkájukért és türelmükért :R
Köszönet jár Kidusnak is a segítségért és türelméért.. :B

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5712) Kidus válasza Ragadozó (#5709) üzenetére


Kidus
őstag

Lenyeg a vegeredmeny, ami szerintem nagyon jo lett, foleg ha azt nezem, honnan indultunk :D

Assuming Control

(#5713) Ragadozó válasza Kidus (#5712) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Volt fejlődés:)
Köszönöm még1x a segítségedet

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#5719) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Izé, igazán nem akarok tolakodó lenni, és ha kell megtanulom hogy kell avatart szerkeszteni, viszont mielőtt elkezdeném valaki legalább véleményezné, hogy az #5701-ben linkelt képből ez egyáltalán lehetséges-e, szóval hogy jó alapanyag ehhez?

(#5720) Agostino válasza Szten Márs (#5719) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Lehetséges - részben. A múltkor néztem, de a teljes alakos valahogyan nem lett az igazi. Egy galléros, esetleg csak fejes viszont minden további nélkül megjátszható.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5721) Kampone válasza Szten Márs (#5719) üzenetére


Kampone
tag

link

Miert nem ez? :DDD

De ha ez neked jobban fexik

te tudod...csak a neved...

[ Módosította: Kidus ]

nem irok ala

(#5722) Szten Márs válasza Kampone (#5721) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tudom, csak a nevem... :D De már van legalább három south-parkos avatar. Mondjuk ha valami ötletesebb verzióban lenne a nevem, akkor esetleg. Ez a 3D animációs verzsön sem rossz végülis... és klappol is a névhez. De a lényeg, hogy sima south parkosat annyira nem igazán szeretnék, tényleg túl sokszor ellőtt már itt. És ami azt illeti a chibi-itachi kellően idióta ahhoz, hogy tetszen :DDD

Agostino:
Thx a véleményt :K Az egész alak bőőven nem élet-halál, de a gallér kifejezetten jót tesz, szerintem ha benntmarad. Legalábbis így a fejemben megjelenő képen :D

[ Szerkesztve ]

(#5723) Kidus válasza Szten Márs (#5722) üzenetére


Kidus
őstag

Szerintem is gallerral, jo kis avatart ki lehet hozni belole.

Kampone: nagy kepeket linkben pls legkozelebb, ne kepkent.

Assuming Control

(#5724) peterszky


peterszky
őstag

Érdeklődni szeretnék, hogy a 3 órás ban is eredményezi-e a min. 1 év+ "várakozási időt"? Nem is olyan régen kaptam egyet, kicsit elhamarkodottan írtam :B

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#5725) v.tom


v.tom
őstag

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Elkezdtem előre megszerkesztgetni a jövendőbeli arcképemet, és egész jól is sikerült a normál méret, de egyszerűen képtelen vagyok belőle összehozni egy nyormális kis méretűt, pedig nem is a legkisebb méretben készítem, mert 20x20-as képet csinálok. Mindig rossz lesz az eredmény. Azt szeretném megkérdezni, hogy miként tudnék jobb eredményt elérni kicsinyítéskor? Photoshop-ot használok. Nézegettem a GIMP-et is, de valahogy nem az igazi nekem... Nah szóval, átállítottam az image interpolation mode-ot bicubic sharper-re, deígy sem lett jobb a végeredmény? Valaki tud tanácsolni valamit? Vagy muszáj lesz kicsit jobban belenyúlnom a képbe?

(#5726) Jag válasza v.tom (#5725) üzenetére


Jag
senior tag

Azért lesz ilyen, mert Indexed Color módban próbálod lekicsinyíteni.
Állítsd át RGB color-ra, mindjárt érvényesülni fognak a beállítások.

(#5727) Jag válasza v.tom (#5725) üzenetére


Jag
senior tag

Azért lesz ilyen, mert Indexed Color módban próbálod lekicsinyíteni.
Állítsd át RGB color-ra, mindjárt érvényesülni fognak a beállítások.

(#5728) Jag válasza v.tom (#5725) üzenetére


Jag
senior tag

Azért lesz ilyen, mert Indexed Color módban próbálod lekicsinyíteni.
Állítsd át RGB color-ra, mindjárt érvényesülni fognak a beállítások.

