Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25851) olivera88


olivera88
veterán

A Bash topik kihalt ezért megkérdezném itt.

Van egy letöltés ami nem mindig működik elsőre. Ez dobja ki rá.

-2017-07-29 14:07:23-- http://dcpc-nwp.meteo.fr/services/PS_GetCache_DCPCPreviNum?token=__5yLVTdr-sGeHoPitnFc7TZ6MhBcJxuSsoZp6y0leVHU__&model=ARPEGE&grid=0.1&package=SP1&time=49H60H&referencetime=2017-07-29T06:00:00Z
dcpc-nwp.meteo.fr (dcpc-nwp.meteo.fr) feloldása… 137.129.43.28
Csatlakozás a következőhöz: dcpc-nwp.meteo.fr (dcpc-nwp.meteo.fr)[137.129.43.28]:80… kapcsolódva.
HTTP kérés elküldve, várakozás válaszra… 503 Service Unavailable
2017-07-29 14:07:24 HIBA 503: Service Unavailable.

Az lenne a kérdésem h tudnám újraindítani kis idő múlva letöltést ha ezt hibát dobja ki?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#25852) sh4d0w válasza olivera88 (#25851) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

A scriptbe beírod:

sleep [seconds]

A [seconds] helyére beírod, hány mp-et várjon. Mindezt persze egy while ciklusba érdemes tenni a kapcsolatfelvétellel együtt, amíg az nem sikerül.

https://www.coreinfinity.tech

(#25853) sh4d0w válasza sh4d0w (#25852) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem, a helyes formatum

sleep(seconds)

https://www.coreinfinity.tech

(#25854) olivera88 válasza sh4d0w (#25853) üzenetére


olivera88
veterán

Ez oké. De ha működik a letöltés egyből, akkor nem fogja tudni h működött e vagy se, és ezért
újra lefogja tölteni.
Ha szám mellé m et teszek az percként fogja értelmezni ugye?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#25855) bambano válasza olivera88 (#25854) üzenetére


bambano
titán

a wget meg tudja mondani, hogy sikerült-e a letöltés vagy sem.
ezt kell használni ciklus kilépési feltételnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25856) olivera88 válasza bambano (#25855) üzenetére


olivera88
veterán

Mármint mit kell használni cikluskilépési feltételnek?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#25857) Rimuru válasza olivera88 (#25856) üzenetére


Rimuru
veterán

man wget -> /exit status

Vigyázat, csalok!

(#25858) sh4d0w válasza olivera88 (#25854) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem, csak a mp-et ismeri, exit code-ot meg a $#-kal tudsz lekerdezni - addig megy a ciklusod, amig az nem 0.

https://www.coreinfinity.tech

(#25859) sh4d0w válasza sh4d0w (#25858) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Nem, az is teves, $? az exit code.

https://www.coreinfinity.tech

(#25860) olivera88


olivera88
veterán

Nem világos. :(

Így ? És milyen idő múlva indítsa újra a letöltést?

#!/bin/sh

man wget "link" végén fájlátnevezés h ne kelljen manuálisan nevezgetni -O ARPEGE_SP1_72H.grib2

/exit status

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#25861) 0xmilan válasza olivera88 (#25860) üzenetére


0xmilan
addikt

while [ 1 ]; do
wget --retry-connrefused --waitretry=1 --read-timeout=20 --timeout=15 -t 0 --continue
if [ $? = 0 ]; then break; fi; # check return value, break if successful (0)
sleep 1s;
done;

Innen.

Az /exit status, csak a man kimenetben keres, ez nem kell a kódba.
Ha az exit status ($?) = 0, akkor kijöszz a ciklusból, különben pörgeti tobább.

(#25862) bambano válasza 0xmilan (#25861) üzenetére


bambano
titán

falun ezt úgy írják, hogy

until wget blbalba; do
sleep 10;
done

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25863) olivera88 válasza bambano (#25862) üzenetére


olivera88
veterán

Akkor elég csak ennyi is nem kell az hosszú amit milangfx linkelt?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#25864) sh4d0w válasza olivera88 (#25863) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

bambano feltételezi, hogy mivel a haladó topicba írsz, a magadévá tudod tenni, amit írt. Én ellenben látom, hogy nem, ezért használd, amit milangfx írt, csak ne felejtsd ki belőle a webcímet a wget után.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#25865) 0xmilan válasza bambano (#25862) üzenetére


0xmilan
addikt

Tudom, hogy csúnya dolog így kilépni ciklusból. Ez csak egy gyors copy-pasta volt a linkelt forrásból.

