Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 15:58:41

LOGOUT.hu

A topikba való írás előtt kötelezően elolvasandó:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Shadowfax válasza #19617792 (#999) üzenetére


Shadowfax
addikt

Köszi, de nem nekem lesz, hanem DigitXT kollégának. :R Én csak a képeket keresgéltem neki.
Amúgy nagyon klasszul néz ki. ;)

(#1002) tildy


tildy
nagyúr

Ebb[l kis t-kr0y;ssel syerintem ki lehetne hoyni j= hercg k;pet. [link]
Vagz ebb[l. [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1003) #19617792 válasza #19617792 (#999) üzenetére


#19617792
törölt tag

[kép]
[link]
[kép]
[link]

Szerintem elfogadható... ha nem tessék szólni!

ShadowFax: Tudom csak mellényomtam... :U

[Szerkesztve]

(#1004) DigitXT válasza #19617792 (#1003) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát, lehet, hogy az aktuális előírásoknak megfeleltethető lenne (persze csak átlátszó háttérrel;)), de nekem speciel nem jön be a kép (ha már karikatúra, akkor nem ilyen jellegű kéne, de amúgysem szeretnék viccet csinálni szegényből).:R

Shadowfax, tildy: ezek egész jók (bár az utóbbi kettő elég kicsi, ezért nehéz lehet vele dolgozni, de azért majd megnézem, mit tehetek (az 1002-es második kép pl. alapból is egész avatarszerű:D). Eközben persze még a gurukra is várok, hogy az eredeti elképzelést miképpen finomítanák, de azt hiszem még ha itt nem is felelt meg, amit készítettem, technikailag egyáltalán nem lett rossz, annak ellenére, hogy Photoshopot még élőben sosem láttam.:) Korábban kérdezte vki, hogy mivel lehet még értelmesen dolgozni ezen kívül, és én is csak megerősíthetem a választ: pl. a Paint Shop Pro-val, frankón.:))

[Szerkesztve]

(#1005) DigitXT válasza tildy (#1002) üzenetére


DigitXT
félisten

Csak próbaképpen: egész jópofa!:R

[kép]

(#1006) #19617792 válasza DigitXT (#1005) üzenetére


#19617792
törölt tag

tildy által ajánlott képekből:
[link]
[kép]
[link]
[kép]
:F :U

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1007) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Véleményezést kérnék az illetékesektől, hogy ez a kép átmegy-e a rostán (persze megfelelő háttérrel, mérettel etc.)?
[kép]

[Szerkesztve]

<< Heimdal >>

(#1008) #19617792 válasza Retekegér (#1007) üzenetére


#19617792
törölt tag

Szerintem ha kicsit kivilágosítanád akkor igen, mert így túl sötét szvsz :U
Amúgy jópofa :))

Próbálkozásom:
[link]
[kép]


[Szerkesztve]

(#1009) DigitXT válasza #19617792 (#1006) üzenetére


DigitXT
félisten

Átlátszó hátterű GIF-et kell készíteni #CDC5AF-re (ha jól emléxem:D) optimalizálva.:) Egyébként nem rossz, viszont vállal talán jobban néz ki (oké, vannak ilyen és olyan avatarok is, pl. a mostani oroszlánom is csak fej, de soknak van nyaka, válla, stb.:B)

(#1010) Retekegér válasza #19617792 (#1008) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Tetszik, szerintem aranyos. :C
Próbáljunk meg egy vállat mellőző verzsönt is DigitXT nyomására :DDD

<< Heimdal >>

(#1011) #19617792 válasza DigitXT (#1009) üzenetére


#19617792
törölt tag

Persze szép vállal is!
Én csak .png tolok fel, mert ha gif-be nem tudom, hogy mit kell beállítani...
Egyszer próbáltam, de recés lett...

Retekegér:
Okés! Nem engedjük az elnyomást!

(#1012) BioNiCMaN válasza #19617792 (#1011) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A képeket csinálhatnád kisebbre, mert ezek szvsz nagyok...

