Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) ludla válasza vacs (#15987) üzenetére


ludla
őstag

Köszöntem! Viszont egy gondom van most ez ismeri a kínait, viszont nem akarja a maginon kamerákat látni hiába irom be az ip címűket nem látja :(

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#16002) cslazokdani


cslazokdani
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék majd az új házunkhoz kamerarendszert. Szeretnék infót kapni, hogy járok jobban. Veszek amazonról pl reolink komplett szettet, vagy esetleg összerakok pl. hikvison rendszert. Esetleg tudtok ajánlani valami jó szetett? Poe-s rendszert szeretnék hdd-vel és távoli eléréssel. :R

(#16003) markussandor válasza A214 (#15986) üzenetére


markussandor
senior tag

"Mit kell állítanom a régi routeren illetve a kamerán hogy működjön?"
ki kell kapcsolni a régi routeren a DHCP-szervert, és ha el szeretnéd érni a webes felületét, akkor adj neki egy egyedi IP címet is

(#16004) pusszycat


pusszycat
nagyúr

2 napja nem kapok értesítést a sricam ip kamerámtol. Csak úgy magától. Csak az sms értesítést nem kapom meg kép az van. smtp.yahoo.mail szervert használom. Eddig ment (már 5 éve) mi történt, nem birok rájönni.

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#16005) vadasz70 válasza vacs (#15963) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Én értem de melyik rögzítőt érdemes meg venni egyáltalán milyenek vannak. Nekem elég lenne ha egy hetet feltudna venni aztán törlődne. Az sem baj ha olcsóbb verzió valami kínai rögzítő.

[ Szerkesztve ]

(#16006) ludla válasza vacs (#15987) üzenetére


ludla
őstag

Most találtam egy iSpy cam szoftvert itt van ONVIF és Maginon Ip cam támogatás, viszont a Maginon kamerákat nem tudom felcsatolni egyszerűen nem sikerül. :F

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#16007) bigrock válasza ludla (#16006) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Próbáld meg a kamera RTSP stream-jét felvenni.

(#16008) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok

Átnyálaztam a topik összefoglalót. Bár így egyszerre kicsit tömény volt az anyag. :D

Körülbelül 4-5 kamerát szeretnék. Lefedni a háznak az elejét, meg az udvart elég szerintem 3. Meg egyet leghátra a hátsó kapuhoz.

A padláson elérhető 220V( bár csak egy helyen van, szóval innen is még ágazni kéne tovább), illetve van vagy 6 gégecső a spájzból, ami felmegy a padlásra. A spájzban van a tarrnak a routere, de mellé elfér egy switch is akár, illetve tudok helyet csinálni egy notebooknak is. Úgyis van egy régebbi notebook, eladni igazából nem érné meg, arra meg talán jó lenne, hogy oda tároljon a kamera.
Szóval ebből fakad a kérdés, hogyha jól értem POE képes kamera esetén nem kellene betáp a kamerának. Érdemes inkább ilyet megcélozni?

Padláson megvan a csövezés, tehát cat5. kábel mehetne minden kamerához,és onnan le a spájzba.. a hátsó udvar az érdekes inkább, ott kb 30 -40 méter kábelezés kéne a kamerának.

Mi a célravezetőbb?

NVR + hozzávaló kamera család.
Vagy pedig jó lehet a használaton kívüli notebook is, tárhely van benne, igazából mehetne 0-24-ben is.

Szeretnék legalább 1080p felbontást, jó éjszakai képpel.
Motoros forgatás nem feltétel, ha nagy látószög elég lenne, szerintem elég lenne.

Szóval igazából nem is tudom, hogy mi kéne nekem, mivel járnék jobban, melyik hülyebiztosabb megoldás. Mit hogyan érek el?

Kb összegben mennyire lehet számolni ezzel, ami mondjuk nem profi kamera, de nem is valami gagyi, hogy egy paca a kép? :R

(#16009) A214


A214
aktív tag

köszönöm #16003 markussandor, ez szerintem menni fog ,a régi router tipusát még nem tudom .
Wifi csatlakozást már csináltam ezzel a kamerával. Vezetékes hálozatit még nem, az miben tér el az Xmeyebe .Vagy gyári szám alapján adjam hozzá?

(#16010) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Hogyan, miképp kell leformázni egy memória kártyát mielőtt beteszem PC. kamerába? Illetve gondolom tanácsos áramtalanítani, majd behelyezés után resetelni a kártyát. Köszönöm.