(#25866) megema válasza megema (#25849) üzenetére


megema
őstag

Meglett a hiba oka. IPv6-on figyelt az XDMCP VirtualBox esetén, és IPv4-en Parallels esetén (bár a netstat ott is a udp6-ot írt). IPv4 erőltetése megoldotta. Így a fizikális gépen is jó lett.

-----

A többire továbbra is véleményt várnék.

[ Szerkesztve ]

(#25867) olivera88 válasza sh4d0w (#25864) üzenetére


olivera88
veterán

Megpróbáltam Bambano ajánlását mivel rövidebb :D , működik , a de fájlátnevezés nem működik az újra letöltés után.
Megpróbálom most milangfx-ét, de abba se tudom h hova szúrjan a fájlátnevezést? Eddig csak simán a link végén volt, -O fájlnév.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#25868) olivera88 válasza olivera88 (#25867) üzenetére


olivera88
veterán

Megpróbáltam milangfx által linkeltet is, vmi nem stimmel, mert állandóan visszadobálja a kérést, mindig ezt dobja ki

HTTP kérés elküldve, várakozás válaszra… 503 Service Unavailable
2017-07-31 20:47:49 HIBA 503: Service Unavailable.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#25869) Rimuru válasza olivera88 (#25868) üzenetére


Rimuru
veterán

503 Service Unavailable

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#25870) olivera88 válasza Rimuru (#25869) üzenetére


olivera88
veterán

Tudom mi az.
De amint átváltok rövidebb módszerre ott nem ragad be. Ez meg perceken keresztül csak 503 ad és nincs vége sose..

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#25871) sh4d0w válasza olivera88 (#25870) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

De a rövidebb módszerrel megkapod a kívánt adatot? Szerintem nem...

https://www.coreinfinity.tech

(#25872) olivera88 válasza sh4d0w (#25871) üzenetére


olivera88
veterán

Igen. Harmadsorra töltötte le most az utolsó előtti grib fájlt, ez után amit töltöttem azt meg 4 x re asszem.
Most már fájlátnevezésre is rájöttem, a wget és a link közé rakom be.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#25873) Orionhilles válasza Orionhilles (#25607) üzenetére


Orionhilles
senior tag

Megoldottam:
nano -V kimenete szerint a --disable-utf8 kapcsolóval fordult le.

Megoldás:
1. sudo apt remove nano
2. nano forrásból telepítése, --enable-utf8 kapcsolóval:
forrás

Nem ennyi ideig tartott, csak most eszembe jutott a gond. :DDD

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#25874) fecus válasza Orionhilles (#25873) üzenetére


fecus
őstag

Az Ubuntus topikban kérdeztem ezt. Megpróbálom itt is hátha van valakinek egy ötlete merre induljak el a hiba keresésében!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25875) pengwin válasza fecus (#25874) üzenetére


pengwin
addikt

Ez esetleg nem jelenthet neked is megoldást?

(rdratlos posztjában van egy megoldási javaslat)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#25876) fecus válasza pengwin (#25875) üzenetére


fecus
őstag

Megnézem. Az biztos, hogy nem a KVM okozza a bajt, mert nélküle sem fut le a boot és nem adja vissza a promptot. Valamibe beakad a rendszer.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25877) pengwin válasza fecus (#25876) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem a radeon drm driver lesz a ludas, ami a hibás/érvénytelen EDID értékek miatt sikoltozik ott a sok zöld "OK" között. ;)

Üdv, pengwin

(#25878) fecus válasza pengwin (#25877) üzenetére


fecus
őstag

Én is azt hittem, de azóta lekötöttem egyenesbe a monitorra. Akkor is itt áll meg, csak nincs radeon üzenet.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25879) fecus válasza fecus (#25878) üzenetére


fecus
őstag

Itt van egyenesbe kötve:

4 perc múlva:

30 perc múlva:

Min molyol annyit?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25880) fecus válasza fecus (#25879) üzenetére


fecus
őstag

Még a Livepatch-et tettem fel.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25881) fecus válasza fecus (#25880) üzenetére


fecus
őstag

Még egy furcsa üzenet:
systemd-analyze blame
Bootup is not yet finished. Please try again later.

