Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:01:26

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ R9 290 / 290X / 390 / 390X téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) daveoff válasza ffodi (#950) üzenetére


daveoff
veterán

Már én sem emlékszem pontosan, de kb 60-70k volt a 4850 CF, egy nagykanizsai kiskerben, ahol ugye nem a legolcsóbbak a cuccok...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#952) SzlobiG válasza ffodi (#950) üzenetére


SzlobiG
félisten

Bizony pont azok az idők jutottak eszembe. :)

(#953) akoska07 válasza ffodi (#950) üzenetére


akoska07
nagyúr

Dehogy nem jó.
Azóta nem keveset romlott a pénz értéke,de ebbe inkább nem mennék bele.
Édesapám mesélte azt is amikor 1ft-ból elvitte ebédelni anyámat meg nagyanyámat.
Gondolom érted mire akarok célozni. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#954) ffodi válasza akoska07 (#953) üzenetére


ffodi
veterán

Értem mit mondasz, de amiről én beszélek az nem volt olyan rég. Most néhány éve szálltak el nagyon az árazással a gyártók. Szó mi szó, az NV a csúcskártyákat mindig is "drágán"/"drágábban" adta, az AMD igazán a 79xx szériával szállt el.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#955) akoska07 válasza ffodi (#954) üzenetére


akoska07
nagyúr

Egyszerü példa ha már említetted a 79xx kártyát.
Az a kártya semmit nem fog veszíteni a tudásából azzal,hogy jön a 290 290X,780Ti,és még sorolhatnám.Viszont az ára eléggé le fog esni ahhoz,hogy sokan akár CF-t rakjanak össze belőle vagy csak 1db-nak is nagyon tudjanak örülni ugyanúgy (mint akik most használják nagy megelégedéssel),mert elérhető áron lesz. Esetlegesen az a CF ami sokszor meglepi a 7990-t is. Ilyenekre gondolok amikor azt írom amit fent írtam. Ezért is fogunk nagyon jól járni. Könnyen lehet,hogy én is egy 7970-t fogok venni ideiglenesen,én is nagyon jól járok,mert nem kell majd arra sokat költenem és nem bukok majd olyan sokat amikor eladom.

Az pedig,hogy melyik évben mennyibe kerülnek a csúcskártyák...
A tudásuk sem egyforma,nagyon nem.
A kártyák árainak kielemzése sajnos nem igazán tartozik ide,de menjünk át a mi mennyit ér topicba hátha nem rugnak ki onnan. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#956) SkyS1gn válasza blaca83 (#939) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Vizezve lesz..

Valaki rendelt aquától már? Mikor jöhet ha megrendeltem ma? Remélem a héten!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#957) ffodi válasza akoska07 (#955) üzenetére


ffodi
veterán

Te vetetted fel a témát, én csak leírtam a véleményem. :)

Szerintem (is) tekinthetjük lezártnak a dolgot.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#958) SkyS1gn válasza Bugfix1984 (#942) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ugyanaz mind nem? :D Amúgy örülök ha ez megjön a héten :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#959) Macka


Macka
veterán

Nagyon sokan mondjátok a 290X alternatívájaként a 7990-et, vagy a 7970 CF-et. Addig minden rendben, amíg az adott program rendesen kezeli a CF-et (Pl. frostbite motoros játékok), de akkor kezdődik fog ám a szopás, ha szar lesz a CF-profil, vagy egyáltalán nem támogatja a 2 kártyát. Volt CF-em, nagyon jó tud lenni, de hatalmasakat is szoptam vele. Ráadásul talán pont Abu mondta, hogy visszaesőben lesz a jövőben a többkártyás megoldásokat támogató programok száma.

[ Szerkesztve ]

(#960) Bugfix1984 válasza SkyS1gn (#958) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Csak a gari miatt gondoltam. :R

(#961) Pug


Pug
veterán

BF4 editionhöz jár a sima játék és a prémium acc is?

(#962) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Külföldről melyik webshop a megbízható, ahol jó áron lehet venni 290X -et :F

(#963) Pug


Pug
veterán

Na Aquaból is elfogyott.

(#964) Kecuhun válasza Pug (#963) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Szerintem Cris99 megvette. :D

(#965) Pug válasza Kecuhun (#964) üzenetére


Pug
veterán

Elvileg egyet én rendeltem :DDD, hogy lesz-e is, az majd ma kiderül.

