Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) st6969 válasza Janos250 (#10997) üzenetére


st6969
őstag

Igen, sajnos úgy néz ki elfogyott a német készlet, amikor én vettem délelőtt, még 6db-ot írt. Ingyen szállítással Németországból 42,5$-ért. A wifis verzió viszont még elérhető 51,29$-ért.

(#11002) GIJoe válasza st6969 (#11001) üzenetére


GIJoe
addikt

Main Stream@15fps, Sub Stream@6fps :Y s, ez jó ? :B

(#11003) Cheesy


Cheesy
őstag

Társasház záró szintje, csak az én lakás bejárati ajtóm van ott, szeretném megfigyelni hogy esetleg ki téblábol arra.
Engem meggyőzött a Ring, az alábbi szettet állítottam össze. Mivel a csengőm elég halk (csak egy kis buzzer van az előszobában, az is eldobozolva), így még csengőm is lesz.

Ring Video Doorbell 1 Wi-Fi
- a kamera által belátható tér legtávolabbi pontja max 3 méter távolságra van, nem gondolom, hogy elégtelen lenne a 720p felbontás
- a meglévő csengő kapcsoló áramkörére lesz kötve, így az újabb verzió kivehető akksija sem érdekes számomra

Ring Chime Wi-Fi csengő
- pont van egy kevésbé szem előtt, de központi helyen lévő, használaton kívüli fali dugaljam ahova be tudnám dugni

És itt vége is lenne a történetnek, de:
Amiről nem szoktam látni, hogy szó esik: társasházaknál bevett szokás, hogy csoportosítva a földszinten vannak a lakások villanyórái. Ha én betörő lennék, úgy gondolkodnék, ha áramtalanítom a lakást, kisebb az esélye annak, hogy védelmi rendszerbe ütközök. Szép és jó a felhőbe való feltöltés azonnal, de ha nincs áram, a router is OFF, így kuka az egész.
Ezért még megtámogatom egy ilyennel (csak a router lesz rákötve): FSP 600VA EP Nano 600 UPS szünetmentes táp

Ez így 60k, + 3EUR/hó az előfizetési díj Ring-nél.
Bárhogy nézem, ilyen redundáns rendszert más eszközökből összerakva is kb. itt állok meg költségekből, igényes a megjelenése és a tesztek is dícsérik.

Szerintetek?

www.vakbelmutet.hu

(#11004) Zsiráfnyál válasza markussandor (#10987) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Gondolom olcsóbb, és szerelni / kábelezni se kell.

De ha nem sokkal drágább / macerásabb a kültéri, nem zárom ki azt se.

[ Szerkesztve ]

(#11005) markussandor válasza Zsiráfnyál (#11004) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem biztos, hogy olcsóbb a beltéri!
A kábel pedig elhanyagolható tétel egy kamerás beruházásnál!
Viszont, ha kültérit veszel, 0-24-ben láthatod/rögzítheted az udvarodat!
Ha esetleg egy sötét éjszaka eltévedne az udvarodon egy settenkedő fémkereskedő, lesz róla szép fekete-fehér felvételed.

(#11006) Zsiráfnyál válasza markussandor (#11005) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Ok, akkor ezt még átgondolom. Köszi a válaszokat !

(#11007) vacs válasza ooooobi (#10970) üzenetére


vacs
Topikgazda

Itthoni vásárlásnál a Fisotech kamerái teljesen korrektek, saját tapasztalatból mondom!
A 2 Mp-es ténylegesen tudja a 1080p@25 fps-t (a leírásban csak 20 fps-t írnak, de nekem is ilyen van és tudja a 25-öt), illetve PoE képesek!
A nagyobb 4 Mp-est nem ismerem, de simán lehet, hogy az is tudja a 25 fps-t.

Ilyen kompletten összeállított rendszert is vehetsz, de ezzel az a macera, hogy NEM PoE switch van benne, hanem sima, ezért bekötésnél kicsit mókolni kell, vagy veszel egy alap PoE switch-et és kész.

Rögzítőből itthonról ezek teljesen korrektek (tudnak magyarul, tudják kezelni az összes funkciót: hang rögzítés, PTZ vezérlés, Zoom-olás, mozgásérzékelés, riasztások stb..), vagy ugyan ez a rögzítő kínából kicsit olcsóbban.

