Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) Xero válasza biker (#16099) üzenetére


Xero
nagyúr

A gond az, hogy a fusion drive egy kicsit olyan mint a RAID0. Ha valami hasal, akkor elég csúnyán hasalhat.

Szinte minden felállást kipróbáltam már és továbbra is arra esküszöm, hogy a némileg komolyabb felhasználásra szánt setupban, ha nem csak és kizárólag SSD van, akkor kézzel érdemes kimozgatni a home folderből a nem túl releváns tartalmakat a HDD-re.

(#16102) biker válasza biker (#16100) üzenetére


biker
nagyúr

miközben a párom ül a mini előtt, és dolgozik, beléptem távolról, és lefuttattam egy speed testet (a mérés alatt tehát két user és egy remote desktop kiszolgálás is futott egyben)
egyébként tudja a 300 mega feletti értékeket.
ok, nem 500 mint a pure ssd, de nem is annyiba kerül

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16103) biker válasza Xero (#16101) üzenetére


biker
nagyúr

igen, mivel ez egy tömb, ezért bármelyik hasal, mindkettő használhatatlan, ez van, ezért kell backupolni.
én meg nem akarok azzal szenvedni, ezt ide másolom, ezt most oda, most átrakom hogy gyors legyen, akkor ez az új program már nem fér az ssd-re, akkor két applications mappa
brrrrrr

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16104) Xero válasza biker (#16103) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem kell másolgatni semmit csak előre szépen végig gondolni.
Nálam ugyebár így néz ki a dolog:
SSD-n van minden kivéve a home folder nagyobb elemeit (Downloads, Movies, Music, Pictures, stb...)
A home folderből még az SSD-n maradt a Library, a Desktop és a Documents folderem. Így amivel dolgozom, illetve ami szükséges a softwareknek, az SSD-ről indul. Nyilván az iPhoto vagy iTunes start így nem annyira szélsebes, de bőven jó számomra.
Akinek mondjuk a képek feldolgozása az elsődleges cél, annak természetesen érdemes az iPhoto vagy Aperture adatbázisát (nem a teljes Libraryt!) SSD-n tartania.

Ezt mint mondtam egyszer kell jól belőni és onnantól hibátlan.

(#16105) biker válasza Xero (#16104) üzenetére


biker
nagyúr

amíg meg nem telik a kis ssd-d
mekkora is?

nekem a library-m a mail miatt olyan 20GB :)
Páromé 6GB

csak a két user/library

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16106) madgie válasza Xero (#16104) üzenetére


madgie
titán

Tudom, hogy már volt, de hogy is van ez az iPhoto Library áthelyezés? Nincs sok képem ugyan ott (max ezer :D, szemben a munkás-lightroomos sok-sok ezerrel), de ne is foglalja a helyet az SSD-n.

(#16107) Xero válasza biker (#16105) üzenetére


Xero
nagyúr

60-as SSD-n elférek mindenhol.
A Librarym kevesebb mint 4GB.

(#16106) madgie: Átmozgatod, majd option-el indítva kiválasztod az új helyen lévőt. Vagy a prosztó megoldás az egyszerű alias létrehozása.

[ Szerkesztve ]

(#16108) madgie válasza Xero (#16107) üzenetére


madgie
titán

:R

(#16109) biker válasza Xero (#16107) üzenetére


biker
nagyúr

hát az vérszegény lenne nekem.
rendszer egy 20-30gb, appok, libraryk, bőven több mint 60

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16110) Kommy válasza Xero (#16104) üzenetére


Kommy
veterán

Engem az érdekelne, hogy a Downloads mappát, hogyan helyezted át,

(#16111) Xero válasza Kommy (#16110) üzenetére


Xero
nagyúr

Egyszerűen átmásolod, törlöd, majd
ln -s /Volumes/HDD/Users/neved/Downloads /Volumes/SSD/neved/Neved/Downloads
Jogjavítás, restart és készen is vagy.

(#16112) Kommy válasza Xero (#16111) üzenetére


Kommy
veterán

Igen így csináltam volna magamtól is, de a Downloads mappát nem engedi törölni mivel azt mondja, hogy :“Downloads” can’t be modified or deleted because it’s required by OS X.

