Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) kaviat


kaviat
tag

további szakmai kérdéseim vannak : )) egyik régi hobbim a zenélés, pc-n utóbbi időkben cakewalk sonar, cubase progikkal midi-ztem, sound forge, wavelab -ekkel vágtam wav-ot. a mac-en erre milyen fizetős és free programok vannak? minden DAW 100 ezernél kezdődik?

(#25802) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Egy normal ujrainditas soran nem indult el a MacBook Prom melyen 10.10.1-es operacios van. Az alabbi sornal akad el az inditas ha verbose vagy single user modban inditanam el gepet.

AppleUSBMultitouchDriver::checkStatus - received Status Packet, Payload 2: device as reinitialized

Mivel nem tudtam single user uzemmodba bootolni, ezert keszitettem egy masik gepen egy 10.10 install pendriveot es errol futtatam egy jog javitast a Macitosh HD particiomon, mely sok filet javitott, es egy disk ellenorzest, mely nem talalt hibat. De ezt kovetoen sem volt valtozas az inditast illetoen.

Rakerestem a neten a problemara, de nem igazan taltam infot, hogy hogyan induljak tovabb.

Van TM mentesem vegso esetre, de egy ssd es egy hdd is van a gepben igy nem mertem meg visszallitast csinalni, melyek bizonys mappait nem menti, de jo volna ha azeket nem buknam el.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#25803) madle


madle
őstag

A Mac-es "feladatkezelőt" hogyan tudom előhívni? Ahol ki/be tudom kapcsolni a folyamatokat?

(#25804) TheMarci válasza madle (#25803) üzenetére


TheMarci
addikt

activity monitor

Do You Dream?

(#25805) madle válasza TheMarci (#25804) üzenetére


madle
őstag

Kösz!

(#25806) Syl


Syl
nagyúr

Akinek Air-ja van, mit bír az akku?
Még csak néhány napos a gép, a tegnapi eddig a maximum: 10 óra. Ebben kb 5 óra intenzív Indesign használt van, a többi netezés, ímélezés, filmezés volt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25807) brumi1024 válasza Syl (#25806) üzenetére


brumi1024
veterán

13-as Air, átlagban 11-12 óra, de nem egyszer kijött a 14 is.

(#25808) Dell XPS válasza Syl (#25806) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nálam is ~ 11-12 óra, kevésbé intenzív használattal (pl: Word, net, YT, stb, ) 14-15 óra.

Üdv, Dell XPS

(#25809) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Sziasztok!

Macbook Pro (Mid 2010) WiFi-je szarakszani kezdett. Olyat új korában is csinált, hogy egy bizonyos frekvenciasávnál nem tudott csatlakozni (ahol más eszköz simán működödtt), de ezt a router konfigjával meg tudtam oldani.

Tegnap viszont belassult. Letöltés 1Mbps, feltöltés 2Mbps környékén van. Most eljöttem otthonról, egy teljesen más helyen sajnos ugyanaz a helyzet. Az iPadem ugyanott 10Mbps felett van.

Hardver hibára gyanakodjak (esetleg típushiba, ezért is kérdezem tőletek), vagy szoftveres gáz is lehet (bár nem változtattam semmit). Egyik nap ment, másik nap nem akarnak bejönni a honlapok, csak őrült lassan. Más böngésző, update ugyanúgy lelassult. Újraindítás volt.

Köszi!

(#25810) madle


madle
őstag

Akksival kapcsolatban...

állandóan hálózatról megy a gép, érdemes havi pár alkalommal lemeríteni az akksit és feltölteni hogy ne romoljon az élettartama a kihasználatlanság végett?

(#25811) Peetey91 válasza madle (#25810) üzenetére


Peetey91
senior tag

Az akksi tema engem is erdekel, ha otthon hasznalom mehet mindig halozatra dugva?
Ha pedig elviszem merithetem teljesen es utana toltsem maxra, vagy mehet neha par szazaleknyi utantoltes?

[ Szerkesztve ]

(#25812) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

DVD DL+R lemezt tudok írni 2011-es macbook pro-val?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#25813) doc válasza madle (#25810) üzenetére


doc
nagyúr

a mai akksikat mar nem, kb. hasznald ahogy jolesik

(#25814) kacsaesokos válasza Miamiquake (#25812) üzenetére


kacsaesokos
tag

Maximum write: 8x DVD-R, DVD+R; 4x DVD-R DL (double layer), DVD+R DL (double layer), DVD-RW, DVD+RW; 24x CD-R; 10x CD-RW

(#25815) Nnobi válasza TigerCat (#25791) üzenetére


Nnobi
tag

Nekem eddig kb. tízből tízszer müködöt, a hanghívásokat is jól feltudom venni és beszélni,

üdv: Norbi

(#25816) Syl válasza madle (#25810) üzenetére


Syl
nagyúr

24/7-ben be van dugva a gép?

