Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) bigrock válasza rover45 (#400) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ezzel sajnos nem fogsz 12V-ot elvinni 100 méterre, de még szerintem 10-re sem nagyon.
Ez az, ami már használható.

[ Szerkesztve ]

(#402) rover45 válasza bigrock (#401) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm, elvileg olyan 5-6 méter összesen, ami át kéne vinnie, kipróbálom, aztán ha nem megy mindenképp fontolóra veszem. :R

(#403) Greenbook válasza bigrock (#401) üzenetére


Greenbook
tag

Tapasztalatból mondhatom, hogy 30-40 méterig, 12V-os kamera, hálózati eszköz teljes biztonsággal használható ezzel a passzív tápfeladóval.
( a kamerák POE betáplálással 48V feszültséggel üzemelnek az esetek nagy részében )
:R

http://csatlakozok.atw.hu

(#404) bigrock válasza Greenbook (#403) üzenetére


bigrock
Topikgazda

OK, de milyen tápegységet teszel mögé?

(#405) Greenbook válasza bigrock (#404) üzenetére


Greenbook
tag

12V 2A teljesen okés volt minden esetben.

Amennyiben nagyobb a távolság, de 12V-os eszközt kell táplálni akkor 48V betáplálással de az eszköznél 12V stabilizátorral lehet operálni.

:R

http://csatlakozok.atw.hu

(#406) Real_Necro válasza Real_Necro (#395) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kicsit utána olvastam jobban a Foscam FI9821 típusának. A gyártó oldalán található fórumon jó pár problémát felsorolnak, mint kapcsolatvesztés, újraindulás, fagyás... Így tovább kerestem és ráakadtam a Foscam FI9831-re. Ez már 1,3MP, javítottak az éjszakai felvételen is. Szerintem hamarosan megrendelem és beszámolok róla ha megjött.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#407) rover45 válasza bigrock (#404) üzenetére


rover45
senior tag

Én erre az 5-6 méterre, első körben a kamera saját tápjával fogok próbálkozni :)

(#408) rover45


rover45
senior tag

Mi lehet az oka annak, hogy a DCS-2310L kamerám pár napja még működött, most pedig egyáltalán nem látni a hálózaton, sőt sem a router nem látja se egy IP scanner ...
Ahogy kell, 10mp-ig resetelem, akkor sincs semmi :s
Led nem világít, hálózat nem látja :s

(#409) bigrock válasza rover45 (#408) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha szerencséd van, csak a tápegység szállt el. Én ezt cserélném először.

(#410) rover45 válasza bigrock (#409) üzenetére


rover45
senior tag

Multiméter szerint jön belőle áram :)

(#411) wgaborw válasza rover45 (#408) üzenetére


wgaborw
tag

Világít a LED az elején ha bekapcsolod? Ha összedugod valamilyen aktív eszközzel, akkor lesz LINK a porton?

G.

(#412) rover45 válasza wgaborw (#411) üzenetére


rover45
senior tag

A LED nem világít, viszont a linket nem is figyeltem, megfogom nézni!
Ha esetleg komolyabb baja van (bár nem értem mitől :F ) akkor létezik olyan, h d-link szerviz?

(#413) wgaborw válasza rover45 (#412) üzenetére


wgaborw
tag

Ingyenes zöld számot felhívod ha garis, majd egy D-Link-es ember regisztrálja a hibádat, majd kapsz egy matricát amit felragasztasz a becsomagolt, bedobozolt kamerára és feladod a postán.. Majd várod, hogy megérkezzen a cseretermék...

Szervizelni ezeket nem lenne érdemes országonként, valahol biztos megnézik, de azt neked nem kell megvárnod...

(#414) rover45 válasza wgaborw (#413) üzenetére


rover45
senior tag

Nagyon köszönöm, már beszéltem velük ma és gyakorlatilag egy az egyben így működik ahogy leírtad, azt mondták cserélik, nem javítják :) Nagyon köszönöm!

(#415) wgaborw válasza rover45 (#414) üzenetére


wgaborw
tag

Nem a levegőbe..... 😆

(#416) solor


solor
tag

Üdv mindenkinek!

