Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22451) hackeeeee válasza bobalazs (#22444) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

MW2 WZ, és Division.

Véleményem szubjektív...

(#22452) hackeeeee válasza HSM (#22448) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De nem kap annyit folyamat.. Szét 3dmarkoltam, ill mindent csináltam vele, játékok alatt is 320-330A a teteje.. és tétel ugyan úgy szinte semmit nem kap..

Véleményem szubjektív...

(#22453) --Ham--


--Ham--
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy XFX Radeon RX 6600 SPEEDSTER SWFT 210 Videokártya. Használtan került hozzám innen az apróról, érvényes garancialevéllel. Betettem a gépbe, leszedtem régi driver, tettem fel új adrenalin futtattam pár tesztet.
A lényeg az, hogy a pontszámokkal nem volt gondom, de feltűnt hogy a ventillátora nem kapcsol be 90 foknál sem. A venti működik, csináltam egyedi hangolást beállítottam az értékeket szépen kapcsolt, megállt. Elkezdtem PUBGzni, rendben találtam mindent. Felvettem a beállításokat, akkor is rendben ment. Aztán bemelegedtem a játékba, és kiderült 90 fokon járt és nem indult el a ventillátor...
Kifagy az adrenalin mikor olyan kedve van, és alapbeállításokkal indul újra. Próbáltam több Adrenalin verziót is, jelenleg 22.11.2 van fent (ezt találtam a legstabilabbnak), de nem merek semmit átállítani az adrenalinba, 80 fokig is felmegy csupa lowra visszaváltott pubg alatt. Nem tudom mindig nézegetni hogy forog e a ventillátor, nem tudom a vramot megsütöttem e... Valakinek ötlet, tanács, javaslat?

"Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb! "

(#22454) Zamma válasza --Ham-- (#22453) üzenetére


Zamma
őstag

Először is külföldi garis?
Mielőtt a korábbi gépben volt ott minden működött/tudtad-e esetleg tesztelni?
Mivel szedted le a drivert, DDU-val?

[ Szerkesztve ]

(#22455) Sdi válasza --Ham-- (#22453) üzenetére


Sdi
addikt

Próbáld meg ezzel legyalulni a régi drivert, és úgy tedd fel ez újat.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#22456) Kvg válasza --Ham-- (#22453) üzenetére


Kvg
senior tag

Ph 2007 hír a tápodról 15 + 16A 2db 12 voltos ág, Az a tápegység kuka, ahogy az összes többi alkatrész is a legalja.
Vegyél teljes PC et használtat, ha semmit sem értesz hozza!!
Tudod milyen a központi fűtés radiátor amikor 90 fok? Szaglik a festék rajta. :U
GPU elvileg nem tud 90 ig menni, mert a magas hotspot vissza veszi a áramfelvelet.

[ Szerkesztve ]

(#22457) heavygrip válasza nt92 (#22447) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Én is szívok a 2600 ryzennel pár játékban. Far Cry 5/New dawn ugyanez. GPU kihasználtság 1 óra játék után sem volt 50%fölött, max 50wattot evett, fentebb látszik a képen :DDD
Az a helyzet,amelyik játék ki tudja használni a több mag több szálat oda elég egy ryzen 5 1600 is, de ha olyan a játék amelyik 1-2 maggal elvan oda meg kell egy 5 Ghzes proci legalább tök mindegy hány maggal...
Nézd meg a kártyát Eternal alatt, nefelj nem lesz drop meg hasonló lag. Én toltam vele, folyton 2680-2700 MHz volt a GPU iylen 94-99%kihasználtsággal 55-60 fokon. Jó ez a Sapphire Pulse :)
jah és a proci terhelés minden szalon minden magon 60-65%on egységesen!!!

