Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23501) Micsurin


Micsurin
nagyúr

~62-63 / hotspot 90(ritkán spike-ol 95-ig de visszamegy amint a hűtés rákapcsol) fok átlagosan mennyire tűrhető?
1045mV, stabil 2735-274 mHz közt a Vram meg megállt stabilan 2140-en! :CVenti se visít max 2300rpm. :D
Este teszek fel 3DMarkot, tegnap elfelejtettem megörültem és ráküldtem az RDR2-öt azonnal teszt után :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23502) hackeeeee válasza Bossp (#23491) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, nemhiszem..

Véleményem szubjektív...

(#23503) hackeeeee válasza Micsurin (#23501) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én vízzel is tudok ennyit.. Sztem ez elegendő válasz. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#23504) spleenszuru válasza Micsurin (#23501) üzenetére


spleenszuru
őstag

Mit használtál kitesztelni az órajeleid?

(Memória órajelet amúgy lődd 14 MHz-vel a kívánt fölé, és akkor lesz kb. mindig egész, itteni profi tanácsa :) )

Malaka!

(#23505) Micsurin válasza hackeeeee (#23503) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Marad így, ez annyira patent nem akarok hozzányúlni :DD :C

RDR2 alatt nyertem egy 7-9fps-t is átlagban, érezhető alaphoz képest. Marha jó vétel volt ez 136-ért :))

spleenszuru Hogy kiteszteltetni? ADR tud logolni a logból mert néztem egy szórást és átlagot. Ingame meg nézem a frekit végig mindenen ill párom játszik én meg nézem a frekit :DDD Plusz ott a 3D Mark szerintem futottunk az elmúlt pár napban vagy 2-30 kört biztosan.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23506) hackeeeee válasza Micsurin (#23505) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért is mondtuk, hogy simán érdekes megcsinálni, mert lehet hoz a konyhára, mert magasabb órajelen tudod járatni, mint amire ledobja limittel. :)

Véleményem szubjektív...

(#23507) AxBattler válasza Micsurin (#23505) üzenetére


AxBattler
félisten

One S-hez képest nem annyira. ;)

De komolyan, tegnap toltam D4 bétát i7+RX6600 kombóval, és nem volt olyan smooth, mint a One S videókon.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23508) Micsurin válasza AxBattler (#23507) üzenetére


Micsurin
nagyúr

OneS-en se a CP se a DL2 nem fut úgy mint desktopon se az RDR2. Volt néhány évig tudom sőt az enyém van nálad :))

Vissza nem mennék :N

Beta nekem smooth volt de még páromnak a Legion5-ön is, hmm fura :F semmi olyat nem mutatott ami miatt egy OpenBetanal aggódnék a végső termék miatt.

hackeeeee :R köszi még egyszer, este bedobom a bench eredményeket.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23509) bozont válasza AxBattler (#23507) üzenetére


bozont
veterán

Mert PC nagy video memory leak van a játéknak. High textúrával a 12GB + 32GB rendszer memória sem volt elég, low-ra véve nem volt probléma. Minden más maxon ~120fps, semmi laggolás. Majd javítják gondolom.

(#23510) Micsurin válasza bozont (#23509) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Akkor ezért, élből medium-ra tettem mindent nem akartam szórakozni de a 26GB ramon megemeltem a szemem azért… még a szutyok Hogwarts Legacy is 9Gb Vram + 24GB RAM-nál megáll. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23511) Bossp válasza Raggie (#23498) üzenetére


Bossp
addikt

Ns hát ez az... :D de nem működik a Chill :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23512) AxBattler válasza Micsurin (#23508) üzenetére


AxBattler
félisten

Tudom, ezért mondtam. :D Nekem viszont egyre kevesebb cérnám van keresgélni a helyes beállításokat/drivereket/hibákat, stb.

