Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) wgaborw válasza Immy (#200) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

A szoftveres oldallal én nem sokat foglalkoztam, de elvileg rögzíteni is tud...

A DNR-322L és 326 között szerintem nincs hardveres különbség, de ennek meg megpróbálok utánagoogle-zni... Egyébként a szoftveres felület az nagyon hasonló a szoftveres DViewCam szoftverhez, a háttérmegoldás hogy linux-e azt nem tudom... Még soha nem kalózkodtam benne....

G.

(#202) bigrock válasza wgaborw (#201) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Igen, tud. Két helyen is használunk D-Viewcam-ot rögzítésre, teljesen jól üzemel, csak egy baj van, hogy más kamerát nem fogad... :)

(#203) Peak


Peak
addikt

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok-e ajánlani olyan szoftvert, amely képes sima USB Webcam videojelét RTSP streambe alakitani és streamelni is természetesen folyamatosan egy adott porton, pont úgy, ahogy a TPLink SC3171esem csinálja szgép nélkül?

Köszönöm!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#204) wgaborw válasza bigrock (#202) üzenetére


wgaborw
tag

Ami még ingyenes lehet: Milestone Xprotect GO. Regisztráció után azt hiszem 1 évig ingyenes, én ami támogat ONVIF-et (a legtöbb D-LINK igen)..., az integrálható....

Profi VMS szoftver... Windows alapra telepíthető...

G.

(#205) Immy válasza wgaborw (#201) üzenetére


Immy
őstag

A dlink oldalán [link] Fel van tüntetve Recording performance (NVR-only mode) és Recording performance (NVR+File Server mode) mód.
Az NVR mód gondolom, a videó felvétel elkészüléséhez kell :) A fájl szerver mód pedig azért, hogy az elkészült felvételeket hálózaton letöltsük:
Recording performance (NVR+File Server mode)
- H.264 1080p (bitrate): 68 Mbps
- H.264 720p (bitrate): 68 Mbps
- MJPEG 1080p (frame rate): 70 fps
- MJPEG 720p (frame rate): 150 fps

A performancia értékeket, most úgy kell értelmezni, hogy 720p felvétel esetén 68Mbps-et tud, ha épp másolnak a tárolóhelyről és épp felvétel történik? Vagy ez a 68Mbps ez egy elvi max sebesség, amiből kell gazdálkozni a fájl szervernek és a videófelvevőnek?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#206) wgaborw válasza Immy (#205) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

Az itt feltüntetett értékek:
Recording performance (NVR+File Server mode)
- H.264 1080p (bitrate): 68 Mbps
- H.264 720p (bitrate): 68 Mbps
- MJPEG 1080p (frame rate): 70 fps
- MJPEG 720p (frame rate): 150 fps

...azt jelentik, hogy ha az NVR-t NAS-ként is használod (ez ugye az NVR + File server mód), akkor h.264 tömörítésű stream-ek használata esetén az NVR 68Mbps aggregált streamsebességgel tud mit kezdeni. Vagyis ha ilyen módon használod, akkor úgy kell a kamerák számát, minőséget beállítani, hogy ezt ne nagyon lépd túl... Pl. csatlakoztatsz h.264-ben 9db (mert ugye ennyit lehet max) 720p-s kamerát full minőségben, full fps-sel meg minden, akkor összességében a 68Mbps fölé is mehetsz, amivel a NAS kiszolgálása mellett az NVR már nem biztos, hogy tud mit kezdeni...

A bejövő sebességet egyébkénbt tudod ellenőrini a Status pontban (mielőtt esetleg a NAS funkciót bekapcsolod, és akkor látni, hogy aggregáltan mekkora adatátviteli sebességget foglal le a kamerák képe...

G.

(#207) wgaborw válasza Immy (#205) üzenetére


wgaborw
tag

Mert ugye az NVR+File Server mode azt jelenti, hogy az NVR nem csak IP kamera rögzítőként funkcionál, hanem használhatod egy sima NAS-ként is... Nem a felvételek lementését takarja....

G.

(#208) Immy válasza wgaborw (#206) üzenetére


Immy
őstag

Arról van információd, hogy mekkora az agregált sebesség 1 kamera esetén ha H.264 720p-ben történik a rögzítés?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#209) wgaborw válasza Immy (#208) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

Nekem 720p, 30fps, legmagasabb minőség... így 15-16Mbps...

G.

