Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) Piftuka válasza ben11 (#40748) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem tudom, milyen szoftverrel játszod át a filmet, de könnyen lehet, hogy olyan hangformátumban, és/vagy olyan számú hangcsatornákat használ a videófile, amit a tévé HDMI csatlakozásának audio része nem tud fogadni. Ezért elvész a hangsávok egy része. Pl. sztereo jel megy át, miközben az említett "háttérzaj" éppen a surround csatornákon szólna, csak azokat ugyebár nem hallod.

Szerintem ebben a témában érdemes folytatni a beszélgetést: HDMI topic
;)

"Aquila non captat muscas."

(#40752) Piftuka válasza Mr Dini (#40749) üzenetére


Piftuka
veterán

"Gondolom ez az edge led lényege. Emeli a kontrasztot a széleken erős ledekkel, ezért az átívelő fény."

Nem egészen vagyok biztos abban, hogy "fénycsóva" alatt mit értesz pontosan, de nem ez az Edge LED lényege.

Hanem az, hogy a panel háta mögött a képernyő egyik, vagy mindkét szélén (jellemzően alul és felül) helyezik el a LED háttérvilágítást. Ez költségcsökkentő tényező, hiszen kevesebb fényforrás elegendő a készülék üzemeltetéséhez.

A "Direct LED" abban különbözik ettől, hogy a panel háta mögött több oszlopban, sorban (kvázi egy "rácsot" alkotva) helyezkednek el a fényforrások.

Nagy általánosságban hajlamosabb a "felhősödésre" (fényszivárgásra), mint az Edge LED. Persze az LCD technológiában is kell szerencse is a tökéletesen "felhőmentes" panelhez, de vannak bizonyos MVA panelek pl. ahol az illesztés olyan, hogy jellemzően soha nem felhős a panel.

Ha nincsen Local Dimming, akkor az Edge LED még jobb is, főleg emiatt. Ha van Local Dimming, akkor ott már fontos, hogy minél több zóna legyen, hogy a zónákon kívüli területeken lehetőleg tényleg homogén fekete legyen a fekete szín.

A Te tévéden valószínűleg az Edge lit Local Dimming megoldása kavar be. Amit "fénycsóvaként" azonosítasz, az a kevés zóna(oszlop) határán jelentkező blooming.

Jól tetted, hogy kikapcsoltad. És valóban jól látod... nagyon alacsony a fényereje ennek a tévének. Úgy ~200-250 nit maximálisan, akár SDR, akár HDR tartalomnál.

Nem tudom, mennyiért vetted, és hogy mennyire ragaszkodsz az LG-hez, vagy annak IPS paneles technológiájához...

De azért van alternatíva ezen kívül, akár VA paneles megoldásban is a tévéd jelenlegi ~250.000 forintos áráért.

Ha találsz még a helyi Media Markt-ban (a webáruházból kifogyott), de a SONY 55HX9077, vagy 9096 remek vétel ennyi pénzért.

120 Hz-es, VA panel, a NANO8-nál 3-4-szer magasabb fényerő, teljes képernyős FALD háttérvilágítás, és kiváló mozgásmegjelenítés.

Ezen kívül jó vétel a Hisense 55U8QF (bár most arra nincsen akció; ~280.000 körül van legolcsóbban), 120 Hz-es, QLED FALD panellal, minden HDR szabvány támogatásával.

Direct LED-es, nem FALD megoldásban pedig a TCL 55C715 (~180.000-190.000 forntért!), 60 Hz-es QLED panellel; sok fórumtag vásárolt már, és használja megelégedéssel. Szép színvilága, jó fekete szintje, kontrasztja van, és minden HDR szabványt ismer.

Ezen kívül az Alza-nál a Hisense 65U8B is remek vétel ennyi pénzért.

Itt találsz róla egy tesztet: Hisense U8B review

HDR-nél nagyon fontos a panel színmélysége, a jó kontraszt, és leginkább a fényerő. Az LG tévé, amit választottál, korrekt kis IPS paneles cucc, fényes szobába, SDR tartalomhoz, tévét nézni...

