Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) sh4d0w válasza ViZion (#33300) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A mail küldéshez 2 dolog kell: egy agent, ami kezeli a leveleket lokálisan (pl. sendmail), meg egy relay, ami továbbítja azt. Korábban elég volt az agentből bejelentkezni Gmailbe, de ha jól tudom, ez már nem műxik.
Másik opció, ha esetleg az ISP-d kérésre kinyitja feléd a 25-ös portját, akkor azt a relayt használhatod. Esetleg keresel open mail relayt.

https://www.coreinfinity.tech

(#33302) ViZion válasza sh4d0w (#33301) üzenetére


ViZion
félisten

:R nah, erre gondoltam én is, h semmi mail service nem fut, hogy küldené? De a többi rész az érdekes inkább, a clamscan. Lehet verbose-ra rakom, mert most log sem volt. Azt nem tudom, hogy ha a cli ablakot bezárják, attól a folyamat leáll-e :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33303) ViZion válasza ViZion (#33302) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, 13 órája fut a clamscan, dolgozik... Ez így lesz minden nap? :U
Service-ként futott anno Ubuntun, de nem vettem észre, h mikor. Ez terheli a procit azért egy kissé. OMV-n is futott, ott sem vettem észre. A következő is ennyi idő lesz, vagy azt már okosabban tolja majd?
Köszönöm :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33304) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Na, a Red Hat atmegy closed source-ba es/vagy GPL-t sert?

https://www.coreinfinity.tech

(#33305) vicze válasza sh4d0w (#33304) üzenetére


vicze
félisten

Hol van bármi ilyesmi is írva?

Moszkvában fosztogatnak vagy osztogatnak? ;]

(#33306) sh4d0w válasza vicze (#33305) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Talan ha elolvasnad, meg ertelmezned, benned is felmerulne - aztan lehet rohogni.

https://www.coreinfinity.tech

(#33307) vicze válasza sh4d0w (#33306) üzenetére


vicze
félisten

Elolvastam, meg rengeteg kommentet is erről ne pár oldalon, sehol nincs a zárt kódhoz és GPL sértéshez meg pláne nem.

(#33308) sh4d0w válasza vicze (#33307) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Akkor meg picit olvasgassal...

https://www.coreinfinity.tech

(#33309) vicze válasza sh4d0w (#33308) üzenetére


vicze
félisten

Mit bibliát, Herry Pottert, Ablakzsiráfot?
Értem, hogy megtatod nyomós érveid magadnak, csak éppen nem jutunk előrébb vele. Leírnád akkor melyik rész is lett pontosan zárt?

(#33310) Vladi válasza sh4d0w (#33304) üzenetére


Vladi
nagyúr

ez a redhat már nem az a redhat. Mióta felvásárolta az ibm csak hanyatlik. Ami igazán a probléma, hogy ez simán begyűrűzhet a többi disztróba is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33311) sh4d0w válasza Vladi (#33310) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Igen, ez a legnagyobb félelmem nekem is és megint csak szidom a Debian vezetőit, akik a Red Hat után mentek a systemd-vel. Mi lesz, ha eccercsak az IBM aszondi, hogy ez már az ő szellemi IP-je és magasról tesz a GPL-re?

https://www.coreinfinity.tech

(#33312) Vladi válasza sh4d0w (#33311) üzenetére


Vladi
nagyúr

te vén róka vagy itt, az sco sztorira emlékszel? Most itt tömeges pert kellene indítani, mert gyakorlatilag megsértik a gpl-t. mostjuk az fsf az ilyesmire van.

A másik: láttad valaha, hogy a redhat egyébként mit szponzorál? Az összes gpl kónak nagyjából 1/3-a fizetett programozók munkája. Most mi van akkor, ha az ibm elkezd felvásárolni és bezárni? Mondjuk libreoffice, gnome3... :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33313) emvy válasza sh4d0w (#33311) üzenetére


emvy
nagyúr

> Mi lesz, ha eccercsak az IBM aszondi, hogy ez már az ő szellemi IP-je és magasról tesz a GPL-re

Szerintem nem tehet magasrol a GPL-re, tul kockazatos a jatek. A GPL senkit nem kotelez arra, hogy siman publikalja a kodjat, nem? Az usernek kell megkapnia.

