Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24851) szőr Artúr válasza MasterMark (#24850) üzenetére


szőr Artúr
tag

1. unset LANG
2. /user könyvtár szerintem nem létezik, vajon miért a /user/bin alatt keresi a mkimage programot?

(#24852) MasterMark válasza szőr Artúr (#24851) üzenetére


MasterMark
titán

A langosat már megoldottam.

Elírtam a script-ben az usr-t. Köszi. :R

Switch Tax

(#24853) MasterMark


MasterMark
titán

Na már egész jó azt hiszem, itt tartok: [link]

Jól gondolom, hogy az NFS szerverből nem tudja bemountolni amit akarna?

Valaki tud NFS szervert konfigolni debiánon?

Switch Tax

(#24854) MasterMark válasza MasterMark (#24853) üzenetére


MasterMark
titán

Bocs a floodért.

Az INITRD: 0x0e000000+0x00952624 is not a memory region - disabling initrd sor se épp túl jó ha jól gondolom.

Switch Tax

(#24855) MasterMark válasza MasterMark (#24853) üzenetére


MasterMark
titán

Az NFS úgy tűnik megy.

Switch Tax

(#24856) ubyegon2 válasza spammer (#24825) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

szerk: bár mondjuk oké, mert végül is a kezdő topikban úgyis megkapnád, hogy ez a kérdés nem odavaló.

Evidens egyébként. Csak azt nem értem, hogy topikgazdaként jól ismerve a rendszert és a linuxos topikokat is, miért sütöd el mindig ezt a dolgot quázi bárgyú poénként!? :U

(#24857) Dave™


Dave™
nagyúr

Szerintetek hol lehet a hiba az alábbi nyomtatásnál?

1) Van egy eredeti PDF, amit a számlázz.hu generál és mindenhol, mindenben tökéletesen nyílik és jelenik meg, ez a bal oldali kép
2) Ha ezt a rendszerem (Ubuntu 16.04) alól kinyomtatom, a jobb oldali kép fogad, mindig ugyanígy néz ki, tök mindegy milyen szoftverből nyomtatom, ahogyan az is milyen nyomtatóra, a vicc, hogy még a virtuális PDF nyomtatón is ugyanilyen hibás
3) Windows alól hibátlan a nyomtatás, viszont egy tök másik gépen Ubuntu alatt ugyanúgy rossz

Mi lehet a megoldás? Gondolom valami karakterkészlethez kötődő dolog.

(#24858) spammer válasza ubyegon2 (#24856) üzenetére


spammer
veterán

OFF-ban válaszoltam inkább [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24859) sonar válasza Dave™ (#24857) üzenetére


sonar
addikt

Esetleg rakd fel az MS fontokat. De ez csak tipp.
[link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#24860) Dave™ válasza sonar (#24859) üzenetére


Dave™
nagyúr

Azzal is ugyanez, a benti laptopon meg akinél próbáltuk pluszban fent volt, aztán ugyanez lett a végeredmény.

(#24861) Jester01 válasza Dave™ (#24860) üzenetére


Jester01
veterán

Vagy bele kell ágyazni a pdfbe.

Jester

(#24862) bambano válasza Dave™ (#24857) üzenetére


bambano
titán

kipróbáltad minden pdf viewerrel? acrobat readerrel és atrillal/evince-vel is?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24863) ubyegon2 válasza Dave™ (#24860) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a jelenség nálam a biztosítós pdf-eknél fordult elő, azt mondták többen visszajeleztek, hogy nem normális a megjelenítés. Win7-es melóhelyi gépen is ilyen volt.

A később küldött dokumentum már normális.

[ Szerkesztve ]

(#24864) Dave™ válasza Jester01 (#24861) üzenetére


Dave™
nagyúr

Bele vannak elvileg ágyazva (azt írja), és igen,3-4 különböző PDF megjelenítővel is próbáltam, Acrobattal nem, azt úgy láttam nem elérhető.

ubyegon2: ott is ez lehet a gond, de azt nem értem, hogy miért jeleníti meg jól, ha nyomtatásnál elrontja. Létezik, hogy megjelenítésnél a beágyazottat használja, nyomtatásnál meg meghív egy külső, általa hasonlónak véletet?