Dell XPS, brumi1024

Akkor számítok még egy kis javulásra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25817) madle válasza Syl (#25816) üzenetére


madle
őstag

Igen, állandóan, mivel itt használom csak a szobában szinte.

(#25818) Syl válasza madle (#25817) üzenetére


Syl
nagyúr

És éjjel vagy amikor nem használod?
Mert szerintem a meket vétek kikapcsolni. Szlíp oszt jóvan.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25819) doc


doc
nagyúr

FLACot hogyan adtok hozza iTunes-hoz? van valami ingyenes, egyszeru flac->m4a konverter?

(#25820) TigerCat válasza doc (#25819) üzenetére


TigerCat
nagyúr

MediaHuman Audio Converter
Flac lejátszáshoz a VOX igen jó és tényleg szépen szól.
Itt találtam pár dolgot még: [link]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25821) doc válasza TigerCat (#25820) üzenetére


doc
nagyúr

Hm, ez tud M4A-ba konvertalni?
Olyan megoldas kene ami utan mindenhol le tudom jatszani a zeneimet. A flac tokeletes lenne ha a nyomorult itunes nem hisztizne ra...

MOD: ah, ahogy latom ffmpeg-gel siman lehet konvertalni, mas nem is kell, koszi a linket! :C

[ Szerkesztve ]

(#25822) Ragnar95 válasza doc (#25821) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Apple Losslessbe konvertáld a FLAC-ot, akkor veszteségmentes marad a zenéd és minden iEszközödön tökéletesen menni fog.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25823) TigerCat válasza doc (#25821) üzenetére


TigerCat
nagyúr

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25824) madle válasza Syl (#25818) üzenetére


madle
őstag

Ááá, dehogy kapcsolom ki, lecsukom és ennyi, viszont a külső vinyót le szoktam választani mert be van kapcsolva a Power Nap és ha az ellenőrízgeti itt a leveleket meg frissítéseket éjszaka akkor bekapcsolja a vinyót is és idegesít, hogy felpörög éjszaka.

Azért 2 hetente 1x újraindítom a gépet. :D

(#25825) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Eldőlt, hogy egy MacBook Pro 13 Retinát fogok venni. Azt szeretném kérdezni, hogy az Applecare-t mikor lehet megvenni rá? Csak vásárláskor vagy vásárlás után x időn belül?

Esetleg ki milyen táskát használ a gépéhez? Valami masszív kéne, ami jól védi de viszonylag nem drága (az sem árt ha nem sugallja, hogy egy macbook van benne). iCentre-ben THULE táskát mutattak 15e Ft-ért.

Köszönöm!

(#25826) doc válasza Ragnar95 (#25822) üzenetére


doc
nagyúr

nem erdekelnek az iEszkozok, univerzalis formatum kell, ami a Raspberrytol random Linuxos gepen at a Samsung TV-ig mindenen megy
es jo lenne ha az iTunes is megenne, de ha ilyen univerzalis nincs, akkor marad flac, annyit nem er az itunes hogy mindent szetcsesszek miatta...

MOD: a TV nem eszi meg az ALACos M4A-t (FLAC-ot igen) szoval marad, az iTunes meg bek@phatja...

[ Szerkesztve ]

(#25827) Ear001 válasza attila666 (#25825) üzenetére


Ear001
addikt

Amíg a gari él, addig tudsz rá venni Applecare-t.

(#25828) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Azt honnan tudom meg hogy béte os van a macbook-omon vagy végleges verzió?!
Kiírja valahol pl hogy beta?

(#25829) madle válasza _Csaba_ (#25828) üzenetére


madle
őstag

a beta csak fejlesztőknek van, átlag usernek már végleges OS

(#25830) Ear001 válasza _Csaba_ (#25828) üzenetére


Ear001
addikt

Balra fenn alma ikonra kattintasz, Mac névjegye és ott látod többek között az OS X verziószámát is.

(#25831) _Csaba_ válasza Ear001 (#25830) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Köszi azt tudtam. Ott nincs semmi béta felirat. Akkor ezek szerint rendes OS-em van. Szuper.

madle: Lehet fejlesztőtől vásároltam.. azért kérdeztem :D

(#25832) Syl


Syl
nagyúr

Skype hogy muzsikál OSX alatt?
Mert telefonon gyakorlatilag használhatatlan. 99%-ban ki sem csörög.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25833) Grougon válasza Syl (#25832) üzenetére


Grougon
tag

nincs vele gond.