Licenszet barmikor lehet cserelni, nyilvan, a kovetkezo verzioban.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#33314) emvy válasza Vladi (#33312) üzenetére


emvy
nagyúr

Akkor vagy forkol a kozosseg, vagy szep lassan elveszti a hozzaferest. Azert nem tudsz beperelni valakit, mert a sajat munkajat nem akarja GPL alatt licenszelni.

Nyilvan mindenki penzt akar csinalni (mindenkinek meg kell elni), tehat akkor fognak szabad szoftvert gyartani, ha valami komplementer termekbol penzt tudnak gyartani. Ez ilyen alap uzleti trukk.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#33315) Vladi válasza emvy (#33313) üzenetére


Vladi
nagyúr

Épp most tette meg. Ilyen kamu mellékutat mutat, mint a centosstream.

A másik: a gpl úgy írja elő, ha van egy gpl kód amiből ered bármi más is, tehát megpacheled, akkor annak is kötelezően örökölni kell a gpl-t.

Tehát írsz egy programot, ezt felveszik fedora tárolóba, majd átkerül centos streambe, minkkét helyen kap valami pachet, majd pachelve átkerül enterprise linuxba. Ott bezárul és ha ott kap pachet az már zárt lesz.

Legalább is én így értelmezem, nagyon nagyon nagyon bízom benne, hogy valami bíróságon is ez az érvelés elhangzik majd.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33316) f_sanyee válasza Vladi (#33315) üzenetére


f_sanyee
senior tag

nem jutottál a közlemény végére?

Red Hat customers and partners can access RHEL sources via the customer and partner portals, in accordance with their subscription agreement.

(#33317) Vladi válasza f_sanyee (#33316) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mi a kérdés? Ha kérdésed van, tedd fel. Az, hogy fizető vendég láthatja az nem gpl. A nevében is benne van general public.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33318) emvy válasza Vladi (#33317) üzenetére


emvy
nagyúr

Rosszul ertelmezed a GPL-t szerintem. Azt irja elo, hogy a felhasznalok szamara hozzaferest kell biztositanod a forraskodhoz.

https://www.gnu.org/licenses/gpl-faq.en.html#GPLRequireSourcePostedPublic

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#33319) emvy válasza Vladi (#33315) üzenetére


emvy
nagyúr

> Tehát írsz egy programot, ezt felveszik fedora tárolóba, majd átkerül centos streambe, minkkét helyen kap valami pachet, majd pachelve átkerül enterprise linuxba. Ott bezárul és ha ott kap pachet az már zárt lesz.

Ha megveszed az Enterprise Linuxot, akkor hozzaferest kell kapnod a patchelt verzio forrasahoz. Viszont ha az Enterprise Linux nem szabadon letoltheto, akkor a forrasnak nem kell szabadon letolthetonek lennie.

while (!sleep) sheep++;

(#33320) Vladi válasza emvy (#33319) üzenetére


Vladi
nagyúr

"But if you release the modified version to the public in some way, the GPL requires you to make the modified source code available to the program's users, under the GPL."

Tehát magadnak bezárhatod, ha kiadod onnan az gpl. Az, hogy odaadod másnak pénzért az már publikálás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33321) emvy válasza Vladi (#33320) üzenetére


emvy
nagyúr

(#33322) Vladi válasza emvy (#33321) üzenetére


Vladi
nagyúr

Oké. ezen ponton az agyalást folytassák tovább a jogászok. Én nagyon bízom benne, hogy ezt bíróságon fogják megtámadni és meg is nyerik.

Ennek a dolgonak azért van önmagán jóval jóval túlmutató jelentése. Ki az aki, ezt érti?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33323) emvy válasza Vladi (#33322) üzenetére


emvy
nagyúr

Rendben, de azert gondolom te is erzed, hogy a GNU sajat oldalan explicite leirt szituaciorol van szo. Tehat akik a licenszet irtak (eleg sok jogi munkaval), azok nem ertenek veled egyet azzal kapcsolatban, amit te a licenszrol gondolsz.

while (!sleep) sheep++;

(#33324) Vladi válasza emvy (#33323) üzenetére


Vladi
nagyúr

Telejsen mindegy, hogy igazam van -e ebben vagy sem. Az is mindegy, hogy az faq-ban hogyan értelmezik. A lényeg az:
- lesz -e per?
- hogyan értelmezik a bíróságon?