[ Szerkesztve ]

(#24865) ubyegon2 válasza Dave™ (#24864) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A fontconfig rossz helyettesítőt választ, a tulajdonságokban ezt írja. Nekem monitoron is így jelenik meg, nyomtatni nem próbáltam.

(#24866) szőr Artúr válasza Dave™ (#24864) üzenetére


szőr Artúr
tag

https://adamscheller.com/systems-administration/fix/
A második tippet próbáld ki (pontosabban a kettőt együtt, de a ms fontokat már felraktad, ha jól értem)

(#24867) Dave™ válasza ubyegon2 (#24865) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én is valami ilyesmire gondolok, bár pont ezért kellene a pdf-nek beágyaznia a fontokat, hogy mindenhol ugyanolyanok legyenek. Viszont megjeleníteni meg tudja normálisan, tehát nyomtatásnál nem ezeket használja ezek szerint. Azt kellene valahogy force-olni, hogy a pdf saját betűtípusát használja. Erre meg gondolom nincs lehetőség.

Szőr Artúr: ez sem nyert sajnos, de köszönöm

(#24868) BoB válasza Dave™ (#24867) üzenetére


BoB
veterán

Akkor a nyomtató driver körül vannak gondok, mint például itt is az volt: [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24869) Dave™ válasza BoB (#24868) üzenetére


Dave™
nagyúr

De bármilyen nyomtatóval és a virtuális pdf printerrel is ugyanez a gond, ha ez driver, akokr mindben ott van a hiba.

(#24870) BoB válasza Dave™ (#24869) üzenetére


BoB
veterán

Megoszthatnál egy ilyen pdf-et.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24871) szőr Artúr válasza Dave™ (#24869) üzenetére


szőr Artúr
tag

Ettől még lehet driver gond. Csak tipp, mert linuxon max. logfájlokat nyomtattam, de úgy tudom, mindent, ami nem sima txt, postscriptbe konvertál a nyomtatáshoz. És van egy olyan érzésem, hogy a postscript hülyül meg, abból hiányzik valami.

(#24872) Dave™ válasza BoB (#24870) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hogyne, köszönöm ha ránézel! Tehát még egyszer: LINK Bármivel nyitom meg tökéletes, bármivel nyomtatom elromlik (kivéve Windows alatt, ott jó a nyomtatás is). Ubuntu 16.04 van nálam.

(#24873) Jester01 válasza Dave™ (#24872) üzenetére


Jester01
veterán

Nálam jó (Ghostscript 9.05)
Gimp is jó (postscriptbe vagy png-be konverálva)
xpdf print to file szintén postscript is jó

[ Szerkesztve ]

Jester

(#24874) bambano válasza Dave™ (#24872) üzenetére


bambano
titán

tippelek: freetype csomagokat kellene felteni, plusz azt, amiben az exo2-es fontok vannak.
azt is nézd meg, hogy a locale utf8-e azon a gépen, amin nem jó a nyomtatás.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24875) Dave™ válasza bambano (#24874) üzenetére


Dave™
nagyúr

Freetype6 fent van, Exo 2 szintén (az összes google fonts telepítve van más okból, ez is annak a része). És persze UTF-8. Gimpben képként nekem is jól nyomtatja, csak szövegesen nem megy.

(#24876) spammer válasza Dave™ (#24875) üzenetére


spammer
veterán

apt-get install gsfonts ?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24877) bambano


bambano
titán

eszet ide :)
kíváncsi vagyok, hogy oldanátok meg az alábbi problémát debianon, alapvetően shell szkripttel, de bármi más is jó lehet, ami ingyenes.
van egy halom szerver, amin keletkeznek saját gyártású logfáljok. ezeket archiválni kell egy gépen. root jelszó van, grafikus felület nincs, automatizáltan kell működjön. a szervereken, ahol a log keletkezik, korlátozott a hely.

szabad a pálya :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24878) Dave™ válasza spammer (#24876) üzenetére


Dave™
nagyúr

Már fent van az is. Más drisztrók alatt is ez a helyzet vajon vagy Ubuntu specifikus?

bambano: rsync nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#24879) szőr Artúr válasza bambano (#24877) üzenetére


szőr Artúr
tag

Log szerver, a logokat meg átirányítanám a syslog démonba. Feltéve, hogy megoldható.
Anno eleget szoptam ilyen feladattal, olyan rendszereken, amik nem voltak felkészülve log rotate működtetésére, ezért biztosan kerülnék minden olyan megoldást, ami nem "szabványos" logot használ.

