Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22701) hackeeeee válasza Zamma (#22678) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1125mv 2610/2710 mellett 30w-vel tobb a fogyasztas, mint az elozo driverrel, de, ugy nez ki ez a setup megy 1100mv-vel.. ami az elozo driverrel nem ment.. Még tesztelem majd.. de a divi 2 es a warzone is ment..

Véleményem szubjektív...

(#22702) Zamma válasza hackeeeee (#22701) üzenetére


Zamma
őstag

Köszi! :R

(#22703) Bib válasza sline (#22700) üzenetére


Bib
őstag

A szoftverről annyit, hogy pl. CodMw2 megjelenéskor nvidias haverok sokat szívtak, képi hibák, kilépés, fagyás. Míg nekem semmi hiba nem volt.

(#22704) hackeeeee válasza Zamma (#22702) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szivesen, este, vagy holnap jelentkezem.

Termeszetesen ugyan az minden mas mpt setup mint korabban volt.

Véleményem szubjektív...

(#22705) Steven válasza hackeeeee (#22701) üzenetére


Steven
addikt

En csak amiatt nem hajtom 2750 ,mert nem lehet huteni alacsony feszel se .1,12v nalam siman fel megy 100 fele a hotspot. Fogyasztas meg nagyon vicces 0,02 is rengeteget szamit.

mennyiert vetted a gpu vizes blokkot ra? 60-80kozott lattam

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#22706) hackeeeee válasza Steven (#22705) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nalam vizezve van, igy tarthato.. de ingame konstans 430-440w es ugy is elmaszik a hotapot 90-95 korulig, mert felmelegiti a vizet. Hiaba a szelloztetetr 360as radi.
Brutto 60 korulre jott ki. Csak ezt talaltam ami jo lett ra.

Véleményem szubjektív...

(#22707) trek81 válasza hackeeeee (#22649) üzenetére


trek81
senior tag

Én ezért ha leszedem megtartom, és csak telepíteni kell :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#22708) blp85


blp85
aktív tag

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék kérni a Sapphire Pulse RX 6700- ról és a 6750 XT- ről. Tudom, hogy mindkettő két ventilátoros modell, de sajnos csak 290 mm-es kártyát tudok a Z11-es házba beszerelni.

A válaszokat és a tapasztalatok megosztását előre is köszönöm!

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#22709) Zamma válasza blp85 (#22708) üzenetére


Zamma
őstag

Z11... Asus, Zalman?
Milyen a hűtésed? Mit szeretnél játszani? Ezek azért fontosak, mert a 2 ventisnél nagyon fontos a jó szellőzés...
Ez [link] alapján a Sapphire Pulse RX 6750 XT a favorit [link] .

[ Szerkesztve ]

(#22710) blp85 válasza Zamma (#22709) üzenetére


blp85
aktív tag

Zalman Z11-es a ház. A ventik 3 db 14 cm (1front, 2 felső) és 1 db 12 cm hátul, mindegyik PWM vezérelt, de szoftveresen a 0 kizárva. A 6750-et néztem, hogy még befér és nem kalapáccsal 🙂. A processzort Arctic esport duo hűti. A játékról még konkrét elképzelésem nincs, csak olyan videokártyát szeretnék, ami jobb esetben 6 évet leszolgál.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#22711) trek81 válasza blp85 (#22710) üzenetére


trek81
senior tag

oldalfal le és no problem semmivel vga téren
25éve nincs oldallap nálam látvány fronton

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#22712) Zamma válasza blp85 (#22710) üzenetére


Zamma
őstag

Ha nem akarsz állandóan port takarítani - és egy idő után ventiket cserélni - inkább hozz létre pozitív nyomást a házban. Ezt úgy teheted meg hogy a beszívott levegő mennyisége több legyen mint a kifúvott. Előlre tegyél még be egyet és alulra is egy ventit, de úgy hogy ezek legyenek az erősebbek (vagy alacsonyabb rpm-em járatottak), felül és hátul legyenek a gyengébbek. Ha nem akarsz ennyi ventit akkor fent és hátul 1-1 12 centisek és elől 2, alul 1.
A 6750 XT-nek 12 Gb RAM-ja van, ez ki fog téged szolgálni sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#22713) blp85 válasza trek81 (#22711) üzenetére


blp85
aktív tag

Ennek a Z11 Darth Vader designnak nagy hátránya, hogy nem kiszerelhető a HDD keret, így a hossz adott, ha a szélességgel nem is lenne probléma. Gondoltam, hogy kiszedem popszegecsestől az egészet, de akkor semmi nem tartaná az alaplap tálca egy részét, kedvem még nincs most barkácsolni, illetve hosszabb kártya akkor sem férne a felső PCI-e slotba, mert akkor meg az 5.25- ös tartó miatt nem férne. A házat meg cserélni nem akarom, mert még mindig teszik.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#22714) Kvg válasza blp85 (#22713) üzenetére


Kvg
senior tag

Asszonyt se cseréld, ha még tetszik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22715) Zamma válasza Kvg (#22714) üzenetére


Zamma
őstag

:C Ott a pont! :R

(#22716) Bib válasza Zamma (#22712) üzenetére


Bib
őstag

Én a neutrálisra esküszöm, mert a levegő így cserélődik a legjobban. Én [link] ez alapján terveztem és tovább gondoltam egy speckó csatornával de itt már [link] írtam róla.

