Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-22 21:35:06

LOGOUT.hu

Ha TV-t szeretnél vásárolni, a Milyen TV-t vegyek? topikba írj!
Meglevő készülékkel kapcsolatban ebbe a topikba írhatsz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Pro Koryak válasza DVB-T (#19994) üzenetére


Pro Koryak
addikt

az itt jelenlévőknek valószínű nincs idei sharp tévéjük illetve már máshol sem(pl tesztek) igazán tűnnek fel.
kb mint a toshiba.

ebből kiindulva nincs rá ajánlás, h ilyent kellene venni, pedig egész jó áron mennek.

én is kíváncsi lennék a 2014-es sharp tévékre, mert pár éve az élvonalban voltak, sőt, talán a legjobb paneleket gyártották.

(#20002) grigo


grigo
őstag

3d-t használja valaki? Mert a kínálat jó része már 3d, de max pár film van torrentről amit letölthetek aztán ennyi. Nektek mennyire szempont a 3d?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#20003) nismoka válasza grigo (#20002) üzenetére


nismoka
addikt

Semennyire. ;) Van a tévémben de nem igazán érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#20004) gyerecske


gyerecske
senior tag

A következő 2 típusra szűkítettem, szerintetek melyik lenne a jobb választás?

Sony KDL-50W805B
vagy
Samsung UE-55H6400

Nem tudom , hogy a nagyobb méret kárpótol e az esetleges gyengébb minőségért.
Nagyrészt digitális HD adásokra, ritkábban a 3D .
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#20005) BBéci válasza #94529552 (#19980) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon keveseknek fájdul meg a fejük a 3D-től, talán 5-10 % közé tehető. És nem a vibrálástól, mert az csak hibásan, tökéletlenül működő rendszer esetén fordul elő. Én például IMAX 3D-től lettem rosszul.
Konkrétan nem igaz, hogy nehéz és ormótlan az aktív szemüveg. Például a Samsungé pillekönnyű, kis fingilingi darab. Egyáltalán nem zavaró, erre időközben érkezett engem megerősítő hozzászólás.
Az sem igaz, hogy 12 évnél fiatalabb gyerekeknek nem javasolt. Ha netán valahol olvastad, ott butaságot állítottak. Erről már több topikban volt vita és orvosi szakcikkek tömegét linkelték, amelyek arról szóltak, hogy nyugodtan nézhetnek a gyerekek is aktív 3D-t.
Az elem állapotát grafikon mutatja a tévén, figyelmeztet a lemerülésre, tehát időben lehet gondoskodni a cseréjéről. Gyári adatok szerint 150 óra működést biztosít egy gombelem. Mellesleg én jobban szeretem az USB-n tölthető szemüvegeket, szerencsére létezik olyan is.
Az is ferdítés, sőt, rágalmazás, hogy saját bevallásom szerint nem nézek 3D filmeket. Közlöm, hogy nézek olyanokat.
Az, hogy melyik topokba járok, a magánügyem. Ezzel az erővel Te egyik topikba sem írhatnál, mert egyáltalán nem értesz ahhoz, amihez hozzászólsz. Például nem volt aktív 3D tévéd. De ez egy szabad fórum, szabad butaságokat is írni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20006) gabo01 válasza DVB-T (#19994) üzenetére


gabo01
senior tag

Nem akarom védeni a Samsung-ot főleg, hogy én is Sharp-os kérdező voltam de nálam 7 éve működik 1 apró táphibát leszámítva amit gariban javítottak egy 46M87-es és meg vagyok elégedve vele! Az LE40B551 pedig tényleg hibátlan vagy 4 éve!

(#20010) BBéci válasza #94529552 (#20009) üzenetére


BBéci
titán

Vállalom a véleményemet, de ez egy szakmai topik, nincs helye a személyeskedésnek!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20011) ada19 válasza BBéci (#20010) üzenetére


ada19
senior tag

Nagyon úgy néz ki hogy sajnos van helye, az elmúlt pár héten az enyémen kívül senki másé nem lett moderálva. :) Többek között tudjukkinek minden második kommentje áldozatul eshetne végre.

Mégsenem

(#20012) *Tata*


*Tata*
senior tag

(#20002) grigo Nekem pl. fontos volt a 3D a Tv választásnál, és amit csak tudok megszerzem 3D-ben. :K

[ Szerkesztve ]

(#20013) BBéci válasza *Tata* (#20012) üzenetére


BBéci
titán

Nem aktuális.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20014) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.