Otthoni madárházamba szeretnék egy kamerát, amit az otthoni wifin keresztül néznék mobilon vagy pc-n (távoli elérés nem fontos).Van ötletetek, milyen eszközzel tudnám ezt a legolcsóbban megoldani?

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!

(#417) Real_Necro válasza Real_Necro (#406) üzenetére


Real_Necro
veterán

Rendelés leadva a Foscam FI9831-re. Ha valaki kíváncsi rá, szívesen tesztelgetem majd ha megjött. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#418) grabber válasza Real_Necro (#417) üzenetére


grabber
addikt

Én én én kíváncsi vagyok :DD

(#419) Immy


Immy
őstag

Foscam IP kamerákról van valakinek tapasztalata?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#420) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Sziasztok!

Valaki használt itt Blue Iris nevű programot?

[ Szerkesztve ]

(#421) regos válasza andrew-msi (#420) üzenetére


regos
tag

most raktam fel.
ispyt próbáltam az se rossz ,de ez jobban tetszik.
bár még szenvedek a finomhangolással (és nem vagyok profi).
arra próbálok rájönni,hogy ha nem megy a pc-m és a BI akkor is küldjön riasztáskor képet a mailomra....
a felvétel hosszuságának az idejét próbálom még,mert kimaradnak jelenetek+ilyen apróságok..
lassan állitgatom be végülis ráérek.
Foscam HI8904W-vel használnám.

[ Szerkesztve ]

(#422) andrew-msi válasza regos (#421) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

ment pü.

(#423) Real_Necro válasza Immy (#419) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem pénteken jött az FI9831. Kicsit nyűglődtem a hálózatra állításával, mert összekapott DHCP-n pár eszközömmel, de azóta problémamentes és elég könnyű volt pl a távoli elérést is belőni hozzá.

Szóval ezzel kapcsolatban tudok pár kérdésre válaszolni, bár még én is csak ismerkedem vele.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#424) Immy válasza Real_Necro (#423) üzenetére


Immy
őstag

FI9805E [link]
Ezt néztem ki elsősorban mert ubiquiti aircam pro még nem jelent meg.
NAS-t valaki vásárolt hozzá vagy építettetek hozzá egy saját videófelvevőt, esetleg van a foscam-nak gyári appliance-hozzá?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#425) Real_Necro válasza Immy (#424) üzenetére


Real_Necro
veterán

Láttam pár felvételt róla, szép képe van ennek a típusnak is.
Nálam rögzíteni helyi hálózaton keresztül tud PC-re vagy a kamera SD kártyájára, vagy éppen telefonra is, ha be vagyok jelentkezve, de az enyém motoros típus, így nem tudom a kültéri csőkamera milyen.

Cégnél Asec DVR van (nem IP-s), de nem vagyok vele megelégedve.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#426) Greenbook válasza Immy (#424) üzenetére


Greenbook
tag

Ezért az árért ( illetve olcsóbban 41.000 Ft-től) én inkább javasolnék neked TechSon 1.3 Mpx IP kamerát.
( full HD 1920x1080@30 fps 50.000 Ft-től )
Magyar webáruházból, 1 év garanciával.

Real_Necro: Asec DVR-re max 700 soros analóg kamera van kötve ami 1/3 részletgazdagsággal bír ( 720*576 D1 ) mint az említett 1.3 Mpx IP kamera.

Rögzítésre NVR célhardver 40.000 Ft-től.

:R

http://csatlakozok.atw.hu

(#427) Real_Necro válasza Greenbook (#426) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem is szántam az Asec-et ilyen területre, a céges kamerák sem IP-sek, meg oda elég az a 6-700 sor.
Egyébként analógra van olyan DVR ami normális felülettel és androidos meg ios elérhetőséggel rendelkezik?

A TechSon kamerái nekem is szimpatikusak voltak, csak a motoros IP valahol 85.000 Ft környékén kezdődött. Foscam 1.3 Mpx (1280*960@30fps) két év gyártói, egy év bolti (német) garival ~36.000Ft-ból megjött 3 nap alatt. Nem kell bajlódni külön ddns-el (bár ki tudja ki látja mi látja), mert van gyári. Elég jó felülete van, webes és android felületen is saját progival kezelhető. Ja és szereti Mozillat is. :B Szóval az első benyomások elég pozitívak.
Itthon meg a 9821-et is 40.000-ért láttam, valamint azzal a szériával ahogy olvastam Foscam oldalán volt jó pár nyűg.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#428) grabber válasza Real_Necro (#423) üzenetére


grabber
addikt

Minőségi határt hol húznád meg?Fps/felbontás?1 óra mekkora tárhyelet foglal?

