Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23401) hackeeeee válasza Bossp (#23400) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én 4K-ban fullra hajtott graffal hajtom, 80-117 fps között van (4k 120hz mellett).

Ha maxon hajtom a vga-t, ergo 450w körül, akkor az a min. fpsen javít egy kicsit, és kevésbé esik be.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23402) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Hotspot 95-100(egy egy spike alkalmával megy 97-100 közé a 88-95 a standardje) közt van mikor ~68/69-71-en beáll a kártya hője. Kezdjek aggódni? Azt néztem, hogy a sima Fighter-nek létezik ennyivel jobb a hűtése? Az 60-62 körül áll megy RDR2 alatt nekem meg gyakorlatilag majd egy 10-el feljebb a Pulse :(((

UV-val meg marha jó élből vesztenék pár %-ot, nem hogy OC-t rá merjem tenni egy kicsit nagyobb tdp-vel :DDD

Elbírja ez és túlaggódom vagy mi? 6600 jelentősen hűvösebb volt szokatlan…

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23403) hackeeeee válasza Micsurin (#23402) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem kell. 112 fok alatt oké. Nekem vízzel is tud cirka 80-90 fokot prezentálni több órányi játékkal.

Amúgy, nem biztos, hogy veszítesz, lehet simán azonos órajelet, vagy 1-2 lépcsővel lentebb megy.

Véleményem szubjektív...

(#23404) d@minator válasza Bossp (#23399) üzenetére


d@minator
addikt

Ott valami nem kerek. :) Az 5800x3D-nek a teljesítménye a 13700K alatt van. 349 fps egyszerűen lehetetlen. Esetleg a MW2-ben de ez Warzone 2 DMZ. Sem a YT-on sem ebben a Techspot [link] benchmarkban nem hozott ennyit egyik proci sem.

#23388HSM Köszönöm, meg a segítséget is! :R Melós volt de legalább tisztán látok.

(#23405) NyalokAA válasza Micsurin (#23402) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Adrenalin gyári mérőjét használva szoktam vakarni a fejemet :D
Amikkel mostanában játszok Hogwarts Legacy , Rdr 2 , Days Gone , Atomic Heart
Red Devil 6700xt

Hogwarts Legacy 70-99% os kihasználtság mellett 75-90 fok között mozog a hot spot
Atomic Heart 70-99% mellett egyik nap 70 másik nap 90 fokon megy
Days Gone 70-80% és 67-73 fokon üzemel
Rdr2 60-99% között mozog egyik nap 70-75 fok másik nap 80-90 fokos
otthon a lakásban kb álandó 20 fok van

Mivel felfelé nem érem el a kritikus hőmérsékletet igazából nem aggódom , de furcsának találom , hogy ugyanannál a játéknál akár 10-20 fokos különbségek is összejönnek mikor a környezeti tényezők minden esetben változatlanok. Venti görbe 1000-1600rpm között mozog. Én valami driveres anomáliara gyanakszom itt koca játékosként

[ Szerkesztve ]

(#23406) Zamma válasza Micsurin (#23402) üzenetére


Zamma
őstag

Nézz már meg egy normális undervolt-overclockos YT videót! Több lesz az FPS-ed és halkabb/csendesebb a kártyád...
Csak abba gondolj bele hogy bizonyos hőnél visszavesz a frekiből a kártya, csökken az FPS is. Ha nem melegszik annyira, akkor pedig a frekit stabilan tudja tartani... ennyi!
Tehát a gyári freki tetejének 100 egységét "alulról megtámasztva" kevesebb voltot adni a kártyának.