#23509bozont
Akkor 8GB + 16GB kombóval nem kellett volna High-on hagynom... de nekem erről senki sem szólt! :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23513) Bossp válasza bozont (#23509) üzenetére


Bossp
addikt

Whut? 16+32-vel nem volt gond. Sztem az "online" területeken laggolt ahol más playere is voltak de nem hiszem hogy memoria problema miatt.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23514) bozont válasza Bossp (#23513) üzenetére


bozont
veterán

Lag nálam sem volt. Engem kivágott out of memory hibával. Low textúrával már nem.
Azért mikor először elindítottam, már ott kimaxolta a 12GB vramot és 20GB rendszer memóriát bekért. Már tudtam hogy nem lesz ez így jó. Nem egyedi a probléma és sokaknak megszűnt a laggolás low textúrával.
Így is 9GB-al indul betöltéskor, ami szépen lassan de növekszik, egyszerűen mintha nem takarítaná a vramot.

[ Szerkesztve ]

(#23515) Christoferus válasza Bossp (#23486) üzenetére


Christoferus
csendes tag

Én hétvégén kipróbáltam a chill-t CP alatt (még új számomra az amd gpu platform) és nekem nem jött be. Már ha csak játék közben egy pillanatra megállsz leugrik a beállított értékre, így viszont szerintem túl sokat ugrálnak az értékek. Inkább csak az Anti-Lag-ot kapcsoltam be és az fps cap-et.

(#23516) bobalazs válasza spleenszuru (#23493) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem meg megy vele, ezt nem értem. TR 2013 + RTSS.
Egyedül OBS nem látta egy játékot a streameléshez, ha ment

(#23517) Bossp válasza Christoferus (#23515) üzenetére


Bossp
addikt

Persze de én úgy használnám hogy a min és maxot is 117-re lőném. :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23518) Bossp válasza bozont (#23514) üzenetére


Bossp
addikt

Én 4k minden maxon toltam 80-110 fps megvolt. Olyan részeken ahol csak én voltam player nem volt lagg. Viszont a közös részeken én online laggot tapasztaltam pl visszadobált 3 lépéssel meg ilyenek. Az tipik pocket loss laggolás nem memória :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23519) spleenszuru válasza bobalazs (#23516) üzenetére


spleenszuru
őstag

Miután kb. a 100. reddit postot megtaláltam, ahol is javasolja egy emberke, RTSS off, azonnal elindult. Egyéb más tanácsok semmit nem segítettek.
Amúgy meg ahogy play-re kattintottál, black screen, és csak feladatkezelő segít.
Win 10 nálam, RTSS 7.3.3.

Malaka!

(#23520) spleenszuru válasza Bossp (#23517) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nyomsz egy tesztet FRTC+anti laggal?
Kíváncsi lennék az eredményre.

Malaka!

(#23521) Zamma válasza spleenszuru (#23493) üzenetére


Zamma
őstag

Én nem tolok FPS-eket, se PC-s játékokat. Na, akkor ez hogy van? :Y
Úgy, mivelhogy én 100%-ban N!ntend0 emulátoros játékokkal nyomulok. :D
Itt szerényebb az erőforrásigény, viszont a beállításon áll vagy bukik minden...

[ Szerkesztve ]

(#23522) Bossp válasza spleenszuru (#23520) üzenetére


Bossp
addikt

Nyilván működik. Csak anti lagg-ra rátolod az input laggot érted :D Frtc-t használtam eddig amúgy.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23523) bobalazs válasza spleenszuru (#23519) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Most nézd meg!
[link]

(#23524) spleenszuru válasza bobalazs (#23523) üzenetére


spleenszuru
őstag

Hát, jó neked.. :D
Én mindent is próbáltam beállításokban, semmi.
RTSS detect level mennyin van a játékon nálad?

Amúgy nálam ha nem korlátozom le az fps-t a tr13-ban, ki is fagy driver időtúllépéssel.

Malaka!

(#23525) bobalazs válasza spleenszuru (#23524) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#23526) spleenszuru válasza bobalazs (#23525) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszi, otthon megnézem, mi tér el az enyémhez képest.
Amúgy, mit gondolsz, okozhat galibát, akár mikrolagot, ha pl. a frissítési intervallum túlságosan kicsire van állítva? Az ms értékek.

Malaka!

