Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) _Csaba_ válasza icezozo (#25700) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Köszönöm. Ez tök jó app. Otthon kipróbálom!

(#25702) biker válasza TigerCat (#25698) üzenetére


biker
nagyúr

"Keyboard Clean Tool - Most komolyan, hogy takarítod? Nekem állandóan bekapcsolt, ha a jobb felső sarkot pucoltam. (csak fogok egy puha ruhát és azzal az egészet egyben áttörölgetem, tehát lenyomódnak a gombok) Így nem kapcsol be."

usb-set kihúzom, a notit meg addig kikapcsolom.
17mp a boot, kibírom

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#25703) doc válasza biker (#25702) üzenetére


doc
nagyúr

en meg kimegyek a login screenre :)

(#25704) TigerCat válasza biker (#25702) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A BT külsőt ki tudom kapcsolni, de a beépített bekapcsolja a gépet, ha ki van kapcsolva akkor is. Nem tudom kikerülni a jobb felső bekapcsoló gombot...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25705) LaptopSystem

sziasztok

ebben melyik i5-ős proci van? [link]
hogy nem 3340s az biztos :)

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#25706) brumi1024 válasza LaptopSystem (#25705) üzenetére


brumi1024
veterán

i5-4308U. 2 mag, 4 szál, 2.8-3.3 GHz-es órajel.

(#25707) LaptopSystem válasza brumi1024 (#25706) üzenetére

köszi :)

én is ezt találtam egész jónak tűnik :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#25708) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Srácok, annyi hozzáértő van itt, segítsetek már hogy hogy tudok a legegyszerűbben jelszóvédett zip-et csinálni, az archiváló segédprogival nem jöttem rá, hogy kell. Parancssorral meg nem szenvedek (tudom, fene a fajtámat).

(#25709) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Honnan tudom megállapítani, hogy gyári-e egy töltő vagy sem?
Rajt van, hogy A1344, Designed by Apple in California, Assembled in China, PSCV600120.
Elméletileg US töltő, így ezért nem tudom a sajátommal összehasonlítani, mert nem ugyan azok a feliratok vannak rajt.

(#25710) soldierboy


soldierboy
tag

Kedves Fórumozók, segítséget szeretnék kérni egy ismerősöm Apple MacBook Pro-jával kapcsolatban, 3 éves és 15"-os.

Az ismerősöm használta a gépét, majd közben rámölött egy kis víz, amelyet letörölt. Utána használta tovább a gépet, majd nem kapcsolta ki, sleep módba került, ahol meghalt. Ezek után a laptop nem működött, nem kapcsolt be, semmilyen életjelet nem adott. Utána szétszedte, belenézett, de végül továbbra sem működött tovább. Fokozatosan elkezdett javulni az állapota, eleinte világított amikor a töltő be volt dugva, majd később amikor bekapcsolta a gépet már hallani lehetett a ventillátor/merevlemez hangját.

(#25711) kaviat válasza soldierboy (#25710) üzenetére


kaviat
tag

lehet már kuka az a vas : (( el lehet vinni szervízbe, de félek ha vizesen lett kapcsolgatva, ott bent bármi galyra mehetett.. zárlat, rozsda stb..

(#25712) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

iStyle-ban a tucano tokok 20% kedvezménnyel vannak.

(#25713) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Segítségek kérek! :O

Már nagyon elegem van, de legalább sikerült rájönnöm, hol történik a baj. Vagyis hogy mikor.
Letöltöttem újra a chrome-ot, és a canaryt is.
Mindkettő összeomlik, de CSAK akkor, ha az egeret, vagyis pontosabban a kurzort ráviszem az ablakukra.
Tehát amíg a kurzor nincs felettük végül is futnak, de így elég kényelmetlen használni, valljuk be.
Más programnál nem jelentkezik ilyen probléma.

Ötlet? :F

Semmit sem írok alá!