[ Szerkesztve ]

(#23407) hackeeeee válasza Zamma (#23406) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 95 fokos Hotspot-nál kezd el droppolni a GPU órajelből. Ingame 400W felett ez vízzel is elérhető. :DDD 1175mV mellett..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23408) Zamma válasza hackeeeee (#23407) üzenetére


Zamma
őstag

Itt egy jó szemléltetés, Furmarknál már dobja le a frekit, Vulkan-os Geekbenchnél még emelkedik is, na, onnan kezdődnek az érdekes részek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23409) HSM válasza Micsurin (#23402) üzenetére


HSM
félisten

"UV-val meg marha jó élből vesztenék pár %-ot"
Hold my beer... [link] :DDD

"Kezdjek aggódni?"
Jól értem, hogy egy kb. 70 fokos kártyán kellene a hőfok miatt aggódni kezdeni? ;]

#23404 d@minator : :R

(#23410) hackeeeee válasza Zamma (#23408) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, valami hasonlót tapasztaltam. :DDD

Amúgy ezért csináltam azt, hogy 1100mv, max 1125mV, kikapcsolt limitekkel, ingame tud 2700MHz körül, és peak-ben sem megy 400W f ölé.. 1100mV-n 2630/2730, 1125-ön elvileg 2670/2770 körül van a max.

Véleményem szubjektív...

(#23411) Micsurin válasza Zamma (#23406) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Érzem a rosszallást de inkább akkor irányba tégy kérlek :R Sosem foglalkoztam ezzel de pont az OC opció miatt tetszett meg a Pulse ezen az áron, Redditen volt néhány szép eredmény csak aggasztott a Hotspot gyári órajelen, hogy már most ennyi, hogy bírna még egy kicsit el :D De pont amiatt vettem mert kiakarom tapasztalni és megszokni az Oc-t.(5700x is emiatt megy majd mellé főleg mert idővel lehet 6800-ra lesz cserélve)

[link] mennyire alapos leírás így kezdésnek? Melóban nincs most időm de este ránézek csak van valami Gamernexus vagy Linus a témában brokkoliknak… :D Nem mertem neki állni eddig mert a 10400 így is érezhetően elfogy mellőle pl No Mans Sky alatt :B

HSM De épp attól tartok, hogy bírja-e a hűtése ha még kapna egy kicsit :D Venti profilt se tudom alapból hova lenne érdemes felhúzni mert tegnap játék alatt ráemeltem afterburnerrel és 50/75% közt nem vettem észre nagy difit pedig az MB311L szellős és elől 2x140 hátul 2x120 BQ-val átmozgatva pluszban. :B

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23412) hackeeeee válasza Micsurin (#23411) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem kell aggódni.. De amúgy simán lehet, hogy alacsonyabb feszen magasabb órajelet megy, mintha auton van.. Ki kell tesztelni. :)

Véleményem szubjektív...

(#23413) HSM válasza Micsurin (#23411) üzenetére


HSM
félisten

Nekem egyszerűen ezzel a módszerrel sikerült jó eredményt elérni: [link] .

(#23414) Zamma válasza Micsurin (#23411) üzenetére


Zamma
őstag

HSM megoldása +1. :R
Ez a megoldás nekem nagyon tetszik - már korábban is írtam, tudom -, pláne amiatt, mert egyszerű és legalább egy fix pont már lesz amihez lehet idomulni: a fixált 1050 (vagy amit szeret a kártya - ez chiplottó függő...)
A MorePowerTool (MPT)-től ne félj, nem tesz semmi rosszat semmivel, nem írja át a BIOS-t! Fent találod jobbra a linkjét és hogy mit, hogyan....
A kártyád biosát első körben a gpu-zvel mentsd le, ezt töltsd be ebbe a programba. A többit leírás és HSM ajánlása szerint. Sok sikert! :C

[ Szerkesztve ]

(#23415) Bossp válasza d@minator (#23404) üzenetére


Bossp
addikt

Én csak benchmarkot futtattam. 2 fajta bench mark van? :D Hol van a dmz-s? :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23416) bobalazs válasza Zamma (#23414) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

At OCt moreclocktoollal szoktam állítani.

(#23417) Zamma válasza bobalazs (#23416) üzenetére


Zamma
őstag

Oké. Most egy 0 km-es kezdőnek nem feltétlen ezt ajánljuk...
Hagy szokja a műhelyszagot kicsit... :DDD

(#23418) bobalazs válasza Zamma (#23417) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát faék egyszerűségű.
Az mpt alulfeszelessel automatikusan lejjebb kerül az órajel, amit moreclocktoolvel két kattintásból emelek.