Tegnap indítottam újra, máig nem végzett. Hogyan lehet kinyomozni mi fogja?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25882) ztsoft válasza fecus (#25881) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Megpróbálhatod egy Live Linux alól megnézni a logokat, hátha van benne valami infó.

Elméletileg a journalctl meg tudja nyitni a logot könyvtárból is a következő kapcsolóval: -D --directory=PATH Show journal files from directory.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#25883) fecus válasza ztsoft (#25882) üzenetére


fecus
őstag

Az SSH megy. Bármit meg tudok nézni, csak nem tudom mit keressek.
Az egész szerver rendben megy.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25884) ztsoft válasza fecus (#25883) üzenetére


ztsoft
őstag

Kezdésnek szerintem a kernel log jó lesz. Nem tudom az Ubuntu 16.04-ben van-e még dmesg parancs, ha nincs, akkor journalctl -k. Az egész mehet a pastebin.com-ra, a kapott link meg ide.

Melékesen sok mindent meg lehet tudni a parancsokról a "--help" vagy "-h" kapcsolókkal, vagy a "man parancs"-al. :K

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#25885) fecus válasza ztsoft (#25884) üzenetére


fecus
őstag

dmesg.

journalctl -k

Tudom a help-et, de azt nem tudom, hogy abból a sok bejegyzésből melyik utalhat a hibára.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25886) ztsoft válasza fecus (#25885) üzenetére


ztsoft
őstag

Ami okozhatja a gondot az a

aug 04 16:23:14 hobbit kernel: ieee80211 phy0: rt2x00usb_watchdog_tx_dma: Warning - TX queue 2 DMA timed out, invoke forced forced reset
aug 04 16:24:15 hobbit kernel: ieee80211 phy0: rt2x00usb_watchdog_tx_dma: Warning - TX queue 2 DMA timed out, invoke forced forced reset
aug 04 16:35:49 hobbit kernel: ieee80211 phy0: rt2x00usb_watchdog_tx_dma: Warning - TX queue 2 DMA timed out, invoke forced forced reset
aug 04 16:36:16 hobbit kernel: ieee80211 phy0: rt2x00usb_watchdog_tx_dma: Warning - TX queue 2 DMA timed out, invoke forced forced reset

A hibára keresve, csak net szakadásról számoltak be. Esetleg megpróbálhatod Wi-Fi stick nélkül indítani, ha úgy sem megy, akkor ismét a log-ot linkelni.

Jobban megnézve vélhetőleg itt akad meg

[ 32.873360] br0: port 2(wlx001b1113f307) entered forwarding state

a következő bejegyzés már a fent említett

[ 5850.051920] ieee80211 phy0: rt2x00usb_watchdog_tx_dma: Warning - TX queue 2 DMA timed out, invoke forced forced reset

A kettő bejegyzés közt látható az idő különbség.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#25887) togvau


togvau
senior tag

Az mitől van, hogy a debianos gépnél, ha kihúzom az utp kábelt, majd visszadugom, vagy akár egyszerűen switch előtte újra van indítva, akkor újraindításig elérhetetlen a hálózaton?

hitler, sztálin, micro usb

(#25888) bambano válasza fecus (#25885) üzenetére


bambano
titán

azt gondolom tudod, hogy szabvány szerint nem lehet összebridge-lni ethernetet és wlant.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25889) fecus válasza bambano (#25888) üzenetére


fecus
őstag

Nem tudtam. A 12.04 alatt 2 évig működött. Upgrade után 1/2 évig. WDS volt a lakásban lévő routerrel. Szépen adták egymásnak a wifi telefonokat.
Nem ez volt a probléma, sőt semmilyen probléma sem volt, míg észre nem vettem, hogy nincs prompt. Már bánom. :W
Most elindítottam wifi stick nélkül és teljesen elpusztult.
Live ubuntu alól alapra állítottam (legalábbis azt hiszem) az /etc/network/interfaces-t.
Nem tudom elérni hálózaton, prompt meg ugyanúgy nincs.
Valószínűleg fut a hostapd és nem tudom hogyan kell leállítani live alól.
Failed rise network vagy mi a fene.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25890) bambano válasza fecus (#25889) üzenetére


bambano
titán

ha wifin kapta a hálózatot és dróton osztotta tovább, az biztosan nem működik.