- preferált méret: 40x50 pixel ill. 16x20 pixel (a topic-listában megjelenő kicsi verzió), ezektől kis mértékben el lehet térni, nincsenek szigorúan meghúzott határok, szemre jó legyen és figyeljünk oda az arányokra.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1013) tildy válasza DigitXT (#1005) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez szerintem nagyon jó, és jobb így, hogy van váll.
Kedvenc játékom egyébként:D

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1014) DigitXT válasza Retekegér (#1010) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem is aranyos kép.:) De nincs itt semmilyen ''nyomás'' részemről - legfeljebb a saját képjelöltjeim esetében.:)) Ezesetben kicsit lecsaptam az aljából, meg átlátszó hátterűvé tettem, és 42x42-esre méreteztem (csak azért írom, hogy ez még bőven nem a ''művészet'' része, és pl. a színvilágot nem bántottam, stb. Lehetne még kicsit növelni a kontrasztot is, ill. kicsit ''élesíteni'' az egész képet, meg ilyenek.:R)

[kép]

Szerk: tildy: köszi.:R Még filózok ám, hogy mi legyen, hogy legyen.:)

[Szerkesztve]

(#1015) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Hello,

múltkor már egyszer próbálkoztam nálatok(aminek lett is egy egész szép eredménye), de mivel elég kukacosokodó vagyok, újra kérnélek titeket.

Belőle egy egész alakos: [link]

Esetleg ezekből egy arcképeset: [link] [link]
A karmok jó lenne, ha maradnának és a felismerhetőség kedvéért a második képen kicsit át kéne szabni a hajat(ha arra esne a lelkes vállalkozó választása).

Köszönöm előre is annak, aki veszi a fáradtságot :R

Ha esetleg talál valaki jobb képet, azt is hálásan veszem :R

(#1016) DigitXT válasza tildy (#1013) üzenetére


DigitXT
félisten

A tetején volt két felesleges sor.:DDD Ill. akkor már csináltam egy kicsit is.:B

[kép] [kép]

Basszus, most nézem: van egy ''pixelhiba'' a monitoromon, pedig CRT.:W

[Szerkesztve]

(#1017) tildy válasza DigitXT (#1016) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem szép lennél így :D :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1018) Retekegér válasza DigitXT (#1014) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szerintem odab@sz, csak egy modi véleménye is kellene. :R

<< Heimdal >>

(#1019) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Teszt:
[kép] [kép]

<< Heimdal >>

(#1020) DigitXT válasza Retekegér (#1018) üzenetére


DigitXT
félisten

csak egy modi véleménye is kellene
Megelőlegezem neked: túl fényképszerű.:D Szerk: persze ez nem biztos, csak ugye a színeivel nem nagyon játszottunk még, stb.:B Lehet pl. hogy túl életlen is.:DDD

[Szerkesztve]

(#1021) DigitXT válasza tildy (#1017) üzenetére


DigitXT
félisten

Most már nekem is jobban tetszik, mint az eredeti koncepció.:B De szerencsére a request topikban egy ideje elég csekély az aktivitás, így ráérek még tovább filózni.:) Szerk: pl. a Barátnőmnek a másik kép jobban tetszik, ilyesmi.:D

[Szerkesztve]

(#1022) DigitXT válasza #19617792 (#1008) üzenetére


DigitXT
félisten

Most nézem, hogy ez (is) valójában szintén átlátszó hátterű cucc.:B Csak nekem IE6-tal nézve vmi kék hátteret mutat, ezért nem egészen értettem, hogy ez hogy nem tűnt fel.:DDD Ezexerint nálam van a hiba, sorry.:D Gyorsan megnézve Firefox-szal persze jó: ehh, vmit állítani kéne az IE-men.:) Szerk: bocs az egymás utáni sok HSZ-ért, csak tök véletlenül szembesültem vele pár perce, hogy az IE - nálam - az átlátszó hátterű PNG-k hátterét vmi meghatározatlan kék színnel tölti ki (a kivel érdemes üzletelni topikban egy ''pirospont'' alapján).:R Szerk2: Na. És hm. [link]

[Szerkesztve]

(#1023) tildy válasza DigitXT (#1020) üzenetére


tildy
nagyúr

#965-ben lévő képek jóval fényképszerűbbek. Hát te tudod, de jelen esetben ha a helyeben lnnék nem hallgatnék a barátnőre:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1024) DigitXT


DigitXT
félisten

Variációk egy témára...:DDD (Próbálgatok többmindent.)