(#25714) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

5 évnyi hackintosh után az asztali gépemen eldöntöttem, hogy hordozható gépnek nekem egy macbook kell (főleg OSX miatt). Elsősorban MacBook Air 13" 2014-et néztem, de MacBook Pro Retina 13" sincs kizárva.

Az árak a következők volnának:
MacBook Air 13" 2014 4GB RAM, 128GB SSD - 724 euró
MacBook Air 13" 2014 8GB RAM, 128GB SSD - 896 euró
MacBook Pro 13" Retina 4GB RAM, 128GB SSD - 869 euró
MacBook Pro 13" Retina 8GB RAM, 128GB SSD - 1000 euró

Mindegyik üzletből, 2 év garanciával.

Másodlagos gépnek volna, főleg internetezés, pdf olvasás, munkára, egyetemre, ezért a súlya és akku ideje miatt az air felé kacsingatok, viszont a Pro felé a kijelző nagyon húz. Nem tudom, hogy súlyra mennyi volna a különbség, illetve a retina kijelző mennyivel jobb (gyakorlati használatnál).

A másik nagy kérdés a 4 vs 8GB memória... Tudom, hogy 4gb elég amire most használnám, de 2 év múlva is elég lesz-e. Illetve hogy mennyiért lehetne eladni két év után, vissza-e hozná a 8GB felárát (valószínűleg a most eladott modellek általában 4gb-osak). Illetve jó megoldás-e 2 év után a garancia lejártánál eladni és venni újabb modellt?

Az utolsó kérdés pedig, hogy jó ötlet-e most vennem, ne várjak-e tavaszig?

Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#25715) buvartacsko válasza attila666 (#25714) üzenetére


buvartacsko
addikt

én másodlagos gépnek 11 inches macbook airt választanék

(#25716) TigerCat válasza attila666 (#25714) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amire neked kell, elég az Air, de ha van pénzed a Pro-ra, akkor inkább azt vedd meg. A retina kijelző brutálisan jó, szinte már az is megéri a felárat.

4GB RAM-mal felejtsd el mindkettőt. Lehet, hogy most éppen elég, de ha nem, akkor megszívtad. Hiába adnál a plusz 4GB RAM-ért X Eurót, ha nem lehet bővíteni, szóval szerintem 8GB RAM. Retinát 4 gigával őrültség megvenni, azt nyugodtan kihúzhatod a listáról. Nekem volt 4 gigás Air-em és még az is gyengécske volt, bár nem nagyon szeretek alkalmazásokat bezárogatni, így ha te nem futtatsz párhuzamosan több appot, akkor éppen elég lehet.

Amit el kell döntened, hogy 100 eurót megér-e neked a retina kijelző és a nagyobb teljesítmény.

MacBook Air 13" 2014 8GB RAM, 128GB SSD - 896 euró
vs.
MacBook Pro 13" Retina 8GB RAM, 128GB SSD - 1000 euró

Én az utóbbit választanám, mert irgalmatlanul szép a retina kijelző, erősebb a proci és a fekete keret is szebb, mint az Air szürke kávája.

Ennyi.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25717) attila666 válasza TigerCat (#25716) üzenetére


attila666
tag

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Jövő héten felmegyek Pestre iStore-ba kipróbálni őket, múlt héten egy 11-es Air-hez hasonlítottam 13-mas pro retinát, az airnek a kijelzője nem tetszett, a retinának meg a súlya a 11-es airhez képest, gondolom a 13-mashoz képest már kisebb a különbség. Akkor az Air 13 8GB és retina 8gb maradt, közben 945 euróért találtam retinát, így már csak 50 euró a különbség, szóval nem érdekes a felár... Inkább az egyik mellett a súly, akku idő, a másik mellett pedig a kijelző, teljesítmény van.
Ha az eladhatóságot nézem 2 év múlva akkor szerintetek melyik?

(#25718) Thunderzolee

Üdv!