(#429) Real_Necro válasza grabber (#428) üzenetére


Real_Necro
veterán

Itt vannak róla adatok: [link]

Minőségi határ alatt mit értesz? Számomra megfelelő sebességben és felbontásban is. :)

Felvételt még nem próbáltam, előbb kell keresnem egy nagyobb (és üres) SD kártyát. :B

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#430) Greenbook válasza Real_Necro (#427) üzenetére


Greenbook
tag

TechSon jóféle androidos felületen ( IOS nem lett próbálva részemről) , Videosec android és IOS is jóféle.

Éppen nézegettem az imént Foscan oldalát és rám írt Live chat-en a support, hogy segíthet-e valamiben. :D

:DD

http://csatlakozok.atw.hu

(#431) Immy válasza Greenbook (#426) üzenetére


Immy
őstag

Miért jobb a techson? h264-be rögzít?
Arra gondoltam, hogy beállítok egy keveset fogyasztó gépet 2TB winchesterrel, csak még a szoftveres oldalát nem tudom pontosan hogy legyen...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#432) Greenbook válasza Immy (#431) üzenetére


Greenbook
tag

H.264-ben rögzít 1280x960@30 fps.
Szoftver van hozzá ha számítógéppel gondolod a rögzítést.
Full HD felbontásig és 36 kameráig ingyenes szoftvere van.

http://csatlakozok.atw.hu

(#433) Real_Necro válasza Greenbook (#432) üzenetére


Real_Necro
veterán

H.264 fileokat mivel lehet amúgy lejátszani?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#434) grabber válasza Real_Necro (#429) üzenetére


grabber
addikt

Be lehet állítani az fps-t és ha tárolni akarod a felvételeket,akkor az fps-el szoktak sporolni.Mekkora fps alá nem állítanád be?

Próba felvételt kapunk néhány beállítás mellett?

(#435) Real_Necro válasza grabber (#434) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ma nem ígérem, de egyik nap csak korábban hazaérek, akkor készíthetek valami felvételt, csak kérdés miről. :)

Itt cégnél 15fps-en vannak kamerák, mert csak mozgást rögzít, részletek nem fontosak. Otthoni ha jól emlékszem 30fps-re van belőve, de felvételt még nem néztem.

Van valami konkrét teszt, hogyan érdemes ezt megnézni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#436) grabber válasza Real_Necro (#435) üzenetére


grabber
addikt

Passz,ahogy jól esik és ahogy gondolod :)

(#437) Immy válasza grabber (#436) üzenetére


Immy
őstag

1280x960 felbontás esetén milyen fps-eket lehet beállítani? Van 30és 15 között? :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#438) feel2006 válasza Immy (#419) üzenetére


feel2006
tag

Van! :))
Egy hete vagyok boldog tulaja egy FI9821W -nek.
és kb 1 napja működik stabilan minden funkciója. (Bár az FTP az megszívatott rendesen).

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#439) Immy válasza feel2006 (#438) üzenetére


Immy
őstag

Milyen rögzítő rendszert építettél? Milyen és mennyi kamerát használsz?
Megtennéd, hogy leírod a tapasztalatodat a beállításokkal és a minőséggel kapcsolatban? Szerintem itt többen kíváncsiak lennének rá!

Üdv:
Imi

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#440) altntv


altntv
csendes tag

Sziasztok!
Letezik akksis+wifis ip kamera megfizetheto aron? (max. 30)
Koszi!

