Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-11 07:35:32

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) bercsi


bercsi
aktív tag

Gondoltam, egy kis trollkodás belefér :D

Sokan mondták, hogy a DFPGT-nek nincs alternatívája az F430 árszintjében.
De van!!! ;]

Akció közben.....

(#9102) ЯΞD válasza cselt (#9087) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Mi az, hogy nem load-cell-es? Ez nekem nem mond semmit.

Igaz, hogy félő innen rendelni de ennyiért vagy csak kicsit drágábban hol kapom meg magyarországon?

De még nyitott vagyok fanatec felé is csak felkeltette a figyelmem ez a szett.

[ Szerkesztve ]

(#9103) Tecsa válasza ЯΞD (#9102) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Bátorkodok válaszolni:

A load cell-es megoldás a nyomás ereje alapján számol fékerőt, (tehát mennyire taposod a féket) ez közelebb van az igazi autók működéséhez.

A potméteres megoldás, pedig hogy mekkora utat járt be a pedálod.

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9104) ЯΞD válasza Tecsa (#9103) üzenetére


ЯΞD
senior tag

A g27-nek milyen? Mert eddig azt tapostam és abból tudok kiindulni.

[ Szerkesztve ]

(#9105) Tecsa válasza ЯΞD (#9104) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Ha jól tudom sima potis!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9106) N€T0X|N válasza bercsi (#9101) üzenetére


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Ha a DFGT-t mondják hangosnak, akkor ez milyen? :DD

Sent from my keyBoard

(#9107) Tecsa válasza N€T0X|N (#9106) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Vicces!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9108) Illes74 válasza Tecsa (#9100) üzenetére


Illes74
csendes tag

Ok kösz sikerült de valaki nem tudja hogy hol lehet beállítani RACE 07-ben az FBB-t?

(#9109) EczkE


EczkE
addikt

Logitech MOMO-val szeretném játszani a játékot, de a beállításoknál ahol a kormány gombjait állítom be, nincs opció a gázra.

Ötlet esetleg?

Írtam a játék topikjába is, de hátha itt is tud valaki segíteni. :R

Asszem mindenféleképpen!

(#9110) cselt


cselt
senior tag

Egy nagy piros pont jár a Fanatec supportjának! A 3 éves CSP V1 pedálomnak már vannak problémái, ezeket megírtam nekik és szó nélkül küldenek új load-cell-t bele, pedig már rég nincs rá garancia! Eddig nem sok jót hallottam a supportjukról, de ez most nagyon pozitív.
Mondjuk még kérdéses, hogy mikorra ér ide, de ez már egy jó jel :)

(#9109) EczkE: milyen játék? :F

[ Szerkesztve ]

(#9111) EczkE válasza cselt (#9110) üzenetére


EczkE
addikt

Banyek, kifelejtettem. :B :DDD

Need for speed: The Run.

Asszem mindenféleképpen!

(#9112) cselt válasza EczkE (#9111) üzenetére


cselt
senior tag

Rég játszottam már vele, de szerintem nem sok értelme van próbálkozni vele kormánnyal, inkább csak ront az élményen minthogy javítaná azt. :B

(#9113) EczkE : oké persze mindenki úgy használja ahogy akarja :) De esetleg majd próbálj ki egy igazi szimulátort is a kormánnyal. pl: rFactor, LFS, netkarPro, Race sorozat.

A játékban esetleg ahol meg van adva, hogy melyik gomb a gáz, ott nem tudod beállítani a pedált?

[ Szerkesztve ]

(#9113) EczkE válasza cselt (#9112) üzenetére


EczkE
addikt

NFSU2-höz nálam inkább sokat hozzá tett, sokkal jobb mint billentyűzettel. :K :D

Asszem mindenféleképpen!

(#9114) SLC09 válasza Illes74 (#9095) üzenetére


SLC09
tag

Nekem nem kattog semmi, de ha 1 ujjal jobbra-balra mozgatod a kormánykereket, akkor hallható pici kotyogás a fogaskerekek között.

Most kérdezek én is egyet: nektek is zörög a fékpedál? (DFGT)

(#9115) Tecsa válasza SLC09 (#9114) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Nekem csak az első pár mm-en nincs a rugónak ellenállása!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9116) Chrys_


Chrys_
addikt

TrackIR-s kérdés egy másik topikból.

(#9117) F4Zi


F4Zi
tag

Helo bocs az offert de mi az a money order es ki hogy rendelt fanatec kormanyt?

