Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) VegyesTamás válasza #96349952 (#21249) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hát nem ;) a játék az a nííd forszpííd meg hasonló gyerektársai ;)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#21252) This_is_Ice


This_is_Ice
tag

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy valami nem attól lesz szimulátor, hogy tökéletesen működik out-of-the-box. Állítom, hogy akik próbálták pl. pcars-t, a 90%-nak lila dunsztja nem volt, hogyan kéne rendesen beállítani a játékot. Pedig ilyen téren igazán nagyot villant.

(#21253) -Solt- válasza This_is_Ice (#21252) üzenetére


-Solt-
veterán

Tehát ha jól értem, akkor egy rendes beállítás(?) után olyan fizikája lesz mint az iRacing-nek?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#21254) This_is_Ice válasza -Solt- (#21253) üzenetére


This_is_Ice
tag

Ha ugyanolyan lenne, akkor meg azért lenne szar; rögtön jönne valaki, hogy ez messze van az rfactor-tól...

(#21255) -Solt- válasza This_is_Ice (#21254) üzenetére


-Solt-
veterán

Messze van az mindentől amit szimulátornak lehet nevezni, de ettől még lehet jó játék, félreértés ne essen...

Csak ne említsük egy lapon az iRacing, rF2 párossal, mert meglehetősen messze van ezektől fizikában! Sőt, amennyiben AC-ban javítják a gumi fizikát, akkor még azzal se... Pcars kb a RaceRoom-l egy kategória szimulációt tekintve... átmenet az arcade és a szimuláció között.

www.smart-bus.hu

(#21256) KCJ


KCJ
csendes tag

Sziasztok!

Xbox 360-hoz szeretnék kormány + pedál párost beszerezni. Tudnátok ajánlani 60 ezerig, vagy van valakinek eladó összeállítása?
Előre is köszi!
KCJ

(#21257) neilszab válasza -Solt- (#21253) üzenetére


neilszab
őstag

Azért volt idő, hogy az iRacing-et is rendszeresen szidták a profik, hogy rendesen félrementek benne a gumifizikában... azt is folyamatosan "hegesztik", hol előnyére, hol hátrányára... :U :B

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#21258) fagy53


fagy53
nagyúr

Ennyit arról, hogy kell-e 900° vagy ennél nagyobb korm. elford. szög.. ;]
A videóban a teljes kormányfordulatra vonatkoztatott elfordulási szög sehol nem lépte át a 360°-ot!
Az esős német pálya egy Porsche 911-el nem egy sétagalopp és a korrekcióknál látszik, hogy mennyire nem életszerű a bikára állított FFB! :N

(#21259) Agyzuzo válasza fagy53 (#21258) üzenetére


Agyzuzo
addikt

De ezek nem eleve 540 fokot forduló kormányú autók?
Amúgy én se szoktam nagyobbat tekerni rajta, de kicsit szaturálom is a kormányt hogy érzékenyebb legyen, pont ezért. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#21260) shteer válasza fagy53 (#21258) üzenetére


shteer
titán

Durva hogyan betapad a kevésbé vizes részeken

..szerintem jónak tűnik

(#21261) -Solt- válasza neilszab (#21257) üzenetére


-Solt-
veterán

Az sem tökéletes, ez tény... ott is vannak anomáliák, de azért egy pCars-hoz, RR-hez képest más dimenzió fizika terén! :B

www.smart-bus.hu

(#21262) -Solt- válasza fagy53 (#21258) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem ezt a komplett hsz-t gondold át még egyszer... :K

www.smart-bus.hu

(#21263) wolf033 válasza fagy53 (#21258) üzenetére


wolf033
senior tag

És szerinted ott lekoppan a kormány? Ezeknél a GT autóknál amúgy sincs 900°-os elfordulása a kormánynak.

(#21264) fagy53 válasza -Solt- (#21262) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mit gondoljak át rajta, nézd végig a videót és levonhatod a következtetést, talán azt amit én, vagy nem... :D
Jobbra 180°és balra 180°ezek voltak a max elfordulások ami eltekert a kormányon a néni, ami persze nem jelenti azt, hogy 360°-os kormány volt a Porsche-n!