(#210) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Az olcsó 4 kamerás dvr-es szetteket mennyire szabad megvenni? Egy régi ezer éves szett mellé kellene kiegészítésnek 4 kültéri éjjel is elfogadható képet adó kamera. Felbontás lényegtelen, olcsóság kell, viszont az egyik kamera fontos, hogy tudjon zoomolni (autók rendszámát kell vele leolvasni). Mit ajánlanátok?

(#211) diegho


diegho
nagyúr

Pl egy ilyen rendszer mennyire vállalható? [link]
Ehhez hozzáraknék egy ilyen zoom-os kamerát: [link]

Így nagyjából 100k lenne a rendszer, ehhez jönne a plusz kábelezés és a merevlemez, tehát mondjuk 125k-ban megállna az egész. Vélemények?

(#212) wgaborw válasza diegho (#210) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

Én az analóg rendszerekkel kapcsolatban nem nagyon tudok mit mondani, nagy tapasztalatom nincs, dea "zoom" azért nem ugyanazt jelenti mint a változtatható fókusztávolságú objektív...Ezt egyszer beállítod és kész, a beállított pontra áll a fókusz. Vagy ne vegyem ennyire szigorúan a "zoomolni tudjon" kifejezést? :)

G.

Az biztos, hogy IP-s rendszert nem lehet ilyen áron kialakítani, így ha mindenképpen fontos az ár, akkor marad az analóg megoldás...

(#213) diegho válasza wgaborw (#212) üzenetére


diegho
nagyúr

Biztos analóg kell, mert IP-ben ez a rendszer többszöröse lenne. Találtam egy másik szettet is: [link] ebben 4 kamera van, csak az egyiket kell akkor vario optikás kamera, amivel lehetne nézni az autók rendszámát. A tegnap linkelt céget megkérdeztem és azt mondják a kiválasztott termékek tökéletesen megfelelnek arra, amit szeretnék és 100k-ból megvan, viszont nem tudom, hogy az a rendszer UTP-s, vagy sem. A képen UTP kábel szerepel és a shop-ban is csak UTP kábelt árulnak, így gondolom az lesz, de rákérdezek.

(#214) wgaborw válasza diegho (#213) üzenetére


wgaborw
tag

A kulcs a koax/utp átalakító... Az analóg rendszerek koax-on mennek, látszik is a kamerákon a BNC-s csatlakozó... UTP-t azért látsz, mert ha koax-ot használnál, akkor külön kellene tápot vinni a kamerákhoz. De betesz egy koax/utp átalakítót, így az UTP 4 érpárán el tudja vinni a kamera képét illetve a tápot (1 érpár) is. Majd a kameránál ezt visszaalakítja DC táp + koax megoldásra...

Ez az IP kamerák PoE megoldásának analóg rendszerekbe visszagyógyítása.... Kicsit barkács, de a célnak megfelelhet....

G.

(#215) diegho válasza wgaborw (#214) üzenetére


diegho
nagyúr

Igen ezt tudom, már csináltam POE-es megoldásokat, de jobban szeretnék UTP-t kábelezni, mint koax-ot. Akkor azt mondod az első megoldás vállalható? A kamerák a leírás szerint jobbak, mint a másodiknál és maga a szett is olcsóbb lenne.

(#216) wgaborw válasza diegho (#215) üzenetére


wgaborw
tag

Az általad linkelt csomagokat nem nézegettem meg spec alapján, meg mint mondtam, nem is nagyon ismerem az analóg rendszereket...
Szóval javasolni nem tudok... :)

(#217) diegho válasza wgaborw (#216) üzenetére


diegho
nagyúr

Az IP szerintem drága lesz, de majd kiderül. Ha jól láttam 30 körül kapni VGA felbontású IP kamerákat és 50 körül vannak a HD felbontásúak, ehhez 20 körül van az NVR, plusz a HDD és a kábelek, tehát nagyjából 200 lenne egy IP kamerás rendszer?

(#218) wgaborw válasza diegho (#217) üzenetére


wgaborw
tag

20-ért nem tudom hol találsz NVR-t, a D-Link 9 kamerás NVR 300 EUR körül mozog...
Szoftveres alapú megldások meg akár már PC-re is használhatóak....

(#219) diegho válasza wgaborw (#218) üzenetére


diegho
nagyúr

itt láttam nem nagyon néztem utána, a google ezt dobta ki.