(#9118) KaraDani válasza SLC09 (#9114) üzenetére


KaraDani
addikt

Az azért "zörög" mert két rugó van benne, egy puhább és egy "keményebb", utóbbi rövidebb, így a pedálút egy bizonyos pontjától szimulál valamivel keményebb féket. Viszont amikor a keményebb rugót is elkezdi összenyomni annak így van hagja. Ezen a képen látszik is

(#9094) arty: Ez tény, hogy kb 180 fokban kitekert kormánnyal nehézkesebb váltani, a nem tudsz az túlzás, el lehet engedni egy pillanatra egy kézzel a kormányt, vagy arrébb is lehet csúsztatni a kezed ;] Ahol meg erre legjellemzőbben szükséged van, az formaautó, arra meg ott a formula perec. Egy GT-vel túrával nagyon ritka, hogy ilyen állásban váltanod kelljen, ilyenekkel nem a kanyar közzéppontján szokás pakolni a sebességeket. Ellenben párszor jártam már úgy, hogy egy megforgás vagy nagy ellenkormányzásnál és mentésnél azt se tudtam merre hány méter a kormány, és leváltás helyett sikerült még egyet felrakni, ami nem segítette a versenytempó mielőbbi visszanyerését. :D De aztán kinek mi, nekem szimpi lenne, sokaknak biztos nem :) Legjobb az lenne ha beszereznék egy jó botszekit a G27 mellé, és búcsut inthetnék a szutyok pillangóknak :D

[ Szerkesztve ]

(#9119) cselt válasza F4Zi (#9117) üzenetére


cselt
senior tag

postautalvány

(#9120) rokefeller válasza F4Zi (#9117) üzenetére


rokefeller
senior tag

Szia, én a hivatalos oldalról, ha jól emlékszem paypallal fizettem (de lehet hogy kártyával), kedden rendeltem, péntek estére megjött

A télapó nem a régi már...

(#9121) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy Thrustmaster RGT FFB Clutch kormányt, de nem jött be 100%-osan és lehetőségem lenen kicseréltetni egy Logitech DFGT-re.
A kérdéseim a következők lennének:
- sokkal hangosabb a DFGT a fogaskerekes hajtás miatt, mint a Thrustmaster?
- a DFGT pedáljai vannak olyan jók, mint a Thrustmaster-é?

A fék keménysége és a halk kormányzás nagyon tetszik a Thrustmasterben, viszont a nyomógombokkal nem igazán vagyok kibékülve. Valahogy nem elég érzékenyek, vagy nem is tudom hogyan fogalmazzam meg. Pl. a jobb oldali 4-es gombcsoport alsó gombjára programoztam a hátranézést, és elég erősen kell megnyomni szerintem, hogy végre is hajtsa az utasítást.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#9122) arty válasza EczkE (#9111) üzenetére


arty
veterán

nekem g27el ment (gondolom azt felismerte), kormány + manual váltóval játszottam végig

végső esetben próbáld meg x360ce-vel, azaaz ami x360 gamepadnak mutatja a momo-dat a játék felé: [link]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9123) Jim74 válasza Jim74 (#9121) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nagyon várnám erre a válaszokat, mert holnap estig el kell döntenem, hogy maradok-e az RGT FFB-nél, vagy lecserélem-e egy DFGT-re. Utána már nem lesz lehetőségem a cserére...

Még egyszer köszönöm a segítséget. :R

(#9124) lipido válasza Jim74 (#9123) üzenetére


lipido
senior tag

Nekem volt mind a kettő! DFGT szerintem jobb. :R :R

(#9125) lipido válasza Jim74 (#9123) üzenetére


lipido
senior tag

Nekem volt mind a kettő! DFGT szerintem jobb. :R :R

(#9126) Jim74 válasza lipido (#9124) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R
Mások véleményét is szívesen olvasom ;) :R

(#9127) Tecsa válasza Jim74 (#9126) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Én abszolút megvagyok elégedve a DFRGt-vel, bár már hirdetem de az árkategóriájában BEST BUY az tuti

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9128) Jim74 válasza Tecsa (#9127) üzenetére


Jim74
nagyúr

DFGT-re gondoltál?

(#9129) AMD_ok válasza KaraDani (#9118) üzenetére


AMD_ok
őstag

Tessék megcsinálni a botváltó modot :D

(#9130) F4Zi válasza Jim74 (#9126) üzenetére


F4Zi
tag

Mindkét típus volt nálam, a dfgt-vel szerintem összességében jobban jársz, bár nekem a dfgt pedálja kevésbé tetszett, de a kormány pótol mindenért. Tény,hogy hangosabb, de engem nem zavart vezetés közbe nem figyelek az ilyesmikre. 900 fok, erős ffb, és hosszútávon is megállja a helyét, meg gombból is akad rajta bőven.

(#9131) Jim74 válasza F4Zi (#9130) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ. :R

A hangosság egy Formula Force EX-hez képest mekkora? Ugyanakkora, vagy azért halkabb?
A pedálja a Formula Force EX-hez képest jobb, rosszabb, ugyanolyan?
DFGT-hez lehet másfajta pedált is venni?

(#9132) F4Zi válasza Jim74 (#9131) üzenetére


F4Zi
tag

Picit halkabb mint az EX, a pedálja szerintem jobb, de ne ess kétségbe, jó pedálja van a DFGT-nek is, csak nekem pont az RGT-jé tetszett jobban.

(#9133) Jim74 válasza F4Zi (#9132) üzenetére


Jim74
nagyúr

A féktől mondjuk megfájdult egy óra után a bokám :DDD

(#9134) Tecsa válasza Jim74 (#9133) üzenetére


Tecsa
aktív tag

kis mókolással a g25 pedálját is rátudod kötni!