(#21265) bajzal válasza fagy53 (#21264) üzenetére


bajzal
őstag

Lehet, hogy csak 360° fordul, de azért kell 900°-os kormány, mert ennél kisebb nincs, csak az olcsó gagyi 180°-os kis játékkormányok. Amúgy meg én sem használok sohasem 540°-nál többet, csak City Car Driving Simulatorban meg Euro Truck 2-ben. :)

(#21266) -Solt- válasza fagy53 (#21264) üzenetére


-Solt-
veterán

Hogy mit gondolj át rajta? Az egészet... :K Egy cirka 540 fokos gyári beállításból vonsz le következtetést a 900 fok szükségességét illetően... és ha ez nem lenne elég, még tetézed azzal, hogy egy videóból vonsz le következtetést a kormány elfordításához szükséges erő nagyságát illetően, ráadásul vizes úton... Ezek után mi jöhet még? :D

www.smart-bus.hu

(#21267) Csoeri79


Csoeri79
csendes tag

Sziasztok!
3 éve van G27-es kormányom. 2 napja nem tudom a gáz és a fékpedál érzékenységét állítani. Vagy 100%, vagy 0%, hiába játszom a pedálokkal. A kuplung jól működik. Kipróbáltam egy kölcsön gépen, ott tökéletesen működött minden. Már kb. 50-szer újraraktam a drivert, akkor dugtam be az usb kábelt, amikor a telepítő kérte, kihúztam a konnektorból, de állandóan ezt a hibát produkálja, már rögtön az első kalibrálásnál. Próbáltam régebbi driverrel is, de azzal is hibás. Próbáltam driver nélkül a kormányt, úgy lehet finoman adagolni mind a gázt, mind a féket is. USB 3.0-ba volt dugva sok-sok hónapig. Olvastam, hogy másnak is megbolondult így a kormánya, ezért atdugtam a 2.0-ba, de rajtam ez sem segített.
Kérem, aki tud megoldást a problémámra segítsen, mert én már kifogytam az ötletekből!

(#21268) bajzal válasza Csoeri79 (#21267) üzenetére


bajzal
őstag

Legegyszerűbb ha újrarakod a win-t.

(#21269) VegyesTamás válasza fagy53 (#21258) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Őőő azért mert nem lépte át attól még lehet, hogy van benne 540 vagy akármennyi, csak ennyit használt belőle. Drifthez pl kell a 900fok mert 110nél 3 padlón keresztbe igen jól esik, hogy nem nanométereket mozdítok a kormányon hanem bő fokokat...

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#21270) neilszab válasza fagy53 (#21264) üzenetére


neilszab
őstag

Nem néztem végig a videót, de szerintem a futam során a kisasszony egyszer sem állt keresztbe, ahol durván meg kellett volna fogni az autót, vagy fordult volna ki a boxból, vagy a sóderágyból...

Ezek a GT autók rendszerint 450-600 fokos kormány elfordulással operálnak, az sem azért, mert mindig kell, hanem mert csak néha, de akkor nagyon! ;)

Egyébként a T1-ben legalább 210 fokot teker jobbra... :U

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#21271) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Átolvastam tüzetesen és lelkiismeretesen az összefoglalót, nagyon hasznos volt, köszönet érte!!! :R

Korábban megvásároltam már az AC-t, most jutottam el oda, hogy a kölcsön kormány helyett végre tudnék vásárolni magamnak egy saját kormányt.

Első körben, kezdésnek, "természetesen" :) a Logi DFGT-re esett a választásom, de szétnéztem még a Thrustmaster kínálatában, igaz csak az árgép segítségével. Tudom, talán a DFGT-t többen preferáljátok, de ha azt mondanám, hogy 20-25k a limit, akkor az alábbi listából melyiket lenne érdemes választanom, megvásárolnom, melyik kormánnyal van felhasználói tapasztalat? Esetleg néhány plusz mondatot is írjatok hozzá ha tudtok, pro vagy kontra alapon.

[link]

A teljesség kedvéért a hivatalos oldal is.

[link]

Ki tudnám szorítani a DFGT-re is a pénzt, még azt is írhatnám, hogy nem is lenne gond, de egyrészt nem szeretném szórni a pénzt, másrészt pedig tényleg most kezdem az autós szim-et, nekem még az is magas, hogy miként állítsam be a kormányt vagy éppen majd az autót, szóval nem hinném (tudatlanul), hogy jobban vezetnék akkor, ha pl. egy G29-et markolnék ..., egyszer, majd, talán :), évek múlva. ma viszont szeretném elkezdeni és egy első lépcsős kormány kiválasztásában kérem a segítségeteket.

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm, üdv:
A

[ Szerkesztve ]

(#21272) guftabi96 válasza anytime (#21271) üzenetére


guftabi96
addikt

Egyik se.
DFGT-t választanék mindenképpen.
Vagy ha megteheted, akkor használt G27, nem bánod meg :)

#KeepFightingMichael

(#21273) anytime válasza guftabi96 (#21272) üzenetére


anytime
őstag

Hűha, rövid, tömör és velős válasz :)
Tehát ennyire nincs van rossz a tapasztalat ezzel a gyártóval?