(#220) bigrock válasza diegho (#219) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A 2-11 mm-es zoomos optika szerintem kevés lesz ahhoz, hogy rendszámot leolvass... Max. abban az esetben, ha egy -az -egyben ráfókuszálsz az autóra, akkor meg viszont a környezetét nem fogod látni. A rendszám felismerés mindenképpen kompromisszumos dolog, hogy úgy mondjam, egy külön szakma... A kamera mindenképpen 650 TV sor, vagy nagyobb legyen, és ilyen 20 K-s árkategóriában a beépített infráktól ne várj 10 m. feletti megvilágítást. Egy normál infravető 30 K-nál kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#221) diegho válasza bigrock (#220) üzenetére


diegho
nagyúr

Az olcsóbbik rendszerhez van jobb kamera is [link] ennek jobb a fókusza, 700 soros, árban nem sokkal több, ez már elég lenne?

(#222) Locutus válasza wgaborw (#194) üzenetére


Locutus
veterán

Ennél van esetleg jobb választás már, időközben nem jelenet meg valami új?
Csak mert mostanában kéne rendeljek egyet.
Egyébként találtam olyan cloud servicet, amibe lehet FTP-zni (adrive), csak még a tesztidőszakban ki is kéne próbáljam a kamerával...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#223) wgaborw válasza Locutus (#222) üzenetére


wgaborw
tag

Ha nem kell, hogy cloud-os legyen, akkor szóba jöhet a DCS-2210 (PoE, no WIFI), ami már Full HD illetve a DCS-2230 (no POE, WiFi), ez szintén FullHD, és ezek már azért üzleti kamerák, de az áruk nagyon hasonló... Gyakorlatilag a DCS-2210-hez képest -cloud, +PoE (ha DCS-2210), + I/O portok, + FullHD....

Nézd meg, ha érdekel....: [link]

G.

(#224) Locutus válasza wgaborw (#223) üzenetére


Locutus
veterán

Wifi azért kell továbbra is, de végülis a kamu-cloudról így le tudok mondani, ha az adrive+ftp működik.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#225) wgaborw válasza Locutus (#224) üzenetére


wgaborw
tag

És a DCS-2132L az HD, míg a DCS-2230 az 2MP Full HD... Érdemes meggondolni... FTP-re mindegyik tud rögzíteni...

FTP eléréshez ennyit kell/lehet megadni:

G.

(#226) Immy válasza wgaborw (#209) üzenetére


Immy
őstag

Gyors fejszámolás után 2 terás winyóra mennyi videó fér fel 720p, 30fps-el? :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#227) Peak válasza Immy (#226) üzenetére


Peak
addikt

nem a felbontástól és az FPStől függ.
van erre egy db. jól meghatározott érték... a Mbps...
tehát nem a 720ptől vagy a 30 fpstől függ... hanem a videoállomány video és audio stream sebességétől.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#228) wgaborw válasza Immy (#226) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

Gyors (fej)számolás után kb 1 hónap.... De azért szerintem ezt sok minden befolyásolhatja még...

G.

(#229) Treshold


Treshold
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy IP kamera amin van MSN funkció.
Az MSN márciusban megszúnt, illetve a címeket áttették a skypera és ott más fiókon továbbra is használhatók az MSN felhasználói nevek.
Ez a funkció felejtős, vagy skypeal megy tovább?
Beállítottam az MSN-re a címet (skype-on látják egymást ha be van jelentkezve):
Bekapcsolom az IPkamerát. Kamera menüjében ez olvasható:
MSN Status Succeed
Nekem úgy tűnik bejelentkezett, de skype-on nem látom a bejelentkezést, így kapcsolatot sem tudok létesíteni

(#230) wgaborw válasza Treshold (#229) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

AZ MSN az lehet, hogy megszűnt, de ugye a mögötte lévő hotmail és társai nem. Én is be tudok jelentkezni a skype-be a skype azonosítómmal, ilyenkor csak a skype kontaktokat látom, vagy a hotmail-es azonosítómmal, és akkor feljönnek az msn-es kontaktok is... de az is elképzelhető, hogy ahhoz, hogy a skype-ban bejelentkezve lásd, ahhoz az kellene, hogy valamilyen kompatibilis klienst használjon a túloldal, ami a kamera esetében nem feltétlen biztosított sajna.... Nekem ez a tippem lenne...

G.

(#231) Locutus


Locutus
veterán

Na, megvan a 2132L.

Egyelőre annyit tudok mondani, hogy a képminősége elég jó (720p), a beállítási lehetőségei viszont nem kifejezetten jobbak, mint a trendnetnek voltak... sőt, néhány tekintetben gagyibb is.