Akkor most vannak best buy TV-k akciósan (a fekete péntekes akción belül akár)?
Ezt mentettem le, hogy biztosan ajánlott, de már elfogyott. Esetleg valahol össze van foglalva a best buy?
Egy összefoglaló tök hasznos lenne :B

Üdv, Dávid

(#20015) adodaniel válasza #94529552 (#20007) üzenetére


adodaniel
őstag

Ha BBéci nem írna esetleg abba a topikba, akkor te sem állítanál folyamatosan butaságokat? Vagy nem értem mi az összefüggés... :U

(#20016) superg válasza Nestor16 (#20014) üzenetére


superg
senior tag

Mondjuk én azzal zárnám rövidre a "mi a bestbuy" kérdést hogy Va paneles tévék esetén(ami jobb feketét,kontrasztarányt jelent)Samu 6-os sorozat Pana 640 és Sony w6 w7 w8.Most úgy ár-érték arányt is figyelembe véve,mert samu 7-8 sorozat igazán jó de nem biztos hogy magyar átlagfizetéshez való

(#20017) DVB-T válasza gabo01 (#20006) üzenetére


DVB-T
tag

Én nem tudok erről nyilatkozni, mert sosem volt Samsung tv-m (csak Grundig CRT-k és Sharp LCD), de 3 kolegámnak csinálta össsze magát a Samsung tv-je, 1 garis volt, 2 db itt lapul az asztaluk alatt most is, nem érdemes javíttatni és mivel szervízbe is járok néha, ott meg is mutatták miért...nem nagy minta..de mégis elgondolkodtató..

Másrészt azt láom, hogy pl egy 42"-os tv-t alapúl véve nagyjából egyforma gagyi mind, az ujjak mint 2D-sek, ha 3D-sek , mind passzív, ...lehet még kapni régebbi modelleket, azok aktív 3 D-sek, de vagy jelentősen nagyobb fogyasztással, vagy más hiányossággal (dvb-t2 hiánya pl), szóval, mint a birkákat, arra terelnek, amerre akarnak..

(#20018) ada19 válasza DVB-T (#20017) üzenetére


ada19
senior tag

Üdv a fogyasztói társaladomban. :)

Mégsenem

(#20019) DVB-T


DVB-T
tag

Arra jutottam, ha 42"-es LED LCD-t akarok vásárolni, akkor megveszem a 3D-s Sharp LC42LE771-est, aminek jó a fogyasztása, nagyon szép vékony a kerete, van benne dbv-t2 tuner, hamarosan szükség lesz rá (csak az 1-es végűekben van)és használom , mint 2D-s tv, mert a 3D passzív benne...más megoldás nincs, a többi gyártóé is ilyen, a következő méret az új sorozatban már az 50"-os, az már nagy lenne..feleslegesen nagy..nem szórakozok túlárazott Sony-val, mert az is passzív, annak is megvannak a hibái, sem 1200Hz-s Panával, gyenge szűrkéivel, mert nem érzem stabilnak a működését...(Samsung, LG szóba sem jöhetett) Philipseket tesztzeltem, nem a legujjabbakat, tele voltak szoft hibával és ez már régen tart..A Sharp smart funkció állítólag gyengék, nem érdekel, csak monitorként vagy dvb-t/t2-es vevőként lesz használva...

(#20020) Janaboy


Janaboy
veterán

No gyerekek a mai napon boldog tulaja lettem egy Sony 50W805B-nek! Eddig szép meg oké minden! A hitelfelvétellel megküzdöttem, de megoldódott! :)
A digitális tv-k csatornáját lehet úgy szerkeszteni, hogy lementem pendrive-ra, gépen szerkesztem, aztán vissza? vagy gépről máshogy?
Amúgy még annyi "szerencse" ért, hogy valamiért előkerült egy gyári 3d-s szemüveg (fel volt bontva, de amúgy nem volt használva), amit úgy volt, hogy előttem levő elvisz vki, 20eFt-ról 5eFt-ra volt leértékelve! De állítólag a vásárló sokallta érte, én meg elhoztam! :) Így 5eFt-ért van egy plusz aktív szemüvegem :)