(#21274) RaGi91


RaGi91
senior tag

Mi történt, hogy tegnaptól folyamatosan szűnik megfele a Thrustmaster T300 Ferrari Integral Alcantara Edition forgalmazása. Ipon, edigital, aqua, stb. Többi helyen is utolsó darabok. hmm

(#21275) guftabi96 válasza anytime (#21273) üzenetére


guftabi96
addikt

nem az, hogy nincs tapasztalat, szimplán a DFGT jobban megéri.
Öcsémnek is az van, 32-ért vette tavaly tavasszal az MM akcióban. Én is akkor vettem a G27-et.

#KeepFightingMichael

(#21276) VegyesTamás válasza anytime (#21273) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hmm inkább túl sok a jó tapasztalat a Logitech termékekkel :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#21277) #48967168 válasza RaGi91 (#21274) üzenetére


#48967168
törölt tag

A Thrustmaster rájött, hogy túl jó az a csomag, elkezdték külön-külön árulni... :(

A TX-base egy Alcantara kormánnyal annyiba kerül, mint a T300-as szett, de ugye ahhoz van pedál is...

(#21278) szente válasza anytime (#21271) üzenetére


szente
addikt

Kezdőként a héten vettem meg a DFGT-m és marha jó. Nem hiszem, hogy ennyiért adna ennyit a Thrustmaster.

(#21279) tobias88888 válasza anytime (#21273) üzenetére


tobias88888
őstag

T150 alatt semmelyiket, de ugye az 55 ezer. DFGT-m van nekem is, az alá nem érdemes adni.

Itt egy link, bár nem tudom él e még az ajánlat, mert ez nagyon jó ár és 2017 decemberig garis.

Vagy itt van ez is, 2016 decemberig garis, azaz 1.5 év van benne majdnem ami nem sok.

[ Szerkesztve ]

(#21280) RaGi91 válasza #48967168 (#21277) üzenetére


RaGi91
senior tag

Igen nekem is feltűnt, eddig csak vaciláltam, hogy váltsam-e le a DFGT-met, vagy ne, de most, hogy ezt már nem árulják tovább, adott egy lökést a döntéshozás felé.
Be is rendeltem, utolsó darabokból, sőt még egy TH8A váltót is rendeltem hozzá.

Következő project a cockpit építés :)

(#21281) arty válasza anytime (#21271) üzenetére


arty
veterán

35k a t100, annyit szerintem nem ér (kis kormányátmérő, egyszerű kis szerkezet), hiszen alig többért ott a dfgt ... ami SOKKAL jobb komrány.

alattiak felejtősek TH-ból, hiszen FFB-t egyik se tud!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21282) anytime válasza arty (#21281) üzenetére


anytime
őstag

Köszi Mindenkinek! :R
Legyen a DFGT!
Nem tudjátok, kp meg tudom valahol venni, vagy csak online rendelés? Újat szeretnék és megtolnám már a hétvégén :)

(#21283) anytime válasza szente (#21278) üzenetére


anytime
őstag

Szia,
megkérdezhetem, hogy honnan vetted?
Jöhet privátban is.
Köszi,
A

(#21284) guftabi96 válasza anytime (#21282) üzenetére


guftabi96
addikt

Újat szerintem már sehol nem kapsz.
Hardveraprón nézz szét.
Meg fent linkeltek egy elég újat GTR Mastersről

#KeepFightingMichael

(#21285) anytime válasza guftabi96 (#21284) üzenetére


anytime
őstag

Értem, köszönöm!

(#21286) Shodan


Shodan
addikt

Thrustmaster külföldi garival lehet itthon valahol gariztatani szerintetek?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#21287) zsiz válasza anytime (#21271) üzenetére


zsiz
őstag

Nekem is első kormányom a DFGT, és egyáltalán nem bántam meg, hogy azt vettem. Újat már nem nagyon kapsz belőle, ennek köszönhetően a használtak árai is megugrottak (ha épp találni egyáltalán). Én még egy-másfél éve 20k + postáért vettem innen apróról. De már akkor is elég sokat kellett vadászni rá, hogy találjak egy "best buy"-t, de sikerült. Azóta is gond nélkül üzemel, igaz mostanában ritkán játszom, de az első 6-8 hónapban nyúztam sokat, jó pár órát beletettem. Mostanában csak Spintires-ben használom 1-2 hetente és nagy ritkán kerülök egyet a kedvenc pályámon PC-ban.

A kormány beállítása nem nagy dolog, ha jól rémlik a kalauzban is benne van mit hova. De ha nem, akkor is meg lehet találni.