A .vws fájlkiterjesztés az Apple formátum?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25719) Blaise válasza Thunderzolee (#25718) üzenetére


Blaise
veterán

(#25720) megema


megema
őstag

Nálatok is megjelent ismét a 10.10.1 frissítés? Pedig fel van rakva. Annyi a különbség, hogy angol leírással dobta fel.

(#25721) TigerCat válasza attila666 (#25717) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Továbbra is retina, mivel csak jobb kijelzők jönnek a jövőben. Szerintem csinálj Pro vs. Cons táblázatot. Az mindent megmutat... :)

megema:
Nekem nem. Pedig direkt rá is nyomtam...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25722) megema válasza TigerCat (#25721) üzenetére


megema
őstag

Azért érdekes, mert ez nem az első eset. Ha jól emlékszem bétázás alatt voltak ilyenek, de azóta újra lett rakva.

Ilyenkor mi van? Rakjam fel? :F

(#25723) TigerCat válasza megema (#25722) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja és ha felrobban írd meg...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25724) megema válasza TigerCat (#25723) üzenetére


megema
őstag

Csak nem fog... :D Anno felraktam ilyenkor.

Amúgy nem tudom, hogy sírnék vagy nevetnék. Imádom a gépet, a tudását. De a működése néha elszomorító. Tegnap is kb. 5-ször maradt a képernyőn egy pixelsáv képnézegetés közben.

(#25725) Thunderzolee válasza Blaise (#25719) üzenetére

Köszi, ezt én is megtaláltam, de az oldal nem ad információt arra, h mivel nyissam meg.

Ha az Applehoz nincs köze, akkor nem akarok tovább a topcban zavarni, csak azt gondoltam, ti ránézésre tudjátok, ha valami Apple formátum lenne.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25726) TigerCat válasza megema (#25724) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1800-ból csak egy? Kutyafüle...
:D
Hja, az ablakkezelő elég hulladék OS X-en. Néha azt sem tudja szerencsétlen kurzor, hogy hol van. Talán ez is lehet az oka.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25727) madle


madle
őstag

Mivel tisztítjátok a billentyűt és a kijelzőt?

(#25728) TigerCat válasza madle (#25727) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Enyhén nedves pamut póló, majd száraz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25729) madle válasza TigerCat (#25728) üzenetére


madle
őstag

Az alkoholos Clin ablaktisztító a HP laptopjaim kijelzőjén szépen levitte a maszatokat, mást nem, az Air-en megmerjem próbálni?

(#25730) TigerCat válasza madle (#25729) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Direktben nehogy ráfújd, csak a ruhára. Akkor nem lehet gond. Amúgy az Air-t anno én is megpucoltam vele párszor.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25731) madle válasza TigerCat (#25730) üzenetére


madle
őstag

Csak akkor használom, ha már nagyon maszatos, újjlenyomatos. Por ellen sima porfogó rongyot használok. De a billentyűre is meleg nedves pamut lesz akkor ahogy írtad.

(#25732) TigerCat válasza madle (#25731) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Port letakarítani ez a legjobb: Pronto Staub Xpress Duster
Nem karcol és tényleg pormentes lesz. Minden kijelzőt ezzel törlök le egy héten egyszer-kétszer.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25733) teguran


teguran
tag

üdv,

ismerős kérdés, de bízok az objektív látószöggel rendelkező fórumtársakban!

