Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 19:43:54

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) cselt válasza Jim74 (#9200) üzenetére


cselt
senior tag

Minél puhább annál jobb. Esetleg jobbról balról érdemes egy kis rongyot betömni, hogy a labda ne tudjon elcsúszkálni oldalra.
Érdemes megcsinál sokat dob a féken.

(#9202) N€T0X|N válasza Jim74 (#9196) üzenetére


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog (1)

Már ezzel a 80 fok plusszal is hihetetlenül megnőtt az irányítás pontossága.

Ugye-ugye. Na majd meglátod, jelentkezni fog ez szépen köridőben/stabilitásban is. ;)

Sent from my keyBoard

(#9203) Tecsa válasza Jim74 (#9200) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Nekem fekete dupla sárga pöttyös volt benne, de kivettem, mert anélkül jobban éreztem, a féket. Mindenféleképpen a legpuhább labdát tedd bele.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9204) Jim74 válasza Tecsa (#9203) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :R

Én olyannal fallabdázom, de szerintem az nagyon kemény lenne erre a célra... Talán a kék színű gyakorló labda lehet a legjobb, mi kicsit nagyobb is, mint a feketék.

[ Szerkesztve ]

(#9205) Tecsa válasza Jim74 (#9204) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Ezért is vettem ki mert, nem tetszett, izomból kellet taposni a féket hogy 95% fékerőt elérjem, és nem azt mondom hogy elfáradtam, de rossz volt. Majd a g27-ben keményebb rugó lesz. Majd próbáld ki feketével meg kékkel is, és mond el a tapasztalatodat.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9206) Chrys_


Chrys_
addikt

Megérkezett a CSW (F1 RIM nélkül, majd ha lesz raktáron, küldik azt is). Eltart egy ideig, míg beállítom rF2-re. Most már "csak" meg kell tanulnom vele versenyezni :)

(#9207) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!
10 000 Ft körül milyen kormányt érdemes választani?
Használt cucctól sem riadok vissza!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#9208) EczkE válasza syl5 (#9207) üzenetére


EczkE
addikt

MOMO.

Asszem mindenféleképpen!

(#9209) syl5 válasza EczkE (#9208) üzenetére


syl5
őstag

Köszi!

Microsoft Sidewinder Force Feedback?
Piros-fekete.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#9210) F4Zi


F4Zi
tag

Sziasztok, T500RS Ferrari F1 kormányhoz valaki valami ledsor tippet tud adni? Hol lehet rá szerezni?(Ha lehet)

(#9211) Illes74 válasza syl5 (#9209) üzenetére


Illes74
csendes tag

Hello!

Nem javasolnám... Nem sok jót hallottam felőle... Én is csak a MOMO-t tudom ajánlani vagy esetleg Thrustmaster Ferrari GT Experience, az kicsit drágább (15.000 ujjonal).

(#9212) cselt válasza syl5 (#9209) üzenetére


cselt
senior tag

Nem olyan rossz kormány az, hogyha ez az USB-s változat. Életem első kormány ilyen volt csak Game portos és sajna nem bővelkedett driverekben. Ha jól emlékszem még XP-re is nagyon vadászni kellett, hogy működjön. Javasolnám, hogy nézd meg mielőtt megveszed, hogy megy-e az általad használt oprendszeren.

(#9213) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

üdv.

Fanatec tulajoktól kérhetnék segítséget a kormány beállításokat illetőleg? Némi magyarázat is jól jönne... Köszönöm előre is. Porsche Gt3 v2-höz..

[ Szerkesztve ]

(#9214) cselt válasza Chrys_ (#9206) üzenetére


cselt
senior tag

Majd írhatnál róla pár sort, hogy milyen, csak hogy jobban fájdítsd a szívünket :D

(#9215) F4Zi


F4Zi
tag

Helló, G27 tulajoktól lenne egy kérdésem, hogy lehet ezt a kormányt tutira lefogatni?

(#9216) Tecsa válasza F4Zi (#9215) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Elvileg ezek a lyukak arra valók!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9217) jozsi252 válasza F4Zi (#9215) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem a 2 kis lefogatója is nagyon tuti, meg sem moccant még 1x sem. Vagy esetleg cockpit-hez akarod lefogatni?

iPhone 13 Pro Max

(#9218) F4Zi válasza jozsi252 (#9217) üzenetére


F4Zi
tag

Neem, a lyukakat vágom, nem cockpithez kell, csak egyszerűen nem blehet meghúzni a kis satukat, túl csúszósak.