[kép]

SOT záróvideóból (amikor visszatekeri a csókot).:R

(#1025) BioNiCMaN válasza Retekegér (#1019) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szvsz pici (42x42 simán lehet 52x52 ill. a 16x16 lehetne 20x20-as). Szal én nagyobbat kérnék. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1026) DigitXT válasza BioNiCMaN (#1025) üzenetére


DigitXT
félisten

Valóban kicsi, mert pl. nincs is tökéletesen körbevágva: ezt én néztem be.:))
Elvileg ugye 40x50 és 16x20 amihez igazítani (viszonyítani:DDD) kell, de ha már ennyire négyzetre hajazó forma lett Remyből, akkor belőhetjük a nagyobbik határhoz.:R 48x50-esnél viszont nem lesz nagyobb, mert ahhoz felfelé kéne skálázni a képet.:)

[kép] [kép]

(#1027) Retekegér válasza DigitXT (#1026) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jobban mutat és még a kicsi is kivehető. :R
Csak bólintana rá egy mod és mennék a rekesz topikba, nem rontanám itt a levegőt :DDD

<< Heimdal >>

(#1028) didyman


didyman
őstag

[kép][kép]
Nagy baj, ha a sárga háttér megmarad? Hozzátartozik... :)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1029) Winner_hun válasza didyman (#1028) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, mivel eléggé kilőg a többi közül. Anno az enyémnek az árnyék sem lett volna engedélyezve (mondjuk nem is kellett volna)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1030) DigitXT válasza didyman (#1028) üzenetére


DigitXT
félisten

Csatlakozva Winner_hunhoz igen: így nagyon elüt a kép így, szinte vakít.:( Amúgy az sem egészen világos, hogy mit akar ábrázolni: azt látom, hogy béka, de most a lába olyan furcsa, vagy félig nincs neki, vagy mi a szösz?:B Rázoomolva olyan, mintha egy radír beleszántott volna balról.:F (Ha levesszük a hátteret, akkor még a csillogása miatt lehet vele gond, de azt ha megdolgozzák az errejáró színszakik, akkor átalakulhat. Persze kérdés, hogy hogy fog úgy kinézni.) Esetleg egy link az eredeti képre segítene.:R

(#1031) DigitXT válasza DigitXT (#1030) üzenetére


DigitXT
félisten

Kétszer szúrtam be, hogy így.:DDD Amúgy egy ''Red Eyed Tree Frog''-ot tisztelhetünk őkelmében?:) Csak mert így találtam kismillió hasonló képet, csak nem uezt.:)) Szerk: aham, a lábas kérdés -> egy levélbe kapaszkodik, mit ez?:)

[kép]

Szerk2: itt van pl. amúgy egy egész rajzos (elvileg ilyen békás) kép is.:R

[kép]

[Szerkesztve]

(#1032) didyman válasza DigitXT (#1030) üzenetére


didyman
őstag

Igen, ő egy pirosszemű levelibéka, vagy makibéka.
Maga a kép így, ebben a formában tetszik, mert ez van mindenhol, MSN-től fórumig. Végülis a sárga mehet alóla, de a csillogást nem értem :F

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1033) Tibiajax válasza didyman (#1032) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Moderátor vagy és nem érted?..

(#1034) Winner_hun válasza Tibiajax (#1033) üzenetére


Winner_hun
félisten

Felahsználó vagy és hülye vagy? Szerinted számít az, hogy moderátor vagy sem? Mert szerintem nem. Gondolkozz, mielőtt hülyeségeket írsz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1035) Tibiajax válasza Winner_hun (#1034) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Fogd vissza magad (és az itteni arcodat) Winner, egyszer már beszéltünk erről. Kösz.
Amire utaltam, a békakérdéssell kapcsolatban: világosan le van írva, többek között persze, hogy foto-jellegű arckép (ami tartalamaz pl.csillogást, fényességet) nem lehet avatar.
Csak erre utaltam.

(#1036) DigitXT válasza didyman (#1032) üzenetére


DigitXT
félisten

Levettem a sárga hátteret, egyelőre ennyit tudtam tenni.:B
[kép]

Maga a kép így, ebben a formában tetszik
Én elhiszem, de tuti nem fog ''átmenni'' (egyszerűen nem fogják elfogadni, hogy így, ez legyen, mert a jelenlegi erre vonatkozó irányelvekkel nagyon erősen ütközik).:( Ha meg nagyon szigorúak akarnak lenni, akkor egyáltalán nem engedélyeznek számodra egyéni arcképet, mert HSZ-ek száma alapján még csak senior tag lennél.:DDD Mondjuk ez elég LOL lenne, gondolom nem ilyenek a moderátorok egymás közt.:))