(#23527) Apiaster


Apiaster
lelkes újonc

Sziasztok!
Újfent a segítségeteket szeretném kérni (nem értek én már ezekhez a mai dolgokhoz). :F
Ez a configom van: Asus EX-B250-v7 lga 1151 socket, ebben egy i7-6700 (k-nélkül) proci ül. 16 GB DDR4-es RAM. Eddig egy Radeon rx 570 vga volt, de nemrég vettem egy Asus rx 6600 xt gondoltam ezzel több fpst-tudok kicsikarni a gépből. (CoD MW2 Multy)
Na most ugyan azokkal a beállításokkal mint ahogy az a rx 57-es kártya esetében volt,
alig van némi változás fps ügyben az rx 6606 xt-vel. (pedig azt gondolná a józan paraszti ész, jobb kártya, gyenge beállítás, több fps-t eredményez)
Úgy tudom az lenne a jó (javítsatok ki ha tévedek!), ha a proci 100%-ra kihajtaná a vga-t. De nem ez történik, általában kéz a kézben megy 50-90% (ingadozik) kihasználtsággal cpu és gpu is, de elég sokszor van, hogy a cpu 15-20%-al magasabb kihasználtságon pörög mint a gpu.
Mi lehet itt a gond??
Hozzáértő tippeket, tanácsokat kérnék, köszönöm szépen!

(#23528) bobalazs válasza spleenszuru (#23526) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy, mit gondolsz, okozhat galibát, akár mikrolagot, ha pl. a frissítési intervallum túlságosan kicsire van állítva? Az ms értékek.

Ez mi? Hogyan? Monitor Hz.? AZ a jó.

(#23529) spleenszuru válasza bobalazs (#23528) üzenetére


spleenszuru
őstag

RTSS beállításokban gondoltam, a refresh periodra az FPS-nél, meg igazából mindennél, ahol azt lehet állítani.
[link]

Malaka!

(#23530) bobalazs válasza spleenszuru (#23529) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az a monitorozás használja a cput. Ha túl alacsonyra rakod lehet kicsit több cput fog használni. De nem mikrolagot nem okoz.

(#23531) synthattik válasza Apiaster (#23527) üzenetére


synthattik
aktív tag

Szia!
Valószínüleg elég masszív cpu limited van,ami annyit takar,hogy kevés a processzorod már ebben a felbontásban ehhez a kártyához.
Próbáld meg a játékban növelni a beállításokat,hogy átlendüljön a helyzet,inkább gpu limitbe.
Mert ahogy néztem teszteket,már a sima 6600 is majdnem dupláz az rx 570-re.

(#23532) KAMELOT válasza Apiaster (#23527) üzenetére


KAMELOT
titán

Kéne fejleszteni gépet is. Azzal konfiggal semmi csodát ne várj.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23533) Bossp válasza Apiaster (#23527) üzenetére


Bossp
addikt

Sajna az a proci édes kevés a Cod MW2-höz :( 8000-es széria minimum kell intel oldalról. Vagy Zen 2 6 mag-tól felfelé. Bár lehet a zen 1 is már jól futtatja.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#23534) KAMELOT válasza Bossp (#23533) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább rakjon össze egy 7600X gépet és sokáig jó lesz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23535) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Érdekes RDR2 és CP2077 alatt log stabilnak írta 2710-el (~10-15-öt szort csak) addig 3D-ben vissza kellett vegyek mert ~50-100-at is beleejtett (smooth-ság tekintetében utólag érezhető is volt játék alatt). Ez a vége kb így ~2630 (2620 - 2640 közt szór) Mhzre szépen beáll, 62 + 85(hotspot) is kellemes. Még mindig inkább próbálkozásnak érzem mintsem, hogy értsem :DDD annyira nagy a szórás milyen feszen mekkora frekvenciára mit reagál a kártya. Marad így [kép] [kép] :))

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#23536) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Egy kis UV segítség kellene.

Adott egy Hellhound 6700XT, MCT, legújabb AMD only driver módban, tesztnek Division 2.

