Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Morris


Morris
veterán

Annke oldalon FALL kuponkóddal - 20% mindenből.
Így az általam kinézett C800-as kamera olcsóbban jön ki, mintha 11-én venném az Aliról!

[ Szerkesztve ]

(#15002) Morris válasza nihill (#15000) üzenetére


Morris
veterán

Igen, erre gondoltam én is :)

(#15003) sambenez válasza Morris (#15001) üzenetére


sambenez
addikt

De vajon honnan küldik? Mert ez már biztosan nem ússza meg az áfa+kezelési költséget.

[ Szerkesztve ]

(#15004) Morris válasza sambenez (#15003) üzenetére


Morris
veterán

Jó kérdés.

Ennyit találtam:

* For German & Netherland customers, there would be customs duties & taxes.

[ Szerkesztve ]

(#15005) nihill válasza Morris (#15001) üzenetére


nihill
őstag

Ez hol van pontosan?
Az annke.com-on 4 kamera 385$ az alin meg jelenleg is 285$

(#15006) motrola válasza nihill (#15000) üzenetére


motrola
aktív tag

Igen az ip cím és : port felhasználó : jelszó pont ahogy egy kamerát.

A videó már nem privát megnézhető. Nem vagyok 1 nagy youtuber.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#15007) Morris válasza nihill (#15005) üzenetére


Morris
veterán

Ott van, igen.
Én jelenleg csak azt az egy kamerát venném. Ott olcsóbb így csak ugye a vám kérdéses.

(#15008) nihill válasza Morris (#15007) üzenetére


nihill
őstag

Azt írják ott, ha nem tudják helyből küldeni, átvállalják az adókat:

Note:
* If the local warehouses are out of stock, we will arrange the shipping for you from China warehouse. Packages would take longer than usual to arrive. We are responsible for all taxes and duties.

(#15009) Morris válasza nihill (#15008) üzenetére


Morris
veterán

Na, akkor vám és adómentes, észre se vettem. Ez remek. Rendelek is gyors egy kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#15010) jézusom


jézusom
addikt

Most akkor melyik ez az anke kamera? Most akkor kuponnal olcsóbb, vagy várni kell? :R Légyszi egy linket!

(#15011) nihill válasza jézusom (#15010) üzenetére


nihill
őstag

#15000-ben beraktam rá az alis linket.
Egyszerre 4db-ot véve olcsóbb az aliról, 1db pedig kóddal az annke.com-on az olcsóbb.
Én megvárom a 11.-ét vele, mert 4et akarok.

(#15012) jézusom válasza nihill (#15011) üzenetére


jézusom
addikt

értem köszi!

(#15013) jani0625 válasza sambenez (#14983) üzenetére


jani0625
aktív tag

Szia! sajnos nagy a ház és a wifi router és a kamera között kb 30m és sajnos ott már nem viszi a wifi, viszont közelebb van egy digi bejövő router, amire viszont tud csatlakozni, ezért csatlakozik arra. De ha jól értem akkor kell vennem egy repeatert és a központi wifi routeres hálózatra rakni a 4-ből az egyik kamerát, ugye?

(#15014) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Kérdés:
Adott egy otthoni kamera (Besder).
Távolról szeretném látni az élőképet.
ASUS routerem van, ingyen ad hozzá az ASUS DDNS szolgáltatást.
El is érem a router config felületét másik a gépről másik szolgáltatótól.
Forvardoltam a routerben egy portot a kamerára de nem tudom megnyitni.
Olvasgatva a neten úgy kellene működnie hogy azéndnsem.com:1000 (a kamera port száma) és meg kellene nyitnia a kamera élőképét.
Ezzel szemben nem teszi :)
Telefonos appal működik, de én az asztali gépen szeretném futtatni egy böngészőben.
Ötlet?

