Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23701) F.B.I. válasza kasza blanka (#23699) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ha van rajta csavarzáró matrica, akkor hajszárítóval megmelegíted, szemöldökcsipesszel felveszed és mehet a paszta (én ezt csinálnám de ez én vagyok).
Biztos, hogy nem várnám meg, hogy mikor füstöl el, főleg ha hangos is (bár azt lehet kezelni talán egy ventiprofillal).

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23702) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok

valaki tudja esetleg, hogy melyik RX 6800 (non-XT) modellek használnak referencia PCB-t? olyan kártyát keresek ami ref PCB-vel van későbbi vízhűtéses tervekhez, de a gyári hűtője nem olyan kriminális mint a ref dizájné.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23703) kasza blanka válasza Raggie (#23700) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Jo, de itt elvileg az AMD szerint 110 a max, ez meg 116ig is megy.

[link]

Itt egy cikk, hogy 7900xtxnel 110 felett throttling van mert az a max, es hogy amd eloszor nem akarta gariztatni illeto kartyajat, de aztan bevontak tesztelesre, vagyis elismertek, hogy az hiba, ha a hotspot 110 fole megy es emiatt csokken a teljesitmeny. Lehet ezert megy a gpu furmark alatt csak 2300mhzen 2600 helyett?

@FBI - ez mukodik?
Kerdes - szoljak eladonak aki vallalt 1 het probagarit hogy vissza az egesz mert ez igy nem jo, vagy alljak neki ujrapasztazni igy vagy ugy, vagy probaljam meg gariztatni fentiekre hivatkozva?

(#23704) Lacccca87


Lacccca87
addikt

Sapphire oldalán hol látom ha a VGA-hoz van újabb BIOS?

Régen ezt könnyen megtaláltam a VGA weboldaláról de most csak a driver letöltési lehetőség jön be.
Vagy a Trixx-en keresztül tudnám ellenőrizni és letölteni?

(#23705) Kolbi_30 válasza Lacccca87 (#23704) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Vgara manapsag nem irnak uj biosokat, mert minek..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#23706) Raggie válasza kasza blanka (#23703) üzenetére


Raggie
őstag

Az általad linkelt dolog kifejezetten az AMD gyári hűtős 7900 XTX modellek egy bizonyos batch-ére vonatkozik, mivel azoknál a vapor kamra bizonyítottan hibásan került legyártásra.
A te kártyád hűtésében nincsen vapor kamra, és nem is AMD gyártói modell, hanem Powercolor RedDevil. Tehát nálad ez semmiképpen sem mérvadó.

De még a linkelt esetnél sem az volt a mérvadó, hogy melegedett, hanem hogy ennek következtében bőven a game clock alá throttlingolt a kártya.
Amennyiben ezt nálad nem csinálja sajnos semmilyen alapod nincs a gariztatásra. Gyári lag meghatározott telesítmény paramétereket hozza a kártya, ennyi. Sajnos gyárilag nincsen megadva hivatalos vállalt működési hőmérséklet tartomány. Az, hogy a belső védelem miatt hol kezd el throttling-olni a kártya nem számít annak.

Ha már hozzányúlsz a kártyához, akkor mindenképpen ugrott a próbagar is. Tehát sajnos én a helyedben visszaadnám az eladónak, legyen az az ő gondja, ő megpróbálhatja a hosszabb gariztatatási procedúrát az iponnál, őt nem köti a rövid egy hetes próbagari.

Vagy azt megbeszélheted vele eseleg, hogy te megpróbálod elindítani a garanciás ügyintézést az iponnál és annak kimeneteléig hosszabbítsa meg a próbagarit. Bár ebbe meg valszeg ő nem fog belemenni.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#23707) kasza blanka válasza Raggie (#23706) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Igaz, gondolkodom rajta.

Fentiekhez csak annyit, hogy a game clock 2359Mhz a 6600xt refnél, es a red devilnél 2428. Furmark alatt 2300mhz alatt marad a gpu clock. 2264 asszem. Tehat ebbol azt gondolom, hogy a magas hotspot homerseklet miatt a meghirdetett teljesitmeny alatt mukodik a kartya.

Nehez okosnak lenni egy ilyen szituban, mert egy egyszeru ujrapasztazas valszeg megoldana a dolgot, de azzal ugrik a gari. Aztan ha megse a hovezetes a problema, akkor mar nincs garid.