HDR "házimozira" gyakorlatilag alkalmatlan.

"Aquila non captat muscas."

(#40753) Piftuka válasza Rise17 (#40750) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem túl jó minőségűek a fotók, de ez alapján nekem úgy tűnik, mintha ott, a panel mögött azon a területen a LED-ek alig, vagy egyáltalán nem világítanának. Hibás a háttérvilágítás.

Nyugodtan vidd vissza a készüléket. Ez nem "felhősödés" (tehát nem a háttérvilágítás inhomogenitása a panelterület több részén lévő fényszivárgás miatt).

A hatályos fogyasztóvédelmi törvény szerint 3 napon belül a hibás terméket azonnal cserélnie kell a forgalmazónak. Ez "hibás teljesítés" a részükről. (Egyszerűsítve, a termék már akkor hibás volt, amikor tőlük megvásároltad.)

Ne hagyd magadat lerázni, ha akadékoskodnak, és ha nem hajlandóak cserélni, kérd a panaszodat (és a "meg nem egyezést") jegyzőkönyvben rögzíteni.

Ha megtagadják, kérd a vásárlók könyvét, és fentieket abban dokumentáld. Majd jelentsd a fogyasztóvédelmi hatóságnál.

A jegyzőkönyv nemléte, vagy megtagadása önmagában is az egyik legsúlyosabb fogyasztóvédelmi jogsértés.

Ha vásárlók könyvét sem adnak, akkor az pláne. És komoly bírságtételt vonz maga után.

Reméljük, ismerik a törvényt, és nem lesz mindezekre szükséged, hanem zokszó nélkül cserélik a tévédet!

Írd majd meg, kérlek, mit sikerült intézned!

"Aquila non captat muscas."

(#40754) Mr Dini válasza Piftuka (#40752) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Gyakorlatilag azt tapasztalom, hogy ha nagyon sötét a kép és ott a fehér felirat a screen alján, mintha egy fehér zseblámpával világítanák meg a képernyő közepén, alulról egészen a felső sarokig a TV-t. Ez tényleg olyan, mintha egy felhőt látnék és kiemeli a közepet, de a széleken látott részeknél alig látni valamit. Meg gyorsan mozog a felhő, ami irritáló. Illetve csúnyák a középen világos részek.

Beállításoknál LED local dimming néven fut. Ezzel jobban látszanak a dolgok, kikapcsolva minden zavaró tényező megszűnik, viszont a kép is sötét, ha HDR.

Csak LG TV-m volt az idők során, igaz a nappaliban lévő OLED és nagyon jól teljesít. Nagyon szeretem az appstore változatosságát, ami fontos, hogy miracast, netflix, amazon prime és disney+ menjen rajta (Ausztriában élek). Illetve minimum 3 HDMI port jól jönne.

Sony-val kapcsolatban rengeteg ismerősömnek elszállt a műholdas egység pár év használat után és nem lehet tudni miért. Ezért nem mentem még abba az irányba. Itt általános tapasztalat, hogy a Sony túl gyenge adaptereket alkalmaz.

És valóban, 250k-nál húznám meg a felső határt.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#40755) Piftuka válasza Mr Dini (#40754) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen, amit írsz, az az ún. "blooming" jelenség. Edge Lit tévénél értelmetlen a "local dimming" alkalmazása.

Értelek, nekem is volt LG tévém három féle is (mindegyik üzemel még a családban), kedveltem, kedvelem... A WebOS-t is.

Ám "valamit valamiért". Ahogyan írtam, a Te felhasználási területedre, a te preferenciáidhoz a választott tévé sajnos alkalmatlan! :(

Ennyi alacsony fényerő mellett nem lehet csodát várni, pedig a nagy dinamika tartományú kép és filmanyagok esetén az árnyalatok, színátmenetek, fényerőkülönbségek megfelelő érzékeltetéséhez szükséges a nagy fényerő.