(#16113) Xero válasza Kommy (#16112) üzenetére


Xero
nagyúr

Most jobban belegondolva ott valóban lehet, hogy bűvészkednem kellett némileg. Őszintén szólva jó egy éve csináltam utoljára.
Szóval ott lehet, hogy sudo rm -R volt a megoldás, de az is lehet, hogy ez időre egy másik admin userrel bejelentkezve töröltem.
Ez utóbbi 100%-ban működik, de ha nem fontos, akkor ne hozzunk létre ideiglenes usereket ugyebár.

(#16114) Kommy válasza Xero (#16113) üzenetére


Kommy
veterán

Terminálból sikeres volt a törlés, így most már nem az SSD-n van.

(#16115) Xero válasza Kommy (#16114) üzenetére


Xero
nagyúr

Öröm-boldogság. :K

(#16116) DanielK válasza Xero (#16111) üzenetére


DanielK
addikt

Ezt párom user neve alatt is csináljam meg? Vagy hogyan csináljam, ha két user van a gépen? :F :R

(#16117) Xero válasza DanielK (#16116) üzenetére


Xero
nagyúr

Természetesen minden useren külön meg kell csinálni. :K

(#16118) Fr3eWar válasza biker (#16099) üzenetére


Fr3eWar
őstag

El is hihetik, ha nekem tényleg előfordult ilyen hiba.

Hidd el hogy nem csak te használsz/használtál fusion drive-ot...

Én sem néhány hétig használtam és tudom hogy milyen sebessége van mert annó még a 32gigás SSD-kkel kezdtem és azóta csak SSD a rendszermeghajtó. Sőt volt nekem is egy 1tb-s hibrid seagate sshd-m amihez képest tényleg sokkal gyorsabb a fusion. De sajnos a fusion előtt használtam pure ssd-t a miniben amíg nem volt meg a kiegészítő kábel, és így a fusion után vissza akartam kapni azt a reszponzivitást-sebességet ami előtte volt.

(#16119) Totheground


Totheground
addikt

Az úgy tud működni, hogyha egy iTunes libraryt kiteszek NAS-ra, és onnan több gépről is eléri/tudja használni az iTunes?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16120) biker válasza Fr3eWar (#16118) üzenetére


biker
nagyúr

nem a hiba nem igaz, hanem a "Sokkal lassabb"

mivel a Fusion drive átlagos sebssége az SSD-k 80%-a, és időnként a sebességük azonos is lehet, teljes mértékben hamis a Sokkal lassabb

a hibrid már lehet sokkal lassabb, de mégis sokkal gyorsabb mint a hdd

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16121) Ear001 válasza Totheground (#16119) üzenetére


Ear001
addikt

Tud működni, de utána kell nézni a NAs specifikációjában, hogy van-e rajta iTunes szerver. A Synology-k tudják, QNAP-nál is van ilyen funkció.

Nálam is így van. A Snyology-n van a könyvtár, amit alapvetően a Mini-vel menedzselek, de el tudja érni a Squeezebox, az iXtremer, iPhone meg egy Androidos telefon, igaz, ez utóbbi némi csikicsukival.

(#16122) Totheground válasza Ear001 (#16121) üzenetére


Totheground
addikt

Drobo-ról lenne szó (még nincs meg, csak tervezek), elvileg arra van Firefly

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16123) powerup2


powerup2
addikt

Japánba jól indult az újév nálunk ilyen miért nincs ???

[link]

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#16124) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Mac Pro Late 2013 Teardown

Nem semmi, durván összerakták... az eddigi legjobban összerakott Apple termék szerintem, ordít róla hogy évekig tervezték.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16125) powerup2 válasza tDr1v3r (#16124) üzenetére


powerup2
addikt

Valóban jó de én szerintem nem évekig csak jól átgondolt :) de azért a hűtés kérdéses, az alap kiszerelést biztos elviszi de ha nagyobb vga vagy 12 magos proci .... de legalább cserélhető benne a proci a ram is ssd is idővel biztosan meglesz oldva , egyedül a vga az amit nem lehet benne cserélni . Árban majdnem ott van a legkisebb mint a legdrágább retinás macbook pro szóval ha valakinek asztali kell és erős konfig inkább azt veszi . De hihetetlen mennyire kicsi lett ez a mac pro mondhatni simán felkapod és viszed :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#16126) czanga válasza powerup2 (#16125) üzenetére


czanga
őstag

Elviszi az a hűtés az erősebbet is, maximum süvít mint a vonatfütty. :DD

(#16127) Alex91 válasza czanga (#16126) üzenetére


Alex91
félisten

Ebben hol a ventilator :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16128) powerup2 válasza Alex91 (#16127) üzenetére


powerup2
addikt

Felül van

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#16129) powerup2 válasza czanga (#16126) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor aki ilyen mellett fog dolgozni egy jó zajszűrős fejes kell és már jó is :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#16130) Totheground


