Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) Totheground


Totheground
addikt

NYOP Mac Bundle 5.

Hátha érdekel valakit, jelenleg 3.55 dolcsi az átlagos ár.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#17352) Ragnar95 válasza Blaise (#17348) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem igazán értem, ez az Apple-nek miért jó, hiszen így felrakhatja csomó átlagfelhasználó is, aki azt se tudja, mi az a beta, aztán csak panaszkodnak a bugok miatt, hiszen egy hibás képet kapnak a rendszerről, mivel nem stabil verziót használnak...
De remélem nem lesz igazam és nem fog minden vérpistike betázni :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17353) trisztan94 válasza Ragnar95 (#17352) üzenetére


trisztan94
őstag

dehát bétát felrakni menő, te nem tudtad? :D

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#17354) bLaCkDoGoNe válasza Ragnar95 (#17352) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem pont Mac alatt nem jellemző ez, a Mac felhasználók többsége letojja a bétákat, nem fog vele szórakozni.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#17355) Ragnar95 válasza bLaCkDoGoNe (#17354) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk igaz, eddig se sokan bétáztak, pedig nem hivatalosan is lehetett, de így meg extrán nem értem,h mi értelme van ennek a lépésnek, de hát valamilyen racionális oka biztos volt az Apple a döntésének.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17356) Xero válasza Ragnar95 (#17352) üzenetére


Xero
nagyúr

Csak a major buildeknél voltak bugok igazán, az időszakosoknál nem. Persze én már 10.7 óta nem igazán követem a dev buildeket.

(#17357) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A store-ban most akciós áron, 0,89€-ért megvásárolható a BinaryNights Locko jelszókezelője.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17358) Blaise válasza Ragnar95 (#17355) üzenetére


Blaise
veterán

Eddig dev.account kellett hozzá, ha valaki nem akart ISO-kat vaszágatni a netről, ez így jóval egyszerűbb megoldás.

(#17359) Ragnar95 válasza Blaise (#17358) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezért írtam,h nem hivatalos megoldás eddig is volt. Amúgy iso-kat nem kellett vadászgatni eddig se, max .dmg-ket, sőt, inkább .app-eket :P

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17360) Blaise válasza Ragnar95 (#17359) üzenetére


Blaise
veterán

Azért szerintem ez jóval egyszerűbb, mint a neten kétes megbízhatósgú helyekről ezeket leszedni, ki tudja mi van még a csomagban...

(#17361) Ragnar95 válasza Blaise (#17360) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nyilván egyszerűbb, de aki akarta, eddig is meg tudta oldani különösebb gond nélkül a dolgot. Egy .app fájlba meg szerintem annyira nem könnyű feltűnés nélkül belenyúlni, ráadásul ha megbízható helyről szedi le az ember, akkora gond nem lehet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17362) atenza


atenza
senior tag

Sziasztok, úgy néz ki szükség lenne egy szerver gépre munkához, hogy lehessen együtt dolgozni az összekötött windowsos gépekkel és egy mac mini-re gondoltam. Eddig csak windows-os gépet használtam, így elsősorban arra lennék kíváncsi h nehéz lenne ezt beüzemelni? (ha os x van rajta természetesen)

(#17363) blakey válasza atenza (#17362) üzenetére


blakey
titán

Nem, egyszerű. OSX-server-rel veszed? Minden platform látni fogja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17364) atenza válasza blakey (#17363) üzenetére


atenza
senior tag

Igen, ha esetleg úgy van tudnátok itt segíteni benne vagy forduljak szakemberhez?
(windows beüzemelését meg tudnám oldani én is, tehát nem vagyok kezdő de osx-be semmi tapasztalatom :S)

(#17365) blakey válasza atenza (#17364) üzenetére


blakey
titán

Az OSX mellett a Windows-hoz "atomfizikusi diploma" és 1 nap szabadság kell. OSX pofon egyszerű. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17366) atenza válasza blakey (#17365) üzenetére


atenza
senior tag

:DD

(#17367) Eriqo


Eriqo
csendes tag

Sziasztok

Tervezem egy (minimum) 3. generációs Time Capsule beszerzését. Kérdésem az, hogy a HDD tartalmát be lehet tallózni mondjuk egy wifi-képes TV médialejátszójába? Vagy úgy általánosan lehet a HDD-t használni mint egy network drive-ot (MAC vagy iPad látja)?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)

(#17368) Ear001 válasza Eriqo (#17367) üzenetére


Ear001
addikt

Persze, meg lehet osztani a benne levő merevlemezt a hálózaton, Mac látja, Win alól is látszik, de hohgy okostévé is látja-e azt nem tudom, még sose próbáltam.