A fentebb ajánlott alternatívák mellett még esetleg a Panasonic GX, vagy HX810/830 tévéket érdemes megnézned, ha nem szimpatikus a SONY.

Illetve a Samsung Q70T lehet még jó választás. A Q80T már nem fér bele az árba.

Egyébként Q70R-t mondanék, vagy Q80/82/85R-t, de ezekből már nem találsz a piacon.

Egyedül az Euronics két üzletében van egy-egy kiállított darab: Samsung QE55Q85RATXXH

Ha ez nem zavar, és útba esik, akkor még ezt tudom ajánlani. Tecnikailag, SDR-re, HDR-re képminőségben "megeszi" az LG NANO8-ast (még a 9-est is) "reggelire". :K

"Aquila non captat muscas."

(#40756) vass1024


vass1024
tag

Sziasztok!

Nem rég vásároltam egy Samsung UE50TU8002 tv-t, amiről tudtam hogy nem támogatja DTS audio formátumot (amint kiderült már az avi/dvix video formátumot sem). Gondoltam naivan majd a Plex app úgy is lejátsza a DTS audiot a szerveremről, hát sajnos nem így van.. a tv kodekeit használja plex app is, így közvetlen lejátszásban nem tudja lejátszani az sem. A másik reményem még az volt, hogy a tv HDMI-ARC-on vagy Optikán átudja küldeni a DTS hanganyagot egy sounbarnak vagy házimozinak, de teszteken úgy látom ezt sem tudja.
Itt van egy elég részletes tesz: [link] az oldal vége fele a Audio Passthrough résznél szerepel hogy nem képes rá.

Fontos lenne nekem a DTS audio ugyanis filmeket általában angolul nézem és szinte minden angol szinkron DTS ben van kodolva. Az sem megoldás hogy mindent átkonvertálok AC3 mert több terabyte filmről van szó.

Ti mit tudtok erről a problémáról? Tudtok valami megoldást?

Köszönöm az ötleteket!

[ Szerkesztve ]

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#40757) rii válasza Piftuka (#40438) üzenetére


rii
nagyúr

szia
.-)

elnézést, hogy ilyen soká ... de igen, sikeresen leszállítottam ... és működik
.-)))))))

a szállítás maga már jún 24-n megtörtént,.... és pár napra rá láttam is a kérdésedet, de arra az infóra vártam én is, hogy működik-e, mert voltaképp a szállítás akkor "sikerült"
.-)))

szóval elnézést, ilyen megkésve válaszolok, de mostanra sikerült ismerősnek oda eljutni, hogy bekapcsolja, és megírta, hogy működik
.-)))))))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#40758) TCr válasza Rise17 (#40750) üzenetére


TCr
veterán

Egyértelműen hibás a háttérvilágítás. Azonnal jelentsd be gariba, kérj egy gyors készülékcserét.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40759) hulkobb


hulkobb
tag

Sziasztok! Erről a TV-ről mi a véleményetek?

LG 43NANO793

Van hasonló árban és méretben jobb ajánlat? Az új Xbox mellé venném. Köszi

(#40760) hulkobb válasza hulkobb (#40759) üzenetére


hulkobb
tag

SAMSUNG UE43TU8072 a másik jelölt, látom azon van HDMI 2.1

(#40761) FollowTheORI válasza hulkobb (#40759) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

LG LCD tévét ne vegyél... akkor már inkább a Samsung.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#40762) szdani100


szdani100
csendes tag

Sziasztok!

Végigfutottam a Black Friday ajánlatokat Euronics/Extreme Digital és ezt találtam , ahol látok valós leárazást arukeresőn:

[link]

Érdemes ezt megvenni vagy láttok jobb ajánlatot most a Black Friday ajánlatok között ebben az árkategóriában?
Köszi szépen!

(#40763) Bobby81


Bobby81
tag

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem egy 55" TV kiválasztásában.
Olvasgatok már egy ideje de nem tudom mi az ami ár/érték arányban jobb.
LG-nél a Nano 9-es szériát nézegetem.
Van ettől jobb ebben az árkategóriában vagy mi az ami jobb de még nem OLED?