Totheground
addikt

Ez mitől lehet?
Azaz a screensharing be van kapcsolva, vnc:// linkkel meg is tudom nyitni a share-t, de a finderben nem látom, pedig rendesen csatlakozva vagyok. Nemrég még ott is megvolt a share screen gomb.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16131) Totheground válasza Totheground (#16130) üzenetére


Totheground
addikt

Nvm, rebootoltam a minit és most jó.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16132) Rover623


Rover623
félisten

Tisztelt "almahívők"!
Segítséget kérek tőletek! :DDD

Mi a szar ez :F

Egy ismerősöm felesége találta a táskájában!
(Nem röhög! Tényleg! Reggel még nem volt benne, hiszen semmilyen almás terméket nem használnak, este pedig ott volt! :Y)

Okosan vadásztak hozzá kábelt, feldugták PC-re, azóta használhatatlan az összes hátlapi USB csati a gépen! :DD
Ezért én eddig mellőztem a csatlakoztatást...de ha más nem lesz, megpróbálkozom vele! :U

P.S.:
Nagyon tisztában vagyok vele, hogy nem illik egy posztot több topicban is elhelyezni, de ez úgy érzem, kivétel! :P

primus inter pares

(#16133) Totheground válasza Rover623 (#16132) üzenetére


Totheground
addikt

Az alján az egy SIM csatlakozónak tűnik. Hogy mi lehet, arról ötletem sincs, de szerintem az alma csak kamu rajta. Aztán lehet, hogy mindjárt megcáfolnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16134) tDr1v3r válasza Rover623 (#16132) üzenetére


tDr1v3r
veterán

iWatch, szikszalaggal rögzíthető.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16135) Rover623 válasza tDr1v3r (#16134) üzenetére


Rover623
félisten

Ja...Braille edition. :P
Jó vicc volt, köszönjük! ;)

Totheground:Igen, SIM foglalat...volt benne egy T-Mobile-os kártya is!
Külső 3G vagy 4G-s modemnek gondolnám, de nem találtam ilyesmit a guglival.

Az a legfurább (nekem, többé-kevésbé szabálykövető embernek), hogy semmilyen gyártó vagy típusjelzés nincs rajta. A fedél alatt se...még egy nyomorult CE jelölés se! :F

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#16136) tDr1v3r válasza Rover623 (#16135) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Kínai szar, szerintem modem vagy sim-olvasó lehet.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16137) madgie


madgie
titán

Kicsit fura kérdés: vajon miért szaggatnak a 60p-s MTS videóim a VLC-vel? Ugyanez a program ezerszer durvább mkv-ket visz gond nélkül, de ettől meghó' :)

Ami érdekes: ha átnevezem MPG-re, akkor a Quick Time csont nélkül viszi. De az importálási folyamat és a fájlok mennyisége miatt ez nem túl elegáns út... nincs valami tipp erre? Másik program, QT megegye valahogy az MTS-t, mittomén.

(#16138) madgie válasza madgie (#16137) üzenetére


madgie
titán

Mobilról írtam csiszolás közben, bocs a fogalmazásért :B

(#16139) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

2014.01.06. 19:38:03,000 kernel[0]: Limiting open port RST response from 1459 to 250 packets per second
2014.01.06. 19:38:05,000 kernel[0]: Limiting open port RST response from 1976 to 250 packets per second
2014.01.06. 19:38:15,000 kernel[0]: Limiting open port RST response from 544 to 250 packets per second
2014.01.06. 19:38:17,000 kernel[0]: Limiting open port RST response from 1304 to 250 packets per second
2014.01.06. 19:38:29,000 kernel[0]: Limiting open port RST response from 1183 to 250 packets per second
2014.01.06. 19:38:35,000 kernel[0]: Limiting open port RST response from 635 to 250 packets per second
2014.01.06. 19:38:36,000 kernel[0]: Limiting open port RST response from 362 to 250 packets per second
2014.01.06. 19:38:42,000 kernel[0]: Limiting open port RST response from 477 to 250 packets per second

