Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23251) HSM válasza spleenszuru (#23250) üzenetére


HSM
félisten

Csinálj neki egy egyedi görbét WattMan-ban, 10 perc alatt megvan, ha tudod, mit csinálsz, és mentsd is le gyorsan valahova a profilt. Ezerszer jobb lesz, mint az idegesen állandóan állítgató gyári algoritmus. ;)

Én egyébként nem nagyon erőltetem 90 fok alá a HS-t, ha a gyári algoritmus sem erőlteti, én minek erőltessem. Kb hasonló hőfokokat csinál a kézi profilom is egyébként szándékosan, csak ésszerűbb formájú görbével, hirtelen váltások nélkül, így sokkal kellemesebb használni. Sokkal jobb így, hogy mondjuk szinte fixen 1300rpm (+/-50, fokozatosan) játék alatt, mint amikor 1100 és 1500 között rángatja hirtelen az éppen aktuális hangulata alapján.

[ Szerkesztve ]

(#23252) spleenszuru válasza HSM (#23251) üzenetére


spleenszuru
őstag

Wattmanban állítottam be, az 5 pontos vezérlővel, ahol az utolsó pont 89 C fok, ehhez társul 80% PWM, ugye a görbe végéig a "végtelenbe".
Viszont ennek ellenére is 80% fölé megy a venti pwm értéke, aminek nem kellene így lennie.

Malaka!

(#23253) HSM válasza spleenszuru (#23252) üzenetére


HSM
félisten

89 fok felett így már kívül esik a tartományodon... Nekem az utolsó pontom 100 fok, az azelőtti 80, és úgy állítottam be köztük, hogy legyen benne kis tartalék, ha véletlen elindul egy furmark se süljön meg. :)

(#23254) spleenszuru válasza HSM (#23253) üzenetére


spleenszuru
őstag

Ja, vagy úgy, köszönöm.
Azt hittem, ha egyenes vonallal halad a grafikon végéig, akkor úgymond az lesz a plafon.
No akkor majd este beállítom, elég durva a hangja már 80%-on is, hátha nem kell ettől fentebb tolnom, hogy tartani tudjam a 90 C fok HS-t.

Malaka!

(#23255) HSM válasza spleenszuru (#23254) üzenetére


HSM
félisten

"elég durva a hangja már 80%-on is"
Miért nem veszel vissza belőle akkor még egy kicsit? Én szinte nem is hallom a Merc319-et, ha 1.05V@2400Mhz-en járatom, és a bő 2.5Ghz 1.1V is még épp elmegy, ha nem terhelem durvábban meg.... 1300rpm környékén simán hűthető így és alig hallani valamit belőle, a teljesítménye pedig 3dMark TS grafikus eredmények szerint is kitűnő. :)
Lásd: gyári + kitolt max limit (19 631) + ahogy használom (20 737): [link] , és ennyit tudna teljesen hajszárító+fűtőtest módban (21 873): [link] . :)

(#23256) spleenszuru válasza HSM (#23255) üzenetére


spleenszuru
őstag

True, most, hogy leesett, nem kőbe vésett értékek az adrenalin magától beállítottjai, igen, még egy esélyt adok az 1000 mV-nek.
Most 1100-on van.
Legalább hűvősebb is lesz, remélem.

Malaka!

(#23257) HSM válasza spleenszuru (#23256) üzenetére


HSM
félisten

1V-on az én 6800XT-m már szinte passzívba megy át... :DDD Nem vicc, alig fogyaszt valamit, cserébe 2200-2300Mhz környékét vidáman viszi továbbra is... 200W alá megy már ilyenkor a GPU, úgy emlékszem. :K

(#23258) kugli81


kugli81
aktív tag

Sziasztok.Tudna valaki segiteni miert áll be alapon 2494mhz-re az órajel?Referencia modell soha nem lett bios semmi rátöltve .Nem is talaltam ilyen órajellel referencia modelt...