(#24880) Vladi válasza bambano (#24877) üzenetére


Vladi
nagyúr

A halom géphez hozzáférsz? Ott automatikusan begyűri tarba, törli az eredetit, majd nfs-en átdobja a szerverre?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24881) kovaax válasza Vladi (#24880) üzenetére


kovaax
őstag

Akkor már inkább sftp kulccsal. Az imént felvetett logrotálás meg valóban érdekessé teszi a problémát.

-=- There's no place like /home -=-

(#24882) bambano válasza Dave™ (#24878) üzenetére


bambano
titán

bocs, nem voltam gép előtt.

"rsync nem jó?": mivel biztosítod, hogy a fájlok hibátlanul megérkezzenek?

szőr Artúr:syslog nem jó, egyrészt ezt a terhelést nem bírná, másrészt fájlokban keletkezik a log, felesleges szerintem syslogba tolni.

Vladi: nem egy telephely, nem szeretnék nfs-t. a gépekhez hozzáférek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24883) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Kérnék egy kis segítséget.
Héten át kell költöznöm egy másik gépre.
SSD-ről egy M.2-es SSDre
Ha DD-vel kiirom isoba, majd onnan SSD-re, akkor az jó lesz? (blockméret, eltolás?) Meghajtót irjak, vagy partíciót? (sda-t vagy sda1-et arhiváljak?)
Milyen dd beállítással futtassam?

[ Szerkesztve ]

(#24884) taki01


taki01
őstag

Sziasztok, olyan problémám van hogy ubuntu serverem nem oldja fel a gépneveket de a windows 7 kliens és az ubuntu kliens igen. Hogy tudnám megoldani hogy a server is feloldja a gépneveket?

DNS config állományok:

[kép]
[kép2]
[kép3]

(#24885) bambano válasza _Dumber_ (#24883) üzenetére


bambano
titán

szerintem dd-vel nem tudsz iso-ba írni.
szerintem ha partíciót mentesz, a másikat kézzel particionálod ugyanakkorára, majd visszatöltöd bele, akkor jó lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24886) spammer válasza _Dumber_ (#24883) üzenetére


spammer
veterán

Full system backup with rsync

De ha dd-vel akarod, akkor ezt olvasd át: Disk cloning

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24887) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Igazad van. Img-re gondoltam. Nem tudom miért írtam iso-t

(#24888) _Dumber_ válasza spammer (#24886) üzenetére


_Dumber_
őstag

Köszi. dd lesz a nyerő, de nem direktbe, hanem egy img közbeiktatásával külső vinyoval.

[ Szerkesztve ]

(#24889) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!

Hol lehetne linuxos (pingvines, disztribuciósat ) matricát venni? Emberi áron, az országon belül? Laptopra ragasztanám, meg a homlokom közepére... :D

Valami tipp?

--- N/A ---

(#24890) leslieke válasza jimmy399 (#24889) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt találtam: [link] vagy nyomtatsz magadnak: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#24891) Rimuru válasza jimmy399 (#24889) üzenetére


Rimuru
veterán

Menj el linuxos rendezvenyre. ;] Nekem azt hiszem fedora standrol van ilyenem.
Amugy emberi aron mo-n szerintem nem nagyon kapni.

Vigyázat, csalok!

(#24892) jimmy399 válasza leslieke (#24890) üzenetére


jimmy399
senior tag

köszi.

Ha nyomtatok, akkor elég megkeresni egy ilyen könyvkötős, nyomtatós helyet, ahol elvileg tudnak öntapadós papírra nyomtatni?