(#22717) spleenszuru válasza Bib (#22693) üzenetére


spleenszuru
őstag

Wow, én azt hittem mindenkinek alap. Akkor csak megy rá a frissítés?
Soha, semmilyen gond nem volt vele?
(Mondjuk nekem nem, mikor anno a DDU létezését sem tudtam).

#22694mpierre
Ezt ugyanúgy kérdezném tőled is.

Malaka!

(#22718) Bib válasza spleenszuru (#22717) üzenetére


Bib
őstag

Ha felajánlja hogy előző eltávolítása akkor eltávolítom vele, hisz azért van ez az opció. Ha ddu kellene a helyes működéshez az szerintem gáz lenne. Hozzáteszem még egyszer nincs ryzen master, riva tuner, ilyen tool -olyan tool, semmi csak msi ab és csak G13 lcd-n monitorozásra

(#22719) hackeeeee válasza hackeeeee (#22706) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nu.... 1050mV-vel megy a 2610/2710 úgy néz ki.. ez ingame 2650-2660... eddig ez sem ment.. cirka 300w ingame.. de inkább alatta.. 70 fok körül megáll a hotspot..

Most WZ-ztem egy fél órát nagyjából, nem dobott ki.

Valami tényleg nagyom más ebben az új driverben, ez biztos..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22720) hackeeeee válasza hackeeeee (#22719) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem ez így marad. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22721) Kvg válasza Bib (#22693) üzenetére


Kvg
senior tag

DDU nem szükséges, a kicsomagolt AMD mappában ott a tisztító.
AMDCleanupUtility Ő is Csökkentett üzemmód fut.

[ Szerkesztve ]

(#22722) HSM válasza Bib (#22716) üzenetére


HSM
félisten

Jó ez a légcsatorna. :K

#22717 spleenszuru: Én nem szoktam használni. Egyszer kipróbáltam, abból viszont lett baj. :DDD

(#22723) blp85 válasza Kvg (#22714) üzenetére


blp85
aktív tag

Hát nem is cserélem :))

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#22724) mpierre válasza spleenszuru (#22717) üzenetére


mpierre
veterán

Kártyacsere esetén van csak ddu, még akkor is, ha amd vált amd-t, vagy nv, nv-t. Driverfrissítésnél csak simán ráengedem. Eddig - 1950pro; asus v7100 deluxe combo óta - nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#22725) hackeeeee válasza mpierre (#22724) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

En nem tudom hany eve dduzok.. de, sok az biztos, azóta nincs gondom.

Véleményem szubjektív...

(#22726) Zamma válasza Bib (#22716) üzenetére


Zamma
őstag

Óóóóóó, nekem nagggyon tetszik ez az igényes finiselés - és most nem a logora gondolok...
És akkor mi a konkrétabb venti setupod? Merről merre, hány darab, szív-fúj, stb. De hogy ne alázzuk szét ezt a topikot a légtopikba leírod? Tényleg nagyon érdekel, köszi!

(#22727) Steven válasza hackeeeee (#22725) üzenetére


Steven
addikt

Ez a baj amit beszéltünk (nem lehet hűteni):
[link]

Nálam 2650Mhz nél is fix átlag 89fok és elég hangos! :(((

Néztem az ennél jobb eredményeket :D átlag 54 fok és 2800mhz hát az sem léggel hűt vagy kibaszta a gépét a -20 fokba

Lehet felkúrom magam azt építek én is vizet. :B

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#22728) Bib válasza Zamma (#22726) üzenetére


Bib
őstag

Beteszem ide offba. Mindegyik 12cm, alap 500 rpm, a proci kivételével mindegyik az alaplapi mosfet hőmérsékletre változik 48C-nál de csak egy lépcsőben és úgy hogy az elsők kisebb fordulaton mennek akkor is. Igazából egyesével meghallgattam őket és megszabtam egy maximumot. Így nem változgat állandóan. Átlag felhasználásnál szinte hangtalan, játék közben egy idő után kicsit növeli a szellőzést. Vga mindig hűvöset szív, nem kell egyéni ventiprofil meg hasonlók.

