Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) .nodi.


.nodi.
tag

Kis panellakásba kelllene hangfal. Pc hez lenne kötve. Panelről lévén szó hangerő nem igazan mérvadó ugyse lenne kihasznalva. 40k keret lenne rá. Mit javasoltok?

(#31602) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Van bárkinek tapasztalata a Sony SRS-X11 vezeték nélküli bluetooth hangszóróról? Mol akció keretében most 13,5k-ért lehetne megvenni. Ami nagyon érdekelne, hogy hangzásban hogyan viszonyul a JBL Flip 2-höz, ami 20k. A Sony-nak jobb az akksija, de ha hangzásban lényegesen rosszabb, akkor a magasabb ártól függetlenül inkább maradnék a JBL-nél.

[ Szerkesztve ]

(#31603) JimBeam00


JimBeam00
csendes tag

Sziasztok!

Elolvasva az összefoglalót, valamint jó pár oldalnyi véleményt, eszmecserét a kérdésem a következő lenne:
olyan 40 max. 50ezer huf-ig terjedően melyik 2.0-ás rendszert ajánlanátok általános felhasználásra? (játék, zenehallgatás,tv,film...)

A Microlab Solo7C és a Thonet & Vander Hoch között vacillálok, de szóljatok nyugodtan, ha teljesen tévútra tévedtem volna... :F

Előre is köszönöm! :R

"Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja."

(#31604) rizso válasza JimBeam00 (#31603) üzenetére


rizso
addikt

Soloc 7C 6,5" vs Hoch 5,25"

A Hoch-hal még nem volt dolgom, de a 7C itt van előttem, azt csak ajánlani tudom :) A méreteivel mindenképpen legyél tisztában, nehogy meglepetés érjen, elég nagy dög :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#31605) JimBeam00 válasza rizso (#31604) üzenetére


JimBeam00
csendes tag

Jobban preferálom a 7C-t én is, de gondoltam azért bedobom a közösbe... tehát +1 neki. Köszönöm. :R

"Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja."

(#31606) fuze


fuze
őstag

Mekkora minőségbeli ugrást nyújt egy Solo 7C a Kürbis-hez képest? Jó lenne spórolni, viszont viszonylag hosszú távra tervezek a hangfallal. Azt is hozzá kell tenni, hogy sajnos még nincs külső hangkártyám sem (laptopot használok), de tervben van. Várom a karácsonyt, hátha lemennek az árak :)

adms.hu | UI Designer

(#31607) .nodi.


.nodi.
tag

elég halott ez a topic. valaki egy életképes topicot tud javasolni?

[ Szerkesztve ]

(#31608) #41133696 válasza #41133696 (#31558) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem gondoltam, hogy egyszer eljön az a pillanat amikor az X-FI XtremeMusic-ot, és az AMD HDAD-t váltogatva fogom használni:

:)

(#31609) B1T3 válasza .nodi. (#31601) üzenetére


B1T3
addikt

Microlab Solo 6C, Thonet & Vander Kürbis. Ezek közül csak a Kürbist ismerem, és tudom ajánlani, de valószínűleg jobb mélyeket nyújt a 6C, bármennyire nem a specifikációk számítanak (mivel ebben a kategóriában nincs túl intenzív fejlesztés, így némileg lehet következtetni a membránméretből is a minőségre; na meg más is ajánlotta már, aki már hallotta).

(#31610) .nodi. válasza B1T3 (#31609) üzenetére


.nodi.
tag

6C t nem árulnak csak 7c a kürbis ről azt hallodtam egyik videoban hogy a közép hangoknal van hogy búg nem tiszta.

(#31611) dudika10 válasza .nodi. (#31610) üzenetére


dudika10
veterán

A 6C jobb, mint a 7C. Talán ezért is fogy jobban. Személy szerint én 7C-ért nem adnék még annyi pénzt sem, mint a 6C-ért, nemhogy 10-15k-val többet.