Egyébként az SADP Tool, hikvision-ként ismeri fel a Fisotech kamerákat! Forrás

:K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#11008) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Srácok, akinek van Xiaomi Dafang kamerája, annak működik az SD kártyára rögzítés?

(#11009) Tonyo


Tonyo
őstag

Egy kis segítségre volna szükségem.

Adott egy Asus router (DIGI net) erre egy cisco poes switch és 4 hikvision ip kamera kötve, no-ip ddns, port forwarding. Műkdöik minden.

Beszereztem egy huawei b315-ös 4G routert is egy vodás simkártyával, hogy a kamerák akkor is elérhetőek legyenek, ha a DIGI elmegy.

Ebben kérnék segítséget, hogy mit és hol kell állítanom, hogy 4G-n is elérjem a kamerákat.

Ez a felállás:

Huawei 4G router -->Asus router->poe switch->kamerák

Köszi.

(#11010) Zeki válasza Ateszpapa (#11008) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem működött, de a szoft frissítés óta a kamera is a kukára vár. A xiaomi megszopatott.

(#11011) bigrock válasza Tonyo (#11009) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Asus routert tedd bridge módba

(#11012) st6969


st6969
őstag

Üdv,
ilyesmivel van-e valakinek tapasztalata?
Lehet, hogy hülye kivitelezhetetlen ötlet, de... adott egy UPC előfizetés, Technicolor TC7200 modem/routerrel. Ezen van USB port. Erre merevlemezt csatlakoztatva lehetne szerintetek ftp szervert létrehozni? És arra rögzíteni 2 Reolink kamera képét?
:R

(#11013) Tonyo válasza bigrock (#11011) üzenetére


Tonyo
őstag

Ez szerintem azért nem jó, mert amikor van DIGI net, akkor az asus a fő router és nem lehet bridge módban. Vagy tévedek?

(#11014) PodMAN válasza Tonyo (#11009) üzenetére


PodMAN
senior tag

Szia,

A Voda SIMet egy 4G stick-be kellene tenned és azt ha bedugod az ASUS routerbe, akkor az újabb ASUSok le tudják kezelni a "vészNET"-es stickeket ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#11015) Tonyo válasza PodMAN (#11014) üzenetére


Tonyo
őstag

Pont azért vettem "rendes" simes 4G routert, mert a stickkel szívás van csak.
Maga az átállás hogy kell történjen? Egyből? Nekem előbb elmegy a net, gondolkozik, majd talán 1 perc mulva megérkezik a 3G.

(#11016) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok!

Egy kis vállalkozás két helyére keresek 3 IP kamerát összesesen. Kettő falraszerelhetőt és egy bárhova elhelyezhetőt. Beltéri egységekre lenne szükség, az éjjellátás nem hátrány és saját szerveres NAS-ra mentős tárolással kéne.

Van esetleg valami tippetek, hogy milyen eszközök közül nézzek megoldást? :) Eszközönként ilyen 10-20 ezer közötti árra gondoltam.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Finn the human

(#11017) Ateszpapa válasza Zeki (#11010) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Akkor úgy látszik én is megszívtam vele. :(

(#11018) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Reolink 410 és 420 (5MP) között vacillálok. Szerintetek?

(#11019) nagysz válasza megema (#11018) üzenetére


nagysz
tag

Én 420ast vettem, lájkolom. Diszkrétebb, kevésbé csőszerű :)

(#11020) nszero válasza megema (#11018) üzenetére


nszero
csendes tag

Helló. 410 szabadabban álítható a megfelelő irányba. 420 belesimul a környezetébe, kevésbé feltűnő.

(#11021) Janos250 válasza megema (#11018) üzenetére


Janos250
őstag

Reolink 410-et kipróbáltam, nekem tetszik. Kb 15 eFt, amiket próbáltam, rendben tudja. Működik a mail küldés videóval és fényképpel, a távoli ftp-re rögzítés, távolról belépve lehet a videót nézni, vagy a tároltakat.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#11022) megema


megema
őstag

Köszi a válaszokat! Rendeltem is 2 db 410-est első körben, aztán majd meglátjuk. PoE-s rendszert akarok építeni hosszabb távon.

Mivel a ház előtti magán- és közterület megfigyelése a cél, így jobb, ha feltűnő. Meguntuk a rongálást, szemetelést.

