Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 16:05:16

LOGOUT.hu

Ebbe az összefoglalóba kerülnek át azok a kérések amelyekhez nem sikerült időben megfelelő forrásképet találni!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Diokhan


Diokhan
addikt

Köszönöm szépen az új képem, tökéletes.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#11752) Guitar14


Guitar14
senior tag

Adtam be kérvényt Doomslayer arcképre: [link]
Ide kiraknám az ott említett általam szerkesztett PH-s méretűeket:

És így nézne ki:

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#11753) koxx válasza Guitar14 (#11752) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem vehetők ki a részletek, sötét

(#11754) Guitar14 válasza koxx (#11753) üzenetére


Guitar14
senior tag

Finomítottam rajta kicsit. (Talán még a keze ami sötétebb.)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#11755) CactuS válasza Guitar14 (#11754) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kissé túlhúztad, túl nagy a kontraszt a sötét és a világos részek között, illetve kicsit helyre kéne majd pakolni a kontúrokat. Ha van nagyobb felbontású eredeti kép, az sokat segítene majd, de forrásnak hibátlan. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#11756) Guitar14 válasza CactuS (#11755) üzenetére


Guitar14
senior tag

Utolsó próba:
(javítottam a gitáron és a kezén a kontúrvonalakat + enyhén kontrasztosabb és kapott egy kis szaturációt) Fején a fekete rész az fekete sajnos az eredetiben is tehát azt nem a kontraszt feketítette be.
De innentől profikra bízom. :D
Ez [kép] a legnagyobb amin szerkesztettem, hátha segít 500x500 (forráskép is ekkora volt, sajnos nem találtam nagyobbat)

Köszi mégegyszer a lektorálást!

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#11757) hanti


hanti
senior tag

Sziasztok!
[link] Ez alapján tudtok csinálni nekem egy avatart, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11758) pepe091 válasza hanti (#11757) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem. Tényleg olyan bonyolult elolvasni ezeket az írásokat? -> [link] [link] [link]

(#11759) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Az idén várható mikulás sapis nyereményjáték?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#11760) CactuS válasza hanti (#11757) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

[link]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#11761) oriic válasza Guitar14 (#11752) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A kép eredeti forrása (ami egy GIF valójában), hátha ebből a szakik jobban tudnak majd dolgozni. [link]

Live-Die-Respawn

(#11762) hanti válasza pepe091 (#11758) üzenetére


hanti
senior tag

Akkor tisztázzuk le, csak kész 2-D karaktert tudtok adaptálni ami még senkinek nincs?
Van a szabad karakterek közt egy napszemüveges ember, azt kérhetem?

(#11763) CactuS válasza hanti (#11762) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem.

A linkelt cikkekben Wyll nagyon jól leírta, hogy fotóból miért nagyon időigényes dolog Ph! avatart készíteni, főleg, ha egy arcról van szó. Ennyi munkaórát karitatív módon beletenni egy-egy jelentkező arcképébe nem lehetséges jelenleg és nem valószínű, hogy ez a jövőben változni fog.

Nem feltétel a 2D, nem egy Menő Manó szintre kell gondolni, hanem arra, hogy alapvetően illeszkednie kell a Ph! formai világába. Minél közelebb van ehhez a forráskép, annál gördülékenyebb a dolog. Készült már langolierből is avatar, DMC DeLoreanből, sőt Tool: 10.000 days albumborítóból is, de hidd el, hogy sokat segít az, ha van rajzos forrás abból, amit a kérvényező szeretne (cartoonizer nem jó).

Kérnénk egy linket, mert a szabad arcképeknél is van, ami egy régi avatar, lehet akár 15 éves is, akkor még teljesen más szabályok vonatkoztak az arcképek készítésére. Plusz ha valakié volt, akkor az abban a formában nem kerül vissza, hanem átdolgozásra kerül.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#11764) hanti válasza CactuS (#11763) üzenetére


hanti
senior tag

napszemĂźveges ember rajzfilm, sorozat, SZABAD

Nem tudok linket adni, nem engedi megnyitni az avatart

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11765) pepe091 válasza hanti (#11764) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ez sajnos pont nem felel már meg a szabályoknak, mert csak egy fej a levegőben, így mindenképp bele kellene nyúlni.
Egyébként Cactus volt olyan rendes, és keresett neked egy forrást itt, ez nem felelne meg?

[ Szerkesztve ]

(#11766) hanti válasza CactuS (#11760) üzenetére


hanti
senior tag

Köszi, ezt meg tudod csinálni?