de a csillogást nem értem
Ez egy igazi békáról készült fényképből készült.:) S mint olyan túl élethű, túl részletes. Amennyire követtem a topikot (volt idő, amikor ''csak úgy'' alapon is érdekelt a téma, és benézegettem - oké, anno a requestben ment a hepaj/lett botrány, stb. -, ill. most, hogy én is szerkesztgetek, visszaolvasgattam egy-két esetet) az ilyen jellegű képeket a moderátori vétó hatására - szinte mindig - át kellett dolgozni. Nem csak fénykép, hanem pl. 3D-s animáicós szereplő esetén is, el kellett ''laposítani'' azt, ilyesmi. Persze nemrégiben én is próbáltam a saját elképzelésem mellett érvnek bedobni azt, hogy azért már jónéhány a mai mércével mérve ''durván fényképszerű'' avatar is átment a rostán, de egyelőre nem regáltak erre az illetékesek, ill. persze el tudok képzelni olyan reakciót is, hogy ''az akkor volt, most meg most van'', amivel nem tudok mit kezdeni (csak elfogadni).:D De legalább többféle képet próbálgattam azóta szerkeszteni, ami viszont előny, tehát furcsa bár, de összességében örülök a legelső verzióm elutasításának!:R (Lőttem is erről egy mix. screenshotot, hogy hol tartok variációkban.:DDD Ez mondjuk JPG, így PH hátterű, csak itt néz jól, sebaj, a tempbe tettem, majd törlöm később...)

[kép]


[Szerkesztve]

(#1037) Winner_hun válasza Tibiajax (#1035) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor ne írj faszságokat

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1038) Winner_hun válasza Winner_hun (#1037) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amire utaltam, a békakérdéssell kapcsolatban: világosan le van írva, többek között persze, hogy foto-jellegű arckép (ami tartalamaz pl.csillogást, fényességet) nem lehet avatar.
Csak erre utaltam.


Aha biztosan én nem tudok magyarul, de annyit kérdeztél, hogy Moderátor vagy és nem érted?..
Ezt bárhogy próbálom megérteni, egyeltalán nem utalás. Lehet másnak meg tudod magyarázni, de nekem nem. A kettő között az összefüggés kb annyi, hogy

'' - Mennyi az idő?
'' - Esik az eső.''

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1039) didyman válasza DigitXT (#1036) üzenetére


didyman
őstag

:R Köszönöm! Meg a részletes választ is.
Végiggondolom, aztán kitalálok valamit, ha nagyon nem elfogadható :) .
Amit nem értek, az az avatar-ok ennyire szigorú szabása, sehols em találkoztam ilyesmivel.. :F

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1040) didyman válasza Tibiajax (#1033) üzenetére


didyman
őstag

Moderátor vagyok és ember. Melyikkel van problémád? :)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1041) didyman válasza Winner_hun (#1037) üzenetére


didyman
őstag

Erre viszont nincsen szükség. Szeretném, ha válasz nélkül maradna.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1042) Cathfaern válasza didyman (#1039) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Épp erről beszéltem egy másik helyen :) Az a cél, hogy ez a rajzos ''icq''-s stílus megmaradjon, s egységesebb képe legyen a fórumnak, ne 200 fajta stílusú avatárok legyenek. Szerintem, és sokan mások szerint is, szebb így a fórumkép :)

(#1043) DigitXT válasza Cathfaern (#1042) üzenetére


DigitXT
félisten

Ennek szellemében kommentáld kérlek a további Prince-es avatarjaimat.:R
#1036-ban - mintának/összehasonlításként - egymás mellett szerepelnek.:)

Ahogy én látom: az első talán túl kontrasztos (jobb arca szinte vakít, bal meg árnyékba tűnik; szerk: meg a szeme nem igazán kivehető), a második technikailag (elfogadhatóság is pl.) - szvsz - tökéletes, csak valahogy ''nem eléggé Prince-s'' (bár nekem pl. a szakálla miatt tetszik azért:D), a harmadik túl fakó (sajnos, pedig élénkebb színekkel tök jó lenne, csak ahhoz nem annyira értek, így már az is eredmény, hogy jól látható verziót ''varázsoltam'' a videóból lőtt - elég sötét - képből).

Ilyesmi.:) Látszik, hogy többféle képekkel kísérletezek, egy biztos, a téma adott, és talán mindegyikből (szerk: több-kevesebb munkával persze:DDD) lehetne kihozni elfogadható (és jó) képet, kérdés melyik irányba érdemes leginkább elindulni...:B

[Szerkesztve]

(#1044) Retekegér válasza Cathfaern (#1042) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

DigitXT kollégához hasonlóan én is szeretnék egy moderátori véleményt kérni #1026-ra. :R

<< Heimdal >>

(#1045) rolko


rolko
őstag

Tisztelt Urak!