Tappal jartunk igy. Vettunk egy minoseginek gondoltat, ido utan elkezdett fagyogatni a gep, nosza hatha poros, takaritsuk ki,, gari mar lejart. Matrica ugrott, DE Nem segitett. Kis google utan kiderult hogy szeriahibas es 2 evvel meghosszabbitottak a garIT amit igy mar nem lehetett ervenyesiteni.

(#23708) spleenszuru válasza kasza blanka (#23707) üzenetére


spleenszuru
őstag

Játékban sem megy az az órajel fölé?
Mint írtam, furmark nekem is csak 2300 max, viszont in-game majdnem 2600-at is tud durván undervoltolva, mondjuk az nem stabil.

Malaka!

(#23709) Raggie válasza kasza blanka (#23707) üzenetére


Raggie
őstag

Furmark-ot minden gyártó külön driver-ből felismeri és lejjebb veszi a VGA órajelet, mert ha ott fullon menne, akkor az összes VGA megfőne. Irreálisan magas hőt termel az a program, nem valós használat semmilyen szempontból.

Clint Eastwood FTW

(#23710) kasza blanka válasza spleenszuru (#23708) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

De jatek meg aida alatt megy tobbet is. Furmarkban ezert csak 105-106 fok, aida gpu stress alatt 116 volt a max, jatek alatt 70-90 atlag, de grafikonon ott is vannak 110 koruli/eletti kiugrasok.

Irtam powercolor supportra, hogy szerintuk ez garanciara jogosito korulmeny e, vagy sem. Nyilvan nem uj kartyat akarnek, ha lenne olyan opcio, hogy adott orszagban a helyi disztributor/partner garancia alatt vallalna ujrapasztazast, de ilyen nincs, pedig az 500e+-os videokartyak koraban egyre inkabb lenne jogosultsaga. Azt megertem ha a gyartok nem akarjak hogy mindenki neki essen otthon a kartyaknak, de akkor garivesztes nelkul lehessen ujrapasztazni, hutest cserelni szakszervizben szolgaltataskent

(#23711) ScomComputer


ScomComputer
veterán

MSI AB 4.6.5 beta 6 Build 16370..
Javítás/változás lista.. [link]
*a fejlesztő linkjei !

(#23712) Bossp válasza kasza blanka (#23707) üzenetére


Bossp
addikt

TDP limiten vagy Blanka :D ha 1.05 V on tdp limiten vagy ne várj 1-2 V telejsítményt a furmarkot meg engedjetek el :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23713) Bossp válasza ScomComputer (#23711) üzenetére


Bossp
addikt

Most hogy abbahagyta beindult :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23714) ScomComputer válasza Bossp (#23713) üzenetére


ScomComputer
veterán

Most jött meg a píííz.. ;]
+
Még az előzőhöz aki nem tudná...
Backup up MSI Afterburner config..

(#23715) spleenszuru válasza Bossp (#23697) üzenetére


spleenszuru
őstag

Korlátozhatok FPS-t?
Így gyárin nagyon meleg, párom Apexezik, és még aközben is 96-ra megy a HS, 70% kihasználtsággal.
Nem igazán merem itthagyni majd, mikor nem leszek itthon.
141-re vagyok rögzítve most, ha leveszem kb. 100-ra, akkor is kiadja a kínját, ha van, szerinted?

Malaka!

(#23716) Giii válasza ScomComputer (#23660) üzenetére


Giii
senior tag

Hogy hogy nem lesz? Nem olvasom a 7000-es topicot.
Konkrétan marad a Wattman és annyi? Hát az elég kevéske.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#23717) ScomComputer válasza Giii (#23716) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem lesz..sajnos nem megoldható..a 7000-s topikot hiába is olvasnád ,olvasgasd az igors lab MPT topikját..többet ér... :)

[ Szerkesztve ]

(#23718) Bossp válasza spleenszuru (#23715) üzenetére


Bossp
addikt

Kéri az új pasztát :D tedd le mot vel 1.00 V-ra. Aztán szépn mehet naponta rá 25mhz amíg egyszer ki nem fagy :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23719) spleenszuru válasza Bossp (#23718) üzenetére


spleenszuru
őstag

Siralmas, ezt nézd:
[link]
[link]
Bocsi a potato képért, most gyorsabb volt így.

Úgy érted, vegyem 1.0-ra, és hagyjam adrenalinban úgy, ahogy lefokozza magát, és ahhoz adogassam a 25 MHz-ket?