--- N/A ---

(#24893) jimmy399 válasza Rimuru (#24891) üzenetére


jimmy399
senior tag

Majd megyek decemberben, lesz valami Pesten....

--- N/A ---

(#24894) sonar válasza jimmy399 (#24889) üzenetére


sonar
addikt

ebay: linux + sticker
;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#24895) Vladi válasza jimmy399 (#24892) üzenetére


Vladi
nagyúr

Levonós matricára kinyomtatod mezei nyomtatón?
MOst meg én jövök ezzel: ez mitől haladó téma? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24896) ubyegon2 válasza Vladi (#24895) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Attól, hogy a kezdőknek még nem szokott eszébe jutni, hogy matrica kéne a homlokukra is! Penguines ráadásul... :D

Tuti, hogy ez nem kezdős téma! :N

off talán?

Enyhe TG lustaság, mert ilyent nem rakunk ki!

[ Szerkesztve ]

(#24897) Akcok94


Akcok94
senior tag

hello,
nekem olyan problémám volna oracle van egy szerverem és egy kliensem és nem látják egymást, szerver osztaná az ip címet de nem teszi meg.
Mit ronthattam el?
köszi előre is.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#24898) szőr Artúr válasza Akcok94 (#24897) üzenetére


szőr Artúr
tag

Oracle mi? RDBMS? Valami egyéb?
Picivel több és pontosabban megfogalmazott infó kellene.

(#24899) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Szeretnék három monitoros setup-ot összerakni a munkahelyemen.
Adott egy gép Linux Mint 18-cal, egy NVidia GT210-zel és egy i7-3770 HD4000-esével.
A GT210-en viszont nincs csak két kimenet, abból is az egyik csak egy D-SUB ezért vegyesen kellene használni az alaplapi és a VGA-n lévő kimenetet.
Ami egészen odáig működik is, hogy tudok ablakokat átpakolni az alaplapi kimenetre kötött monitorra, de pl. se Cinnamon-os tálcát nem tudok kirakni rá, se jobb klikkes menü nincs, ha a háttéren kattintok. :F

(340-es NVidia driver van fent és a PRIME performance módba van kapcsolva.)

Megoldható-e a probléma? Milyen irányban keresgéljek?

(#24900) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Sziasztok!

Optimalizációban szeretnék egy kis segítséget kérni, 64 bites Mint 17.3 kde-vel, Aspire E5-ös gép, uccsó degenerációs I3, 4gb ram, tehát van azért erőforrás egy alap kde-hez :)
Indítás után napokig jó, de mivel nem szoktam kikapcsolni, csal lecsukással elküldeni aludni, egyre lassabb lesz de annyira, hogy egy új lap a böngészőben (Chromium) v. egy kate elindítása 5-10mp-et is igénybe vesz néha, mint egy szar windows 5 év után, swap-el ezerrel.... Restart, utána jó 1-2 napig.
Most is pl. a mem azt jelzi, hogy ~200Mb szabad ram van a 4gigábaól és csak egy chromium fut 1 füllel a céges proginkal és egy opera szintén 1 füllel, benne most a PH!, meg egy skype....
Nem részletezem honnan, miért tudom, hogy a Chromium benne van a lehetséges okokban, de nem nélkülözhetem sajnos, a céges szoftverünk csak ebben fut majdnem hibátlanul az IE-n kívűl, más weboldalakat más böngészőben nézek, mert 5-6 fül a Chromiumban és kifagy a gép szinte, kb. 5 perc mire eljutok egy konzolig és kill-el kilövöm... utána sem olyan gyors, fél perc mire elment 4-5 excel-t és újrainditható..
Valahogy nem lehet korlátozni a memória használatot egyes programokra v. hogy maximalizálni a szálak számát? Hogy tudom megnézni, mi foglal és mennyi ram-ot a top-on kívűl? V. vmi liuxos "memória felszabadító" eszköz, amit cron-al indítgathatnék X időközöként ?

[ Szerkesztve ]

Ha Isten létezne, hinnék benne.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.