Most monták Nekem hogy 600 nap után lehet saját avatvart kérni, nos kinéztem egy képet [link], arra lennék kiváncsi hogy ez majd lehet-e?
:R

(#1046) didyman válasza Cathfaern (#1042) üzenetére


didyman
őstag

Hooool? ;) :DDD
Ezt megértem, csak azt nem, hogy miért ilyen feltételekhez (regisztráció, strátusz) van kötve, az egyediség szinte kiváltságnak számít.

Számomra az avatar jelentősége, hogy az embert megismered ránézésre, kifejez valamit az illetőről, könnyebben kiszúrod a hozzászólásait, sőt, egy fórum sokszínűségét is kifejezheti.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#1047) Muréna


Muréna
őstag

Tisztelt topiklakók/fórumtársaim!
Mivel hamarosan elérkezik az időm az egyéni arcképhez, kérném a kedves arckép szerkesztőket, hogy varázsoljanak nekem egy pofás, nevemhez illő képet!
Itt a topikban felvetettem 1-2 ötletet az arcképpel kapcsolatosan, uzsidoboz csinált is 2 képet, tetszettek is, de a véleményem szerint egy kicsit csiszolni kellene rajtuk, hogy átmenjenek az ellenőrző rostán, ezuton is meg szeretném köszönni az eddigi türelmeteket/munkátokat, amit értünk tesztek.. :R

itt lennének a felvetett ötletek:
pikacsu
-kicsi:[kép]
-nagy:[kép]

halek(muréna)
-kicsi:[kép]
-nagy:[kép]

véleményem szerint a hal illik hozzám :)

eredeti képek:
hal:[link]
pikacsu:[link]

[Szerkesztve]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#1048) DigitXT válasza didyman (#1046) üzenetére


DigitXT
félisten

az egyediség szinte kiváltságnak számít
Szvsz pontosan ezért: akinek egyéni arcképe van, arról (jóesetben:DDD) lehet tudni, hogy sok ideje hasznos tagja a fórumnak, adott esetben tehát a mondanivalóját is érdemes komolyabban venni.:R Persze mindig vannak kivételek, de alapvetően nem rossz a rendszer szerintem: ha mindenki mindenféle feltételtől függetlenül választhatna akármilyen avatart, akkor a sajnos sok helyütt megjelenő romboló jellegű íráskép(telenség) mellett a vizuális összevisszaság is teret nyerne, ami egyértelműen rontaná a fórum kinézetét, hosszútávon akár megítélését, ill. színvonalát is. Egyébként az aktuális ''policy'' itt olvasható: [link];)

könnyebben kiszúrod a hozzászólásait
De mondjuk az 50K-adik újonc HSZ-eit nem feltétlen akarod könnyen kiszúrni.:)) (Előbb tegyen le az asztalra vmit.;] Persze meglepően hamar lehet rangtól függetlenül is elismertséget kivívni, ha vki tényleg ott van a szeren az adott témában - pl. daa-raa RAM-os kérdésekben, PPeter CD/DVD ügyekben, stb.:R)

sőt, egy fórum sokszínűségét is kifejezheti
Más fórumokon pl. aláírásba is pakolhat képet boldog-boldogtalan: nem kell mondanom, hogy mennyire lerontja az olvashatóságot a dolog.:B Félszavas HSZ után a féloldalnyi kép, meg ilyesmi, végül az mindennek a teteje, amikor automatikusan be is idézik fullosan, és rekurzíve, amire válaszolták a fél szót: hát khm. Ahogy én érzem: a PH! üdítő kivétel a ''tucatfórumok furcsaságai'' közt...:)


[Szerkesztve]

(#1049) DigitXT


DigitXT
félisten

A variációk folytatódnak: toltam rá némi színt, így kevésbé tűnik fakónak.:)

[kép] ** [kép]

Szerk: melléraktam az előző verziót, hogy összehasonlíthatóak legyenek.
Szerk2: háát...:( Nem az igazi, de legalább próbálkozom (néha).:))

[Szerkesztve]

(#1050) DigitXT válasza DigitXT (#1049) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez már marhulás kategória, de: ''Mert kééék a szeme, arca csupa derű...'':DDD

[kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.