Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22751) Zamma válasza spleenszuru (#22749) üzenetére


Zamma
őstag

Ahogy azt ő megcsinálta... nem is csodálkozom... :DDD
Mondjuk akár még szépnek szép is lehet...
1. alsó rostélyt kiiktathatta volna - hangos is emiatt és hatékonytalan a hűtés egyszerre
2. ezt a kis mennyiségű levegőt akarja rálőni a bordára segédventikkel, légcsatorna/távtartó/piping nélkül.
3. a deshroud/vizezésről most ne is beszéljünk, mert nem mindenki szeret ezzel mókolni...

(#22752) Steven válasza HSM (#22750) üzenetére


Steven
addikt

Nyitott ,de mivel gamék alatt 75-80 fok a gpu (lakás 25 fok)... nekem az annyira nem durva főleg ,hogy akkor meg kussol... szvl úgy érzem kicsit túl van ez gondolva .

Vizen max a tuning miatt gondolkodtam el ... bár nem hiszem ,hogy hiányzik a 400w+ fogyi és az a néhány fps ...
Bár a tuning játéknak meg fasza és épített vizem utoljára 15-18 éve volt . Akkor az alaplapot
is át forrasztottam, hogy a cpu több feszt kapjon :Dés már akkor kupaktalanítottam a venice magos amd-t mikor még azt se tudták mi az intel oldalon :DDD

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#22753) Atish19


Atish19
őstag

Szedett már szét itt valaki 6600 xt red devilt? A korábban említett magas hot spot miatt úgy döntöttem újra pasztázom. Ilyen esetben mindig utána szoktam nézni, hogy hogyan kell szétbontani, de érdekes módon erről nem találtam sem leírást sem videót. Nem ez lesz az első szóval szerintem meg tudom oldani, de először inkább kérdezek hátha valaki csinált már itt ilyet ilyen típusú kártyán. Szokásos pár csavar ki és a backplate-el együtt lejön a pcb vagy számítsak valami turpisságra? Van itthon több pasztám is nevezetesen: Noctua NT-H1/H2, Arctic MX4/MX5 (hibás batch szóval ezt nem szívesen használnám) / MX6. Ezek közül melyik lenne szerintetek a legideálisabb GPU esetén?

(#22754) Raggie válasza Zamma (#22596) üzenetére


Raggie
őstag

Végül Asus TUF lett a befutó. Nemsokára bekerül a gépbe, majd a következő napokban írok tapasztalatokat.
Eddig a csúcs radeonokból az XFX 6900 merc típus járt nálam, azok eléggé brutál hűtésűek és csendesek voltak. Meglátjuk, hogy az ASUS TUF hűtése hogyan birkózik meg a kártyával, nomeg a 6950 magasabb fogyijával... :)

Szerk.: Phanteks Enthoo Pro házba megy 3x14cm be- és 3x14 cm kifújó ventivel, szóval körülötte a szellőzés okés.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#22755) Zamma válasza Raggie (#22754) üzenetére


Zamma
őstag

A szellőzés kapcsán...
...az alsó tápos házaknál ha meleg/hangos lesz a vga, akkor alulról és/vagy hátulról kell a ventire szívatni hideg levegőt.

(#22756) spleenszuru válasza Zamma (#22755) üzenetére


spleenszuru
őstag

Hátulra ha felkókányolok egy befelé fújó ventit a vga-hoz, az nem fog összeveszni az első 3x120-ból érkező levegővel?

(Bár, GLO teszt alapján a vga egy az egyben elkapja azt a levegőt magának)

Malaka!

(#22757) Raggie válasza Zamma (#22755) üzenetére


Raggie
őstag

Köszi, de már egy ideje építem a gépeimet, szóval tudom mit hogyan kell. ;)
elöl van két 14-es és alul egy 14-es venti. A VGA fullba kapja a friss levegőt mindenhonnan.

Clint Eastwood FTW

(#22758) HSM válasza Steven (#22752) üzenetére


HSM
félisten

Én nem látom azt, hogy vízzel/tuninggal óriási eredményt el lehetne érni. Látod nálam is a 6800XT-n, mennyi van az ordító, 350W limitre engedett forró tuning és az 1.1V-ra limitált, gyakorlatilag alig hallható suhogással, ~120W-al kevesebbel üzemelő beállítás között [link] , 2000 grafikus pont? :DDD
Szerintem akkor már jobb befektetés egy 7900XT(X)... Az ott kezdődik kényelmesen, ahol ezek izzadva véget érnek.
Venice, haha... Én még kapcsolgattam az FSB-jumpert Pentium1-en... :)) A 386DX "Turbo" gombját nem számolnám tuningnak. :D

(#22759) Zamma válasza spleenszuru (#22756) üzenetére


Zamma
őstag

Megfordítom a kérdést, melyik lehet a hatákonyabb: 3-10 centiről érkező hideg, vagy 35 centiről?
Az utóbbin kb légcsatornával lehet még segíteni és ennyi...
Egyébként a kérdés mindíg az, hogy milyen hatékonyan "fordul ki" a meleg levegő a vga alatti részről burványlás mentesen.