(#16011) Kolty válasza Kolty (#16010) üzenetére


Kolty
aktív tag

Elnézést. IP kamerára gondoltam. Erre: [link]

(#16012) varmi2 válasza Kolty (#16011) üzenetére


varmi2
nagyúr

A kamera leformázza magának. És nem kell áramtalanítani, ahogy a telókat sem kell memória kártya cserekor.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16013) vacs válasza Kolty (#16010) üzenetére


vacs
Topikgazda

A kamerában kell formázni, előtte felesleges! Az Xmeye és icsee appban a Storage menüben!
Áramtalanítás nem árt.

(^)(>.<)(^)

(#16014) Kolty válasza varmi2 (#16012) üzenetére


Kolty
aktív tag

Resetelni gondolom kell kártyacserét követően. Vagy azt se? Felmerült bennem, hogy a kamerával vásárolt kártya valójában nem 64Gb. mint amennyi rá van írva....
Régebben futottam már bele ilyenbe. Az origi 32GB.os kártya valóban csak 2GB.os volt.

(#16015) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Ez a márka illetve készlet mennyire vállalható?
4 kamera amivel kezdeném, de kérdezném, hogy megéri-e az árat, és ami még fontosabb, hogy innen hogyan tudok rendelni? Van utánvétes vásárlásra lehetőség? Így kérnék egy részletes vásárlási útmutatót, ami jöhet akár privát üzenetben is.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#16016) jézusom válasza Marci112233 (#16015) üzenetére


jézusom
addikt

Kinából nincs utánvét. Javaslom ennek feküdj neki! Van külön topikja, az alis vásárlásoknak. Ami a kamerákat illeti, se poe nvr-t, se wifis kamerát nem vennék.

(#16017) Marci112233 válasza jézusom (#16016) üzenetére


Marci112233
őstag

Köszönöm a választ!

Utánanézek mindennek részletesebben.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#16018) vacs válasza markussandor (#16003) üzenetére


vacs
Topikgazda

A214: ha a két routert kábelesen kötöd össze, akkor a másodikat ap módba kell tenni, ha wifivel, akkor a másodikat repeater módba kell tenni, különben nem fog működni!
A router típusa azért fontos, mert gyárilag nem mindegyik tudja sem az ap, sem a repeater módot! :K
Pár hete csináltam ilyen hálózatot ... mondjuk a saját repeater-em most épp szívat, de ez mellékes! :D

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#16019) markussandor válasza vacs (#16018) üzenetére


markussandor
senior tag

Talán félreértettél.
Szóval ha kell egy switch valakinek, de van egy felesleges routere, akkor a 2. routeren ki kell kapcsolni a dhcp szervert, és egy LAN portjába dugja a meglévő router LAN portját. Így a szokásos 4 LAN port helyett lesz 6 LAN portja (mivel kettőt bukunk a 8-ból, hiszen össze kell kötni a két routert). Cserébe a 2. routeren bekapcsolhatjuk a wifit is :-)
Nálam itthon két router is dolgozik "switch" módban.

(#16020) A214


A214
aktív tag

vacs,markussandor köszi a segítséget,de ti nem egyröl beszéltek? :)
Ha a routert beállítom utána a kamerát ,hogy párositom majd?

(#16022) ludla válasza bigrock (#16007) üzenetére


ludla
őstag

Próbálgattam de sajnos nem vezetett eredményre :( ezek a Supra IPC-1A kamerák nem akarnak együtt működni sem a VMS, se az iSpy programmal :F

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#16023) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A Xiaomi Mi Home Security Camera 360 eszközt a Mi Home alkalmazásánál melyik régió kell? Chinese Mainland?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16024) sambenez válasza Dolphine (#16023) üzenetére


sambenez
addikt

Amelyik régiósat vettél.

(#16025) Dolphine válasza sambenez (#16024) üzenetére


Dolphine
addikt

Hazai forgalmazásban vettem. Akkor magyart állítsak be?
A pontos típusa: mjsxj05cm

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#16026) MascarpHone


MascarpHone
csendes tag

Sziasztok.
Van-e ennél [link] a kameránál jobb választás jelenleg?
Egy van már belöle, viszonylag meg vagyok vele elégedve. Még egyet szeretnék beszerezni.
Köszönöm.

(#16027) kegyes59


kegyes59
csendes tag

Tisztelt Tagtársak!