Legutóbbi, amire azt hittem jó, 1050 mV volt, 15% tdp, 2400-2600 GPU, és 2150 memória, fast timing, de fast timing nélkül is volt black screenem.
A memóriát hagyjam alapon egyelőre?

Malaka!

(#23720) ScomComputer válasza spleenszuru (#23719) üzenetére


ScomComputer
veterán

Hát az..ilyen f@ssal pasztáz a PC...nálam is volt(illetve gépet raktunk vele össze) 3db ultimate, nem szóltak,hogy forró lenne,mondjuk nem is nézegetik...majd rákérdezek már... :)

(#23721) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#23722) kasza blanka válasza Bossp (#23712) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Minden gyárin és mégis?

Lenne pár kérdésem. Biztos én vagyok a hülye, de a gtx970 ehhez képest egyszerű volt: ha tekerte valami, akkor felnyomta az órajelet és minimális ugrálás volt a max (1250) és a boost (13xx) között, de 3d alkalmazás futtatása alatt nem ment 1250mhz alá.

Ez meg:

A teszt PUBG, és ez mondjuk very low beállításon.

Oké, Ultrán felnyomja maxra stabilan


Itt hozza végig a max core clockot, cserébe a Hotspot is 100 fölé megy, itt 103, de volt 107C is.

Érdemes Adrenalinban (már amikro elindul :D ) belőni a minimum clockot 2000 fölé, hogy ne legyenek ilyen dropok? Csak akkor valszeg stabilan 95-110C között lenne a hotspot.

Így ebből mit mondtok? Jól gondolom, hogy újrapasztázásért kiált a dolog? (csak azzal ugye ugrana a gari)

(#23723) Bossp válasza spleenszuru (#23719) üzenetére


Bossp
addikt

mindig csak egy dolgot bánts :D ha stabil lehet piszkálni mást is. Nálam így stabil 1.0 V 2450/2350 vram 2150 FT. De ahány ház annyi szokás ugye... :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23724) fanti


fanti
addikt

Fel ne tegyétek a 23.4.1-es drivert...

Nekem most baszta szét a rendszeremet, semmiféle módon nem indítható, és image-ből állítom vissza épp...köszi AMD! Ez igazán szép driver lett...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#23725) Bossp válasza fanti (#23724) üzenetére


Bossp
addikt

Nekem a 4.0.xxx beta van fent amit a last of us hoz dobtak ki. Még nem volt ilyen gondom vele. Viszont rdr 2-vel játszom és 1-2 driver verzió óta ha a vízen lovagolsz minecraft kockákat dobál. De mire rájöttem már megszoktam és lusta vagyok régit feltenni. :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23726) bobalazs válasza fanti (#23724) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az több mint érdekes mert

Important Notes

Factory Reset has been temporarily disabled as a precautionary measure while we address isolated installation issues that have been reported during PC upgrades. Users may use AMD Cleanup Utility as a temporary option.

Ennek fényében, ami az egyedüli ok ami elrontja a telepítést ki van kapcsolva.

(#23728) bobalazs válasza fanti (#23724) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Fel is raktam a 23.4.1-et. Download failed írt, amíg a gép újra nem lett indítva.

(#23730) bobalazs válasza TeeBee73 (#23729) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Átfogalmazom.
A Radeon szoftver nem töltötte le a frissítést csak miután a gép újra lett indítva.
Ez után lehetett feltelepíteni.

(#23731) Thrawn válasza bobalazs (#23730) üzenetére


Thrawn
félisten

Ugyanez volt nálam is, látta, hogy van frissítés csak nem tudta letölteni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#23732) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

Előre félek a 23.4.1 után hány óráig fog a last of us shadert építeni ..
Első körben nagyon lehúztam a játékot az optimalizálás miatt gyakorlatilag az 1. végig játszásom abból állt , hogy folyamatosan finomhangoltam a gamet.
Ami kiderült közben fsr-t bekapcsolva ~1800x720 ban renderelve minden ultrán vajsimán hozta a 60 fps lockot. Benchmarking optimalizációs videója után 2 dolgot vettem le ultráról 1-et pedig kikapcsoltam és natívan 2560X1080 ban 60-90 fps között megy a dolog előtte beesett 45-50 közé is.
2. körre jó is lesz így , illetve ma jön az 1.0.1.7 hátha még javít rajta. Az 5600x itt-ott tud bottleneckelni rendesen , de ezen még van mit reszelni a fejlesztőknek. A fórumokon terjedő 100% os kihajtásokat meg leégő cpu\vga párosokat nem tudom hova tenni. Cpu 68 foknál nem volt több a 6700xt meg olyan hűvös , hogy szót sem érdemel Hogwarts vagy Rdr2 alatt 15-20 fokkal is melegebb :Y
Nagyon megvagyok elégedve a "kis" Red Devillel 1db hibát nem produkált az elmúlt 3 hónapban mióta megvettem. Nem volt se képeldobás se újra indulás , alvó módból is azonnal ébred driverek is jók. A sapphire 5600xt nem volt ilyen kiforrott , de már azzal se voltak a heti 1-2 black screenen kívül nagyobb bajok :R