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#23259) Devid_81 válasza kugli81 (#23258) üzenetére


Devid_81
nagyúr

GPU quality alapjan allitja be, amennyire en anno eszrevettem a 6900XT-immel.
2500MHZ az nem annyire rossz orajel alapbol, XTX XTXH-k max ~2600MHz korul szoktak lenni ehhez kepest a Tied ha nem XTX vagy XTXH akkor ez eleg jo orajel

...

(#23260) kugli81 válasza Devid_81 (#23259) üzenetére


kugli81
aktív tag

Nem sima reference ,ezért nem értem ... Mindig visszavéve használom csak 1800mhz en ,de valahogy crash-el is 2494 a mhz -en .Ami érdekes hiába állitom nem akar 1v fölé menni valahogy a vcore fesz. .Akkor ha jól értem ez normális ,hogy alapra 2494 mhz-et állít?
Vizhütéssel használom és olyan mitha kb 2450mhz-et birna kb a videokari feljebb már szórakozik és a vcore sehogy se megy 1v nál feljebb :(

régebbi benchmark \ alacsony vcore 294w \

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#23261) kugli81


kugli81
aktív tag

Mármint sima alap referencia kártya . Nem merem mpt ben fix-en 1v főlé beállitani a karit :(

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#23262) HSM válasza kugli81 (#23260) üzenetére


HSM
félisten

Persze, hogy fagy, ha a feszültségét lejjebb húzod, akkor kis órajelen is lejjebb fog menni. Neked is inkább ezt tudom ajánlani, az órajelek/feszek 100%-on hagyásával WattMan-ból: [link] .
De az is megteszi, hogy a feszültséget hagyod 100%-on, de a GPU órajelét mondjuk 90%-ra állítod. Egy instabil/feszlehúzós 1800Mhz-hez képest még ez is ezerszer jobb lenne. Ahhoz még MPT sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#23263) hackeeeee válasza Devid_81 (#23259) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az XTXH sztem megy többet is, én cirka 2800MHz-t tudtam belőle kicsikarni 1175mV-n. (a terhelt órajel ennyi, azt hiszem 2780MHz körül van) Viszont 1200mV felett sem megy nagyon többet..

Sógoromnál XTX van, de az is megy 2650 körül, de ehhez 1200mV fölé kellett menni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23264) Devid_81 válasza hackeeeee (#23263) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Megy magasabb orajelen ha tuningolod, de alapbol kb ~2600MHz korul all be Adrenalinban, igy ertettem.

Szerk: Ez a kep pl az egyik 6900XTXH karim volt alapon

[ Szerkesztve ]

...

(#23265) spleenszuru válasza Devid_81 (#23264) üzenetére


spleenszuru
őstag

Igen, az én XTXH-m is 2609-en állt alapból.

Malaka!

(#23266) Devid_81 válasza spleenszuru (#23265) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem is a legelso ami sajnos meghalt par nap utan, az is 261x korul volt alapbol :K

...

(#23267) DroiDMester válasza kugli81 (#23261) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Aztá miért nem mered?

Gyárilag meg felmegy 1,175v.ra az nem gond?

Mpt.ben nem fix feszt állítasz hanem MAXIMUMOT!

(#23268) hackeeeee válasza Devid_81 (#23264) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, oké. :) Sry. :R

Véleményem szubjektív...

(#23269) king1989 válasza HSM (#23245) üzenetére


king1989
csendes tag

Köszönöm a választ! :R

(#23270) kugli81 válasza HSM (#23262) üzenetére


kugli81
aktív tag

Rossz kepet raktam be :) Futattam most tesztet 1800 mhz en max fesz.

2200 mhz en kifagyott :) Beallt az orajel 2494mhz-re... es a vcore fesz nagyon alacsony .

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#23271) HSM válasza kugli81 (#23270) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes, ha így állítod be (csak az órajelet húzod, lefelé) nem lenne szabad kifagyjon. :F
Illetve a ha 2200Mhz-re húzod a csúszkát, akkor ennél csak alacsonyabb órajelnek lenne szabad lennie.