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#22458) --Ham-- válasza Sdi (#22455) üzenetére


--Ham--
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
A tápom már más, egy újabb Chieftec IArena 500 -as, nem egy minőségi de elég kell legyen. Sajnos a Zenben a kondik elöregedtek. DDU-val is csináltam mikor észrevettem a hibát. Sajnos ott nem tesztelhettem, viszont nálam azonnal kiderült... Nem akarta visszavenni, nála hibátlan volt stbstb...
Magyar Garancia EMAG-hoz.

"Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb! "

(#22459) zgmzgm


zgmzgm
tag

Létezik, hogy a táp miatt befagy a játék mert volt egy magas fogyasztási tüske?

Lehet nagyobb tápot kell venni.

RX 6800XT – Corsair RM650 Gold (650W)

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#22460) Bib válasza zgmzgm (#22459) üzenetére


Bib
őstag

Én nem hinném, ennek elégnek kell lennie bár az adatlapod nem hiszem hogy naprakész.Jobbérzésű táp olyankor lekapcsol és a gép újraindul. A corsair jobbérzésű.

[ Szerkesztve ]

(#22461) --Ham--


--Ham--
csendes tag

Hozzákezdek előlről.

Gépem adatai:
CPU: i5-4670
HŰTŐ: Noctua NH - U12P
LAP: ASUS Z97-PRO Gamer
SSD:KINGSTON SA2000M8500G
HDD:TOSHIBA HDWD130
PSU: Chieftec iARENA GPA-500S 500W
MEM: Corsair VENGEANCE 16GB (4x4GB) DDR3 1600MHz
HÁZ: FRACTAL DESIGN Focus G ablakos piros-fekete
GPU: XFX Radeon RX 6600 SPEEDSTER SWFT 210
Monitor 0 (DP kábelen )

Model KG241Q S ()
ID ACR074D
Serial
Manufacturing Date Week 2, Year 2021
Size 23.4 inches
Max Resolution 1920 x 1080 @ 143 Hz
Horizontal Freq. Range 180-180 kHz
Vertical Freq. Range 48-165 Hz
Max Pixel Clock 340 MHz
Gamma Factor 2.2

Monitor 1 (HDMI kábelen)

Model TV-monitor ()
ID SKY0402
Serial
Manufacturing Date Week 1, Year 2016
Size 40.2 inches
Max Resolution 1920 x 1080 @ 60 Hz
Horizontal Freq. Range 15-80 kHz
Vertical Freq. Range 49-80 Hz
Max Pixel Clock 180 MHz
Gamma Factor 2.2

Itt aprón vásároltam a fentebb emlytett kártyát, ami az előző gazdájánál állítólag tökéletesen működött. DDU-val az előd driverteket letakarítottam kapott új Adrenalint, látszólag minden rendben volt. Viszont nem indult be a ventillátora játék alatt, és 90 fokig is felment a hőmérséklete. Láttam már zöld vram melegedős hibajeleket a PUBG közben. 1-1 fagyás is emlékeztetett rá hogy valami baj van. A vga ventillátor nem szeret elindulni. Finomhangoltam és kiszedtem a 0 RPM -et, hogy halljam ha nem megy... Mikor kifagy az adrenalin akkor sajnos alapbeállításra áll vissza, vagyis a VGA főző üzemmódba. Ha rajtam a füles nem veszem észre... most 22.11.2 Adrenalin van, ez a legstabilabb eddig. A monitorokat azért részleteztem, mert a TV bekapcsolásánál megtorpan a gépem, megáll a kép. Olvasgattam külföldi oldalakon ls úgy gondolom a hiba összefügg. A kérdésem az, degradáltam e a kártyámat? Mivel tesztelhetném kétséget kizáróan? (Furmark, 3dmark) alatt a 90 fok normális? Küldjem el Gariba és nézzék meg, vagy valami más játékkal programmal kéne rájönnöm mi is a baj ? Van baj ? A PUBG annyira rosszul optimalizált hogy ha nem veszem le a beállításokat túlpörgeti ?