A Kürbis az árkategóriájában teljesen ajánlott.
Ezen témakörben a 40000 forint nem sok, természetesen kompromisszumos lesz bármelyik megoldás, és bármelyikről lehet rosszat mondani ennyi pénzért (sőt, tízszer ennyiért kapható modellek is bőven kritizálhatóak még, de ott azért már találnék kedvemre valót).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#31612) .nodi. válasza dudika10 (#31611) üzenetére


.nodi.
tag

6C hogy hogy jobb ? csak mert olcsobb is meg kisebb is. Meg a számozás minél ujabb annál nagyobbbbbb ugy szokott lenni nem?

(#31613) gabber01 válasza .nodi. (#31612) üzenetére


gabber01
addikt

Istenem, ilyeneket miért...komolyan...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#31614) zsizsef válasza gabber01 (#31613) üzenetére


zsizsef
senior tag

+1

(#31615) lezso6 válasza .nodi. (#31612) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, hsz-eknél is akinek nagyobb a sorszáma, annak van igaza.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31616) .nodi. válasza lezso6 (#31615) üzenetére


.nodi.
tag

Most mit gunyolottok. Ez normal esetben igy van. Mellesleg fele akkora a 6c kevesebb hangszoroval. De ha valaki kerdez es esetleg valami olyat hirtelen mennyire megszaporodnak a válaszok. De a rendes kérdésekre nem jönnek. Minden elismerésem.

(#31617) PuMbA válasza .nodi. (#31616) üzenetére


PuMbA
titán

Ha elolvasod fent a téma összefoglalót, akkor mindenre kiderül a válasz :) A több nem egyenlő a jobbal, mint ahogy az élet minden területén ez van :)

[ Szerkesztve ]

(#31618) Ébri válasza PuMbA (#31617) üzenetére


Ébri
senior tag

Azért ezt mindig nehéz elhinni, aktív hangfal helyett hifit vettem a végén, de leárazott háromutas hangfal nem szólt olyan jól, mint a hasonló árú, nem leárazott kétutas a 100e feletti passzív hangfal kategóriában. Gondolom ez olcsóbb kategóriában (ráadásul aktívként) sincs másképp, sőt.

De azt megértem, hogy nehéz elhinni, s meghallagatni meg nem nagyon lehet ezeket egymás mellett.

(#31619) dudika10 válasza .nodi. (#31616) üzenetére


dudika10
veterán

Láthatóan nem olvastad el az összefoglalót.
Vannak olyan helyek, ahol a fórumkultúra úgy alakult, hogy mindenki újra és újra felteszi ugyan azt a kérdést, és újra és újra válaszol valaki neki, de a prohardver nem ilyen. Itt arra törekszünk/törekszenek, hogy a gyakran ismételt kérdésekre a sablon válaszok könnyedén felelhetőek legyenek (a legtöbb topik elején van egy "kisokos"), és a topikok célja elsősorban az, hogy a problémásabb helyzetben nyújtsanak segítséget.

Mi belefáradunk abba, ha minden nap újra és újra el kell magyaráznunk például azt, hogy a nagyobb és drágább nem mindig jobb (általánosságban sem feltétlenül, de itt meg aztán végképp nem). Ezért ez megtalálható az összefoglalóban (más hibás elképzelésekkel együtt, amik rendszeresen előjönnek).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#31620) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi, aktuális még az összefoglalóban leírt lista? Haveromnak kéne valami, mert meghalt a 2.1-es microlabja, max 65k lenne a keret. Zenehallgatásra kéne neki, notebook a forrás, általában max 320kb/s mp3-at hallgat.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31621) dudika10 válasza jjeahh (#31620) üzenetére


dudika10
veterán

Beírtam a frissítés dátumát most.
Természetesen a boltok aktuális készletét lehetetlen követni (illetve nekem nincs arra se időm, se energiám, hog ynaponta 3x ellenőrizzem, hogy mi az ami kapható és mi az ami nem), de úgy-ahogy aktuális. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#31622) jjeahh válasza dudika10 (#31621) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31623) lezso6 válasza .nodi. (#31616) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A két mélyközép hangszóró pont arra jó, hogy fázishibás legyen a kimenet, azaz rossz legyen középtartomány. Logi régen erre épített is marketinget. :D