(#22729) Zamma válasza Bib (#22728) üzenetére


Zamma
őstag

Csinos! Az első felső az gondolom nem véletlen van így, mit hozott a konyhára a fentről beszívás?
Én első blikkre biztos nem raktam volna szívót - vagy ha mégis egy terelőt betettem volna a szívó és a nyomó közé-, hanem a proci borda hátára, úgy a procis venti is halkabb az alacsonyabb fordulaton (igaz, rizikós kicsit, nehogy a vga-ról szívjon több meleg levegőt le és az agyon is csapja az egészet...)

(#22730) hackeeeee válasza Steven (#22727) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sokat dob, mint latod lentebb is, bar a 1050mv is sokat elvesz, mert drasztikusan csokken a fogyasztas. :)

Persze, vizzel sztem 400w korul van a fix ami tarthato, mert elmelekszik a viz, 1 koron legalabbis biztos. :)

Véleményem szubjektív...

(#22731) HSM válasza Steven (#22727) üzenetére


HSM
félisten

És ez ráadásul nem is a hotspot, hanem a "normál" mért hőfok? :Y Mennyi ilyenkor a hotspot?

#22728 Bib : Nagyon tetszik a konstrukció. :K Két észrevételem lenne. A VGA kap terhelésre elég friss levegőt így, elég neki egy 12 centis légkavaró, amit befúj?
A másik, a VGA-előtti ventilátort miért nem pl. a PCH vagy a PCIE slotnál lévő hőszenzorról vezérled? Nálam mindhárom házventilátorom pl. a PCH hőfoka vezérli, mivel csak akkor kell őket feltekerni, ha beindul a 6800XT, az alaplap/CPU akármit kap, prímán elvan a leszabályozott házhűtéssel is (teljesen sosem tekerem le, legyen mindig kis szellőzés). A VGA terhelése pedig nálam ezen két szenzoron okoz látványos változást.

(#22732) PuMbA válasza Bib (#22728) üzenetére


PuMbA
titán

Egy javítást csinálnék ezen, a jobb oldali fenti ventilátort kivenném. A meleg levegő amúgy is fölfele száll, tehát az a venti csak a bal oldali fenti ventilátor meleg levegőjét nyomja vissza házba. Be és kiszívó ventilátor egymás mellett nem lehet, mert a levegő áramlás nem tud ennyire elkülönült lenni, azaz a lényeg, hogy fent, hátul és elől ugyanolyan irányba fújó ventilátorok lehetnek csak :)

[ Szerkesztve ]

(#22733) Bib válasza PuMbA (#22732) üzenetére


Bib
őstag

Volt kivéve, fordítva, elválasztó lappal, szivaccsal lezárva, hidd el így a legjobb nekem :)
Itt pont az a lényeg hogy az áramlást a teljes rendszer adja, elől csak friss levegő van. De mindegy is, mindenki úgy csinálja ahogy akarja. :K

[ Szerkesztve ]

(#22734) Steven válasza HSM (#22731) üzenetére


Steven
addikt

95-100C nálam 5-10 fok van a hotspot és a gpu között nem 10-20 ahogy mások írják ...

Amúgy csak ez a szar terheli ennyire pl dead space az ilyen 77gpu és 82 hotspot meg szokott állni.

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#22735) bozont


bozont
veterán

Jó kis takarékos ez a 6700XT. Kicsit játszogattam az órajelekkel 1,1v-on 2700MHz-en stabil volt több óra játék után is, menne feljebb is. Viszont úgy tűnik tud hangoskodni ez az XFX hűtés, mert itt már megjön kicsit a hangja, így inkább elindultam a másik irányba.
Most 1080mv mellett stabilnak tűnik 2600MHz-en, memória 2138MHz (van oka hogy mindig 12MHz-el alá lő a beállítottnak vagy ez csak bug?). Így terheléstől függően 160-180w fogyasztást mutat, a kártya csendes marad. Sőt most annyira nem pörgeti a ventit hogy az eddigi 60-65°C-os gpu most inkább 65-67 között mozog. Hotspot 85 körül.
Ha így stabil marad megyünk még lejjebb a feszültséggel.
Egy biztos 1v-on már hibázott a 3Dmark, de az 1050mv szerintem menni fog.

(#22736) bobalazs válasza bozont (#22735) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megy nálad a 1v alapórajelen? Mert nálam megy a referencián, MPTvel állítottam. Növelted az órajelet?
Szerintem 1V.on nagyon takarékos, finom. Olyan 2470-2530 Mhz.en szokott menni.