Gondoltam hogy alufeszelem is ha ráérek, de bevallom így nem merek hozzányúlni... :W

ui:
a mai napon a GPU-z szerint 68 fok volt a maximum és 4 órát játszottam vele. NEm fagyott ki, és ment a tv meg a monitor is. Hibát nem láttam :F

[ Szerkesztve ]

"Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb! "

(#22462) HSM válasza heavygrip (#22457) üzenetére


HSM
félisten

Nem csak a játékok.... Sok régebbi Ryzen két CCX, az is keresztbe tud tenni, ha nincs rá optimalizálva a játék. Pl. találkoztam címmel, ami a régi Intel hatmagosomon 6 magig skálázódott, a 3600-as Ryzenem csak olyan 3.5-ig. :DDD

#22452 hackeeeee : 300A környéke azért jobban hangzik. :D

(#22463) fattila92 válasza --Ham-- (#22461) üzenetére


fattila92
csendes tag

A 6600 nem egy melegedős széria, az XFX pedig különösen jó. Nekem Sapphire 6600 XT-m van, sokszor még az 50 fokot is alig éri el, 60 foknál meg már tényleg nagyon dolgozik. Régebben járt 75 fok környékén is, de akkor egy teljesen zárt nem meshes házban használtam. Előző kártyád nem melegedett? Ha mennek a ventik jók a hőfokok?

(#22464) TeeBee73 válasza HSM (#22462) üzenetére


TeeBee73
addikt

300A? Az már ipar áram kategória.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#22465) hackeeeee válasza HSM (#22462) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk ez érdekes kérdés..amikor auton hagyom, és ki van tolva a limit, vagy módosítom, akkor fixen a max értéket írja TDC-nél.. mindkét helyen.. most, hogy ki van kapcsolva a limit, folyamatosan azt az értéket mutatja, amennyit használ.. (ahogy ennek lennie kellene, szerintem..)

De amúgy a deepsleep tényleg számít.. ..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22466) Gabady


Gabady
aktív tag

Sziasztok,
Mostanában az alábbi hiba fordult elő.... Feladatkezelőben pont sikerült is elcsípni egy érdekességet....
WoW közben CPU-GPU kihasználtság kb. 2-5%. Random olyan fps droppok vannak hogy van 2 fps. Feladatkezelőt ilyenkor megnyitom és látom, a videokártyánál, hogy a kihasználtság továbbra is kb 2%, viszont van egy olyan hogy Copy, ami szinte 100on pörög.
Miután lehiggadt a Copy részleg, minden ment tovább flottul.

Mi ez a Copy és miért tevékenykedik ? Más játéknál nem tapasztaltam ilyet.
pl. kép, tudjátok miről beszélek.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#22467) hackeeeee válasza Gabady (#22466) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őőő.. ha ez valóban egy 980, akkor sztem ez rossz topic, sztem windows-os, vagy azonnali kérdések topic-ban a helye. :R

Véleményem szubjektív...

(#22468) Gabady válasza hackeeeee (#22467) üzenetére


Gabady
aktív tag

Nem 980, hanem a leírásomban lévő konfigról van szó. A kép csak egy példa kép.

[ Szerkesztve ]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#22469) --Ham-- válasza fattila92 (#22463) üzenetére


--Ham--
csendes tag

A ventiket mikor nem halott a szoftver akkor finomhangolással kipróbálhattam, nincs bajuk működnek rendesen, bármilyen fordulaton. Kb 60 fokon tartja a gépet, tegnap több óra után sem érte el a 70 fokot, ez nekem teljesen jónak tűnik (nincs finomhangolva, alapbeállításon figyelem ne süssem meg ha alapra visszatölt az adrenalin). Egy jobban szellőző házban lehet a 60 lenne a max. Az előző videokártyám egy 270x volt, nem volt vele gondom, és ha ez garanciális hiba lenne akkor vissza is rakhatom mert a fiókba pihen.
Nekem Driver problémának tűnik, és az AMD oldalán meg nehéz megállapítani mikor cserélnek verziót, mert linket nem frissítenek. Most ugyan azon a linken leszedett mint amivel kezdődtek a bajok, egész stabil csak a TV bekapcsolásnál torpan meg a videokártya. ( olyan is volt hogy a monitoron a kép befagyott a TV-n ment tovább a kiskatonám.. alt-tab megoldotta).