Egy ismerősöm kért meg, hogy telepítsek kültérre egy ezviz, c3n tipusú kamerát.Telepítés, kiépítés(táp közvetlen, utp kábel, wifi elérés)siker. De egy idő után a kamera lekapcsolódik a hálózatról.Újratelepítés(csak mobilos), után megint látható kamera egy ideig. A progi( android pc ), kiírja, hogy a hálózati kapcsolat megszűnt, holott a vezetékes, ill. rádiós kapcsolat is biztos, hogy jó, a kamera a felvételeket a microsd kártyára rögzít a hálózati szünet alatt is .
Mi lehet probléma?
Mielőbbi válaszotokat várom.

Kegyes Sándor

(#16028) pusszycat válasza kegyes59 (#16027) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Port ütközés. Esetleg a routerben a port forwardnál lehetne neki adni valamit. Nekem meg nem küldte el az sms-t kiderült, h a yahoo smtp szerver már nem müködik, átraktam gmail-re. Azóta megint minden a régi. Csak kellett pár nap amig rájöttem :D

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#16029) Gézengúz válasza vacs (#16018) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kínai wifis kameráknál meg lehet azt oldani, hogy amikor rögzít bármit és visszanézném, ( folyamatosan rögzít )akkor mondjuk 10 másodperccel korábbról kezdje a vetítést? Láttam valami efféle menüpontot az ajánlott számítógépes progiban, de hiába állítottam nem kezdte hamarabb.

(#16030) optikart


optikart
csendes újonc

helló
a webkamerák árra nagyon felment
nem lehetne helyettesíteni ip kamerával kinabol?
vagy hogy tudnám kihozni olcsóban?

(#16031) varmi2 válasza optikart (#16030) üzenetére


varmi2
nagyúr

A programok usb portról várják a webkamera képét, míg az ip kamrák képe hálozatról jön, ez az egyik gond, a másik, hogy az ip kamerák látószöge nagy, és nem arra van tervezve, hogy közelre nézzenek. Szerintem nem megoldható.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16032) pusszycat válasza optikart (#16030) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Ennél nem tudok olcsóbbat. Erre keres rá " how to use mobile camera as webcam"

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#16033) vacs válasza optikart (#16030) üzenetére


vacs
Topikgazda

Akár a mobilodból is csinálhatsz webkamererát (vagy ha van a fiókban egy régi, már nem használt), play storeban van több app, ami erre való! :K

(^)(>.<)(^)

(#16034) Morris válasza optikart (#16030) üzenetére


Morris
veterán

Esetleg van ilyen: ANNKE BM100 - Wireless PTZ Digital Video Baby Monitor
27k környéke

Most látom csak, hogy vagy US vagy UK. Mo-ra nem lehet lerendelni. Kár érte. Kiváló ügynök volt.

[ Szerkesztve ]

(#16035) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#16008) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Esetleg valaki segít elevezni picit a dolgokban? :D Meg, hogy mi atom biztosabb 4-5 kamerás rendszernél, mennyire kell nvr-hez ragaszkodni, ha van kéznél noti.

NVR az biztosabb, mint pl. egy Windowsos program?

(#16036) sambenez válasza Atomgeszi (#16035) üzenetére


sambenez
addikt

Nem feltétlen biztosabb, de kevesebbet fogyaszt mintha 0-24 menne egy szgép.
Azt is vedd figyelembe mennyi helyet foglal ennyi kamera felvétele, és ez folyamatos írást is jelent.
Nekem egy 3TB-os HDD-n 8 kamera 10-11 napnyi felvétele fér el.

(#16037) Atomgeszi válasza sambenez (#16036) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Azt hittem azért több fér el annyin. :D

Szóval akkor inkább NVR? És azt én elérem telefonról is akár, vagy azt hogyan nézem vissza? Ahhoz kell monitor vagy miként tudok akár real time is ránézni?

(#16038) varmi2 válasza Atomgeszi (#16037) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tehetsz rá monitort is, de az asztali gépedről is eléred a böngészőben ha megadod az ip címét. És ott vissza is nézheted.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16039) Atomgeszi válasza varmi2 (#16038) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez mindegyik NVR-re igaz?

Aliról is lehet esetleg szetteket venni, amivel ne lő mellé az ember?