én:
sok utazás sport révén, (busz, vonat, repülő) fővárosi élet,
szokásom, hogy sokszor a notim helyett i5s-en netezek, azt viszem magammal csak, de már kicsi a képernyője, zenehallgatás, internet, filmezés utazáskor, internet, fb távollétkor., olykor játék, de alig. amit imádok fényképszerkesztés+videóvágás.

amim most van:
egy gamer nootbookom, nehéz, nem hordozom, asztali gépként funkcionál egy 24colos monitorral,
iphone5s

amit szeretnék: utazótárs és egy átmeneti eszköz
de ami között vacilálok: ipad air2 128gb + keyboard, macbook air 11 vagy 13, vagy macbook pro 13 -itt a gbket nem tudom eldönteni.

szóval látjátok mim van, mire használnám. nem tudok dönteni, ma voltam egy boltban, ahol csak jobban összekavarodtam :/ 3 különböző eladót hallgattam meg. volt aki azt mondta egy rendes oprendszerrel ellátott airrel jobban járok, tudok fájlt kezelni, fénykép/videót szerkeszteni, dolgozni stb., de az ipad viszont joval mobilabb, es meg is csak tábla.a lényeg, hogy olyan eszközt szeretnék, ami kisebb mint a "asztali notim", de nagyobb mint az 5s.

help pls :R

(#25734) Ragnar95 válasza teguran (#25733) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A 13"-os MacBookok tökéletesen hordozhatóak, elég kompaktok, bár az iPad nyilván még kisebb, de ha a fotószerkesztés, videóvágás is szempont, akkor mindenképp MacBook kell, ezekre a feladatokra ha komolyan akarod csinálni, sokkal jobbak, mint az iPad.
Az iPad tartalomfogyasztásra jó, de pl filmnézéshez nem az igazi, mivel nem 16:9-es a kijelzője.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25735) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Mi a legegyszerűbb módja annak, hogy egy Yosemite-s Safariból a webes jelszavakat (rengeteg) átvigyem egy windowsos gép tetszőleges böngészőjébe (egy munka erejéig kellene a windowsos gépemen, hogy minden jelszó azonnal meglegyen, de ha ott marad az se baj). Ja, windows 7.

A helyzet az, hogy nézegettem a windowsos safarit, hogy hátha "alap" hogy tud valahogy szinkronizálni icloudon keresztül, amikor rájöttem hogy 2 éve nincs is windowsos safari, 2012-ben leállt a fejlesztése. Van iCloud progi (?) windowsra, de nem igazán látok benne ilyen beállítási lehetőséget.

(#25736) KMan


KMan
őstag

Van itt esetleg valaki aki nagyon ert a podcastok szinkronizalasahoz?

3 eszkozom van amin podcastokat hallgatok, 1 macbook, 1 iphone es 1 ipod. Vannak tobb szaz reszes podcast csatornak is. Elsodlegesen az iphone-on hallgatom oket, az ipodot csak uszashoz hasznalom par epizod podcasttal. Ha az iphone-on meghallgattam, a "torlendok" koze kerul. Viszont amikor legkozelebb szinkronizalok a macbook-al, akkor azt varnam hogy a macbook lekoveti az iphone tartalmat de sajnos pont forditva tortenik es az epizodok visszatoltodnek az iphone-ra mintha meg sem hallgattam volna oket. Idonkent feltunik hogy bizonyos csatornaknal feltunik a "mentett" kategoria is, na ezektol vegkepp nem tudok megszabadulni...

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#25737) kaviat válasza teguran (#25733) üzenetére


kaviat
tag

Mindkét verzió mögé tudok érveket sorolni, de talán tényleg az a lényeg, hogy a tablet tartalom fogyasztában jó, a laptop pedig inkább előállításban. Én 2 éve nyúzok egy ipad4-et, teljesen hozzám nőtt, net, zene, film, kindle app, halom zeneszerkesztő app* stb.. Univerzális kütyü. ..no és persze retina, amit könnyű megszokni, fura utána a fingi felbontású hp vagy ibm laptopjaim mellé oda ülni.
Hurcibálásra még ott van a 11es air, volt a kezemben, pöpec kis darab, kár, hogy nincs belőle még retinás verzió.