(#23419) Bossp válasza bobalazs (#23418) üzenetére


Bossp
addikt

De Wattmanban is nem? :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23420) AxBattler válasza Micsurin (#23411) üzenetére


AxBattler
félisten

How to OVERCLOCK & UNDERVOLT RX 6700 (non-XT) | ADRENALIN 2022 Easy Tutorial

How to undervolt your gpu - SFF Life
AMD RX 6800 Overclocking and Undervolting - Igor's Lab
The complete Big Navi UV Guide - Igor's Lab

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23421) Zamma válasza Bossp (#23419) üzenetére


Zamma
őstag

Wattmanban a frekit közben folyamatosan ellenőrizzük! :D :C

Nem ez a helyes válasz! Nehogy komolyan vegye bárki is! :R

(#23422) Zamma válasza AxBattler (#23420) üzenetére


Zamma
őstag

Részemről a techno Jesus-t hanyagolom, Igor bátyó a Sztár! :R

(#23423) bobalazs válasza Bossp (#23419) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

wattmant egyedül felvételre használom meg hogy telepités után bekapcsoljam a freesyncet, (magától bekapcsol).

(#23424) d@minator válasza Bossp (#23415) üzenetére


d@minator
addikt

A DMZ pályán játék közben rögzítettem MSI Afterburner-rel. [link] Num 1-gyel indul Num 2-es duplán leáll. A Benchmark file a C/Programfájlok (x86) MSI Afterburner mappában található. 4-10 mérést csináltam egyetlen eredményhez.
Hol van Benchmark? :D

(#23425) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi szépen mindjárt végig nyálazom :R azt hiszem hosszú tanulási folyamat jön mondjuk nem bánnám ha a végére kb oda állnék be ahol most vagyok hőfokot tekintve de egy 5-10% közt még nyerne a kiskártya, csak amolyan lelki okokból. :D

Ha sikerül finoman kijátszani még arra leszek kíváncsi mennyit fogok összesítve nyerni mert most hoztam el az 550M Steel legend lapot, és fizunál még jön bele egy 5700X a mostani TUF B460M + 10400 helyett.:C

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23426) spleenszuru válasza Zamma (#23414) üzenetére


spleenszuru
őstag

+1 HSM verzióra, én is így lőttem be. :)
Ráadásul, ahogy ott írja, nekem pont 1050 mV-n áll most.

Malaka!

(#23427) Micsurin


Micsurin
nagyúr


Nem is rossz elsőre bár a venti profilt kicsit túl toltam ezért porszívózunk! :DDD

1050mV, +15% tdp és 2750 Clock. Nem tudom mivel lehetne még játszani megpróbálom ~60-65 közé bejátszani a hőfokot úgy, hogy ne zúgjon a szoba. :D (~60-70%-os ventikkel is már irtózatosan hangos a Pulse.)

edit.: elsőre elvitte a cica a képeket, nem szereti megint a ph! a vágólapos képeket...

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23428) Bib válasza Micsurin (#23427) üzenetére


Bib
őstag

Nézd meg alapon is, vagy 1150mV-on mert nagyon dobálja a gpu órajelet. Ha elveszed a feszkót, de feltolod a tdp-t akkor nem csináltál semmit, mert P= U x I.

(#23429) DroiDMester válasza Bib (#23428) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Pont ez a lényege az UV-OC.nak!

kisebb feszültséggel nem fut ki a TDP limitből a kártya, tehát kevesebbet fogyaszt miközben magasabb órajelen jár, és kevésbé melegedik is!

Ne írj hülyeséget ha nem tudod hogyan működik az UV-OC!

