Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) Kommy válasza RoryBreaker (#17796) üzenetére


Kommy
veterán

Nekem semmi gondom nincs s görgetéssel, mintha a telefonon görgetnék ugyan az az érzés. Én például szeretem használni.

(#17802) blakey válasza RoryBreaker (#17796) üzenetére


blakey
titán

Nagyon sokáig használtam imac-el, minivel is használom, néha. Soha, semmi gond nem volt vele, megszokás kérdése, precíz munkához nem a legjobb meg nem annyira kényelmes de amire tervezték az működik rendesen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17803) gamer187


gamer187
tag

osx mellé telepítettem egy win7-et bootcamp-el, frankó lett minden de ha osx-ből akarok win7-be lépni akkor bootolásnál azt írja no boot device stb.. újra indítom a gépet nyomom az alt-ot de csak a mac partíciót látja.
hogyan varázsoljam elő a win-t?

(#17804) RoryBreaker válasza Ragnar95 (#17799) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszi!

Igen erre gondoltam.
Csak mert nem szeretnék kapcsolgatni én sem, ha már ilyet veszek. Azt hiszem bepróbálkozom 1 ilyennel. Bár kicsit félek, milyen lesz az egér után megszokni, de kipróbálom...

Köszi a válaszokat mindenkinek!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#17805) Ragnar95 válasza RoryBreaker (#17804) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Menj el mindenképp egy APR-be kipróbálni vásárlás előtt szerintem, ott kint van a Magic Mouse és a Magic Trackpad is, így mindkettőt ki tudod próbálni egymás mellett.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17806) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Láttam teljesen véletlenül, hogy ESET Nod van már macre. Most az minek? Úgyértem, Ti használtok valami ilyesmit? kell egyáltalán? Mert hogy ugye azt hirdetik, hogy osx-re nincs vírus, vagy már van? :)

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#17807) Ragnar95 válasza RoryBreaker (#17806) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Teljesen fölösleges.
Főleg, hogyha csak Mac App Store-ból vagy megbízható fejleszőtől telepítesz appokat, akkor nem lehet baj, de ha minden félét fölraksz, akkor se kell félni, gyakorlatilag esélytelen,h vírust bekapj Macen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17808) Jorus válasza RoryBreaker (#17806) üzenetére


Jorus
nagyúr

Természetesen OS X-re is vannak vírusok, de inkább más jellegű fenyegetések a jellemzők. Ezt érdemes lehet átolvasnod.
Ugyanakkor, ha ésszel szörfölsz és torrent helyett az AppStore-t használod, ahogy Ragnar is írja, jó eséllyel nem találkozol fenyegetéssel OS X alatt. Tekintve, hogy a rendszer felépítése ilyen szempontból is megfelelő, és világszinten valahol 7% környékén van az OS-ek közötti aránya, nem igazán éri meg konkrétan vírust írni Mac-ekre. (Phising, re-directing már inkább, tekintve, hogy a Mac-esek tele vannak zsével, mindenhova bankkártyával regelnek és minden sz*rt pénzért vesznek. :D)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17809) cigam válasza Ragnar95 (#17807) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

gyakorlatilag esélytelen

Na persze...
"A francia Vupen biztonsági tanácsadócég szakértői sikeresen kompromittálták a Firefoxot, az Internet Explorert, a Safarit és az Adobe Readert és Flash-t, a második napon pedig a Chrome ellen mutattak be sikeres támadást egy use after free sebezhetőségen keresztül, amely után a böngésző sandboxából is ki tudtak törni és saját kódjukat tudták futtatni. "

Ha jól tudom ezt a sebezhetőséget sem javította ki?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17810) Ragnar95 válasza cigam (#17809) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ahogy a mondás tartja: ha valamit fel akarnak törni, előbb utóbb azt meg is fogják tenni :))
Természetesen mint azt írtam, be lehet kapni vírust, bár ahogy Jorus kolléga is írta, nem a klasszikus windowsos vírusok fordulnak elő OSX-en, inkább adathalász szoftverek, de ezek sem jellemzőek egyáltalán. Léteznek természetesen, de hogyha valaki tényleg kipécézi magának az embert és direktbe az ő adatait akarja ellopni, akkor az ilyen publikus víruskeresők úgysem érnek semmit sem...
Persze, lehet próbálkozni vírusvédelemmel, de az esetek 99,9%-ában értelmetlen. Hallottál már olyanról, hogy konkrétan valakinek a Macjén vírus lett volna, amit a netről kapott be és nem direkt őt célozták vele? Nem hinném...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17811) cigam válasza Ragnar95 (#17810) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Windows-on is kihalófélben vannak a "klasszikus vírusok", hisz ma már az is egy jól körülbástyázott rendszer. Az, hogy nem vírusnak nevezed, hanem trója falónak, kémprogramnak, féregnek, attól még ugyanolyan ártalmasak. Ugyanúgy a víruskergetőkkel fedezhetők fel/írthatóak mint annó a vírusok.