Viszont adrive cloud ftp-re simán menti a cuccait :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#232) Maximum1


Maximum1
őstag

Kínából rendelnék valami biztonsági kamerát, szerintem olcsóbbak.
A bejárati ajtót nézné és szeretném ha forogna is, persze mindezt mobillal.
Nem igazán értek hozzá, ezt a 2 fajtát néztem ki.
Tenvis Iprobot3
EasyN H3-V10D, van magyar oldal is, de...
Gondolom egy 40$ alternatívánál biztos jobbak, kérdés megéri a dupla pénzt.
Vagy talán ez lehet a köztes?

Esetleg ha tudtok jobb ajánlatot arra is nyitott vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#233) wgaborw válasza Locutus (#231) üzenetére


wgaborw
tag

Azért remélem nem fogsz benne csalódni, szerintem egy egész korrekt kis cucc...

Majd ha lesz tapasztalat, szívesen várom...

G.

(#234) Locutus válasza wgaborw (#233) üzenetére


Locutus
veterán

Nem csalódtam benne egyelőre, de azért pár hiányossága van.

Pl a tárhelyen nem tud könyvtárakba rendezni. Egyetlen könyvtárba ömlik minden. Ez elég nehezen kezelhető.
Vagy pl ha folyamatos snapshotra akarom tenni, akkor 1 perc a legkisebb egység. Ezt nemtom ki találta ki, de szerintem a másodperc kéne legyen az alap.
Aztán pl hiába lehet snapshotoknál beállítani, hogy event előtti 0-3 kép, meg event utáni 0-7 képet lőjön, a mozgás eleje sosincs a képeken. Állíthatom akárhova a mozgásérzékelést is. Ugyanez videónál is fennáll, mire rögzíteni kezd, elveszett pár másodperc, ami adott esetben egy felismerhető arcot is jelenthetne... ha olyan feladatot lát el.
Eddig a legjobb eredményt a videó és kép felvétel kombinálásával értem el, de ez se tökéletes. Maximum 5MB-os videó szeleteket tud felvenni, ami 720p-ben kb 45 másodperc. Ezt úgy kell érteni, hogy az első 5 másodpercben látni a mozgás végét, utána meg a nagy semmit veszi további 40 másodpercig... Csak a hozzá lőtt jpg képek adnak egy kicsit több belátást a mozgás kezdetébe.
Folyamatos videófelvételt pl csak helyi hálózati meghajtóra tud. SD kártyára nem. Oda csak az event (mozgásérzékelés) függő rövid klippet meg képeket vesz fel.

Ja és a mobil app is elég gagyi... 10-ből jó ha 6x összehozza a kapcsolatot egyáltalán a kamerával, akkor is csak 240p-ben, amint váltok 480p-re csak a végtelen homokóra fogad... (és ez nem a net sebességen múlik)

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#235) wgaborw válasza Locutus (#234) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

A mobil app képminőségét befolyásolja, hogy a stream3 milyen paraméterekre van állítva. A mydlink cloud ha minden igaz a 3-as stream-et húzza a kameráról... Nézd meg, hogy változik-e a mydlink app-ban a kép minősége, ha változtatod a 3-as stream paramétereit....

Egyébként ha jól tudom, akkor érkezőben egy olyan app frissítés, ami már a teljes HD felbontásokat is támogatni fogja a mobil felületen...

G.

(#236) Locutus válasza wgaborw (#235) üzenetére


Locutus
veterán

A 3-as stream paramétereit nem lehet változtatni. Ki van szürkítve az egész.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#237) wgaborw válasza Locutus (#236) üzenetére


wgaborw
tag

És jelen pillanatban milyen paramétereket mutat?

(#238) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy Synology 213j NAS. Ehhez kéne nekem egy IP kamera, ami egy boltnak a pultját figyelné meg, tehát szerintem 720p-s kéne hogy legyen. Tudnátok nekem ajánlani jó képminőségű kamerát amin hang is van? A keret olyan max 30 kéne hogy legyen.

Segítségeteket előre is köszönöm,
ManUnited

(#239) wgaborw válasza ManUnited (#238) üzenetére


wgaborw
tag

Szia!

D-Link DCS-2132L vagy DCS-2210 szerintem jó lehet, nézz utána....

G.