(#5729) v.tom válasza Jag (#5728) üzenetére


v.tom
őstag

:) Köszi a segítséget, ki is próbálom. Párszor elment a post nem? :) Nálad is furán viselkedik a ph?

(#5730) v.tom


v.tom
őstag

Igazad volt, tényleg ez volt a probléma. Köszi a segítséget. Remélem ha eljön az ideje, akkor majd el is fogadják avatarnak a képeket. :R

(#5731) RoyalFlush válasza v.tom (#5725) üzenetére


RoyalFlush
őstag

A nagy képpel kapcsolatban néhány észrevétel:

- talán kissé erősek a kontúrok
- lehetne teltebb az arc és haj színe
- tükrözni kellene, hogy a fórum felé nézzen
- szélességében 7px-el lehetne keskenyebb (3px bal oldalt + 4px jobb oldalt felesleges).

Mielőtt a kis képet lekicsinyíted a színmódot állítsd át Színpalettáról RGB-re.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#5732) v.tom válasza RoyalFlush (#5731) üzenetére


v.tom
őstag

Igaz, megfogadom a tanácsaid, megnézem, miként mutatna átszerkesztve. :R

(#5733) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Hát, azvan, hogy nem jött össze. Szóval megcsináltam átlátszó hátterűre (gugli rulez :D ), így: [link] - igen nem tökéletes, vannak még helyek, ahol lehetne korrigálni, mert nem átlátszó az átlátszó, de ettől függetlenül ronda szerintem lekicsizve, konkrétan:

Namost ilyenkor mi van? :F Mert úgy véltétek és jómagam is úgy véltem, hogy jól fog kinézni avatarnak, de ez miez ami lett belőle? :D Mit szúrtam el?

(#5734) 7 válasza Szten Márs (#5733) üzenetére


7
addikt

Nem ertek hozza, de nem lehet, hogy az 5 hsz-szel elotted levo otlet neked is segitene? :)[link]

(#5735) RoyalFlush válasza 7 (#5734) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Vagy a kettővel felette lévő utolsó mondata :D

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#5736) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Nos, bevallom nem látom, hogy gif lekicsinyítésnél, mentésnél hol kéne színteret váltani, meg egyáltalánan mivan :D
Úgyhogy megcsináltam úgy, hogy a BMP-t, amiből az áttetszű hátterű GIF-et csináltam, na azt kicsinyítettem le először, és utána tettem giffé, így már nincs ez a szétesés-effekt.
Kicsit nagyobbra csináltam, valamint az átlátszóság határait is jobban meghúztam (közben látáskárosodásom is lett a pixelenkénti monitorbámulástól :DDD). Ez most túl nagy avatarnak (MOD: megnéztem megint, és ebben sem vagyok biztos. Már, hogy túl nagy lenne), de legalább emberien néz ki. Valamennyire. Talán.

Naszóval életképes-e? Ha igen akkor hogy tovább, mit pofozzak rajta? Ha nem, akkor teljesen zsákutca, és nézzek másik képet, vagy merre induljak neki újra?

[ Szerkesztve ]

(#5737) Hasek válasza Szten Márs (#5736) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Ha nincs ellenvetésed, akkor én is tettem egy próbát. ;)

Üdv. H

(#5738) Szten Márs válasza Hasek (#5737) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Dehogy van ellenvetésem, sőőt, köszönöm :R
Nagyon szép, egyenletes, recementes lett,és a felülete is sokkal jobban tetszik, ezt hogy érted el?
Ami nem tetszik, az a szeme, kicsit túlságosan is keskeny lett, nagyon vágottszemű.

[ Szerkesztve ]

(#5739) v.tom válasza Szten Márs (#5736) üzenetére


v.tom
őstag

Én kaptam az imént említett jótanácsot, és tényleg sokkal jobb eredményt lehet vele elérni. A Photoshop-ban a módok közötti váltást az Image/mode menüben találod meg.