A probléma tényleg létezik, de amúgy bullshit a megoldás, nincs csodachip / alkatrész ami egy csapásra megoldja ezt a problémát. :DDD Komolyabb stúdiómonitor gyártóknál is horror áron van a simához képest olyan hangfal (pl A77X vs A7X), amiben egy magas és két mélyközép van, de még ott is csak az egyikre van ráengedve a közép, a másikon csak a basszus alja szól, ami fázis szempontjából még kezelhető.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31624) fuze válasza fuze (#31606) üzenetére


fuze
őstag

Akkor ez a kellemes kis vita megválaszolta volna a kérdésemet? mert ezek szerint a Kürbissel jobban járok mint egy solo 7C-vel.

adms.hu | UI Designer

(#31625) jjeahh válasza jjeahh (#31620) üzenetére


jjeahh
nagyúr

No, úgy néz ki megvan a jelölt, M-Audio BX5 D2 volt már valakinek a topikban?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31626) szasanyi válasza fuze (#31624) üzenetére


szasanyi
félisten

Senkitől sem fogsz arra választ kapni, hogy neked melyik a jobban tetsző hangzás. Meg kell hallgatni, máshogy nem lehet eldönteni - illetve de, csak vagy bejön, vagy nem. Ezt saját-, és mások tapasztalata alapján is bizton állíthatom. :K

MOD - tévedtem, elem67 megmondta neked a tutit! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#31627) elem67 válasza fuze (#31624) üzenetére


elem67
csendes tag

SOLO 6C-vel!

(#31628) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok erről a mi a véleményetek Media-Tech MT3143BR AUDIENCE HQ 2.0 ? :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#31629) PuMbA válasza jjeahh (#31625) üzenetére


PuMbA
titán

Azért van az ajánlott listában, mert ajánlott, ár / hangzásban nagyon jó, úgyhogy veheted :)

[ Szerkesztve ]

(#31630) jjeahh válasza PuMbA (#31629) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Találtunk olcsóbban egy olyant, hogy Behringer MS40, viszont ez nincs listán... A topikban rákerestem, semmi negatívumot nem találtam róla. Ezekhez milyen kábelt adnak, sima 3.5mm jack-el rá lehet dugni laposra? Havernek lenne, de ez ennyiért és ekkora méretben még engem is érdekelne, Harman/Kardon Soundsticks II-őt vajon érdemes lenne leváltani rá? Viszonylag halkan vagy közepes hangerőn szoktam zenét hallgatni, a HK-n egyetlen dolog zavar, de az már nagyon, nincs semmi közepe... :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31631) PuMbA válasza jjeahh (#31630) üzenetére


PuMbA
titán

Az MS40 a bokorban sincs a DX5 D2-höz képest, nem véletlenül nincs a listán :)

[ Szerkesztve ]

(#31632) sultansmith válasza jjeahh (#31630) üzenetére


sultansmith
senior tag

Majd ha valamikor valaki hozzáértő megkérdezi, hogy ugyan, mire váltottad le a harman kardon rendszert, akkor el ne mondd neki, hogy behringerre... :D

Egyébként a soundsticks nem különösebben jó rendszer, de a Behringerrel még így sincs pariban.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#31633) jjeahh válasza PuMbA (#31631) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R

sultansmith: Ezt hogy érted, melyik jobb/rosszabb?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31634) sultansmith válasza jjeahh (#31633) üzenetére


sultansmith
senior tag

Mindkettő rossz, de a behringer a rosszabb.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#31635) jjeahh válasza sultansmith (#31634) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, megnyugtattál :DDD Amúgy elég megosztó a harman, visszakeresve ahogy elnézem páran ajánlják meg dícsérik, mások egyenesen rossznak titulálják. Én nem igazán értek hozzá, de szvsz általában az olcsó 2.1-eseket amiket hallottam alaposan lealázza, a húgom ősöreg Unitrája (ZgC-50-8-682 :F ) mondjuk sztem jobban szól...
Esetleg m-audio bx5-re érdemes lenne már leváltani a HK-t, vagy ha érezhetően jobbat akarok, akkor még feljebb kell menni árban?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31636) PuMbA válasza jjeahh (#31635) üzenetére


PuMbA
titán

A HK-nál majdnem bármi érezhetően jobb, egy más univerzum az M-Audio BX5, hiszen már van térérzeted, nagyobb részletességed stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#31637) sultansmith válasza jjeahh (#31635) üzenetére


sultansmith
senior tag

Önmagában egy 2.1-et nem igazán tudsz markánsan összehasonlítani egy 2.0-val.
Részletesebb, szebb magasak és közepek, sokkal kevesebb mély, viszont pontosabb, kevésbé mosott.
A BX 5-nél még nem nagyon van szájeltátó térérzet, még mindig inkább doboz.