Janaboy

(#20021) Batib válasza DVB-T (#20019) üzenetére


Batib
őstag

Pusztán kiváncsiságból kérdem, hogy hol akarod használni a DVB-T2 tunert? Lehet hogy tévesek az infoim de idehaza 2020-ig nem lesznek bevezetve. Tudsz vmi mást?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#20022) BBéci válasza Janaboy (#20020) üzenetére


BBéci
titán

Veled együtt örülök, jól választottál! :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#20023) Killerlaca válasza DVB-T (#20019) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Fentebb írtam, hogy TV-t szeretnék vásárolni csak egy kicsit elment más irányba a téma.
Mostt akkor mi is a rossz a passzív 3D-vel jobb az aktív? Mint laikus kérdezem.
A t2 tuner miért kell? Jó lenne ha egy jó pár évet kíhúzna a tv amit veszek.
Erről vélemény/tapasztalat minden érdekel: LG 42LB650V

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#20024) gabo01 válasza Vhiktor (#19995) üzenetére


gabo01
senior tag

Akkor viszont ez átba..ás! Nem hiszem, hogy következmény nélkül lehet ilyet weboldalon hirdetni! Ennél sokkal kevesebbért is büntettek már meg cégeket! :K

(#20025) Picturemaker válasza DVB-T (#20019) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ezt a tv-t (LC-42LE771) meg sem találtam a Sharp.hu-n.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#20026) DVB-T válasza Batib (#20021) üzenetére


DVB-T
tag

az átállás elkezdődik hamarosan, párhuzamosan mehet a kettő..egy darabig, olyat nem akartam, ami belátható időn belül használhatatlan lesz, ezért kellett a dvb-t2, a lefelé kompatibilitás miatt zavarni nem fog a 772-esben S2 tuner van, abból van 3 boxom, nem a tv-jét fogom használni amúgy sem..az erre spacializált linuxos box szintjét a milliós lcd sem fogja elérni .-)

(#20027) DVB-T válasza Picturemaker (#20025) üzenetére


DVB-T
tag

attól viszont még létezik 144.900Ft-ért kapható...

(#20028) DVB-T válasza Killerlaca (#20023) üzenetére


DVB-T
tag

a passzív 3D a vízszintes sorokat felezi meg gyakorlatilag, valójában a képed sem lessz így HD's ha szigorúan nézzük...sok értelmét nem látom a passzívnak...aktívat meg nam nagyon kapsz az új piaci felfogás értelmében 50"-is, max régebbi gyártmányokat...

(#20029) Batib válasza DVB-T (#20026) üzenetére


Batib
őstag

Bocsi, de te nem Romániában élsz? Nálunk nem lesz 2020-ig DVB-T2 sőt.. akkorra lehet már elavult lesz.
Egyébként a az említett tv-t is csak egy román cég forgalmazza itthon.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#20030) Nestor16 válasza superg (#20016) üzenetére


Nestor16
senior tag

Jó, kezdem felfogni akkor, hogy nincs best buy. :D Tehát illene érteni hozzá, meg egyáltalán, hogy mit szeretném, hogy tudjon. Az a helyzet, hogy nem igazán tudom, hogy a sok csili-vili érték, adat közül melyek lényegesek. Gondolok itt a tunerre például. Oké digitális meg minden, de miért van sokféle elnevezés ebből is :D
Na meg, hogy kb mindenki más ajánl, pl most valaki a Samsungot nem ajánlja meg a Sony-t, legtöbbször pedig azt szoktátok. Szóval így nem is tudok dönteni. Az is furcsa, hogy minek a tévébe hálózati csatlakozó, főleg, ha nincs rajta böngésző, mert úgy már egy okostévé lehet, aztán kiváltaná a régi gépet az ősöknek. :) Esetleg csak annyira, hogy helyi hálózatból játssza le a filmet. Viszont nekem van egy jó kis 500 Gb-os vinyóm (ez is kérdéses, hogy az USB portja megbírja-e hajtani, de működnie kéne, orion is viszi, de már nem játszotta le a 10 bites kódolásút.) azzal nekem tökéletes lenne, mert azért 50 gigás 3D filmeket megosztani egy hálózatba...
Tehát összefoglalva az igényeim:
- digitális adást fogja, ez fontos! A nemrég vásárolt, említett Orion 24"-os TV egyik márkájú kártyája sem használható bele, megfagy tőle a kép és a kártya (vagy mi is a neve) meg már meg lett véve és nuku digitális adás, ezért ehhez lenne használva.
- ha már komolyabb TV, akkor tudhatná a 3D-t (leginkább vinyóról menne, ahogy írtam)
- legyen szép képe természetesen
- nem lenne rossz böngészni se vele
- ára 100-150k körül, de ha nagy az ár-érték arány különbség egy felsőbb árkategóriába akkor belefér egy kicsit többért