[ Szerkesztve ]

"Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb! "

(#22470) PuMbA válasza Gabady (#22466) üzenetére


PuMbA
titán

Adatmozgatás a GPU memóriába, de ezt egy egyszerű Google kereséssel megtudhattad volna :) Valószínűleg a PCI-E sávszélességed kevés, mert nincs PCI-E 4.0-ád és / vagy a VRAM-od telítődött.

[ Szerkesztve ]

(#22471) Gabady válasza PuMbA (#22470) üzenetére


Gabady
aktív tag

RX6600XT-ről van szó, ASUS TUF X570 plus lapban.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#22472) PuMbA válasza Gabady (#22471) üzenetére


PuMbA
titán

Windows / alaplap / chipset / VGA driver friss? GPU VRAM használat mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#22473) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ment még egy kicsit.. :) Kíváncsian várom, hogy mi lesz a vége ha rákerül a víz..

Véleményem szubjektív...

(#22474) Zamma válasza hackeeeee (#22473) üzenetére


Zamma
őstag

Nyomjál már egy Time Spy-t is légyszi, mert olyan nagy a szám, hogy nem tudja a monitor megjeleníteni, mert kilóg! :DDD

(#22475) hackeeeee válasza Zamma (#22474) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ott van pár hsz-el lentebb, most épp 24067-et csinált, de, ennyit tudott:

Ha meglesz a víz, megnézm 1150,és esetleg 1175mV-vel meddig megy.. így kompakttal sajna koppan a 95 fokos HS-nél.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22476) hackeeeee válasza hackeeeee (#22475) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De ezen még hoztam egy kicsit. :)

Véleményem szubjektív...

(#22477) karmaresz válasza karmaresz (#22378) üzenetére


karmaresz
senior tag

PowerColor Red Devil 6600XT fejlemények -2. felvonás-

Elnézést, hogy eltűntem egy hétre, de még folyamatban volt, illetve bővült is a gép fejlesztése, így most az átépítéssel és az új rendszer optimalizálásával voltam elfoglalva. Vannak viszont új "work in progress eredmények", amiket szeretnék megosztani.

Ami változás történt:
Új Mobo: Asrock B550M Steel Legend - Asrock B350M Pro4-ről
Új, de használ RAM: 2x16Gbyte Crucial Ballistix 3200 Mhz CL16 (Micron E-die) - Crucial 2133 Mhz-ről
Új, de használt EVGA 650W GQ táp a Chieftec GP500S helyett.

Munka és család miatt lassabban haladok az optimalizálással, de a mostani részeredmények alapján úgy látom, tuning terén tényleg szerencsém volt mind a Red Devil 6600XT-vel, mind a Ryzen 5700X CPU-val, amiket a új ram és az új alaplap is jól támogat. Nem végleges még az eredmény, mert pár hosszabb stress test még elmaradt, illetve zajlik még a RAM-CPU infinity fabric fclk 1733/1800 MHz-es finomhangolása. A mostani stabil állapot viszont igencsak izgalmas.