[ Szerkesztve ]

(#11023) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Kültérre szeretnék 3 kamerát, rakni ,olyan szeretnék amit távolról tudok nézni ha kell ,üzenetet küld stb van mobil appja. minőség is fontos jól felismerhető arcok este is,vandálbiztos, rögíztő eszköz is kellene hozzá,vagy ha van sd kártyás verzó az a legegyszerűbb gondolom távolról lehet formázni is.
---
Áramot felvevőn keresztül is tud kapni valahogy? gondoom mert akkor oda egy szünetmentes is bekerülne.
Árat nem tudok mondani 20-30 /kamera ennyiért van megfelelő?

(#11024) st6969 válasza st6969 (#10988) üzenetére


st6969
őstag

Megjött ma a 2 Reolink 410-es. Egy pár gondolat kicsomagolás után:
Én aztán tényleg laikus vagyok, a routerről annyit tudok, hogy abba kell dugni a számítógépet, meg a wifi jelet szórja. IP kamerát még csak fotón láttam. Szóval azt terveztem, hogy ez a hétvégém rá fog menni arra, hogy valahogy működőképes rendszert varázsoljak az informatikus barátom segítségével. :))
Ehhez képest kibontom a PoE switchet (köszi nagysz), bekapcsolom, kibontom a kamerákat, rádugom a switchre, applikációt feltelepítem, ami indítás után már látja is a kamerákat és mutatja az élő képet. A telefon ezt tudja mobilnetről is, tehát a távoli elérés már működik is. Az asztali PC-n böngészőbe beírtam az IP címét a kamerának (amit az Androidos applikáció kiír), bejelentkezést kért, és rögtön működött is. Nem hittem a szememnek :Y A kicsomagolás volt a legtöbb idő, onnantól gyakorlatilag 3 perc alatt beállítottam az egészet.
Persze a neheze még hátra van: ha pl. munkahelyi PC-ről akarok ránézni, akkor nyilván nem elég, hogy beírom az IP címet, fogalmam sincs, ezt hogy oldom meg (bár úgyis inkább mobilról fogok ránézni).
És a lényeg: a rögzítést nem tudom, hogy kellene csinálni. Lehet, hogy elég lesz egy-egy SD kártya... Vagy jó lenne valami olcsó NVR Aliról, erre van tippetek?
Meg van még egy félelmem: UPC-s netem van, úgy tudom, dinamikus IP címet oszt ki (?), szóval holnap már nem ugyanez lesz a kamera IP címe, vagy ez nem tudom, hogy van... :F

(#11025) sambenez válasza st6969 (#11024) üzenetére


sambenez
addikt

A Reolink kamera nem csak Reolink NVR-re csatlakozik? Mintha valaki ezt írta volna régebben.

(#11026) jézusom válasza st6969 (#11024) üzenetére


jézusom
addikt

Felhő szolgáltatás, ha van neki. Ha nincs, akkor dyndns.

(#11027) LógaGéza válasza sambenez (#11025) üzenetére


LógaGéza
addikt

Lehet régen úgy volt, de most tuti tudja az ONVIF protokollt.

Reolink: múlt héten betörték az autóm hátsó ablakát a házunk előtt. Egy RLC-420 5Mpx-es változata van fennt, ami az utcára néz, saját rendszere tölti fel egy FTP szerverre a videókat. Mozgásérzékeléses a felvétel indítása. Egyértelműen SEMMIT nem vett fel ablak betöréséből... Pedig szinte azt felveszi, hogy egy bogár elrepül előtte...
Arra tudok gondolni, hogy nem pont teljesen az infra alatt álltam autóval, és egy fekete ruhában érkező egyén ha bement oldalt, akkor nem érzékelte akkora változásnak, hogy elindítsa a felvételt.
Röviden: nagyon jól be kell állítani, hogy vegye a fontos részeket, és nem árt éjszaka tesztelni...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#11028) megema


megema
őstag

Reolink RLN8-410 NVR van valakinek? Erősen gondolkozom rajta, viszont jó lenne pár dolgot tudni hozzá.

A hozzá járó 2 TB-os (Toshiba?) HDD megfelelő erre a célra, vagy valami belépőszintű darab került bele? Alin lehet kapni HDD nélkül is (bár most csak kínai raktárból elérhető). Szívesebben venném úgy + egy WD Purple HDD. eSATA-n keresztül kezel RAID tömböt?