[ Szerkesztve ]

(#23272) Zamma válasza kugli81 (#23270) üzenetére


Zamma
őstag

Hát szerintem nem pont erre gonfolt HSM... :U :D

(#23273) kugli81 válasza DroiDMester (#23267) üzenetére


kugli81
aktív tag

Igazad van :) Én nem maximumot hanem minimumot akarnék \ vcore > 1v \ ,mert valami nem ok sztem a kártyával ... Probáltam most +15 % al is ,de kifagy . Nem értek hozzá ,de olyasmi a problémám mintha 80 %-on üzemelne csak a kártya ...

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#23274) kugli81 válasza kugli81 (#23273) üzenetére


kugli81
aktív tag

A vizhutest gariztattam ,mert "furcsa szine "volt ...,de nem volt soha meleg a kártya hwinfo alapján . Lehet valami baja van.. nem értek hozzá :) 1 fázis nincs meg? Nem tudom ki ért ehhez.

Használom igy visszavéve kimélve :)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#23275) Zamma válasza HSM (#23271) üzenetére


Zamma
őstag

Az ilyen mértékű változtatásra még a legpihentebb agyú mérnökök sem készültek fel...
De ha megnézi valaki SkatterBencher videóját egy 6500 XT-el elkövetett OC-UV kapcsán, rövidebben itt: [link] hosszabban itt: [link], akkor képben lesz az ember. A cikk pedig itt olvasható: [link] .
Kevés ilyen értelmes és clickbait-mentes arc van a neten mint ő, viszont komoly teljesítmény van abban amit már eddig elért.

[ Szerkesztve ]

(#23276) HSM válasza Zamma (#23275) üzenetére


HSM
félisten

"Az ilyen mértékű változtatásra még a legpihentebb agyú mérnökök sem készültek fel..."
A probléma, hogy a kedves mérnökök által a user kezébe adott eszköz egy használhatatlan, túlegyszerűsített, félrevezető semmivaló valami.

Érdekes módon, de persze megfelelő tool-support nélkül vért izzadva, de tudtam csinálni egyedi AVFS görbét is a 6800XT-mnek MPT-ből, amivel olyan príma, beton stabil alulfesz van a teljes frekvencia tartományon, hogy öröm nézni. Nem vicc, tudom hajtani ~0.8V-tól 1.1V-ig akármilyen feszen, akármeddig, akármilyen (játék) terhelésen, végigteszteltem elég alaposan.... Ennek illene benne lennie a WattMan-ban, nem ilyen semmirevaló butaságoknak, amiket beletettek.
Ezzel így 225W-ból hoz annyi pontot 3DMark TS-ben [link] , mint gyárilag 300W-ból [link] . WattMan-ból hasonlót sem lehet elővarázsolni a stabilitás megtartása mellett. :N

"De ha megnézi valaki SkatterBencher videóját egy 6500 XT-el elkövetett OC-UV kapcsán ... akkor képben lesz az ember."
Nem tudom, ebben mi az új információ... :F Erről írtam én is:
"Reducing the Vmax value negatively offsets the entire voltage-frequency curve by a certain amount. "
WattMan-ból nem lehet limitálni direkten a feszt, csak MPT-ből [link] . Ezért lehet ezek kombinálásával egész jó eredményt elérni, bár AVFS állítgatás nélkül így sem tökéletes, mert a max feszen hajtja, amíg az "OC" órajel és a gyári AVFS görbe nem metszi egymást, ezen pedig limitált TDP keret esetén jelentős teljesítmény elúszhat.