(#40764) ibizadance


ibizadance
csendes tag

Sziasztok,

adott egy Samsung TV. Kis problémával vele, hogy az egyik USB kimenetbe nem tudok semmit csatlakoztatni, mert kicsit azon a részen el van mászva a panel, s a burkolattól nem fér be a csatlakozó (így vettem, lehet ezért volt akciós..., na de mindegy is ez most).

Azóta viszont vettem egy külső HDD-t, valamint ledszalagot is ragasztottam a hátuljára. Kérdésem az, hogy 1db használható USB kimenettel hogyan lehetne megvalósítani, hogy mindkét eszköz (ledszalag+HDD) egyidejűleg csatlakoztatva legyen a TV-hez? Más opció nem igazán jön szóba, nem akarom külön kapcsolgatni a szalagot, ha nem megy a TV.

USB hubbal megoldható lenne? Abból kapna elég tápot a külső HDD?

Köszönöm!

(#40765) gyeniko válasza szdani100 (#40762) üzenetére


gyeniko
őstag

Mostanra elfogyott...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#40766) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!
Egy 3 éves Philips 49PUS6561 típusú készülék mennyit érhet a használt piacon? Nincsen semmi baja, csak lehet újabbra cserélném.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#40767) AshaNoR


AshaNoR
tag

Sziasztok, van egy Thomson 4k tv-m, amelyen Xboxozás közben állandóan kissé sötét a kép, illetve látszódik, hogy sokszor mintha állítgatná a fényerőt magától. Természetesen az összes beállítást atneztem xboxon és a tvn is (fényerő maxon, hdr kalibrálva, játék mód aktív). Nem tudjátok esetleg, hogy a fenti eset mitől lehet és hogyan orvosolható?

(#40768) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Jvclt43vu83l tv-nel, ha bekapcsolom a hdmi portokra az "enhanced" modot, akkor itt-ott vekony pixel hiba szeru zold csikok villannak fel a tv-n es egy-egy pillanatra teljesen eltunik a kep/hang. Azt kikapcsolva teljesen hibatlan, viszont akkor meg nincs hdr10, szoval nem bannam, ha mukodne. 🤷

Erdemes lenne kabelt cserelnem(xbox one x-hez kapott gyari), vagy egeszen biztos, hogy szar a tv es vigyem vissza?

Elore is koszi!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#40769) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Lenne egy 55"-s TV melyet szállítanom kéne 2 alkalommal

Kétszer 50 perc és 50 km. Kérdés hogy mindenképpen állítva érdemes szállítani?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#40770) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Techniks tévém [kép] ami bekapcsoláskor annyit produkál, h fekete marad a kép. Semmi háttér világitás v egyebek csak elalszik a piros led a bal alsó sarokban és ennyi.

Gondolom elektronika szállhatott el benne. Esetleg tudok rendelni hozzá valamit aliról v ilyesmi helyről, h HDMI-n keresztül monitornak használjam? Valójában csak a panel csatiját valamibe bele szúrhatnám és ennyi. Nekem a többi funkcióra nincs szükségem.

Csatlakozó [kép]
Köszönöm!
Szép napot!

(#40771) Piftuka válasza rii (#40757) üzenetére


Piftuka
veterán

Örülök, hogy épségben sikerült átszállítanod a készüléket! :K És köszönöm, hogy megírtad! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#40772) Piftuka válasza persil (#40768) üzenetére


Piftuka
veterán

Ilyenkor természetesen alapvető elvárás egy másik kábellel is letesztelni.

Ám abból, amit írtál, én még az operációs rendszer hibáját is el tudom képzelni. Az sem örvendetes, de jobb, mint a hardver meghibásodása.

Ugyanis egy újabb (javítást tartalmazó) firmware telepítésével remélhetőleg megoldható a probléma.

"Aquila non captat muscas."