(#9219) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok! Megmondaná valaki aki ilyet használ, hogy a G27 kormánykeréknek mekkora az átmérője?! Logitech oldalán sajnos nem találtam ilyen jellegű infokat. MOMO Racing-et használok, de szeretnék egy nagyobb átmérőjű és komolyabb kormányt és kiváncsi vagyok mennyivel nagyobb a G27 mint amit most használok. YouTube-on látni pár moddolt G27-et, amiken még a gyárihoz képest is nagyon nagynak tűnik a kormánykerék.. Ezeken az is ki van cserélve?!

(#9220) ЯΞD válasza Kroni1 (#9219) üzenetére


ЯΞD
senior tag

28cm az átmérője.

(#9221) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Na de nekem is van bejelenteni valóm. Méghozzá, hogy megjött az én F911GT3 RS V2-öm :) Nagyon jó cucc már most imádom. Hát ez a CSR Elite pedál-t nagyon nem bántam meg. Nem semmi így élőben. Viszont ami érdekesség így számomra, hogy ez a pedál is USB-s és PS2-es is. Így elsőre össze is dugtam USB-vel de ha vezérlőknél meg fordítva jelzi az axisokat. Lehet, hogy ezt is fel kell installálni külön? Mert láttam a fanatec oldalán, hogy van külön az elite pedálnak is drivere. Mind1 fogtam inkább összedugtam simán a kormánnyal PS2-vel és így kalibráltam be Fanatec software-be.
Még az lenne kérdésem, hogy pl a fanatec profilerbe ott van kormány elfordulási szög 400fok, damper 100% játékba ha állítok pl 200 fok-ra azt hol jegyzi? Mert nem igazán váltott 200-ra. Firmware-t honnan tudom, hogy milyen van rajta? Azt hiszem lesznek még kérdéseim a jövőt tekintve. Üdv!

(#9222) F4Zi


F4Zi
tag

Nekem meg befuccsolt a CSR projekt. Szüleim nem akartak külföldre fizetni, nekem meg nincs bankszámlám. Viszont vettem egy G27-et és nagyon állat:D

(#9223) Bakitm


Bakitm
tag

A G27-et borító bőrt kell vagy érdemes valamivel kezelni?

(#9224) Tecsa válasza Bakitm (#9223) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Úgy gondolom ha bőrápolóval lekened baja nem lehet, csak vigyázz nehogy csúszós legyen.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9225) jozsi252 válasza Bakitm (#9223) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerintem fölösleges. Gondolkoztam rajta énis, de attól félek hogy csúszós maradna, így meg pont jó.

iPhone 13 Pro Max

(#9226) arty válasza ЯΞD (#9221) üzenetére


arty
veterán

szerintem "read the fucking manual", így elsőre ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9227) ЯΞD válasza arty (#9226) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Igen így elsőre én is azt töltöttem le de angol tudást nem kaptam mellé sajna...

(#9228) rokefeller


rokefeller
senior tag

Új SimBin-es játék előzetes verziója, akit érdekel, próbálja ki :-)
[link]

A télapó nem a régi már...

(#9229) Chrys_ válasza cselt (#9214) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem akarok riportot írni, csak használni :) Vettem mellé egy TrackIR 5-t, nagyon feldobja a játékélményt.
Nem volt előtte hasonló kategóriás kormányom, így nem tudom összehasonlítani mással, viszont nekem tökéletesnek tűnik.Ma le kellett rögzítenem a pedált a wheel stand-hez, mert bizony a játék hevében nem kicsit tapostam, sokat kell kuplungolni (rF2 R. Clio offline, messze vagyok még az online versenyektől) :)

Mennyire lehet meghosszabbítani az USB-kábelt, ami még nem befolyásolja a kormány működését? Kivinném a TV-hez :)

[ Szerkesztve ]

(#9230) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

A logitech kormányok szervizével / garanciájával kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Vennék most egy Logi G27-et, használtan, elvileg garanciás.

Ha esetleg gond lenne a kormánnyal a garancia csak az adott bolton keresztül megy (egy eléggé névtelen bolthoz szól a gari) vagy kereshetem közvetlen a logitech-et is és ők intézik a garanciát, akárhonnan származik?

Illetve mik kellenek a garancia érvényesítéséhez? Garanciapapír? Számla?