[ Szerkesztve ]

(#23277) Zamma válasza HSM (#23276) üzenetére


Zamma
őstag

Az a lényeg a csávó által elmondottaknak hogy a Wattman OC-nek nevezett része egy semmirevaló x@r, úgy ahogy van... Minden relatív és nincs semmi fogódzó, mert ha bármihez hozzányúlsz maga után von sor mást is és kezelgethethetsz egy amorf tatományt, aminek semmi értelme.
A hosszú videó részletezi jól ezt a nyűglődést...
Gyakorlatilag Furmark és GPU-Z-vel lőtte be a használható V-F görbéket, amit később felhasznált az UV-hoz.
Az MPT-MCT párost nem akarta használni, mert akkor nagyjából 3 órás lett volna az amúgy sem gyenge 1 órás videóból... :D

[ Szerkesztve ]

(#23278) bobalazs válasza Zamma (#23277) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az kemény ahogy hozzányúlt a control csiphez és jól megcibálta a clockot.

(#23279) HSM válasza Zamma (#23277) üzenetére


HSM
félisten

Idő hiányában csak beletekertem, de a cikkbe belelapoztam a releváns részbe. :K
"Minden relatív és nincs semmi fogódzó, mert ha bármihez hozzányúlsz maga után von sor mást is és kezelgethethetsz egy amorf tatományt, aminek semmi értelme."
Ugyanezt írtam én is már párszor a topikba. ;)
Az MPT-re azt írta, azért nem használta, mert nem támogatja a Navi24-et. :D [link]

Egyébként én is hasonlóképpen jártam el a gyári VF görbe feltérképezésre (kellett az AVFS átíráshoz), egy élmény volt végigzongorázni Furmark-al a teljes órajel spektrumot, majd vakon megpróbálni kitalálni a 3 felülbírálási paramétert és újra végigzongorázni nem kevésszer, hogy jó lett-e... :W

Azért nem is csináltam belőle tutorial-t, a hozzám hasonló fanatikusoknak kötelező, mert egyébként remek dolog lenne, de egyébként egy merő szíváshegy a beállítástól a tesztelésig... :N

(#23280) Zamma válasza HSM (#23279) üzenetére


Zamma
őstag

... és milyen üdítő lenne ha volna egy szoftver ami - akár csak részben - de automatizálná a freki feltérképezést, vagy a tesztelést, vagy akármit... :U
Nen kell mindent tudnia!
Azaz tudom hogy van most olyan szoftver (Hydra - és itt egy éles összehasonlítás [link] ), de arra nem merném bízni ezt a feladatot...

[ Szerkesztve ]

(#23281) HSM válasza Zamma (#23280) üzenetére


HSM
félisten

"... és milyen üdítő lenne ha volna egy szoftver ami ... automatizálná a freki feltérképezést"
No igen, milyen egyszerű lenne, ha a WattMan kiolvasná és kiírná, és engedné értelmes módon szerkeszteni a görbét, mindenféle bizonytalanság nélkül... :D Amit Nv kártyákon, ugyan külső szoftverrel, de sok-sok éve meg tudsz tenni (Afterburner, curve editor).... [link]
Próbáltam RTX3060-on, percek alatt tökéletesen be lehet vele állítani, amit szeretnél....

(#23282) mpierre válasza HSM (#23281) üzenetére


mpierre
veterán

Talán a régi omega driverekkel lehetett ilyesmit ati-n csinálni, de az már igen régóta nem létezik. Nem vagyok már 100%-ig biztos ebben.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#23283) hackeeeee válasza mpierre (#23282) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Régi szép idők…

de ott sem volt olyan mint pl az afterburnerben az nvidiakhoz.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23284) messi6502


messi6502
tag

Sziasztok,

csatlakoztam a kis közösséghez egy 6750xt Sapphire nitro+-al. Ezzel a konfig újítás első része elkezdődött, jelenleg egy i5 3570k hajtja, de nagyon köhög alatta ;] , nemsokára az is cserélődik.

Teszteltem pár napig a kártyát játékok alatt és bár vissza fogja a proci/ram páros, de már így is nagy előrelépés volt a 280x-ről.
Ami viszont feltűnt és változás, hogy a gpu hőmérséklet mellett nem vrm hőmérsékletet találok, hanem hot spot hőmérsékletet.
Próbáltam utánajárni, de igazából ha jól értem ez sok szenzor közül mindig a legmelegebb és nincs rá mód, hogy azt a sok szenzort egyesével megnézzem?
Illetve amiért ez felmerült bennem, hogy a hotspot max értéke eddig 97 fok volt, ami nekem nagyon nem tetszik, jó lenne max 85-re levinni.
(GPU hőmérséklet 73 volt eddig a max, de az is inkább 65 környéke, az nem tűnik rossznak.)