(#25834) troszti válasza Syl (#25832) üzenetére


troszti
aktív tag

Nálam telefonon és gépen is tökéletesen muzsikál :) Sokat használom mindkettőt, talán a telefonon kicsit többet. Ez a legjobb ilyen alkalmazás, nálam a többi használhatatlan...

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#25835) csabi94 válasza Syl (#25832) üzenetére


csabi94
őstag

Szerintem jobb a Skype mint Windowson. ;)

(#25836) madle válasza Syl (#25832) üzenetére


madle
őstag

Nekem is jobb a gépen mint telón, de úgy alapvetően OSX-en is jobb pl mint Windowson.

(#25838) TigerCat válasza Syl (#25832) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mindkettő megy szépen. Csak a szinkronban tartás nem tökéletes. Ha olvasottként jelenít meg valamit a gépen, akkor az nem minden esetben történik meg a telefonon is. Az is számít, hogy telefonon fut, vagy csak be vagyok jelentkezve. Fene sem érti, de amúgy minden oké vele.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25839) lugosi válasza troszti (#25834) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Minőségre szerintem is ez a legjobb, árban viszont (ha vezetékes vagy mobilszámot akarunk hívni) akkor itthonra talán a legdrágább. Viszont ha pl az usa-ba akarsz telefonálni, mint pl én a héten mikor egy support vonalat kell felhívni, akkor arra tök olcsó, és a gsm hívással egál a minősége.

(#25840) madle


madle
őstag

Kerülhet kártékony program a Mac-re ha torrent oldalról töltök le alkalmazást és futtatom a gépen? Olyanra gondolok, hogy lehetséges hogy ezekbe kártékony kémprogramokat rejtenek, ami bankkártya adatokat lophat el, stb...

(#25841) doc válasza madle (#25840) üzenetére


doc
nagyúr

persze
amellett hogy termeszetesen CSAK legalis dolgokat toltesz le a torrentoldalrol (khm...), erdemes viruskergetot is raengedni a gepre (en pl. a Bitdefendert szedtem le, ingyenes), bar nem hasznalok warez szoftvert

(#25842) madle válasza doc (#25841) üzenetére


madle
őstag

Természetesen csak elméleti síkon.. :) Köszi!

(#25843) Feketesz


Feketesz
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata Iphone 6 IOS 8.0.2 és Imac Late 2011 bluetooth párosítással kapcsolatban? Illetve bármilyen Mac - Iphone párosítással kapcsolatban. Hiába próbálkozok már lassan két órája nem akarja megtalálni egymást a két eszköz. Az eszközök külön-külön más bluetooth kiegészítőkkel gyönyörűen működnek. Icloud stb beállítva, látják is egymást, csak nem tudnak egymáshoz csatlakozni.

Előre is köszi a válaszokat!

(#25844) Kommy válasza Feketesz (#25843) üzenetére


Kommy
veterán

Miért akarsz csatlakozni hozzá, az iPhone-on a bluetooth csak hangátvitelre használható.

(#25845) Feketesz válasza Kommy (#25844) üzenetére


Feketesz
csendes tag

Azért szeretnék, hogy a hívásaimat fel tudjam venni a Mac-en, így munka közben nem kell a telefont fogdozni, hanem simán felveszem a gépen, mint egy skype hívást.

(#25846) TigerCat válasza Feketesz (#25843) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem kell blútúsz, elég a wifi is. Nekem is így megy...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#25847) Feketesz válasza TigerCat (#25846) üzenetére


Feketesz
csendes tag

Pff:))) Akkor minek szívok ennyit:) Esetleg leírnád mit hol kell beállítani vagy nem tudsz egy cikket ami erről ír?

(#25848) Kommy válasza Feketesz (#25845) üzenetére


Kommy
veterán

ehhez pl nem kell bluetooth-al szórakozni.

Handoff leírás

(#25849) Feketesz válasza Kommy (#25848) üzenetére


Feketesz
csendes tag

Köszönöm a segítséget, próbálkozom.

(#25850) Ragnar95 válasza doc (#25841) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hagyjuk már, nem windows ez, hogy víruskereső kelljen...
1 dologra jók a víruskeresők OSX-en, az erőforrások fölösleges pazarlására és egyesek lelki nyugalmának téves visszaállítására.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.