Az új alkatrészek a GPU tekintetében is új, érdekes, de még jobb eredményeket adtak. GPU sebességben először megijedtem, mert nem tudtam tartani a korábbi 2850/2950-es értéket még 1100mVolt mellett sem. - korábban ugye 1020 mV mellett is stabil volt a rendszer
Itt jegyezném meg, hogy a gyári tuning program értéktől függően kb. 40-60mV-os offsettel dolgozik, vagyis igazuk volt azoknak, akik furcsállották az 1020mV-ot. Ez a valóságban inkább 1060-1070mV körül van, amiben gondolom szerepe van a tuningban 20%-ra állított power limitnek is.
Viszont amint 30Mhz-et csökkentettem rajta, vagyis 2820/2920-ra álltam, varázsütésre minden stabil lett, így elkezdhettem játszani a feszültséggel és a vrammal. Ebben megint remek eredményeket kaptam. Jelenleg 30 perc furmark és mindenféle teszt mellett is stabil a kis vörös ördög AS:AE program szerint 1010 (HWinfo szerint 1070mV-on és 2300MHz-re húzott rammal és -kis túlzással- a 6700 XT teljesítményének alját kapargató eredményeket kapok.

Referenciának korábbi posztomból az eredmények:

és a mostaniak:

*: a feszültség értéke a AS:AE által adott érték és nem a valós, ami kb 40-60mV-tal magasabb.

Ezekkel a stabil értékekkel pedig most így állok a különböző benchmarkokban:




Igen, az a két névtelen magyar az én konfigom. :K :B
3DMark eredmény a neten

Tudom, kicsit off, de remélem, elfér az alábbi kép, mert az eredményekben azért komoly szerepe van az optimalizált CPU-nak és RAM-nak is. Itt látható a "work in progress" állapot az ezekre vonatkozó értékekkel. Most jön majd, hogy tesztelgessem az 3800-ra húzott ramot és az 1900MHz-es infinity fabric-ot.

Köszi, ha elolvastad, illetve továbbra is örülök minden, építő jellegű észrevételnek és kritikának. :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22478) TeeBee73 válasza karmaresz (#22477) üzenetére


TeeBee73
addikt

:C Betyár! :K

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#22479) Horvi válasza fattila92 (#22463) üzenetére


Horvi
őstag

Neked milyen a venti profil hozzá? Illetve mennyire hangos? Én vettem nemrég egy 6600-as Pulse kártyát de az valamiért nagyon hangos volt, igaz egy kis házban volt de akkor is túlzásnak éreztem, ha csak elindítottam egy játékot akkor már a ventit feltekerte 2300-ra és ott meg már olyan hangja volt. Meg már ilyen 900-as fordulaton is morogtak a ventik.

Hello darkness, my old friend...

(#22480) tomic válasza karmaresz (#22477) üzenetére


tomic
addikt

Szia!
Beállítottam én is az MSI 6600XT kártyámon a mostani frekieidet és a feszt. Ugyan sokat nem játszottam még vele (kb fél órát) de eddig ez is tudja.
Ha lesz időm akkor lefuttatom én is a teszteket,hogy lássam stabil-e. Bár engem inkább az nyugtat meg ha játék alatt stabil.
Pontokra pusztán kíváncsi vagyok,bár nekem 5600x procim van.

(#22481) Szoszo94 válasza karmaresz (#22477) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szép eredmények :K Viszont a 6700XT azért messze van még, gyári eredményem nem találtam meg, de csak Adrenalinnal belepiszkálgatottat igen :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#22482) karmaresz válasza tomic (#22480) üzenetére


karmaresz
senior tag

Megértem, hogy nem merülsz el benne. :) Elég időigényes és mindössze néhány % az a plusz, amit így össze lehet kaparni egy sztenderd, 1 órás tuninghoz képest. Nekem a maga az út a cél, vagyis a tanulás, elmélyülés, kombinálás és most játék helyett ez a "játék". Szeretném megtudni, meddig tudok leásni a nyúl üregébe, vagyis mi az a gyakorlati maximum, amit ki tudok sajtolni az egyes komponensekből.

Most éppen 3800Mhz Ram/1900 fclk az ami foglalkoztat. Már egész stabil és jó értékek jönnek, de még szükséges némi fine-tuning, mert az y cruncher stressz teszt ugyan elfut szépen akár több órát is, de a HWiNFO 64 közben dobott 2-3 WHEA hibát is -igaz, a rendszer nem onlott össze-.