(#22760) Bossp


Bossp
addikt

Na Hello.
Milyen az új driver? :DMegy már 60+fps-el 4k ban ultra ray tracingel a Cyber Punk? :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#22761) Zamma válasza Bossp (#22760) üzenetére


Zamma
őstag

Hali, pörög a villanyóra azóta rendesen! :C
Egyébként az RT eddig is ment, de az egy másik topik! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22762) Steven válasza HSM (#22758) üzenetére


Steven
addikt

Emiatt nem használom én se 2750mhz en 1,125 el .... nem éri meg :) se hang se W.
Víz meg amiatt érdekel ,hogy tetszik mint egy lego ,hogy építhetek valamit.

Az a baj, ha már víz ,hogy tuningolni értelmesen csak intel oldalon lehet AMD oldalon -csak pbo val való bohóckodás maradt... vagy marad a vga only a tuning :)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#22763) Bossp válasza Steven (#22762) üzenetére


Bossp
addikt

AMD procit is lehet tuningolni (a 3d-met nem nagyon :D) van all core OC azon is de a PBO jobb :). 2750 elég jó 1.125-el :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#22764) Bossp válasza Zamma (#22761) üzenetére


Bossp
addikt

Az érdekelt volna tényleg ennyit dob az RT-n úgy átlagban :D.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#22765) tibcsi0407 válasza Steven (#22762) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Vigyázz a vízzel, olyan drog, ami beszippant. ;]

https://utdetailing.hu/

(#22766) hackeeeee válasza Steven (#22762) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így, én is azért álltam meg 1063mv-n.. Tegnap cirka 2 óra God of war után nem szállt el, szal sztem jó lesz.

~2650-en megy, ~300W ingame, 4K-ban, 55/70-75 fokon megáll.

Véleményem szubjektív...

(#22767) Kvg válasza Raggie (#22754) üzenetére


Kvg
senior tag

[TUF] A hűtés aszimmetrikus és túl hosszú hővezető cső/ kicsi átmérő 4 vagy 5 mm. :F , nincs sok kb semmi teszt róla Kb semmi ), pl [Hardware Unboxed] tőle. Ez engem elbizonytalanítana. Ami képeket találtam róla még inkább nem vállalnám be, de remélem pozitívan csalódsz benne.
bocs a sok negatívért, én szereneém ha nem lenne egy hÍ*g fos.

[ Szerkesztve ]

(#22768) Kvg válasza Kvg (#22767) üzenetére


Kvg
senior tag

Veti lapátok a kép alapján tűrhető, csapágyazás rezonancia nem tudni milyen, illetve a borda és lapátok által keletkező szélzaj milyen. Én 270 ér csak egy 6800- at tudtam venni, 10/10 számomra. eltekintve a CW től.

[ Szerkesztve ]

(#22769) HSM válasza Bossp (#22764) üzenetére


HSM
félisten

Én ezt tapasztaltam: [link] . Aztán persze más játék ettől még gyorsulhatott. :)

(#22770) Bossp válasza HSM (#22769) üzenetére


Bossp
addikt

Én is épp witchert tolom. Bár megvolt a goty verzió kiegeket sosem vittem végig csak még az alapot. Már van benne 140 órám de meg csak a blood and wine elején vagyok :D RT-t inkább hagytam mert úgy vettem észre ez a next gén még 60 fps-el is valamiért idegesítő. Így mára a 3440*1440 rt off :D nem csinálták meg ezt normálisan sajna. Azért annyira nem durva a gráf hogy ilyen gépigénye legyen. Még a CP is játszható jó RT beállításokkal de ott is offon hagytam.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#22771) HSM válasza Bossp (#22770) üzenetére


HSM
félisten

Nekem is évek óta megvan a GOTY, de nem volt időm játszani vele, az RT verziót viszont mindenképpen ki kellett most próbálnom. :) Már van benne kb 10 órám, de abból 8 benchmark és stabilitás teszt volt... :DDD

RT-vel van egy nagyon idegesítő "bug", ha nem fixálod az FPS-t akkor játszhatatlanul darabos és input lagos. Nálam ezért lett kimaxolt FHD + max RT és 30 FPS fix limit, így vajsima, jó input laggal, teljesen játszható, mert a 6800XT 2.5Ghz-en szépen tudja ezt a 30-at tartani ezen a felbontáson.