(#15015) jani0625 válasza motrola (#14988) üzenetére


jani0625
aktív tag

Szia!
a router ASUS RT-AC65P AC1750.
letöltöttem az appot, látok mindent, mondjak belőle valami infot hogy tudj segíteni? köszi

(#15016) jani0625 válasza jani0625 (#15015) üzenetére


jani0625
aktív tag

Sziasztok!

meglett a hiba és már működik a rendszer :C

az nvr port 34567 volt, míg a kamerák 8080-ason voltak, erre átállítottam az nvrt és már működik minden egy reboot után.
Ami érdekes, hogy működik az az egy kamera is ami más wifin van, viszont ami még fura, hogy az azonos tartományban lévő kameráknál nem kér jelszót se az nvr, simán kezeli.

Köszi mindenkinek a segítséget! :R

(#15017) motrola válasza jani0625 (#15015) üzenetére


motrola
aktív tag

Egy hálózatba kell lennie az összes eszköznek. ( ezt már szerintem más is megírta )

A router szerintem 100-tól oszt DHCP címeket, az első 100 fix cím. A kamerákat és a rögzítőt oda kell berakni, . A routerből olvasd ki a DNS címeket, a kamerákban és a rögzítőben ezeknek egyformának kell lenni.
A beállításokhoz Internet explorert használj azzal a hálózati részek minden eszközödben beállíthatók.
Ezek itt off mert nem kamera, hanem hálózati beállítások.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#15018) Morris


Morris
veterán

Szerintetek lehet még falat rakni?
Weber zsákos falazó habarccsal csinálnám.
Nem sok. Egy 140cm X 2 m-es fal lenne.

(#15019) vacs válasza Morris (#15018) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ha azért akarsz falat rakni, hogy egy kamerát szerelj fel, akkor szabad! :DDD

(^)(>.<)(^)

(#15020) Morris válasza vacs (#15019) üzenetére


Morris
veterán

Tudtam, hogy beírtam valahova, de azt nem hogy hova :DDD.
Ment a felújítós topikba :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15021) vacs


vacs
Topikgazda

nimfas: a variofokális kamerával az a baj, hogy ha ráközelítesz pl a kapudra, akkor csökken a látószög!

Morris: egy kamera rendszert az ember nem 1-2 évre vesz.
Szerintem ha nem rá pénzed, akkor igen is vedd meg a 4K@8MP-es rögzítőt és a hozzá illő kamerákat.

Kolty: újraindítást próbáltad már?

G.I.JOE szerintem elég jónak tűnik ez a G.Craftsman rendszer.
Fém háza van a kameráknak, H.265, tud vonalátlépést és intelligens terület kijelölést is!

Sőt, ebben a G.Craftsman rendszerben az újabb board van (amit többen is vettünk már itt), SONY IMX335 szenzor, tud arcfelismerést, xmeye app kezeli! :K
Spanyol raktárból 4 db 5MP-es PoE rendszer 66 000 Ft-ért!

nihill: várjuk a beszámolót.

(^)(>.<)(^)

(#15022) Morris válasza vacs (#15021) üzenetére


Morris
veterán

Tudom sokat problémázok, de az nem gond, hogy 4k-ban csak 15 fps-t tud a kamera?
Nem lesz az nagyon darabos?

(#15023) G.I.JOE válasza vacs (#15021) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Na ja, ezekért szimpatikus nekem is. Meg kicsit komplexebbnek látok a szoftvert, mint ami az alap kínai NVR-eken van (Besder). A Sony szenzorost nem is figyeltem. Az meg akkor főleg jó lehet!
Ha úgy alakulnak a dolgaink, hogy kell vegyek, majd megírom a tapasztalatokat, de az pár hónap, szóval ha addig vki vesz G.Craftsman rendszert, nyugodtan vesse billentyűzetre, hogy milyen! ;)

(#15024) motrola válasza G.I.JOE (#15023) üzenetére


motrola
aktív tag

Ezek a POE NVR +ek egyfajta hátralépés. Az analóg rendszerek kényelmetlenségét csempészik vissza, -minden kamerát be kell kábelezni a rögzítőig- Öröm amikor a digitális rendszernél elég 1 kábelt behúzni .
Az általuk nyújtott előny a kábel dzsungel eltűnése . A POE NVR-ek nem nyújtanak olyan plusz szolgáltatást amiér megérje 4x annyi kábelt húzogatni. Külső poe swich-ek kiválóan lekezelik az ilyen igényeket plusz kábelezés nélkül.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#15025) vacs válasza motrola (#15024) üzenetére


vacs
Topikgazda

Igazad lehet, kivétel, ha a PoE switch és a rögzítő egymás mellé kerül, mint nálam pl! :K

Morris: a 15 fps már vállalható, ez kb a minimum.
Ha vissza veszed mondjuk 6 MP-re, akkor lesz több is, de viszont 8 MP-en nagyon jól lehet nagyítani ... valamit, valamiért.