Egyáltalán képes még a közösség lépéseket tenni, hogy a big tech corp az mostmár bármilyen határt átlépegethet? Húzunk -e neki határt, vagy akármikor viheti az összes szabadságjogunkat? mert ez itt a lényegi kérdés.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33325) emvy válasza Vladi (#33324) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent most a jogi reszetol eltekintve: milyen szabadsagodat serti, ha egy altalad nem hasznalt programnak nem teljesen publikus a forraskodja?

while (!sleep) sheep++;

(#33326) Vladi válasza emvy (#33325) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az nem számít, hogy használom -e. Zárójelben: használnám de most tették lehetetlenné. Az számít, hogy megteheti -e. Hogy megteszi -e? Hogy hagyják -e neki? Most ezt gondold át, és csinálj rá egy baromi hosszú vektort. Hol a vége?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33327) shina válasza sh4d0w (#33311) üzenetére


shina
csendes tag

Bár a Red Hat sok projekthez ad hozzá nem triviális mennyiségű kódot, de ettől szerintem nem kell tartani. Egyrészt a systemd-t leginkább Microsoft (ugye a főfejlesztő Lennart Poettering is itt van), Meta, és Suse szoftvermérnökei írják, másrészt a GPL miatt bármelyik Red Hat előfizető elkérheti a forráskódot és kirakhatja a netre büntetés nélkül, ha a Red Hat féle patchekre is szükség van. Az IBM itt már nem sok vizet zavar.

[ Szerkesztve ]

___________________/\_____________\0/_______

(#33328) f_sanyee válasza Vladi (#33320) üzenetére


f_sanyee
senior tag

igazábol ingyen developer subscriptionnel is hozzáférsz, nem kell fizetni.

(#33329) emvy válasza Vladi (#33326) üzenetére


emvy
nagyúr

Nezd, lehet itt filozofalni, de a lenyeg, h amit a GPL megkovetel, azt a Red Hat (stb.) kovetni fogja. Ha hasznalnad, akkor nem teszik lehetetlenne, nem is ertem, hogy ezt mire mondod. Az, hogy nem hasznalhatsz valamit ingyen, amiert penzt szeretne kerni az, aki csinalja, nem hiszem, hogy valoban serti a szabadsagodat. A szabad szoftverrol evtizedek ota ugy beszel a GNU, Stallman, stb., hogy az serti a szabadsagod, ha nem tudod modositani, nem tudod elolvasni a forrast, stb. Errol itt szo sincs.

while (!sleep) sheep++;

(#33330) emvy válasza f_sanyee (#33328) üzenetére


emvy
nagyúr

+1, plusz aki megveszi, az odaadhatja neked a forraskodot ingyen is.

while (!sleep) sheep++;

(#33331) vicze válasza Vladi (#33326) üzenetére


vicze
félisten

Tehát akkor az egy óriási korlátozás számodra, hogy egy ingyenes dev accountot kell regisztrálnod, hogy hozzáférj a kódhoz?
Ebben a jelnelegi lépésben semmi egetremgtően szörnyű nincs, csak aki nem ért hozzá kavarja a ... és állít hülyeséget.

Már elég sok IBM lépés volt a felvásárlás óta, ami nemtetszést váltott ki és egyre nagyobb RH ellenességet gerjeszt. Akár okkal akár ok nélküli.

[ Szerkesztve ]

(#33332) Vladi válasza vicze (#33331) üzenetére


Vladi
nagyúr

"aki nem ért hozzá kavarja a ... és állít hülyeséget."

így van, mint például most te. Esetleg meg kéne érteni, miért is van a felháborodás. S igen, mióta ibm megvette azóta gyakorlatilag dobja a szemétbe az elveket, amire a redhat és úgy általában a szabad szoftveres világ épül.