Ilyenekkel van tele a Konzol és tök lassú a gép, mi okozhatja ezt :F Újraindítás után is ilyen.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#16140) hengelhof válasza Ragnar95 (#16139) üzenetére


hengelhof
senior tag

Elég csúnyának néz ki. :(

(#16141) biker válasza Ragnar95 (#16139) üzenetére


biker
nagyúr

Szia
Próbáltad már?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16142) hengelhof


hengelhof
senior tag

Van valakinek tapasztalata a TV tuner cuccokkkal kapcsolatban? Minire szeretnék rádugni egyet. Arra kellene, hogy a STB képét SCART-ról + átalakító, ha kell (analog) ráküldjem a monitorra. Milyet tudtok ajánlani?
Van egy régi külső Leadtek USB-s, de mac-ra nincs hozzá progi. Illetve nem találtam.

(#16143) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok.
Érdemes lenne venni egy Mac minit?
Laptopot már nm annyira szeretem nagyon melegszik... sokszor belassul... egy bd film nézésénél ugy pörög a ventillátor hogy nagyon zavar .Le szeretném cserélni .....
Windows 7 Home Premium 64 bit
15,6" WXGA HD LED (1366 x 768)
Intel Core i5-460M 2,8 GHz
8 GB DDR3 1333MHz
640 GB, 5400 RPM, SATA
DVD Super Multi LightScribe
ATI Radeon HD5650 1GB

következőkre használnám a mac minit:
inernetezés
photoshop
dreamweaver
3d bd iso file lejátszása- rákötve a 102 cm 3d led tv-re
meg néha egy kis játékra...

OSX-- sokkal jobb mint a windows?

(#16144) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Tudom hogy nem az a téma de akit érdekel egy darab second hdd/ssd kábel + csavar 2011/2012 macminibe keressen pü-ben. Úgy fest csak a gyári HDD-vel viszik el a minim.

[ Szerkesztve ]

(#16145) sgg


sgg
tag

Egy 2007 es mav egy 2007—es minibe raktak ramot, viszont csak az egyik slotban lát. Így két 2g-t lát 4 helyett. Lattatok mar ilyet.? Két tippem vsn, rossz vagy nem rakták bele. Szerintetek?

(#16146) Fr3eWar válasza sgg (#16145) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Próbálják ki külön külön.
Vagy user error vagy halott egy slot vagy halott egy modul.

(#16147) sgg válasza Fr3eWar (#16146) üzenetére


sgg
tag

Visszaviszem, de gagyi, hogy egy system infot nem néznek a szervizben. A slot nyilván jó, mert eddig is volt benne.

(#16148) czanga válasza sgg (#16147) üzenetére


czanga
őstag

LoL :)

(#16149) Xero válasza apple87 (#16143) üzenetére


Xero
nagyúr

Bőven elég rá a mini. Játékokra csak kompromisszummal.

(#16150) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Mielőtt feltettem eladni a minit kipróbáltam mégegyszer a fusion drive-ot. Hogy biztos nem én voltam-e a balf@sz. Szóval backup, restart cmr+r. Fusion létrehozás, ok, osx telepítés (szűz nem backup) ok bebootoltam, minden rendben. És akkor a szétválasztás, restart, cmd+r, terminal, szétszedés, és a szétszedős leírásban is szerepel az a probléma amit ecseteltem itt több soron.
Ha egyszer megcsinálod a fusion akkor onnantól úgy veszi a gép hogy azt gyárilag fusion-al szállították, így ha szétszedés után recoveryben lemezkezelőt indítunk hibásnak látja a lemezeket, mert szerinte az a jó ha fusion van. Szóval használhatatlan a lemezkezelő recoveryben innentől kezdve (szétválaszott lemezek esetén).
Fusion esetén természetesen mindent rendben talál és lehet csinálni műveleteket is. Akkor is hibátlan minden ha a telepítés idejére mondjuk lehúzzuk az alaplapról a HDD-t és csak SSD van.

Gondolom ez a basic userek miatt van, aki megvette fusion-al, és nagyobb tárhely kell, kicseréli a HDD-t, és recovery-ben a gép magától összefűz neki egy új fusion-t és telepítheti is a rendszerét/backupolhat.

Ezt nem fordítom le, de a segédletben is le van írva feketén fehéren az amibe belefutottam.

Fusion Drive quirks
If you split up a Fusion Drive you got from Apple, you won't be able to use Disk Utility to format the drives. Disk Utility will detect that the two drives used to be an Apple Fusion Drive and show them in red text.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.