üdv

(#9231) F4Zi


F4Zi
tag

Attól függ hogy milyen garit kaptál hozzá. Nálam úgy ment a 2 év gari, hogy 1 évig a botlba szól, utána a maradék 1 év gyártói, Szóval azt velük kellett volna intéznem. Ha oda van valahogy írva neked hogy gyártói garancia akkor a gyártót keresd fel, de szerintem előbb hivd fel a boltot, ők biztos tudnak valamit mondani neked.

[ Szerkesztve ]

(#9232) jozsi252 válasza werszomjas (#9230) üzenetére


jozsi252
veterán

Bárhol vetted, a logit felhívod, megadja a magyar szervíz elérhetőségét, ahol megkell kérni a futárt a termékért. Majd ezek után a futár elviszi majd visszais hozza a terméket ha megjavították. Mind ezt ingyen, mivel garis a terméked.

Miskolcon van a szervíz.

iPhone 13 Pro Max

(#9233) cselt válasza Chrys_ (#9229) üzenetére


cselt
senior tag

Veszel egy USB hub-ot azzal lehet hosszabbítani, ha biztosra akarsz menni, akkor olyat veszel, aminek tápja is van azzal elég valószínű, hogy nem lesz semmi gondja. Bár az is igaz, hogy a kormánynak van saját tápja ezért nem az USB-ből kéne felvennie, de a fene tudja a fanatecnél hogy van ez.
Én most táp nélkülit használok a kormánynak váltónak pedálnak és nincs vele problémám.

(rF2 Clio meg baromi jó, tegnap meg tegnapelőtt nyomtunk vele funracékat, eszméletlen király, nem is volt kedvem utána visszaülni rf1-re gyakorolni :D)

(#9234) werszomjas válasza jozsi252 (#9232) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, erre voltam kíváncsi, akkor bárhol veszem a kormányt, bármilyen boltból, a garancia gyári garancia, tehát minden esetben kereshető a logitech :C :R

üdv

(#9235) AMD_ok válasza werszomjas (#9234) üzenetére


AMD_ok
őstag

Magyarországi szervíz, mostmár itt intézik a garanciás ügyeket. Beregelsz, és ha kell, akkor futár viszi-hozza a terméket, megkérdeztem (Miskolcon állomásoznak)

[ Szerkesztve ]

(#9236) Chrys_ válasza cselt (#9233) üzenetére


Chrys_
addikt

Váltóm még nincs, várok az új verzióra, hátha kiadják valamikor. A pedált én a kormányhoz csatlakoztattam, így csak 1 USB-kábelt kell használnom. Azért lehet külön, mert így egyéb kormányokkal is lehet használni?
Tegnap beállítottam hozzá a FANALED programot, amivel megjeleníti a kijelzőn - beállítástól függően - a váltófokozatot, sebességet, esetleg egy fake fordulatszámot és használja a LED-sort is. Ami még nagyon tetszik, ha két verseny között váltok ugyanabban a simben (most rF2), akkor meg a kormányról gyors paraméterváltoztatással máris megfelelő beállításokkal hajthatok. Remélem nemsokára elég lesz a kormánykerék-csere... :D

(#9237) ЯΞD válasza Chrys_ (#9236) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Szia! Tudnál nekem segíteni abban a sebesség vagy váltófokozat monitorizálásban? Sajnos kevés idegen nyelv szorult belém ezért megköszönném.

(#9238) werszomjas válasza AMD_ok (#9235) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi.

Viszont ha már itt vagyok, azért megkérdezném, hogy 50-60k körül van jobb választás szerintetek egy G27-nél???

A szempont természetesen a megbízhatóság, minőség :)

Most egyébként egy DFGT-m van, azt váltaná.

Játék főleg f1, de rfactor, race07 is bebecsúszik :)