(^)(>.<)(^)

(#15026) jani0625 válasza motrola (#15017) üzenetére


jani0625
aktív tag

oké, ksözi, át fogom rakni egy hálózatra. Azt mondjuk nem értem hogy akkor így miért működik, de Ti jobban értetek hozzá az tuti :)

(#15027) Veron


Veron
őstag

Vettem egy akkus mozgásra ébredő kamerát.
Ezeknél a mozgásérzékelős megoldásoknál a technológia sajátossága, hogy keresztirányú mozgásokat kiválóan, de a kamera felé irányulókat nagy hibaszázalékkal ismerik fel?
Mert nálam ez a helyzet, pedig a minőségibb rendszert vásároltam (Eufy).

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#15028) G.I.JOE válasza motrola (#15024) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

És ha az NVR-ből csak egy kábel megy a padlásra és ott lenne egy switch az működik? (bár ha működne, nem lenne velük ilyen gond, gondolom)

(#15029) motrola válasza G.I.JOE (#15028) üzenetére


motrola
aktív tag

Egy normál NVR-nél nincs is több kábelre szükség -mármint a kamerák felé- a POE NVR- hez meg be kell kábelezni az összes kamerát, amit POE táplálással akarsz működtetni. Egyébként nincs értelme, mert egy hálózatba több POE switch elhelyezhető ízlés szerin és kevesebb kábelezés kell hozzá.Az is igaz, hogy a kábel a legolcsóbb része egy hálózatnak.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#15030) Morris válasza vacs (#15025) üzenetére


Morris
veterán

Ez biztos így van az ANNKE-nál is?

Az RLC-410-ben az összes felbontásnál kiválasztható az összes fps. A maximum mindegyiknél 30.

Például az ANNKE C500-nál is ezt írják: 5MP (2560 X 1920@15 fps) [link]
De itt a 4K-s kameráknál is ezt a 15 fps-t írják. 8MP (3840 X 2160@15 fps)

Egyedül a C800 Turret-nél nem írják oda az fps számot. Csak a felbontást.

[ Szerkesztve ]

(#15031) markussandor válasza G.I.JOE (#15028) üzenetére


markussandor
senior tag

Nekem így van, egy kábel megy fel a padlásra, ott van a PoE switchem, onnan megy a ház négy sarkára 1-1 kábel, és az NVR-hez is csak egy kábel megy a mellette lévő router-ból.

(#15032) Morris válasza markussandor (#15031) üzenetére


Morris
veterán

Szia!

Megnéznéd nekem kérlek, hogy a C800-nál növekszik e az fps szám ha csökkented a felbontást?

(#15033) markussandor válasza Morris (#15032) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia, biztosan nekem akartad írni? Nekem nincs C800-as cuccom.

(#15034) Morris válasza markussandor (#15033) üzenetére


Morris
veterán

Bocsánat, nihilnek akartam írni :B

(#15035) nihill válasza Morris (#15034) üzenetére


nihill
őstag

Este megnézem.
Most így 12fps-re emlékszem 4K-ban.

(#15036) menyko


menyko
tag

Sziasztok!

Van pár régebbi Hikvision kamerám (ds-2cd2110f-i) amik eddig SD kártyára rögzítettek, ezt szeretném most kiváltani Nvr rögzítővel. Tudnátok ajánlani valami bevált megoldást erre?
Igények: 8 csatorna egyidejű rögzítése, poe nem szükséges, elég 3 MP max felbontás, telefonnal is elérhető legyen, 50 ezer alatt álljon meg (HDD nélkül )

Előre is köszi a javaslatokat !