#22480 tomic: Természetesen erős költői túlzás volt, csak nézegetve a 3DMark 6700XT eredményeket, láttam néhány gyengébb, vagy rosszul beállított konfigot, ahol nem voltak sokkal jobbak az eredmények. :B

#22478 TeeBee73: :R

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22483) bobalazs válasza karmaresz (#22482) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én szétOCztam a TimeSpy kedvéért a cput meg a 6700 XT-t is, meglepően jó eredményt kaptam. top 6%ban van.
()(/L)[

[ Szerkesztve ]

(#22484) HSM válasza karmaresz (#22482) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem inkább az időzítéseket állítsd be jól, szvsz többet hoz, mint az órajel. Volt pár mérésem: [link] . 1900-on nekem is sajnos már dob néhány WHEA-t az 5600, 1866Mhz-es IF-en már jó.

(#22485) Gabady válasza PuMbA (#22472) üzenetére


Gabady
aktív tag

Minden driver friss, tegnap már újra is dobtam a videodrivert.... PCI-E -t meglestem hwinfoban, PCI 4.0 8x-en megy... A kártya is ennyit tud. Vram pedig 2 GB van használatban.

Jha igen... és a System az a rendszerfolyamat ami ezt okozza.

[ Szerkesztve ]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#22486) karmaresz válasza HSM (#22484) üzenetére


karmaresz
senior tag

Pont ezekkel játszottam tegnap este, de a DRAM Calc által javasolt értékek nekem nem jöttek be, ott elhasalt a rendszer - több fórumon is írjánk hogy Micron E/H die esetén nem túl megbízhatóak az adatok sem ott, sem a typhoon burnernél-.

Egyébként szerintem megoldható lesz a probléma egy kis ram időzítés finomhangolással, fesz emeléssel, illetve a Ryzen Master által javasolt -30 all core is gyanús még nekem. Normál munkamenetben, GPU, CPU teszteknél nincs WHEA, csak extrém, több órás stressz teszt mellett jönnek ezek elő.

A mostani "work in progress" értékek sem rosszak:

#22483 bobalazs: :R szép eredmény. Hogy megy mellette a venti?
Ugyan a tesztekről lőtt képeken nem látszik, de a masszív undervolt nekem arra is jó, hogy kellemesen halk a rendszer. Nem engedem a ventiket 55%/1500 rpm fölé, de jól meghajtva, 30 perc teszt után is max 92-94 fok a GPU hot spot. A tesztek azon része eddig még el is marad, hogy mit tud a GPU kifejezetten benchmarkra kihegyezett értékekkel "fülvédő használata kötelező" üzemmódban, 1090mV fesz. felett. :D

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#22487) bobalazs válasza karmaresz (#22486) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Korábban linkeltem videot amiben meg hővezető lapkáztam a hátlap alatti vram nyákot.
Nyertem vele 10 fokot vramon, meg egyébként a hotspoton is pár fokot.
Ez csak teszt kedvéért lett lefuttatva ekkora órajelen, nekem az a véleményem hogy nem minden játék alatt tud hozni ilyen órajelet mert teljesen más terhelést tesz a vgan,
A Time Spy, mivel ilyen rövid ideig fut, nem tud teljes terhelést csinálni a kártyán, stabilitás mérésre nem megfelelő.
Mivel 62 fokos volt a gpu, ezért gondolom meg volt tekerve a venti manuálisan, nem tudom hova, mert nem emlékszem.
Amióta megvan, én alulfeszelve használom, hol 1.05 hol 1.08 eddig ezek között volt. Referencia kártya szóval se nem tuning bajnok se a hűtése nem a legjobbak közé tartozik.
Most olyan 64 fok körül jár 2480 Mhz körül, 1.08V-on, a hotspot max 80 fokos, ez fölött nem ment, hwinfo64el monitorozva.