[ Szerkesztve ]

(#22737) bozont válasza bobalazs (#22736) üzenetére


bozont
veterán

Kicsit növeltem, de csak annyit hogy 2600MHz körül legyen az órajel. Adrenalinban állítottam. Gyárilag is 2550-2580MHz körül mozgott.
Clock Speeds:
Base clock Up to: 2457MHz
Game Clock Up To: 2548MHz*
Boost clock Up to: 2622MHz**

Két verzió lehetséges 24/7-re, megkeresem mi az alja a feszültségnek így 2600MHz-en vagy megnézem mi a gpu teteje 1080mv mellett. Ha utóbbival marad a halk működés akkor az lesz, hanem akkor az előbbi. Nekem elsősorban a halkság a lényeg, fogyasztás annyira nem érdekel (persze egy bizonyos szintig). A 3060Ti-től így is jobb a fogyasztás, már gyári spec mellett is. Az megevett 220-240w-ot. Persze ha lementem volna 1950MHz környékére a 2020MHz helyett, akkor ott is 200w körül alakul a fogyi. Na de úgy hogy aludtam volna nyugodtan. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22738) spleenszuru válasza bozont (#22735) üzenetére


spleenszuru
őstag

Droidmester javasolta, hogy 14 MHz-el felé kell lőni a memória órajelet a kívántnak, és akkor jó lesz.
És tényleg. :)

Malaka!

(#22739) bozont válasza spleenszuru (#22738) üzenetére


bozont
veterán

Persze, de az Adrenalinban 2150 a csúszka vége, így sajnos marad a 2138MHz. Nem tudom miért limitál ennyire az AMD. :(

[ Szerkesztve ]

(#22740) HSM


HSM
félisten

Végülis sikerült összeraknom egy "Legendary" 3DMark TimeSpy eredményt:

[link]
Ilyen hardverrel (Ryzen 5600 + RX 6800XT) jelenleg 4. vagyok a rangsorban ezzel úgy, hogy egyvalaki van csak előttem, 3 eredménnyel. :))

Mielőtt jönne a kérdés... Nem, természetesen nem teljesen stabil így sem a CPU, sem a GPU, nem is volt cél. ;] Főleg, hogy azért érzéssel bántam a feszekkel. Tartósan stabil, kényelmes módon ennyit tudott a szett [link] .

[ Szerkesztve ]

(#22741) hackeeeee válasza Steven (#22734) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem cirka 20-30 fok között van vízzel. Most jelenleg 50-55 fok a gpu, és 70-75 körül van a hotspot. 400w felett 60-65 fok a gpu, és 90-95 fok a hotspot.

Véleményem szubjektív...

(#22742) spleenszuru válasza Steven (#22734) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nálam van, hogy 34 is van köztük...
Főleg, mikor a HS 100-at üti.

Malaka!

(#22743) Zamma válasza Steven (#22734) üzenetére


Zamma
őstag

Nem lehet hogy nálad nagyon gyenge a légcserélődés?
Nagyon gyanús... Normál esetben ha jó a szellőzés szépen
lehúzza a levegő a meleget a bordákról.
Lőjél már egy képet hogy hogyan néz ki a gépházad, hátha meglesz a megfejtés.

[ Szerkesztve ]

(#22744) Zamma válasza HSM (#22740) üzenetére


Zamma
őstag

Hú, de sz/-\r! :C

(#22745) Steven válasza Zamma (#22743) üzenetére


Steven
addikt

Lőhettek képet ,de semmi gáz nincs nálam egyszerűen fűt a cucc...és mint mondtam game alatt nem melegszik úgy . (350w nem kevés ) :D

Elől 3 venti van csak mondom :P

Hackee:
Btw, melyik blokkot vetted ?

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#22746) Zamma válasza Steven (#22745) üzenetére


Zamma
őstag

Alul a 7,5-8 centin megszorul a levegő, burványlik, és így nem tud hatékonyan cserélődni. Ha a hátsó üres slotokhoz tudnál tenni 2 kicsi szívó ventit akkor lényegesen javulhatna a helyzet.
Illetve Bib [link] fórumtárs megoldása is nagyon meggyőző...

[ Szerkesztve ]

(#22747) spleenszuru válasza Zamma (#22746) üzenetére


spleenszuru
őstag

Hoppá. Nekem is kb. ez a felállás pedig...
A kártyám alatt kb. ugyanannyi a hely, mint Steven képén. Talán kicsit több... ?
(Most nincs jobb képem)
[link]

Malaka!

(#22748) Zamma válasza spleenszuru (#22747) üzenetére


Zamma
őstag

Igen, az alsó táposak nagy százalékában ez a helyzet...

(#22749) spleenszuru válasza Zamma (#22748) üzenetére


spleenszuru
őstag

Ezen gondolkodom már én is, de kolléga szerint 1-2 fok javulást hoz csak a vga-nak..

Malaka!

(#22750) HSM válasza Steven (#22745) üzenetére


HSM
félisten

Nyitott oldallappal lefuttatva is ilyen meleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.