(#15037) gozso válasza markussandor (#15031) üzenetére


gozso
senior tag

én magam is felköltöztettem a padlásra a rendszert, ennek a switch-nek a hangját képtelenség elviselni :DDD

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#15038) MascarpHone


MascarpHone
csendes tag

Sziasztok. Miért lehet az, hogy nem lehet visszanézni több napot is videóban? A szürkékre gondolok. Köszönöm.

(#15039) BPeter01 válasza motrola (#15029) üzenetére


BPeter01
tag

Ez így logikus, de szerintem egy szünetmentes ma már alap az NVR elé. Viszont akkor hova is teszed? Mert az NVR hiába kap áramot, ha a kamerák nem...

Üdv: BPeter

(#15040) markussandor válasza gozso (#15037) üzenetére


markussandor
senior tag

kicsit sokat fogyaszt :-)

(#15041) G.I.JOE válasza markussandor (#15031) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

No akkor másképp kérdezem, mert nem biztos, hogy azt értettétek, amit írni akartam: "És ha a POE-s NVR-ből csak egy kábel megy a padlásra és ott lenne egy switch az működik?" (Tehát a POE NVR csak egyik kimenetét használnám a switch-hez és onnan szét a kamerákhoz.)

(#15042) Morris válasza G.I.JOE (#15041) üzenetére


Morris
veterán

Miért akarsz közbe iktatni egy switchet? 305m méter kábel 19k.

Sokat nem nyersz vele. A switch drágább mint a kábel.

(#15043) nihill


nihill
őstag

A C800 adatai:
8MP/12FPS
5MP/20FPS
4MP/25FPS

(#15044) Morris válasza nihill (#15043) üzenetére


Morris
veterán

Köszi.

(#15045) jézusom válasza nihill (#15043) üzenetére


jézusom
addikt

Hát ez jó. Köszi az infót, ez így soványka.

(#15046) nihill válasza jézusom (#15045) üzenetére


nihill
őstag

Soványka igen, nade mihez képest? Az árához képest szerintem nem.
Pl. Hikvisionből ennyiért 2MP-t lehet venni, az ennek megfelelő eredeti pedig több mint kétszer ennyi, hajszálra ugyan ezekkel a paraméterekkel.

(#15047) jézusom válasza nihill (#15046) üzenetére


jézusom
addikt

Ez oké, de Így nem nevezném 4k kamerának. MAx egy álló képet lehet 4kban felvenni.
A 4mp felvételben meg van olcsóbb is. Itt amiért megérheti, ha tényleg jobb a 4-5mp beállÍtással, mint egy olcsóbb 4-5mpes kamera. De tényleg 4k-s kamerának eladni...

De ezekt az adatokat papÍrról nézted? Mert nekem valamelyik, talán a ptz papÍron szarabb volt, 4 mpixelre Írtak valami12 fpst, de 25 volt :D

(#15048) Morris válasza jézusom (#15047) üzenetére


Morris
veterán

Nálam a reolink 410-es kamera 30 fps-t ír, de szerintem nem tud annyit.
Bár az is igaz, hogy egy kb 4-5 éves microsd (class10) van benne, nem tudom mennyire van vagy nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#15049) motrola válasza BPeter01 (#15039) üzenetére


motrola
aktív tag

Csak elméletileg a szünetmentes az NVR és a POE switchet szolgálja ki akkor megoldott a tápellátás a kameráknak is.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#15050) nihill válasza jézusom (#15047) üzenetére


nihill
őstag

Én sem járok örömtáncot a 12FPS miatt :) de amikor az ablakban próbáltam, mozgó autó rendszámát 10+ méterről le tudtam vele olvasni, igaz keresni kellett a jó frame-et, de volt. Ha pedig valami megáll akár egy pillanatra is, azonnal tűélesen zoomolható képem van róla.
A másik meg, a megapixel önmagában semmit nem jelent. A Hiseeeu 5MP-es képe minőségre kb. egy szinten van az Annke 2MP-es képével, mert a szenzor minősége ugyan úgy számít, meg az optika stb is. Nem vagyok fizetett Annke ügynök egyébként :)
Az adatokat az NVR-ből írtam ki, mindegyikre rá is állítottam a kamerát hogy tényleg annyi-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.