(#11767) hanti válasza pepe091 (#11765) üzenetére


hanti
senior tag

De, köszi! :R

(#11768) Guitar14 válasza oriic (#11761) üzenetére


Guitar14
senior tag

Köszi. Király vagy! :D
A gitárhoz viszont ragaszkodnék a kezében.
Max ha valami pixeles lenne akkor fel tudják ezt használni. :)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#11769) Pakmara


Pakmara
őstag

Sziasztok!

Ha minden igaz nemsokára jogosult leszek egyedi arckép igénylésre. Van egy kép amit nagyon szeretnék, de ha abszolút esélytelen akkor nekiállok jobb forrást keresni. Ezen a képen a középső alakról lenne szó:[link]

Köszi,Pakmara

(#11770) CactuS válasza Pakmara (#11769) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szia,

Szerintem keress egy jobbat, ebből csak egy ilyen szürkés valami lesz ~60 pixelen. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#11771) Pakmara válasza CactuS (#11770) üzenetére


Pakmara
őstag

Hát most nagyon :( :( .

Kb. 3 valamire való kép /rajz van róla amit találtam. A többi rossz minőségű fotó. Összeszedem őket, hátha lehet kezdeni velük valamit. Köszi a gyors válszt.

Pakmara

(#11772) CactuS válasza Pakmara (#11771) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, így rákeresve tényleg meglepően kevés van. Ha nagyon nincs más, rá lehet próbálni, de készülj rá, hogy a csuklya meg egy hosszú orr lesz belőle a végén, kis túlzással. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#11773) somogyib válasza Pakmara (#11769) üzenetére


somogyib
őstag

Mi a neve a karakternek?

(#11774) CactuS válasza somogyib (#11773) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pakmara.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#11775) Pakmara válasza CactuS (#11774) üzenetére


Pakmara
őstag

Igen az, köszi :)

Így írjak "eredetileg": Pak'ma'ra.
Egy nagyon régi, nagy kedvenc scifiben (Babylon 5) egy kevéssé fontos faj neve. Gyűjtöttem párképet régebben (készülök egy ideje :) ) Előkeresem és linkelem.

A kapucnis képen tetszik a legjobban azért azt dobtam be elsőnek

(#11776) DS39 válasza Pakmara (#11775) üzenetére


DS39
nagyúr

De jó kis sorozat volt. :)

(#11777) vond válasza Pakmara (#11769) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem a legtökéletesebb forrás, de szerintem használható. Szépen át/újra kell rajzolni, és jó lesz. Egy kis szín azért nem ártana neki. Ezért is tegyél még be képeket, hogy lássuk, mi az irány.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#11778) Pakmara válasza vond (#11777) üzenetére


Pakmara
őstag

Az alap formához ezek vannak még, de szerintem nem sokat segít. [link] [link]
Színre elég egyhangú képek vannak (nem találtam több rajzos forrást): [link] [link] [link]
Ha úgyis újraszínezést kap akkor egyáltalán nem ragaszkodom a "forráshűséghez" színek tekintetében. Sötét csuklya, az első képen láthatónál világosabb bőr némi árnyékkal, akár valamilyen világító (hogy jobban ki lehessen venni) szem.

Kicsit kontárkodtam (sry a minőégért, nem tudok rajzolni :) ) .

Az első a sima lekicsinyített kép, a másodiknál csak széjjel húztam a csápokat, hogy ne egy nagy orr legyen (végülis így is orr csak nagyobb), harmadiknál meg csak elkezdtem átszinezgetni (painttel :B ).

PH avatár keresőből próbáltam ötletet meríteni, stílusában valami ilyesmire gondoltam HSM profilképe (címke: Zeratul, Protoss, StarCraft). Egyszerű vonalak, de van benne árnyák/térbeliség.

(#11779) CactuS válasza Pakmara (#11778) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A rajz az tud segíteni szerintem, meg a paintes is olyan értelemben, hogy ha ilyen színnel szeretnéd azt jó tudni (inkább a szürkésebb arc, kék szem) Ezekből már menni fog.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#11780) Pakmara válasza CactuS (#11779) üzenetére


Pakmara
őstag

A kék szem nem lenne rossz, szürkét alapvetően csak árnyékoltság (csuklya által vetett árnyék) miatt hasznátam. Lehet alapszínen belül sötétebb árnyalat, abszolút rábízom a hozzáértőkre.