(#40773) Piftuka válasza szabonagyur (#40769) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha még aktuális, innen olvass 4 hozzászólást... ;)

"Aquila non captat muscas."

(#40774) Piftuka válasza Erwinke (#40770) üzenetére


Piftuka
veterán

Elképzelhető, hogy csak a háttérvilágítás romlott el.

Mindenesetre szerintem kérdezd meg Axlrose32 fórumtársat erről! Már több fórumtag tévéjét javította meg.

"Aquila non captat muscas."

(#40775) persil válasza Piftuka (#40772) üzenetére


persil
nagyúr

Koszi a valaszt!

Azota persze(jobban mondva tenyleg az elso dolgom volt) kiprobaltam masik kabellel is es azzal hibatlan.

Ami ugye azert fura, mert a konzolhoz nyilvan olyan kabel jar, ami megfelel a kepessegeinek, azzal megis hibas, az ot forintos legocskabb tartalek kabelemmel meg tokeletesen mukodik. 🤷

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#40776) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Nem annyira TV.
Milyen Set-top box-ot érdemes venni, ami
- CI kártyaolvasós
- tud felvenni digitális adást (többet akár egyszerre)
- értelmes formátumba ment :)
?

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#40777) glocker


glocker
tag

Sziasztok!

Most vettem egy ilyen TV-t: Hitachi 32he4100

DLNA szerverként, ubuntu szerveren a minidlna szolgál...

Sajnos a Hitachi bár mutatja és engedi bejárni a DLNA mappaszerkezetét, de nem mutatja a média fájlokat... (bár ez így nem teljesen igaz, lásd később)...

Van ittnom még 2db Samsung SMART TV, egyik 6-os másik 7-es generáció... bár több évesek, mindkettő probléma nélkül lejátsza a DLNA tartalmakat...

A megosztott tartalmak döntően képek és mkv fájlok...

pl. a mappaszerkezetet tallózva a megfelelő mappát kiválasztva... a Greenland.2020.1080p.WEB-DL.H264.DDP5.1-EVO.mkv fájl meg sem jelenik mind lejátszható média fájl, de a mappában mellette lévő Sample.mkv fájl megjelenik és lejátszható...

Keresés szűrés nem használ...

Tanácstalan vagyok... van ötletetek?!

Előre is kösz!
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#40778) venom8888


venom8888
őstag

Samsung UE65TU7100 65" HDR Smart 4K TV with Tizen OS
vagy LG 65UN73006LA 65inch HDR 4K UHD LED SMART TV WiFi Freeview HD

Errol tudnatok valamit mondani? Megeri megvenni? 208k ba kerul itt kint.

Oled az elerhetetlen aron van meg, majd kb 3 ev mulva lesz elerheto. Melyek a jo panelok az oled utan?

[link]

innen tudtok valami faszat ajanlani? ami max 550font? es 65 col?

[ Szerkesztve ]

(#40779) glocker válasza glocker (#40777) üzenetére


glocker
tag

A fájlnevekkel lesz a probléma... pendrive-ról lejátsza a hosszú nevű fájlokat is... de DLNA-n keresztül hálózatról nem... de ha átnevezem a fájlokat rövidebb névre, akkor már DLNA-n keresztül is lejátsza ugyanazt a fájlt...

bocs a béna kérdéseket :-(

(#40780) glocker válasza glocker (#40779) üzenetére


glocker
tag

iagzából nem is a hosszú fájlnevekkel van a probléma, hanem azzal, hogy a fájlnevekben PONT is volt... ha ezeket átneveztem pl '-' karakterre, akkor a probléma megszűnt...

bocs a béna kérdéseket :-(

(#40781) bajaki válasza glocker (#40780) üzenetére


bajaki
őstag

Bocsánat, válasz lett, nem annak szántam. Ez a hsz. törölhető. :R

[ Szerkesztve ]

(#40782) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Jól tudom, hogy ha az optikai hankimenet szeretném használni a TV-n, akkor az egy fix hangerőt ad ki, tehát olyan hangeszközt kell használnom, amin külön tudok hangerőt vezérelni?
Toslink -> Jack DAC-cal van esetleg tapasztalat a topikban? Ezt a típust néztem ki.
Számolni kell a hang elcsúszásával, jellemző ilyen átalakításnál?
Fontos lenne az olyan DAC ami távirányítós (ha a TV kimenő hangereje fix).