(#23430) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Akkor most rosszul értelmeztem a kapott linkekből leszűrt gondolatokat és rossz irányba kotorászok? Azt hittem jó az irány az alap egy jó ezressel kevesebbet gurított de legalább ugyan ezen a hőn dolgozott. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23431) Zamma válasza Micsurin (#23427) üzenetére


Zamma
őstag

Az 1050-et hol lőtted be? MPT/ADR?
MPT-ben adtál neki nagyobb TDP limitet? Az adrenalinban is maradjon a +15 és azon felül tegyél még.

Ezenkívül a min. frek mennyí? 2400+-ra veheted ha még nem tetted. Innen is szépen húzd fel amíg nem dobálja el a frekit a Time Spy.

A max 2750 lehet hogy sok, vedd le 2650-re. Ha jó lassan emeld, de szerintem ne menj 2700 fölé...

A VRAM beállítása hogyan van? A Sapphire nem szereti a Fast timing-ot, azt ne kapcsold be, a frekit szépen, lassan húzd...

[ Szerkesztve ]

(#23432) hackeeeee válasza Zamma (#23431) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

En 1100, 1125mv mellett kilottem a limitet, de az en vagyok :D

Véleményem szubjektív...

(#23433) Bossp


Bossp
addikt

Na ilyet láttatok már? :D

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23434) Micsurin válasza Zamma (#23431) üzenetére


Micsurin
nagyúr

ADR :R MPT-nek nem akartam ma neki állni erősen fáradt vagyok csak akartam ma értelmezni az arányokat és kb mi merre, hétvégén ránézek majd. (Most volt project release és a csapat erősen ki van lúgozva plusz ~4 nap alatt ~1 napot szakdogáztam effektíve tényleg 24 órát úgy, hogy mellette ment a meló is! Inkább nem mertem még a BIOS lementéssel kísérletezni... majd rendes alvás után.:D )

VRAM 2150-en van az Adrenaline nem engedi feljebb itt stabil 2148 és 2150 közt mozog.
Most megálltam Min 2590 és Max 2700-on így olyan ~ 2603 és 2597 közt ingadozik overlayen is követve. (+15% és 1035 mV mellett. A hőfokok zseniálisak a hotspot megáll 80 alatt a hőfok meg ~60-on.)

Kéne még emelni a TDP-n majd MPT-vel gondolom (na de mennyit?) és merre kéne mozdulni a fesszel? Órajel mennyit oszcillálhat ez a ~5-6 Hz a hibahatáron van?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23435) Zamma válasza Micsurin (#23434) üzenetére


Zamma
őstag

A beállításokal most ne piszkáld, jó egyelőre, kend szét az ellen száját pár órában, nézzük meg játék alatt mennyire stabil... Ha stutter vagy lag lesz akkor kell piszkálni. Csendes, hűvös lesz, meglátod!

[ Szerkesztve ]

(#23436) Bossp válasza d@minator (#23424) üzenetére


Bossp
addikt

A Multyn belül egy kis ablak olyan mint a többi játék mód :D Én azt futtattam :D f****m szórakozik a játékkal ha van beepitett bench :C

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23437) Bib válasza DroiDMester (#23429) üzenetére


Bib
őstag

Persze. De minek kitolni ha nem fut ki a keretből? :) Érted amit nem értesz? Mert amit én írtam ugyanaz mint amit te.

(#23438) Bib válasza Micsurin (#23434) üzenetére


Bib
őstag

Na itt most jobb a grafikon szerint. Lényeg addig uv-z amíg tartja az órajelet és van teljesítmény . A tdp- t tologathatod úgysem lépi túl, bár ezt sokan félreértik.A vram lehet kicsit bátor lesz azért, szerintem 2114 és fast timing a sweetpoint.

(#23439) DroiDMester válasza Bib (#23438) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

te nem érted! :C

előbb ismerd meg a TimeSpy tesztet, amit te hibának gondolsz(ugrált a gpu órajele) az csak a DEMO része a tesztnek, ott nem is kell hogy MAX.on tekerjen, ezt ki is szoktuk kapcsolni, akinek teljes verziója van a 3DMarkból, mivel itt semmit nem tesztel csak egy videó részlet!

az meg hogy nemfut ki a TDP.ből és ennek ellenére kitolja 115% ra nem okoz semmi problémát, kár ezen rugózni!