(#966) blaca83 válasza SkyS1gn (#956) üzenetére


blaca83
őstag

Akkor aztán nem lesz gond a Vga-val sem és a teljesítménnyel sem BF4-alatt. :C

@Macka:
Pont ezért vagyok híve inkább Én is annak, hogy a gépbe egy erős kártya legyen... :K

@HoReSz1975 :
Nem szoktam külföldről rendelni, de ez állítólag jó és megbízható:
[link]

Neked miért nem jó MO.-ról? :B :F Itthon is van /lesz jó áron és a garit is egyszerűbb intézni.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#967) westlake


westlake
félisten

Valaki félreeértette a kérdésemet (nagyker) és 290X helyett a 290-nek nézett utána. Mint kiderült, november közepén lesz elérhető és van belőle több darab raktáron. :D Mondjuk a nettó 119k árát nem nagyon értem. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#968) Malibutomi válasza westlake (#967) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mivel még nem volt hivatalos árbejelentés, ez is olyan netto ár mint a 290X-é a bejelentés előtt gondolom...

(#969) HoReSz1975 válasza blaca83 (#966) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Azért mert nézem a külföldi árakat és itthon sokkal drágábban akarják adni, az alap verzió 549$=116790Ft, BF4 -el 579$=123200Ft. Itt meg 160-200 akarják majd adni :Y

(#970) Bugfix1984 válasza westlake (#967) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

Csak nem a CHS? :B

(#971) Malibutomi válasza HoReSz1975 (#969) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

154.000 volt a bf4 verzió

(#972) gbors válasza HoReSz1975 (#969) üzenetére


gbors
nagyúr

de azt ugye tudod, hogy ha EU-n kívülről rendelsz, akkor vám és ÁFA is rámegy?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#973) westlake válasza gbors (#972) üzenetére


westlake
félisten

Azoknak, akiknek nincs egy kis sütnivalójuk. :P

#969: Neked meg jó, hogy 212 forintért tudsz venni dollárt. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#974) gbors válasza westlake (#973) üzenetére


gbors
nagyúr

nézőpont kérdése. én az adócsalásra való hajlandóságot nem feltétlen azonosítanám a sütnivalóval :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#975) westlake válasza gbors (#974) üzenetére


westlake
félisten

Nekem nincsenek álmatlan éjszakáim amiatt, hogy nem hagyom magam kizsákmányolni az állam által. Majd ha indokolt lesz a 27%-os ÁFA, na majd akkor elgondolkodom a dolgon.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#976) Macka válasza westlake (#975) üzenetére


Macka
veterán

Mé, nem indokolt??? :C :C

(#977) keIdor válasza Macka (#976) üzenetére


keIdor
titán

Stadiont építeni belőle pl. nem igazán. :U De mindegy szerintem nem érdemes belemenni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#978) Sonja


Sonja
veterán

(#979) BlessedElroy válasza blaca83 (#966) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Ez a legjobb shop, ahol valaha is vásároltam műszaki cikket. De úgy tudom, nem szállítanak külföldre.
Van náluk pár fontért 28 napos garancia, ami mindenre vonatkozik. Ha bevered a monitorod a videókártyáddal(persze ha ott vetted), visszaküldöd hogy jájj bocs, 2 nap és küldik az újat.

Origin: BlessedElroy

(#980) ricshard444 válasza BlessedElroy (#979) üzenetére


ricshard444
veterán

Impresszív, volt már ilyen eseted? :)

Vannak dolgok...

(#981) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Megjöttek a kártyák... :) Még tesztelgetek,hát crysis alatt van hangerő és ez még csak 55%,most felengedtem neki 70ig :)

(#982) blaca83 válasza BlessedElroy (#979) üzenetére


blaca83
őstag

Pont tegnap beszéltem két külföldi klántárssal és a Scan-t és egy Szlovák céget linkeltek aminek nagyon jó árai voltak. :K

Próbáltam TS-en visszakeresni a linket, de mivel már kiléptem törlődött.

Szinte 100%, hogy fogok itthon is jó árat kapni és a gari ügyintézés miatt sem szívesen rendelek külföldi motyót.

@KillerKollar: Megnézed őket CF-be is, hogy mit mennek? Vagy csak az egyiket tartod meg?

[ Szerkesztve ]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#983) ricshard444 válasza KillerKollar (#981) üzenetére


ricshard444
veterán

És a hőfok + órajel mennyiben változik?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#984) BlessedElroy válasza ricshard444 (#980) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

140 fontos alaplapot küldtem vissza, mert kitörtem pár lábat a proci foglalatából.
(ne is kérdezd, hogy sikerült) Felhívtam őket ártatlanul, hogy van-e szervíz vagy vmi. Esetleg olcsón megcsinálnák. Azt mondja a csóka: küld vissza, kapsz másikat. Mondom mi van? Visszaküldtem, a kézhezvétel másnapján itt volt a bontatlan, új alaplap. De szólt a faszi, hogy a másodikat már nem tudja kicserélni, ha tönkreteszem. ;]

Én se rendelnék más országból, de Angliában élőknek sztem ez a legjobb üzlet, az overclockers-el már volt kisebb problémám. Lényegében csak ültek a pénzemen 4 hétig, amikor visszaküldtem vmit.