Gyakorlatilag egy Genius SP-HF1250B hangszórót szeretnék rákötni egy Hisense 55A7100F TV-re.

:R

(#40783) szrichie77


szrichie77
csendes tag

Sziasztok,

Segítenétek beárazni?
LG 65SK8500PLA, másfél éves, hibátlan.
El szeretném adni, az új lakásban túl nagy.

(#40784) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék usb-ről filmet nézni egy KD-49XG8377 tv-n de sehogy sem akarja felismerni az usb eszközt. Mit nézhetek be? Formátumok támogatva vannak ahogy nézem. :F

(#40785) skt


skt
tag

Sziasztok!
Ismerősnek kellene TV, a keret nagyjából 50-60 lenne maximum, méretben pedig 80-100cm között. Ami fontos hogy smart legyen. Előre is köszi! :R

(#40786) laabom


laabom
tag

Sziasztok. Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy a mai nap észrevettem  a kb 7 éves Samsung UE40F6400 led tv-n a képernyő közepén kb 8-10 cm-es vízszintes csíkban egy fekete halvány sáv van.

Mi lehet ez illetve szerintetek javítható? Lefényképezni nem tudom mert nem adja át de egyszínű képnél szinte tisztán látható.

Köszi előre is  a segítséget.

(#40787) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

LG 65GX3LA tévével szemezek .
Ebben a kategóriban van "jobb ?
Főleg 4K filmeket nézek, fontos a telt szín .
llletve 4K/120Hz Xbox fut .
Falsík tévé ötlet nagyon tetszik ennél a modellnél. :U :U
Kábelezés fal mögött van nálam, ezért abszolút nyerő ez a modell.
Ennek a "nem falsíkos modellje" a 65CX3LA, kb 120K-val olcsóbb, közel azonos tudással.

[ Szerkesztve ]

(#40788) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok, akadt egy kis problémám a samsung okos tv-mel.
Lett egy sötétebb fekete csík ami lentről felfele átszeli a képernyőt, szerintetek mi lehet az oka?
Alább linkelem a képeket, a TV modeljével együtt. (a királynő orránál megy a csík :) )
[link]

(#40789) ibizadance válasza ibizadance (#40764) üzenetére


ibizadance
csendes tag

Sziasztok,

erre valakinek valami ötlete, tanácsa?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#40790) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

40 coll körüli tv-t szeretnék a szüleimnek, mert úgy néz ki, hogy már a 37-es 2007-es LG rosszalkodik. Fontos lenne, hogy menjen rajta többek között a plex és a netflix is. 100 ezres ár magasságában vannak ilyenek?

(#40791) coppola válasza vtechun (#40790) üzenetére


coppola
tag

(#40792) battyan


battyan
csendes tag

Sziasztok!

A minap vettem egy Samsung Q80T típusú tv-t, de akad néhány probléma vele. Sportközvetítéseknél, ahol gyors mozgás van mintha akadozna a kép, illetve pl futballnál, amikor van egy közeli visszajátszás a játékosoknak mintha aurája lenne.
Ami a legidegesítőbb az az, hogy ha game módba rakom a tv-t, akkor a upc-n elmegy a hang, ami a rosszabb benne, h visszarakva normál üzemmódba is néma marad a tv és a külső hangfal is. Újraindítottam a boxot és a tv-t, de semmi. Úgy sikerült újra hangot varázsolni, hogy átdugtam egy másik Hdmi-be, de ahogy game módba raktam, rögtön elment onnan a hang. Próbáltam más kábellel, más foglalatba, semmi.
Már-már azon gondolkodom, hogy visszaviszem.