Ezen kívül nem tudom mit tudhat egy mai TV, szóval más igényt nem is tudnék felsorolni :D
Elnézést, ha butaságokat kérdezek és köszi, ha tudtok ajánlani akár olvasnivalót, akár egy pár TV-t. :R

Üdv, Dávid

(#20031) DVB-T válasza Batib (#20029) üzenetére


DVB-T
tag

Hírekben olvastam régebben, hogy hamarosan elkezdődhet a tesztadás dvb-t2 formátumban, csak erre gondoltam, ne költöztess mindjárt romániába, attól, hogy dvb-t2-es tuner lesz benne nem lesz drágább, de a dvb-s2-re nincs szükségem, inkább ez..ha 3 év múlva lessz is csak tesztadás (minden változik)

(#20032) Vhiktor válasza Nestor16 (#20030) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha 3D akkor H6400

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#20033) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok ;)
Van valami alkalmazas powerdvd-hez, amivel telefonrol tudnam iranyitani?
Koszi a valaszt.

(#20034) d3tox1c válasza DVB-T (#20028) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Hmmm, erdekes. En egesz jol elvagyok a passzivval.
Aktivot probaltam unokatestveremnel, kb fel ora utan mar fajt a fejem.
De gondolom van akinek semmi gondja vele.

(#20035) DVB-T válasza d3tox1c (#20034) üzenetére


DVB-T
tag

Vissszalépés a passzív, hiszen vízszintesen fel ennyi sorod vam, r-go az már nem is HD, ..mindösssze ennyi a gond vele..csekélység .-). Árban persze nyersz vagy 30 rugót + a szemüvegek..

Persze meg nem lenne tragédia, ha megvenném a régebbi 652/752-es Sharpot, ami tud aktív 3D-t, csakhogy ott nagy az űr 39"-os után 46"-os a következő méret(732-es), ezt még meg lehetne célozni, nem új típús révén olcsóbb, kb 180KHUF, de nincs benne DVB-T2, és elég sokat fogyaszt is...ja meg az új sokkal szebb...ez a nagy dilemma...

(#20036) DVB-T válasza DVB-T (#20035) üzenetére


DVB-T
tag

hát igen, ezen a Sharp LC46LE732-esen el lehet gondolkodni..minden benne van a DVB-T2-n kívül, 100Hz-s az ujabb 300Hz-hez képest, 60W az átlagos fogyasztása az ujjabb 45W-jához képest(az új 46-osok, sőt már 48" tvk is 44W-osak), az ujabbnak 42LC771 szebb a kivitele is, de az "csak" passzív 3D...

(#20037) Osynho válasza DVB-T (#20035) üzenetére


Osynho
addikt

Sokat fogyaszt egy led tv? :D Komolyan ez a pár W a mérvadó egy tv választásánál? :) Párszor sötétben mész wc-re és megspóroltad a különbséget. Nem hiszem hogy az esőerdők emiatt pusztulnának ki. :B

(#20038) blakey válasza DVB-T (#20036) üzenetére


blakey
titán

Azt vedd figyelembe, hogy a Sharp ifélig meddig Philips, ami persze nem feltétlenül rossz, a mai Sharpok nem azok mint ami pl. neked is van, az még a "jó" korszakból származik. Ettől még lehetnek jók, csak jól körül kell járni a témát.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20039) DVB-T válasza Osynho (#20037) üzenetére


DVB-T
tag

több szempont van, nem csak a fogyasztás, egy szempontnál könnyű lenne a választás..., inkább onnan közelítem, hogy már van sokkal jobb is ilyen szempontból..ez a pár W valóban nem olyan nagy dolog...míg össsze nem szorzod az órák, napok, évek számával (csak vicc volt)

