Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) megema válasza trisztan94 (#17450) üzenetére


megema
őstag

Mindig is gondban voltam ezzel az alvás témával. Valahogy ki lehet deríteni, hogy mely appok nem hagyják elaludni? Mivel a rMBP-n semmi visszajelző led sincs, így nem derül ki, hogy csak a képernyőt kapcsolta-e le, vagy el is aludt...

(#17452) Totheground


Totheground
addikt

ctrl + shift + eject is lekapcsolja a kijelzőt, és akkor nem kell állítgatni.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#17453) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

MacBook Air mid2013-rol mi a velemenyetek?
Ahogy nezegettem ar/ertek aranyban eleg jo.

Win felhasznalonak, mennyire lenne fura egy ilyen valtas? :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17454) Ragnar95 válasza gzbotii (#17453) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez teljes mértékben tőled függ,h mennyire lenne fura :D Vásárlás előtt mindenképp ki kell próbálni, mert nagyon más a 2 oprendszer és van, aki egy életre megszereti az OSX-et, de van, aki nem.
Ha gyorsan tanulsz/szoksz meg új dolgokat, max 2-3hét alatt simán átszoksz OSX-re és utána már a win lesz természetellenes.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#17455) gzbotii válasza Ragnar95 (#17454) üzenetére


gzbotii
veterán

Igazabol, mar parszor nyomkodtam haver MBP-jet, kinezetre sokkal jobban bejon az OSX. Bar nagyon nem masztam bele a rendszerbe. Win mellet szoktam meg hasznalni Ubuntut is, nem vagyok annyira berogzott Win felhasznalo epp. Meg elvalik :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17456) MoP_FX 57 válasza gzbotii (#17453) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Én a helyedben feldobnám virtuális gépre az OS X egy frissebb változatát, és kipróbálgatnám a rendszert, meg összehalászgatnám a nekem szükséges szoftverek OS X-es alternatíváit. Az OS X egy elég letisztult és intuitív OS, átszokni véleményem szerint gyerekjáték. A nagyobb kérdés inkább, hogy az általad használt szoftverek mennyire vannak jelen ezen a platformon. Parallelsszel ugyan lehet Windows-t futtatni az OS X-en belül, csak onnantól kicsit kezd okafogyottá válni a Mac-re történő áttérés.

(#17457) gzbotii válasza MoP_FX 57 (#17456) üzenetére


gzbotii
veterán

MBAir mellet megmaradna a PC-m :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17458) MoP_FX 57 válasza gzbotii (#17457) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Másodlagos számítógépnek, alapszintű felhasználásra szerintem kiváló. (suliba, net, mail stb.) Sőt, meg merem kockáztatni, hogy ez a fajta felhasználás az OS X igazán erős oldala, mert egy rakat ilyen szolgáltatást out-of-box elég színvonalasan tud. A switcherek általában a megszokott célszoftverek esetleges hiánya miatt szoktak szívni, de akkor az itt nem valószínű.

(#17459) blakey válasza MoP_FX 57 (#17456) üzenetére


blakey
titán

"Parallelsszel ugyan lehet Windows-t futtatni az OS X-en belül"

Esetleg elég egy sima program is, bár még nem próbáltam, igaz már megvan, de még nem volt alkalmam..

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17460) MoP_FX 57 válasza blakey (#17459) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Jópofának tűnik, kíváncsi lennék, hogy a gyakorlatban mennyire állja meg a helyét.
Esetleg van itt valakinek valós tapasztalata az adott szoftverrel?

(#17461) TheMarci válasza MoP_FX 57 (#17460) üzenetére


TheMarci
addikt

Meg van adva, hogy melyik progikat viszi az app, azokból párat próbáltam, egészen használható.

http://www.codeweavers.com/compatibility/

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#17462) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy MacMini vásárlásán.

Első sorban professzionális grafikus szoftvereket futtatnék rajta (Photoshop, CoralDRAW, Illustrator stb.)
Másod sorban hobbi szinten videót vágnék rajta és filmet néznék, neteznék stb.

Egy MacMini alkalmas erre a feladatra? Itt a legújabb generációnál eggyel öregebbre gondolok.

Köszönöm előre is!

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#17463) nauro válasza viktorhmv (#17462) üzenetére


nauro
aktív tag

Úgy tudom Corel nincsen OSX-re, de a hozzáértők majd kijavítanak. A többi nekem szépen muzsikál, a hardware-t pedig neked kell tudni, hogy mennyi erőre van szükséged a munkádhoz.