Kérdés: lehetséges, hogy annyira antituning példány, hogy 1.075V/2300Mhz-et is eldobja, 5 mp alatt? :F

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23537) bobalazs válasza F.B.I. (#23536) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Division az elég brutál motor, extrém tesztnek jó. Lehet hogy antituning példány, ja. Én referenciám 2400at hozza stabilan 1.0V-val, de 2500at is, bár egyszer eldobta a jelet, gondolom nem stabil vele. Más játékkal megy a 2500 simán.

(#23538) F.B.I. válasza bobalazs (#23537) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor most az egyszer belenyúltam. Ebből nem lesz nagy UV.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23539) HSM válasza F.B.I. (#23536) üzenetére


HSM
félisten

Biztos, hogy ennyin ment játék közben?

(#23540) Zamma válasza F.B.I. (#23536) üzenetére


Zamma
őstag

TDP limit meg lett emelve?
Mennyire melegszik fel a kártya folyamatos játékbani terhelés közben?
VRAM-ot is piszkáltad?

(#23541) spleenszuru válasza F.B.I. (#23538) üzenetére


spleenszuru
őstag

Mi a Hellhound 6700XT gyári fesz. értéke?

Malaka!

(#23542) Apiaster válasza KAMELOT (#23532) üzenetére


Apiaster
lelkes újonc

Nem várok, vártam csodát, de gondoltam 20-30 fps pluszt ki lehet belőle csikarni.
Sajnos a lehetőségeim korlátozottak, ezért minél kevesebb anyagi ráfordítással szeretnék némi javulást elérni.
Kíváncsi lennék mit javasolnál a 7600 mellé, alaplap, proci, ram?

(#23543) Apiaster


Apiaster
lelkes újonc

synthattik, KAMELOT, Bossp köszönöm a hozzászólásotokat, ha van még valakinek ötlete, ne tartsa magában. :R
Egyébként melyik (ingyenes) programmal lehet játék közben mérni a teljesítményeket?

[ Szerkesztve ]

(#23544) R3laX


R3laX
addikt

Nem csoda, hogy pár kártya megfeküdt Diablo IV béta alatt. :)

1080P Max, 150% Res Scale, mindmegette

(#23545) F.B.I. válasza HSM (#23539) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem tudtam tesztelni, egyből elszáll. Igazából semmi hangja, nem melegszik, csak szerettem volna egy kis UV-t. Fiam állíttatta magának a gyári szoftverben de az full vicc, nem is ment. Ezért próbáltam volna az ajánlott, egyszerűbb MCT-t de én a gépen csak a Division 2-t tudom futtatni (többit elzárta a srác :DD ).

Roviden nem megy. Elsőre egy nagyképű, 1.070/2400-at akartam, alap memória sebességgel de azzal végképp megbukott.
ASIC 74% de ugye az nem jelent semmit.
Lehet, hogy az OC menne brutális módon de pont, hogy UV-t szerettünk volna. :(

Zamma: nem melegszik semmit, nem emeltem neki TDP-t, kellene UV mellett is? :F

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23546) spleenszuru válasza Apiaster (#23543) üzenetére


spleenszuru
őstag

Adrenalin beépített overlaye, vagy pl. Rivatuner.

Malaka!

(#23547) Zamma válasza spleenszuru (#23541) üzenetére


Zamma
őstag

Ez alapján ezek a ref. értékek:
Base Clock 2321 MHz
Game Clock 2424 MHz
Boost Clock 2581 MHz
Memory Clock 2000 MHz, 16 Gbps effective

(#23548) spleenszuru válasza Zamma (#23547) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszi.
Mondjuk ez a feszt pont nem írja.
Azért kérdezem, mert ugye nekem is gyári 1200-ról 1050-ig le kellett mennem, hogy bármi "eredményt" lássak Powercolor kártyával.
Lehet kollégának is hasonlóan sokat kellene lefelé menni.

Malaka!

(#23549) HSM válasza F.B.I. (#23545) üzenetére


HSM
félisten

Nálam ez a módszer vált be a 6800XT-n: [link] .

(#23550) Zamma válasza spleenszuru (#23548) üzenetére


Zamma
őstag

Igazad van, benéztem, bocs. 1070-nél próbálkozott de nem sok sikerrel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.