Ami még kérdés, hogy routerként vagy switchként funkcionál? Tehát működőképes önmagában is, saját alhálózatot hoz lépre, IP-t oszt a kameráknak, vagy mindenképpen routerre kell kötni?

Az NVR is tud push értesítéseket küldeni (routerre kötve), vagy ezt a kamerák végzik?

ONVIF protokollon keresztül használja valaki a kamerákat? Milyen funkciókat nem támogatnak ilyenkor?

(#11029) tobias40 válasza LógaGéza (#11027) üzenetére


tobias40
veterán

Én pont ezért veszem folyamtosan a kamerák képét,igaz sok helyet foglal de megéri sztem..
Ami nem kell felvétel az meg automatikusan törlődik..

[ Szerkesztve ]

(#11030) jézusom


jézusom
addikt

Ezt a spórolást nem értem, inkább vegyen csak 2 napot, majd felülírja.

(#11031) zsoika válasza jézusom (#11030) üzenetére


zsoika
addikt

Kártyára rögzítek, az pedig nagyon nem szereti a folyamatos írást/törlést.

Mj: bár van már direkt erre a célra lila mSD

[ Szerkesztve ]

(#11032) st6969 válasza zsoika (#11031) üzenetére


st6969
őstag

Nekem úgy rémlik a leírásból, hogy a Reolink kártyára csak mozgást vesz fel, oda nem lehet folyamatosat beállítani :O :(((
Jönnek a hátrányai az olcsó kamerának

(#11033) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Szeretnék a közeljövőben venni egy Wyze v2 kamerát. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám biztonságosabbá tenni a következőket:

- távolról hazatekintés mobilon keresztül
- wifis kamera lévén, hogyan tudnám elrejteni mások/szomszédok elől?

Illetve ehelyett a Wyze v2 helyett ki mit ajánl? Kisállatra szeretnénk ránézni napközben.

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#11034) vacs válasza st6969 (#11032) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nem mindenkinek hátrány a mozgás érzékelős rögzítés!
Gondolj bele, ha a helyszínen észreveszed hogy eltűnt valami, de nem tudod hogy mikor, akkor több napnyi felvételt kell vissza nézned (akár egy egész hetet vagy még többet).
Erre akár egy egész délután is rámehet (függetlenül attól, hogy gyorsítva nézed), és ha nincs szerencséd, akkor lehet épp akkor nézel félre a monitortól, amikor nem kéne!

Persze a mozgás érzékelés is tévedhet, lehet épp azt nem veszi fel, amit kéne!

:))

(^)(>.<)(^)

(#11035) bigrock válasza vacs (#11034) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ezért célszerű olyan kamerát venni, ami mozgásérzékelés mellett tud vonal átlépés vagy behatolás-érzékelés funkciót. Két ilyen funkciót be kell állítani egymástól függetlenül és nincs tévesztés.

(#11036) zsoika válasza bigrock (#11035) üzenetére


zsoika
addikt

+1

(#11037) vacs válasza bigrock (#11035) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ebben igazad van, csak azt ne felejtsd el, hogy magyar fizetésből kevesen tudnak ilyen "okos" rendszert venni! :K

(^)(>.<)(^)

(#11038) zsoika válasza vacs (#11037) üzenetére


zsoika
addikt

Az biztos olcsó lesz ha elvisznek v.mit :F
Most vagy csinál v.mit az ember vagy nem...el lehet dönteni ,de egy bizonyos szint alatt csak pénzkidobás.

Speciel én az itthon 70eFt-os kamerát az ebay-en vettem 18eFt -ért (jó, ezzel pont átba..tak mert használtat küldtek ,de már 1,5éve tökéletesen működik). Kellett hozzá még egy mSD kártya (Samsung 16Gb volt itthon), egy gyári fém Hiki "kötődoboz" 4eFt, egy Videosec PoE táp 4eFt és kábelek (cat 5e ingyen :P ). Szóval max 30eFt ból fullos, wifi (nem használom), PoE, hangbemenet, relé stb . Szerencsém hogy 1db kamera elég.

[ Szerkesztve ]

(#11039) G.I.JOE válasza st6969 (#11032) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Ha FTP-re töltesz, akkor ott a Schedule-nél meg lehet adni, hogy motion, normál, vagy none. Ha normálra rakod, minden megy FTP-re.