(#17369) Eriqo válasza Ear001 (#17368) üzenetére


Eriqo
csendes tag

Köszi Ear001 :)

Az úgy működő dolog, hogy mondjuk a TC-on vannak filmek és azokat az iPadről tudom nézni?

[ Szerkesztve ]

(#17370) Xero válasza Ear001 (#17368) üzenetére


Xero
nagyúr

Smb képes TV és médiabox látja.

(#17369) Eriqo: Persze. :K

[ Szerkesztve ]

(#17371) Alex91 válasza Alex91 (#17321) üzenetére


Alex91
félisten

Szetszedtem kicsit (nagyon nem mertem :) ), ahol ertem kicsit leporoltam (bar annyira nem volt veszes a por mennyisege, PC-kben tobb szokott lenni :).)
Sajna nem javult semmi :(. Ami ASD szerint rossz:

- a HDD ventillator motor sebesseget nem tudja megfeleloen szabalyozni
- a CPU feszultsegre panaszkodik, sokat mer
- a tap hoszenzorat egyaltalan nem latja

Lehet, hogy a cpu szenzor nincs rendben? Alaplap hiba elkepzelheto?

Egyebkent megy a gep. Most egy programmal leszabalyoztam a ventit, igy mar nem zug annyira.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17372) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Bootcampel feltettem egy win7et, de most a win bootol be alapertelmezettkent. Belehet allitani valahogy az osx-et alapertelmezettnek, vagy hogy mindig rakerdezzen bootolas elott? Idegesito, mert apple billel nyomhatom a boot tablazatnak a gombjat, nem erzekeli, csak masik klaviaturaval, azt meg mindig rakell dugnom kulon.

(#17373) Xero válasza OgKush (#17372) üzenetére


Xero
nagyúr

System preferences - startup disk.

(#17374) OgKush válasza Xero (#17373) üzenetére


OgKush
senior tag

:R

(#17375) xedos válasza Alex91 (#17371) üzenetére


xedos
addikt

2007-es? Hmm mennyi ilyet berheltem :-)
Ha szétszeded, akkor ebben még lehet procit cserélni és hdd-t. Ennyit megér nem?

(#17376) Alex91 válasza xedos (#17375) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem mar pl. egy alaplap cseret nem er meg. Ezert kerdem, hatha valakinek van infoja arrol, hogy itt mi mehetett ki. Mondjuk a tap szenzor hol van ezen?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17377) xedos válasza Alex91 (#17376) üzenetére


xedos
addikt

Táp szenzor? hmm...
hdd-n és a cd-n van, prociban és a vga-ban van... de a tápban? Ezt nem tudom.

(#17378) Alex91 válasza xedos (#17377) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, semmi info rola :(.

A CPU-nal se tudom, hogy honnan szedi ki a feszultsegre vonatkozo ertekeket. Ami hibat kiir a hardver teszt (VCOC) arrol a szerviz manual se ir semmit (nincs is benne ilyen kodu hiba megemlitve).
De feszultseg problema, ha minden igaz.

Szoval nem tudom. Innen videkrol szervizbe juttatni sem egyszeru, olcso. Ha egy takaritas, esetleg tap csere biztos megoldana a gondot, akkor azt meg talan bevallalnam egy szervizben.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17379) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Tud valaki értelmes, használható, bevált Notepad++ alternatívát OS X-re?

Ami kellene:
- kód kiemelés
- keresés reguláris kifejezésekre
- karakterkódolások közötti konvertálás

Lehetőleg ingyenes legyen. De ha fizetős, akkor is értelmes áron legyen, ne 50-100 euróért... A Textasticet használtam eddig, de az csak az első pontnak felel meg. A TextWrangler az utolsó pontnál esik ki.

(#17380) Blaise válasza megema (#17379) üzenetére


Blaise
veterán

TextMate, Sublime Text...vagy ha komplett IDE kell, akkor Webstorm, bár az fizetős.

(#17381) trisztan94 válasza megema (#17379) üzenetére


trisztan94
őstag

Adobe Brackets, Github Atom, Sublime Text 2

https://heureka-kreativ.hu

(#17382) megema válasza Blaise (#17380) üzenetére


megema
őstag

& trisztan94: Köszi szépen! :R Leszedtem a nagy részüket tesztelésre. Sublime Text 2 elsőre megfogott, majd meglátjuk... :)

(#17383) melon válasza megema (#17382) üzenetére


melon
tag

A Sublime Textet en is akartam ajanlani, mert napi szinten hasznalom mar regota es nagyon szeretem, de nem tudom, hogy van-e benne kodolas konverzios lehetoseg. Esetleg package van hozza?