(#20040) DVB-T válasza blakey (#20038) üzenetére


DVB-T
tag

az gáz viszont, de a Philips sem Philips már.., lehet, hogy a Sharp már egy Elta? (Audioton, Daewoo)

(#20041) blakey válasza DVB-T (#20040) üzenetére


blakey
titán

Ezért nincs akkora felhajtás körülötte, ettől még lehet, hogy van egy-egy nagyon jó modelljük. A quattron is egy férlelépés volt, szerintem meg mások szerint is. Ha jól megnézed őket akkor felfedezel némi hasonlóságot egy-egy Sharp és Philips között.
A Samsung és az LG nagyon nyomul, Sony próbálja velük tartani a lépést, Toshiba már kevésbé, Sharp, Philips szintén, Panasonic most kezd belehúzni uh. résen kell lenni és figyelni a modelleket, hátha van valami jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20042) Kolondrum

Dilemmában vagyok az a helyzet. Lehet, hogy csak túlbonyolítom a dolgot. Alapból volt egy 37cm-es Thomson TV-m meg egy Samsung 2494HS (23,6col) monitorom. Egyik nap a TV lefeküdt. Nagyon gyorsan kitaláltam, hogy nekem kell egy 32 colos TV, mert valami kell. Már akkor is sajnáltam a dolgot, mert analog TV van nálunk és alig nézem. A sok tehetségkutató meg valóságshow nem érdekel. Napi szinten amit aktívan nézem az max 2 óra abból is ami érdekel 1 óra a többit csak világítással tölti. Az első nap után fordult meg a fejemben, hogy vajon milyen képe lehet ha rákötöm a gépre HDMI - DVI-n keresztül (Később esetleg HDMI - HDMI az újabb VGA miatt). Ez pár napja volt, azóta a PIP miatt tv és szgép egyszerre megy gyakran. Ergo a korábban TV-nek vett cucc most 90%-ban monitor és 10%-ban Tv. Tartósan működő dolog ez vagy úgy kezelendő ez mint extra, de nem erre lett kitalálva. Most a sarokba be van rakva az akkoriban marha drága monitorom és sajnálom nem használni. :(

[ Szerkesztve ]

(#20043) *Tata* válasza d3tox1c (#20034) üzenetére


*Tata*
senior tag

+1, én is nagyon elégedett vagyok a passzívval. :K

(#20044) Dagidög


Dagidög
senior tag

Samsung UE40H6203-mal van valakinek saját tapasztalata? Csak a képminőség és a válaszidő érdekel, tartóssághoz tudom még túl friss modell, a többi extra nem igazán izgat.

(#20045) *Tata*


*Tata*
senior tag

A Media Markt új akciója:[link]

(#20046) Batib válasza Dagidög (#20044) üzenetére


Batib
őstag

Inkább a 6200, 6400 modellek közül válassz! A 03-as végűek "economy" kivitelek.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#20047) DVB-T válasza blakey (#20041) üzenetére


DVB-T
tag

még megvan a lehetőség eredetit venni, főleg, ha tavalyi modell...azután annyi..ezért van egy kis 32-es tv ben már Vestel panel (vagyis már nincs ráírva, hogy Aquos)

(#20048) Dagidög válasza Batib (#20046) üzenetére


Dagidög
senior tag

Igen, láttam, de 20 ezret nem fizetnék meg pluszban a 3D-ért meg a Smartért (6200), nem használnám ezeket a funkciókat. A 6400-as meg már lényegesen drágább. Képminőségben kb. egy szinten vannak, nem?

(#20049) Tegla80 válasza Kolondrum (#20042) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha ram hallgatsz akkor marad a jelenlegi felallas es hasznalod,mint irod is.(hisz tetszik a PIP ficsor ;) )
A tv is egy kepi megjelenito ,igy e szempontbol tokmind1neki,h mirol kapja a jelet.Ha elegedett vagy a kepminoseggel a monitor utan ,akkor azt akar el is adhatod. (vagy legalabb rakd mashova,h ne zavarjon. :D )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#20050) Batib válasza Dagidög (#20048) üzenetére


Batib
őstag

Sajna nem. Gyöngébb lcd panel van benne. A háttérvilágítással is trükköztek, jóval kevesebb led, vastagabb káva. Kevesebb csatlakozó. Nagy vonalakban ennyi. De Smart ebben is van.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LED / LCD TV topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.