(#23440) Bib válasza DroiDMester (#23439) üzenetére


Bib
őstag

Persze nem okoz problémát meg hasznot sem, ezért írtam, amin te elkezdtél rugózni :C Amúgy meg mindenki oda tologat meg amit akar. :DD

(#23441) spleenszuru válasza Bossp (#23433) üzenetére


spleenszuru
őstag

Az AMD Catalyst driverek topikban jó pár embernek előfordult, esetleg ott találsz választ.

Malaka!

(#23442) hackeeeee válasza DroiDMester (#23439) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha már előkerült, most akkor megkérdezem, hogy releváns a Timespy? Mert múltkor már megkaptam, hogy elavult a FS-el együtt, és nem számít semmit. :DDD (nem Tőled :) )

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23443) bobalazs válasza hackeeeee (#23442) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

E-Pen mutogatásra tökéletes szintetikus teszt.
Indíts el egy Red Dead R 2-t vagy bármelyik komolyabb, jól optimalizált játékot, és valósabb képet kapsz.
Timespyban simán renderelve van a gpu, meg külön a cpu, meg ha jól emlékszem régről csak egy tesztben van kombinálva a kettő.

(#23444) DroiDMester válasza hackeeeee (#23442) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

sz.tem pont nincs elavulva, hisz folyamatosan frissítik :)

De nem tudom miért és ki mondott ilyet!

amúgy meg attól függ mire akarod használni? amd 79xx /NV4890 kártyával már lehet CPU limited vele, ha egy gyengébb cpu.val tesztelsz.

(#23445) hackeeeee válasza DroiDMester (#23444) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt jött elő, amikor mondtam, hogy az újabb driverekkel már nem fut le a stability teszt.. :)

Véleményem szubjektív...

(#23446) hackeeeee válasza bobalazs (#23443) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem a pontokat hajkurásztam vele, hanem a stability teszt részét használtam, ami sztem tök jó, mert amíg ott lefutott az FS extreme, és TS extreme, akkor az mindenhol jó volt.. majd amikor jöttek az új driverek akkor elkezdett bugzani..

Véleményem szubjektív...

(#23447) bobalazs válasza hackeeeee (#23446) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Stresszelni biztos jó, oda elég.

(#23448) hackeeeee válasza bobalazs (#23447) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem arra tök jó, mert pl. a superposi olyan setuppal lefut, aminél sztem max a pasziánsz lesz stabil, semmi más..

Véleményem szubjektív...

(#23449) Raggie válasza hackeeeee (#23442) üzenetére


Raggie
őstag

VGA finomhangolásnál vagy OC-nál első stabilitástesztnek tökéletes, valamint azt tesztelni, hogy az aktuális beállítás módosítás valóban hozott-e a konyhára teljesítményt vagy inkább csak többet hibázik a kártya és hiába magasabb az órajel de a valós teljesítmény alacsonyabb.
Szóval nagyon is hasznos és releváns program, csak nem az egymáshoz való méregetésre kell használni hanem az adott kártyának az előző lefutott benchmarkjához. :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#23450) hackeeeee válasza Raggie (#23449) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért is említettem, hogy csak az extreme stress teszteket szoktam használni. :)

Pl. a 2630/2730 1100mV mellett úgy néz ki jó.. úgy 382w+15% van belőve, viszont az Amperek nincsenek bántva, csak a gyári+15%. Ez 2650-2670MHz körül van terhelve. Ezt még amúgy halkabb venti profillal is lehet használni.. 1125mV nem hoz semmit pluszban, talán egy lépcsőt, vagy 2650-2750-et.

1150-1175mV mellett megy, de ott már elkezd jobban melegedni, hiába a víz.. Szobahőmérséklet mellett szépen felforr.

Ezekkel a setupokkal lefutnak az extreme stresstest-ek..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.