üdv

(#9239) Chrys_ válasza ЯΞD (#9237) üzenetére


Chrys_
addikt

Le kell tölteni hozzá innen a programot. Telepítéskor rákérdez a readme-re, érdemes elolvasni, még ha angolul van is.
A lényeg, hogy miután ezt a prg-t feltelepítetted, a program files\fanaleds\additional könyvárban (vagy ahol a telepítés célkönyvtára van) találsz a játékok neveivel további mappákat.
rFactor 2 esetén csak a plugin file-t (tehát könyvtár nélkül) át kellett másolni az rF2 plugins könyvtárába.
A játék indítása előtt el kell indítani a FANALEDs programot. Modes alatt lehet beállítani, mit szeretnél kijeleztetni (Display). Én Speedgear-t szoktam beállítani. A többi már csak finomhangolás, ezekkel még én sem foglalkoztam.
A játékot ezután indítod. A CSW kijelzője alap esetben ki van kapcsolva, van egy kis MODE gomb mellette, amivel a kormány beállításaihoz lehet jutni. A lényeg, hogy nem kell bekapcsolni a kijelzőt (beállítások), mert a FANALEDs a kikapcsolt állapotot változtatja meg, akkor láthatod a beállított adatokat.
Nem 100%, de nekem úgy tűnt, csak akkor kapcsolódik be a funkció, ha leszabályzásig pörgeted a motort. Bár lehet, hogy csak a FANALEDs-nek kell egy kis idő, én meg már tapostam a gázt :)

plugins:
Game stock car
rF
rF2
RBR
és SimRaceWay

MOD:
A beállításokhoz már léteznek profilok, bal oldalon lent ki tudod választani a megfelelő játékot.

[ Szerkesztve ]

(#9240) Debilon


Debilon
addikt

üdv!
jól sejtem, hogyha kuplungot szeretnék, akkor mondjuk a régi logi FFGP-met is rákötöm gépre, és az egyik pedálját konfigurálom be kuplungnak game-ban?

jelenleg DFGT-m van, és hát kipróbálnám milyen is az :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9241) Tecsa válasza Debilon (#9240) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Működik így én toltam így, és egy joystick volt a váltó, persze a rugókat kiszedtem belőle.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9242) ЯΞD válasza Chrys_ (#9239) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Köszönöm a segítséget! Sikerült. Nálam működik rendesen. Nem kell üveghangig nyomni :) :R Nagyszerű mindjárt fainosabb a wheel :)

(#9243) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Megtudná mondani valaki, hogy fanatec kormánynál honnan tudom milyen firmware van rajta? Illetve még a kijelzőn a bal oldali gomb az miben is funkciónál? Mert bindelni nem tudok rá...

[ Szerkesztve ]

(#9244) rokefeller válasza ЯΞD (#9243) üzenetére


rokefeller
senior tag

Devices and printers / USB input device / <jobb klikk> / Game controller settings / Porsche wheel / Update fülön ott van a verzió. Ez angol win7-en. Bocs, ez a driver, firmware-t nem tudom.

A kijelző mellett a tuning gomb van. A kormány paramétereit lehet játékfüggetlenül állítgatni, és elmenteni, meg az elmentett profilok között váltogatni.

[ Szerkesztve ]

A télapó nem a régi már...

(#9245) ЯΞD válasza rokefeller (#9244) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Igen driver verziót tudom. Én a firmware-re lennék kiváncsi melyik van fent. A Tuning gomb-ot tudom az a jobb oldali. De van bal oldalt is egy a kijelző mellett. Arra sosem csinál semmit.

(#9246) neilszab


neilszab
őstag

Sziasztok, valaki meg tudja mondani pontosan, hogy milyen táp való a DFP-hez?

Köszi

:R

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#9247) zodo válasza neilszab (#9246) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem ezt dobta, google Logitech GAD-SLU-240A8

Model: GAD-SLU-240A8
P/N.: 190057-1001
INPUT: 100V-120V ~0.4A 50/60 Hz
OUTPUT: 24V DC 0.75A -(+)-
Connector: Round Barrel

Connector size: 2x5.5x12mm approx.
Dimension: 85 x 58 x 35 mm approx. (Not including protruding parts)
Weight: 190 grams. approx.
Compatible with: Driving Force Steering Wheel for PS2 FOR I.T.E. USE ONLY

(#9248) neilszab válasza zodo (#9247) üzenetére


neilszab
őstag

Köszi, de ez nem az európai szabványos verzió ;)

Mindenesetre közben kiderült, hogy a G25-é pont jó bele (OUTPUT: 24V DC 0.75A), így sikerült áthidalni a problémát.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#9249) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok!

Most tervezem első kormányom beszerzését a keret kb 120€ ~35.000 Ft, Mit tudnátok ilyen árban ajánlani? Használtat nem szeretnék mert ott azért lutri, hogy mennyire van lelakva…

Egy link a Németországban online rendelhető kormányokról: [link]

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#9250) SLC09 válasza Fang (#9249) üzenetére


SLC09
tag

Szia!
-Logitech DFGT
-Thrustmaster RGT, F430
Szerintem nincs más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.