(#17384) Eriqo válasza Xero (#17370) üzenetére


Eriqo
csendes tag

@XERO: neked is köszi a választ. Még az érdekelne, hogy az smb képes (tv, médiabox) mit jelent? :)

valamint, hogy a TC-ön lévő filmeknek milyen formátumban kell lenniük? Mondjuk VLC streamerel mehet a téma, vagy te valami mást ajánlanál a lejátszáshoz?

[ Szerkesztve ]

(#17385) blakey válasza Eriqo (#17384) üzenetére


blakey
titán

Az "okos tv-k" nem SMB képesek, csak DLNA-n keresztül látják a fájlokat, a tv-k beépített lejátszója semmit nem ér, jobban jársz ha erre a célra célhardvert használsz, azaz médialejátszót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17386) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy CD/DVD írásra melyik a legjobb szoftver szerintetek?

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#17387) blakey válasza RoryBreaker (#17386) üzenetére


blakey
titán

Szerintem Toast Ttanium

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17388) cigam válasza RoryBreaker (#17386) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A beépített?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17389) blakey válasza cigam (#17388) üzenetére


blakey
titán

A legjobbra volt kiváncsi, nyilván ott a beépített de gondolom valami "komolyabbat" szeretne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17390) RoryBreaker válasza blakey (#17387) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

Köszi!

Nekem igazából valami egyszerű kellene, semmi kiegészítő, csak mp3, audió, adat írás és kész.

bocs a hülye kérdésért, de a beépített, hogy működik? Csak jobb gomb és lemezre írás? Ennyi? :)

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#17391) rjg válasza RoryBreaker (#17390) üzenetére


rjg
őstag

Majdnem. Ha az üres lemezt beteszed a meghajtóba, a Finder bal oldalán a meghajtóknál meg fog jelenni egy - talán - Üres lemez nevű meghajtó. (Bocs, de bő három éve nem írtam ki egy lemezt sem :O ) Oda áthúzod a kiírni kívánt fájlokat, majd az Írás gombra kattintasz.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#17392) blakey válasza RoryBreaker (#17390) üzenetére


blakey
titán

Ja, hogy nem a legjobbat keresed, hanem mivel lehetne egyszerűen lemezt írni. :)

Van a beépített, egyszerűen File menü és New Burn Folder, vagy pl ez a program.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17393) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

OK, köszi mindkettőtöknek! :)

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#17394) blakey válasza blakey (#17392) üzenetére


blakey
titán

Még ez is jó.
Bevallom, régen írtam ezekkel lemezt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17395) Enjoy


Enjoy
addikt

Sziasztok!

Valaki megvette a következő program csomagot: Link ?
Nekem valamiért hibát dob ki paypal fizetésnél. :W
Nem egész 9 dodóért 10 app.

Május 7-ig él az akció, szerintem nagyon megéri / megérné

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#17396) cigam válasza blakey (#17392) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mitől lesz jobb az elkészült lemez, ha pl. Toast-al írod ki?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17397) blakey válasza cigam (#17396) üzenetére


blakey
titán

Most ezt hogy magyarázzam meg, a toast egy komplex csomag, rengeteg beállítási lehetőséggel, teljes kompatibilitással stb., több mint 10 éve használom, de ugye manapság már nem szükségszerű, annyira megszoktam, hogy alapból ahhoz nyúlok ha írni kell valamit, néha előfordul, hogy BD-lemezt írok.
Régen, menüt "csináltam" a lemezhez, hogy az anyagokat menüből tudjam kiválasztani, stb. Konvertálni is lehet (manapság ennek sincs értelme), szeretem és aki kipróbálja az valószínűleg nem fogja megunni.
Annyival jobb, mint amennyivel a Photoshop a Paint-hez képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17398) rjg válasza Enjoy (#17395) üzenetére


rjg
őstag

Köszi a linket. Megnéztem, megvettem, PayPal-lel fizettem 10 dollárt, így jó eséllyel nálad lesz valami egyedi gond.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#17399) Totheground válasza Enjoy (#17395) üzenetére


Totheground
addikt

Még az elején, 3.55-ért. :) De nálam nem volt semmi gond, szintén paypallal fizetve.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#17400) blakey válasza Enjoy (#17395) üzenetére


blakey
titán

Megvettem PayPal-al és semmi gond nem volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.