Kinek mi tetszik, meg kell hallgatni.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#31638) fuze


fuze
őstag

:DDD Értem, solo 6C

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#31639) PuMbA válasza sultansmith (#31637) üzenetére


PuMbA
titán

"A BX 5-nél még nem nagyon van szájeltátó térérzet, még mindig inkább doboz."

HK-hoz képest szájeltátó térérzet van, mert annak nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#31640) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Ok, köszi!

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31641) Mauzes válasza PuMbA (#31639) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez most így kicsit egyszerűsítő lesz, de ez a BX 5 mennyire lenne alkalmas felváltani (mennyivel jobb, élvezhetőbb) mondjuk egy Creative T20 Series II-t mindennapi használatra (zene, film, netezés, stb.) laptop mellé?

(#31642) PuMbA válasza Mauzes (#31641) üzenetére


PuMbA
titán

Sokkal :)

(#31643) #95590400 válasza fuze (#31606) üzenetére


#95590400
törölt tag

attól függ mire... volt most nálam hoch, kürbis és 7c. házimozinak, sztereóban, ahol nincs mélynyomó, egyértelmű hoch, de még inkább a 7c előnye. ad teret, elég pontos a mély, magas, jól hallhatóak a párbeszédek, és döng a basszus.
egy ilyen t&v spark vagy starkot hajtok, de csak képen láttam.
http://www.multimak.com/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/m/a/main-stark1.jpg
így ránézésre, meg hogy elülső bass reflex, valszeg ez lenne az, amire nekem szükségem lenne.

(#31644) lezso6 válasza #95590400 (#31643) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Döng a basszus? Az nem jó. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31645) #95590400 válasza lezso6 (#31644) üzenetére


#95590400
törölt tag

az effektek azok már csak ilyenek időnként az álomgyárban... részemről meg akkor döndüljön, aminek döndülnie kell. de ez férjen bele 2 hangszóróba, és ne legyen vele sok macera.

(#31646) Mauzes válasza PuMbA (#31642) üzenetére


Mauzes
őstag

Hát igen, mondjuk majdnem 4x annyiba kerül egy pár, szóval annyira nem meglepő. Kicsit amatőr vagyok ehhez, ezért nem teljesen értem, hogy ebből a single-ben árult hangfalból ha veszek 2-t, hogyan lehet összekötni sztereóba?

(#31647) lezso6 válasza Mauzes (#31646) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért egy stúdió monitor, még ha gyengébb belépő darab is, elég nagy megváltás. Pl sima Jack-RCA kábellel összekötöd a géppel oszt örülsz. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31648) PuMbA válasza Mauzes (#31646) üzenetére


PuMbA
titán

Így, csak szét kell szedni egymás mellől a két vezetéket, illetve figyelni kell a hosszra, hogy tényleg elér-e :)

lezso6: Nincs rajta RCA, csak TRS és XLR, mint általában szokás :)

[ Szerkesztve ]

(#31649) 1nsan1ty


1nsan1ty
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy az M-Audio BX5 D2 már nem rendelhető párban?
Mert unboxing videóknál látok olyan dobozt, ami két hangfalat tartalmaz gyárilag. Köszi előre is!

üdv

(#31650) sultansmith válasza PuMbA (#31648) üzenetére


sultansmith
senior tag

Na azzal a kábellel lesz szép sok alapzaj.

Sima kisjack stereo kimenettből nem lehet TRS-t gyártani, és amire ezt az egészet kitalálták, értelmét veszti.

Mielőtt az ember vesz egy ilyen monitort a rendszernek is készen kell állnia, hogy kiszolgálja. Olyan forrás kell, ami tud TRS-t.

Itt egy belépő szintű megoldás.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.