(#22488) PuMbA válasza Gabady (#22485) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Ezzel utána kell nézned, hogy melyik dll okozza pontosan. A System folyamat az egy eszköz driverét takarja.

[ Szerkesztve ]

(#22489) Mclovin válasza karmaresz (#22477) üzenetére


Mclovin
senior tag

Szép eredmény!

Nekem 11088 graphics score-t sikerült kicsikarni az enyémből. (2340mhz-n ment a ram).

(#22490) Gabady válasza PuMbA (#22488) üzenetére


Gabady
aktív tag

Ezt látom ...

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#22491) bobalazs válasza Gabady (#22490) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Arról a cfosspeedről annyi ugrott be még az őskorból hogy mekkora gebaszt okozott windows xp-n. Töröltem is

le a nyavalyást.

(#22492) Gabady válasza bobalazs (#22491) üzenetére


Gabady
aktív tag

Töröltem, sőt már frissítettem is W11-re, de a hiba továbbra is fent áll...

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#22493) bobalazs válasza Gabady (#22492) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem tudom, ilyennel nem találkoztam még. Talán egy gyalulás, friss windows telepités megoldja. Talán ugyanazt a szart vitte tovább a 11re frissítés.

(#22494) PuMbA válasza Gabady (#22490) üzenetére


PuMbA
titán

Nehéz ügy. Az a dxgmms2.sys fájl a Windows grafikai rendszere, tehát ha az bajt okoz, akkor mindenképp valamiféle driver galiba van, mert az utasítja erre a dologra. Én is egy friss verziójú Windows 11 tiszta telepítését tudom ajánlani, ha VGA OC nincs és a Radeon beállításokban sem állítottál dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#22495) Gabady válasza PuMbA (#22494) üzenetére


Gabady
aktív tag

Teljes szűz windows telepítés után is ugyanez a helyzet. 22.11.2-es driver van fent. UV van, de alapon is elhasal.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#22496) PuMbA válasza Gabady (#22495) üzenetére


PuMbA
titán

Még az alaplap BIOS frissítés ugrik be, mint gond megoldó dolog. Ezt csináld meg, ha nem a legújabb BIOS van fent. Ha igen, akkor ez a WoW hibája és a gépeddel semmi gond sincs :)

[ Szerkesztve ]

(#22497) bobalazs válasza Gabady (#22495) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Be van kapcsolva az azonnali visszajátszás vagy hasonló a rögzítés és közvetítés lap alatt (radeon software)?
Mindenképp próbáld ki a drivert minimál vagy driver only telepítéssel, van e ilyen gebasz ott is, ezáltal az kizárható (driver probléma).

(#22498) Gabady válasza PuMbA (#22496) üzenetére


Gabady
aktív tag

Csak béta biosom van.
Visszetettem egyel korábbi drivert és csak driver only telepítést adtam, ugyanaz a helyzet...

[ Szerkesztve ]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#22499) Gabady válasza Gabady (#22498) üzenetére


Gabady
aktív tag

Meg az a kib*szott fura, hogy laptopon (ahol igaz integrált UHD620 vezérlő van) semmi gond nincs, nincs "Copy".

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#22500) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az úgy kemény.
Reddit post alapján teszteltem hogy tudom két kijelzős képernyőmód miatt emelt memó órajelet levinni, nekiálltam tesztelni és megtaláltam a 1080p165Hz + 4K 24 Hz módot ahol 100 Mhz körüli az órajel.
Böngésző elindít, erre csont merevre fagy.
Nyomtam egy reset gombott a PCn, erre mire betöltött, nem volt fenn GPU driver :O
Felraktam újra, böngésző elindít merevre fagyás.
Míg aztán rájöttem volt itt szó a chrome gyorsítás kikapcsolásról, szóval azt kilőttem és most nincs fagyás.
Van más is ami még kicsinálja a gépet? Steam vagy egyébb launcher indítók? Vagy megnyugodhatok végre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.