(#40793) iceman1988


iceman1988
tag

Sziasztok! Adott egy kb. 2 éves thomson 32hd5506 típusú tv. A bekapcsolàs egy kissé nehézkes ugyanis van hogy elsőre bekapcsol a készülék de van hogy a távirányító bekapcsoló gomb megnyomása után a tv-n elkezd villogni a led és nem történik semmi sem. Ebben az esetben a sokadik távirányító gomb megnyomàs után indul csak el. Az utóbbi eset a gyakoribb sajnos ezért is kérném a segítségeteket, hogy mi lehet a hiba, érdemes e foglalkozni vele. Köszönöm előre is!

(#40794) junior11 válasza iceman1988 (#40793) üzenetére


junior11
veterán

Szia, itt kérdezz rá: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#40795) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Ha nem jó helyen vagyok, akkor kérlek titeket irányítsatok a megfelelő topicba!

A következő a probléma:
LED LCD TV és minden nap, ismétlem minden nap hajnal 05:00-kor elindul a TV, kéken villog a LED rajta és a kondi vagy nem tudom mi benne sistereg, vinnyog, visít. Ezt csinálja kb. 3 percig aztán magától leáll. Gyári visszaállítást már csináltam rajta, de nem oldotta meg a gondot. Gyanítom ez visszaküldős történet lesz, de hátha találkozott már valaki ilyen furcsa anomáliával.

(#40796) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Sziasztok!

Samsung UE43RU7102KXXH 4k TV olyan hibát produkál, hogy elmegy a képe (csak a TV főmenü látható), de a hang szól mellé.

A TV-re van kötve egy új UPC box, XBOX S, illetve Netflix van használatban.
A hiba akkor jött elő többször is, mikor váltás volt pl. az XBOX és UPC BOX között.
Itthoni beszerzés és 1 év körüli az eszköz.

Tudnátok segíteni mi lehet a hiba?

(#40797) bozont


bozont
veterán

Üdv
Mivel lehetne hatékonyan letisztítani egy lcd tv képernyőjét? Sajnos gyerekeknek sikerült összetaperolni, vettem ilyen lcd tisztító lötyit meg mikroszálas kendőt, de inkább csak szétkente a zsírt rajta.
Ajánlottak izopropil alkohol + víz keveréket, vagy ugyanez ecettel. De kérdés a panel hogy viselné ezeket?

(#40798) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Hali

Ismerősnek van egy Samsung UE40ES6800S TV-je. Ezen van 3 USB port külső ADATA 1TB HDD-t akarunk rá csatlakoztatni, de a merevlemez nem jelenik meg a kiválasztható forrásnál. Ha pendrive-ot dugunk bele az viszont igen.
A HDD-t mindhárom USB portban kipróbáltuk de egyikben sem ment.
Van valami trükkje hogy a vinyót is felismerje ne csak a pendrive-ot?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#40799) bolic válasza Dr. Romano (#40798) üzenetére


bolic
őstag

Külső 2.5" HDD kizárólag csak USB 5V 1A-n működik, vagyis 1 Amperen dolgozik a külső 2.5" HDD-k és SSD-k. Máskülönben tönkremegy, úgyhogy továbbiakban nem érdemes próbálkozni. :Y

Ui.: a sima USB 5V mint 0.5 Amperes! :K :U

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#40800) Dr. Romano válasza bolic (#40799) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az 1A-es porton is próbálkoztam (a 3db USB-ből a TV-n 2db 0.5-ös, az egyik viszont 1A-es, természetesen ott sem jelent meg.
Nyugi nem ment tönkre semmi :DDD , mivel a merevlemezt visszadugdosva a gépre mindennel próbálkoztam folyamatosan exFAT, NTFS még 64GB-ra is partícionáltam a vinyót mert akkora volt a pendrive, de úgy sem reagált ra.

Nyilván itt valami szoftveres korlát lehet a háttérben csak kérdés hogy lehet működésre bírni ha van rá mód.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.