(#5740) Hasek válasza Szten Márs (#5738) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Ha érdekel az arckép szerkesztés, akkor >ITT< olvasgathatsz, tanulmányozhatod. Még nincs befejezve, de idővel a hátralévő részeket is elkészítem, és közzéteszem. ;)

Szemét jobban felnyitottam:

Üdv. H

(#5741) Szten Márs válasza Hasek (#5740) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Köszönöm, ez egy hasznos logout lesz mindenképpen, de most úgy érzem tényleg kissé kifolyt a szemem, szóval pillanatnyi szünetet tartok, aztán nekiesek az olvasmányodnak :K

Ez a kép jobb lett egyébként. Csak az a baj, hogy egy másik szereplőre emlékeztet nagyon :DDD De tetszik. Egyébként köszönöm a segítséget, valahogy az az érzésem van, hogy én speciel nem arcképgyárosnak születtem.
Na majd beleolvasok az irámányba és kitalálok valami okosat belőle. De korántsem biztos, hogy tudok jobbat csinálni, kiderül :)

[ Szerkesztve ]

(#5742) Agostino válasza Szten Márs (#5741) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Egy akkor már tőlem is:

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5743) tiv83us válasza v.tom (#5725) üzenetére


tiv83us
veterán

Idezet az elso hsz-bol:

"FONTOS! Itt csak azok avatarját készítjük el, akik már a kérés pillanatában jogosultak."

Legyel szives visszaterni a topikba a keppel, ha arra mar jogosult leszel.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#5744) Szten Márs válasza Agostino (#5742) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

:Y
Okés, azt hiszem ez nagyon durván telitalálat :R
Méretre viszont nem kicsi? Mondjuk most így, hogy írom ezt a hsz-t a tiédet tudom hozzámérni, mintha kicsi lenne ahhoz mérten. (Mod: most megnéztem tiv83us-éhoz képest is, és ahhoz képest is ugyanezt látom) De lehet csak nekem rossz a szemmértékem.

[ Szerkesztve ]

(#5745) Agostino válasza Szten Márs (#5744) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Nem, nem rossz a szemmértéked, bár a dolog kicsit csalóka is. Mindkettőnk, vagyis Tiv és az én avatarom is 3 illetve 2 pixellel magasabb. Mindkét esetben azért, mert egy tincs túllóg az a kereteken - hozzá kell tenni, amikor ezek készültek, még nem volt ennyire szigorúan nézve a méretszabály. Indokolt esetben persze most is ki lehet csúszni a keretek közül, de itt nem tartom lényegesnek annyira. Az 50-es magasság megvan, széltében pedig 38, vagyis tökéletesen beleillik a 40*50-es favorizált keretbe. Oldalra ki lehet lógni, az nem vészes, magasságra kell ügyelni inkább.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5746) Szten Márs válasza Agostino (#5745) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor úgy tűnik pont két kakukktojás avatarral sikerült összemérnem :DDD
Gyorsan le is kicsiztem, hogy 20 pixel magas legyen a kicsi, így így néznek ki egymás mellett:

A kicsinek csórinak nagyon elkenődött a képe. Most pedig átálítottam RGB-re, betettem, hogy 20 legyen a magasság, és had szóljon. Mitől homályosodott el?

[ Szerkesztve ]

(#5747) v.tom válasza tiv83us (#5743) üzenetére


v.tom
őstag

Á igaz, elsiklottam felette. :R Valójában én csak tanácsért tértem be, mentségemre legyen mondva. ;)

(#5748) 7 válasza Agostino (#5745) üzenetére


7
addikt

Az a 38 valojaban 48 ;]

(#5749) peterszky válasza peterszky (#5724) üzenetére


peterszky
őstag

? :B

What else you gonna do on a Saturday?

(#5750) old gray


old gray
addikt

Hi

Pár hónapja felmerült a gondolat bennem, hogy egyedi avatart szeretnék igényelni. Segítséggel el is készült a nekem tetsző figura:

A "törvények" értelmében jogosult vagyok, azonban rosszalkodtam egyszer, így várnom kellett, mindezt ngabor2 hozta a tudomásomra, itt.

Kérdezném a tisztelt nagybetűsöket (és amennyiben az avatar elfogadható), hogy van-e akadálya az egyedi arckép igénylésének, azaz mehetek-e az arckép-request topicba. :U

üdv.
old gray

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.