(#23733) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

MPTben 0.95Vra vissza véve 2400 Mhz-ra OCzva kicsit, jobb a fogyasztás természetesen mint 2500@1.V-on és nem nagyon megy a teljesítmény rovására.
[kép]

(#23734) Bossp válasza bobalazs (#23733) üzenetére


Bossp
addikt

Uhh lehet én is meglesem mit tud 950-en :D Lassan mehet passzívon is a 6900xt :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23735) F.B.I. válasza bobalazs (#23733) üzenetére


F.B.I.
veterán

Az kemény! Nekem csak 1.01V-on tudja a 2400-at. :Y

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23736) ScomComputer válasza F.B.I. (#23735) üzenetére


ScomComputer
veterán

A 67** a legrosszabb szilíciumból van az AMD válogatás forrása szerint is..#21585
Nagyon ritka ami jól megy...de van benne,nálam is járt olyan... :)

(#23737) HSM válasza ScomComputer (#23736) üzenetére


HSM
félisten

"a legrosszabb szilíciumból van"
Ennek ellentmond, hogy elvileg azért nem nagyon volt belőle vágott verzió kapható, mert az egekben volt a jó csipek aránya, és mivel vitték is, nem nagyon érte volna meg belőle vágottat csinálni....

(#23738) Micsurin válasza ScomComputer (#23736) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Annyira nem panaszkodom példáúl, megnézhetjük ha csak a gyári boost clock a cél meddig megy le stabilan :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23739) fanti


fanti
addikt

Másodjára teszi működésképtelenne a legújabb driver a rendszeremet.

Döntöttem. Eladom az AMD kártyákat, a 6700XT-t és a 6800-ast is. Szar nem kell a gépembe.
Legyen inkább nVidia. Az nem csinál ilyen balfaszoskodást.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#23740) Apollyon válasza fanti (#23739) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azt lehet tudni, miért került fel a legújabb driver? Mármint milyen szükség hozta, hogy fel kell tenni?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#23741) nrg_52 válasza fanti (#23739) üzenetére


nrg_52
addikt

Szerintem a windows-t is torold le. Legyen inkabb a linux, az nem csinal ilyen balf@szoskodast. :DD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#23742) Bib válasza fanti (#23739) üzenetére


Bib
őstag

Naprakészre frissített windowst tett tönkre az adrenalin frissítési opciót kiválasztva?

(#23743) Micsurin válasza Bib (#23742) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Naprakész Windows RDR2 lájkolná :DDD :DDD :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23744) bobalazs válasza nrg_52 (#23741) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyenkor örülök hogy az utóbbi 6 évbe nem volt komoly gondom az ajjemdé kártyáimmal.

(#23745) HSM válasza bobalazs (#23744) üzenetére


HSM
félisten

Nekem az a trükköm, hogy az első egy hétben sosem rakom fel az újat. Ha gáz van, ennyi idő alatt tele lesz vele a net, és én megkíméltem magam a bosszúságtól. :D

(#23746) nrg_52 válasza bobalazs (#23744) üzenetére


nrg_52
addikt

Nekem sem. Mostmar csak azert is felrakom, szetb@ssza-e a rendszerem.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#23747) Vigneau válasza fanti (#23739) üzenetére


Vigneau
félisten

AZ RTX 3060 duó eladása után nem gondoltam volna, hogy egyszer majd ilyen posztot olvasok Tőled.. :(

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#23748) nrg_52 válasza nrg_52 (#23746) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem. Ki gondolta volna...

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#23749) Bib válasza Micsurin (#23743) üzenetére


Bib
őstag

Én úgy tudom csak a 21H2-t érinti frissítve, de hát ugye jó ideje 22H2 van ami naprakészebb :)

(#23750) fanti válasza Vigneau (#23747) üzenetére


fanti
addikt

Én sem...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.