(#11781) CactuS válasza Pakmara (#11780) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem bejön ez a StarCraftosított vonal. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#11782) vond válasza CactuS (#11781) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nálam is beütött a negyed évszádos nosztalgia. :D

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#11783) Rowon válasza Pakmara (#11778) üzenetére


Rowon
veterán

Úúúú de tuti. :D Imádtam ezt a sorozatot, még mostanában is megnézem néha. Az első évad megvolt egy darabig feljavított változatban. :C

Nagyon jó avatár lenne belőle.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#11784) Pakmara válasza Rowon (#11783) üzenetére


Pakmara
őstag

Köszi :) Látom sokaknak ismerős, pedig elég régi elfeledett darab. Nemrég készült egy animációs sorozat, és gondolkoznak valamiféle élő szereplős folytatáson is.

(#11785) Rowon válasza Pakmara (#11784) üzenetére


Rowon
veterán

Az élő szereplős folytatásra kíváncsi lennék, mert az akkori főszereplők java sajnos már nincs közöttünk... Persze a világ adott, csak új történeteket kell kitalálni hozzá, új színészgárdával.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#11786) this is life


this is life
Ármester

Köszönöm az új szerkót, nagyon jó lett :R

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#11787) CactuS válasza this is life (#11786) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Egészségetekre! Így végül Mikulás előtt mindenki megkapta. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#11788) Pakmara


Pakmara
őstag

A elkészült Ferro avatár margójára ha megengedtek ennyi offot.

Ferro landolás 3:40-től: [link]
Starcarft easter egg 10:04-től: [link]

(#11789) -Ben-


-Ben-
veterán

Köszönöm szépen Ndruu -nak az új arcképemet, remek lett. :C :R

(#11790) Pakmara válasza Pakmara (#11778) üzenetére


Pakmara
őstag

"Összebáboztam" egy minimális módosítást a csuklyán, ami jobban tetszene mint az alap. Még most felrakom, mielőtt sorra kerüle, hogy ne kelljen többször hozzányúlni az illetékesnek (feltéve ha ez a módosítás belefér az alap képhez képest).

Ismét sry a minőségért: (az utsó lenne az, ahol csuklyásabb a csuklya)

(#11791) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Az egyéni arckép beállítása hogyan működik? Moderátorok állítják be, vagy pedig egyszer csak megtalálom majd a beállítható avatárok között? :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#11792) koxx válasza Rowon (#11791) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak mi tudjuk beállítani.

(#11793) Pakmara


Pakmara
őstag

Szeretném megköszönni Ndruunak a munkáját. Nagyon tetszik! :R :R

(#11794) Rowon válasza Pakmara (#11793) üzenetére


Rowon
veterán

Nagyon vagány avatárod lesz. :)

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#11795) Ndruu válasza Pakmara (#11793) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Használd egészséggel jó sokáig! :)

Ha esetleg kell nagy méretben a kép, akkor elküldöm.

Harrrr!!!!

(#11796) -Ben- válasza Ndruu (#11795) üzenetére


-Ben-
veterán

Esetleg én is megkaphatom nagyban az enyémet? Örülnék neki. :D :)

(#11797) Pakmara válasza Ndruu (#11795) üzenetére


Pakmara
őstag

Igen, szeretném! :)

Rowon#11794: Köszi, sztem is :)

(#11798) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Ndruu Mester, nagyon köszönöm még egyszer az új arcképem, ez a legszebb idei karácsonyi ajándék tőletek :R :R :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#11799) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Köszönöm a képet, és az egész éves munkátokat szintén. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#11800) Rowon


Rowon
veterán

Köszönöm szépen az avatárt! :C :R Kellemes ünnepeket!

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#11801) s.Oliv3r


s.Oliv3r
senior tag

Nagyon szépen köszönöm az avatar cserét, és ezzel együtt szeretnék kellemes ünnepeket kívánni :R

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#11802) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Köszönöm szépen az arcképet! Nem semmi karácsonyi ajándék a ph-tól. :)
Ndruu, neked külön köszönöm! :R

Go Gunners!

(#11803) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Erre az évre én leteszem a lantot.

Köszi a türelmet! Jövőre folytatjuk! :K

Harrrr!!!!

(#11804) DS39 válasza Ndruu (#11803) üzenetére


DS39
nagyúr

szépen kipörgetted. :)
jó pihenést!

(#11805) -Ben- válasza Ndruu (#11803) üzenetére


-Ben-
veterán

Köszönjük! :)

[ Szerkesztve ]

(#11806) vond válasza Ndruu (#11803) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:R

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#11807) belan válasza Ndruu (#11803) üzenetére


belan
addikt

:R Meg érdemelt pihenés jár !

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#11808) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Döbbenet jó arcképek születtek ma is. :R

Go Gunners!