(#17464) M@trixfan válasza MoP_FX 57 (#17458) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ezzel teljesen egyetértek! Szerintem is pont az álandóan hordozós, hálózatokra fel-le ugrálós használatban kimagasló a rendszer. Eszméletlen milyen logikusan és egyszerűen lehet konfigurálni ezeket a dolgokat az OS X-ben. Na meg van rendes parancssor is az abszolút grafikus felhasználás mellett.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#17465) trisztan94 válasza nauro (#17463) üzenetére


trisztan94
őstag

Corel nincs, de van helyette Illustrator, ami fényévekkel előrébb jár :)

https://heureka-kreativ.hu

(#17466) czanga


czanga
őstag

Fórumtárs-urak/hölgyek. :)

Core i5-ös mini-t használ valaki Photoshop-ban való editálásra? Amennyiben igen, mennyire találta használhatónak? Egy kedves ügyfelem érdeklődik, de én sajnos nem editáltam soha, így nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#17467) Ear001 válasza czanga (#17466) üzenetére


Ear001
addikt

Teljesen. Sok kép betöltésénél beindul a ventillátor, de hibátlanul megy.

(#17468) TheMarci válasza czanga (#17466) üzenetére


TheMarci
addikt

Mondjuk nem mindegy, hogy méteres pósztereket csinál, vagy névjegykártyákat pl.

Do You Dream?

(#17469) czanga válasza TheMarci (#17468) üzenetére


czanga
őstag

Hobbysta aki photoshop-os kép festéssel foglalkozik, vagy mi a bánatos bolhával. :)

(#17470) blakey válasza viktorhmv (#17462) üzenetére


blakey
titán

Minden fut rajta rendesen, Pro-n, iMac-en is dolgoztam, minin (i7) is tökéletesen fut minden. CorelDraw van/volt OSX-re, legalábbis, pár évvel ezelőtt használtam konvertágatás miatt bár soha nem szerettem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17471) blakey válasza blakey (#17470) üzenetére


blakey
titán

Szóval létezett OSX-re CorelDraw de szerintem ma már nem működik rendesen, ahogy előttem írták Illustrator és társai sokkal használhatóbb, én még Freehand-el kezdtem :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17472) viktorhmv válasza blakey (#17470) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Köszi:R

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#17473) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

OSX-re is elérhető promóció:

Wondershare Video Editor

Nem egy iMovie, de alap dolgokra jó.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17474) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Meg egy kerdes. MacMinire telepitheto virtualis gep segitsegevel teljes erteku Windows? Tehat ha esetleg olyan programot hasznalnek ami csak Windowson van akkor meg tudjam tenni.

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#17475) Allure válasza viktorhmv (#17474) üzenetére


Allure
aktív tag

Persze, van erre a célra több alkalmazás is, pl. a Parallels vagy a Virtualbox, plusz van wine is.

(#17476) kelzsoca válasza viktorhmv (#17474) üzenetére


kelzsoca
félisten

Persze, megoldható, de windows-t az osx mellé is tudsz telepíteni, nem kell virtuális gép sem.

https://vertigostore.eu

(#17477) viktorhmv válasza kelzsoca (#17476) üzenetére


viktorhmv
senior tag

Ez szuper! Koszonom!

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#17478) bLaCkDoGoNe válasza kelzsoca (#17476) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A virtuális gép sok esetben kényelmesebb (főleg SSD-vel), bootcampelni igazán akkor van értelme, ha játszani akarsz.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#17479) trisztan94 válasza bLaCkDoGoNe (#17478) üzenetére


trisztan94
őstag

Vagy komolyan dolgozni.

Mint én, aki imádott mac-jén kénytelen Windows Phone-ra fejleszteni. A virtualizálás fényévekkel lassabb, mint a natív környezet sajnos. Mondjuk itt nincs SSD.

https://heureka-kreativ.hu

(#17480) bLaCkDoGoNe válasza trisztan94 (#17479) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Így van, egyetértek.
Arra szerettem volna rávilágítani, hogy pl. egy számlázó használatához vagy hasonló dolgok miatt felesleges bootcamppel szórakozni, sokkal kényelmetlenebb az oda-vissza bootolgatás, mint a lassabb virtualizáció, nem is beszélve a sok-sok gigabyteban mérhető különbségről az állandó partíció vs. dinamikus virtuális gép image között.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#17481) kelzsoca válasza bLaCkDoGoNe (#17480) üzenetére


kelzsoca
félisten

Íg van, de komolyabb munkához a virtualizáció már kevés, illetve RAM sem árt hozzá.

https://vertigostore.eu

(#17482) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Egy kis segítséget kérnék szépen.

Apple számítógépre keresek egy nagyon jó Video Szerkesztő programot, amivel minőségi munkát lehet végezni.

Például Sony Vegas programot használtam PC számítógépen. Sony Vegas-hoz hasonló minőségűt keresek.

köszönöm szépen.

(#17483) Alex91 válasza Orionk (#17482) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17484) TheMarci válasza Alex91 (#17483) üzenetére


TheMarci
addikt

Akkor már inkább Adobe Premiere Pro.

Do You Dream?