(#33329) emvy:

Ez alavetően ellentétes a red hat eredeti üzleti politikájával. Programért sose kértek pénzt. A szoftver nem termék. A fizetős termék a szolgáltatás amit hozzá kapcsolt. Volt itt egy kiváló együttműködés a közösséggel. A vállalat a közösség tagja volt, most lépéseket tesz azért, hogy a vállalat legyen a közösség felé rendelve.
Olvasd újra a katedrális és bazárt.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33333) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

Közben úgytünik, emeltek a 16 entitlementen:
Red Hat Developer Subscription for Individuals

Entitlement Quantity 240
1 subscription provides 240 entitlements

(#33334) emvy válasza Vladi (#33332) üzenetére


emvy
nagyúr

A katedralis es bazar nem arrol szol, hogy a szoftver termek-e vagy sem (nyilvanvaloan termek), hanem a koordinacio kulonbozo modjairol. A Red Hat szamara nyilvanvaloan termek a szoftver is, csak azt bizonyos kozonsegnek ingyen adja, mert ebbol is lehet uzletet csinalni. A kozosseggel minden bizonnyal egyutt fognak mukodni a jovoben is, mert ez az uzleti erdekuk.

while (!sleep) sheep++;

(#33335) Vladi válasza emvy (#33334) üzenetére


Vladi
nagyúr

Egyáltalán nem nyilvánvaló az, hogy termék. Az ibm számára és a teszámodra nyilvánvaló. Nem, az eredeti még működő szemlélet szerint a szoftver nem termék. A szoftver szolgáltatás. A hozzá kapcsolódó extrákért szedhet pénzt. Megjegyzem: nagyon is sikeresen. Mivel hozzáfér a komplett szabad szoftveres közösség összes eredményéhez, ezért hozzá is teszi - megjegyzem bőkézzel - a sajátját.

Tegyük már fel a kérdést, hogy ilyen korrekt oda-vissza hozzájárulás nélkül működőképes marad -e (majd egyszer egy nem szép napon) a szabad szoftveres világ? Vagy az egész folyamat vége az, hogy az emberi tudás csúcstermékét kiszervezik alólunk. mi az amit még kiszervbeznek majd alólunk?

Ha meg az üzleti érdek fogja összetartani az egész hóberevancot, már dobhatod is a kukába az egészet. Mert ha az üzleti érdek (értsd: profitmaximalizálás) lesz az 1. helyen, akkor már fel is ültetted a pusztulásba vezető vonatra. S nem, ne játszuk el, hogy ez racionalitás, mert nem az.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33336) emvy válasza Vladi (#33335) üzenetére


emvy
nagyúr

Megint csak felesleges filozofalgatasnak erzem ezt -- az uzleti eletben 'termek' cimszo ala tartozik a 'szolgaltatas' is.

Mindegy, szerintem eljutottunk oda, ameddig lehetett.

while (!sleep) sheep++;

(#33337) Vladi válasza emvy (#33336) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én viszont nagyon fontos filozofálgatásnak érzem ezt. Akkor szál zárható.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33338) sh4d0w válasza Vladi (#33312) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Hogy a fenébe' ne emlékeznék? A Microsoft kitolt maga elé egy lúzert némi pénzzel: ha bejön, ledögleszti a Linuxot, ha nem a SCO megy a levesbe. Valahogy most is ilyen érzésem van...

https://www.coreinfinity.tech

(#33339) sh4d0w válasza shina (#33327) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Nem, pont ez az, ami kifogásolható és szerintem GPL violation. A Red Hat most azt mondja, hogy a source csak előfizetőknek elérhető és ők azt nem oszthatják meg senkivel.

https://www.coreinfinity.tech

(#33340) vicze válasza Vladi (#33332) üzenetére


vicze
félisten

Bocs de az állítás az volt, hogy zárt kódú lett és GPL-t sért. Egyik se igaz. Ezek pontosan hülyeség állítása, és értelmetlen kavarás.

A többi már egyéni vélemény és nem valami általános. A véleményhez mindenkinek megvan a joga.

(#33341) sh4d0w válasza vicze (#33340) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ebbol csak az latszik, hogy vagy nem tudod elolvasni, ami le vagyon irva, vagy annak ertelmezese nem megy.

Es bizony megeshet, hogy a Red Hat GPL-t sert, mert a fizetos ugyfelek ugyan kapnak hozzaferest a forraskodhoz, de ok mar nem oszthatjak meg senkivel. A forraskodnak resze a kernele is; a vanilla kernel forrasat megtalalod mashol is, de aligha valoszinu, hogy a Red Hat vanilla kernelt hasznal (derivative work), viszont a forraskod visszatartasaval (impose restrictions) nem teszi vissza a kozosbe, amit onnan kivett - es az az a pont, ahol valoszinuleg GPL-t sert a ceg.

Nem kell elajulni a cegtol, korabban is sertettek mar GPL-t, nincs ra garancia, hogy nem teszik megint.