Ami a grafikát illeti, szerintem óriási lett az RT, engem megvett kilóra. RT nélkül is szép persze, de RT-vel lesz igazán next-gen, ahogy kinéz. :K Itt írtam már róla [link] , meg csináltam screenshotot is [link] . :)

(#22772) bobalazs válasza HSM (#22771) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

RT-vel van egy nagyon idegesítő "bug", ha nem fixálod az FPS-t akkor játszhatatlanul darabos és input lagos.
Bug nem bug van rá egy nagyon egyszerű megoldás. Radeon Anti- lag driverből. Nem kell fixálni az fpst.

[ Szerkesztve ]

(#22773) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

Mi a különbség a 2 kártya között? Sapphire 6700 XT 11306-09-20G
és Sapphire 6700 XT 11306-02-20G?
Sapphire oldalán nem látok különbséget. Árukereső a 02-20G-t 3 ventisnek hozza. Gyártó oldalán 2-őt ír.

(#22774) Bossp válasza bobalazs (#22772) üzenetére


Bossp
addikt

Kipróbáltam. Tényleg eltűnt az a szörnyű input lagg. Cserébe jöttek hatalmas akadások. :R RT off :DD

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#22775) mpierre válasza Tomi0703 (#22773) üzenetére


mpierre
veterán

A gyártói oldal a mérvadó. Elméletben...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#22776) MZsoltee


MZsoltee
veterán

A 30 fok különbség a GPU temp és a hotspot között ugye nem normális?
70-75°C a GPU temp a HOT SPOT meg 99.

1V 2300Mhz.

6800XT-ről vagyon szó...

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#22777) HSM válasza bobalazs (#22772) üzenetére


HSM
félisten

Wow, köszi a segítséget, rengeteget segített! :Y :C
Tényleg közel ugyanaz a hatás, 1-1 lag néha jelentkezett, amire nem emlékszem a fix 30 FPS-el, de bőven megéri, hogy 30 helyett ezzel 30-40 között tanyázik, így picit tudtam emelni a felbontáson is (custom, 2112x1188, nem sok, de bőven látványos, és nem harap annyira a sebességbe, mint a kijelzőm natív WQHD-ja), az LFC-s Freesync Premium pedig elintézi a többit. :))

#22776 MZsoltee : Kicsit sok, bár az én XFX-em is hasonló (bő 20 fok körül). Mondjuk erősen kérdéses, mivel van terhelve. Linkeltem pár 3DMark TimeSpy-t HWiNFO-val korábban, és Furmark-ot is, ha össze szeretnéd hasonlítani. ;)
1V 2300Mhz-en mondjuk meg kellene fáznia, ha a sajátomból indulok ki. :F

[ Szerkesztve ]

(#22778) MZsoltee válasza HSM (#22777) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ez is egy XFX Black... Eddig nem nagyon volt kihasználva a vga, mert 75Hz-es monitor volt mellette most 1440p 144hz mellett kicsit szenved....

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#22779) Asshur válasza Tomi0703 (#22773) üzenetére


Asshur
tag

Mindkettő kétventis Pulse 6700 XT, a 11306-02-20G az alap hűtéses SKU (2,2 slot),
a 1106-09-20 SKU a Pulse 6750 XT vastagabb (2,7 slot) hűtését kapta meg. Utóbbi jobb.

https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-radeon-rx-6700-xt-12g-gddr6#Specification

[ Szerkesztve ]

(#22780) Tomi0703 válasza Asshur (#22779) üzenetére


Tomi0703
őstag

Köszi. A méret nekem is feltűnt, így azt rendeltettem tesómmal. Akkor jól tettem. :R

(#22781) HSM válasza MZsoltee (#22778) üzenetére


HSM
félisten

Enyém sajnos csak Core, annak valamivel gyengébb a hűtése (-1 hőcső).
Most be kellett újra állítanom a ventilátor-görbém (elfelejtettem lementeni :DDD ), így vannak friss gém-adataim, bemelegedett házzal a Witcher 3 RT-ben ~75 fok GPU, ~95 fok HS, ~1.016V terhelt GPU-fesz, ~230W PPT fogyasztás, ~2400Mhz GPU-órajel ~1345RPM hűtéssel, konnektoros mérő szerint az egész géppel (monitor nélkül) bő 360W fogyasztással. Eközben csutkamaxon RT-vel kb. 35FPS a szokásos teszt-rétemen, immáron 2112x1188 felbontásban. :D