(#17485) twine válasza TheMarci (#17484) üzenetére


twine
addikt

Gyorsan le is csapnék a témára :B
Érvek,ellenérvek?
Edius-t és Premiere-t használok Pc-n,,mióta megvettem a mini-t egyszer ültem le a final cut elé,,,,(az nagyon tetszett hogy "üresjárati" időszakban renderelt a háttérben,,ilyet máshol még nem láttam :B viszont pont ugy éreztem magam, mint álltalában az osx-en,,"idegen" volt nagyon :B )
Érdekelne a véleményed,,, ;)
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#17486) TheMarci válasza twine (#17485) üzenetére


TheMarci
addikt

Adobe Media Encoderrel is tud asszem olyat, hogy okosan renderel. Ami a premiere mellett szól, az pl, hogy photoshop, after effectssel együtt tud dolgozni. Próbáltam fcpx-et is, de nekem nagyon gyerekesnek tűnt pr után, nyilván nem öltem bele elég időt, de nem is nagyon akartam, már kapásból, amikor exportálni akartam valamibe, sokkal jobban testreszabható volt a pr.

Do You Dream?

(#17487) twine válasza TheMarci (#17486) üzenetére


twine
addikt

:R
Épp így láttam én is,,,de tartom magam a mondáshoz, hogy a "puding próbája az evés",,,és nem akartam véleményt alkotni olyanról, aminek nem folytam mélységeibe,,,ezért érdekelt másnak a véleménye is...
Valahogy olyannak tűnik a final cut, és a Motion mint ha a premiernek, és az affter effects-nek valami "varázslós" felületet adnának..."kész dolgokat" tolnak az arcomba(persze kis túlzással mondom ezt),,,némi módosítási lehetőséggel,,,,míg az előbbiekben azt csinálok "amit csak akarok" :U
köszönöm a választ...

szerk:
ennek a media encoderes dolognak utána nézek,,mert jelentős időt tud az embernek spórolni, ha menet közben már renderel a gép,,és nem a legvégén kell "kiütni" az anyagot,,,(főleg ha ott ül az ember mellet a "megrendelő" )

[ Szerkesztve ]

(#17488) trisztan94 válasza twine (#17487) üzenetére


trisztan94
őstag

"kész dolgokat" tolnak az arcomba(persze kis túlzással mondom ezt),,,némi módosítási lehetőséggel

Ez megfigyelhető a többi Apple szoftvernél, lásd Pages, Number, Keynote template-ek, iPhoto és iMovie template-ek.

Sőt, megfigyelhető az OSX-ben is. Megveszel egy gépet, ami szimplán csak működik. Nem telepítgetsz, nem indítgatsz újra, rögtön fenn van minden ami kell, semmi bloatware-el. Cserébe az egyediesítés annyira nem lehetséges, mint pl. egy linuxnál, kevés dolgot szabhatsz át, mondhatni "fogja a kezed".

És én ezt szeretem, működik és kész :)

https://heureka-kreativ.hu

(#17489) TheMarci válasza trisztan94 (#17488) üzenetére


TheMarci
addikt

ios/osx-nél elfogadom, és ezért szeretem, de célszoftvereknél már jobban szüksége lehet az embernek több opcióra, a pages is elég gyermeteg az officehoz képest még sajnos.

Do You Dream?

(#17490) Totheground


Totheground
addikt

A NAV nyomtatványkitöltője másnál is szarráfagyja magát?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#17491) biker válasza Totheground (#17490) üzenetére


biker
nagyúr

Nem :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17492) Fr3eWar válasza Totheground (#17490) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igen

(#17493) Ear001 válasza TheMarci (#17489) üzenetére


Ear001
addikt

Pages-t nem tudom, de például az Aperture és a Final Cut is olyan, hogy jobban kézreáll, jobban segít, mint az Adobe megfelelője, de ha valami nem elég, akkor mélyre túrva én mindig megtaláltam a mélyebben ami épp akkor hiányzott.

(#17494) madgie válasza Ear001 (#17493) üzenetére


madgie
titán

Az Aperture-re nagyon ráférne egy frissítés.

(#17495) Ear001 válasza madgie (#17494) üzenetére


Ear001
addikt

Mit szeretnél bele?

(#17496) madgie válasza Ear001 (#17495) üzenetére


madgie
titán

Mondjuk jobb zajkezelést. A Lightroom ebben (is) bucira veri.

(#17497) Ear001 válasza madgie (#17496) üzenetére


Ear001
addikt

Az igaz, de én kevésbé vagyok éjszakai bagoly fotós, nekem megfelel.

(#17498) terencehIII


terencehIII
tag

Üdv!
Valaki tudna ajánlani egy helyet ahol tudnék vásárolni ipad minihez fóliát és fel is raknák nekem?

(#17499) Fr3eWar válasza terencehIII (#17498) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Üdv,
iPad témát az iPad topicban kéretik megvitatni.
De ha nem is ott akkor máshol "off topic" módban.

(#17500) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Vajon D-link NAS 1. meghajtójának a downloads mappáját miért nem tudom írni?

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.