Pl. Képzeld el, hogy a "tiszta focit" kedvelelő hacker nem egy "poént" tesz ki, hanem egy cracker nem publikált hiányosságot rejt el.

Nem kell olyan különlegesnek lenni, hogy bekapd a legyet.

Mint ahogy pár napja beszéltünk róla, a folyamatos védelem tényleg túlzás, d e1-2 hetente lefuttatni egy keresőt nem butaság.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17812) Ragnar95 válasza cigam (#17811) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tisztában vagyok a vírus jelentésével és sokszínűségével, arra értettem a klasszikus vírus szót, hogy a direktbe károkat okozó, a gép működését ellehetetlenítő vírusokat kihalófélben vannak, egyre inkább az adathalászatra mennek rá, mert ahhoz jóval nagyobb gazdasági érdek fűződik.
Viszont ahogy Jorus kolléga is leírta, OSX-re egyszerűen nem éri meg vírust készíteni, mert egyrészt sokkal jobban védett a rendszer, mint a Windows, másrészt jóval kevesebb a felhasználója, így nem is tud annyira elterjedni...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17813) gamer187


gamer187
tag

Tudna valaki segíteni hogyan hozhatom elő a wint macbook-omon? 1-2 cél program miatt fel kellett tennem, a leírtak szerint sikerült elsőre minden, viszont 1-2 bootolás után nem akar indulni a win. Bejelentkezem osx-be ott kiválasztom rendszerindító közül a win-t újraindul de, no boot device-al fekete képernyőt ad a gép. Újra indítom nyomom az alt-ot de csak a mac partíciót látja a win-ét nem, pedig mac finderben lát mindent szóval ott az a windows csak nem akar felkelni :D Segíthetne valaki, köszi!

(#17814) cigam válasza Ragnar95 (#17812) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

jóval kevesebb a felhasználója

Ezt sose akarom elfogadni érvként. Az a jópár millió gép pont elég merítési felület. Legyen szó kémprogramról, vagy botnet-ről.
iOS, és WP alatt se azért vagy nagy biztonságban, mert jóval kevesebb a felhasználója, hanem
központilag ellenörzött, a közvetlen rendszerhozzáférést nem biztosító keretben futnak a programok.

Windows-ra ha készít valaki egy vackot, mindenki vállat von az az n+1. strigula lesz a viruskergetők adatbázisába. De a jóval kevesebb a felhasználóval rendelkező platformokon elsőnek lenni. Na az már valami ;-)

gamer187
a leírtak szerint
Pontosan hol leírtak szerint?
Rendszerbeállításokban sincs más indítólemez?
Nem vmi mobil lemezre pakoltad a rendszert, ami már nincs a gépben?
DiskUtil-al látod a telepített Windows partíciót?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17815) gamer187 válasza cigam (#17814) üzenetére


gamer187
tag

A BootCamp-es megoldás szerint jártam el az ügyben.
A rendszerbeállításokban látja az OSX-et (Lion partíció) és a Windows-t (BOOTCAMP partíció) is!
Egy 500GB-os belső HDD-re telepítettem mindent, igazából szinte mindenre OSX-et használok, csak sajnos 1-2 cél program-hoz szükségem van Windows-ra, ezért gondoltam feltelepítem mert -50GB nem zavar.
DiskUtil-al is látom a partíciót igen.

Keresgéltem és találtam ugyan ilyen problémát de ott megoldotta a bekapcsoló hang után nyomva tartott alt és WINDOWS kiválasztás, nekem viszont boot-nál nem látja a WINDOWS-t csak az OSX-et! (No boot device press any key stb..)

Nem csináltam pedig semmi (szerintem) lényegeset: eltávolítottam a BootCamp által létrehozott segéd pendrive-ot a gépből, ki vettem a WINDOWS telepítőlemezt, vissza osztottam ketté az OSX partícióját (mert a bootcamp beállításoknál csak egy OSX partíció lehetett).