Ehhez elsőkörben belőttem másik ventiprofilt, de egy kicsi undervolt is jó lenne.
Amennyire az elmúlt 2 napban olvastam driverben levéve nem elég, vagyis valójában nem csak a max értéket, hanem a teljes feszültség görbét elállítja, amely miatt alacsonyabb feszen is instabil lehet.
Láttam ezt az MPT eszközt és leírását oldalt, de egy kicsit egyszerűbb magyar leírást találok valahol, amivel csak a görbe tetején levő max feszt tudom lekorlátozni (nem elrontva az egész görbét)?
Régen se volt ez egyszerű, de most egy kicsit elvesztettem a fonalat.
Talán ha jól értem nekem elég MPT-ben a "power and voltage" fülön a "maximum voltage gfx"-et lejjebb írnom?
Illetve, ha jól értem akkor registry-ből fogja a driver kiolvasni az értéket, így minden driver update/reinstall után ezt el kell végezni?
És akkor nincs szükségem a red bios editor és többi kellékre ami még oldalt található ugye?
Illetve a power limitet kell ilyen esetben állítani? Logikusnak hangzik csökkenteni minimálisan, de lehet felesleges ha a feszültséget tudom korlátozni.

Illetve oldalt az excel-es link nem működik - bár lehet csak nekem -, pedig jó lenne megnézni másnál is hasonlóan magas-e a hotspot ennél a típusnál.

(#23285) Kvg válasza kugli81 (#23270) üzenetére


Kvg
senior tag

Csak hogy ne szédüljünk ettől monitortól, :DDD kép készítés windows gomb+bal shift+S. A google barátunk a kép készítésben IS.

[ Szerkesztve ]

(#23286) bobalazs válasza messi6502 (#23284) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az kemény, pár játékot lefuttathatnál per pill ahogy van, milyen fpsek vannak ilyen proci limittel, kiváncsi vagyok.

(#23287) Zamma válasza messi6502 (#23284) üzenetére


Zamma
őstag

Első körben próbáld már ki hogy Adrenalinban visszaveszel 100 mV-ot, csak ennyi, semmi más, minden érték ezen kívül maradjon a gyári. Esetleg a ventigörbét finomítsd...

(#23288) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyannal , hogy adrenalinban a hangolás fül alatt beállítottam a processzor órajel túlhúzást restartolt a gép ki is írta , hogy 0.2 ghz-el gyorsabb a rendszer.
Idáig oké is , de most próbáltam ezt kikapcsolni és az istennek nem akarja :DDD
Csináltam már ddu-t , felraktam az adrenalint újra adtam a beállításoknak teljes gyári visszaállítást írta is , hogy bele nyúl a biosba nem e baj ? kiválasztottam az okét és mégis mindig a processzor az órajel túlhúzáson világít. Semmi problémája a gépnek egyszerűen csak bosszant ez valami adrenalin bug lehet ?

(#23289) ETOM válasza NyalokAA (#23288) üzenetére


ETOM
addikt

Probáltad a bios resetet?

(#23290) messi6502 válasza bobalazs (#23286) üzenetére


messi6502
tag

Igazából nincsenek csodák, hogwarts legacy 1080p-ben 30-60 fps között mozog játék közben, kivéve amikor elfogy a memória, akkor beakad. Itt inkább a 16gb ramból fakadó stutter a fő probléma.
Mással eddig nem teszteltem csak 3dmark-ot futtattam extrában.
Van valami ami kifejezetten érdekelne? Ha van rá lehetőségem, akkor letesztelem.