(#11809) somogyib válasza Phoen|x (#11808) üzenetére


somogyib
őstag

Így van. Ndruu nagyon beindult. :)
A Tied is nagyon jó lett. :K

(#11810) mvkly


mvkly
senior tag

Köszönöm a munkát, nagyon tetszik az új képecske :R

(#11811) Phoen|x válasza somogyib (#11809) üzenetére


Phoen|x
őstag

Thx! :B

Go Gunners!

(#11812) xtremist


xtremist
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a szuper arcképet Crey-nek, és a többi moderátornak is a fáradozást és segítséget!!

(#11813) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Sziasztok!

Ezekből a képekből mely alkalmas arcképnek?
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Köszönöm

(#11814) crey válasza FuRiONight (#11813) üzenetére


crey
MODERÁTOR

[kép] - Ezt könnyű megcsinálni, de hogy jól is nézzen ki 55x55-ben izzadni kell kicsit a színekkel.
[kép] - Talán ez a legegyszerűbb mind közül. Ez a legjobb forrás.
[kép] - Nem lehetetlen, de melós. Főleg a haja lesz kihívás.
[kép] - Ezt sem nehéz átrajzolni, de a sava borsa ennek a képnek a sisak reflexiója. Az abszolút kuka lenne kis méretben sajnos.
[kép] - ez kicsit macerás (elég részletes, aprólékos), de alapvetően jó alapanyag.

A többit elengedném. Vannak még alkalmasak, de pl. a halálfejes asztronautákat Ndruu kilőtte.

Csak hogy értsd mit kell szívni ezekkel:

Jött nemrég egy kérés egy rajzos alapanyag forrással:

Ez így logószerű, nem maradhatott így. Le kellett szedni a karikát, a kezei kuka, át kellett rajzolni, a kezeit teljesen átvariálni, kontúrozni belül és kívűl (szemei, szarva, fülhallgató, szája, etc.), továbbá letisztázni a színeit, mert a rengeteg szín nagyban vállalható, kicsiben használhatatlanná teszi a képet, homályossá és maszatossá válik.

Ebből a forrásból Czeky nem kevés melóval csinált egy ilyet:

És ez lett lekicsnyítve a később beállított méretre.

De tudok egy másik példát hozni, amit most csináltam egy kollégának:

Ebből a forrásból (ami megintcsak, nem egy nehéz forrás):

Kellett PH! kompatibilis képet gyártani, kontúrozni, vállat gyártani, árnyékokat rendbe tenni, színeket rendbe tenni, szemet megnövelni hogy hangsúlyosabb legyen, etc.

És ha úgy gondolja az ember, hogy jaj hát majd Color replacementtel lesz a zöldes feketéből rendes fekete... Ahha... Olyan vacak pixeles a forráskép, hogy a Photoshop beintett. Úgyhogy lehetett körbe ecsetelni.

Keccsölősök ezek a képek, szó szerint órákat el lehet vacakolni egy-egy bonyolultabb képpel (és amit itt mutatok azok viszonylag egyszerű alapanyagok, ha pl. az ördögnek nem kellett volna a kezeivel vacakolni).

És miután ezekkel is órákat el lehet barmolni, ezért nem csinálunk rendereket, fotókat, etc. Egyrészt sokkal nehezebb átrajzolni őket és a lényegüket megfogni (én nem vagyok művészlélek, csak tudok kettőt kattintani a Photoshopban), másrészt napokat, heteket venne igénybe egy-egy kép.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#11815) FuRiONight válasza crey (#11814) üzenetére


FuRiONight
őstag

Köszönöm szépen! :R

Tényleg nem egyszerű és sok munka van egy egy képben ebben eddig is biztos voltam!

Találtam néhány ami jobb lehet:
[kép] [kép] [kép] [kép]

(#11816) koxx válasza FuRiONight (#11815) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezek rosszak mind. Az első tök esélytelen, a többi meg logó jellegű kép.

(#11817) pepe091 válasza FuRiONight (#11815) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

De crey egy párra azt mondta, hogy megoldható, azokkal mi a gondod, mégsem tetszenek? :D

(#11818) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Csinált valaki egyébként videót hogyan történik egy ilyen kép szerkesztése? Szívesen megnézém.

A képpel kapcsolatban: nem döntöttem el.

A lecserélt arcképet mennyire kell módosítani?

(#11819) somogyib válasza FuRiONight (#11818) üzenetére


somogyib
őstag

link

De ez egy régebbi video, egy olyan forráskép átrajzolását mutatja, amit ma már nem hiszem, hogy bárki elvállalna.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.