[ Szerkesztve ]

(#17816) Kommy válasza gamer187 (#17815) üzenetére


Kommy
veterán

Az utolsó lépéssel ölted meg szerintem a windows-t

(#17817) claire78


claire78
senior tag

A Yosemite-t fel lehet tenni meglévő Macerickre mint egy frissítés, h a régi rendszerem érintetlen marad?
A végleges verziót simán tudom majd a bétákról frissíteni?
Nem fő oprendszerként használom az OSX-et, tehát nem gond ha tele van hibákkal, de szeretném használni. :)

(#17818) dni válasza xedos (#17749) üzenetére


dni
őstag

Köszi, elsősorban a java támogatás miatt kell frissítenünk, így a 10.7-es lesz a befutó, mert a 10.6-osra már csak a 6-os Java érhető el. RAM-ot pedig bővítünk 2-ről 4-re, azt a CS3 is megköszöni :)

(#17819) bLaCkDoGoNe válasza kelzsoca (#17785) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem pontosan tudod te is, hogy nálunk ez az esetek többségében nem így működik, boldog-boldogtalan áfás számlára vesz mindent.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#17820) rii


rii
nagyúr

miért kezd el szivárványkerekezni a finder, ha képeken nyomok space-t ... továbblépek ... vissza ... megint space ... és 5 lépésenként 3-5 mp-es szivárvány....

nem hálózat ... pictures folder ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17821) cigam válasza rii (#17820) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Jó kérdés... Van vmi finder/nézegető kiegészítő telepítve?
Most megnéztem egymás után 5 képet, nem volt lassulás/homokóra.10.9.3

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17822) rii válasza cigam (#17821) üzenetére


rii
nagyúr

semmi külső program nincs a finder-re telepítve .. munkahelyi gép ...

volt hogy kijelülés közbeen jütt rá ...
most amiikor rendszerezgettem a képeket, vagy 30-50x fordult elő ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17823) madgie válasza rii (#17820) üzenetére


madgie
titán

Nekem a Lightroom csigalassú... szerintem túl sok mindent hánytam már erre a gépre, érik egy clean install (ez még Mountain Lion-ból lett áthozva).

(#17824) Xero válasza rii (#17822) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem RAW file véletlenül? Ott azért egy lassabb winyóval tud matekozni.

(#17823) madgie: A fő gépen az elsődleges userem még Tiger-ből származik. Megélt két architektúra váltást (PPC-Intel-PPC-Intel) és megannyi gépváltást. Köszöni jól van. :P

[ Szerkesztve ]

(#17825) madgie válasza Xero (#17824) üzenetére


madgie
titán

Akkor nemtom, mi a baj. Sokat strandlabdázik, egy-egy képválogatás már elég türelemjáték.

(#17826) rii válasza Xero (#17824) üzenetére


rii
nagyúr

ma reggel friss bekapcsolásnál nézegettem, és semmi ... RAW volt, de csinálta ezt már mindennel ... akármilyen File-ra Folderre kattintottam ...

most megint rohanágltam egy sort a RAW-okon, és semmit ... de ez már több hónapja előfordul ...

az IT azon van, hogy 10.7.5-ről upgrade-elnek 10.8-ra, hátha attól megoldódik .. meg amúgyis upgrade-gentek ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17827) cigam válasza rii (#17826) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

(hiba)naplóban nincs valami ráutaló bejegyzés?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17828) Ragnar95 válasza rii (#17826) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Miért nem 10.9-re akkor már, ami ingyenes is ráadásul?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17829) cigam válasza Ragnar95 (#17828) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mert már nem támogatott azon a gépen amin dolgoznak?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17830) Ragnar95 válasza cigam (#17829) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez konkrétan nem lehetséges, mivel a Mavericks követelményei megegyeznek a ML-éval :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17831) cigam válasza Ragnar95 (#17830) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

No és a HW/SW körítés? Lehet 10.9-re már nincs official driver.
HP scannerem sem megy 10.9-el, W8-ra is úgy kellett feltrükközni a Vista-s driver-t.
Jut eszembe: OS X esetén ez működhet? Mármint a telepítőprogramból kibányászni a driver-t, és azt megetetni valahogy a 10.9-el.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17832) Ragnar95 válasza cigam (#17831) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A gyári scan appal sem megy :F
Csak mert a HP scan appja eleinte nem is volt elérhető Mavericksre, de mióta frissítették rá, azóta se jó, mert nem találja a nyomtatót/scannert, viszont a gyári scan app, illetve 3rd party app (ExactScan Pro) simán működik vele. (HP 5525-ösöm van)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17833) blakey válasza cigam (#17831) üzenetére


blakey
titán

Nagyon régi az a scanner?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17834) cigam válasza blakey (#17833) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Elég régi, egy HP4370.