#23287 Zamma:
Megtörtént mindkettő, 1200 helyett 1100 mV, illetve egyéni aggresszívabb ventiprofil.
Viszont most 1-2 napig nem terveztem játszani, ezért is lenne jó, ha a külső szoftveres mókolásokat eltudnám végezni és utána majd mehetne a teszt játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#23291) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Cimborám rx5600xt-ről 6650XT-re váltott.
A black screen elől szeretett volna menekülni. És hiába a zsír új vga és egy proci upgrade ryzen 5 3600 ról 5800x-re ugyan úgy jönnek a fekete képernyők.

Aktuális driver van telepítve. A Win 10 64 bit is napra kész.
Semmi OC , minden alapon.

Tippetek lenne esetleg? Gigabyte 6650XT az alany. Remek, csendes hűvös.

RX 5600xt után DDU-val lett eltávolítva minden és került fel az új drive..

:R

(#23292) NyalokAA válasza messi6502 (#23290) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Nálam 5600x+6700xt+32gb ram és Hogwarts Legacy rángat így is úgy is :D 18-20 giga ram között bezabál , de ha nincs bent csak 16 akkor 14-et eszik és a stuttering hasonlóan jelen van. Roxfort-ban és Hogsmeadeben adott helyeken sehol máshol. Az optimalizálással benéztek valamit nemhiába jött ki már vagy 4 update több mint 50 gigával. Szenvednek is rendesen most a fejlesztők , hogy ez játszható legyen ps4 en meg régi xboxokon , switchről meg már ne is beszéljünk :N

(#23293) Zamma válasza NyalokAA (#23288) üzenetére


Zamma
őstag

Csökkentett módban DDU-val driver leszed, restart (ne engedd újra bootolni a Windowst, hanem csak biosba).
Ott állítsd vissza a gyári értékeket defaulttal, restart.
Végső esetben rakd fel az Adremailt driver only-ban és MCT/MPT-vel ha akarod piszkáld meg a gput...

(#23294) messi6502 válasza NyalokAA (#23292) üzenetére


messi6502
tag

Az úgy durva, feltételeztem új proci (5700x lesz) és 32 gb ram után ez majd megszűnik.

(#23295) bobalazs válasza messi6502 (#23290) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs konkrét kívánságom bármelyik nagyobb AAA játék ami a tesztekben van.
AC Valhalla, Metro Exodus, Watch dogs Legion, Red Dead 2, Horizon Zero Dawn, Borderlands 3, Division 2, Far Cry 5, Forza Horizon 4-5,

(#23296) bobalazs válasza Pepe78 (#23291) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tápellátás jó? Milyen tápja van?

(#23297) Zamma válasza bobalazs (#23296) üzenetére


Zamma
őstag

+1 És hány éves a táp?

Esetleg még:
ulps kikapcsolása
1. open regedit.
2. open Edit->Find.search for "EnableUlps".
3. for each "EnableUlps" match found, change its value from "1" to "0".
There will be multiple match found. In case regedit prevents from updating the value then retry it by re-opening the regedit.
4. Restart the PC if necessary.

[ Szerkesztve ]

(#23298) Pepe78 válasza bobalazs (#23296) üzenetére


Pepe78
senior tag

550w-os elfogadható valami Cooler Master. Most 3. éves.

(#23299) Raggie válasza Pepe78 (#23291) üzenetére


Raggie
őstag

Ez így kicsit tág...
Mikor, milyen alkalmazás/játék futtatása közben jönnek a fekete képernyők?
Közben kártya és egyéb alkatrészek kihasznápltsága és hőmérséklete figyelve van?
Milyen alaplap? Milyen RAM?

Clint Eastwood FTW

(#23300) spleenszuru válasza HSM (#23257) üzenetére


spleenszuru
őstag

No, 1050-re állítottam, és ehhez feltoltam a max GPU órajelet 2620-ra, hogy lássam ,ebből mennyit is hoz majd in-game.
2570-2580-at így is tud, cserébe nem ment most 90 fokig sem a HS. :)

Malaka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.