(#441) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

sajnos mostanában 2 lopás is történt az üzletünkben(házhoz építettük)

ezt próbálnám megakadályozni 4-5 db kamerával

biztos hogy biztosabb egy kábeles megoldás de szétfúrni a falakat nem szeretném

ezért gondoltam wifi-s kamerákra
a wifi most is működik az üzletbe
(viszont nem minden ponton)
ezt majd kimérem vagy úgy lövöm be a kamerát
+ milyen stabil kapcsolat kell ezeknek a kameráknak ?
mert akkor inkább átfúrok az üzletbe és akkor odarakok egy wifi-s ap-t

a másik ami érdekel hogy ezek kártyára mentenek ?
vagy kell erre egy külön gép ami felveszi a képet ?

köszi előre is!

(#442) grabber válasza Hege1234 (#441) üzenetére


grabber
addikt

Attól függ milyen minőségű kamerát akarsz és mennyit ideig szeretnél rögzíteni.
Egy jobb minőségű kamera simán megehet 2 megabit/s sávszélt.5 kamera az már 10 megabites netet is elkér(full minőség,szerintem 20-at is eléri),ha szerverre a neten keresztül rögzítenél.Mindezt feltöltési irányba.
Emiatt a memoriakártya is hamar betelhet,ugyanolyan nagy adatmennyiséget használ,Itt tudod kiszámolni.Ha ráadásul nem tudja a modernebb kódolást,H264 akkor többszörösét is elfoglalja.Lejjebb nem adnék a minőségből,a kézmozdulatok és az arc rögzítése miatt sem,ha már beruháznék,akkor ki is használnám minél jobban.

Wifi+1,3mpx+memoriakártya kamera megvan 30k darabja.Szerintem elég húzós,nincs benne a tárhely vagy memorikártya sem.

Viszont egy komplett analóg rendszeres kamerák,80k körül van az egész beltéri egységgel amivel tudod rögzíteni a felvételeket.Már csak egy HDD kell bele és nagyjából 100k körül kihozható a rendszer és több napig tudod tárolni a felvételeket.Cserébe nem 1,3 mpx hanem 0,8 mpx,de olcsóbb.Utp kábellel is összekábelezheted,amit nem nehéz elvezetni.

(#443) Hege1234 válasza grabber (#442) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi!

valóban olcsóbban jön ki az ember ha analóg rendszert használ

szted ez megéri ?
[link]

(#444) grabber válasza Hege1234 (#443) üzenetére


grabber
addikt

Eddig csak velük beszéltem telefonon,de tudtak válaszolni a kérdéseimre.Honlapjuk is komolyabb,én innen szoktam linkelni.

Itt kicsit komolyabb a kamera,jobb a felbontása 800 sor az 520 helyett,ami egy VGA(640*480)kamerának felel csak meg.Meg amit linkeltem az sötétben is tud felvenni,mert infrás.Többet nem tudok mondani,melyik a jobb minőségű stb. de a képekről az én linkem komolyabbnak látszik,bár drágább.

[ Szerkesztve ]

(#445) Hege1234 válasza grabber (#444) üzenetére


Hege1234
addikt

ez már inkább riasztós topikot kíván de szted
be tudja kapcsolni a riasztót ha távolról mozgatom a kamerát ?

[ Szerkesztve ]

(#446) regos


regos
tag

nincs valakinek ötlete ehhez a problémámhoz:
Foscam FI8904W IP kamerám van Blue Irist használok.
mostanában véletlenszerűen csinálja,hogy "error 8000274c (on connect 10060)block:0" hibaüzenetet kapok.
aztán egyszercsak megy . teljesen random szerű a dolog...

(#447) grabber válasza Hege1234 (#445) üzenetére


grabber
addikt

Amit linkeltem,abba be lehet állítani riasztást,mozgásra.Viszont az a beltéri nem tud riasztani,egyel komolyabb beltéri kell belőle,amire rá lehet kötni a riasztót.
A riasztós ott 5k-val drágább.[link]

Csak példaként linkelem,árat,tudást belőni stb és csak ezt ismerem ;)

(#448) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, szeretném beállítani, hogy az ip kamerám a routerre dugott, usb-s meghajtóra rögzítsen, de valami Primary WINS server címet kér tőlem :) Ez mi ez?

(#449) krealon válasza rover45 (#448) üzenetére


krealon
veterán

Oda is a router IP cimet kell irni.

(#450) rover45 válasza krealon (#449) üzenetére


rover45
senior tag

próbáltam, nem fogadja el :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.