(#240) ManUnited válasza wgaborw (#239) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszi, néztem már ezeket, meg láttam itt a fórumban is hogy dicsértétek főleg a 2132L-t, de sajnos a 45k-s ár nekem már sok. :(

(#241) Treshold


Treshold
csendes tag

Kinéztem magamnak egy kamerát:

Cybernova CN-IPE01W

http://www.cybernova.cc/ProductShow.asp?ID=223

Vélemény?

A gyártó szerint kültéri változat.
Lehetséges ilyen formában?

P2P (Plug and play) funkcióról van valakinek infója?
Állítólag nincs szükség router port forwarding illetve upnp beállításra.

Ez tényleg igaz? Próbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#242) wgaborw válasza Treshold (#241) üzenetére


wgaborw
tag

Én max úgy tudom elképzelni, ha berakod a tető vagy az eresz alá... de én már esőnek és hónak nem tenném ki... a -10°C-ot meg azárt át szoktuk lépni telente.... 3 nekem a kültéri az egy kicsit más jelent így kinézetre....

De ez az én véleményem...

G.

(#243) wgaborw válasza ManUnited (#240) üzenetére


wgaborw
tag

Sajnálom, pedig jó cucc... Kamerák esetében sajna elég nagy a különbség az innen-onnan behozott termékek meg a hivatalos, disztribútorok által forgalmazott cuccok között...

G.

(#244) ManUnited válasza wgaborw (#243) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Ha rajtam múlna és magamnak kéne vennem tuti azt venném, de sajnos ki lett adva hogy 30k a max keret. Akkor ebben az ársávban nincs használható, vagy csak nem tudunk még róla? :D

(#245) wgaborw válasza ManUnited (#244) üzenetére


wgaborw
tag

D-Linkből ezek a belépőszintek 720p esetében... mondjuk a 2210 az már 2MP....

(#246) Treshold válasza wgaborw (#242) üzenetére


Treshold
csendes tag

Nálam a légmentes tömítésnél kezdődik a kültéri
Van a WA5210-es wireless, ami szintén nincs tömítve, de állítólag jól viseli a kültéri környezetet

Eresz alá terveztem egyébként a kamerát, de attól még pára érheti

P2P-ről tudsz valamit?
Port forwarding és mindenféle router beállítás nélkül akarom távolról elérni a kamerát.
Ez megoldja?
Valami olyasmit írnak

(#247) Locutus


Locutus
veterán

Kezd felidegesíteni ez a dlink is... nem lehet valahogy kikapcsolni, hogy 26 byte-os log fileokat készítsen minden egyes mozgásérzékelésnél?
12000 (!) fileból 56db a videó az FTP-n... ha egy hétig nem nézem meg, akkor nem tud több filet feltölteni, mert az adrive-on ennyi a file limit...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#248) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék ,hogy lehet különböző márkájú kamerákat is használni ,vagy célszerű ugyanazt a márkát venni?

Van egy ip kamerám (Apexis) de szeretnék kültérre is egyet! Gondolom a software csak 1 típuson belüli kamerákat tud kezelni.

(#249) djsilas


djsilas
tag

Sziasztok!

Pár nagyon alap kérdésem lenne, előre is elnézést - ha meg rossz helyre írnék, akkor pláne...
A kamerámnak van egy koaxos és egy 12V csatija. Hogy szokás 12V -t adni nekik? Vezessek oda áramot, csináljak konnektort és dugjak rá egy tápegységet? Vagy a koax mellett kellene felhúzni tápot is? Többen mondogattak valami segédtápot is. Pl: http://www.trioda.hu/makrai_tapegysegek/makrai_ps-me12v_1a_kamera_segedtap_11tape66003 Az hova és miért is kellene nekem?

Köszi előre is!

(#250) Rolli


Rolli
aktív tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.

Van egy fullhd-s ip kamerám.A képe nagyon szép,megvagyok elégedve vele.
A felvételt a beépített microsd kártyára teszem. nagyjából 3 napnyi anyag fér el rá,csökkentett minőséggel.
Szeretnék valami komolyabb megoldást.

Most jelenleg routerre van kötve a kamera,és úgy tudom online nézni,vagy akár felvenni is vele laptopra,mikor be van kapcsolva.

Milyen megoldások léteznek arra,hogy tudjak felvenni valami háttértárra,mondjuk vinyóra?
Ha veszek olyan routert,amire lehet kötni hdd-t,akkor arra tudok venni vele a kamerával folyamatosan?

A digitális felvevőt ajánlották még,csak az olyan 30.000 ft vinyóval,az egy kicsit sok.
Valami olcsóbb megoldás nem létezik?

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.