(#11040) st6969 válasza G.I.JOE (#11039) üzenetére


st6969
őstag

Még nem szereltem fel a kamerákat. Viszont FTP-t sosem használtam. Ezt úgy érdemes, hogy otthon pl. beüzemelni egy régebbi gépet pl., ami megy 0/24-ben és egy HDD-re rögzít?
Vagy egy külső, bérelt FTP (havidíjas) szolgáltatásra gondolsz?
(nagyon nem vagyok járatos a témában) :B :R

(#11041) Janos250 válasza zsoika (#11038) üzenetére


Janos250
őstag

"Most vagy csinál v.mit az ember vagy nem...el lehet dönteni ,de egy bizonyos szint alatt csak pénzkidobás."

Egyik helyen 7 eFt-os 1080p, azaz FHD 2 Mp (Bangood akció) Hisilicon alapú (mint a legtöbb) kamera. Vonalétlépés nincs benne, FTP elvileg van, de nekem nem sikerült beüzemelni. Firmware upgrade nem működik. Minden egyéb (e-mail küldés, távolról VLC-vel nézés, stb) tökéletesen működik. A táp 1200 Ft-os piaci táp. Kevesebb mint tízezerből kijött az egész, neki csak ennyire futotta. Pénzkidobás volt, inkább ne csinált volna semmit? A használó pénztárcájához kell igazítani az igényeket!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#11042) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

Geovision ip kamerákkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Érdekelne a szoftverezettségük is..

(#11043) G.I.JOE válasza st6969 (#11040) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Túlságosan én sem vagyok jártas, de mindkét verzió működik, viszont az otthonit meg lehet oldani egy routerre dugott vinyóval/pendrive-val is, mert sok router már tud FTP-t. Nálam ez utóbbi van egyelőre egy pendrive-val, csak a kamera és az FTP nem egy városban van, ami ad még egy plusz-t, hiszem ha betörnének és megy minden, lehet hogy menne a helyi FTP és esetleg a kamera is a falról... :)

(#11044) G.I.JOE válasza zsoika (#11038) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Bocs, erről ez jutott eszembe: [1:00-tól] :D

(#11045) RicsiSuly


RicsiSuly
aktív tag

Sziasztok!

Gyerekszobába akarok kamerát szerintetek ez jó választás?
[link]

köszi

Üdv SRicsi

(#11046) douggutaby


douggutaby
tag

Sziasztok,

Teljesen új nekem a téma és fogalmam sincs, hogy lehetne megvalósítani a vágyam.
Kinti kamerát szeretnék, kb 4MP úgy gondolom elég lenne. És itt jönnek a gondjaim.
1, Van egy állandóan futó szerverem nextcloud-dal, de tervben van Homa Assistant vagy openHAB is. Szeretném cloud nélkül használni, de mégis rá tudjak nézni távolról is a szerveremen keresztül. Próbálkoztatok már ilyennel?
2, Szeretném kevés bontással, így wifi lenne jó, de messze van a router és félek egy range extender lefelezné a sávszélességet és kevés lesz neki a 4MP videókat menteni. SD kártya+wifi csak live nézésre rosszabb minőségben?

Milyen software, hardware elégítené ki vágyaimat? Van ilyen megoldással tapasztalatotok?

(#11047) LógaGéza válasza douggutaby (#11046) üzenetére


LógaGéza
addikt

Home Assistantban van ONVIF támogatás, ki tudod rakni kártyaként a felületre. Vagyis olyan kamerát kell keresned, ami támogatja ezt a protokollt, szerencsére ez nem olyan nehéz.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#11048) bigrock válasza RicsiSuly (#11045) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem jó a link.

(#11049) RicsiSuly válasza bigrock (#11048) üzenetére


RicsiSuly
aktív tag

[link]

arra lennék még kiváncsi ennek kell nas(van synology nasom) vagy lesz saját programja?

köszönöm hogy segítesz :R :R :R

Elváráskok wifis legyen, forgatható, meg tudjon hangot is közvetíteni. Ilyen 36ezerig elntudok menni.
Majd ha nagyobbak a gyerekek menne rendes biztonsági kamerának rákötve nasra.

[ Szerkesztve ]

Üdv SRicsi

(#11050) bigrock válasza RicsiSuly (#11049) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A syno nas tudja kezelni.
"Forgatható" - igen, de maximum kézzel beforgatod az optikát. Távolról nem tudod forgatni, ez fix dome. A többi elvárást tudja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.