[ Szerkesztve ]

(#22782) Bossp válasza HSM (#22777) üzenetére


Bossp
addikt

Nekem fsr-al 3440*1440-el 40-50 fps em volt rt vel az imént. De én 60 alatt nem tudom elviselni :D miért nem tolod az fsr-t?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#22783) HSM válasza Bossp (#22782) üzenetére


HSM
félisten

Röviden: számomra a legmagasabb minőségű FSR móddal is mosottas volt a kép, kifolyik tőle a szemem, pedig 27" WQHD-n nem valami nagyok a pixelek. Jobban bevált a középre rakott, bő FHD-s, de skálázásmentesen legalább éles TAA-s kép. Hosszabban itt írtam, plusz a DLSS élményeimről: [link] . :)

[ Szerkesztve ]

(#22784) Kolbi_30 válasza HSM (#22781) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Kiorobaltam en is megont. Ultra rt grafika 4k..30-40fos kozott mozog. De nem kot le rt nelkul kb ugyan ugy nez ki...nekem semmit nem ad hozza a latvanyhoz.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#22785) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!

Elég jutányos áron juthatnék egy új MSI Mech 2x RX 6700 XT-hez. Nagyon vállalhatatlan lenne ez a hűtés?

Kicsit off, de G-Sync only monitorral lehet zöld oldalon kéne keresgélnem inkább?

(#22786) Raggie válasza Kvg (#22767) üzenetére


Raggie
őstag

A kártya eléggé masszív és érzésre nagyon minőségi. Az egész hűtő shroud alumíniumból van és a bordája is jó méretes alatta.
Az alatt mit értesz, hogy asszimetrikus a hűtés?

Eddig nem olyan rossz a tapasztalat a hűtővel kapcsolatban sem:
~1800RPM-ig tűrhető a hangja, 1600 alatt jó és 1400 alatt szinte hangtalan.
Minden alapon és +20% powerlimittel több timespy loop alatt is csak 85 fok lett a hotspot gyári ventivezérléssel(kb 50%-os fordulatszámig pörögtek fel asszem).

Viszont úgy tapasztalom, hogy sajnos az UV-t nem annyira szereti a példányom. :(
1160mV alatt elhasal 2500/2600 Mhz frekikkel a Timespy, most egyelőre mással még nem volt időm tesztelni.

Clint Eastwood FTW

(#22787) Kvg válasza Raggie (#22786) üzenetére


Kvg
senior tag

Igazából nem szóltam.

(#22788) Zamma válasza Raggie (#22786) üzenetére


Zamma
őstag

Köszi az infókat, gratu a kártyához!
Próbáld meg csak a V-t lehúzni a kívánt szintre és futtass rajta loopban Furmarkot/Heavent/Time Spy-t és nézd hogy melyiknél mi a freki felső határa amit nagyjából stabilan tart. Utána ha azt a frekit beállítod játékra - utána még finomíthatod persze - nagy eséllyel sikerrel jársz.

(#22789) HSM válasza Kolbi_30 (#22784) üzenetére


HSM
félisten

"rt nelkul kb ugyan ugy nez ki"
Az ördög az apróságokban rejlik. :) Lehet, hogy a hobbifotósságom miatt, de nekem nagyon zavaróan természetellenesek a hagyományos raszter megvilágítás "trükkjei", pl. hogy kék fényt ver vissza a páncél sárga megvilágításnál. :DDD Vagy hogy RT nélkül pl. nincs árnyéka a növényzetnek. Számomra elvesz a térérzetből, természetességből.
Akit ezek nem zavarnak, viszont annyiból nagyon szerencsés helyzetben vannak, hogy RT nélkül sokkal erősebb a 6800XT. Azért jobb móka 60-70FPS-el játszani 1440P-n, mint 30-35-el 1188P-n. :DDD

(#22790) PuMbA válasza HSM (#22789) üzenetére


PuMbA
titán

Aki csak felületesen vizslatja a grafikát, annak tényleg ugyanolyan RT-vel és nélküle is :) Ezzel semmi baj sincs, mert ebben az esetben nem kell drága, erős VGA sem és elég a játékot közepes grafikával nyomatni.