A DFGT-hez hozzátartozik, hogy bár a kormány igen minőségi és tartós darab, ugyanez a pedálról már nem mondható el. (Túl kicsi ellenállás, nem igazán adagolható a gáz/fék, illetve a pedálok potméterei elfáradhatnak/elkoszolódhatnak. De azért szokható a pedál is, meg vannak rá trükkök is (szivacs, squash-labda), a potmétert meg lehet takarítani.) Ennek ellenére ha 25k-m lenne kormányra, kicsit tennék hozzá és újra egy patika állapotú DFGT-t vennék. :K A következő lépcső nálam a Fanatec 911-es Porsche kormánya lenne, de nem hiszem, hogy valaha meg fogom lépni. :(

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#21288) Richie0116


Richie0116
tag

Sziasztok ! Rendelkezem egy Logitech G27-el. Jó ideje csinálja már, hogy sokadik csatlakoztatásra találja meg a középállást, mostanra odáig jutott a probléma, hogy egyáltalán nincs. Próbáltam más USB csatit és rákötöttem laptopra is, lehetséges az hogy elkalibrálódott ? Körülbelül 30 °os jobb oldali elfordulásnál van meg a középállás.

(#21289) wolf033 válasza Richie0116 (#21288) üzenetére


wolf033
senior tag

Használsz USB hosszabbítót?

(#21290) Richie0116 válasza wolf033 (#21289) üzenetére


Richie0116
tag

Nem, közvetlenül a gépre kötöm.

(#21291) Csabnett


Csabnett
tag

Sziasztok!

Saját kormány építésébe kezdtem!!!

Terv a következő:

Van egy sablon amiről képet lentebb találtok! Ezt szeretném elkészíteni valami komolyabb anyagból (mi lenne erre megfelelő?), ha ezzel készen vagyok, akkor a belső részébe egy beex 3g androidos telót szeretnék rakni ami ugye a kijelzője miatt elég jól festene benne (a modern F1 kormány) és ezen futna a hud dash program vagy v.mi hasonló!!

Vélemények, ötletek!!!????

"Minden cél útba esik!"

(#21292) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

A problemam a kovetkezo. Kaptam kolcsonbe egy Thrustmaster 458 Italiat, ami ugyan xbox-os, de rajta van a dobozon is, hogy passzol pc-hez is, azaz megsem :(

Megprobaltam a klasszikust, eloszor egy sima plug and playt, de nem mukodott. A pc fel is ismerte, de nem mukodott. Felmentem a gyarto oldalara, letoltottem a drivert, ujra inditottam a geper majd plug es igy sem ...

Van valami otletetek, hogy mi lehet a gond, mikent tudnam beuzemelni?

Elore is koszi,
A

(#21293) Kommy válasza Csabnett (#21291) üzenetére


Kommy
veterán

én biztos úgy csinálnám, hogy ami sablonod van azt megcsinálnám fémből, majd a két oldali helyen ahol figod fából megcsinálnám a fogantyút.

(#21294) szente válasza Csabnett (#21291) üzenetére


szente
addikt

Kíváncsi vagyok rá, Logouton csinálhatnál róla blogot.

(#21295) Csabnett válasza szente (#21294) üzenetére


Csabnett
tag

Gondolkodom rajta! ;)

"Minden cél útba esik!"

(#21296) Csabnett válasza Kommy (#21293) üzenetére


Csabnett
tag

Az elképzelésem nekem is hasonló! :C :R :Y

"Minden cél útba esik!"

(#21297) kozmy válasza Csabnett (#21296) üzenetére


kozmy
őstag

Milyen kormányra gyártod a perecet? Én mindenkép fából vagy műanyagból "plexi" ből csinálnám minél könnyebb legyen.

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21298) Csabnett válasza kozmy (#21297) üzenetére


Csabnett
tag

Alumínium lemez lesz a front oldal, a markolatot fából tervezem. A hátsó részén még gondolkozom (amiben helyet foglal majd a kijelző + a gombok bekötése), hogy milyen anyagból készüljön...
Egyébként egy DFP az áldozat!

"Minden cél útba esik!"

(#21299) kozmy válasza Csabnett (#21298) üzenetére


kozmy
őstag

Telyesen jó :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#21300) osztraksajt válasza Csabnett (#21298) üzenetére


osztraksajt
őstag

Én még valami ipari műanyagon is elgondolkodnék, könnyebb és könnyeben alakítható mint az alu és problémamentesen festhető. Mondjuk egy protopípust meg fa rétegelt lemezből, mikor minden kialakult a véglegeset kivágatni a megfelelő anyagból. Perec valami könnyű fából, (pl balzafa), és rá egy bőrözést. Mindenképp a lehető legkisebbre kell próbálni lefaragni a tömeget, mert a motor nem fogja bírni rendesen, a pro kormánya elég kicsi átmérőjű eleve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.