* pl a Cubasis, ami egy komplet stúdió, midi, audió track-ek szerkesztése, egy komplet DAW tizen pár euróért

[ Szerkesztve ]

(#25738) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Sziasztok!
Van egy 2010 mid 13" -os macbook pro-m. Szeretnek bele SSD-t milyen meretu kell bele a HDD helyere, Illetve milyen csatis ez? Esetleg van-e valami fontos kriterium meg? Szoval milyet ajanlotok?
Koszi

(#25739) doc


doc
nagyúr

Megvettem a Parallels Desktopot (eszmeletlen cucc :Y), de mikor a fiokban levo XP SP1a-t akartam felrakni ra, az telepites kozben kekhalallal bucsuzik. Ujabb, khm... "talalt" XP felmegy ra...
Van esetleg valami varazslat amivel a regebbi XP is felkuzdheto?
Arra is gondoltam hogy feltepitem pl VirtualBoxba aztan abbol csinalok Parallelsest, de csak jobb lenne "rendesen"...

[ Szerkesztve ]

(#25740) icezozo válasza Kamikazeman (#25738) üzenetére


icezozo
addikt

2,5 sata2 csatis de en sata3 vettem bele A-data lett.
sokkal gyorsabb a gep.

http://qwankido.hu/

(#25741) doc válasza doc (#25739) üzenetére


doc
nagyúr

OK, megoldodott
Annyi volt a gond hogy az install idejere at kellett allitani a virtualis gepnek adott CPUk szamat 1-re.

(#25742) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok!

Egy újraindítást követően zárolva lett a gépem (Air 2014 ), és jelszót kér amit nemgazán tudok. Mi ilyenkor a teendő, telefonos segítség ?

Köszi előre is! :R

Üdv, Dell XPS

(#25743) Dell XPS válasza Dell XPS (#25742) üzenetére


Dell XPS
veterán

Megoldva: egy karaktert nagybetűvel írtam és beengedett.. :U

Üdv, Dell XPS

(#25744) mobileman válasza Dell XPS (#25743) üzenetére


mobileman
aktív tag

Maskor majd ird fel egy cetlire :C

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#25745) Dell XPS válasza mobileman (#25744) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem emlékszem, hogy bármit is nagybetűvel írtam volna (nem szoktam), de felírom legközelebb. :B :R Eddig nem találkoztam zárolással, pedig már 2x telepítettem a rendszert, ezért meglepetés részemről. És most ismét nem jó "valami", mert az akku állapotjelző folyamatosan állandó értéket mutat, nem változik. :F :(

Üdv, Dell XPS

(#25746) HarryPotter válasza Kamikazeman (#25738) üzenetére


HarryPotter
őstag

lényegében csak ez jön szóba, [link]én innen rendeltem ssd-t, magam cseréltem (nem vagyok informatikus) gond nélkül (küldenek szerszámokat, és rengeteg step-by-step youtube video van a neten), megy mint az atom, szóval hibátlan és megbízható. Az ára csak elsőre drámai, lényegében nem sokkal drágább, mint egy ssd a media marktban.

szerk: Icezozo - nem tudtam arról, hogy más ssd is bemegy a gépbe, bocsánat, ezek szerint ebben tévedtem. Ettől még az owc nagyon rendes cucc.

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#25747) mobileman válasza Dell XPS (#25745) üzenetére


mobileman
aktív tag

Ami az akkut illeti, a nem valtozas eseten folyamatosan tolton van?

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#25748) Dell XPS válasza mobileman (#25747) üzenetére


Dell XPS
veterán

Természetesen nem! Akku üzemben nem változik, kivéve ha százalék megjelenítése opciót váltogatom (?). :U

Üdv, Dell XPS

(#25749) Kamikazeman válasza icezozo (#25740) üzenetére


Kamikazeman
aktív tag

Nagyon koszi!
Azert HarryPotternek is! :))

[ Szerkesztve ]

(#25750) metju


metju
tag

Sziasztok! Egy 12 mm-es Optibay jo lehet egy 13 colos MBP-ba?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.