tegyél fel egy teljesen alap interfaces-t, esetleg fix ip címmel és akkor be lehet rá jelentkezni ssh-n.
én ilyenkor a soros portját is be szoktam indítani, ha van kéznél másik gép is, amin van soros port.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25891) fecus válasza bambano (#25890) üzenetére


fecus
őstag

Fordítva. Gigabiten kapta és Wifin osztotta. Így volt neki és a garázsban lévő PC-nek, netrádiónak, telefonnak Net.
Feltettem egy alap interfaces-t. Nem megy. A fix IP-s megoldást még nem. Majd holnap. Most dühöngök egy kicsit. :O

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25892) fecus válasza fecus (#25891) üzenetére


fecus
őstag

No visszajött a hálózat. Átnevezte az Ethernet portot egy számmal arrébb.
Prompt nincs továbbra sem.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25893) fecus válasza fecus (#25892) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm a türelmet! :B
Az,hogy megpróbáltam ide leírni mi a gond kissé kifésülte a gondolataimat.
A hostapd fogta.
Szeretnék wifi hotspotot csinálni a szerverből mert arra szükségem van. Nem kell WDS. Legyen külön SSID meg password. Esetleg van valakinek egy szabályos, működő megoldásra linkje?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#25894) slett27


slett27
addikt

Sziasztok !

Ide irányítottak át erről lenne szó.
Ha valaki tényleg tudna segíteni azt nagyon megköszönném. :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#25895) bambano válasza slett27 (#25894) üzenetére


bambano
titán

ad1: nem, nem kell forwarding a 8.8.8.8-ra és a 8.8.4.4-re.
ad2: ha ennyire nem értesz hozzá, fizess meg valakit, aki megcsinálja helyetted, mert ezt egyrészt nem két perc megcsinálni, másrészt senkinek sincs két napja, hogy begépeljen neked egy dns doksit. viszont ha elcseszted és csinálnak róla egy dns amplification attack-et, akkor azért a te hátsód is porzósra lesz rúgva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25896) slett27 válasza bambano (#25895) üzenetére


slett27
addikt

Sajnos nekem kell megcsinálni és meg szeretném érteni, de szájbarágósan sehol nincs leírva, csak azt hogy mit kell csinálni (de hogy mi hogy és miért úgy működik, azt nem részletezik). Úgy látszik ez olyan mint a programozás, születni kell rá, vagy nemtom. Azért köszönöm.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#25897) Vladi válasza slett27 (#25896) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tutira van rá egy csomó szakirodalom, csak nem 10 oldalban írják le. Szeirntem nem is lehetne. :Y
Esetleg írd le, hogy mit kellene megcsinálnod, hátha van valakinek ötlete arra, hogy nem is kell dns hozzá. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25898) pengwin válasza slett27 (#25896) üzenetére


pengwin
addikt

OKJ-s jegyzeteimet lehet át tudom küldeni, eléggé érthetően magyarázták el nekünk ezeket a dolgokat.

Gondolom ez a feladat, hogy DNS-t kell használni, és nem opció az, hogy máshogy oldod meg a dolgot?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#25899) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hello,

Költöztettünk egy Linuxot, méghozzá kisebb drive-ra. Ugyanazt a partíciószerkezetet kapta az új, MBR-t nem másoltuk. És nem DD volt az eszköz, mert ugye a céldrive kisebb. Szépen másoltuk a partíciók tartalmát.
Nem bootol. Gép elindul, villan egyet a kurzor, és újra PXE agent.
Különbség : A régi winyón 53 volt az első szektor, az új SSD-n 2048. Viszont az MBR is új, tehát kéne látnia az első partíciót (amúgy arról bootolna).

Mit hagytunk ki...? Az OS amúgy Födöra.

Köszi minden tippet :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25900) ubyegon2 válasza hcl (#25899) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szépen másoltuk a partíciók tartalmát.

Az jó, hogy szépen, de mivel? :)

Egy kezdő favágó módszert tudok, Mintet szoktam így áthelyezni, egyszerűen gparteddel másol, beilleszt. Lényeg, hogy a sémák ugyanazok, ez nálad is OK, és nagyobb legyen a hely a célon.
Az SSD, HDD persze nálam formázva van, így szektorokkal sincs gond. Gondolom nálad is együtt van a két meghajtó, mert grub update is kell, a többit tudod. Bootol az új meghajtóról és arra új grub.

Bocsi, hogy bepofátlankodtam a kezdőből, majd a guruk mondják a profi megoldásokat.

[ Szerkesztve ]

új Samsung 980 1TB SSD 24eft 0TB írás, gyártói garancia

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.