---

- X-Mirage (Mirror Everything From Your iOS Devices To Your Mac)
- ClipBuddy (Record & Organize Everything You Cut/Copy To This Comprehensive Clipboard Manager)
- Elmedia Player Pro (Download Streaming Video With This Simple Flash Player)
- cf/x Mosaic (Seamlessly Turn Your Photos & Pictures Into Tile Art)
- Vidiary Video Journal App (Drop The Pen & Paper & Tell Your Story Through Video)
- Bits (The Ultimate Diary App That Connects Directly to Your Blog)
- Sweetie (Stylize Images & Turn Them Into Beautiful Text Art)

Most akciósan elérhető ez a 7 program 1 csomagban

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17835) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

MacX Video Converter Pro v5.0.3 a fociVB alkalmából "ingyenes".
License Key:AY-VTEPVONB-PMYMCC
A promó természetesen a szokásos korlátozásokat tartalmazza(Nem a legfrissebb kiadás, nem lehet frissíteni, de funkcionalitását tekintve korlátozásmentes)

Ja, és 22-ig aktiválni kell

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17836) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok!

A legutolsó iMac-ekbe lehet hagyományos SSD-t tenni?

Köszi

(#17837) Totheground


Totheground
addikt

NYOP bundle

Szokásos appok, de hátha van benne érdekes valakinek.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#17838) blakey válasza joefasalasso (#17836) üzenetére


blakey
titán

Szakember által, jó pénzért igen vagy eleve úgy veszed.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17839) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Üdv!

Olyan kérdésem van, hogy használ valaki NAS4Free-t AFP-vel?
Lenne hozzá 1-2 kérdésem. :)

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#17840) Bling95


Bling95
őstag

Egyik ismerosom macbook pro-ja elnemult. Viszont igy neznek ki a beallitasok. Valamiert a pipat a nema mellol nem lehet kiszedni.
Valakinek valami otlet?
Sajnos nincs nalam a gepem, nemtudom nalam ez a menupont hogy nez ki.

(#17841) cigam válasza Bling95 (#17840) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Pedig oda van írva a megoldás: Nem található kimeneti eszköz.
Mi bindzsiszkedett vele? Mikor indul, akkor még kongat egyett?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17842) Xero válasza Bling95 (#17840) üzenetére


Xero
nagyúr

A releváns topicban leírtam az összefoglalóban:

"Mi az az NVRAM reset, mire jó és hogy kell elvégezni?
A rendszer egyes alapvető információit tárolja. Ha nem indul a rendszer, gond van a hanggal vagy egyéb eszközzel, akkor érdemes elvégezni ezt. A módja az indítás során nyomva tartott Option(alt)-Command-P-R."

Ha ez sem segít, akkor meg kell nézni egy friss installal, ha úgy is néma, akkor valószínűleg meghalt az audio chip és/vagy csatlakozó.

(#17843) Bling95 válasza Xero (#17842) üzenetére


Bling95
őstag

Ezt kiprobalom. Koszi

Ugye nonek kell valahogy osszehozni :D

Cigam: en nemtudom, csak ramirt hogy ilyen gondja van. En meg neztem bamban.

[ Szerkesztve ]

(#17844) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Új, olcsó iMac érkezett
Itthoni kezdőár 350 000Ft hivatalosan és olcsóbban lettek a régi modellek is :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17845) Totheground válasza Ragnar95 (#17844) üzenetére


Totheground
addikt

350kért azért elég karcsú szerintem. A normál modellek árcsökkenése viszont üdvözlendő.
Retina iMac mikor? ;]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#17846) Ragnar95 válasza Totheground (#17845) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tény, h nem túl combos az a proci, de ha azt nézed, az Air is kb ennyibe kerül ugyanilyen hardverrel...
Az még arrébb van azért,h a retina iMac érkezzen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17847) M@trixfan válasza Ragnar95 (#17846) üzenetére


M@trixfan
addikt

Na igen, én ezt sajnálom kicsit. Mac platformon lehet inkább egy nagyobb retina iMac lenne a következő lépcső mint az új Mac Pro. Ha videós dolgokban most is olyan meghatározó lenne platform mint régen akkor nem gondolkodnék. Viszont az amatőr fenyképezést és zenélést meg könnyen elviszi egy 15" rMBP is. Ha a videó átkerülne PC-re akkor lehetne egy erős gaming PC is egyben.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#17848) Ragnar95 válasza M@trixfan (#17847) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Erős gaming PC sosem lesz, mivel az OSX nem játékra lett kitalálva, egyszerűen a legtöbb fejlesztőnek nem áll érdekében OSX-re fejleszteni játékot a csekély felhasználói bázisa + a dedikált videókártya hiánya miatt a legtöbb modellben.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17849) M@trixfan válasza Ragnar95 (#17848) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az erős videós PC lenne egyben a játékgép is. Most is külön van a játék, csak most kéne fejleszteni mindkét vonalon.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#17850) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Üdv!

Hogy hívják azt a HDD keretet amivel 2 db lemezt lehet beépíteni a sima mac mninbe?

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.