(#16040) varmi2 válasza Atomgeszi (#16039) üzenetére


varmi2
nagyúr

Minden nvr-e igaz, ami ip kamerákat kezel. Az analóg rendszerekhez való nvr-ről nincs infóm.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16041) motrola válasza varmi2 (#16040) üzenetére


motrola
aktív tag

Általában minden nvr elérhető pc-ről és telefonról is mobil hálózatról is.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#16042) Marci112233 válasza Atomgeszi (#16039) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha netre kötöd akkor akár a sima analóg rendszeres DVR az az akár AHD kamera képe is visszanézhető ha a DVR IP címét írod be a böngészőbe. Vagy vannak hozzájuk külön PC-s program amiben szintúgy sorozatszám után csatlakoztatod a rögzítőt és ott nézed az élőképet vagy visszajátszatod, de van ezen kívül mobil app is hozzájuk. Nekem ezért kellett internetet átvinnem másik portára, mert oda van téve egy AHD rendszer, és annak képét itthonról belső hálón simán, de akár bárhonnan mobilon is mobilhálózaton keresztül is rá tudok nézni az élőképre. Elvileg a mobilon is visszanézhető lenne, de azt még nem próbáltam csak PC-n.Mondjuk a net átlövése arra is jó hogy ott is van internet wifinek hála, (TP-Link 542G va- a sor végén.) így ha ott kell net nem kell a mobiladatot fogyasztanom.

Ip kamrarendszernél is így van szerintem az az NVR esetén is.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#16043) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Jól látom, hogy ANNKE kamerákból csak 2.8-as optikások vannak?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#16044) markussandor válasza Atomgeszi (#16035) üzenetére


markussandor
senior tag

"NVR az biztosabb, mint pl. egy Windowsos program?"

Igen, a windowsnál minden biztosabb :-)

(#16045) Morris válasza LógaGéza (#16043) üzenetére


Morris
veterán

A poe dóm kamerák és az NC400 4 mm-esek.
A CZ400 – 4MP 4X Optical Zoom-os meg 2.8-12 mm. - 260$ ~ 78k

Sőt: CZ500 Ultra 4.8 mm — 120 mm, 25X Optical, 16X Digital Zoom 579$ ~175k

[ Szerkesztve ]

(#16046) LógaGéza válasza Morris (#16045) üzenetére


LógaGéza
addikt

Valóban, ennek a szettnek a dómja 4-es. Köszönöm a tippet :R
Akkor a kérdés, hogy ezzel járnék jobban, vagy a hasonló árban lévő Reolink szettel? Beltérbe lesz mind a 4 kamera, a megbízhatóság a fontos. A Reolink is eleget tud tárolni (2 nap is elég kb.), szóval a H.265 nem szempont, viszont az app használhatósága nagyon is.
Reolink appot használtam, a Cloudos elérhetőség nagy plusz itt most (nem megoldható a portnyitás és társai). Ebben milyen az ANNKE? Még nem volt szerencsém az applikációjához.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#16047) Morris válasza LógaGéza (#16046) üzenetére


Morris
veterán

Jobb a Reolink applikációja mint az ANNKE. Én azt venném.

(#16048) Celtis válasza bullboy (#16000) üzenetére


Celtis
veterán

Na felszenvedtem a zonemindert a NAS-ra. Már majdnem elküldtem a posztot, hogy egy használhatatlan f.s az egész, mert folyamatosan összetört a kamera kép és azt detektálta mozgásnak, de végül sikerült a borzalmas felületen beállítani a kamerát. Továbbá már a mozgásérzékelésnél is elég jó eredményt értem el.
Nehéz belőni, nagyon nem felhasználóbarát, de talán a célnak meg fog felelni.

(#16049) bullboy válasza Celtis (#16048) üzenetére


bullboy
tag

Bizony, nem intuitív, hogy rohadna meg. Amivel vigyázz, ha jelszót váltasz (webfelületre való belogolás), nem elég beállítani a jelszót, azt is ki kell válaszd, hogyan kezelje a bevitt szöveget...
Addig varázsoltam, míg beszoptam. Mivel (még) nem vagyok egy mariaDB expert hogy onnan töröljem az elcseszést, parasztba' reinstall lett a vége.

(#16050) motrola válasza LógaGéza (#16046) üzenetére


motrola
aktív tag

1. A poe NVR pont olyan mintha vennél 1 analógendszert, minden kábelt az NVR-hez kell behúzni. ( én nem vennék ilyet )
2. A Reolink egy ipari hulladék nálam naponta 5-6 alkalommal újraindul a kamera. Pont olyan mint 1 8-9000 forintos noname kamera.
Az alkalmazása flashplayer-t igényel azt már nem használja semmi sebezhetősége miatt.
Az Annke kamerát nem ismerem de árban itthoni forgalmazásban Hikvisiont tudok venni, Pl. A CZ400 – 4MP 4X Optical Zoom-os meg 2.8-12 mm. - 260$ ~ 78k + áfa + vámolás költsége, [link]
A kinti árakhoz add hozzá az áfát, meg a vámolás költségét.
Igaz ezt a pénzt ebben az életben kell elszórni.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.