[ Szerkesztve ]

(#22791) HSM válasza PuMbA (#22790) üzenetére


HSM
félisten

Azért írtam, hogy szerencsések, akiket nem zavarnak ezek. :D Nekem leesett az állam ettől az RT-s árnyék/globális megvilágítási rendszertől, pedig nem gondoltam volna, hogy ekkorát lehet előrelépni ezzel. Én meg azért szívok emiatt, mert a 6800XT-vel azért nincs sok FPS így, hiába lőttem be fix 2.4Ghz-re, a 7900-asok meg azért nem olcsók még... :D

(#22792) PuMbA válasza HSM (#22791) üzenetére


PuMbA
titán

Én mondjuk nem a zavarása miatt használok RT-t, hanem azért, mert ha a kártyám tudja, akkor használjam is ki és ne 4 évvel ezelőtti grafikai színvonalat kelljen néznem. Amiért fizettem, annak a gyümölcsét látni akarom.

[ Szerkesztve ]

(#22793) palfitom válasza MZsoltee (#22776) üzenetére


palfitom
félisten

Valóban sok, de "normálisnak" mondható, hisz sok kártyánál így van. A saját 6800XT-mnél (Red Dragon, majd Red Devil) 15-18 fok volt, a 6900XT-mnél pedig van 25-30 is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#22794) HSM válasza PuMbA (#22792) üzenetére


HSM
félisten

"Amiért fizettem, annak a gyümölcsét látni akarom"
Mondjuk egy 6700, vagy 6600-on nem tudom, hogyan tudnál RT-zni, ha még egy megrángatott 6800XT is éppencsak boldogul vele játszható sebességen pl. ebben a címben, és nálam alacsony FPS-re is jó a setup, mivel LFC képes Freesynces a monitorom.
No, meg olyan címekben sem feltétlen van értelme bekapcsolni, amibe csak belerakták, de valamiért nem lett szerves része a látványvilágnak, pl. SOTTR.

(#22795) PuMbA válasza HSM (#22794) üzenetére


PuMbA
titán

AMD oldalon 6700XT a minimum az RT-hez, annak az RT teljesítménye megegyezik az én kártyáméval :) Te nem használsz FSR-t, neked azért gyengébb a teljesítmény. Én használok. Az RT sebessége a felbontás növelésével nagy mértékben lassul.

[ Szerkesztve ]

(#22796) HSM válasza PuMbA (#22795) üzenetére


HSM
félisten

Az egy RTX3060, igaz? Nálam az FHD-n a kedvelt teszt-részemen adott 30-35 helyett ~20 FPS-t Witcher 3-ban. :DDD Teljesen játszhatatlan úgy még LFC-s Freesync-el is.
Az FSR/DLSS-nek nem látom értelmét, 1440P-n is teljesen elrontják a képminőséget, ha már FHD-hoz is be kell kapcsolni értékelhető sebességhez ott semmi nem marad a képminőségből... :N És a 3060-on még (quality) DLSS-el is éppencsak megütötte a 30 képkockát FHD-n.
Persze, kevésbé terhelő címekhez teljesen jó egy ilyen erejű kártya, pl. BF V-öt nagyon szépen vitte az is RT-vel.

(#22797) PuMbA válasza HSM (#22796) üzenetére


PuMbA
titán

Igen. A Witcher 3 RT-je egyébként jelenleg a legterhelőbb, más játékok jóval gyorsabban futnak: [link] A videóban látottakat tudja egy RX6700XT is.

[ Szerkesztve ]

(#22798) bobalazs válasza PuMbA (#22797) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A Witcher 3 RT-je egyébként jelenleg a legterhelőbb
A Portal rtx nézd meg akkor. :DDD




(#22799) PuMbA válasza bobalazs (#22798) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, mindkettő nagyon megterhelő, de ugye ezen játékoknál csak utángondolás volt az RT, ezért másak, mint a mai játékok :) A Witcher 3-at nem úgy írták meg, hogy majd lesz rajta RT, még DirectX 12 se volt akkor. Na meg körülbelül egy proci magot használ a játék, szóval gond hátán gondok. Valahogy beleküszködték az RT-t aztán jó van.

[ Szerkesztve ]

(#22800) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok,

Úgy döntöttem átnézek a piros oldalra egy 3050-ről.
6600XT hűtésből melyik a legjobb? Ezeket néztem: Pulse, Nitro+, Gaming X, 309, Red Devil, ja és a Phantom (ez utóbbi tetszik a legjobban). Érdemes a 3 ventiseket venni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.