[ Szerkesztve ]

Origin: BlessedElroy

(#985) ricshard444 válasza BlessedElroy (#984) üzenetére


ricshard444
veterán

Szép, itthon elhajtanának a francba, max szervíz saját költségre :DDD

Vannak dolgok...

(#986) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Mindjárt az is meg lesz nézve,alapon maradt 1000-en,1szer levitte 979-ig aztán visszaugrott,de az még ugye 55% volt.Most futtattam 70-en egy 3D Mark 11-et de mivel csak demó vagy próbaváltozatom van ezért csak "Performance"-t tudtam(720P),az 19K pont(Graphics score:28947) alapon a profilomban lévő géppel.

(#987) Pug


Pug
veterán

Ugy néz ki, hogy holnap mehetek vissza az Aqua-hoz. A vrm-nek a legkisebb terhelés alatt is olyan hangja van, mintha egy venti bekapna egy kábelt. A fene a fantasztikus szerencsémbe. :W

Legkisebb terhelés alatt értem pl az alt+tabbal történő ablakváltást desktopon.

westlake:
Hát ha 3 napon belül nem tudják cserélni, akkor cashback...

[ Szerkesztve ]

(#988) westlake válasza Pug (#987) üzenetére


westlake
félisten

Akkor várhatsz, amíg kapsz újat. :(

Play nice!

(#989) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Elkezdtem feltöltögetni videókat a kártyától,egyenlőre még csak dobozról,Catalystról(akiknek a legújabb van nem lesz benne újdonság)és most jönnek majd a tesztek.

(#990) radi8tor válasza KillerKollar (#989) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én a gépbe való beszerelést is megmutattam volna, de gondolom már nem bírtál magaddal és nem videóztad le. :)

Szerk: No para, jó ez két hozzászólásban is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#991) KillerKollar válasza radi8tor (#990) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nehéz lett volna fél kézzel videózni a másikkal meg szerelni :D Most megy föl Heaven bench 3.0,végeredménnyel,beállításokkal és közben órajel,hőmérséklet illetve fan speed monitorozással 2 részben.

[ Szerkesztve ]

(#992) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Most épp Hitman Absolution teszt megy föl,akit esetleg érdekel valami a két kártyával kapcsolatban írja és megpróbálok róla videót csinálni(nem fogok tudni mindent kipróbálni/letesztelni előre szólok,de azért megpróbálok amit tudok).Elnézést hogy 2 kommentet írtam egymás után,az előzőt már nem engedte szerkeszteni...Esetleg egy moderátor "összeolvaszthatná" a kettőt :)

[ Szerkesztve ]

(#993) SzlobiG válasza Pug (#987) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pff ezt utálom az amd vgak-ba én sose tudtam kifogni olyat ami kussba lett volna, vagy legalább halkan csinálta volna.

Volt 2db 7970 meg egy 7950 mind hangosan szólt. Volt kettő 680 mind2 halkan tette a dolgát. :U

(#994) Pug válasza SzlobiG (#993) üzenetére


Pug
veterán

Ennek konkrétan csattogó hangja van, elsőre azt hittem, hogy venti....de nem basszus

(#995) SzlobiG válasza Pug (#994) üzenetére


SzlobiG
félisten

Öröm lehet hallgatni, hogy ott csattog a pc...

(#996) ricshard444 válasza KillerKollar (#992) üzenetére


ricshard444
veterán

Egy Metro Last Light Benchmark is jöhet ha módodban áll, természetesen maxon physx nélkül :R

Vannak dolgok...

(#997) KillerKollar válasza ricshard444 (#996) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Rendben van,arról is lesz,szerintem még a mai nap folyamán :)

(#998) ricshard444 válasza KillerKollar (#997) üzenetére


ricshard444
veterán

Köszi

Vannak dolgok...

(#999) hash99 válasza SzlobiG (#993) üzenetére


hash99
senior tag

Ha csöndet akarsz ott a vízhűtés...nálam a HDD a leghangosabb a rendszerben.

(#1000) MrPetya19


MrPetya19
addikt

[link]

Így lehet, hogy beruházok egyre.
Szerintetek 1080p-hez sok lenne a kari? Ja menne még rajta egy 1440*900 monitor displayport átalakítóval.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.