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9135) Jim74 válasza Tecsa (#9134) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. :R

De azért az EX-nek a pedáljától jobb pedáljai vannak nem?

(#9136) F4Zi válasza Jim74 (#9135) üzenetére


F4Zi
tag

Én jobbnak éreztem őket, de tény hogy kicsit hasonlítanak.

(#9137) Jim74 válasza F4Zi (#9136) üzenetére


Jim74
nagyúr

Hát remélem, hogy jó vásárt csinálok a cserével... :U

(#9138) lipido válasza Jim74 (#9137) üzenetére


lipido
senior tag

Jót, ne parázz!! :R

(#9139) Jim74 válasza lipido (#9138) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha mégsem, akkor max felrakom a polcra porosodni és tolom kontrollerrel a Darksiders 2-t... :DDD

(#9140) arty válasza Jim74 (#9139) üzenetére


arty
veterán

miért most azt tolod a kormánnyal? :Y

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#9141) Jim74 válasza arty (#9140) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem, de nem is rossz ötlet :DDD

(#9142) SLC09 válasza Jim74 (#9135) üzenetére


SLC09
tag

Jóval méretesebb és érezhetően keményebb, mint az EX-é. A bokád mondjuk ettől nem fog elfáradni. De cserébe a 900 foktól majd fáj a csuklód ;)

(#9143) Barthezz2 válasza arty (#9140) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Tavaly karácsonykor haver kormánnyal nyomta a FIFA-t. Unatkoztunk, és bill mellé csak az volt kéznél:D

Everybody lies.

(#9144) Agyzuzo válasza Barthezz2 (#9143) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Diablo 3 is bulis vele. :DDD

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9145) Jim74 válasza SLC09 (#9142) üzenetére


Jim74
nagyúr

El nem tudom képzelni egyelőre ezt a 900 fokos kormányzást. Pl. egy túra autónál átfogok a kormányon kanyarban?

(#9146) Tecsa válasza Jim74 (#9145) üzenetére


Tecsa
aktív tag

nekem 360° ra van korlátozva a kormány forgása. általában ha 900 fokra állítom akkor az soha nem fordulok be sehol

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#9147) KaraDani válasza Jim74 (#9145) üzenetére


KaraDani
addikt

Attól függ milyen programról beszélünk, modern autóról beszélve normál esetben nem. 200 fokot egy irányba kb. ki tudsz élből tekerni átfogás nélkül, kb. ennyinél ér össze a két alkarod. Ez a mai versenyautós áttételekkel majdnem minden kanyarba elég.
Amit nyersz a megmaradt plusz játéktérrel:
-Tudsz menni finom kormányzást biztosító áttétellel, amellett, hogy ha az autó feneke mondjuk megúszik van lehetőséged megfogni, mert van lehetőséged nagyobbat korrigálni és nem koppan le a kormányod.
-El lehet hagyni minden sebességérzékeny kormányzást és még sem kell túl érzékeny kormányzással menned egy olyan pályán is, mint monaco, vagy macau. gMotoros játékokban (rfactor, simbimes gamek), van még olyan segítség is ami menüből nem is kapcsolható és alapesetben 90 km/h alatt egyre jobban segít befordulni, enélkül egy 270 es kormánnyal értelmes áttétellel macauban vagy monacoban be se lehetne venni a visszafordítót.
Ne félj tőle, ha jól állítod be nem kell folyton hatalmas mozdulatokkal vezetned, csak több lehetőséged lesz tőle.

Ja hozzáteszem írásom alapvetően szimulátorokra vonatkozik :D Codemasterses és ilyesmi gameknél 350-400 környékén használom én is, ha nagy ritkán játszok valamelyikkel.

[ Szerkesztve ]

(#9148) Jim74 válasza KaraDani (#9147) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. Tecsa Neked is. :R

(#9149) killahbee88


killahbee88
csendes tag

Ha valakinek volt már dolga Playseat-el kérdeznék. :F

Van egy G27 kormányom és ahhoz szeretnék venni normális cockpitet.

Alapból adnak hozzá csavarokat a kormány pedál váltó rögzítéséhez? Vagy valahogy máshogy van megoldva?

(#9150) KaraDani válasza seawolf570 (#9033) üzenetére


KaraDani
addikt

Érdekes dologra bukkantam most. Ray Alfalla tavaly egy DFGT-Clubsport pedál párossal nyerte az iRacing Oval világbajnokságot, és végzett 15. helyen a Road világbajnokságon. Azért ezt talán jól mutatja, hogy nagyon jó kormányról beszélünk és lehet vele igen eredményesen szimulátorozni. A pedál meg olyan amilyen egy squash labdával semmivel sem rosszabb mint egy akármilyen másik potis pedál, ha a vezethetőséget nézzük.
Én amúgy a DFGT-ről G27-re váltásnál nem a kormánytól dobtam hanyatt magam, hanem a beszerelt ptr load celles pedálmodtól :D Meg attól, hogy a H váltós autókat végre vezethetem H váltóval, és kuplunggal :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.