Ertem en, hogy az Oracle van a celkeresztben, az Alma meg a Rocky csak collateral damage - de ettol meg megeshet, hogy licencet sert.

https://www.coreinfinity.tech

(#33342) emvy válasza vicze (#33340) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, azt nem igazan ertem, hogy miert megy ugy egy beszelgetes, hogy:

- "Szerintem X!"
- "Itt a bizonyitek, hogy !X."
- "Mindegy, attol meg remelem, hogy lesz kovetkezmenye annak, hogy X!"

while (!sleep) sheep++;

(#33343) emvy válasza sh4d0w (#33341) üzenetére


emvy
nagyúr

> nem teszi vissza a kozosbe, amit onnan kivett - es az az a pont, ahol valoszinuleg GPL-t sert a ceg.

A GPL-ben nincs szo olyasmirol, hogy 'vissza kell tenni a kozosbe'. A GPL arrol szol, hogy a szoftver hasznaloja szabadon hozzaferjen a forraskodhoz. A GPL nem szol arrol, hogy a kozossegnek vissza kell adni valahogy.

Konkretan lentebb linkeltem a GNU FAQ-jat, ahol cafoljak azt, amit (szerintem) gyanitotok.

"Red Hat customers and partners can access RHEL sources via the customer and partner portals, in accordance with their subscription agreement."

Tehat mindenki, aki a Red Hat-tol kap binarist, elerheti melle a forraskodot is.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#33344) sh4d0w válasza emvy (#33343) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Oke, ugy latom, nem voltam eleg ertheto: a forraskodhoz jelenleg hozzaferoknek a GPL alapjan nem tilthatja meg, hogy megosszak azt masokkal (aka "visszatenni a kozosbe").

A GPL arrol szol (nagyjabol), ha barmilyen szinten hasznot huzol az igy licencelt open source kodbol, akkor nem gatolhatod az altalad hozzaadottak nyilvanossagra keruleset - igy adva vissza a sajat hasznodbol.

https://www.coreinfinity.tech

(#33345) emvy válasza sh4d0w (#33344) üzenetére


emvy
nagyúr

Oke, a lentebb linkelt szovegben nem lattam arra utalast, hogy megtiltana a customereknek, hogy megosszanak forraskodot. Van linked erre?

(BTW, egyaltalan nem gondolom, h a Red Hat valami jo vagy ertelmes dolgot csinal -- nem latom, h igy lenne. De a GPL-sertest se latom egyelore.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#33346) sh4d0w válasza emvy (#33345) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

[link]

Ez itt egy erdekes megfogalmazas. Konkretan nincs megtiltva, de ha megosztod, nagy valoszinuseggel kihajitanak a fizetovendegek kozul.

Nem csak en gondolom azt, hogy ez GPL violation, hanem meg jo sokan, Internet-szerte - ami persze nem jelenti azt, hogy tenyleg violation, en azt remelem, hogy ez megfut valami birosagon, ami kimondja, mi az abra.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#33347) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ez meg egy erdekes hsz Redditen:

"Long story short, illegal contracts have no validity in law and thus they do not impose any obligations (and licence agreements are technically contracts). So, if it's proven during the trial that IBM violates the terms of GPL by imposing their own EULA, then this EULA is invalid and IBM has no suit against their customers, Alma and Rocky included, and these customers are not obliged to follow the EULA terms. That's why the terms of GPL do matter."

https://www.coreinfinity.tech

(#33348) emvy válasza sh4d0w (#33346) üzenetére


emvy
nagyúr

> Konkretan nincs megtiltva, de ha megosztod, nagy valoszinuseggel kihajitanak a fizetovendegek kozul.

Hat, ez erdekes kerdes, de bar a GPL szellemiseget sertheti, a betujet szinte biztos, h nem.

> hanem meg jo sokan, Internet-szerte

hat sajnos ez nem szavazas kerdese

while (!sleep) sheep++;

(#33349) sh4d0w válasza emvy (#33348) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Remelem, megnyugtatoan kiderul.

https://www.coreinfinity.tech

(#33350) emvy válasza sh4d0w (#33349) üzenetére


emvy
nagyúr

Nyilvan arrol van szo, h a Red Hat altal berakott kurvasok munkat/penzt az Oracle es tarsai akarjak monetizalni, es ezt kene valahogy megoldani. Elegge megertem, hogy ez bosszanto.

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.